Zostać tłumaczem... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-04, 10:16   #31
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Zostać tłumaczem...

Cytat:
Napisane przez potfur z termosu Pokaż wiadomość
Mnie też nie o to chodziło. Łacina daje fantastyczne podstawy do nauki innych języków. Moim zdaniem bardzo tę naukę ułatwia i to wszystko. W pracy tłumacza też się przydaje - to akurat wiem po sobie, a tłumaczę bardzo różne teksty.
Zgadzam się, uczyłam się łaciny w liceum i zaczynałam ją razem z innym językiem, którego uczyłam się od podstaw i dużo mi ułatwiła. Ba, nawet w języku polskim, znajomość łaciny pomaga
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 10:33   #32
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Zostać tłumaczem...

Cytat:
Napisane przez potfur z termosu Pokaż wiadomość
Mnie też nie o to chodziło. Łacina daje fantastyczne podstawy do nauki innych języków. Moim zdaniem bardzo tę naukę ułatwia i to wszystko. W pracy tłumacza też się przydaje - to akurat wiem po sobie, a tłumaczę bardzo różne teksty.
Podstawy może tak, ale jak już pisałam - chodzi o język który zna się prawie jak ojczysty. Gdyby uczyli tej łaciny wcześniej, to może, ale na filologiach już jest raczej za późno.

(Oczywiście, w przypadku nauki kolejnego nowego języka itd. może się to przydać. Ogólnie nie mówię, że łacina jest zła, ale wierzę, że bez niej, podobnie jak bez filozofii itp. można przeżyć studia/ zostać tłumaczem/ itd.)
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:07   #33
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Zostać tłumaczem...

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Podstawy może tak, ale jak już pisałam - chodzi o język który zna się prawie jak ojczysty. Gdyby uczyli tej łaciny wcześniej, to może, ale na filologiach już jest raczej za późno.

(Oczywiście, w przypadku nauki kolejnego nowego języka itd. może się to przydać. Ogólnie nie mówię, że łacina jest zła, ale wierzę, że bez niej, podobnie jak bez filozofii itp. można przeżyć studia/ zostać tłumaczem/ itd.)
Niezaleznie od tego lacina sie przydaje, bo przeciez wiekszosc filologow ma chrapke na nowe jezyki Poza tym, jakkolwiek bedziesz w przyszlosci pracowac ze slowem pisanym, docenisz lacine Moim zdaniem jest wazna i wzbogaca umysl tlumacza.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 16:43   #34
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: Zostać tłumaczem...

Cytat:
Napisane przez potfur z termosu Pokaż wiadomość
Ciekawe podejście - skończyłam bzdurki typu łacina (jestem po filologii klasycznej) i od lat pracuję jako tłumacz (głównie z angielskiego). Bzdurki bardzo ułatwiają mi tę pracę.
Jako dyplomowany filolog nieklasyczny zazdroszczę, że dla Ciebie ten przedmiot nie był stratą czasu.
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.