Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3. - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-20, 18:56   #1771
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Hm....

List otwarty do posła Macieja Giertycha:

Drogi Panie Pośle.

Ostatnio słyszałem w którymś z Pana licznych wywiadów, że dla
Pana, praktykującego katolika, homoseksualizm jest odrazą, tak jak jest to
napisane w 3 Ks. Mojżeszowej 18:22 i nie można tego ominąć. Dziękuję za
wszystko, co Pan robi, by edukować ludzi w zakresie Prawa Boskiego. Dużo się
dowiedziałem, słuchając Pana wypowiedzi, i staram się podzielić tą wiedzą z
jak największą liczbą ludzi. Gdy ktoś usiłuje bronić homoseksualistów na
przykład, przypominam mu po prostu, że 3 Ks. Moj. 18:22 mówi jasno, że jest
to obrzydliwość.

Koniec rozmowy.

Mimo tego potrzebuję Pana pomocy odnośnie kilku specyficznych
praw, by móc je wdrażać w czyn:

1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń, która
jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi sąsiadami. Mówią,
że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam ich ignorować?

2. Chciałbym sprzedać swoją córkę jako niewolnicę, za karę, jak to
opisuje 2 Ks.Moj. 21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana, najlepsza
cena?

3. Wiem, że nie powinienem mieć kontaktu z kobietą podczas jej
nieczystości miesięcznej (3 Ks. Moj. 15:19-24). Problem jest, jak się tego
dowiedzieć? Usiłowałem zapytać, ale one często były obrażone moim pytaniem.

4. Moja żona po wielu latach straciła upodobanie w moich oczach.
Znienawidziłem ją, gdyż odkryłem w niej odrażającą cechę, gadulstwo.
Wypisałem jej list rozwodowy (5 Ks. Moj. 24) i chcę ją odprawić, tylko nie
wiem, jak go jej wręczyć. Osobiście, czy przez policję?

5. Mam jednego sąsiada, który uparcie chce pracować w dzień szabatu. W
2 Ks.Moj. 35:2 jest jasno powiedziane, że ma być skazany na śmierć. Czy
moralnie jestem zobowiązany, by go zabić sam?

6. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że nawet jeżeli jedzenie owoców
morza jest obrzydliwością (3 Ks. Moj. 11:10), to mimo wszystko jest mniej
gorsze od homoseksualizmu. Nie zgadzam się. Czy może Pan osądzić?

7. W 3 Ks. Moj. 21:20 jest powiedziane, że nie mogę się zbliżać do
ołtarza Boga, jeżeli mam problem ze wzrokiem. Muszę zdradzić, że noszę
okulary do czytania. Czy muszę mieć wzrok 20/20 lub czy można negocjować?

8. Większość moich przyjaciół obcina sobie włosy, również w tzw. kołka,
mimo że jest to jasno zabronione 3 Ks. Moj. 19:27. Jak oni maja umrzeć?

9. Wiem, że wg 3 Ks. Moj. 11:6-8, jeżeli dotknę skóry martwego wieprza,
staję się nieczysty. Ale czy mogę nadal grać w piłkę nożna, jeżeli będę
nosił rękawice?

10. Mój wujek nie respektuje 3 Ks. Moj. 19:19, ponieważ sieje dwie różne
rośliny na tym samym polu. Jego żona zresztą również, ponieważ nosi ubrania
z dwóch różnych materiałów (mieszaninę bawełny i poliestru). Ma również
zwyczaj przeklinania. Czy naprawdę muszę zebrać całe miasto, by ich
kamienować (3 Ks. Moj. 24:10-16). Czy nie moglibyśmy ich po prostu spalić
żywcem podczas prywatnego zebrania rodzinnego, jak to zrobiliśmy dla tych,
którzy sypiają z ich rodziną? (3 Ks.Moj. 20:14).

Wiem, że wnikliwie Pan przestudiował te tematy, i jestem pewien, że mi Pan
pomoże. Dziękuję Panu jeszcze raz, za przypominanie nam, że słowa Boże są
wieczne niezmienne."
Uwielbiam ten tekst Gdzieś już czytałam, ale zawsze miło jest sobie to przypomnieć.
To takie zabawne patrzeć, jak księża lawirują między "tak ma być to tak mówi pismo" a "tego nie można brać dosłownie, to się inaczej interpretuje"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 19:07   #1772
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88864711]Uwielbiam ten tekst Gdzieś już czytałam, ale zawsze miło jest sobie to przypomnieć.
To takie zabawne patrzeć, jak księża lawirują między "tak ma być to tak mówi pismo" a "tego nie można brać dosłownie, to się inaczej interpretuje"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Kiedy to już wklejałam przy podobnej okazji.
Poza Pismem Swiętym ludzie otrzymali od Boga rozum i zdolność odczuwania tzw. uczuć wyższych. Każdy z nas jest stworzony "na obraz i podobieństwo", niezależnie czy hetero, homo, czy bi.

