Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-05-24, 12:14   #1
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Unhappy

bolące pryszcze


Co jakiś czas na twarzy wyskakują mi bolące pryszce tzn.właściwie takie gulki ,które bardzo bolą przy dotyku.Nie można nic z nimi zrobić,dopiero po jakimś czasie można ewentualnie próbować je wycisnąć ale nie chcę już malteretować skóry.Po takim zabiegu wyciskania zostaje mi ślad ,który goi się strasznie długo.Takie grudki wyskakują czasem podczas przeziębienia albo przemarznięcia jednak teraz wszystko ze mną w porządku a na twarzy mam chyba ze trzy
Może ktoś może mi polecić jakiś specyfik albo wie od czego coś takiego się pojawia?? Dodam ,że termentiol i tym podobne maści nie działają.Z góry dziękuje.....
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-24, 12:46   #2
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: bolące pryszcze

Prawdopodobnie w Twoim przypadku to co innego, ale chcialam opowiedziec o mojej kolezance - jej tez robily sie takie gulki na twarzy - okazalo sie potem ze to czyraki spowodowane przez okreslone bakterie. Próby wycisniecia skonczyly sie w jej przypadku szpitalem( 2 tygodnie). W miejscu gulki, po zagojeniu przez jakis czas widoczna byla niewielka dziurka. Nie mozna lekcewazyc zmian na twarzy! Radzilabym Ci isc do dermatologa.
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-24, 13:27   #3
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Dot.: bolące pryszcze

Dzięki za szybką odpowiedźTrochę się jednak wystraszyłam .Czyrak,to brzmi poważnie.Chyba wybiorę się jednak do dermatologa ale zastanawiam sie jeszcze czy warto użyć maści ichtiolowej???
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-24, 13:57   #4
agnieszka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: pokój kolo opola
Wiadomości: 15
Dot.: bolące pryszcze

Niczego nie kombinuj i nie stosuj na wlasna reke,bo mozesz sobie narobic klopotow.Jesli sa to bakterie to przepisze ci antybiotyk,albo jakas silniejsza masc.W takich przypadkach trzeba miec duzo cierpliwosci i nie dotykac twarzy bez powodu i zbyt czesto.Ja u siebie zauwazylam ze jak jestem zapracowana i mam tylko czas na potstawowe zabiegi twarzy,to moja cera jest wtedy w najlepszym stanie,a wystarczy tylko troche wiecej czasu cos tam rusze,a potem wysyp.Takze radze smarowac mascia od dermatologa ,cierpliwie,bo czasami na poczatku nie widac ze od razu ze pomaga i nie ruszac twarzy bez potrzeby.
agnieszka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-24, 16:46   #5
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: bolące pryszcze

jesli taki bolacy pryszcz ma bialy czubek to smialo mozesz stosowac masc Tribiotic, jedna saszetka 1,50.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-24, 20:18   #6
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Dot.: bolące pryszcze

Dzięki dziewczyny za odpowiedź.Zakupiłam sobie tymczasem maść ichtiolową,która polecana jest w ropnych stanach skóry,czyrakach,jako środek przeciwzapalny itd...Jeśli nie pomoże to udam się z pewnością do dermatologa.Pryszcze prez kilka dni są bolące ,czerwone i twarde ,dopiero po kilku dniach mają białą końcówkę.Okropnie to wygląda więc staram się wyciskać ale okropnie boli.Chciałabym poznać przyczynę ich powstawania.Miałam wrażenie ,że jest to coś w rodzaju tzw"zimna"???,bo często pojawiają się przy samym nosie.
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-25, 14:59   #7
mavis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 48
Arrow Dot.: bolące pryszcze

Takie bolące pryszcze mogą być wywołane przez hormony. Radziłabym udać sie do dermatologa a przede wszystkim endokrynologa.
mavis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-25, 19:38   #8
maddalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13
Post Dot.: bolące pryszcze

Jedynie co ci mogę poradzić to to abyś nie wyciskała tych pryszczy!!! (okolica nosa i nad ustami jest bardzo niebezpieczna może doprowadzić do ogolnego zakazenia organizmu) Z twojego opisu moge wywnioskowac, iż jest to po prostu zwykły trądzik grudkowy (tradzik mozna podzielić na zaskornikowy, krostkowy i grudkowy).Musisz wybrać się do dermatologa on ci przepisze leki - antybiotyki.
maddalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-25, 19:53   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: bolące pryszcze

a masz zaskóniki?
jeśli nie masz żadnych, to najprawdopodobniej nie chodzi tu o sprawy trądzikowe (może jakiś nużeniec, rosacea, uczulenie, gronkowiec itd).
pokaż się lekarzowi, bo w przypadku takich głeboko umiejscowionych zmian często trzeba podać doustnie antybiotyku lub hormony.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-25, 21:17   #10
Bestiaga
BAN stały
 
