przetłuszczające się włosy - wątek zbiorczy cz. II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-14, 22:25   #61
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

czesc, dołączam do wątku.

włosy przetłuszczają mi się bardzo.
w czasie mycia szamponem są jak siano, niemiłe w dotyku. po spłukaniu także. są splątane i ciężko je rozczesać. gdy są suche to są najmilsze w dotyku jak u szczeniaka. nie wiem nie rozumiem o co chodzi i co te włosy moje robią ???
odżywkę daje tylko na końce włosów.
myje włosy codziennie. albo zamiennie czasem uzywam suchego szamponu. mam dość :P
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 22:27   #62
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

A jakich kosmetyków używasz?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 22:45   #63
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
czesc, dołączam do wątku.

włosy przetłuszczają mi się bardzo.
w czasie mycia szamponem są jak siano, niemiłe w dotyku. po spłukaniu także. są splątane i ciężko je rozczesać. gdy są suche to są najmilsze w dotyku jak u szczeniaka. nie wiem nie rozumiem o co chodzi i co te włosy moje robią ???
odżywkę daje tylko na końce włosów.
myje włosy codziennie. albo zamiennie czasem uzywam suchego szamponu. mam dość :P
Przetłuszczanie to problem skóry głowy, wysuszenie to problem włosów na długości i jedno z drugim nie ma wiele wspólnego, chociaż połączenie jest trudne w pielęgnowaniu. Włosy mogą Ci się przesuszać od niedopasowanych kosmetyków, napisz co stosujesz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 23:52   #64
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

dziekuje za odpowiedzi.
włosy naprawdę sa jak u szczeniaka gdy sa już wysuszone po myciu. takie przyjemne i miłe i pachnące. ale poźnym wieczorem, czy następnego dnia rano. tłuste bardzo.

obecnie:
dove maska oil care
szampon do przetłuszczających się włosów baikal herbals od tygodnia
__________________
inst

Edytowane przez bejata440
Czas edycji: 2015-01-14 o 23:54
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 08:06   #65
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Hej
Chcialabym sie zapytac czy mycie zimna luib ciepla-prawie goraca woda wplywa na przetluszczanie sie wlosow?
Generalnie nigdy nie mialam z przetluszczaniem problemow,moglam myc co 4,5,6 dni wlosy. Ale od jakiegos czasu zauwazylam,ze strasznie mi sie tlusci glowa.. najlepiej jakbym myla wlosy codziennie... I tak sie wlasnie zastanawiam czy aby woda nie wplywala na to?
Bylabym bardzo wdzieczna,gdyby ktoras z Was odp
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 11:40   #66
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Hej
Chcialabym sie zapytac czy mycie zimna luib ciepla-prawie goraca woda wplywa na przetluszczanie sie wlosow?
Generalnie nigdy nie mialam z przetluszczaniem problemow,moglam myc co 4,5,6 dni wlosy. Ale od jakiegos czasu zauwazylam,ze strasznie mi sie tlusci glowa.. najlepiej jakbym myla wlosy codziennie... I tak sie wlasnie zastanawiam czy aby woda nie wplywala na to?
Bylabym bardzo wdzieczna,gdyby ktoras z Was odp
Tak, zbyt ciepła woda może pobudzać gruczoły łojowe. Najlepiej spłukiwać letnia wodą (ale nie lodowatą).
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 16:11   #67
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Czy do dermatologa momencie zgłosić z mocnonprzetluszcajacymi sie włosami?
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-21, 09:13   #68
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Ja kiedyś byłam u dermatologa z tym problemem (lata temu), ale niewiele mi to pomogło. Lekarka kazała mi kupić w aptece szampon Polytar, który śmierdział smołą. Zużyłam całe opakowanie, różnicy prawie nie było i nie poszłam więcej.
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 13:20   #69
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś byłam u dermatologa z tym problemem (lata temu), ale niewiele mi to pomogło. Lekarka kazała mi kupić w aptece szampon Polytar, który śmierdział smołą. Zużyłam całe opakowanie, różnicy prawie nie było i nie poszłam więcej.
eeee to ja sie nie wybieram.
zaczynam antykoncepcje po 3 latach przerwy moze cos sie poprawi, bo jak dobrze kojarze, nie miałam takich problemów ze sobą jak mam teraz gdy byłam młodsza. więc moze pomoze.
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 19:19   #70
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