Moja Babcia zawsze mówiła tak: " Jesteśmy na tym świecie dla bliźnich. Nie jesteśmy tu od oceniania i potępiania". To mądry człowiek był.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 19:10   #1773
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Mam bardzo mocną alergię na obu Giertychów z Ligi "Polskich" Rodzin podobnie jak w przypadku każdego kto odszedł z PIS (lubię tylko Kluzik-Rostkowską, ale to wyjątek).
Liga "Polskich" Rodzin była nazywana w Sejmie Ligą Przyjaciół Rosjan.

Giertych z tego co pamiętam pracował dla SB, a jego katolicyzm na 100% był udawany patrząc na jego syna.


Co do Starego Testamentu to jego prawa umarły z chwilą gdy doszło do ukrzyżowania Jezusa. Chyba wykładnia jest "Stare Prawo umarło na Krzyżu." Po Starym Prawie nastąpiło Nowe Prawo. Dlatego lepiej jakbyś się odniosła do tego co napisałem z cytatem z Nowego Testamentu.
Ja świadomie użyłem cytatu z Nowego Testamentu



1 List do Koryntian 6, 9-11
Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się!
Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.
A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.

Sola Scriptura - Pismo Święte jest samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej, a w konsekwencji jedynym autorytetem Kościoła rozstrzygającym w kwestiach wiary i praktyki.


Te kościoły protestanckie, które udzielają ślubów gejom wg zasady Sola Scriptura prowadzą ich do Piekła, czyli nie działają z miłością do tych ludzi.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-20 o 19:15
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 19:20   #1774
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Kiedy to już wklejałam przy podobnej okazji.
Poza Pismem Swiętym ludzie otrzymali od Boga rozum i zdolność odczuwania tzw. uczuć wyższych. Każdy z nas jest stworzony "na obraz i podobieństwo", niezależnie czy hetero, homo, czy bi.

Moja Babcia zawsze mówiła tak: " Jesteśmy na tym świecie dla bliźnich. Nie jesteśmy tu od oceniania i potępiania". To mądry człowiek był.
Poza tym, religia ewoluuje. I w czasach w ktorych powstaly swiete ksiegi roznych religii, byly one dostosowane do tych czasow. Dlatego np. post oznaczal niejedzenie miesa, a jedzenie ryb. Bo ryba byla pokarmem latwo dostepnym, tanim, przyziemnym. Dzisiaj zjesc rybe (i to polawiana regionalnie, bo tak sie przeciez w tamtym okresie w tej czesci swiata zywilo) to wlasciwie luksus. Tak samo zakaz jedzenia wieprzowiny w islamie wzial sie stad, ze swinie mialy w zwyczaju jesc wszystko i jedzac potem wieprzowine mozna sie bylo latwo pochorowac. Zydzi tez nie jedza wieprzowiny - klimat podobny, podobne problemy.
Tradycja brania kilku zon tez sie nie wziela znikad.
Tak naprawde wiele religii bylo calkiem madrych jak na dane czasy. Wiele historii pojawia sie w roznych religiach - np. Kwestia potopu poruszana byla chyba w kazdej swietej ksiedze.

Religia powinna sluzyc ludziom, a nie ludzie sluzyc religii. I najwazniejsze i tak powinno byc jedno jedyne przykazanie: nie czyn drugiemu co tobie niemile.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 19:55   #1775
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88864761]

Religia powinna sluzyc ludziom, a nie ludzie sluzyc religii. I najwazniejsze i tak powinno byc jedno jedyne przykazanie: nie czyn drugiemu co tobie niemile.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No i o to chodzi

Ja myślę (choć to może naiwne myślenie), że kiedyś tam, po drugiej stronie będą nas pytać jacy byliśmy dla ludzi, a nie jaką religię wyznawaliśmy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 22:36   #1776
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88864761]Poza tym, religia ewoluuje. I w czasach w ktorych powstaly swiete ksiegi roznych religii, byly one dostosowane do tych czasow. Dlatego np. post oznaczal niejedzenie miesa, a jedzenie ryb. Bo ryba byla pokarmem latwo dostepnym, tanim, przyziemnym. Dzisiaj zjesc rybe (i to polawiana regionalnie, bo tak sie przeciez w tamtym okresie w tej czesci swiata zywilo) to wlasciwie luksus. Tak samo zakaz jedzenia wieprzowiny w islamie wzial sie stad, ze swinie mialy w zwyczaju jesc wszystko i jedzac potem wieprzowine mozna sie bylo latwo pochorowac. Zydzi tez nie jedza wieprzowiny - klimat podobny, podobne problemy.
Tradycja brania kilku zon tez sie nie wziela znikad.
Tak naprawde wiele religii bylo calkiem madrych jak na dane czasy. Wiele historii pojawia sie w roznych religiach - np. Kwestia potopu poruszana byla chyba w kazdej swietej ksiedze.

