Czy któraś z Was brała Castagnus ?? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-09, 06:29   #91
sylkow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Nawiązując do wczesniejszego mojego wpisu,to chcialabym naprostowac to iz owszem okresu nie mialam 3miesiace lekarz kazał mi brać hormony na wywolanie 3dni i potem dostałam okres ,i zaczęłam brać castagnus,w zeszłym miesiacu to było jak dostalam 3maja,skonczyl mi się i mialaam się mieć 31 maja,jeśli na tych tabletkach liczyć 28dni ,ponieważ nie wiem jak te tabletki dzialaja dokladnie,dzis już 9czerwiec a okresu nie mam ,za 6dni kończę drugie opakowanie,a kochał się z facetem 2maja,i między 29 a 31 maja bez zabezpieczenia z rad moje pytanie ,czy na tych tabletkach okres od razu się nie reguluje i może się spoznic ,bo nie mozliwoscia jest abym zaszła w ciaze patrząc na to kiedy wspolzylam
sylkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:09   #92
anilus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Nie ma co się spodziewać cudów po tych tabletach, bo to ziołowy produkt i wszystko zależy od tego jak zareaguje na nie organizm.
Ale i tak na twoim miejscu zrobiłabym test i udała się do lekarza.
anilus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 18:00   #93
sylkow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Oki tak zrobie
sylkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 14:25   #94
sylkow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Witajcie napominajac mój ostatni wpis,zrobilam test ciążowy i wynik negatywny a test robiony z samego rana jutro mija dwa tygodnie jak mi się spoznia,przed wczoraj miałam odrobinke krwi na papierze jak korzystalam z toalety dziś także doslownie odrobinke,ale okresu nie ma,mam dużo sluzu moze to oznak jednak okresu ,może tabletki te castagnus na mnie akurat wolniej dzialaja ,i się dlatego tak się spoznia sama nie wiem
sylkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 21:56   #95
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Ja zdecydowałam się brać i właśnie po 3 miesiącach odstawiłam na zalecaną przerwę. Brałam z powodu hiperprolaktynemii i jutro będę robić badania z krwi, więc pochwalę się jeśli coś się zmieni
Co do objawów PMS myślę, że są delikatniejsze, miesiączki też są inne. Obecna mnie wręcz zadziwia bo normalnie było 7 dni, a teraz w 3 dzień tak jakby miał być już koniec. Dziwne to, no ale niby powinnam sie cieszyć że krócej.
Zaczęłam je brać gdy odstawiłam anty i jak do tej pory mam w miarę regularny cykl, nie wysypało mnie aż tak mocno jak się tego obawiałam (i mam nadzieję że to nie nastąpi ), włosy są w porządku więc polecam jeśli ktoś planuje odstawić pigułki
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 06:37   #96
sylkow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Wiele osób pisze o tych tabletkach ze ma cykl regularny,gdzie czytalam w żadnym wypadku poscie nie było mowy aby komuś się spoznial więc Noe wiem moze one mnie po prostu nie pomagaja?,bo powinnam mieć okres po każdym opakowaniu ,a tu skonczylam drugie od wczoraj biorę trzecie i cisza calkowita ,dziś umowie się do lekarza bo coś jest nie tak tylko ciekawe co,poniewaz sluz mam jak to przed okresem i to sporo,bol piersi także,i to spory od wczoraj znow,niepokoi mnie tylko brazowe plamienie
sylkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 19:38   #97
fellforyou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Ja zastanawiam się czy kupić, któraś z Was stosowała go dłużej - pół roku, rok? Daje efekty?
__________________
Patrząc na siebie, dwa pytania przychodzą mi do głowy - gdzie jest cyrk i dlaczego zostawili mnie w tyle?

