szpilki w szkole - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-13, 18:14   #121
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: szpilki w szkole

Brak szpilek nie spycha od razu do kategorii "szara mysz".

Ani założenie szpilek nie powoduje gwałtownego spadku średniej.

Tu bardziej chodzi o respektowanie zasad panujących w szkole i odrobinę pokory. Można być super inteligentnym i jednocześnie się głupio zachowywać, no da się.

Może to też zależy od poziomu szkoły i tego, na co sobie nauczyciele i dyrekcja pozwalają. U mnie takie laseczki jak by się nie uczyły, nie miałyby czerwonego paska, bo choćby miały średnią 5.5 to obniżone zachowanie zablokowałoby taką możliwość.

Ja i wiele innych dziewczyn dopiero w maturalnej klasie pozwalałyśmy sobie na 3-5 cm obcasiki. Byłyśmy traktowane jak dorosłe, bo zachowywałyśmy się jak dorosłe. Założenie szpilek nie czyni Cię dorosłą, właśnie nie założenie ich - tak.
Viann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 18:32   #122
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: szpilki w szkole

Ja nie rozumiem co zlego jest w noszeniu szpilek przez uczennice. Nauczycielki moga, a uczennice nie? Ocenianie uczennic przez pryzmat ich obuwia jesli sie samemu takie smierdzi troche hipokryzja.
Poza tym smiesza mnie w takiej sytuacji gatki nauczycieli o tym ze "nie wolno oceniac ludzi przez ich wyglad" a sami to robia
Nauczyciele powinni oceniac w szkole nasza wiedze, a nie obuwie. Tym bardzej ze w samych szpilkach nie ma nic zlego. Rozumiem "czepianie" sie jakiegos bardzo mocnego makijazu albo wyzywajacych ubran, ale tego ze uczennica zamiast trampek ma szpilki nie.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 19:53   #123
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: szpilki w szkole

Chwila, obniżone zachowanie za noszenie szpilek
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 20:44   #124
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez Viann Pokaż wiadomość
Brak szpilek nie spycha od razu do kategorii "szara mysz".

Ani założenie szpilek nie powoduje gwałtownego spadku średniej.

Tu bardziej chodzi o respektowanie zasad panujących w szkole i odrobinę pokory. Można być super inteligentnym i jednocześnie się głupio zachowywać, no da się.

Może to też zależy od poziomu szkoły i tego, na co sobie nauczyciele i dyrekcja pozwalają. U mnie takie laseczki jak by się nie uczyły, nie miałyby czerwonego paska, bo choćby miały średnią 5.5 to obniżone zachowanie zablokowałoby taką możliwość.

Ja i wiele innych dziewczyn dopiero w maturalnej klasie pozwalałyśmy sobie na 3-5 cm obcasiki. Byłyśmy traktowane jak dorosłe, bo zachowywałyśmy się jak dorosłe. Założenie szpilek nie czyni Cię dorosłą, właśnie nie założenie ich - tak.
Musiałyśmy chodzić do podobnych szkół chyba. Zawsze mi się to wydawało normalne, że pewne zachowania w szkole i ubiór nie przystoi, ale jak widać nie dla wszystkich to oczywiste.
Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Chwila, obniżone zachowanie za noszenie szpilek
Jeśli nie respektujesz regulaminu szkoły to co w tym dziwnego
Są szkoły, które nadal nie tolerują makijażu, farbowania włosów, wyzywającego ubioru,w ogóle wyróżniania się strojem czy nawet właśnie wspomnianych szpilek i jeśli się wybiera szkołę jest to przecież wiadome.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 20:48   #125
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: szpilki w szkole

Chodziłam wiele lat temu do szkoły gdzie za bezbarwny lakier na paznokciach, blyszczyk czy korektor było obnizone zachowanie. Z perspektywy czasu widze jak bardzo te restrykcje byly niemadre.

BTW w regulaminie jest napisana wysokość obcasa?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 22:38   #126
aniaann2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
I ten fragment o "szpilkach wymuszających jednak pewną elegancję"...

To jak podglądać pięciolatki eksperymentujące z kosmetykami matki (szminka też "wymusza pewną elegancję" ).
Trochę nie trafione to porównanie moim zdaniem, czyli będąc w wieku licealnym będę mogła głosować na wyborach, zrobić prawo jazdy czy nawet założyć firmę, ale w szpilkach wyglądam jak pięciolatka ubrudzona szminką mamy?

Do tych dziewczyny co pisały, że nosiły szpilki w liceum, jak często je zakładałyście i jakiego typu były, coś w stylu co wrzuciła wyżej lazyreader? Czy może niższy obcas albo słupek?
aniaann2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 23:22   #127
Blair Audrey
Rozeznanie
 
Avatar Blair Audrey
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 688
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez aniaann2015 Pokaż wiadomość
Trochę pod kątem siebie, trochę tak ogólnie, aby dowiedzieć się jakie jest innych zdanie i doświadczenie z liceum. W gimnazjum nie byłam jakoś nazbyt popularna, teraz mam szansę pokazać się z innej, może atrakcyjniejszej strony, bo nowa klasa, nowi ludzi.
Tak tylko się zastanawiam jaki typ dziewczyny miałby łatwiej czy tam fajniej w szkole Jestem praktycznie pewna że ten drugi, ale chciałam jednak zapytać
Najłatwiej te, które są sobą. Nie staraj się wpasować na siłę w ramy określonego typu licealistki. Polecam za to bycie otwartym w LO, wesołym, aktywnym- o ile nie masz problemów z nieśmiałością. Takie osoby są zawsze pozytywnie odbierane, niezależnie od tego czy są popularne, czy nie.




Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
nie

Przykre jest natomiast ocenianie innej osoby po ubiorze i to nie dziwacznym czy bardzo odstającym od powszechnie uznanej normy ale... po butach uznanych za normalne i noszone przez setki kobiet w bankach, szkołach, parkach czy urzędach o korpo nie wspominając.
O to to.




Cytat:
Napisane przez aniaann2015 Pokaż wiadomość
Trochę nie trafione to porównanie moim zdaniem, czyli będąc w wieku licealnym będę mogła głosować na wyborach, zrobić prawo jazdy czy nawet założyć firmę, ale w szpilkach wyglądam jak pięciolatka ubrudzona szminką mamy?

Do tych dziewczyny co pisały, że nosiły szpilki w liceum, jak często je zakładałyście i jakiego typu były, coś w stylu co wrzuciła wyżej lazyreader? Czy może niższy obcas albo słupek?
Nie wiem, czy interesuje Cię akurat moja odpowiedź, bo stricte szpilek nie nosiłam, za to botki na stabilnym (dość grubym) słupku o wysokości 8-9 cm. Jak dla mnie to lepsze obuwie- bardziej stabilne, "bezpieczniejsze", nauczycielki nie przyczepią się tak jak do szpil, a równie dobrze wysmuklą nogi i dodadzą centymetrów
Blair Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-14, 11:36   #128
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Jestem dorosła i wiem jak ważny jest strój dostosowany do okazji. Swoja drogą sama mam zajęcia ze studentami i mimo to nadal uważam że chodzenie w szpilkach do szkoły czy na co dzień to jedynie sprawa noszącej.

Przykre jest natomiast ocenianie innej osoby po ubiorze i to nie dziwacznym czy bardzo odstającym od powszechnie uznanej normy ale... po butach uznanych za normalne i noszone przez setki kobiet w bankach, szkołach, parkach czy urzędach o korpo nie wspominając.

O tak, to bardzo przykre. Podobnie jak przykry jest fakt, że ładny człowiek ma większe szanse na dostanie pracy niż brzydki, że ładna i szczupła dziewczyna ma większe szanse na podryw w klubie niż jej brzydka i gruba koleżanka albo że budowlańcy gwiżdżą na laski w mini i szpilkach. To wszystko jest bardzo przykre i niesprawiedliwe, chyba wszyscy się co do tego zgadzamy.


Natomiast dziewczyna odnawiająca wątek chciała się chyba dowiedzieć, jaki jest społeczny odbiór chodzenia w szpilkach przez nastolatkę do szkoły. Oczywiście gdybyśmy żyli w idealnym świecie, to nikt nie zwracałby uwagi na wygląd i nie oceniał innych na podstawie jego ciuchów czy fryzury.


Jednakże nie żyjemy w idealnym świecie, w związku z czym bywa, że ludzie posługują się stereotypami, nauczyciele się czepiają, wredna wychowawczyni obniża ocenę ze sprawowania a rówieśnicy przyklejają pannicy w szpilach łatkę pustej dziuni. Bycie nonkonformistą jest fajne, ale trudne, trzeba mieć do tego siłę i charakter, ale wtedy nie zakłada się wątków na Wizażu pod tytułem "co o tym myślicie...".
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 20:39   #129
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez triss_k Pokaż wiadomość
Jednakże nie żyjemy w idealnym świecie, w związku z czym bywa, że ludzie posługują się stereotypami, nauczyciele się czepiają, wredna wychowawczyni obniża ocenę ze sprawowania a rówieśnicy przyklejają pannicy w szpilach łatkę pustej dziuni. Bycie nonkonformistą jest fajne, ale trudne, trzeba mieć do tego siłę i charakter, ale wtedy nie zakłada się wątków na Wizażu pod tytułem "co o tym myślicie...".
W świecie utopijnym ubranie nie ma żadnego znaczenia - sami z chęcią nadajemy cechy ubraniom aby te cechy później przenieść na siebie.
Nie ma chyba wątpliwości, że raczej fanki XXX [tu nazwa współczesnej gwiazdki] nie będą chodzić w pieszczochach i glanach. Konkretne elementy ubioru wiążą się z pewnymi cechami i właśnie dlatego często je zakładamy (chcemy sobie przypisać pewne cechy).
Był kiedyś eksperyment dotyczący ubioru osoby podczas rozmowy rekrutacyjnej a odbioru kandydata. Osoby ubrane w niebieską koszulę częściej były określane jako "profesjonalne".
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-14 20:39:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.