Religia powinna sluzyc ludziom, a nie ludzie sluzyc religii. I najwazniejsze i tak powinno byc jedno jedyne przykazanie: nie czyn drugiemu co tobie niemile.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No i o to chodzi

Ja myślę (choć to może naiwne myślenie), że kiedyś tam, po drugiej stronie będą nas pytać jacy byliśmy dla ludzi, a nie jaką religię wyznawaliśmy.
Oglądam sobie czasem filmy o różnych filozofiach oraz o różnych systemach religijnych i to co opisałyście to Religia Humanizmu, Uniwersalny Kościół Człowieka, gdzie człowiek jest bogiem. Niektóre religie nauczają, że to człowiek jest bogiem.

Czyli wystarczy miłowanie bliźniego, a reszta to wolno wszystko?

Księga Rodzaju 3, 1-7

A wąż1 był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty:
Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?
Niewiasta odpowiedziała wężowi:
Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli.
Wtedy rzekł wąż do niewiasty:
Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło.

W tym wersie najważniejsze były słowa: "Będziecie jak Bóg" i Adam i Ewa zostali ukarani za arogancję i pychę.

Czyli mieli zasady, że mogli jeść z wszystkich drzew poza jednym i złamali te zasady, bo chcieli być jak Bóg i popełnili grzech pychy.


Dwa Przykazania Miłości z Nowego Testamentu:

Ewangelia wg św. Mateusza 22, 34-40
Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę:
Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?8
On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem9.
To jest największe i pierwsze przykazanie.
Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego10. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

Spotkałem się z taką interpretacją, że na pierwszym miejscu mają być prawa Boga, a na drugim prawa człowieka, bo pierwsze najważniejsze jest Przykazanie Miłości do Boga a drugie Przykazanie Miłości jest do człowieka.


To co napisałyście to tylko to drugie przykazanie bez tego pierwszego. Czyli miłować ludzi, a reszta to robimy co chcemy?

W sumie ciekawe czy w kościołach jest czytany ten 1 List do Koryntian?

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-20 o 22:55
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-20, 22:37   #1777
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Nieprawda z tym nieaktualnym Starym Testamentem. Sam Jezus mówił, że nie przyszedł znieść Prawa, ale je wypełnić.

Ale nie ma czego spodziewać się po zbiorze baśni i legend spisywanych i okrajanych przez kilkaset lat, do tego interpretowanych przez kazdego księżula po swojemu. Logiki tam raczej mało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-21, 00:54   #1778
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88865006]Nieprawda z tym nieaktualnym Starym Testamentem. Sam Jezus mówił, że nie przyszedł znieść Prawa, ale je wypełnić.

Ale nie ma czego spodziewać się po zbiorze baśni i legend spisywanych i okrajanych przez kilkaset lat, do tego interpretowanych przez kazdego księżula po swojemu. Logiki tam raczej mało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jezus przyszedł dać Nowe Prawo, które miało elementy wspólne ze Starym Prawem, ale Nowe Prawo było doskonalsze, jeżeli dobrze pamiętam.


W dzisiejszym Watykanie nie ma logiki, ale natrafiłem na film na youtubie, który pokazuje ciekawe korelacje pomiędzy wersami Starego i Nowego Testamentu i to jest w niejednym miejscu. Pewne te same zdania, albo wyrazy i w Starym i Nowym Testamencie w wielu miejscach opisujące różne rzeczy odpowiednio w ST i NT i co z tego wynika. Badacze Biblii w IV wieku, a pewnie i wcześniej zbadali każde słowo, zdanie i powtórzenia i korelacje pomiędzy Starym a Nowym Testamentem. Jest to bardzo ciekawe. Niesamowita dokładność z jaką badali całą Biblię. Tam jest pewna logika.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-21 o 01:14
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-21, 11:17   #1779
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Straszna wiadomość. Ratownicy medyczni masowo odchodzą z pracy. Okazuje się, że PIS przegłosował w ramach Nowego Ładu... obniżenie pensji ratowników medycznych o 600zł.


Dodatkowo w reportażu powiedziano, że ratownicy medyczni muszą sami kupować sobie uniformy, bo pracują na na kontrakcie czy jako jednoosobowa działalność gospodarcza.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-21 o 11:18
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-21, 11:23   #1780
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Straszna wiadomość. Ratownicy medyczni masowo odchodzą z pracy. Okazuje się, że PIS przegłosował w ramach Nowego Ładu... obniżenie pensji ratowników medycznych o 600zł.