Avatar Bestiaga
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 217
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez maddalena
ogolnego zakazenia organizmu
A co to jest??? Jak to się obiawia i leczy??? Strasznie mnieto ciekawi bo zwykle nie mam oporów przed wyciskanem pryszczy....
Bestiaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-27, 08:46   #11
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Dot.: bolące pryszcze

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.Jeśli chodzi o zaskórniki to mam ich trochę w tzw.strefie T ale nie są jakieś gigantyczne.Nigdy nie miałam większych problemów z cerą ,trądziku itp...Te pryszcze o których piszę wyskakują mi raz na jakiś czas (jest ich kilka albo np.jeden ogromniasty).Mam nadzieje ,że to nie ten trądzik grudkowy o jakim pisała magddalena.Zakupiłam sobie maść ichtiolową i tribiotic ,który złagodził nieco te bomby.Ostatnio robiłam peeling kawitacyjny,może jakoś mam teraz twarz bardziej podatną na bakterie???Sam już nie wiem?
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-28, 11:39   #12
maddalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13
Dot.: bolące pryszcze

peeling ktory zrobilas ostatnio mogl sie przyczynic do powstania tych pryszczy
jesli jednak nie bede sie one zmienjszaly albo wyskocza ci nowe to radze ci sie udac do dermatologa
pozdrawiam i nie martw sie
maddalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 21:40   #13
jada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 35
Dot.: bolące pryszcze

i wlasnie mi tezx takie świństwa pod nosem wyskakują(zalozylam o tym nowy wątek) i nie wiem czy to pryszcz czy opryszczka no ale mówią zę opryszczka swędzi a mnie to najpierw boli tak w środku najpierw jest czerwone potem białe na koniec zielone ble... wiec mam nadzieje ze to zwykłe pryszcze ale jaki jest tego powód ze wlasnie w takim miejscu sie robią i takie duze...ja stwierdzam ze musze isć do dermatologa a dzisiaj spróbuje tą masć na opryszczke tylko boje sie ze sobie pogorsze raz jej spróbuje bo dalam za nią 8 zeta..koniec sluchania farmaceutek
jada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-25, 19:23   #14
postinor84
Raczkowanie
 
Avatar postinor84
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 33
GG do postinor84
Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

Witam Szanowne Gremium!

Ropne pryszcze:
Od 2 miesięcy po 3 latach przerwy zaczęły wyskakiwać na moim gibkim ciele ropne pryszcze. Pryszczy tego rodzaju strasznie nie lubię ponieważ mają duże rozmiary, są widoczne, bolą, długo się goją (5-10 dni po czym przez jakiś okres zostaje po nich blizna). Obszary występowania: nos, szyja, dolne łuki policzkowe, plecy. Jak taki ropny pryszcz wyskoczy na nosie (3 razy przez ostatnie kilka tygodni) to wtedy jest tragedia-wstyd gdziekolwiek wyjść.

- Co może być przyczyną ponownego występowania ropnych pryszczy?
- Jak leczyć, jak przeciwdziałać?

Wągry:
Jeśli chodzi o wągry (czarne kuleczki) to tych na nosie nigdy nie udało mi się pozbyć. Ich wyciskanie nic nie daje ponieważ po kilku godzinach wyskakują ponownie. Nos cały w wągrach wygląda nieapetycznie.

- Czy można w jakiś sposób spowolnić proces pojawiania się wągrów? (wiem, że na całkowite się ich pozbycie nie ma szans)
- Jak leczyć? (specyfik z olejku jesionka w ogóle na mnie nie zadziałał, na mój nos najlepsza byłaby chyba maść po której schodzi skóra)


A tak poza tym to 2 razy dziennie myję twarz mydłem antybakteryjnym Protex.

Proszę o pomoc.
postinor84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-25, 20:41   #15
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

Z tego co wyczytałam ostatnimi czasy:

Ropne pryszcze:
- spróbój zmieniać częściej pościel na której śpisz
- nie noś długo tych samych ubrań
- nie wyciskaj pryszczy, powstrzymuj się przed dotykaniem twarzy (nie roznoś bakterii)
- odwiedź dermatologa, powinien przepisać ci jakiś środek na te dolegliwości. Mi w walce z już wyrośniętymi bąblami pomaga maść Metronidazol oraz Avene Diacneal punktowo.

