Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70. - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-26, 21:55   #2071
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-26 o 16:57
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-26, 23:26   #2072
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dziwi mnie wyczucie mojego sąsiada, który robi remont już z miliard lat i nap*** mi wiertarkami za ścianą salonu

remont trwa tam już z dobre kilka miesięcy. i ZAWSZE jak mam luźniejszy dzień w domu, albo muszę iść do pracy stacjonarnie, to prace są cichutkie. co najwyżej młotkiem kilka razy postuka

ale za to jak mam pracować z domu i mam w kij dużo pracy takiej kreatywnej (pisania) to napierdziela wiertarkami w ścianę od samego rana.

wczoraj miałam wolne to nawet przez sekundę nie było słychać remontu. dziś chciałam skończyć artykuł - to od 2 godzin wierci mi w ścianie za biurkiem

niezawodne wyczucie

i w ogóle dziwi mnie ile można remontować mieszkanie z użyciem takiego głośnego sprzętu. to jest serio już z kilka miesięcy. co oni tam robią? i to jeszcze w salonie? jeszcze rozumiem łazienkę jak skuwa się płytki. to też było już chyba robione ale w salonie?
Też mnie to zastanawialo, jak remont średniej wielkości mieszkania może trwać kilka miesięcy. Ja miałam remont generalny, od góry do dołu - elektryka, hydraulika, zrywanie płytek, kładzenie nowych, ehhhh, mnóstwo tego. Ale już wiem jak to działa. Po prostu część fachowców to zwykłe patentowane lenie przykład z mojego domu - pan elektryk, przyszedł o 9, powiercił, powiercił, i mówi, że musi wyjść około 15, bo żona ma jakąś wizytę u lekarza czy coś. No mowie ok, spoko, zdarza się. Po czym wyszedł jakoś 13:30. No mówcie co chcecie, ale 13:30 to nie jest "koło 15". na drugi dzień ten sam Pan elektryk (dostał klucze) miał być od 8 do 16. Jak wróciłam przed 15 to jego już nie było i zamiast zrobić robotę w 3 dni, jak mówił, to remont się wlókł i było 4-5 h wiercenia dziennie i Elo na razie. Z tydzień tak przychodził miał płacone za robotę, a nie na godzinę. Pan od parkietu to samo - jednego dnia zapomniał przyjść (!), następnego był kilka godzin, potem nie miał czasu, więc kilka dni przestoju... To samo pan od kaloryferow że Spółdzielni, zapomniał, nie miał czasu, wyleciało mu z głowy... Za to fachowców od wykończeniowki miałam świetnych, jak trzeba było to i zostali po godzinach, żeby nam toaletę założyć.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 00:01   #2073
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Też mnie to zastanawialo, jak remont średniej wielkości mieszkania może trwać kilka miesięcy. Ja miałam remont generalny, od góry do dołu - elektryka, hydraulika, zrywanie płytek, kładzenie nowych, ehhhh, mnóstwo tego. Ale już wiem jak to działa. Po prostu część fachowców to zwykłe patentowane lenie przykład z mojego domu - pan elektryk, przyszedł o 9, powiercił, powiercił, i mówi, że musi wyjść około 15, bo żona ma jakąś wizytę u lekarza czy coś. No mowie ok, spoko, zdarza się. Po czym wyszedł jakoś 13:30. No mówcie co chcecie, ale 13:30 to nie jest "koło 15". na drugi dzień ten sam Pan elektryk (dostał klucze) miał być od 8 do 16. Jak wróciłam przed 15 to jego już nie było i zamiast zrobić robotę w 3 dni, jak mówił, to remont się wlókł i było 4-5 h wiercenia dziennie i Elo na razie. Z tydzień tak przychodził miał płacone za robotę, a nie na godzinę. Pan od parkietu to samo - jednego dnia zapomniał przyjść (!), następnego był kilka godzin, potem nie miał czasu, więc kilka dni przestoju... To samo pan od kaloryferow że Spółdzielni, zapomniał, nie miał czasu, wyleciało mu z głowy... Za to fachowców od wykończeniowki miałam świetnych, jak trzeba było to i zostali po godzinach, żeby nam toaletę założyć.
Aż mi się remont obecnego mieszkania przypomniał. Panowie elektrycy siedzieli mi na mieszkaniu 2 tygodnie. Zostawili po sobie stertę gruzu na środku pokoju a pod nią chyba z 30 puszek po piwie. Dlatego teraz szukam mieszkania po remoncie. Nie mam nerwów się znowu użerać z debilami.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 00:07   #2074
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Aż mi się remont obecnego mieszkania przypomniał. Panowie elektrycy siedzieli mi na mieszkaniu 2 tygodnie. Zostawili po sobie stertę gruzu na środku pokoju a pod nią chyba z 30 puszek po piwie. Dlatego teraz szukam mieszkania po remoncie. Nie mam nerwów się znowu użerać z debilami.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 01:47   #2075
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dlaczego reklamy nie są oznaczone na instagramie ?
U mroczka jest tag #ad.
U Szymaniec nie widzę.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 03:04   #2076
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Aż mi się remont obecnego mieszkania przypomniał. Panowie elektrycy siedzieli mi na mieszkaniu 2 tygodnie. Zostawili po sobie stertę gruzu na środku pokoju a pod nią chyba z 30 puszek po piwie. Dlatego teraz szukam mieszkania po remoncie. Nie mam nerwów się znowu użerać z debilami.
A to też, w sensie nasi akurat nie pili, ale chociaż przyczepa na gruz była podstawiona pod sama klatka to typ zostawiał gruz i sobie szedł xd