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2015-07-29 o 22:48
fellforyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 20:11   #98
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Leki na PMS - castagnus

Brałam castagnusa 2 miesiące i przerwałam kurację, więc nie zauważyłam efektów, ale koleżanka brała 4 miesiące (3 miesiące to minimalny czas stosowania, żeby widzieć efekty) i jest zachwycona- cykl już dobre kilka miesięcy bardzo regularny, PMS także mniej dokucza
__________________
położna
nasz blog
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 07:50   #99
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Leki na PMS - castagnus

Witam brałam castagnus 3 miesiące (lekarz mi kazał ze względu na plamienia w pierwszej połowie cyklu). Zgodnie z zaleceniem brałam po 2 tabletki przez 3 miesiące. Ostatnie opakowanie skończyłam gdzieś w połowie cyklu i niestety nie dostałam okresu dziś mija tydzień od spodziewanej miesiączki, w ciąży na pewno nie jestem (zrobiłam test dziś rano) i nie wiem co się dzieje. Miał ktoś podobny przypadek? Dodam, że wcześniej zawsze miałam cykle po 31-32 dni. Długo czekałyście na miesiączkę po odstawieniu Castagnusa czy przyszła normalnie?

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2015-08-09 o 07:51
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 13:10   #100
fellforyou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Dziewczyny, a jak z tym wsparciem w zajściu w ciążę? Przeczytałam w necie, że wiesiołek, castagnus i prowitamina B6 ułatwiają zajście w ciążę. Na ich stronie nic o tym nie piszą, chyba, że to przeoczyłam. <link> Pytam, bo biorę regularnie B6 i wiesiołka na włosy i paznokcie, a chciałam zacząć stosować ten castagnus, ale jeszcze nie spieszy mi się z dzieciątkiem myślicie, że to serio działa?
__________________
Patrząc na siebie, dwa pytania przychodzą mi do głowy - gdzie jest cyrk i dlaczego zostawili mnie w tyle?

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2015-08-22 o 16:56
fellforyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 06:59   #101
anilus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Mnie lekarz przypisał własnie pod tym kątem. Podobno pomaga, mnie nie pomógł, ale podejrzewam, że to dlatego, że za krótko brałam, ponieważ okropnie się po nim czułam. Z tego co ginekolog mówiła, to castagnus w sposób naturalny wspomaga produkcję jajeczek, bez ryzyka powstania torbieli na jajnikach (takie ryzyko pojawia się przy terapii hormonalnej), ale trzeba brać min 3 miesiące, żeby było widać efekty. Jak chcesz to możesz spróbować, może nie będziesz odczuwała żadnych dolegliwości i Tobie pomoże
anilus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-24, 11:28   #102
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Nie doczekałam się odpowiedzi, ale może komuś się przyda moje doświadczenie - dostałam okres z opóźnieniem 1,5 tygodnia, normalny, trwający tyle co zawsze.

Po miesiącu od odstawienia zauważyłam jednak, że bardzo pogorszyła mi się cera skóra i włosy przetłuszczają się w bardzo szybkim tempie, do tego na całym ciele pojawiają się krostki, mam nadzieje, że się to ureguluje bo pod tym kątem jest gorzej niż było przed rozpoczęciem terapii castagnusem
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 20:03   #103
Liliq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Hej Dziewczyny mam pytanie-po jakim czasie stosowania zauwazylyscie efekty? Ja biore Cyclodynon (odpowiednik Castagnusa), ponieważ zalecil mi go lekarz a ja za późno zorientowalam się, że posiada tańsza wersje.. Mam ciezki PMS -bole piersi, rozdrażnienie, bóle głowy i uporyczywe plamienia ok.tygodnia przed okresem. Biorę 2 tabletki dziennie. Po miesiącu mogę powiedzieć, ze przed okresem czułam sie nie inaczej niz zwykle. Plamienia niestety także się pojawiły, ale nie tylko przed ale i po okresie... Mam nadzieje, że jednak zadziała choć widzę że wielu z Wam pomógł prędzej.. Pozdrawiam
Liliq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 16:26   #104
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez fellforyou Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak z tym wsparciem w zajściu w ciążę? Przeczytałam w necie, że wiesiołek, castagnus i prowitamina B6 ułatwiają zajście w ciążę. Na ich stronie nic o tym nie piszą, chyba, że to przeoczyłam. <link> Pytam, bo biorę regularnie B6 i wiesiołka na włosy i paznokcie, a chciałam zacząć stosować ten castagnus, ale jeszcze nie spieszy mi się z dzieciątkiem myślicie, że to serio działa?
Skończyłam w lipcu brać, w sierpniu zaszłam w ciążę, którą w sumie nie planowałam i nie myślałam, że to tak od razu zadziała :P
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 14:10   #105
zUa_tysica
Wtajemniczenie
 
