azytromycyna na trądzik ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-23, 11:12   #1
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974

azytromycyna na trądzik ??


Witam, wiem, że było milion takich wątków na temat trądziku ale nie spotkałam sie z takim konkretnie o leczeniu trądziku aztrymycyną. A chciałabym sie dowiedzieć czy ktoś zażywał ją? i czy pomagała? Ja wczesniej przez 3 miesiące brałam tetracykline w róznych postaciach : tetralysal, potem tetracyclinum i nie pomogło, Teraz mam przepisany antybiotyk Azimycin który bierze sie dziwnie bo przez pierwsze 3 dni codziennie po jednej tabletce a potem bierze sie tylko raz w tygodniu.. Do tego mam Zineryt ale już straciłam nadzieje na poprawe mojej skóry..
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 11:21   #2
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Hej!
Ja zażywam Azitrin lek, z tej samej grupy co Twój.Powiem Ci, że mi nie pomógł.Nie widzę efektów, została mi jeszcze jedna tabletka, bo najpierw przez trzy dni jadłam codziennie po jednej, a potem co tydzień jedną.
Kiedyś brałam tetracyklinum 250 mg i to mi pomogło na jakieś 1,5 roku uspienia przyczyny mojego trądziku.Kiedy poszłam po po recepte do innego dermatologa na tetracyklinum, nie chciał mi przepisać stwierdzając , że to za silne, ze sa lepsze leki no i co? Nic mi nie pomógł, ten który mi przepisał.Jestem zła i na kontroli za tydzień ciekawe co powie na moje ropne gule na twarzy.


Ajjj ja powoli też juz tracę nadzieję na poprawę mojej cery .
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...










Edytowane przez Zosia#23#
Czas edycji: 2009-11-23 o 11:23
Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 11:50   #3
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Cytat:
Napisane przez Zosia#23# Pokaż wiadomość
Hej!
Ja zażywam Azitrin lek, z tej samej grupy co Twój.Powiem Ci, że mi nie pomógł.Nie widzę efektów, została mi jeszcze jedna tabletka, bo najpierw przez trzy dni jadłam codziennie po jednej, a potem co tydzień jedną.
Kiedyś brałam tetracyklinum 250 mg i to mi pomogło na jakieś 1,5 roku uspienia przyczyny mojego trądziku.Kiedy poszłam po po recepte do innego dermatologa na tetracyklinum, nie chciał mi przepisać stwierdzając , że to za silne, ze sa lepsze leki no i co? Nic mi nie pomógł, ten który mi przepisał.Jestem zła i na kontroli za tydzień ciekawe co powie na moje ropne gule na twarzy.


Ajjj ja powoli też juz tracę nadzieję na poprawę mojej cery .
Ehhhh.. ja wzięłam już te 3 tabletki i teraz mam tygodniowa przerwę. Nie mówie, że nie ma poprawy ale taka poprawa mnie nie satysfakcjonuje.. nadal wyskakuja mi nowe pryszcze, może nie takie duże i bolące ale to jednak nadal sa pryszcze heh..
Tobie tetra pomogła więc powinien Ci lekarz przepisać ją bez problemu bo ta azytromycyna to przecież tez silny lek..
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 13:08   #4
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

No widzisz, człowiek idzie do lekarza, mówi mu co mu pomogło zaleczyć trądzik a on swoje i tak. jeszcze mówi, ze jest tyyyyyle maści, po co od razu antybiotyk ?!itd.A ja mu mówie, że walcze z trądzikiem już od 16 roku życia , ze te wszystkie zineryty, acne dermy to już przerabiałam.To zdziwiony wielce
Aj teraz stanowczo mu powiem, ze chce tetre, a nie eksperymentowanie na mnie .
A mówił ci juz derma co po skończeniu antybiotyku bedziesz stosowac?Zalecił Ci może jakąś diete?Bierzesz coś osłonowego na żołądek?
Nie wiem czy ty tak masz , ale mnie zaraz po wzięciu tabletki strasznie żołądek boli przez pare godzin
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 14:24   #5
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Cytat:
Napisane przez Zosia#23# Pokaż wiadomość
No widzisz, człowiek idzie do lekarza, mówi mu co mu pomogło zaleczyć trądzik a on swoje i tak. jeszcze mówi, ze jest tyyyyyle maści, po co od razu antybiotyk ?!itd.A ja mu mówie, że walcze z trądzikiem już od 16 roku życia , ze te wszystkie zineryty, acne dermy to już przerabiałam.To zdziwiony wielce
Aj teraz stanowczo mu powiem, ze chce tetre, a nie eksperymentowanie na mnie .
A mówił ci juz derma co po skończeniu antybiotyku bedziesz stosowac?Zalecił Ci może jakąś diete?Bierzesz coś osłonowego na żołądek?
Nie wiem czy ty tak masz , ale mnie zaraz po wzięciu tabletki strasznie żołądek boli przez pare godzin
NIe mówił mi co będę brała po tym bo narazie mi nic nie pomaga i tylko zmienia mi te antybiotyki.. Mam jakieś tam osłonowe i mam jeśc jogurty.. a dietke sama sobie zarzuciłam: codziennie pije drożdże, łykam skrzyp polny z jakimiś tam witaminami, rzucilam palenie choć czasem zdarzy mi sie zapalic jednego to wtedy od razu wyskakuje mi syf;/ masakra..
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 10:49   #6
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Czy naprawde tak mało osób leczy sie azytrymycyną.. ? Czyli to pewnie kolejne pieniądze wyrzucone w błoto..
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:16   #7
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

upupupupupupup
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-27, 11:25   #8
Ulllaa
Raczkowanie
 
