Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-16, 13:53   #61
dziewczyna_dz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 99
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Ciekawe, jak chciałabyś udowodnić, że istnieje obiektywna moralność. To tylko twoj niczym nieuzasadniony postulat.Plemiona Amazonki i afrykańskie koczownicze nie znają pojęcia własności, więc w ich kodeksie nie ma pojęcia złego nazywanego przez Ciebie kradzieżą.
Inne przykłady były wyżej. Jak dobre moralnie było zabicie swego dziecka, by przypodobać się plemiennemu bożkowi? I le kultur, tyle subiektywnie pojętego zła, dobra i moralności. Nie ma niczego, co byłoby dla każdej kultury tak samo moralnie oceniane, dobre lub złe.
Jak najbardziej obiektywna moralność istnieje. Przykłady, które podajesz, nie dowodzą że moralność jest subiektywna, tylko że wielu ludzi tłumi prawdę.
Dowód na istnienie obiektywnej moralności ma każdy w sobie. Każdy wie, że np. poderżnięcie gardła własnej matce albo poćwiartowanie kogoś dla zabawy jest złe. Nie trzeba żadnych innych dowodów, tak jak nie trzeba dowodu że masz świadomość.
dziewczyna_dz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 13:58   #62
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Kiedyś zrobiłam taki eksperyment znaleziony w internecie nazywa się "rice experiment", który wykonałam w domu.
Polegał on na tym, że gotujemy ryż, wkładamy go do trzech różnych pojemników. Jeden podpisujemy - kocham Cię, drugi - nienawidzę Cię, trzeci - nic z nim nie robimy. Codzienne do tego z napisem kocham Cię wysyłamy pozytywne myśli, a drugie nieprzyjemne. Po trzydziestu dniach ten pozytywny ma wciąż biały ryż i ładnie pachnie, a ten negatywny staje się czarny i śmierdzi. Ten ignorowany jest średnio zepsuty.
Eksperyment został przeprowadzony przez wielu ludzi i zawsze wynik był ten sam. Miłość leczy, nienawiść niszczy. System moralny sam się ukształtuje.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:05   #63
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
Kiedyś zrobiłam taki eksperyment znaleziony w internecie nazywa się "rice experiment", który wykonałam w domu.
Polegał on na tym, że gotujemy ryż, wkładamy go do trzech różnych pojemników. Jeden podpisujemy - kocham Cię, drugi - nienawidzę Cię, trzeci - nic z nim nie robimy. Codzienne do tego z napisem kocham Cię wysyłamy pozytywne myśli, a drugie nieprzyjemne. Po trzydziestu dniach ten pozytywny ma wciąż biały ryż i ładnie pachnie, a ten negatywny staje się czarny i śmierdzi. Ten ignorowany jest średnio zepsuty.
Eksperyment został przeprowadzony przez wielu ludzi i zawsze wynik był ten sam. Miłość leczy, nienawiść niszczy. System moralny sam się ukształtuje.
Co za głupoty.
W takim razie niepotrzebna Ci lodówka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:07   #64
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_dz Pokaż wiadomość
Jak najbardziej obiektywna moralność istnieje. Przykłady, które podajesz, nie dowodzą że moralność jest subiektywna, tylko że wielu ludzi tłumi prawdę.
Dowód na istnienie obiektywnej moralności ma każdy w sobie. Każdy wie, że np. poderżnięcie gardła własnej matce albo poćwiartowanie kogoś dla zabawy jest złe. Nie trzeba żadnych innych dowodów, tak jak nie trzeba dowodu że masz świadomość.
Znowu to tłumienie prawdy??? Kto cię nauczył klepać to samo jak papuga? Kursy były, czy co?

Ci ludzie mają swoją prawdę, a twoja jest dla nich śmieszna lub jest tłumienie prawdy.

Dowodu na jej istnienie nie podałaś żadnych, więc czemu piszesz, że nie trzeba ŻADNYCH INNYCH dowodów.