Avatar zUa_tysica
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 670
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cześć dziewczyny Wczoraj robiłam badanie prolkatyny i wyszedł mi nieznacznie podwyższony wynik - 25,42. staramy się z mężem o dziecko, teraz zaczęliśmy 5ty cykl. Zastanawiam się czy bez konsultacji z lekarzem branie Castagnusa mogłoby wyregulować ten poziom prolaktyny? Obawiam się, ze to przez to nam sie nie udaje... A nie wiem czy iść do lekarza z takim wynikiem, żeby nie było że panikuje niepotrzebnie
zUa_tysica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 15:31   #106
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez zUa_tysica Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Wczoraj robiłam badanie prolkatyny i wyszedł mi nieznacznie podwyższony wynik - 25,42. staramy się z mężem o dziecko, teraz zaczęliśmy 5ty cykl. Zastanawiam się czy bez konsultacji z lekarzem branie Castagnusa mogłoby wyregulować ten poziom prolaktyny? Obawiam się, ze to przez to nam sie nie udaje... A nie wiem czy iść do lekarza z takim wynikiem, żeby nie było że panikuje niepotrzebnie
W sumie to nie jest jakis wysoki wynik. Ja mialam ok. 50 wiec prawie podwojnie przekroczona norme. Bralam castagnus 2x po 3 miesiace bo chcialam zmniejszyc tradzik. No i niespodziewanie przy drugim cyklu brania od razu zaszlam w ciaze! Lekarz moj twierdzil ze bez leczenia endo sie nie obejdzie, a tymczasem pomogly mi tylko takie niewinne ziola
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 21:25   #107
zUa_tysica
Wtajemniczenie
 
Avatar zUa_tysica
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 670
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
W sumie to nie jest jakis wysoki wynik. Ja mialam ok. 50 wiec prawie podwojnie przekroczona norme. Bralam castagnus 2x po 3 miesiace bo chcialam zmniejszyc tradzik. No i niespodziewanie przy drugim cyklu brania od razu zaszlam w ciaze! Lekarz moj twierdzil ze bez leczenia endo sie nie obejdzie, a tymczasem pomogly mi tylko takie niewinne ziola
Hej, dzieki za odp. postanowilismy z mezem poczekac do poniedzialku do konsultacji z gin. Ale jezeli ona zbagatelizuje sprawe to wykupimy Casta i bede przyjmowac dzis 4 dc. W poniedzialek chyba nie powinno byc za pózno za rozpoczecie "kuracji" ?
zUa_tysica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 22:46   #108
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez zUa_tysica Pokaż wiadomość
Hej, dzieki za odp. postanowilismy z mezem poczekac do poniedzialku do konsultacji z gin. Ale jezeli ona zbagatelizuje sprawe to wykupimy Casta i bede przyjmowac dzis 4 dc. W poniedzialek chyba nie powinno byc za pózno za rozpoczecie "kuracji" ?
Ja brałam od momentu jak lekarz powiedział, że moge to brac pierwsze 3 opakowania to nawet jeszcze z pigułkami anty, a dopiero kolejne juz bez trzymam kciuki i powodzenia! :-*
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 13:52   #109
zUa_tysica
Wtajemniczenie
 
Avatar zUa_tysica
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 670
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Ja brałam od momentu jak lekarz powiedział, że moge to brac pierwsze 3 opakowania to nawet jeszcze z pigułkami anty, a dopiero kolejne juz bez trzymam kciuki i powodzenia! :-*
Ja odstawiłam tabsy w październiku Oby ten cykl był owocny Dzięki!
zUa_tysica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-26, 19:41   #110
madzia1k1
Raczkowanie
 