Dodatkowo w reportażu powiedziano, że ratownicy medyczni muszą sami kupować sobie uniformy, bo pracują na na kontrakcie czy jako jednoosobowa działalność gospodarcza.
Wtf Az taki majatek zarabiaja, ze trzeba im obnizac pensje? Co za dno... Szczerze zycze pisowcom, zeby nie mial kto sie nimi zajac kiedy beda potrzebowali pilnej pomocy medycznej
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-21, 11:32   #1781
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wtf Az taki majatek zarabiaja, ze trzeba im obnizac pensje? Co za dno... Szczerze zycze pisowcom, zeby nie mial kto sie nimi zajac kiedy beda potrzebowali pilnej pomocy medycznej

Ostatnio to było jakies 2600zl na rękę. Nie znalazłam żadnych informacji, które by potwierdziły taka obniżkę. Wiem, ze w jednym punkcie wszyscy ratownicy złożyli wypowiedzenie, ale nie zaglebialam się z jakiego powodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-21, 11:42   #1782
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ostatnio to było jakies 2600zl na rękę. Nie znalazłam żadnych informacji, które by potwierdziły taka obniżkę. Wiem, ze w jednym punkcie wszyscy ratownicy złożyli wypowiedzenie, ale nie zaglebialam się z jakiego powodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Strasznie malo, zwlaszcza biorac pod uwage odpowiedzialnosc
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-21, 11:53   #1783
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ostatnio to było jakies 2600zl na rękę. Nie znalazłam żadnych informacji, które by potwierdziły taka obniżkę. Wiem, ze w jednym punkcie wszyscy ratownicy złożyli wypowiedzenie, ale nie zaglebialam się z jakiego powodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Już w dwóch miejscach. I bardzo dobrze, należą się im podwyżki. Prowadzenie jdg za takie pieniądze to jest jakiś kosmos...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-21, 12:16   #1784
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ostatnio to było jakies 2600zl na rękę. Nie znalazłam żadnych informacji, które by potwierdziły taka obniżkę. Wiem, ze w jednym punkcie wszyscy ratownicy złożyli wypowiedzenie, ale nie zaglebialam się z jakiego powodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnie dwa dni TVN24 podaje ten temat.
To wygląda jak sabotaż PIS na państwie i Polakach. Ta obniżka wydarzyła się w czasie jak PIS dał podwyżki prezydentowi, posłom i rządowi i przegłosował 2,4 mld zł na... odbudowę Pałacu Saskiego.


Wszystko według zasady: "Zamiast wartości narodowych damy wam kiczowaty "patriotyzm" i pijane łzy."


Będzie Pałac Saski, ale nie będzie karetek. Coś jest naprawdę nie tak.
Mam nadzieję, że chociaż ten temat media zaczną mocno codziennie obserwować, bo to jest naprawdę groźne.


Ciężko jak pomyślę, co czują teraz ratownicy medyczni.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ostatnio to było jakies 2600zl na rękę. Nie znalazłam żadnych informacji, które by potwierdziły taka obniżkę. Wiem, ze w jednym punkcie wszyscy ratownicy złożyli wypowiedzenie, ale nie zaglebialam się z jakiego powodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tych miejsc, gdzie rezygnują z pracy jest coraz więcej. Sporo też przestało brać nadgodziny, co też ma ogromne znaczenie.


No ciekawe. Wpisałem w google zapytanie o te uniformy, które sami muszą sobie kupować i taki artykuł.

Niedzielski postanowił wydać pieniądze na... przemalowanie ambulansów na żółto. Czyli będzie brzydko jak chyba ambulansy w Rosji i na Ukrainie.
Ratownicy medyczni zmienią służbowe stroje i zapłacą za nie


https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-...,199037,1.html


Zmiany w umundurowaniu zespołów ratownictwa medycznego mają następować stopniowo, do 1 stycznia 2023 r. Praktycznie ich nie zauważymy, bo najnowszy projekt rozporządzenia ministra zdrowia powiela dotychczas obowiązujące wymogi dotyczące odzieży ratowników. Zauważymy natomiast, że wszystkie ambulanse będą miały żółty kolor.


Kto zapłaci za umundurowanie?
O ile zmiana kolorystyki ambulansów przeprowadzona zostanie â€w ramach kosztów eksploatacyjnych€, o tyle z umundurowaniem sprawa nie jest tak prosta. Ratownicy są zatrudnieni w ramach umów cywilno-prawnych, prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Zazwyczaj nie są na etatach, a więc nowych strojów służbowych pracodawca im nie sprezentuje. Sami za nie zapłacą. - Ceny są różne, ale średnio to ok. 2 tys. zł - informuje przewodniczący KZZPRM i dodaje, że rządzący obiecywali wprowadzenie etatyzacji, ale na obietnicach się skończyło.




