Toksyczny mąż przemocowiec - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-04, 11:44   #31
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Toksyczny mąż przemocowiec

Cytat:
Napisane przez vbranievska Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi!

Dopiero teraz mam czas na spokojnie usiąść i odpisać jakoś rzeczowo.

Co do pytań o mamę: niestety moja mama w zeszła niedzielę wyjechała na rok do pracy za granicę więc nie mam opcji zamieszkania z nią.

Jeśli chodzi o mieszkanie to było moje już przed ślubem i oczywiście, tam planuje się wyprowadzić.

Problem w tym, że nie mam pracy na ten moment, mamy ogromny kryzys finansowy głównie właśnie przez jego palenie...

W poniedziałek a ogóle skończył mu się okres wypowiedzenia i także jest bez pracy... Wiedział, że będzie się zwalniać od dwóch miesięcy i w tym czasie siedział w domu cały czas. Każda próba zwrócenia mu uwagi (a już a ogóle wtedy, kiedy nie miał palenia) kończyła się agresywna kontra słowna z jego strony. Ogólnie zdania w tym związku na żaden temat nie miałam i nie mam, moja opinia nie istnieje a każda próba rozmowy z nim kończyła się fiaskiem. Wczorajsza awantura była właśnie z powodu tego, jak wyglądają (a raczej nie wyglądają) nasze finanse...

---------- Dopisano o 06:48 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

A jeszcze co do pytania odnośnie czy mąż jest damskim bokserem czy jest niebezpieczny... Zdecydowanie to drugie, to typ taki, który potrafi być na prawdę okropny jeśli zajdzie mu się za skórę. Nie mowie, że bije ludzi itd ale lepiej mu na odcisk nie nadepnąć, bo jest zdolny dużo złego wyrządzić, jeśli uważa, że akurat ta konkretna osoba na to zasługuje...
Jeśli oboje nie macie pracy, to brak rozwodu nie poprawi Twoje sytuacji finansowej, a rozwód już może. Serio. Będziesz samotną matką, a to zawsze oznacza jakieś dodatkowe uprawnienia do zasiłków i pomocy. No i alimenty, jak on nie ma, to może dostaniesz coś z funduszu alimentacyjnego. Z nim na pewno lepiej nie będzie niż bez niego.

A co do samego rozwodu. Mówiłaś, że wzywałaś policję, więc pewnie masz założoną niebieską kartę? Taka karta często wystarczy do orzeczenia o winie męża. Jakiekolwiek dowody na przemoc i nadużywanie narkotyków praktycznie dają Ci wygraną w sądzie. Orzekanie dłużej trwa niż rozwód bez orzekania, ale czasem bywa przydatne, bo wtedy masz większe szanse wystąpić także o alimenty na siebie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 12:35   #32
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Toksyczny mąż przemocowiec

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jeśli oboje nie macie pracy, to brak rozwodu nie poprawi Twoje sytuacji finansowej, a rozwód już może. Serio. Będziesz samotną matką, a to zawsze oznacza jakieś dodatkowe uprawnienia do zasiłków i pomocy. No i alimenty, jak on nie ma, to może dostaniesz coś z funduszu alimentacyjnego. Z nim na pewno lepiej nie będzie niż bez niego.


Zostając z nim utkniesz na dobre w spirali patologii, nie mając jego cieżaru nad sobą masz jeszcze szanse na ogarniecie zycia. Nie masz nic do stracenia, masz duzo do przegrania.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 17:28   #33
540777dcbf6ffb1a00382ce11cd99e791e048a57_5e1e561288b96
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 206
Dot.: Toksyczny mąż przemocowiec

Skoro on nie pracuje, to finansowo bedzie Ci latwiej bez niego niz z nim. Masz swoje mieszkanie. A co gdybys zamieszkala w domu mamy ktora jest za granica a swoje mieszkanie wynajela? Nie wiem jaka tam macie sytuacje. Wyjazd za granice nie wchodzi w gre ?

