Farbowanie po HENNIE ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-06, 08:15   #31
BizuteRaj
Raczkowanie
 
Avatar BizuteRaj
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Ten czerwony kolor w efekcie, mógł powstać dlatego, że masz dużo czerwonego pigmentu w swoich naturalnych włosach- też tak mam i dlatego używam farb w skali beżu
BizuteRaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 09:16   #32
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;36930924]Pewnie tak. Chemiczne farby są toksyczne. Ale związku z henną nadal nie widać.[/QUOTE]

Farbowałam już tamtą chemiczną farbą i nic mnie nie podrażniło więc to wina tej henny.
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 10:20   #33
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Farbowałam już tamtą chemiczną farbą i nic mnie nie podrażniło więc to wina tej henny.
Dostrzegasz nieisteniejące związki przyczynowo-skutkowe. Farba chemiczna może zacząć podrażniać nawet po kilkunastu zastosowaniach niezależnie od tego co robisz między farbowaniami. Jak już mówiałam, wypadanie bierze się ze skalpu, a tam henna się nie zagnieździła i żadna interakcja z farbą chemiczną nie jest możliwa.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 18:42   #34
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

pytałam już wątku o Biokapie, ale zapytam i tu

Otóż chciałabym zafarbować włosy biokapem, ale... Farbuję włosy henną khadi red od ponad roku i boje się trochę co wyjdzie. Mój naturalny kolor to ciemny blond. Ostatnio farbowałam je henną 2 tygodnie temu. Chciałabym przyciemnić włosy, planuje użyć kolor z serii delicato 5.05 Orzechowy kasztan.

A teraz pytania:
1) czy farba w ogóle dobrze chwyci po hennie?
2) czy wyjdzie równomiernie, tak samo na odrostach?
3) ile powinnam odczekać zanim zafarbuję biokapem po hennie? (ostatnie farbowanie henną 22.09, myję włosy codziennie)
4) czy z hennowanych włosów farba szybciej/wolniej się zmyje niż z naturalnych odrostów?
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 17:33   #35
porzeczkowe_mydlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Ja hennowałam się pół roku czystą chną ELD-a, ale kolor niestety nie spełnił moich oczekiwań był zbyt ciemny, trochę czerwony. To pewnie wina mojego poprzedniego koloru - ciemnego brązu - mimo wszystko byłam zadowolona bo refleksy wpadały w rudości i to mnie pocieszało. Ciągle słyszałam komplementy bo włosy pięknie błyszczały . Jednak trochę zmęczona tym że henna niestety słabo kryła mój odrost i natychmiastowo się z niego spłukiwała, postanowiłam wrócić do farb chemicznych. Użyłam bursztynowej czerwieni Garniera, farba chwyciła, włosy nie wyszły zielone ani szare a odczekałam niecały miesiąc.
porzeczkowe_mydlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 10:41   #36
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Mam dość cieżki dylemat - mianowicie , czy jest ktoś, kto mógłby poradzić jak zejść z henny do platynowego blondu? Wstawiam w załączniku moje włosy, a tutaj - kolor jaki chciałabym osiągnąć. jakie kroki trzeba by podjąć i mniej więcej w jakich odstępach czasowych,żeby nie zmaltretować włosów doszczętnie? Czy to ma szansę wyjść w ostatecznym rozrachunku?

Dodam,że farbowałam ELDem , ale tylko tym czystym bez dodatków (przynajmniej tak zapewniła mnie pani w sklepie, nie wiem jak jest naprawdę), w każdym razie kolorem CHNA
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-07-17 15.23.48.jpg (42,6 KB, 119 załadowań)
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 12:07   #37
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Mam dość cieżki dylemat - mianowicie , czy jest ktoś, kto mógłby poradzić jak zejść z henny do platynowego blondu? Wstawiam w załączniku moje włosy, a tutaj - kolor jaki chciałabym osiągnąć. jakie kroki trzeba by podjąć i mniej więcej w jakich odstępach czasowych,żeby nie zmaltretować włosów doszczętnie? Czy to ma szansę wyjść w ostatecznym rozrachunku?