Nie mam w sobie takiego czegoś, co mi mówi, że żel jest poderwać piątego zajętego faceta, na przykład.
Każdy ma w sobie to coś? Udowodnij to.

Uważam, że można zabijać, ale nie robię tego, bo boję się więzienia. Udowodnij, że tak nie czuję i nie mysle, skoro czuję i myślę.
Uważam, że jak nikt nie widzi, to dobrze jest zabrać sobie za darmo coś, za co inaczej musiałabym płacić . To sensowne i oszczędne. Udowodnij, ze ja tak nie czuje3, bo coś mi mowi, że to złe.

Ach, wiem!!! Tlumię prawdę.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
Kiedyś zrobiłam taki eksperyment znaleziony w internecie nazywa się "rice experiment", który wykonałam w domu.
Polegał on na tym, że gotujemy ryż, wkładamy go do trzech różnych pojemników. Jeden podpisujemy - kocham Cię, drugi - nienawidzę Cię, trzeci - nic z nim nie robimy. Codzienne do tego z napisem kocham Cię wysyłamy pozytywne myśli, a drugie nieprzyjemne. Po trzydziestu dniach ten pozytywny ma wciąż biały ryż i ładnie pachnie, a ten negatywny staje się czarny i śmierdzi. Ten ignorowany jest średnio zepsuty.
Eksperyment został przeprowadzony przez wielu ludzi i zawsze wynik był ten sam. Miłość leczy, nienawiść niszczy. System moralny sam się ukształtuje.
Ja to zrobiłam, bo lubię prawdę. Wszystko równie smierdzialo. Ale być może za mało kochałam ten pierwszy.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:08   #65
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Co za głupoty.
W takim razie niepotrzebna Ci lodówka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://www.youtube.com/watch?v=zvShgttIq7I
Obejrzyj sobie to. Jak to logicznie wytłumaczysz? Przypadek? To wszystkim przez przypadek wyszło to samo?
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:09   #66
dziewczyna_dz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 99
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Uważam, że można zabijać, ale nie robię tego, bo boję się więzienia. Udowodnij, że tak nie czuję i nie mysle, skoro czuję i myślę.
Uważam, że jak nikt nie widzi, to dobrze jest zabrać sobie za darmo coś, za co inaczej musiałabym płacić . To sensowne i oszczędne. Udowodnij, ze ja tak nie czuje3, bo coś mi mowi, że to złe.

Ach, wiem!!! Tlumię prawdę.
A nie tłumisz? Ciekawe czy wytrwasz w tym nihiliźmie jak ktoś np ci okradnie dom. Też powiesz, że nie zrobili nic złego?
dziewczyna_dz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:11   #67
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Domi822, myślę, twoja koleżanka nie mogła "zdradzić męża, który sam na to pozwolił", bo zdrada to "odstępstwo od przyjętych przez siebie norm i wartości". Więc jeżeli oboje odstąpili od norm dobrowolnie to nie może być mowy o zdradzie. Bo nie mieli czego zdradzać. Oboje zwolnili siebie od zobowiązań.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2019-12-16 o 14:13
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-16, 14:11   #68
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
https://www.youtube.com/watch?v=zvShgttIq7I
Obejrzyj sobie to. Jak to logicznie wytłumaczysz? Przypadek? To wszystkim przez przypadek wyszło to samo?
W tv widziałem dowód że żyjemy w programie komputerowym a tak naprawdę żywią się nami maszyny. A, i że seksowna w czarnym, obcisłym wdzianku kobieta potrafi przeskakiwać z wieżowca na wieżowiec i nic jej nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:12   #69
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

A chciałabyś żeby ktoś Ciebie zabił
? Tak poważnie przystawiłby Ci pistolet do głowy bądź poćwiartował i wyniósł w walizce? Czułabyś wtedy szczęście, miłość do swojego oprawcy? Chciałbyś aby ktoś przyszedł Ci do chaty i wyniósł cały majątek. To też cieszyłoby Cię?
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:16   #70
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_dz Pokaż wiadomość
A nie tłumisz? Ciekawe czy wytrwasz w tym nihiliźmie jak ktoś np ci okradnie dom. Też powiesz, że nie zrobili nic złego?
Był mądrzejszy ode mnie. Trudno. Odbiję sobie na kimś innym.
Udowodnij, że mówię nieprawdę.