Pierwszy krok juz zrobilas czyli podjelas decyzje ze chcesz odejsc. Co bym zrobila to przygotowala swoje badz mamy mieszkanie na swoje mieszkanie, jak meza nie bedzie spakowala swoje rzeczy, dziecko zawiozla any swiadkiem awantury nie bylo i Z KIMS (aby Cie nie zaatakowal) i mu oznajmila ze odchodze, i sie wyniosla. Masz gdzie isc. Latwiej samej niz z chlopem ktory pieniedzy do domu nie przyniesie a jeszcze Cie pobije jak ma fantazje.
540777dcbf6ffb1a00382ce11cd99e791e048a57_5e1e561288b96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 13:19   #34
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: Toksyczny mąż przemocowiec

Nie szukaj wymówek, tylko się wyprowadzaj.
Zadzwoń do mamy, poproś ją o pomoc, może da radę przesyłać Ci kasę. Jak mama mieszka w Polsce w mieszkaniu sama, to wyprowadź się tam z dzieckiem, bo mama i tak musiałaby płacić czynsz za puste mieszkanie. Wynajmij komuś swoje mieszkanie, i będziesz miała chociaż jakaś kasę na początek.
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 14:29   #35
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Toksyczny mąż przemocowiec

Autorko, bardzo Ci współczuję zaistniałej sytuacji i jest mi przykro, że coś tak okropnego Cię spotkało. Pamiętaj, że jesteś wartościową osobą, niezależnie od tego, co o Tobie mówi Twój "partner". Cieszę się, że masz też trzeźwość umysłu i wiesz, że nie ma innego wyjścia i po prostu musisz się odciąć od swojego męża - dla swojego i córki dobra psychicznego i fizycznego.

Jak już ktoś wcześniej wspomniał, jesteś w zdecydowanie lepszej sytuacji niż duża część kobiet, które są w podobnej sytuacji, co Twoja. Masz mieszkanie i wykorzystaj to - przeprowadź się tam razem z córką, wymień zamki i poproś zaufaną osobę o tymczasową pomoc, ze względu na swoje bezpieczeństwo lub zamieszkaj z mamą i wynajmij mieszkanie. Proponuję też iść na terapię by przepracować ten problem jak najszybciej.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez luks_baba Pokaż wiadomość
Nie szukaj wymówek, tylko się wyprowadzaj.
Zadzwoń do mamy, poproś ją o pomoc, może da radę przesyłać Ci kasę. Jak mama mieszka w Polsce w mieszkaniu sama, to wyprowadź się tam z dzieckiem, bo mama i tak musiałaby płacić czynsz za puste mieszkanie. Wynajmij komuś swoje mieszkanie, i będziesz miała chociaż jakaś kasę na początek.

__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 19:55   #36
Marzen868
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 26
Dot.: Toksyczny mąż przemocowiec

Bardzo, bardzo współczuję piekła, przez które przechodzisz. Dziewczyny mądrze mówią - trzeba jak najszybciej uciekać. Warto też zapewnić sobie wsparcie - przyjaciele, inni członkowie rodziny, znajomi - ludzie chętnie pomogą, ich obecność zdystansuje Cię od matni. Otocz się ludźmi dobrymi. Uciekaj przez wzgląd na dziecko, bo psychopaci i narkomani nie zmieniają się. Z całego serca życzę Ci siły.
Marzen868 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 13:07   #37
Akwamaryna_
Raczkowanie
 
Avatar Akwamaryna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 162
Dot.: Toksyczny mąż przemocowiec

Autorko,
jak wygląda sytuacja? Mama zanim wyjechała za granicę to gdzieś musiała mieszkać. Jeśli miała swoje mieszkanie to może mogłabyś u niej zamieszkać a swoje wynająć, tak jak radziła jedna z wizażanek. A nawet jeśli nie, to 500+, zasiłki z tytułu samotnej matki, być może w miarę możliwości pomoc finansowa od mamy (na jakiś czas) i też dałabyś radę.



Autorka wydawała się być zdecydowaną na rozstanie, świadomą problemu i nagle zamilkła. Nie wiem, zaniepokoiłam się.
__________________
Znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata.
Akwamaryna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 14:06   #38
alabastrowa7
Raczkowanie
 
Avatar alabastrowa7
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 40
Dot.: Toksyczny mąż przemocowiec

Cytat:
Napisane przez Akwamaryna_ Pokaż wiadomość
Autorko,
jak wygląda sytuacja? Mama zanim wyjechała za granicę to gdzieś musiała mieszkać. Jeśli miała swoje mieszkanie to może mogłabyś u niej zamieszkać a swoje wynająć, tak jak radziła jedna z wizażanek. A nawet jeśli nie, to 500+, zasiłki z tytułu samotnej matki, być może w miarę możliwości pomoc finansowa od mamy (na jakiś czas) i też dałabyś radę.



Autorka wydawała się być zdecydowaną na rozstanie, świadomą problemu i nagle zamilkła. Nie wiem, zaniepokoiłam się.

Cóż napisała dwa posty i siema. Albo uznała, że nie ma co tu zaglądać i niczego się nie dowiedziała albo to był troll.
alabastrowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-17 15:06:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.