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 07:41   #2077
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, jak wyglada dział marketingu Krakusa, ale strzelaja sobie w stopę takimi obciachowymi reklamami.
Ja mam trójkę dzieci, w tym dwójkę dość małych, jakby dział marketingu chciał, to za 100 tysięcy moje bombelki opitola słoik ogorasow, będą wyglądać wdzięczniej niż ta rodzinka z Instagrama, i chociaż znajomi z przedszkola się z nich śmiać nie będą
Za tyle to ja bym nawet kota namówiła żeby wciągnęła cały słoik [1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88873159]Dobra, przyznawać się! Kto je ogórki kiszone/korniszony nożem i widelcem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Jak dostanę do obiadu po prostu całego ogórka to jem nożem i widelcem, jak kotleta. Bardzo tego nie lubię, dlatego w domu kroję na plastry i wrzucam do miseczki żeby każdy sobie nałożył ile chce.
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Aż mi się remont obecnego mieszkania przypomniał. Panowie elektrycy siedzieli mi na mieszkaniu 2 tygodnie. Zostawili po sobie stertę gruzu na środku pokoju a pod nią chyba z 30 puszek po piwie. Dlatego teraz szukam mieszkania po remoncie. Nie mam nerwów się znowu użerać z debilami.
Gruz i puszki to pikuś, znajomi mieli lepszy "prezent" po ekipie. Mieszkanie deweloperskie, więc puste i sporo roboty. Wszystkie wiaderka po gładzi, farbach i klejach fachowcy wystawiali na balkon i przykrywali folią. Nie byłoby z tym problemu, gdyby nie to że wiaderka były pełne moczu i odchodów bo przez kilka tygodni w mieszkaniu nie było toalety i gdzieś pracownicy musieli się załatwiać. Szkoda tylko że tego po sobie nie wynosili tylko zbierali na balkonie. Znajomi dowiedzieli się co jest w wiaderkach jak na wiosnę wszystko zaczęło się rozmrażać i po wyjściu na balkon poczuli dziwny zapach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-27, 08:52   #2078
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dziwi mnie (chociaż może nie powinno) co ludzie wyprawiają w górach

to co ludzie ostatnio wrzucają przechodzi ludzkie pojęcie. ostatnio pokazywali dosłownie sterty śmieci na szlakach.
https://24tp.pl/n/84775?fbclid=IwAR2...AHvC7xl0qGd6ds

to
https://www.facebook.com/warunki/videos/562413571861264

i wiele innych

no przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek wie już chyba, że gdzie jak gdzie, ale kurczę w parkach narodowych to wypadałoby jednak nie śmiecić.

gdzie się takie bydło chowa? jak ekstremalnie głupim trzeba być... no dziwi mnie to

Mnie to już w ogóle nie dziwi. Ludzie to bydło niestety. Jak się Grażyny i Janusze zjadą nad morze albo w góry to myślą, że są panami świata i wszystko im wolno.