Dodam,że farbowałam ELDem , ale tylko tym czystym bez dodatków (przynajmniej tak zapewniła mnie pani w sklepie, nie wiem jak jest naprawdę), w każdym razie kolorem CHNA
Znane są przypadki zejścia z henny , ale to było po jednym/dwóch hennowaniach, a ty miałaś pewnie wiele widząc fotkę...
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...przypadek.html
http://forums.longhaircommunity.com/...ad.php?t=85463
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-07, 12:08   #38
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Znane są przypadki zejścia z henny , ale to było po jednym/dwóch hennowaniach, a ty miałaś pewnie wiele widząc fotkę...
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...przypadek.html
http://forums.longhaircommunity.com/...ad.php?t=85463
W sumie miałam ok. 4 razy robioną hennę,kolor jest taki intensywny,ponieważ moje naturalne włosy są rudawe. dzięki za linki,przejrzę
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 13:28   #39
jopod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Hej

Ja właśnie jestem tydzień po drugiej koloryzacji henną Venita (odcień naturalny blond) i mam nadzieję, że jak odczekam jakiś czas, to wrócę do "normalnego" farbowania ponieważ:

1. mam sporo siwych włosów, których henna wogóle nie złapała (poprzednim razem trzymałam 25 min, i sądziłam, że długość ma znaczenie, ale tym razem trzymałam ok 50 min i to samo – czyli nic )

2. moich "niesiwych" włosów nie wzięło też ani na jotę

3. rzekoma lepsza kondycja włosów po farbowaniu ziołami to bujda – mam nawet wrażenie, że są bardziej przesuszone, niż po farbowaniu amoniakiem (włosy mam długie, używam odżywek Nivea do długich, szamponów Syos, Pantene – na przemian i jest nieźle).

4. w tej chwili jestem wściekła, bo muszę chodzić z odrostami a tego nie znoszę – odczekam jeszcze chwilę (włosy myję codziennie, bo inaczej się duszę) więc dam znać jak poszło.

pozdrawiam

jopod
jopod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 16:23   #40
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Cytat:
Napisane przez jopod Pokaż wiadomość
Hej

Ja właśnie jestem tydzień po drugiej koloryzacji henną Venita (odcień naturalny blond) i mam nadzieję, że jak odczekam jakiś czas, to wrócę do "normalnego" farbowania ponieważ:

1. mam sporo siwych włosów, których henna wogóle nie złapała (poprzednim razem trzymałam 25 min, i sądziłam, że długość ma znaczenie, ale tym razem trzymałam ok 50 min i to samo – czyli nic )

2. moich "niesiwych" włosów nie wzięło też ani na jotę

3. rzekoma lepsza kondycja włosów po farbowaniu ziołami to bujda – mam nawet wrażenie, że są bardziej przesuszone, niż po farbowaniu amoniakiem (włosy mam długie, używam odżywek Nivea do długich, szamponów Syos, Pantene – na przemian i jest nieźle).

4. w tej chwili jestem wściekła, bo muszę chodzić z odrostami a tego nie znoszę – odczekam jeszcze chwilę (włosy myję codziennie, bo inaczej się duszę) więc dam znać jak poszło.

pozdrawiam

jopod
Venita balsam 'naturalny blond' to nie jest żadna henna. W składnie nie ma nawet henny, tylko tajemniczy 'ekstrakt'. To jest produkt o działaniu szamponetki i nic wspólnego z ziołami nie ma.
Prawdziwa henna farbuje siwe włosy i nie występuję w odcieniach blondu, bo zawiera tylko i wyłącznie czerwony barwnik.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 13:38   #41
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48485998]Venita balsam 'naturalny blond' to nie jest żadna henna. W składnie nie ma nawet henny, tylko tajemniczy 'ekstrakt'. To jest produkt o działaniu szamponetki i nic wspólnego z ziołami nie ma.
Prawdziwa henna farbuje siwe włosy i nie występuję w odcieniach blondu, bo zawiera tylko i wyłącznie czerwony barwnik.[/QUOTE]
pomijając post,do którego się odwołujesz może nie tyle 'prawdziwa' co 'naturalna'