Szok. Czyli do obniżki 600zł co miesiąc doszło minus 2.000zł za nowe uniformy. Brzmi to jakby im dokuczali.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-21 o 12:50
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-21, 13:21   #1785
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ostatnio to było jakies 2600zl na rękę. Nie znalazłam żadnych informacji, które by potwierdziły taka obniżkę. Wiem, ze w jednym punkcie wszyscy ratownicy złożyli wypowiedzenie, ale nie zaglebialam się z jakiego powodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gdzieś mi mignelo, że zabrali im dodatek za Covid, ale czy to jest to 600zl to nie wiem. W każdym razie banda pisich gnojów.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-21, 17:20   #1786
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Jezus przyszedł dać Nowe Prawo, które miało elementy wspólne ze Starym Prawem, ale Nowe Prawo było doskonalsze, jeżeli dobrze pamiętam.
Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego (Mt 5, 17-20).


No albo ty (i 99% katolików) nie macie racji, albo Jezus ma schizy, gada jedno, a myśli drugie.



Znaczy inna sprawa, że katolicy nie mają nic do gadania. Kościół oficjalnie interpretuje to jako nowe prawo, więc tak mają myśleć. Ale wystarczy przeczytać tą książkę samemu ze zrozumieniem, żeby zobaczyć mentalną gimnastykę, a wręcz kłamstwa KK. Według katolicyzmu wierny nie ma myśleć, co było łatwiejsze kiedy nie umiał też czytać, no ale i tak idzie całkiem nieźle.


Fizycznie każdy Polak ma pod ręką Biblię (albo bardzo tani dostęp do niej), a większość z nich wciąż wie o tej książce tyle, ile im ksiądz i katechetka powiedzą. To jest dla mnie fenomen wszech czasów. Jak można być wierzącym i nie przeczytać Biblii?


Jaka jest różnica między wierzącym a fanem Harry'ego Pottera?
Większość fanów Harry'ego Pottera przeczytała książkę. <ba dum tsss>


---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Straszna wiadomość. Ratownicy medyczni masowo odchodzą z pracy. Okazuje się, że PIS przegłosował w ramach Nowego Ładu... obniżenie pensji ratowników medycznych o 600zł.

Nie mam słów.


Bardzo dobrze, że odchodzą.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2021-08-21 o 17:25
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-21, 22:32   #1787
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość



Nie mam słów.


Bardzo dobrze, że odchodzą.
Heh... do niedawna to było państwo z kartonu. Teraz to już jest chyba z innej, znacznie bardziej miękkiej i plastycznej, choć niefajnie pachnącej substancji.

W kontekście miliardów na szczujnię PiSu, podwyżek parlamentarzystów, milionów monet na pałac saski to odebranie ratownikom dodatku covidovego to jest jawna podłość.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-22, 13:20   #1788
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Ajj miałem rację karetki przemalowują na żółto, bo to element Nowego Ruskiego Ładu. W Rosji karetki są żółte i takie będą w Polsce. Aż mi smutno jak sobie wyobrażam te przyszłe żółte karetki. To wygląda tak brzydko i tak wschodnio. To tak jakby w tych posłach i ministrach z PIS była taka dawka niechęci do Polski, że to jest nie do pojęcia.




Nie mogę znaleźć fotografii ukraińskich karetek, ale jak też są żółte, to podejrzewam, że zmiana koloru ma być też po to, by dawać za darmo Ukrainie stare, ale przy tej władzy nie zdziwię się jak dadzą im nowe.


Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Heh... do niedawna to było państwo z kartonu. Teraz to już jest chyba z innej, znacznie bardziej miękkiej i plastycznej, choć niefajnie pachnącej substancji.

W kontekście miliardów na szczujnię PiSu, podwyżek parlamentarzystów, milionów monet na pałac saski to odebranie ratownikom dodatku covidovego to jest jawna podłość.

Niedzielski im ordynarnie obniżył pensje. Wprowadził ustawę o minimalnej pensji i takie są konsekwencje, że ratownicy mają obniżone pensje o 600zł.


Podsumowując:
1. obniżka pensji o 600zł
2. wymóg kupienia przez ratowników za własne pieniądze nowych uniformów za 2.000zł. Na pewno każdy musi mieć minimum dwa takie uniformy, bo trzeba je przecież prać. Czyli do komfortowej pracy muszą wydać pewnie z 2x 2.000zł.
3. zabranie dodatku covidowego.


Każdy Polak wie, że priorytetem każdego rządu powinno być przeznaczenie pieniędzy na pensje w służbie zdrowia, ale będzie Pałac Saski.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------



---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego (Mt 5, 17-20).


No albo ty (i 99% katolików) nie macie racji, albo Jezus ma schizy, gada jedno, a myśli drugie.



Znaczy inna sprawa, że katolicy nie mają nic do gadania. Kościół oficjalnie interpretuje to jako nowe prawo, więc tak mają myśleć. Ale wystarczy przeczytać tą książkę samemu ze zrozumieniem, żeby zobaczyć mentalną gimnastykę, a wręcz kłamstwa KK. Według katolicyzmu wierny nie ma myśleć, co było łatwiejsze kiedy nie umiał też czytać, no ale i tak idzie całkiem nieźle.