U mnie tabletki anty wyraźnie zmniejszyły przetłuszczanie skóry na całym ciele włosy mogłam myć co 2-3 dni zamiast codziennie niestety efekt utrzymuje się tylko dopóki bierzesz tabletki, a po odstawieniu przez pewnien czas jest jeszcze gorzej niż przed (hormony wracają do równowagi, skóra strasznie wariuje, pojawiają się krostki i megaprzetłuszczanie)
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 20:56   #71
martasni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Unhappy Tłuste, posklejane włosy zaraz po umyciu!!!

Cześć

Tydzień temu zaraz po umyciu włosów zauważyłam, że są posklejane, po wysuszeniu wyglądają na tłuste (jakbym nie myła ich przez tydzień) Wyglądają okropnie. Nigdy nie miałam takiego problemu, nie farbuje włosów, myje je codziennie szamponem oraz odżywką.
Byłam z tym problemem u fryzjera, niestety nie otrzymałam żadnej dobrej rady, po wizycie włosy były już normalnie (chociaż fryzjerka umyła mi je normalnie jak zwykle, nie robiła nic specjalnego) nie cieszyłam się tym efektem długo.. po około 3 dniach problem powrócił..
Co może być przyczyną??? Proszę o rady jak się tego pozbyć ;(
martasni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 08:26   #72
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Tłuste, posklejane włosy zaraz po umyciu!!!

Cytat:
Napisane przez martasni Pokaż wiadomość
Cześć

Tydzień temu zaraz po umyciu włosów zauważyłam, że są posklejane, po wysuszeniu wyglądają na tłuste (jakbym nie myła ich przez tydzień) Wyglądają okropnie. Nigdy nie miałam takiego problemu, nie farbuje włosów, myje je codziennie szamponem oraz odżywką.
Byłam z tym problemem u fryzjera, niestety nie otrzymałam żadnej dobrej rady, po wizycie włosy były już normalnie (chociaż fryzjerka umyła mi je normalnie jak zwykle, nie robiła nic specjalnego) nie cieszyłam się tym efektem długo.. po około 3 dniach problem powrócił..
Co może być przyczyną??? Proszę o rady jak się tego pozbyć ;(
Jakiego używasz szmaponu? Podeślij konkretną nazwę. Zmieniałaś go ostatnio? Jaka odżywka? Czy nakładasz ją na skórę głowy? Zmieniłaś może miejsce zamieszkania (zmiana wody też robi swoje).

Oprócz kosmetyków które Ci nie pasują takie problemy mogą być spowodowane także np. burzą hormonalną.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 22:33   #73
martasni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Tłuste, posklejane włosy zaraz po umyciu!!!

używam ciągle innych szamponów, nie ma swojego stałego, ostatnio kupiłam prostownice z odzywka keratynową.. myślałam, że od niej włosy zaczęły się sklejać, ale teraz sama nie wiem co jest przyczyną..
Odżywkę nakładam tylko na końce, miejsca zamieszkania tez nie zmienilam. ;(

Edytowane przez martasni
Czas edycji: 2015-01-29 o 22:35
martasni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 22:31   #74
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Tłuste, posklejane włosy zaraz po umyciu!!!

Cytat:
Napisane przez martasni Pokaż wiadomość
używam ciągle innych szamponów, nie ma swojego stałego, ostatnio kupiłam prostownice z odzywka keratynową.. myślałam, że od niej włosy zaczęły się sklejać, ale teraz sama nie wiem co jest przyczyną..
Odżywkę nakładam tylko na końce, miejsca zamieszkania tez nie zmienilam. ;(
Dalej, potrzeba konkretów. Jakiego szamponu używasz teraz, kiedy zaczęły się problemy. Bez tej informacji nie pomożemy.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 16:36   #75
Atid8
Raczkowanie
 
Avatar Atid8
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Tel Aviv
Wiadomości: 88
Dot.: Tłuste, posklejane włosy zaraz po umyciu!!!