[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88872631]Wiecie co mnie dzisiaj zdziwiło?

DOPŁATA ZA ZŁĄ POGODĘ 🤨
Załącznik 7756975[/QUOTE]


Tak, jak pada to często doliczają takie coś Ale ja się w sumie nie dziwę, bo jak jadą rowerem to nie jest przyjemnie, jak jadą autem to korki większe, większe spalanie.


Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Reklama u blogerki
https://www.instagram.com/p/CTClxIYDmdE/

Jedzie na wakacje do Chorwacji, bierze ze sobą słój ogórków Krakus w celu jak pisze delektowania się ich smakiem. W komentarzach do postu mama blogerki pisze, ze robiąc domowe przetwory dążyła do smaków Krakusa.
Nawet nie wiem, jak to skomentować, bo żenujące to już chyba za mało.

Wiem, ze blogerzy parentingowi już się kończą, dzieci dorastają, nie sa tak „interesujący” jak maluchy, ale czy aż tak tragicznie to musi wyglądać.
Dziwi mnie, ze ktoś dla kasy z reklamy ogórków takie cos robi, i to jeszcze z dziecmi.

Zawsze mnie dziwi, że ludziom nie jest wstyd reklamować takie rzeczy od czapy i jeszcze do tego dorabiać jakąś durnowatą ideologię Dla mnie to żenada straszna i takie osoby mocno tracą na wiarygodności. Blogerka modowa albo kosmetyczna, a tu reklama ogórków albo serka do kanapek



Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Za tyle to ja bym nawet kota namówiła żeby wciągnęła cały słoik Jak dostanę do obiadu po prostu całego ogórka to jem nożem i widelcem, jak kotleta. Bardzo tego nie lubię, dlatego w domu kroję na plastry i wrzucam do miseczki żeby każdy sobie nałożył ile chce. Gruz i puszki to pikuś, znajomi mieli lepszy "prezent" po ekipie. Mieszkanie deweloperskie, więc puste i sporo roboty. Wszystkie wiaderka po gładzi, farbach i klejach fachowcy wystawiali na balkon i przykrywali folią. Nie byłoby z tym problemu, gdyby nie to że wiaderka były pełne moczu i odchodów bo przez kilka tygodni w mieszkaniu nie było toalety i gdzieś pracownicy musieli się załatwiać. Szkoda tylko że tego po sobie nie wynosili tylko zbierali na balkonie. Znajomi dowiedzieli się co jest w wiaderkach jak na wiosnę wszystko zaczęło się rozmrażać i po wyjściu na balkon poczuli dziwny zapach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Coooo? O fuuu, współczuję. Jak można coś takiego robić
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 08:58   #2079
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
znajomi mieli lepszy "prezent" po ekipie. Mieszkanie deweloperskie, więc puste i sporo roboty. Wszystkie wiaderka po gładzi, farbach i klejach fachowcy wystawiali na balkon i przykrywali folią. Nie byłoby z tym problemu, gdyby nie to że wiaderka były pełne moczu i odchodów bo przez kilka tygodni w mieszkaniu nie było toalety i gdzieś pracownicy musieli się załatwiać. Szkoda tylko że tego po sobie nie wynosili tylko zbierali na balkonie. Znajomi dowiedzieli się co jest w wiaderkach jak na wiosnę wszystko zaczęło się rozmrażać i po wyjściu na balkon poczuli dziwny zapach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



No ale sory, dziwi mnie ze budowlańcy w ogóle weszli na taką robotę gdzie zleceniodawca nie zapewnia dostępu do toalety.
To jest zwyczajnie nieludzkie i wredne.
Postawienie toja lub wynegocjowanie dostępu do budowlanych (skoro stan deweloperski to jakas infrasruktura musiała być tego typu- na budowach są) to jest jakiś śmieszny koszt miesięczny w takiej sytuacji.



No czy Ty albo ci Twoi znajomi by poszli robić na cały dzień w dzień w miejsce, gdzie nawet nie ma jak siku zrobić? Tylko trzba robić do wiaderka a potem jeszcze po robocie gdzieś to wynosić? Gdzie niby? Do swojego domu sobie zabrać?