Fizycznie każdy Polak ma pod ręką Biblię (albo bardzo tani dostęp do niej), a większość z nich wciąż wie o tej książce tyle, ile im ksiądz i katechetka powiedzą. To jest dla mnie fenomen wszech czasów. Jak można być wierzącym i nie przeczytać Biblii?


Jaka jest różnica między wierzącym a fanem Harry'ego Pottera?
Większość fanów Harry'ego Pottera przeczytała książkę. <ba dum tsss>.

Odpisałem Ci w wątku Religijnych dysput.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278091&page=6


Ale tylko napiszę, że wszedłem teraz na stronę z Biblią, by zobaczyć ten wers, bo nie mam Biblii w domu . Od niedawna zacząłem się interesować różnymi filozofiami i religiami.

Zobacz jakie wersy są przed i po tym wersie. Tam jest kontekst zawarty.

Tam dalej następują wersy o zaostrzeniu, czy komentarzu Jezusa do 10 Przykazań (konkretnie do 5, 6 i 8 Przykazania), czyli to co podałaś jest w kontekście nauczania o 10 Przykazaniach, które oczywiście dalej obowiązują i się nie zmieniły.
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248




NBP zmniejszył rezerwy złota. Sprzedali już 2 tony.
https://twitter.com/yunec/status/142...975657992?s=20




NBP zmniejszył rezerwy. Sprzedał złoto


https://www.money.pl/gospodarka/nbp-...16930176a.html


Mam wrażenie, że polityka finansowa ministerstwa finansów i NBP, to jest kreatywna księgowość na maxa.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-22 o 13:59
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-23, 06:15   #1789
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Jakby ktoś się jeszcze zastanawiał dlaczego PiS nie ma z kim przegrać i dlaczego wielu ludzi palcem nie kiwnie w obronie TVN:
W przeciągu miesiąca na antenie TVN Sikorski, notabene były szef dyplomacji i obecny europoseł, nazywa innego posła (Kukiza) szmatą - zero reakcji prowadzącej wywiad i stacji. Ze 2 dni temu w jakimś programie publicystycznym jakaś pani stwierdziła, że trzeba przyjąć tych 7000 uchodźców z Białorusi bo nawet jakby wśród nich był jeden zamachowiec i zabił 10 Polaków to i tak się opłaca bo uratujemy życie 6999 osób. No i perełka z wczoraj, czyli Frasyniuk wyzywający polskich Żołnierzy od psów i ŚMIECI, po czym prowadzący Kajdanowicz nie dość, że nie zareagował, to jeszcze zażądał by poznać twarze i nazwiska żołnierzy, spod granicy z Białorusią.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-23, 07:42   #1790
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Jakby ktoś się jeszcze zastanawiał dlaczego PiS nie ma z kim przegrać i dlaczego wielu ludzi palcem nie kiwnie w obronie TVN:
W przeciągu miesiąca na antenie TVN Sikorski, notabene były szef dyplomacji i obecny europoseł, nazywa innego posła (Kukiza) szmatą - zero reakcji prowadzącej wywiad i stacji. Ze 2 dni temu w jakimś programie publicystycznym jakaś pani stwierdziła, że trzeba przyjąć tych 7000 uchodźców z Białorusi bo nawet jakby wśród nich był jeden zamachowiec i zabił 10 Polaków to i tak się opłaca bo uratujemy życie 6999 osób. No i perełka z wczoraj, czyli Frasyniuk wyzywający polskich Żołnierzy od psów i ŚMIECI, po czym prowadzący Kajdanowicz nie dość, że nie zareagował, to jeszcze zażądał by poznać twarze i nazwiska żołnierzy, spod granicy z Białorusią.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewenementy, które opisujesz są na dziennym porządku PiSowskich szczujni. Tylko te akurat szczują na reżimową opozycję.

Reasumpcji głosowania w sprawie "lexTVN" (w wykonaniu, pożal się Boże,marszałek Witek) i postępowania Kukiza komentować nie będę. Koń jaki jest, każdy widzi.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-23, 07:44   #1791
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ewenementy, które opisujesz są na dziennym porządku PiSowskich szczujni. Tylko te akurat szczują na reżimową opozycję.