Hej Diewczyny!
I ja się dołączam do wątku.
Włosy przetłuszczają mi się potwornie! Gdy myję ja na wieczor, rano następnego dnia te pod spodem już są tłuste
Dodam,że biorę tabletki antykoncepcyjne i w żaden sposob nie wpłynęlo to na zmniejszenie przetłuszczania.... Używam szamponu do włosow przetłuszczających się i odżywkę Dove do włosow farbowanych tylko na końcowki. Mieszkam w goracym klimacie, przez 300 dni w roku swieci ostre słonce. Nieco to zmniejszyło stan tłustosci włosow,ale obecnie znowu jest bardzo zle. Jesli macie jakies skuteczne sposoby na pozbycie się tego problemu, będę wdzięczna za podpowiedzi!
__________________
73kg--->71kg--->66kg--->65kg--->63kg
Atid8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 22:44   #76
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Tłuste, posklejane włosy zaraz po umyciu!!!

Cytat:
Napisane przez Atid8 Pokaż wiadomość
Hej Diewczyny!
I ja się dołączam do wątku.
Włosy przetłuszczają mi się potwornie! Gdy myję ja na wieczor, rano następnego dnia te pod spodem już są tłuste
Dodam,że biorę tabletki antykoncepcyjne i w żaden sposob nie wpłynęlo to na zmniejszenie przetłuszczania.... Używam szamponu do włosow przetłuszczających się i odżywkę Dove do włosow farbowanych tylko na końcowki. Mieszkam w goracym klimacie, przez 300 dni w roku swieci ostre słonce. Nieco to zmniejszyło stan tłustosci włosow,ale obecnie znowu jest bardzo zle. Jesli macie jakies skuteczne sposoby na pozbycie się tego problemu, będę wdzięczna za podpowiedzi!
Atid, zamienmy sie miejscami . Moze sprawdzisz, jak sie miewa przetluszczanie Twoich wlosow w Szwecji?
Swoja droga, mi nieco pomagaja wszelkie ziolowe szampone o konstrukcji cepa. Na dlugosc daje lekko mgielke Rene Furterer i doslownie minikropelke jedwabiu w koncowki. Myc musze co dwa dni, choc bywalo codziennie. Tak juz mam, poslciel tez piore raz w tygodniu, ubrania mam na raz i do pralki, to i wlosy czesto szoruje.

Jednak moje wlosy sa bardzo sliskie, skora dosc wrazliwa i z tendencja do lupiezu. W Szwecji, chyba z braku slonca, nabawilam sie jakiejs nietolerancji wszelkich chemikaliow, skora jakby na ciele bardziej sie wysuszyla, a na twarzy i glowie na odwrot. W cieple mialam lepiej. Niby czesto mylam wlosy, ale leciusienkim dzieciecym. Nie musialam dawac odzywki. Bylo swiezo nawet i po dwoch trzech dniach, jak sie przemoglam. Mi zimny klimat nie sluzy.

Moze lepiej siedz tam, gdzie jestes .
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 00:32   #77
Kar0lin4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 14
Dot.: Tłuste, posklejane włosy zaraz po umyciu!!!

Cytat:
Napisane przez Atid8 Pokaż wiadomość
Dodam,że biorę tabletki antykoncepcyjne i w żaden sposob nie wpłynęlo to na zmniejszenie przetłuszczania.... !
U mnie to samo. Liczyłam trochę na to ale widocznie czymś innym jest to przetłuszacznie uwarunkowane niż hormonami. Na cerę działają cudownie a włody dzisiaj - 1 dzien i już się nie nadają do niczego. Pewnie przez wilgotność. No i to ze wcieram seboradin jakoś nie pomaga...
Kar0lin4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 09:38   #78
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

U mnie antyki także nie miały wpływu na przetłuszczanie, chociaż wyleczyły trądzik.

Ja używam teraz toniku Alpecin Forte do skóry tłustej i z łupieżem. Zawiera dużą dawką alko, więc nie jest dla każdego, do tego kwas salicylowy. Stosuje się go nieprzyjemnie, źle dozuje, lekko piecze przez pierwsze pół godziny, ale mogę zaryzykować stwierdzenie, że coś tam robi. Ostatnio przez nieregularne dyżury w pracy byłam zmuszona kilka razy zrezygnować z mycia codziennego i włosy nie wygladały źle. Raz musiałam je zmatowić skrobią, innym razem nic nie robiłam.