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
A chciałabyś żeby ktoś Ciebie zabił
? Tak poważnie przystawiłby Ci pistolet do głowy bądź poćwiartował i wyniósł w walizce? Czułabyś wtedy szczęście, miłość do swojego oprawcy? Chciałbyś aby ktoś przyszedł Ci do chaty i wyniósł cały majątek. To też cieszyłoby Cię?
Nie chciałabym. Uważam bowiem, że ja mam być szczęśliwa kosztem innych, a nie inni moim kosztem. Udowodnij, przy takim systemie moralnym, że, istnieje obiektywne dobro i zło.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:18   #71
dziewczyna_dz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 99
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Był mądrzejszy ode mnie. Trudno. Odbiję sobie na kimś innym.
Udowodnij, że mówię nieprawdę.
Przede wszystkim o moralności obiektywnej wiemy od Boga. Ten dowód w zasadzie wyklucza nihilizm. Ale nawet bez niego istnienie moralności jest oczywiste, co pokazuje że ciężar dowodu spoczywa na tobie, czyli na osobie, która wygłasza opinię nieoczywistą.
dziewczyna_dz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-16, 14:21   #72
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

To samo był przy temacie zdrad. Ty możesz zdradzać, a Ciebie nie mogą. Ciekawe jak świat miałby wyglądać przy takim porządku. Ja mogę Cię zabić, a Ty mnie nie. Wiesz ludzie chociaż kryją się z takimi myślami, a Ty tak otwarcie o tym mówisz.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:22   #73
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_dz Pokaż wiadomość
Przede wszystkim o moralności obiektywnej wiemy od Boga. Ten dowód w zasadzie wyklucza nihilizm. Ale nawet bez niego istnienie moralności jest oczywiste, co pokazuje że ciężar dowodu spoczywa na tobie, czyli na osobie, która wygłasza opinię nieoczywistą.
Od którego boga?
I dla kogo obiektywne istnienie moralności jest oczywiste?
I Przecież wszystkie proste przykłady antropologiczne z różnych czasów i kultur ,które podałam, temu przeczą.
Ale wtedy mówisz " bo oni tlumią prawde", bo tak cie nauczony i dyskusja się kończy.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:28   #74
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_dz Pokaż wiadomość
tak jak nie trzeba dowodu że masz świadomość.

Przecież to bzdura. Wystarczy zapytać się KTO ma świadomość, by stwierdzić, że świadomość jest, ale nie bardzo wiadomo kto ją MA, czyli czy istnieje coś, co może ją mieć albo jej nie mieć, czyli być z niej wyłączone.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:29   #75
dziewczyna_dz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 99
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Od którego boga?
I dla kogo obiektywne istnienie moralności jest oczywiste?
I Przecież wszystkie proste przykłady antropologiczne z różnych czasów i kultur ,które podałam, temu przeczą.
Ale wtedy mówisz " bo oni tlumią prawde", bo tak cie nauczony i dyskusja się kończy.
Już mówiłam.
Bóg objawił że moralność istnieje więc jeśli ktoś temu przeczy, tłumi prawdę. Komu mam wierzyć, Bogu czy tobie? Zwłaszcza, że skoro chcesz grzeszyć to wygodnie ci wierzyć w nihilizm.