Avatar madzia1k1
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Hej dziewczyny!!!
Ja brałam castagnus przez jeden cykl i dwa tygodnie temu zobaczyłam dwie kreseczki na teście!!! Dodam, że choruje na hashimoto i podwyższoną prolaktynę. Przed podjęciem decyzji o braniu castangnusa wyniki prolaktyny były na poziomie 386 i po obciążeniu 4002 czyli podwyższone. Oprócz castagnusa brałam wiesiołka. Tyle się naczytałam dobrego o tym leku i do tej pory trudno mi uwierzyć, że udało nam się w pierwszym cyklu Dodam, że staraliśmy się o dzidziusia ok 2 lat, więc powoli już traciłam nadzieję.
Także dziewczyny trzeba mieć nadzieję!
__________________

Największe szczęście dla ojca i matki
Nad dobra ziemskie, rozkosze, dostatki
To ich krew - życie, to ich własne dziecię.
Co im nad wszystko droższe jest na świecie.

madzia1k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 07:48   #111
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Hej!na ulotce napisano, żę lek bierze się od 1 dnia cyklu. Jeśli rozpocznę kurację w 4 dniu, to coś się stanie ?
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 17:28   #112
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Ja myślę, że nic, ale mogę się mylić
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 12:49   #113
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Zaczęłam brać Castagnus miesiąc temu z powodu długich cykli po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Przez ten cykl miałam bardzo ładny śluz, miesiączka nadeszła (wreszcie!) w idealnym terminie, ale brzuch mnie boli tak okropnie, że pomógł dopiero zastrzyk z ketonalu. :/ Zawsze miałam pierwszy dzień bardzo bolesny, ale teraz to już przesada. Uratowało mnie to, że pracuję w szpitalu i koleżanki pomogły, bo w innym wypadku musiałabym biec do lekarza po pomoc. Czy ktoś miał podobne objawy?
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 20:51   #114
Ver88
Raczkowanie
 
Avatar Ver88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Zaczęłam brać Castagnus miesiąc temu z powodu długich cykli po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Przez ten cykl miałam bardzo ładny śluz, miesiączka nadeszła (wreszcie!) w idealnym terminie, ale brzuch mnie boli tak okropnie, że pomógł dopiero zastrzyk z ketonalu. :/ Zawsze miałam pierwszy dzień bardzo bolesny, ale teraz to już przesada. Uratowało mnie to, że pracuję w szpitalu i koleżanki pomogły, bo w innym wypadku musiałabym biec do lekarza po pomoc. Czy ktoś miał podobne objawy?
A jak z następnymi miesiącami? Ja miałam podobne objawy jak Ty, ale w następnych miesiącach dało się już wytrzymać i nie brałam środków przeciwbólowych. Przeczytałam z ulotki Castagnus, że przy wadze powyżej niż 60kg (niewiele mi brakuje ) trzeba brać 2 tabletki. Zwiększyłam dawkę i było OK
__________________
Więcej moich artykułów znajdziecie tutaj Marcin Wójcik - Droga Zdrowia
Ver88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 19:08   #115
BasbskieSprawy
Przyczajenie
 
Avatar BasbskieSprawy
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 17
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

W Castagnusie jest ta sama substancja co Cyklodynon tylko w ciut większej dawce - tutaj laska właśnie polecała by użyć jako zamiennik
https://www.flynerd.pl/2016/06/cyclo...rne-cykle.html
ponoć wychodzi dużo taniej, właśnie się zastanawiam, bo ginekolog mi przypisała cyklodynon, ale oba są przecież bez recepty, a tego cyklodynonu akurat u mnie nigdzie nie ma.