Mimo tego planuję wkrótce zrobić profesjonalny peeling skóry głowy, poodtykać mieszki, które - idę o zakład - są u mnie zaczopowane na amen. Potem chcę podtrzymywać efekty jakimś profesjonalnym tonikiem/wcierką oczyszczającym. Mam nadzieję, że coś to da, bo jestem na takim etapie, że pielęgnacja włosów i codzienne mycie bardziej mnie męczą niż sprawiają radość i z chęcią bym odetchnęła od tego przymusu codziennego robienia czegoś z włosami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 12:09   #79
madziaa184
Przyczajenie
 
Avatar madziaa184
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Mam przetłuszczające się włosy u nasady. Muszę je myć co drugi dzień.
Na pewno nie wolno ich dotykać w ciągu dnia, poprawiać, przeczesywać, zakładać za ucho. Najlepiej związywać je w kok, warkocz, upinać.
Dzięki temu zauważyłam, że w drugi dzień włosy wyglądają na świeże. Wcześniej w drugim dniu już od rana były tłuste.
madziaa184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 11:35   #80
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Hej dziewczyny, może tutaj znajdę rozwiązanie mojego problemu, bo już mnie szlag trafia.

Nigdy nie miałam problemu z przetłuszczającymi się włosami. Mam gęste, grube, kręcone włosy i spokojnie myłam je co 2-3 dni. Jednak od jakiegoś czasu coś się poprzestawiało i bardzo zaczęły się przetłuszczać przy skórze głowy. W zasadzie już kilka godzin po umyciu są już mocno przyklapnięte przy głowie ;/
Nie zmieniałam nic w pielęgnacji, ale zaczęłam pracować w nowym miejscu. Jest tam chyba dość suche powietrze, bo widzę też, że częściej muszę nawilżać usta.

Co robić? Pracy nie zmienię, a nie wyobrażam sobie myć włosy codziennie ;(
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 21:29   #81
miska123123123
Przyczajenie
 
Avatar miska123123123
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 19
Wink Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez 69love69 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może tutaj znajdę rozwiązanie mojego problemu, bo już mnie szlag trafia.

Nigdy nie miałam problemu z przetłuszczającymi się włosami. Mam gęste, grube, kręcone włosy i spokojnie myłam je co 2-3 dni. Jednak od jakiegoś czasu coś się poprzestawiało i bardzo zaczęły się przetłuszczać przy skórze głowy. W zasadzie już kilka godzin po umyciu są już mocno przyklapnięte przy głowie ;/
Nie zmieniałam nic w pielęgnacji, ale zaczęłam pracować w nowym miejscu. Jest tam chyba dość suche powietrze, bo widzę też, że częściej muszę nawilżać usta.

Co robić? Pracy nie zmienię, a nie wyobrażam sobie myć włosy codziennie ;(
Myśle, że możesz miec problemy ze skóra głowy Może masz jakies lekkie ranki? badz cokolwiek. Musi tu tkwić problem
miska123123123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 08:42   #82
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez miska123123123 Pokaż wiadomość
Myśle, że możesz miec problemy ze skóra głowy Może masz jakies lekkie ranki? badz cokolwiek. Musi tu tkwić problem
Miewam takie rzuty AZS, ale wtedy wystarczy kilka razy szampon przeciwłupieżowy i wszystko się uspokaja. To występuje dość rzadko i nawet jesli to nigdy nie nasilało to przetłuszczania. Ale teraz to nie wiem co się podziało ;/

Poproszę popołudniu mamę żeby obejrzała mi skórę głowy czy coś tam mam
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 20:04   #83
anikaes
Raczkowanie
 