No jak można?


dziwi mnie ze w ogóle ekipa weszła tam robić, z tego co się orientuję, to nie wchodzą jak nie mają zapewnionych 4 rzeczy: prądu, wody, WC i wora/kontenera na odpady budowlane.
I dla mnie to normalne.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:06   #2080
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No ale sory, dziwi mnie ze budowlańcy w ogóle weszli na taką robotę gdzie zleceniodawca nie zapewnia dostępu do toalety.
To jest zwyczajnie nieludzkie i wredne.
Postawienie toja lub wynegocjowanie dostępu do budowlanych (skoro stan deweloperski to jakas infrasruktura musiała być tego typu- na budowach są) to jest jakiś śmieszny koszt miesięczny w takiej sytuacji.



No czy Ty albo ci Twoi znajomi by poszli robić na cały dzień w dzień w miejsce, gdzie nawet nie ma jak siku zrobić? Tylko trzba robić do wiaderka a potem jeszcze po robocie gdzieś to wynosić? Gdzie niby? Do swojego domu sobie zabrać?

No jak można?


dziwi mnie ze w ogóle ekipa weszła tam robić, z tego co się orientuję, to nie wchodzą jak nie mają zapewnionych 4 rzeczy: prądu, wody, WC i wora/kontenera na odpady budowlane.
I dla mnie to normalne.
No to mogli nie brac roboty. To ma byc tlumaczenie, dlaczego ktos mial prawo cos takiego komus zostawic na balkonie?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:14   #2081
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Budowlańcy często sikają do rur, do których ma być podłączona toaleta.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Na instastory tej blogerki są ujęcia jak rodzinka konsumuje te ogórki, mąż z mina jakby w siódmym niebie był, dziecko i mama śmiechy pełne szczęścia. Ze blogerom nie wstyd, to rozumiem, idzie za tym konkretny pieniądz, bo za darmo takiego durnia człowiek by z siebie nie robil, ale wkręcanie w to dzieci i ośmieszanie ich reklama ogórków jest mega żenujące.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-27, 09:19   #2082
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
No to mogli nie brac roboty. To ma byc tlumaczenie, dlaczego ktos mial prawo cos takiego komus zostawic na balkonie?
Moze chcieli "odwdzieczyc sie" zleceniodawcom za ich podejscie. Troche to obrzydliwe, ale po zastanowieniu - w jakims stopniu zasluzone. Kazdy oczekuje dla siebie empatii i szacunku, ale w druga strone to juz sie nie nalezy. Ale hardkorowa ta zemsta, nie ma co, mam budowlancow w rodzinie i oni by takiej roboty po prostu nie wzieli.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:30   #2083
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;88873484]Moze chcieli "odwdzieczyc sie" zleceniodawcom za ich podejscie. Troche to obrzydliwe, ale po zastanowieniu - w jakims stopniu zasluzone. Kazdy oczekuje dla siebie empatii i szacunku, ale w druga strone to juz sie nie nalezy. Ale hardkorowa ta zemsta, nie ma co, mam budowlancow w rodzinie i oni by takiej roboty po prostu nie wzieli.[/QUOTE]

Mysle, ze zdecydowanie za malo wiemy o tej sytuacji, zeby wyciagac takie wnioski i pisac o zemscie na zleceniodawcach
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:33   #2084
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Dziwi mnie marudzenie ludzi, że wyprawka do szkoły to tyle kosztuje i że skąd brać na to pieniądze. Co nie jadę autem to w radiu tak samo, w kółko ☠☠☠☠☠☠☠amento na ten temat. No kurde posiadanie dziecka kosztuje, więc nie wiem skąd jest zawsze takie zdziwienie przed pierwszym września. Już nie wspomnę o tym, ze przecież mają 500+
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:35   #2085
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Mysle, ze zdecydowanie za malo wiemy o tej sytuacji, zeby wyciagac takie wnioski i pisac o zemscie na zleceniodawcach
Chodzi mi o "zemste" za niezapewnienie dostepu do toalety. Jasne, ze nie wiemy - dlatego napisalam "moze".
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:36   #2086
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Mnie zdziwiło, że istnieje coś takiego jak książka i ćwiczeniówka do religii
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:37   #2087
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dziwi mnie marudzenie ludzi, że wyprawka do szkoły to tyle kosztuje i że skąd brać na to pieniądze. Co nie jadę autem to w radiu tak samo, w kółko amento na ten temat. No kurde posiadanie dziecka kosztuje, więc nie wiem skąd jest zawsze takie zdziwienie przed pierwszym września. Już nie wspomnę o tym, ze przecież mają 500+

