cellulit na ramionach :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-15, 20:28   #1
Kotusia
Raczkowanie
 
Avatar Kotusia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 37
Unhappy

cellulit na ramionach :(


No i stało się... podstępny wróg, cellulit pojawił się na moich ramionach... nie muszę dodawać, że wygląda to mało estetycznie a do tego, że tak powiem dolna część ramion zwisa
Jaka jest opcja na pozbycie się go? jakie ćwiczenia stosować ? (ogólnie, na wzmocnienie dolnej części ramion też) bo rozumiem, że można go też potraktować kremem antycellulitowym tylko że to chyba za mało...
Kotusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 20:40   #2
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: cellulit na ramionach :(

na ujędrnienie dolnej części ćwiczenia z hantlami (butelki w oda mogą je zastąpić)
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:34   #3
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: cellulit na ramionach :(

Potwierdzam, hantle dobrze radza sobie z tłuszczykiem na ramionach Ramiona to w ogóle jeden z nielicznych obszarów, który szybko chudnie, więc efekty można zobaczyć już po tygodniu (ujędrnienie), a po dwóch mniejszy obwód
Oczywiście, mówię z własnego doświadczenia, nie mam dużego problemu z ramionami, po prostu chciałam je troche wysmuklić
Najlepiej kupić sobie hantelki 1,5-2kg (są wygodniejsze od butelek z wodą) i ćwiczyć 5-10 min dziennie. W internecie jest mnóstwo przykładów ćwiczeń, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Damskie pompki też pomagają( chyba, że umiesz męskie )

Kup sobie jeszcze gąbkę ''Syrenę'', albo rękawicę do masażu. Pobudzi krążenie i ujędrni.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 15:21   #4
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: cellulit na ramionach :(

no ja swego czasu jak waga z przodu pokazała 7 też miałam cellulit na rękach,
zaczełam od hantli 2 kg skończyłam na dwucyfrowych dziś mam piękne łapki

dodam,że wzmocnienie tricpesa- to ta częśc co najczęściej wisi, nie jest trudna, u mnie pierwsze efekty były po ok 3 tygodniach

powodzenia
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 16:19   #5
madziasNS
Raczkowanie
 
Avatar madziasNS
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: woj.lubuskie
Wiadomości: 286
Dot.: cellulit na ramionach :(

Też lubie cwiczyc rece bo tak szybo własnie widac efekty
Na poczatku jak nie miałam hantli to cwiczyłam pompki, nie potrafie meskich ale robiłam tak: opierałam rece o sciane, albo z nogami na łozku, albo pompki odwrotne. Ogolnie jak nic nie cwiczyłas to kazdy ruch bedzie dobry i szybko zobaczysz efekty
__________________
Szyję materiałowe ozdoby do domu, dla dzieci, dla znajomych, dla dzieci znajomych itp To moja pasja
madziasNS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 19:33   #6
Kotusia
Raczkowanie
 
Avatar Kotusia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 37
Dot.: cellulit na ramionach :(

Dziewczyny, dzięki za wsparcie, zmotywowałyście mnie do działania Przyznaję, że jestem leniuszkiem (chociaż swojego czasu ćwiczyłam przez 1,5 roku karate i to był naprawdę niesamowity wycisk,a endorfiny szalały jeszcze dłuuugo po treningu ale najważniejsza jest MOTYWACJA no i efekty
Nie chciałabym usłyszeć od mojego faceta, że coś mi zwisa
Kotusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 00:42   #7
iinnkka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 35
Dot.: cellulit na ramionach :(

ja zamowiłm sobie hula- hop z masazerem i kręcę też na rekach, ale nie wiem czy to coś da i celulit się zmniejszy.
iinnkka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 00:46   #8
ilciadzaga
Wtajemniczenie
 
Avatar ilciadzaga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 710
Dot.: cellulit na ramionach :(

ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia do tego potraktuj ramiona prysznicem zmieniając temperaturę wody, to będzie lekki szok dla krążenia Poza tym masowanie bardzo dużo daje bo "grudy tłuszczu" się rozbijają i tłuszcz łatwiej się wchłania życzę owocnej pracy nad "muskułami"
ilciadzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 21:09   #9
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: cellulit na ramionach :(