Avatar anikaes
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 68
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Mam problem z przetłuszczaniem się skóry głowy, same włosy są raczej normalne, w niektórych miejscach trochę wysuszone. Muszę myć codziennie rano, bo w przeciwnym razie mój skalp wygląda tak jakby ktoś wylał na niego olej. Próbowałam je "przetrzymać"- nie pomogło, wcierałam wodę brzozową w skalp, płynu afronis- nie pomogło (pewnie dlatego, że oba produkty zawierają alkohol). Potem z szamponów typu Garnier Ultra Doux/Elseve/Garnier Fructis/Timotei przerzuciłam się na te bez SLSów (Babydream- koszmarnie plątał kosmyki, Hipp). Miałam jednak wrażenie, że nie są w stanie dokładnie umyć ani skalpu ani włosów... Ostatnio za namową koleżanki zaczęłam myć włosy klasycznym płynem do higieny intymnej Facelle z Rossmana. Domywa lepiej niż Babydream, ale niestety zauważyłam, że swędzi mnie po nim skóra głowy :/ Pomóżcie proszę, bo naprawdę po 10ciu latach mycia głowy codziennie rano jestem tym zwyczajnie zmęczona.

Edytowane przez anikaes
Czas edycji: 2015-04-11 o 20:06
anikaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 20:23   #84
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Spróbuj:
Kallos anti dandruff (http://mintishop.pl/pol_pm_KALLOS-KJ...0ml-4164_1.jpg)
albo Chantal sessio refreshing (http://m.oxcdn.lt/uploads/text/20140...%20shampoo.jpg)
Moja mama miała podobny problem i bardzo jej pomogły.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 22:17   #85
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Ja sięgnęłam po mocniejszy kaliber i poszłam do trychologa. Oglądanie własnego skalpu, otłuszczonego, z grudkami sebum oblepiającym włosy u podstawy i z łuskami tłustego łupieżu w tak dużym powiększeniu to nie jest bynajmniej przyjemny widok

Przeszłam jednorazowy peeling (w teorii powinien być powtórzony kilka razy w ciągu kilku tygodni) i kupiłam zestaw kosmetyków trychologicznych w wersji podstawowej czyli szampon oczyszczający + wcierka. Poza tym są jeszcze olejki oczyszczające, preparat wzmacniający cebulki po peelingu i coś tam jeszcze. Na razie sobie ich używam i przy kolejnym badaniu kamerką okaże się czy same kosmetyki coś dają. Bo peeling trychologiczny oczyszcza super, ale utrzymanie tego efektu może być trudne.

Od razu dodam, że peelingi domowe to była w moim przypadku strata czasu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 10:42   #86
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

chimay dużo zapłaciłaś? Też się zastanawiam nad wizytą u trychologa
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 15:18   #87
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
chimay dużo zapłaciłaś? Też się zastanawiam nad wizytą u trychologa
Dużo. Badanie kamerką 60 zł, peeling lekko ponad 100 (badanie po peelingu jest już za darmo, tak samo jak każde kolejne, jeśli ktoś się zdecyduje na bycie stałym klientem gabinetu). Najdroższy jest zestaw, a jest to tylko wersja podstawowa. Szampon Kapyderm 500 ml 89 zł, wcierka Kapyderm 207 zł.
Ponoć tańsze są preparaty Gestil Care, więc trzeba by szukać trychologów, którzy na nich pracują.

Mam teraz mieszane odczucia co do tego zabiegu i zestawu. Mam wrażenie i to wrażenie potwierdziła Kascyko w wątku o zapuszczaniu, że skuteczność tej metody polega na dość agresywnym działaniu mechanicznym. Głowę podczas peelingu mocno mi tarmoszono i ugniatano. Podczas stosowania szamponu w domu także zalecono mi ugniatanie a nawet drapanie skóry, na dodatek ten szampon musi być nakładany 2 razy a za drugim razem trzymany do 10 minut.
Same kosmetyki mają składy bardzo przeciętne, szampon to zwykły zdzierak typu najtańszy szampon rumiankowy z marketu (tak też pachnie), a wcierka zawiera tylko 3 wyciągi i konserwant, nie ma nawet żadnego promotora przenikania.

No ale skoro zapłaciłam niemało, to używam. Jak będę mieć okazję, to pójdę do tego gabinetu na badanie kamerką, żeby zobaczyć, jak to wygląda po regularnym używaniu ich kosmetyków. Potem chyba postaram się przerzucić na tańszą, samodzielnie skomponowaną wersję takiego zestawu oczyszczającego. Myślę, że da się to zrobić o wiele mniejszym kosztem.