I 300+ na wyprawkę właśnie.
Też mnie to dziwi, bardzo.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:40   #2088
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie zdziwiło, że istnieje coś takiego jak książka i ćwiczeniówka do religii
Ja mialam podrecznik do religii w podstawowce.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:42   #2089
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
I 300+ na wyprawkę właśnie.
Też mnie to dziwi, bardzo.

Właśnie nie wiedziałam czy to 300+ na wyprawkę nadal istnieje
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-27, 09:42   #2090
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Też mnie to zastanawialo, jak remont średniej wielkości mieszkania może trwać kilka miesięcy. Ja miałam remont generalny, od góry do dołu - elektryka, hydraulika, zrywanie płytek, kładzenie nowych, ehhhh, mnóstwo tego. Ale już wiem jak to działa. Po prostu część fachowców to zwykłe patentowane lenie przykład z mojego domu - pan elektryk, przyszedł o 9, powiercił, powiercił, i mówi, że musi wyjść około 15, bo żona ma jakąś wizytę u lekarza czy coś. No mowie ok, spoko, zdarza się. Po czym wyszedł jakoś 13:30. No mówcie co chcecie, ale 13:30 to nie jest "koło 15". na drugi dzień ten sam Pan elektryk (dostał klucze) miał być od 8 do 16. Jak wróciłam przed 15 to jego już nie było i zamiast zrobić robotę w 3 dni, jak mówił, to remont się wlókł i było 4-5 h wiercenia dziennie i Elo na razie. Z tydzień tak przychodził miał płacone za robotę, a nie na godzinę. Pan od parkietu to samo - jednego dnia zapomniał przyjść (!), następnego był kilka godzin, potem nie miał czasu, więc kilka dni przestoju... To samo pan od kaloryferow że Spółdzielni, zapomniał, nie miał czasu, wyleciało mu z głowy... Za to fachowców od wykończeniowki miałam świetnych, jak trzeba było to i zostali po godzinach, żeby nam toaletę założyć.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
ten facet co sobie remontuje akurat nie pracuje i robi sobie sam remont. chyba nawet niezbyt generalny, bo gruzu nikt nie wywozi, a wiercenie trwa w najlepsze od tygodni
no i on cały czas tam mieszka, więc sobie chyba sterty gruzu nie trzyma na środku mieszkania


Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Mysle, ze zdecydowanie za malo wiemy o tej sytuacji, zeby wyciagac takie wnioski i pisac o zemscie na zleceniodawcach
dokładnie. więc nie ma co zakładać, że budowlańcy taaacy źli i po chamsku zrobili na złość. nie wiemy na co się umawiali i kto jakich warunków nie dotrzymał.