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Przecież to bzdura. Wystarczy zapytać się KTO ma świadomość, by stwierdzić, że świadomość jest, ale nie bardzo wiadomo kto ją MA, czyli czy istnieje coś, co może ją mieć albo jej nie mieć, czyli być z niej wyłączone.
Świadomość i ja to jedno.
dziewczyna_dz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:34   #76
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Ja Wam powiem tylko tyle, że nas jest dwóch - ten kto myśli i ten kto tych myśli słucha. Świadomość istnieje mimo braku świadomości.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:43   #77
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_dz Pokaż wiadomość
Świadomość i ja to jedno.

Więc jak możesz mówić, że ją "masz" i jeszcze podpierać tym przykładem jakieś inne wywody?
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 14:55   #78
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_dz Pokaż wiadomość
Przede wszystkim o moralności obiektywnej wiemy od Boga.
od ktorego boga?
zapomnialas ze wielu ludzi ma roznych bogow a oni maja rozne morale
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 15:11   #79
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_dz Pokaż wiadomość
Już mówiłam.
Bóg objawił że moralność istnieje więc jeśli ktoś temu przeczy, tłumi prawdę. Komu mam wierzyć, Bogu czy tobie? Zwłaszcza, że skoro chcesz grzeszyć to wygodnie ci wierzyć w nihilizm.
Jak rozumiem, twój Bogów wpadł do ciebie na kawę i wyłożył ci obiektywne prawdy grożąc paluszkiem że on ci je nadaje i masz sie ich trzymac?

Bo zakladam, że nie mówisz o regułach moralnych wymyślonych przez zwykłych i śmiertelnych kapłanów, którzy tworzyli je jeszcze kilkaset lat po smierci Chrystusa i nadal tworzą je na bieżąco.

Bo widzisz, elementem chrześcijańskiej moralności jest także brak pychy i poszanowanie dla wolności wyboru drugiej jednostki, która co najwyzej poniesie konsekwencje swoich czynów na sądzie ostatecznym i nic ci do tego. A raczej ciezko mowic o tym, że zapladnianie koleżanki jest twoim problemem i uderza w ciebie. Tak wiec fajnie szafujesz prawdami objawionymi, ale coś ci nie pykło skoro sama olewasz inne.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-16, 15:18   #80
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Jak rozumiem, twój Bogów wpadł do ciebie na kawę i wyłożył ci obiektywne prawdy grożąc paluszkiem że on ci je nadaje i masz sie ich trzymac?

Bo zakladam, że nie mówisz o regułach moralnych wymyślonych przez zwykłych i śmiertelnych kapłanów, którzy tworzyli je jeszcze kilkaset lat po smierci Chrystusa i nadal tworzą je na bieżąco.