'prawdziwą' henną są moim zdaniem również wszystkie te produkty, które w składzie mają wyłącznie wszystkie te inne zielska a dodatkowo owszem lawsonię (odpowiedzialną za czerwony kolor)
jesli coś składa się z lawsonii z dodatkiem indygo i amli to też w dalszym ciągu jest prawdziwa naturalna ziołowa henna i ma się z nią potem takie same/analogiczne przejścia co z hennowaniem samą lawsonią
no, może po hennowaniu z naturalnym indygo, z okazji rozjaśniania włosów, w gratisie dostaje się paletę zielono-niebieskich włosów

no i nie zgodze się z opinia, że bezapelacyjnie lawsonia łapie siwe włosy- henna niestety nie zawsze łapie (bez względu na to,czy jest czysta czy z domieszkami) i to jest jeden z powodów, dla których (z wielkim żalem) odchodzi się od naturalnej henny

co do tematu wątku
Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
W sumie miałam ok. 4 razy robioną hennę,kolor jest taki intensywny,ponieważ moje naturalne włosy są rudawe. dzięki za linki,przejrzę
nie będzie lekko..
selekcja odsyłaczy świetna, również na tym bazowałam biorąc się do rozjaśniania

robiłam Khadi orzechowy brąz w ciągu roku ok 5-6 nałożeń, długość-włosy dłuższy bob
akurat orzechowy brąz w khadi jest kolorem zimnym więc miałam masę tego niebieskiego pigmentu (indygo) we włosach

chciałam zacząć od ombre-rozjaśnianie w salonie, do mniej więcej połowy długości włosów, po tym pierwszym rozjasnianiu część włosów wyszła niebiesko-zielona, część jarzeniowo pomarańczowa, częśc niemal platynowa słowem: pieknie k**** ..

nie byłam zaskoczona glonem, ale wiadomo nadzieja umiera ostatnia chodziłam kilka dni z tymi kleksami multi-kolor, w końcu położyłam saszetkę verona odcień typu kawowy brąz żeby zgasić glona i kolejny tydzień zbierałam siły do rozjaśniania w domu

po tygodniu-max półtora, przy codziennym myciu włosów, zrobiłam kąpiel rozjaśniającą na słabszym rozjaśniaczu sklepowym joanny 9% (niebieskie opakowanie) trzymaną na włosach do poziomu 8-9

całość wyszła pomarańczowo, glon pozostał niewzruszony, na chybił trafił położyłam saszetkę joanna naturalny blond w nadziei że ochłodzi, totalnie nie było widać różnicy, stan włosów-piorun w miotłę

po półtora tygodnia na tego rudego lisa nałożyłam loreal excellence creme 10.21 na całość, wyszedł..truskawkowy rudy..już do przyjęcia..

w międzyczasie ścięłam połowę zieleńców z tego pierwszego ombre
rudy lis trzyma się oporowo
codziennie maska z keratyną+jedwab
dodatkowo naprawdę dużo włosów wypadło

jestem przed kolejnym farbowaniem, ponieważ nie mam pewności czy to jest bardziej rudy-żółty czy rudy-pomarańczowy bałabym się nałożyć cokolwiek z popielem, dlatego celuję we fiolety

wybrałam majirel 9.22 na wodzie 9% też na całość, jeszcze tylko z tydzień z ampułkami poszaleję żeby mi reszta włosów nie wypadła
i niech się dzieje wola nieba
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 15:17   #42
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Cytat:
Napisane przez kariera85 Pokaż wiadomość
pomijając post,do którego się odwołujesz może nie tyle 'prawdziwa' co 'naturalna'