Reasumpcji głosowania w sprawie "lexTVN" (w wykonaniu, pożal się Boże,marszałek Witek) i postępowania Kukiza komentować nie będę. Koń jaki jest, każdy widzi.
A no to jak w TVP jest tak samo to nie było tematu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-23, 08:12   #1792
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Nie powino być.
Sprzątanie zaczyna się od własnego podwórka. To, co opisujesz to jak biblijne źdźbło, które widzi się w oku bliźniego z belką w swoim oku. Żadna stacja telewizyjna nie ma takiej ilości mowy nienawiści jak reżimowe media. TVN to cienki jamnik wobec TVPis w tym względzie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-23, 08:28   #1793
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Ale co ty z tym TVP? Czy ja cokolwiek pisałem o TVP?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-23, 11:25   #1794
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Jakby ktoś się jeszcze zastanawiał dlaczego PiS nie ma z kim przegrać i dlaczego wielu ludzi palcem nie kiwnie w obronie TVN:
W przeciągu miesiąca na antenie TVN Sikorski, notabene były szef dyplomacji i obecny europoseł, nazywa innego posła (Kukiza) szmatą - zero reakcji prowadzącej wywiad i stacji. Ze 2 dni temu w jakimś programie publicystycznym jakaś pani stwierdziła, że trzeba przyjąć tych 7000 uchodźców z Białorusi bo nawet jakby wśród nich był jeden zamachowiec i zabił 10 Polaków to i tak się opłaca bo uratujemy życie 6999 osób. No i perełka z wczoraj, czyli Frasyniuk wyzywający polskich Żołnierzy od psów i ŚMIECI, po czym prowadzący Kajdanowicz nie dość, że nie zareagował, to jeszcze zażądał by poznać twarze i nazwiska żołnierzy, spod granicy z Białorusią.

ale na pewno chodzi o uchodźców z Białorusi? bo to nagranie z tą panią jest bodajże sprzed 4 lat. wczoraj na stacjach TVP puszczali je non stop, jakby co najmniej żyłę złota odkryli, ale faktycznie nigdzie chyba nie napisali, że to nagranie jest tak stare, więc ludzie mogli pomyśleć, że to coś nowego (chyba, że napisali jakimś małym maczkiem i tego nie zauważyłam).
ja tam osobiście uważam, że jeśli przeciwnik gra nieczysto, to mam pełne prawo również grać nieczysto. bo czemu niby mam robić z siebie świętą, skoro przeciwnik obrzuca mnie g*wnem?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-23, 11:37   #1795
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ewenementy, które opisujesz są na dziennym porządku PiSowskich szczujni. Tylko te akurat szczują na reżimową opozycję.

Reasumpcji głosowania w sprawie "lexTVN" (w wykonaniu, pożal się Boże,marszałek Witek) i postępowania Kukiza komentować nie będę. Koń jaki jest, każdy widzi.

W TVPis szczują i plują tzw. dziennikarze (chociaż ich rozmówcy też często nie odstają od nich poziomem), i to za publiczne pieniądze, a w opisanych przypadkach na antenie TVNu plują i szczują goście. Każdy z gości bierze odpowiedzialność za to co mówi. Dziennikarz nie jest od wychowywania dorosłych ludzi. Pisie nigdy nie widzą w niczym różnicy. Byle tylko im się melodia zgadzała, że w peło i w tefałenie to jest samo złoooo.


Błaszczak już robi żarem i bredzi o Frasyniuku jako o 'gwieździe TVNu' No gwiazda jak cholera, raz na ruski rok go tam pokazują. No ale czemu nie przywalić i we Frasyniuka i TVN za jednym razem. Pisia hiena już poczuła zew krwi.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-08-23 o 16:40
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-23, 11:48   #1796
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Ale co ty z tym TVP? Czy ja cokolwiek pisałem o TVP?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pisałes. Ja Ci odpisałam dlaczego TVN jest cienkim jamnikiem w porównaniu do TVPiS. Obiektywnie rzecz biorąc, bo do tzw. wyznawców TVN także nie należę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 13:08   #1797
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Jakby ktoś się jeszcze zastanawiał dlaczego PiS nie ma z kim przegrać i dlaczego wielu ludzi palcem nie kiwnie w obronie TVN:
W przeciągu miesiąca na antenie TVN Sikorski, notabene były szef dyplomacji i obecny europoseł, nazywa innego posła (Kukiza) szmatą - zero reakcji prowadzącej wywiad i stacji. Ze 2 dni temu w jakimś programie publicystycznym jakaś pani stwierdziła, że trzeba przyjąć tych 7000 uchodźców z Białorusi bo nawet jakby wśród nich był jeden zamachowiec i zabił 10 Polaków to i tak się opłaca bo uratujemy życie 6999 osób. No i perełka z wczoraj, czyli Frasyniuk wyzywający polskich Żołnierzy od psów i ŚMIECI, po czym prowadzący Kajdanowicz nie dość, że nie zareagował, to jeszcze zażądał by poznać twarze i nazwiska żołnierzy, spod granicy z Białorusią.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sugerowanie, że to jakieś "dlaczego PiS nie ma z kim przegrać" w momencie kiedy nikt w tym kraju nie uprawia tak rynsztokowej retoryki jak PiS i jego aparatczycy z TVP na czele jest wybitnie zabawne. Słowa Frasyniuka czy Sikorskiego to mały pikuś w porównaniu z regularnym kaszkwałem lanym przez ludzi jak Pawłowicz czy Jakimowicz.