Avatar Ulllaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 169
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Ja łykałam przez dwa miesiące. Też najpierw 3 tabletki dzień po dniu, a potem już jedna na tydzień. Po pierwszym miesiącu jakoś dużo lepiej nie było, ale po drugim faktycznie mniej wszystkiego wyskakiwało. A teraz nie biore i co jakiś czas coś wyskakuje. Więc nie licz że pozbędziesz się trądziku, ale mi pomogło to opanować wysyp przy stosowaniu differinu Więc na pewno trochę sytuacje opanuje, ale pielęgnacja z zewnątrz też potrzebna
Ulllaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 14:38   #9
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Cytat:
Napisane przez Ulllaa Pokaż wiadomość
Ja łykałam przez dwa miesiące. Też najpierw 3 tabletki dzień po dniu, a potem już jedna na tydzień. Po pierwszym miesiącu jakoś dużo lepiej nie było, ale po drugim faktycznie mniej wszystkiego wyskakiwało. A teraz nie biore i co jakiś czas coś wyskakuje. Więc nie licz że pozbędziesz się trądziku, ale mi pomogło to opanować wysyp przy stosowaniu differinu Więc na pewno trochę sytuacje opanuje, ale pielęgnacja z zewnątrz też potrzebna

Czyli dopiero w drugim miesiącu stosowania była widoczna poprawa?ja wzięłam ostatnią tabletkę (kończe pierwszy miesiąc kuracji)i efektów nie widze, nawet nowe stany zapalne na policzku idę w przyszłym tygodniu do dermatologa na kontrole, ciekawe czy znowu dostanę kolejne opakowanie.
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 16:08   #10
Ulllaa
Raczkowanie
 
Avatar Ulllaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 169
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

No ja tak miałam jak Ty, a na kontroli dał mi następne opakowanie i dopiero potem zauważyłam poprawę, ale ogólnie szału nie było... a co masz do leczenia na zewnątrz?
Ulllaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 16:48   #11
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Sama od siebie stosuje Brevoxyl na noc, tylko jest cholernie zdradliwy, trzeba uważać bo skóra mi płatami schodziła swego czasu. Ale jest dobry, oczyścił mi skórę rewelacyjnie.
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 18:14   #12
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

a mi z kolei brevoxyl juz nie pomaga. skora sie juz do niego przyzwyczaiła.. natomiast stosuje zineryt.. tylko najgorzej na mnie działaja fajki.. rzucilam tzn staram sie nie palic, ale czasem mi sie zdarzy jeszcze jedna fajka na dzien i wystarczy tylko ta jedna fajka zeby wyskoczył mi nowy pryszcz;/;/
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:24   #13
CzaryMaryy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

stosuje Nobaxin od tygodnia, efekt w pierwszym tygodniu okropny! wyskoczyły mi taaaaakie diody jakich jeszcze nigdy nie mialam..
nie wiem czy to oznacza ze antybiotyk jest trafiony i organizm sie oczyszcza czy moze trzeba to odstawic?mial ktos podobne objawy? ;(
CzaryMaryy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:38   #14
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Nie przejmuj się, skóra się oczyszcza. Bierz antybiotyk i nie przerywaj leczenia
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 09:34   #15
ana588
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 24
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Hej, i jak skoczylo sie u was po tej azytromycynie. Ja mialam tetralysal 3 miesiace, wszystko pieknie poschodzilo, do czasu kiedy przestalam brac;/ Juz dwa tygodnie po odstawieniu siedzialam ze lzami w oczach przed dermatologiem. Dostalam azitrox 500, niestety podobnie jak u was jestem miesiac juz na tej azytromycynie, efeltu nie ma;/;/ caly czas wyskakuja ropniaki i czerwone podskorne gule, ktore na dodatek bolą;[ za kilka dni ide na kontrolę... rece opadaja
ana588 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 15:22   #16
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Ehhh czytam te forum codziennie i już mi ręce opadają jest coś w ogóle co zwalcza ten cholerny trądzik!! ja smaruje sie Epiduo i Skinorenem plus tabletki pije herbatki ziołowe ,dbam o skórę jak mogę i nic to nie pomaga ...
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 21:17   #17
73c9d11170a79ce3ee9e2f754d32f46bfde25b79_62fec472a62a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Hej Dziewczyny, i jak w końcu skończyła się Wasza przygoda z tym antybiotykiem?