niemniej jednak zdaje się, że zatrudniając jakąś ekipę wypadałoby zapewnić im dostęp do tak podstawowych rzeczy jak toaleta. jak zleceniodawcy nie mieli jeszcze toalety w mieszkaniu to mogli toi-toia zamówić i ustawić na zewnątrz. albo się z sąsiadami dogadać.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:44   #2091
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;88873520]Ja mialam podrecznik do religii w podstawowce.[/QUOTE]
Podręcznik jestem jeszcze w stanie zrozumieć, chociaż i tak nie wiem po co. Ale ćwiczeniówka? Aż jestem ciekawa jakie to ćwiczenia I współczuję dzieciom.
U mnie chyba też był podręcznik w podstawówce, ale nikt tego nie miał.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:45   #2092
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Ja też miałam podręczniki do religii, zarówno w podstawówce jak i gimnazjum. Były to najmniej używane podręczniki w całej mojej edukacji (pamiętam że w klasach I-III coś tam korzystaliśmy, ale głównie z kolorowanek ) Za to nie potrafię sobie przypomnieć byśmy kiedykolwiek korzystali z nich w gimnazjum. Ale! Podręcznik na ławce musiał być bo inaczej minus do dziennika
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 09:56   #2093
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dziwi mnie marudzenie ludzi, że wyprawka do szkoły to tyle kosztuje i że skąd brać na to pieniądze. Co nie jadę autem to w radiu tak samo, w kółko amento na ten temat. No kurde posiadanie dziecka kosztuje, więc nie wiem skąd jest zawsze takie zdziwienie przed pierwszym września. Już nie wspomnę o tym, ze przecież mają 500+
A dzieci w wieku szkolnym nie dostają co roku 300 zł na wyprawkę szkolną?
Do tego dochodzi comiesięczny dodatek 500+.
Łącznie to jest 6300 złotych.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 10:13   #2094
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No ale sory, dziwi mnie ze budowlańcy w ogóle weszli na taką robotę gdzie zleceniodawca nie zapewnia dostępu do toalety.
To jest zwyczajnie nieludzkie i wredne.
Postawienie toja lub wynegocjowanie dostępu do budowlanych (skoro stan deweloperski to jakas infrasruktura musiała być tego typu- na budowach są) to jest jakiś śmieszny koszt miesięczny w takiej sytuacji.



No czy Ty albo ci Twoi znajomi by poszli robić na cały dzień w dzień w miejsce, gdzie nawet nie ma jak siku zrobić? Tylko trzba robić do wiaderka a potem jeszcze po robocie gdzieś to wynosić? Gdzie niby? Do swojego domu sobie zabrać?

No jak można?


dziwi mnie ze w ogóle ekipa weszła tam robić, z tego co się orientuję, to nie wchodzą jak nie mają zapewnionych 4 rzeczy: prądu, wody, WC i wora/kontenera na odpady budowlane.
I dla mnie to normalne.
Źle to opisałam w poprzednim poście. Ekipa była wynajęta na kompleksowe wykończenie mieszkania, w tym m.in. montaż wszystkiego w łazience. Toaleta była kupiona zanim zaczęli robotę, mogli ją zainstalować od razu po wejściu do mieszkania. Nie wiem czy zamontowali ją później czy nie chcieli z niej korzystać, aż tak nie dopytywałam.
Tak naprawdę dla mnie to mało istotne jest co jest w mieszkaniu, skoro ktoś przyjął robotę bez zastrzeżeń to potem nie powinien robić takich cyrków. Skoro przychodzi kierownik robót, ogląda mieszkanie i robi wycenę to w tym samym czasie powinien powiedzieć co trzeba załatwić zanim wejdą na robotę. Tak jak piszesz, np. toi toia na podwórku. Żeby nie było, nie odmawiam nikomu dostępu do toalety, w żadnym wypadku. Chodzi mi tylko o to, że jak masz profesjonalistów którzy robią już którąś robotę z kolei to wiedzą czego im trzeba. A skoro nie wspomnieli o toalecie to albo zamontują tą która stoi w mieszkaniu albo mają jakąś swoją którą sobie czasowo podepną jako techniczną albo tak wyliczą cenę roboty żeby zamówić sobie toi toia na koszt zleceniodawcy.
A już w ostateczności jak chcą się załatwiać do wiaderek to powinni je wynieść do kontenera na odpady do którego wyrzucają gruz i śmieci.
[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;88873484]Moze chcieli "odwdzieczyc sie" zleceniodawcom za ich podejscie. Troche to obrzydliwe, ale po zastanowieniu - w jakims stopniu zasluzone. Kazdy oczekuje dla siebie empatii i szacunku, ale w druga strone to juz sie nie nalezy. Ale hardkorowa ta zemsta, nie ma co, mam budowlancow w rodzinie i oni by takiej roboty po prostu nie wzieli.[/QUOTE]Nie wiem czy akurat tu zasłużone, bo tak jak pisałam wyżej toaleta była w mieszkaniu tylko nie zamontowana. Możliwe że znajomi czymś innym zaszli im za skórę, nie było mnie tam więc nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 10:22   #2095
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Budowlańcy często sikają do rur, do których ma być podłączona toaleta.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Na instastory tej blogerki są ujęcia jak rodzinka konsumuje te ogórki, mąż z mina jakby w siódmym niebie był, dziecko i mama śmiechy pełne szczęścia. Ze blogerom nie wstyd, to rozumiem, idzie za tym konkretny pieniądz, bo za darmo takiego durnia człowiek by z siebie nie robil, ale wkręcanie w to dzieci i ośmieszanie ich reklama ogórków jest mega żenujące.
Oby się z nich potem ktoś nie śmiał np. w szkole, bo takie rzeczy puszczone w internet z ich udziałem mogą im później zaszkodzić.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 12:20   #2096
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dziwi mnie marudzenie ludzi, że wyprawka do szkoły to tyle kosztuje i że skąd brać na to pieniądze. Co nie jadę autem to w radiu tak samo, w kółko amento na ten temat. No kurde posiadanie dziecka kosztuje, więc nie wiem skąd jest zawsze takie zdziwienie przed pierwszym września. Już nie wspomnę o tym, ze przecież mają 500+
A mnie nie dziwi. Wyprawka do szkoły to największa głupota ever. Moja siostra przed wakacjami odebrała to co zostało, a zostało prawie wszystko w stanie prawie nienaruszonym. Po co zatem to wszystko kupować? Po to żeby klej się zeschł? Po to, żeby 3 rodzaje kredek się zepsuły (tak, kredki też się psują, np. pastele olejne), po to, żeby akwarele wyschły i popękały a farby plakatowe również stwardniały/zgęstniały?