'prawdziwą' henną są moim zdaniem również wszystkie te produkty, które w składzie mają wyłącznie wszystkie te inne zielska a dodatkowo owszem lawsonię (odpowiedzialną za czerwony kolor)
jesli coś składa się z lawsonii z dodatkiem indygo i amli to też w dalszym ciągu jest prawdziwa naturalna ziołowa henna i ma się z nią potem takie same/analogiczne przejścia co z hennowaniem samą lawsonią
no, może po hennowaniu z naturalnym indygo, z okazji rozjaśniania włosów, w gratisie dostaje się paletę zielono-niebieskich włosów
Pojęcie henna zostało wykoślawione. Pierwotnie chodziło tylko i wyłącznie o Lawsonię, a teraz ludzie używają słowa 'henna' do określenia chyba wszystkiego, co nie wygląda jak chemiczna farba. Ja nigdy nie używam pojęcia henna w odniesieniu do mieszanek, żeby nie wprowadzać zamętu informacyjnego. Inne zioła nazywam po prostu ich imionami.
Cytat:
no i nie zgodze się z opinia, że bezapelacyjnie lawsonia łapie siwe włosy- henna niestety nie zawsze łapie (bez względu na to,czy jest czysta czy z domieszkami) i to jest jeden z powodów, dla których (z wielkim żalem) odchodzi się od naturalnej henny
Lawson łączy się z keratyną, a ta wygląda tak samo niezależnie od tego czy włos jest siwy czy nie. Jedyny problem jest taki, że ten siwy włos i tak będzie zawsze jaśniejszy niż reszta.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 15:43   #43
jopod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48485998]Venita balsam 'naturalny blond' to nie jest żadna henna. W składnie nie ma nawet henny, tylko tajemniczy 'ekstrakt'. To jest produkt o działaniu szamponetki i nic wspólnego z ziołami nie ma.
Prawdziwa henna farbuje siwe włosy i nie występuję w odcieniach blondu, bo zawiera tylko i wyłącznie czerwony barwnik.[/QUOTE]


Ok, dziękuję za informację
jopod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 14:15   #44
asiolinder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Ku przestrodze wszystkich dziewczyn!
Farbowałam przez jakiś rok włoski henną Khadi. Na zmiane ciemny/orzechowy brąz. Ale mialam już dosyć wypłukującego się koloru po tygodniu, (kolor łapał tylko na odrostach, reszta się wypłukiwała co dawało 2 odcienie na głowie), beznadziejnych efektów i postanowiłam wszystko to ujednolicić farbą. Wybór padł na Color&Soin... I może po pierwszym razie nie było tragedii, jedynie susz włosów. Ale z każdym kolejnym farbowaniem, a było ich kilka, stan włosów się pogarszał. Kolor tak naprawdę zawsze wypłukiwał mi się do cna, ale najgorsze jest to, że obecnie mam suche i zniszczone włosy, chociaż rezygnując z Khadi były w dobrym stanie. Końcówki mam zielone. Jestem załamana. Bojąc się kolejnych zniszczeń zrezygnowałam kompletnie z farbowania i zapuszczam naturalki.... na głowie mam 3 kolory, odrosty(szatyn), jakiś bury rudy i końcówki jakieś prawie blond a w świetle mienią się na zielono. Nigdy więcej nie wrócę do henny!!!! I wkurza mnie jedynie ta niemoc obecnie, bo najchętniej pofarbowałabym je jakąkolwiek farbą, żeby w końcu mieć na głowie JEDEN kolor ale wiem, ze jakakolwiek farba i tak się wypłucze a o kolejnych zniszczeniach nie wspomne... cóż, trzeba się uzbroic w cierpliwość...
Załączam zdjęcie co by nie być gołosłowną
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (32,7 KB, 218 załadowań)