mogą też w zupełności wystarczyć ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała,
czyli jak już zostało napisane- wszelkiego rodzaju pompki, podciągania się jeśli ktoś lubi i potrafi
można też sięgnąć do pilatesa, tzw. deska, pozycjaT, syrenka i wszelkie na nich oparte kombinacje są bardzo skuteczne, a przy okazji działają na bardzo duże grupy mięsni, kompleksowo, na brzuch, plecy i trochę na resztę ciała
to wszystko bardzo skutecznie ujędrnia, wysmukla, wzmacnia, ale nie rozbudowuje raczej..
daje się wykonać w domu czy gdziekolwiek na bardzo małej przestrzeni, co może być dużą zaletą, też przy podróżach, wyjazdach,
(ważne jeśli ktoś ma nieregularny tryb życia, zmienia miejsca zamieszkania itp.)
do tego ćwiczenia zajmujące mało czasu przy dużej skuteczności
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 19:34   #10
bubamara
Raczkowanie
 
Avatar bubamara
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 84
Dot.: cellulit na ramionach :(

słyszałam, że na cellulit bardzo pomaga masaz chinskimi bankami... ale nie probowalam...
bubamara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 16:34   #11
ilciadzaga
Wtajemniczenie
 
Avatar ilciadzaga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 710
Dot.: cellulit na ramionach :(

tak w fizjoterapii korzysta sie z takiego "sprzętu" fajna sprawa, ale sama raczej tego nie wykonasz
ilciadzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 08:52   #12
bubamara
Raczkowanie
 
Avatar bubamara
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 84
Dot.: cellulit na ramionach :(

a dlaczego? widziałam na forach posty od dziewczyn, które same wykonują taki masaż i bardzo sobie chwalą
bubamara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 00:32   #13
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: cellulit na ramionach :(

Hantle i trening siłowy nijak się mają do odtłuszczenia ramion.
Wałkowane jest to tysiące razy: spalanie tłuszczu=aeroby.
Tłuszcz spala się ogólnoustrojowo a nie miejscowo.
Trening siłowy (hantle sztangi)=modelowanie, rzeźbienie mięśni.
Co da rzeźbienie mięśni przykrytych tkanką tłuszczową?

Aby pozbyć się cellulitu z ramion (i innych części ciała) oraz niechcianej tkanki tłuszczowej trzeba:
1. zmian w diecie
2.spalania tłuszczu-ćwiczeń aerobowych (wysiłku tlenowego)
3.aeroby wspomagamy ćwiczeniami siłowymi ale nic nie będzie widac póki jest tłuszcz
4.cellulit atakujemy kosmetykami, masażami...

Samym machaniem hantelkami nie pozbędziemy się tłuszczu i cellulitu z ramion tak jak machaniem brzuszków nie spali się opny z brzucha.
Amen
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 00:48   #14
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: cellulit na ramionach :(

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Hantle i trening siłowy nijak się mają do odtłuszczenia ramion.
Wałkowane jest to tysiące razy: spalanie tłuszczu=aeroby.
Tłuszcz spala się ogólnoustrojowo a nie miejscowo.
Trening siłowy (hantle sztangi)=modelowanie, rzeźbienie mięśni.
Co da rzeźbienie mięśni przykrytych tkanką tłuszczową?

Aby pozbyć się cellulitu z ramion (i innych części ciała) oraz niechcianej tkanki tłuszczowej trzeba:
1. zmian w diecie
2.spalania tłuszczu-ćwiczeń aerobowych (wysiłku tlenowego)
3.aeroby wspomagamy ćwiczeniami siłowymi ale nic nie będzie widac póki jest tłuszcz
4.cellulit atakujemy kosmetykami, masażami...

Samym machaniem hantelkami nie pozbędziemy się tłuszczu i cellulitu z ramion tak jak machaniem brzuszków nie spali się opny z brzucha.
Amen
Ale jeżeli chodzi o ''wiszące ramiona'' hantle pomogą (a przynajmniej mi pomogły).

Po Twoim avatarze widzę, że możesz być ekspertem od odchudzania i rzeźbienia mieśni, więc pozwól, że Cię trochę wykorzystam
Chcę wyszczuplić łydki. Biegam truchtem co drugi dzień 7-9 km (już od jakiegoś czasu, więc mam kondycję i nie jest to dla mnie ''mordownia'')
Dobrze się za to zabrałam? Gdzieś czytałam, że przy wolnym biegu i pulsie od 120-160 spala się tłuszcz, a przy szybkim- rozbudowuje mięśnie. To prawda Co Ty byś poradziła?
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.