Myślicie że mogę sobie Castaginus użyć zamiast Cyklodynonu?
BasbskieSprawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 13:14   #116
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Witam się by odświeżyć temat. Ostatnio znalazłam informacje o leku costagnus że niby pomaga wielu kobietom zajść w ciążę. Z racji że staram się z mężem już jakieś 1,5 roku (a mamy już 3,5 letniego syna) to postanowiłam sobie pomóc. Od jakiś 2 miesięcy pije pokrzywę a od miesiąca biorę ashwaghande. Efekty jakie zauważyłam to podwyższone libido (wcześniej było zerowe) i więcej śluzu. Chciałabym spróbować tego costagnusa ale nie wiem czy mogę go połączyć z ashwaghandą czy jednak ją odstawić?
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 12:52   #117
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Witam się by odświeżyć temat. Ostatnio znalazłam informacje o leku costagnus że niby pomaga wielu kobietom zajść w ciążę. Z racji że staram się z mężem już jakieś 1,5 roku (a mamy już 3,5 letniego syna) to postanowiłam sobie pomóc. Od jakiś 2 miesięcy pije pokrzywę a od miesiąca biorę ashwaghande. Efekty jakie zauważyłam to podwyższone libido (wcześniej było zerowe) i więcej śluzu. Chciałabym spróbować tego costagnusa ale nie wiem czy mogę go połączyć z ashwaghandą czy jednak ją odstawić?
Ja bym nie mieszała ziół... W najlepszym wypadku nie będą ze sobą kolidować, ale może się zdarzyć, że będą wzajemnie osłabiać swoje działanie lub wzmacniać. Najrozsądniej będzie odstawić jedno i zacząć stosować drugie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 09:11   #118
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Witam ponownie, w ciążę nadal nie udało mi się zajść, ashwaghandy juz nie biorę, za to od 20 dni biorę castagnus. Zaczęłam tą kuracje jako ostatnią deskę ratunku. I o działaniu już nieco mogę powiedzieć, otóż bóle przed okresowe są dużo mniejsze, w 23 dc czułam lewy jajnik, że coś tam się dzieje i do dziś czasem go czuje.ale wogole nie czuje żeby okres miał być. Zauważyłam też w okresie owulacji większą ilość śluzu plodnego 😉 także już jestem zadowolona. Zobaczymy jakie cuda jeszcze zadziała castagnus 😉pozdrawiam i mam nadzieję że wątek odżyje 😉
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-04, 19:01   #119
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez moolly Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, dzisiaj gin przepisała mi Castagnus, bo po badaniu piersi powiedziała mi że mam mastopatie, wiadomo będzie dalsza kontrola tego.
Po wykupieniu tabletek przeczytałam że anty mogą wzmacniać ich działanie. Czy nie wiecie jak to jest z tą interakcją?
Gin powiedziała tylko żeby brać niezależnie od tabletek anty ale trochę się boję, że mogą jakoś wpływać na anty. Kolejna wizyta za 3 tyg dopiero.
Odświeżam temat.

Lekarka zaleciła mi m.in. (jako jeden z kilku o tym samym działaniu) ten preparat jako sposób na mastalgię. Przeczytałam cały wątek i zaczęłam wątpić czy w ogóle powinnam to brać. Cykle mam regularne, zawsze 5 dni plus 3 plamienia po, pierwszego dnia średni ból brzucha, biorę tabletkę bo mogę, choć nie muszę. PMS akceptowalny, jedynie mam nabrzmiałe i obolałe piersi. Boję się, że od tych tabletek wszystko mi się rozreguluje. Mam je brać 2 razy dziennie przez 6 miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2020-02-04 o 19:16
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 14:23   #120
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Dziewczyny, aż musiałam się tutaj specjalnie zarejestrować, żeby was trochę przestrzec przed Castagnus.
Castagnus zawiera w swoim składzie 45mg niepokalanka, czyli bardzo niską dawkę. Niska dawka niepokalanka powoduje jeszcze większe wydzielanie prolaktyny - pobudza ją, natomiast dawka wysoka (minimum 400mg) niepokalanka hamuje wzrost prolaktyny!

Dla kobiet, które mają na przykład problem z laktacją po urodzeniu zaleca się stosowanie niskich dawek niepokalanka, a jeśli kobiety mają zawyżoną prolaktynę - muszą przyjmować dawkę minimum 400mg! W przeciwnym razie możecie bardzo sobie zaszkodzić. Pamiętajcie o tym.
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 23:06:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.