Ja właśnie dzisiaj wzięłam 3 tabletkę i o ile wcześniej miałam problem z ropnymi pryszczami, tak teraz w ciągu trzech dni urosły (bo nawet nie wyskoczyły) ogromne zmiany podskórne, z którymi nie da się nic zrobić (ani zakryć bo mega odstają, ani posmarować czymś czy nawet rozdrapać bo są tak głęboko w skórze). Do tego potwornie to boli. Dodam, że nigdy nie miałam większych problemów z plecami, a teraz mam takie bolące coś nawet na plecach ;/ jestem zła, bo to silny antybiotyk, po którym boli mnie żołądek i od 3 dni nie czuję się za dobrze, a tu jest gorzej niż kiedykolwiek...

A miało być tak pięknie.
73c9d11170a79ce3ee9e2f754d32f46bfde25b79_62fec472a62a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 09:31   #18
balloonek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 22
GG do balloonek Send a message via Skype™ to balloonek
Unhappy Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Cytat:
Napisane przez CzaryMaryy Pokaż wiadomość
stosuje Nobaxin od tygodnia, efekt w pierwszym tygodniu okropny! wyskoczyły mi taaaaakie diody jakich jeszcze nigdy nie mialam..
nie wiem czy to oznacza ze antybiotyk jest trafiony i organizm sie oczyszcza czy moze trzeba to odstawic?mial ktos podobne objawy? ;(

ja też biorę NOBAXIN i mam wrażenie że jest jeszcze gorzej nigdy nie miałam takich wielkich gór na twarzy ale odkąd to biorę to na szyi i przy włosach wychodzą mi non stop...ja myślę że jeżeli skóra miała by się oczyszczać to nie będzie to trwało tak jak w moim przypadku 7 tygodni ( i nadal nie widać nadziei a zostało mi ostatnie pudełko czyli jeszcze 3 tygodnie) nie liczę raczej na spektakularne efekty ale jestem załamana
__________________
Kocham Go i o !
balloonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 15:34   #19
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Zastanawiam się czy znajdzie się chociaż jedna osoba zadowolona z tego leku? ja biorę drugi tydzień nobaxin i nic nie widzę. Ani gorzej, ani lepiej

2 miesiące czekać aż może coś drgnie to bardzo długo. Po tetracyklinie widziałam efekty już po tygodniu ..
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 23:16   #20
kohinoorek
Przyczajenie
 
Avatar kohinoorek
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
GG do kohinoorek
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Trądzik leczę od dawna już, jakiś czas miałam spokój, ale miesiąc temu to była jakaś totalna masakra. Wybrałam się do dermatologa i zapisał mi azymycynę (najpierw 1 tabletka przez 3 dni, 10 dni przerwy, znowu 3 dni po jeden tabletce i tak 3 cykle) plus Zinctaral 3 razy dziennie, witamina B i Trilac. Jest ogromna poprawa. Jestem po 2 tygodniu leczenia i nie mam już takich wybrzuszeń, stan zapalny zniknął. No oczywiście rano stosuję jeszcze żel Normaclin, a na noc papkę Kummerfelda. Modlę się, by wszystko mi zniknęło, bo dalej nie jest tak, jakbym chciała coś tam mi wyskakuje, ale nie ma już tragedii. Mogę to chociaż w miarę zakryć makijażem. Za miesiąc znowu do dermatologa idę, zobaczę, czy dostanę coś nowego :/
kohinoorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 05:28   #21
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

Ja jestem już po miesięcznej kuracji ...

Mogę stwierdzić, że mnie pomogło.
Ja miałam dawkę 500mg przez trzy dni, tydzień przerwy (tzn. w każdą środę zaczynałam 1 tabletkę nowego opakowania, więc nie taki znowu tydzień biorąc pod uwagę, że w piątek brałam ostatnią) - i tak przez cały miesiąc. Teraz obniżono mi dawkę do 250mg i za miesiąc do kontroli.

Ja na buzie stosuje tylko peeling salicylowy 50% raz w miesiącu, aby wykurzyć gości którzy już wcześniej zagościli na mojej buzi. Do tego ziele wierzbownicy co dziennie oraz zaryzykowałam OCM na noc. Na dzień mam mydełko dla skóry atopowej, chociaż nie mam z tym problemów, szukałam tylko czegoś mega delikatnego.
Dla przetestowania odłożyłam wszystkie kremy, maści które przepisywała mi od lat dermatolog.

Pomogło BARDZO
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:00   #22
EmiQx
Raczkowanie
 
Avatar EmiQx
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 63
Dot.: azytromycyna na trądzik ??

A mi nie pomogło nic..
3 miesiące kuracji, wypadające włosy i tylko troszeczkę mniej dużych gul,za to mnóstwo maluteńkich-taka kaszka..
Już straciłam nadzieje,idę na kontrolę,ale już nie chce ŻADNYCH antybiotyków,nie mam zamiaru niszczyć sobie organizmu tymi świństwami co i tak nic mi nie pomagają..
EmiQx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.