Moim zdaniem TVN nikogo nie powinien przepraszać, bo nie przeprasza się strony która sama jako pierwsza narzuciła zasady brudnej gry.

Edytowane przez Lapis_Lazuli
Czas edycji: 2021-08-24 o 13:10
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 13:37   #1798
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Sugerowanie, że to jakieś "dlaczego PiS nie ma z kim przegrać" w momencie kiedy nikt w tym kraju nie uprawia tak rynsztokowej retoryki jak PiS i jego aparatczycy z TVP na czele jest wybitnie zabawne. Słowa Frasyniuka czy Sikorskiego to mały pikuś w porównaniu z regularnym kaszkwałem lanym przez ludzi jak Pawłowicz czy Jakimowicz.

Moim zdaniem TVN nikogo nie powinien przepraszać, bo nie przeprasza się strony która sama jako pierwsza narzuciła zasady brudnej gry.
Ja tylko przypomnę, że z mejli Dworczyka można wyczytać, że ta pisia bandyterka rozważała wysłanie wojska na protestujące kobiety.
Widocznie mają jakiś szwadron do czarnej roboty. Możliwe, że teraz tacy do 'zadań specjalnych' stoją z pozakrywanymi twarzami na granicy z Białorusią i zabraniają lekarce udzielić pomocy chorym ludziom i podać im kawałek chleba.

No ale pisie to stan umysłu. Katolicy pełną gębą.
Oni wstyd i chamstwo osiągali we wszystkich możliwych płaszczyznach politycznych i obyczajowych. Chwyty różnych wałków, oszustów, przygody Kuchcińskiego itd., wszystko zamietli pod dywan, nie wiadomo, jakim kosztem. A potrafią się oburzać, że ktoś jedno słowo mocniej powie, albo że ktoś powie "wypie*dalać", bo już ma dosyć. Zakłamana do szczętu, cyniczna banda.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-08-24 o 15:44
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 13:42   #1799
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Ciekawe o co chodzi Łukaszence? Z tego co piszą w mediach to on przyjmuje samoloty codziennie.

Wiadomo, że to liczenie na oko, ale załóżmy, że on przyjmuje z 3 samoloty po 200 osób dziennie, czyli 600 osób dziennie.

W ciągu roku może tak przyjąć 600 osób *365 dni = 219.000 osób rocznie.

Tylko co siedzi w jego głowie?

1. Wiadomo przecież, że Litwa, Łotwa, Estonia i Polska będą wypychać zgodnie z prawem na Białoruś nielegalnych imigrantów od razu po przekroczeniu przez nich zielonej granicy.

2. Wiadomo też, że to sprowokuje Litwę, Łotwę, Estonię i Polskę do budowy muru na granicy.


(W sytuacji Polski płot graniczny nic nie zmieni, bo rząd PIS wydaje masowo wizy migrantom islamskim dzięki przepisom bankstera i globalisty Morawieckiego i wpuszcza ich "legalnie" samolotami od 2016 roku już KILKADZIESIĄT TYSIĘCY. Afgańczyków bez weryfikacji też przywożą codziennie i to takich, którzy nie współpracowali z polską armią.) Ustawka na granicy ma odwracać uwagę od tego, że Kaczyński robi to samo co Merkel w 2015 tylko on robi to samolotami.


Podsumowując jeżeli Łukaszenka dobrze przeanalizował sytuację to musiał wiedzieć, że cały "kryzys" potrwa max 2-4 miesiące, a potem stanie płot i Białoruś będzie otoczona drutem kolczastym.

Potem nasza Straż Graniczna powie: "Łukaszenka buduje na Białorusi społeczeństwo multikulturowe, a po na naszej stronie granicy jest porządek." I to będzie koniec tematu.


Już tam są nawet Somalijki na granicy, to taki absurd, że to jest skrzyżowanie Monty Pythona i The Walking Dead.
Z The Walking Dead może niedobre porównanie, ale tam przez cały serial są te płoty z drutem kolczastym w każdym odcinku.

Myślę, że Łukaszenka nie przemyślał sprawy. No nic, Białoruś będzie państwem islamskim.

Łukaszenka na jednej osobie zarabia 10.000$, czyli może myśleć, że w ciągu roku zarobi 219.000 * 10.000$ = 2.190.000.000$.

Tylko nie przewidział, że ci ludzie zostaną na Białorusi na zawsze. No, ale jak ich było stać na 10.000$ na podróż to pewnie majętni ludzie, więc kupią bilety powrotne pewnie, albo Łukaszenka po roku albo dwóch ich sam wprowadzi na pokład samolotów.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-24 o 14:59
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 15:16   #1800
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Lukaszenka nam po prostu gra na nosie. Uwazam, ze sytuacja z migrantami na granicy jest patowa i nie ma z niej dobrego wyjscia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-01 22:09:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.