Przyczyna?
- nowa dieta
- częstszy wysiłek i nadmierna potliwość?
- stres
- hormony
- woda

A jeśli chodzi o mydło Protex. Dawno temu myślałam, że to najlepsze co mogę zrobic dla swojej twarzy. Teraz nie używam mydła nawet do mycia ciała. Ostatecznie mogłabym skusić sie na mydło siarkowe, ale to nigdy mi nie pomagało. Radzę przerzucić się na jakiś delikatniejszy środek do mycia twarzy. Polecam Avene Clerance żel (jakieś 30-40zł na Allegro), albo Neutrogenę.


Poza tym przeszukałabym inne wątki o Ropnych Pryszczach, a nie zakładała nowego
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 14:55   #16
postinor84
Raczkowanie
 
Avatar postinor84
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 33
GG do postinor84
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

Nie jestem brudasem. W ogóle to pościel i ubrania nie mają powiązania z występowaniem ropnych pryszczy. Jeszcze nie tak dawno przez 9 miesięcy byłem w wojsku, przez 2 tyg chodziłem w przepoconej koszulce, przez 9 miesięcy chodziłem w przepoconych spodniach, przez 9 miesięcy spałem pod przepoconym kocem i w tym okresie nie wyskoczył na mojej skórze ani jeden ropny pryszcz. Wczoraj obok pępka (w tych rejonach to nigdy nie miałem pryszczy) wyskoczył kolejny bolesny terminator. Dotykając palcem moje wrzody czuję, że znajduje się w nich "tona" ropy. Muszę się udać do dermatologa w celu przepisania jakiś antybiotyków bo tak dalej być nie może, okres dojrzewania już mam dawno za sobą.

Ponawiam pytanie odnoście nosa:
- Czy można w jakiś sposób spowolnić proces pojawiania się wągrów? (wiem, że na całkowite się ich pozbycie nie ma szans)
- Jak leczyć? (specyfik z olejku jesionka w ogóle na mnie nie zadziałał, na mój nos najlepsza byłaby chyba maść po której schodzi skóra)
postinor84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 15:12   #17
Mitryliada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

Mi na wągry pomaga skinoren, któremu jestem już wierna od dłuższego czasu. Ma przeciwzaskórnikowe działanie i już po niedługim okresie stosowania widać znaczny spadek pojawiania się zaskórników. Wiadomo ze nie eliminuje całkowicie wszystkiego raz na zawsze ale bardzo pomaga.

Odn zmian ropnych to wybierz się do dermatologa bo to już poważniejsza sprawa. Powodzenia
Mitryliada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 19:21   #18
postinor84
Raczkowanie
 
Avatar postinor84
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 33
GG do postinor84
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

Skinoren kosztuje ponad 50 zł a ponieważ nie jestem teraz przy kasie to prosiłbym o coś innego, tańszego (do 20 zł)
Może jakiś specyfik ze strony http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/danka_leki.htm ?
postinor84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 13:06   #19
*Vanilla*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z mojego różowego królestwa ;)
Wiadomości: 608
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

Tańszy odpowiednik Skinorena to Acne Derm,coś ok.20zł
*Vanilla* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-02, 23:18   #20
postinor84
Raczkowanie
 
Avatar postinor84
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 33
GG do postinor84
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

czy jest to dostępne w aptekach (z tym różnie)?
czy krem ten jest na recepte?
postinor84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 23:52   #21
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

Acne derm powinien być w każdej aptece, do kupienia bez recepty
Hej, nikt nie sugeruje, że jesteś brudasem....ale po prostu na prawdę częste zmiany poszewki poduszki i ręczników bardzo pomagają...sama robie to co 2 dni, a za brudasa nigdy się nie uważałam
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 01:43   #22
devillek66
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

mi dermatolog powiedziala , ze zadne bakterie sie nie przenosza i ze dieta nie ma wplywu
devillek66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 10:26   #23
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

ile ludzi, tyle punktów widzenia..mój dermatolog powiedział cos wręcz przeciwnego...Poza tym przecież na naszej skórze odbija sie wszystko, to co jemy,ile pijemy,palimy ile śpimy....A zmiana poszewek czy ręczników,jest bardzo pomocona-przynamniej mi pomogła, dlaczego by nie spróbować?? Mnie pomaga juz sam fakt walczenia z paskudztewem na wszystkich mozliwych frontachpostinor 84 bedziesz chciał spróbować to spróbujesz, nie to nie. Ale dermatolog na pewno jest koniecznoscią powodzenia!
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 23:48   #24
postinor84
Raczkowanie
 
Avatar postinor84
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 33
GG do postinor84
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

po acne derm strasznie mnie swędzi skóra już żałuję, że wydałem na to 18,50 zł
postinor84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 07:54   #25
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Ropne pryszcze, wągry-Powrót po latach