Bo widzisz, elementem chrześcijańskiej moralności jest także brak pychy i poszanowanie dla wolności wyboru drugiej jednostki, która co najwyzej poniesie konsekwencje swoich czynów na sądzie ostatecznym i nic ci do tego. A raczej ciezko mowic o tym, że zapladnianie koleżanki jest twoim problemem i uderza w ciebie. Tak wiec fajnie szafujesz prawdami objawionymi, ale coś ci nie pykło skoro sama olewasz inne.
Dziewczyna nie jest autorka wątku. Autorka jest kto inny.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 15:21   #81
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
To samo był przy temacie zdrad. Ty możesz zdradzać, a Ciebie nie mogą. Ciekawe jak świat miałby wyglądać przy takim porządku. Ja mogę Cię zabić, a Ty mnie nie. Wiesz ludzie chociaż kryją się z takimi myślami, a Ty tak otwarcie o tym mówisz.
To było do mnie czy do kogo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 15:41   #82
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
Dziewczyna nie jest autorka wątku. Autorka jest kto inny.
Ale dziewczyna rozmawia o tym w kontekście autorki wątku.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 15:51   #83
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Założyłam nowy wątek, możemy przenieść tam całą tę okołoboską dyskusję i nie robić już offtopu? Temat jest mega ciekawy, ale to nie znaczy, że mamy o nim rozmawiać w kilku wątkach naraz:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272320
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 15:53   #84
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez Domi822 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ja nie mam bólu tyłka i nie spinam sie na jej zycie. Po prostu dowiedziałam sie o czyms co mnie osobiście oburza. Jak tak mozna żyć. Dla mnie to zwyczajna puszczalska nic więcej ! Żałuje ze poznałam taką osobę !.
A mnie oburza, że można żyć tak jak ty, aż zakładając wątek na temat czyjegoś życia i się tym podniecajac. Pisałaś, że masz swoje życie, no chyba jednak nie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 16:18   #85
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_dz Pokaż wiadomość
Przede wszystkim o moralności obiektywnej wiemy od Boga. Ten dowód w zasadzie wyklucza nihilizm. Ale nawet bez niego istnienie moralności jest oczywiste, co pokazuje że ciężar dowodu spoczywa na tobie, czyli na osobie, która wygłasza opinię nieoczywistą.
Od którego boga?
I dla kogo obiektywne istnienie moralności jest oczywiste?
I Przecież wszystkie proste przykłady antropologiczne z różnych czasów i kultur ,które podałam, temu przeczą.
Ale wtedy mówisz " bo oni tlumią prawde", bo tak cie nauczono i dyskusja się kończy.

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
To było do mnie czy do kogo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do mnie. I na dodatek ons nie rozumie, ze "załóżmy, że tak myślę " o "Tak myślę ". O morderstwie czy kradzieży. Na przykład. Oj, goni tu ktoś w piętkę. Trzeba będzie po instrukcję do starszych lecieć chyba.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
To samo był przy temacie zdrad. Ty możesz zdradzać, a Ciebie nie mogą. Ciekawe jak świat miałby wyglądać przy takim porządku. Ja mogę Cię zabić, a Ty mnie nie. Wiesz ludzie chociaż kryją się z takimi myślami, a Ty tak otwarcie o tym mówisz.
Dlatego tam, gdzie trzeba stosuje się system kar. I nikt nie może zabijać, jeśli boi się kary. Po co wymyslano by kodeksy karne, gdyby kazdy sam wiedział, co wolno, co nie?
Nienawidzę tego gościa z pierwszego piętra, więc chętnie bym wydała na niego zlecenie zabicia albo otrula czekoladkami, ale co, jeśli mnie zlapią?

Wiesz, mnie ten kodeks wystarcza, żeby czegoś nie robić że strachu przed karą, bicz Boży jest niepotrzebny.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 16:39   #86
tiuteraz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 532
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Mi system kar nie jest potrzebny. Ja nigdy nie zabiłabym człowieka, chyba, że w afekcie. Nie zabiłabym, gdyż nie wyobrażam sobie czegoś podobnego zrobić. Jest to największa zbrodnia, zło, jakie człowiek człowiekowi może uczynić.
Zdrowy człowiek taki odruch w sobie ma. Człowiek wywodzący się ze środowisk gdzie była przemoc, awantury, brak miłości i szacunku może być zdolny do takich czynów. Gdy czasem w telewizji pojawiają się wiadomości, gdzie ktoś kogoś zabił np. syn matkę, to ludzie są tym wstrząśnięci. To jest tragedia, dramat tej rodziny. Reakcja jest naturalna, nie w wyniku programowania, tylko w wyniku naszego wrodzonego instynktu rozróżniania dobra od zła. Gdy ktoś cieszyłby się z tego lub byłoby to dla niego obojętne (coś jak zakup chleba) to taka osoba zostałaby umieszczona w szpitalu psychiatrycznym i zdiagnozowano zaburzenia osobowości/ osobowość psychopatyczna. To tak jak ten Kajetan P który poćwiartował kobietę - taka osoba musi zostać usunięta ze społeczeństwa, bo stanowi dla reszty zagrożenie. Człowiek z zimną krwią nie jest w stanie czegoś takiego zrobić.
Dyskusja stała się absurdalna. To są tematy oczywiste.
tiuteraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 16:42   #87
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_dz Pokaż wiadomość
Przede wszystkim o moralności obiektywnej wiemy od Boga. Ten dowód w zasadzie wyklucza nihilizm. Ale nawet bez niego istnienie moralności jest oczywiste, co pokazuje że ciężar dowodu spoczywa na tobie, czyli na osobie, która wygłasza opinię nieoczywistą.
Od kogo? Przecież bóg nie istnieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 16:48   #88
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
To są tematy oczywiste.
No chyba nie tak bardzo. Ja się zgadzam, że człowiek ma taki instynkt, ale nie wynika on z istnienia jakiegoś obiektywnego dobra i zła, tylko z przystosowania ewolucyjnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 16:49   #89
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