Edytowane przez asiolinder
Czas edycji: 2014-10-15 o 15:03
asiolinder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 15:25   #45
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Cytat:
Napisane przez asiolinder Pokaż wiadomość
Ku przestrodze wszystkich dziewczyn!
Farbowałam przez jakiś rok włoski henną Khadi. Na zmiane ciemny/orzechowy brąz. Ale mialam już dosyć wypłukującego się koloru po tygodniu, (kolor łapał tylko na odrostach, reszta się wypłukiwała co dawało 2 odcienie na głowie), beznadziejnych efektów i postanowiłam wszystko to ujednolicić farbą. Wybór padł na Color&Soin... I może po pierwszym razie nie było tragedii, jedynie susz włosów. Ale z każdym kolejnym farbowaniem, a było ich kilka, stan włosów się pogarszał. Kolor tak naprawdę zawsze wypłukiwał mi się do cna, ale najgorsze jest to, że obecnie mam suche i zniszczone włosy, chociaż rezygnując z Khadi były w dobrym stanie. Końcówki mam zielone. Jestem załamana. Bojąc się kolejnych zniszczeń zrezygnowałam kompletnie z farbowania i zapuszczam naturalki.... na głowie mam 3 kolory, odrosty(szatyn), jakiś bury rudy i końcówki jakieś prawie blond a w świetle mienią się na zielono. Nigdy więcej nie wrócę do henny!!!! I wkurza mnie jedynie ta niemoc obecnie, bo najchętniej pofarbowałabym je jakąkolwiek farbą, żeby w końcu mieć na głowie JEDEN kolor ale wiem, ze jakakolwiek farba i tak się wypłucze a o kolejnych zniszczeniach nie wspomne... cóż, trzeba się uzbroic w cierpliwość...
Załączam zdjęcie co by nie być gołosłowną
Dosyć istotne jest jakim kolorem Color&Soin farbowałaś. Jeśli jakimś jasnym, to nie ma się co dziwić, że masz paskudny kolor, bo wcześniej używałaś głównie indygo (nie henny jeśli idzie o ścisłość - Brązy Khadi składają się przede wszystkim z indygo). Jeśli to był chemiczny brąz i wypłukuje ci się tak szybko, to użyj czegoś mocniejszego niż C&S.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 21:39   #46
asiolinder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Lisbeth dla Twojej informacji nie farbowałam jasnym kolorem, tylko 5B lub 6N i twoja rada odnośnie tego żebym spróbowała mocniejszej farby też jest nic nie warta, bo jak byś przeczytała dokładnie mojego posta, to może zauważyłabyś , ze wspominam tam o tym, ze włosy są zniszczone i pofarbowanie ich jeszcze bardziej chemiczną farbą doprowadziłoby je do ruiny, pozdrawiam

Edytowane przez asiolinder
Czas edycji: 2014-10-15 o 21:42
asiolinder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 14:57   #47
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Nie ma "bardziej chemicznych farb". C&S jest tak samo chemiczna jak losowo wybrany Loreal itp. Skoro wolisz mieć 3 kolorowe włosy, to już twój wybór. W ogóle skąd pomysł, że jedno farbowanie chemiczną farbą, która ma szanse chwycić, musi zaraz zniszczyć włosy doszczętnie?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 15:29   #48
silenceMyLove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 52
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Hej, podłączam się pod wątek
mam rude włosy farbowane fryzjerską farbą ce-ce, miejscami mam czerwono-różowe pasma po farbie z loreala która bardzo nierówno się wypłukała. Nie wiem czy na zdj będzie to widać mam już 3 cm odrost i chciałabym użyć henny khadi orzechowy brąz. Tylko czy nie wyjdą mi zielone włosy ? ;o no i co jeśli potem będę chciała wrócić do farbowania chemiczną farbą ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gdyn 007.jpg (152,4 KB, 62 załadowań)
silenceMyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 17:26   #49
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