Wiem, że jeśli coś pójdzie nie tak tzn głowa znów będzie otłuszczona, to trycholog i tak nie da sobie powiedzieć złego słowa nt skuteczności tych kosmetyków, bo już mi udowodnił podczas wizyty, że nie interesuje go, co ma klient do powiedzenia, wszystko zostaje skrytykowane lub puszczane mimo uszu.

Włosy mi się póki co przetłuszczają nawet bardziej. Ostrzegali mnie, że tak może być, ponoć skóra się oczyszcza, ale równie dobrze może to być reakcja obronna na uciskanie podczas mycia, bo moja głowa zawsze tak reagowała na wszelkie próby masaży. Więc na razie jestem sceptyczna wobec tego eksperymentu.

A jeszcze słówko o Gestil Care. Tutaj są opisane ich produkty razem ze składami.
http://kosmetycznerewolucje.pl/home/...11-100-ml.html
Toniki oczyszczające mają co prawda promotor przenikania (glikol propylenowy), ale jedyny składnik aktywny to jest wyciąg z jałowca. W drogerii znajdzie się tonki i wcierki z podobnym składem a nawet większą liczbą wyciągów. Samo to nie rozpuści nagromadzonego tłuszczu.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-04-19 o 15:26
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 08:10   #88
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Dziękuję za odpowiedź faktycznie drogo wyszło... Można przyjść na samo badanie i konsultację bez żadnych zabiegów?
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 09:19   #89
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź faktycznie drogo wyszło... Można przyjść na samo badanie i konsultację bez żadnych zabiegów?
Można przyjść na samo badanie za 60 zł (to chyba standardowa cena także w wielu innych gabinetach), potem jest rozmowa i propozycja kuracji. Nawet mi powiedzieli, że mogę się zastanowić do wieczora, czy na pewno chcę przyjść na umówiony już wcześniej peeling. Po peelingu też pytali, czy decyduję się na zestaw kosmetyków. Wg nich skuteczność tej kuracji polega na regularności i trzymaniu się określonego harmonogramu m.in. właśnie tych 3-4 peelingów w krótkich odstępach czasu. A ja ze względu na nieregularne bywanie w Polsce nie mogę sobie na to pozwolić. Podstawowa kuracja trwa około pół roku. Dopiero po około 3-4 miesiącach można się decydować na powolne przestawianie głowy na mycie co drugi dzień.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 21:32   #90
ilussiaa
Przyczajenie
 
Avatar ilussiaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Dziewczyny, ratunku Próbuję przebrnąć przez pierwszą część wątku, ale może któraś coś indywidualnie dla mnie poleci... Spróbuję zwięźle.

Mam problem z przetłuszczającymi się włosami, ale i skórą twarzy. Od 4 lat biorę hormony - Cyprest. Na początku świetnie podziałało na te problemy, choć głowę nadal myłam codziennie. Teraz jest już tragedia, myję włosy wieczorem, a w południe są już brzydkie. Jak próbuję odstawić hormony to jest jeszcze gorzej, zresztą ginekolog powiedziała, że jestem na nie niejako skazana.

Byłam u dermatologa, dostałam steryd Belosalic i nakaz mycia Nizoralem. No było trochę lepiej, ale sterydu wiecznie brać nie można, a Nizoral też już nie działa, zresztą zmywa farbę włosów. No właśnie - farba, po niej problem się jeszcze nasila duuuużo bardziej. Dermatolog już nic więcej nie poleciła.

Przypuszczam, że problem tkwi gdzieś głębiej. Endokrynolog też jednak nie pomogła. Wiem... badania i prywatne wizyty - może kiedyś, bo to kosztowna sprawa... Szukam doraźnie pomocy, co by utrzymało świeżość moich włosów chociaż do wieczora. Jakieś pomysły? Myję na zmianę zwykłymi szamponami: pokrzywowymi, z czarnej rzepy (głównie Pollena Eva), Babydream - kiedyś dawały radę utrzymać świeżość do wieczora, ale już nie. Nizoral nie działa, Pirolam nie działa, Vichy nie działa, po szamponie Seboradin Niger włosy też się przetłuszczają, ta sama odżywka też nie pomaga. Już brakuje mi pomysłu... Jestem zrozpaczona ;(
ilussiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-18 11:54:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.