Powinna być jakaś zrzutka na "klasowe" materiały do pracy, da się kupić wielkie opakowania farby plakatowej o wiele taniej i można je nakładać uczniom na paletki przed lekcją czy coś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 12:38   #2097
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88873560]A dzieci w wieku szkolnym nie dostają co roku 300 zł na wyprawkę szkolną?
Do tego dochodzi comiesięczny dodatek 500+.
Łącznie to jest 6300 złotych.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Właśnie nie wiem czy to nadal jest i czy obowiązuje co roku, ale nawet jeśli nie to sory, ale no wychowanie dziecka kosztuje.



Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Źle to opisałam w poprzednim poście. Ekipa była wynajęta na kompleksowe wykończenie mieszkania, w tym m.in. montaż wszystkiego w łazience. Toaleta była kupiona zanim zaczęli robotę, mogli ją zainstalować od razu po wejściu do mieszkania. Nie wiem czy zamontowali ją później czy nie chcieli z niej korzystać, aż tak nie dopytywałam.
Tak naprawdę dla mnie to mało istotne jest co jest w mieszkaniu, skoro ktoś przyjął robotę bez zastrzeżeń to potem nie powinien robić takich cyrków. Skoro przychodzi kierownik robót, ogląda mieszkanie i robi wycenę to w tym samym czasie powinien powiedzieć co trzeba załatwić zanim wejdą na robotę. Tak jak piszesz, np. toi toia na podwórku. Żeby nie było, nie odmawiam nikomu dostępu do toalety, w żadnym wypadku. Chodzi mi tylko o to, że jak masz profesjonalistów którzy robią już którąś robotę z kolei to wiedzą czego im trzeba. A skoro nie wspomnieli o toalecie to albo zamontują tą która stoi w mieszkaniu albo mają jakąś swoją którą sobie czasowo podepną jako techniczną albo tak wyliczą cenę roboty żeby zamówić sobie toi toia na koszt zleceniodawcy.
A już w ostateczności jak chcą się załatwiać do wiaderek to powinni je wynieść do kontenera na odpady do którego wyrzucają gruz i śmieci.
Nie wiem czy akurat tu zasłużone, bo tak jak pisałam wyżej toaleta była w mieszkaniu tylko nie zamontowana. Możliwe że znajomi czymś innym zaszli im za skórę, nie było mnie tam więc nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie. Jeśli ekipa sama nie zapewnia sobie toalety przenośnej, to powinna poinformować, że coś takiego będzie potrzebnie. Takie coś jest tanie. Poza tym wydaje mi się, że na budowach są przenośne toalety, ale pewnie im się nie chciało latać i woleli w ten sposób.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 12:51   #2098
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość

Dokładnie. Jeśli ekipa sama nie zapewnia sobie toalety przenośnej, to powinna poinformować, że coś takiego będzie potrzebnie. Takie coś jest tanie. Poza tym wydaje mi się, że na budowach są przenośne toalety, ale pewnie im się nie chciało latać i woleli w ten sposób.