I właśnie dlatego ostatecznie nie decyduję się na hennę. Dwa tygodnie temu robiłam Cassią i jestem z efektu zadowolona ale, że odrostów nie złapało planowałam na początku listopada użyć mix Lawsonia Inermis + Cassia. Niestety nie chcę się już w to bawić. Stwierdzałam, że najlepiej czuję się w blondzie i jasnych rudościach, a tylko używając farby chemicznej uzyskam wymarzony kolor. Jakieś dwa lata temu użyłam Logona farba roślinna złoty blond. Wszystko było fajnie dopóki nie sięgnęłam po zwykła drogeryjną farbę. Kolor złapał ale po dosłownie dwóch, trzech myciach się spłukał. Tak było za każdym razem. Bardzo słabo brało i na dodatek miałam lekką poświatę zieleni. Pewnie to była wina Indygo w składzie. Strasznie się męczyłam. Rok temu znowu mi się zachciało henny Tym razem kładziona była na naturalne włosy. Po trzech farbowaniach zrezygnowałam. Kolor był za ciemny. Wyglądałam poważnie. Żeby dojść do blondu musiałam użyć rozjaśniacza, a później zrobiłam tylko jedną kąpiel rozjaśniającą. Czekała mnie jeszcze pigmentacja. Wszystko zrobiłam w przeciągu dosłownie dwóch tygodni. Niestety kolory które później kładłam i tak szybko się wypłukiwały. Powiem jedno za dużo nerwów. Jestem osobą która za długo nie wytrzyma w jednym kolorze włosów, lubi zmiany także henna to nie dla mnie.

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2014-10-24 o 17:28
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-29, 16:48   #50
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Hej, poproszę Was o pomoc.

Po nieudanej wizycie u fryzjera, musiałam ratować swój kolor włosów. Po przepłakanej godzinie (pt. "jak mogłam skusić się na farbowanie naturalnych włosów, raz-dwa i z brunetki zrobili mnie na rudo-blondynkę", później brąz, ale wyszedł czerwony) postanowiłam pokryć "to" na ciemny brąz. Odczekałam dwa dni i kupiłam hennę khadi ciemny brąz. Wyszła kasztanowa z czerwoną poświatą, na pewno nie taka jak na wygooglanych zdjęciach. Zapewne to wina wcześniejszego rozjaśniania.

Chciałabym się pozbyć tej czerwieni.
Teraz opcje, które wymyśliłam to:
- pomieszanie następnym razem ciemnego brązu z czernią - coś to da?
- pokrycie włosów jednak farbą chemiczną, bo być może po prostu henna będzie u mnie łapać na czerwono?

Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam

Edytowane przez CzerwonaKokarda
Czas edycji: 2014-12-30 o 13:34
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 10:52   #51
wezzie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

witam
Miałam identyczny problem ...skuszona pięknymi zdjeciami w necie postanowiłam położyć hennę ( Amla +henna KHADI). Wyszedł marchewkowy rudy inny przy skórze inny na końcach koszmar....nie mogłam patrzeć w lustro po 2 dniach wyjętych z życiorysu.....postanowiła m pofarbować te koszmarny kolor farba chemiczna ( gdyby nie to ze była wtedy niedziela poszłabym do fryzjera.. Użyłam koloru casting color gloss -czekolada, kolor miałam pod ręka ale wydał mi sie odpowiedni do pokrycia ciepłego odcienia ponieważ był w tej samej ciepłej tonacji. Bardzo się obawiałam czy to wyjdzie po tak krótkim odstepie czasu miedzy farbowaniami i uwaga udało się wyrównać koloryty . Odcień wyszedł o niebo lepiej od hennowania choć oczywiście miedziany odcień pozostał...ale odetchnęłam z ulga bo po hennowaniu wstyd było mi sie pokazywać ...