Cytat:
Napisane przez postinor84 Pokaż wiadomość
po acne derm strasznie mnie swędzi skóra już żałuję, że wydałem na to 18,50 zł
To normalna reakcja na samym początku kuracji. Acne derm to kwas azelainowy i na początku stosowania może uwrażliwić skórę. Nakładaj go na wieczór, co drugi/trzeci dzień - zmniejsz to pieczenie. Poza tym tu na wizażu jest wiele fajnych wątków i artykułów na temat stosowania kwasów. Warto się dokształcić:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=51611
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=20937
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 01:20   #26
Kart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10
Angry Dot.: bolące pryszcze

Witam, mam podobny problem z tym, że takie własnie pojedyncze bolące pryszcze pojawiają mi się najczęściej na brodzie-( jak się jeden zagoił to zaraz był nastepny ) i w okolicach nasady włosów. Posypywałam to Alantanem, żeby nieco "podeschło", ale po jakimś czasie przestało działać. Teraz mam jakiś płyn z antybiotykiem na uczulenia-po tygodniu coś tam mi poznikało, ale chyba nie do końca problem znikł, skoro potem pojawiają się nowe. Strasznie to szpeci, nawet makijaż niewiele daje. Chyba jednak skorzystam z Waszych rad i także udam się do dermatologa-oby to tylko żadne zmiany hormonalne.
Kart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 15:26   #27
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118
trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

Witam
moj wieeeelki problem polega na tym ze pomimo ze chodze do dermatologa juz od baardzo dawna to moja skora jest poprostu tragiczna

mialam naprawde duuzo pryszczy i przebarwien ..ale po ostatnim preparacie ktory mi przepisaa pani dr (robiony) to jest poprostu masakra
weszeeedzie mam czerwone przebarwienie ..nos pod oczami i tam gdzie laczy sie szyja z twarza ( :P) mam tak przesuszona skore ze az mnie szczypie ...ale to nie koniec

najgorsze jest to ze od paru dni tak mnie twarz swedi ze niemoge wytrzymac .. mam ochote przejechac pazurami po twarzy ale jakos sie powstrzymuje

to jest naprawde straszne nic mi niepomaga ... zyc mi sie niechce jak na siebie patrze ...

zastanawialam sie czy nie pojsc do kosmetyczni ale ja wlasnie amm wiecej przebarwien nic pryszczy do wyciskania i wogole nieiwme czy to tak naprqade pomaga .... jeej no nieiwme co mam robic ((((
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 17:04   #28
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

Co jest w składzie tego robionego preparatu?

WYdaje mi sie, ze jets bardzo wysuszający - wskazują na to objawy które opisujesz. Moja rada: odstaw ten preperat lub mocno ogranicz jego stosowanie (max co 3-4 dni, tylko na noc) i kup sobie delikatny, lekki krem nawilżający. ide o zakład ze masz bardzo odwodnioną skórę (swędzenie). Może to byc krem dla niemowląt (ale nie Bambino- ten jest bardzo zapychający).
Unikaj tez agresywnych zeli i toników do mycia buzi (te do cer trądzikowych sa zazwyczaj zbyt wysuszające).

Przerzuć sie na nawilżanie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:16   #29
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: bolące pryszcze

jak czujesz,ze robi ci sie taki pryszcz( jego nie da sie nie czuć) to przykladasz aloes(taki kwiatek co rosnie w domu-mam nadzieje,ze masz)nie dosc,ze jak go przylozysz do tego pryszcza to nei dosc,ze nie boli tak tylko przynosi ulge,to jeszczeon nie powstaje tylko znika.Naprawde sprawdzone przez multum osob,musisz tylko go przykladac dosc czesto jak sie robi,a nastepnego dnia poczujesz i zobaczysz roznice
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:57   #30
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Kart Pokaż wiadomość
Witam, mam podobny problem z tym, że takie własnie pojedyncze bolące pryszcze pojawiają mi się najczęściej na brodzie-( jak się jeden zagoił to zaraz był nastepny ) i w okolicach nasady włosów. Posypywałam to Alantanem, żeby nieco "podeschło", ale po jakimś czasie przestało działać. Teraz mam jakiś płyn z antybiotykiem na uczulenia-po tygodniu coś tam mi poznikało, ale chyba nie do końca problem znikł, skoro potem pojawiają się nowe. Strasznie to szpeci, nawet makijaż niewiele daje. Chyba jednak skorzystam z Waszych rad i także udam się do dermatologa-oby to tylko żadne zmiany hormonalne.

niestety, miałam to samo, bolące na gule tylko na brodzie i czole. w moim przypadku były spowodowane zmianami hormonalnymi od jakiegoś czasu biorę tabletki anty i nic już takiego nie wyskakuje póki co.
mimo wszystko mam nadzieje, że u Ciebie to nie zmiany hormonalne bo potem przy niedobranych tabletkach robi się nieciekawie.
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.