Krzywe zęby, mój przypadek. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-10, 23:57   #1
zdechlyzolw
Przyczajenie
 
Avatar zdechlyzolw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Diabeł tu chodzi na palcach.
Wiadomości: 13

Krzywe zęby, mój przypadek.


Cześć, postanowiłam założyć osobny wątek, bo nie mam pojęcia kogo się tak obiektywnie poradzić na sam początek. Czuję się okropnie, bo mam okropne zęby, aż wstyd, zresztą wklejam zdjęcie. Chciałam zapytać osób, które mają w tym temacie jakieś doświadczenia-czy w moim przypadku aparat stały to jakikolwiek ratunek? Czy istnieje możliwość założenia tylko na górę. Cóż..przyznam, ze jestem tylko biedną studentką i nie wiem czy będę mogła sobie pozwolić na taki wydatek na raz. Czy istnieje możliwość rozłożenia całej kwoty na raty? Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-08-27 13.12.05.jpg (7,4 KB, 144 załadowań)
zdechlyzolw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 08:23   #2
jjaamm
Raczkowanie
 
Avatar jjaamm
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 355
Dot.: Krzywe zęby, mój przypadek.

Aparat możesz mieć w każdym wieku jednak im osoba starsza tym zęby są wolniej się prostują. W moim przypadku aparat miałam wkładany tylko na noc ale było to gdy miałam 7-8 lat. Po roku stosowania zęby były proste. W Twoim przypadku radziłabym aparat stały. Wydatek jest dość kosztowny. Co do rozłożenia na raty to musisz się pytać bo to zależy tylko i wyłącznie od drugiej strony. Co do tego czy Ci pomoże? Pewnie tak ale będziesz musiała w nich pochodzić przynajmniej 2 lata. Sąsiadka moja miała założonego 1,5 roku temu i jeszcze nie ma idealnie prostych.

A i można mieć aparat tylko na dół bądź tylko na góre.
__________________
Rok zleciał... czas na drugi! GP na UP Wrocław!

MY
jjaamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 08:52   #3
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Krzywe zęby, mój przypadek.

Cytat:
Napisane przez zdechlyzolw Pokaż wiadomość
Cześć, postanowiłam założyć osobny wątek, bo nie mam pojęcia kogo się tak obiektywnie poradzić na sam początek. Czuję się okropnie, bo mam okropne zęby, aż wstyd, zresztą wklejam zdjęcie. Chciałam zapytać osób, które mają w tym temacie jakieś doświadczenia-czy w moim przypadku aparat stały to jakikolwiek ratunek? Czy istnieje możliwość założenia tylko na górę. Cóż..przyznam, ze jestem tylko biedną studentką i nie wiem czy będę mogła sobie pozwolić na taki wydatek na raz. Czy istnieje możliwość rozłożenia całej kwoty na raty? Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Sądzę, że aparat spokojnie poradzi sobie z Twoją wadą. Miałam znacznie gorsze zęby i po prawie roku leczenia wyglądają już na prawdę dobrze.

Co do założenie aparatu tylko na górę to wiem, że taka praktyka jest niezwykle rzadko stosowana. Często po zmianie ułożenia zębów górnych dolne przestają pasować. Poza tym nie wiadomo, czy nie oprócz krzywych zebów nie posiadasz wady samego zgryzu, a wówczas bez dolnego łuku się nie obejdzie. Dokładnych informacji może jednak udzielić wyłącznie ortodonta.

Aktualnie rozkładanie płatności na raty jest już niemal normą. Mało który gabinet nie stosuje tego typu praktyk. Ponad to, zwykle nie zakłada się obu łuków na raz, więc jest trochę czasu na zgromadzenia pieniążków na drugi.
Pamiętaj jednak, że leczenie ortodontyczne to nie tylko kwestia zapłaty za zamki. Należy wziąć pod uwagę wizyty kontrolne (co miesiąc lub dwa), których kwoty wahają się od 70-150zł, konieczność częstszego usuwania kamienia czy piaskowania. O ile to pierwsze zasponsoruje Ci raz w roku NFZ, tak usuwanie osadu jest zawsze płatne (ok 70-120zł).
Trzeba tez wykonać RTG, wyciski i na sam koniec zapłacić za aparat retencyjny.

Pozdrawiam i życzę podjęcia dobrej decyzji.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14


Edytowane przez Imraa
Czas edycji: 2013-09-11 o 08:53
Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 17:11   #4
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Krzywe zęby, mój przypadek.

Moim zdaniem wcale nie masz najgorszych zębów, osoby z bardziej poważnymi wadami potrafią nosić aparat góra dwa, dwa i pół roku. Musisz udać się do ortodonty i jak dziewczyny piszą- praktycznie każdy gabinet ma możliwość rozłożenia płatności na raty, tak więc spokojnie Jednak dolicz sobie wizyty kontrolne, choć np. moja ortodontka za lekkie podkręcenie drutu czy wymianę ligatur nic ode mnie nie bierze, tylko w przypadku wymiany drutu.

Tylko ortodonta będzie potrafił ocenić, czy potrzebujesz aparatu tylko na górę, czy też góra dół i czy przypadkiem nie trzeba będzie u ciebie przeprowadzić dodatkowych zabiegów, ale uwierz mi- warto zainwestować, bo to nie tylko kwestia kosmetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna.

Edytowane przez fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Czas edycji: 2013-09-11 o 17:13
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.