Cytat:
Napisane przez tiuteraz Pokaż wiadomość
Mi system kar nie jest potrzebny. Ja nigdy nie zabiłabym człowieka, chyba, że w afekcie. Nie zabiłabym, gdyż nie wyobrażam sobie czegoś podobnego zrobić. Jest to największa zbrodnia, zło, jakie człowiek człowiekowi może uczynić.
Zdrowy człowiek taki odruch w sobie ma. Człowiek wywodzący się ze środowisk gdzie była przemoc, awantury, brak miłości i szacunku może być zdolny do takich czynów. Gdy czasem w telewizji pojawiają się wiadomości, gdzie ktoś kogoś zabił np. syn matkę, to ludzie są tym wstrząśnięci. To jest tragedia, dramat tej rodziny. Reakcja jest naturalna, nie w wyniku programowania, tylko w wyniku naszego wrodzonego instynktu rozróżniania dobra od zła. Gdy ktoś cieszyłby się z tego lub byłoby to dla niego obojętne (coś jak zakup chleba) to taka osoba zostałaby umieszczona w szpitalu psychiatrycznym i zdiagnozowano zaburzenia osobowości/ osobowość psychopatyczna. To tak jak ten Kajetan P który poćwiartował kobietę - taka osoba musi zostać usunięta ze społeczeństwa, bo stanowi dla reszty zagrożenie. Człowiek z zimną krwią nie jest w stanie czegoś takiego zrobić.
Dyskusja stała się absurdalna. To są tematy oczywiste.
Ale nie urodziłaś się z wiedzą, że zabicie kogoś jest złe. Tak zostałaś wychowana. Świadomie lub podświadomie wpojono ci podział na dobro i zło. Podział, który najwyraźniej jak większość ludzi zaakceptowałaś i którym się kierujesz. System moralny nie wynika z biologii. Nie jest dany przez siłę wyższą. To jeden z elementów, których człowiek się uczy, aby funkcjonować w społeczeństwie. Dlatego w różnych społeczeństwach w zależności od dominującej religii czy filozofii mogą systemy moralne się różnić.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 17:04   #90
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Brak zasad moralnych u koleżanki - zdradza męża który sam na to przyzwolił!

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87425558]Ale nie urodziłaś się z wiedzą, że zabicie kogoś jest złe. Tak zostałaś wychowana. Świadomie lub podświadomie wpojono ci podział na dobro i zło. Podział, który najwyraźniej jak większość ludzi zaakceptowałaś i którym się kierujesz. System moralny nie wynika z biologii. Nie jest dany przez siłę wyższą. To jeden z elementów, których człowiek się uczy, aby funkcjonować w społeczeństwie. Dlatego w różnych społeczeństwach w zależności od dominującej religii czy filozofii mogą systemy moralne się różnić.[/QUOTE]No czy akurat człowiek się uczy że zabijanie jest bebe to bym polemizował. We wszystkich kulturach niezależnie od siebie zabijanie było bardzo bebe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-16 22:44:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.