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Czerwona kokardko
Niestety czewony ( rudawy ) odcień po hennie , nie jest łatwy w zwalczaniu....ja dowiedziałam sie po popełnieniu błędu jakim było farbowanie henna. Niesety trzeba toche odczekać . A farba chemiczna tego nie pokryje ( tak było w moim przypadku).
- Moze coś podpowie fryzjer ( zdjecie kokoru - deloloryzacje -ale to chyba bardo inwazyjny zabieg)
- Ewentualnie dobranie innego ciemniejszego koloru który złagodzi henne ( tak było w moim przypadku)

POzdrawiam
wezzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 13:20   #52
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie po Hennie

Dekoloryzacja nie jest wcale inwazyjnym zabiegiem - to dużo bardziej łagodne niż chociażby rozjaśnianie.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 09:57   #53
hajdiss
Zadomowienie
 
Avatar hajdiss
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 218
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

ja po prośbie.. ponieważ wiadomo jak może być z próbą rozjaśniania włosów po hennowaniu, ale nie do końca jestem przekonana do farbowania hennowanych włosów ciemną farbą.
od mniej więcej 3 lat nakładałam na włosy Khadi (od ciemnego brązu, amly z jatrophą, przez orzechowy brąz aż po jasny brąz aplikowany przez ostatnie 10 m-cy). włosy są stosunkowo ciemne.
zakupiłam scandic line 2.26 (fioletowy intensywny brąz) + 6% oxydant.
6% z powodu siwych włosów..
mam się obawiać nieprzyjemnej niespodzianki buro-zielonych włosów, czy nic złego nie powinno się stać?
proszę doświadczone dziewczyny o pomoc..
__________________
"A photograph is a secret about a secret. The more it tells you the less you know."
hajdiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 19:27   #54
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie po Hennie

A czy używałas indygo?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 21:20   #55
hajdiss
Zadomowienie
 
Avatar hajdiss
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 218
Dot.: Farbowanie po HENNIE ?

Niby nie znalazłam ingygo w składzie żadnego z używanych kolorów.

Poza tym zrobiłam dzisiaj próbę na małym pasemku i chyba nie stało się nic złego. Jutro jeszcze je obejrzę w świetle dziennym, ale nie wygląda to źle.
Ile powinnam trzymać chemiczną farbę aby pokryła siwe włosy?
Kompletnie nie mam doświadczenia z chemią..
__________________
"A photograph is a secret about a secret. The more it tells you the less you know."
hajdiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 14:27   #56
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie po Hennie

Myślę zatem, że śmiało możesz farbowac. Obserwuj kolor, od 30 do 50 minut, czym dłużej tym mocniej pokryje.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 16:07   #57
Albi Lupin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 163
Dot.: Farbowanie po Hennie

Khadi orzechowy braz i ciemny braz maja indygo, na 1 miejscu w skladzie uzywalam orzechowego
Nie farbujesz na blond tylko na fioletowy braz, powinno byc ok mimo wszystko. Zielone wlosy robia sie jesli farbujesz na blond, rozjasniasz... zolty barwnik miesza sie z niebieskim barwnikiem indygo = zielone wlosy mysle ze taki ciemny fioletowy braz jest bezpieczny
Albi Lupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 17:34   #58
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Farbowanie po Hennie

jeśli w farbie jest oxydant to wyjdą zielone - zobacz skład nawet ciemne farby mogą mieć rozjaśniacz w składzie
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 17:35   #59
Albi Lupin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 163
Dot.: Farbowanie po Hennie

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
jeśli w farbie jest oxydant to wyjdą zielone - zobacz skład nawet ciemne farby mogą mieć rozjaśniacz w składzie
Nie wiedzialam o tym. Dobrze wiedziec na przyszlosc
Albi Lupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 17:38   #60
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie po Hennie

przecież oxydant dodany jest do każdej farby.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-06 10:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.