Ekipy zasadniczo nie zapewniają sobie takich rzeczy, zapewniają je inwestorzy/zleceniodawcy.
Nawet jeśli toje stały jeszcze wynajete przez ogólnego inwestora (firme budujaca osiedle) to trzeba było albo dostawić swój toj, albo wynegocjowac możliwość korzystania przez ekipe robiaca wykończeniowkę mieszkania - bo to sa czyjes toje za które ktoś płaci, majac umowę i przeliczone to za określoną ilość osób korzystających, a nie że każdy może sobie korzystać.

Więc tu albo jakaś po taniości niedoświadczona ekipa bez umowy - takie rzeczy sa w _umowie_ kto, co, za ile i bez jakiegoś szefa i kontaktu ze zlecającymi,
albo sama nie wiem co.


I jeszcze niby był tam jakiś kierownik budowy do kompletu, chyba ślepy, niezainteresowany i nieobecny.




No paskudna lekcja dla tych ludzi na przyszłość- czego sam nie załatwisz, nie sprawdzisz, nie zadbasz, to będziesz mieć... kupę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 12:57   #2099
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ekipy zasadniczo nie zapewniają sobie takich rzeczy, zapewniają je inwestorzy/zleceniodawcy.
Nawet jeśli toje stały jeszcze wynajete przez ogólnego inwestora (firme budujaca osiedle) to trzeba było albo dostawić swój toj, albo wynegocjowac możliwość korzystania przez ekipe robiaca wykończeniowkę mieszkania - bo to sa czyjes toje za które ktoś płaci, majac umowę i przeliczone to za określoną ilość osób korzystających, a nie że każdy może sobie korzystać.

Więc tu albo jakaś po taniości niedoświadczona ekipa bez umowy - takie rzeczy sa w _umowie_ kto, co, za ile i bez jakiegoś szefa i kontaktu ze zlecającymi,
albo sama nie wiem co.


I jeszcze niby był tam jakiś kierownik budowy do kompletu, chyba ślepy, niezainteresowany i nieobecny.




No paskudna lekcja dla tych ludzi na przyszłość- czego sam nie załatwisz, nie sprawdzisz, nie zadbasz, to będziesz mieć... kupę.

Tzn. ja wiem jak to wygląda w przypadku budowy ogólnie całego budynku. Każda ekipa zapewnia sobie sama lub zapewnia to inwestor, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku wykańczania mieszkania, kiedy toaleta jest jest jeszcze nie podłączona. Dla mnie ekipa remontująca albo powinna sama o to zadbać i doliczyć do kosztów albo poprosić o to zleceniodawcę. A najrozsądniej wg mnie skoro robili cale mieszkanie to zacząć od łazienki.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 13:10   #2100
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Tzn. ja wiem jak to wygląda w przypadku budowy ogólnie całego budynku. Każda ekipa zapewnia sobie sama lub zapewnia to inwestor, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku wykańczania mieszkania, kiedy toaleta jest jest jeszcze nie podłączona. Dla mnie ekipa remontująca albo powinna sama o to zadbać i doliczyć do kosztów albo poprosić o to zleceniodawcę. A najrozsądniej wg mnie skoro robili cale mieszkanie to zacząć od łazienki.
U mnie ekipa robiła generalny remont mieszkania ze skuwaniem wszystkiego i jakoś sobie sami ogarnęli kwestię toalety, zupełnie nie pamiętam, żeby to był problem. Tylko że po wejściu do mieszkania była tam cały czas zamontowana stara, to jakieś ułatwienie - ale w pewnym momencie trzeba było położyć płytki, zabudować stelaż do nowej, poprzesuwać rurki.
Kiedy ktoś się zabiera za wykańczanie pustego mieszkania powinien wiedzieć, jak rozwiązywać takie problemy i ewentualnie przedstawić klientowi oczekiwania, bo ten może zwyczajnie nie wiedzieć albo nie pomyśleć.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-17 17:11:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.