Edytowane przez cherry_flamme
Czas edycji: 2011-08-25 o 00:51
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 01:16   #15
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: cellulit na ramionach :(

Nie brałabym się za rzeźbienie mięśni tętnem na aerobach.
Niech aeroby zostaną do palenia stricte tłuszczu a siłówka do modelowania-w kwestii łydek masz ten plus, że nie trzeba od razu biec na siłownię a podstawowe ćwiczenie wykonasz bez problemu w domu.
Wspięcia na palce-budujesz sobie jakiś stopień, na tyle wysoki aby móc opierając tylko końcówkę stopy rozciągnąć piętą w dół i mocno wspiąć się na palce. Jak masz wewnętrzne schody w domu/mieszkaniu masz problem z głowy (albo nie wstydzisz się poćwiczyć na klatce schodowej jesli nie to pokombinuj z ustawianiem grubych książek jedna na drugiej. Warto ustawić to w miejscu gdzie masz się czego złapać (na schodach trzymamy się poręczy) i stajemy na jdenj nodze-drugą trzymamy uniesioną-najwygodniej mieć ją opartą o tył nogi na której stoimy (coś jak bocian). na schodzie/zbudowanym elemencie opieramy część śródstopia (same palce+jeszcze kawałek) jak już pisałam opuszczamy się w dół (pięta poniżej stopnia) i wspinamy się mocno na palce (aż poczujemy mocne spięcie, pieczenie łydki). Wykonujemy tak po 30 wspięć w 3-4 seriach na każdą nogę. Jak nie wytrzymasz 30 (wbrew pozorom do bardzo ciężkie ćwiczenie) to aż do bólu łydki i konsekwentnie zwiększamy o następnym razem o to 1-2 powtórzenia bay dojść do 30. Można powtórzyć 2-3 razy w tygodniu bo łydka się dość szybko regeneruje.
Bieganie jak najbardziej-też pomoże.
Tu masz link do gifa z pokazanym ćwiczeniem:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp#lydka
zejdź na dół strony do ćwiczenia 1.wspięcia na palce w staniu.
Tak ma wyglądać ruchu-tylko na stopniu i bez sztangi na plecach
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 01:31   #16
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: cellulit na ramionach :(

Dzięki za szczegółową odpowiedź Ale moim problemem są , hmm niezbyt smukłe łydki. Nie są obtłuszczone, chyba po prostu mam naturalnie duże mięśnie ;P I chodzi o to, żeby te mięśnie się broń Boże nie powiększyły. Chcę tylko spalić tłuszcz i ciągle się boję, że coś robię źle, za szybko biegam itp. i te mięśnie zaczną rosnąć i rosnąć Ale przy takim joggingu, jaki ja uprawiam, to chyba niemożliwe, prawda?
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 01:48   #17
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: cellulit na ramionach :(

Oczywiście, że nie. W zasadzie od żadnych aerobów mięśnie nie mają prawa rosnąć, po drugie aby mięsień nabierał masy KONIECZNA jest masowa dieta z dodatnim (i to mocno dodatnim) bilansem kalorycznym. Mięsień musi mieć na czym rosnąć.

Od takiego treningu mięsien Ci się nie rozbuduje a właśnie wysmukli. Stąd też aż po 30 powtórzeń. Im więcej powtórzeń tym bardziej działa to na wyrzeźbienie mięśnie. Klasyczny trening masowy to zaledwie 12-10-8 albo nawet 10-8-6 powtórzeń przy dużych obciążeniach. Tu masz 30 powtórzeń i wykorzystanie tylko i wyłącznie ciężaru własnego ciała.

radzę też przyjrzeć się swoim łydkom-może nie są smukłe bo masz krótki mięsień. łydki to w dużej mierze genetyka niestety. Sporo ludzi ma ten mięsień właśnie bardzo krótki, , nisko przyczepiony. Może też gromadzić się w nich woda-kobiety mają często skłonność do retencjii wody w okolicach łydek. Można to poznać po tym, że po noszeniu skarpetek zostaje odcisk ich gumki na łydce. Poza tym wieczorem łydka jest jakby grubsza, spuchnięta bo siłą grawitacjii w ciągu całego dnia chodzenia woda bardziej spływa do łydek (jakby nie było to dół naszego ciała) i wieczorem gromadzi się jej więcej.

na wysmuklenie nawet krótkiego mięśnia dobry jest też stretching. Rozciągając mięsień zwiększa się znacznie zakres jego ruchomości, wygląda on lepiej i smuklej. No i jest sprawniejszy
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 01:54   #18
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: cellulit na ramionach :(

Hmm, odciskają mi się skarpetki, ale to chyba każdemu. A może faktycznie to sprawka wody Budowę ciała mam po tacie, ale łydki (które on ma szczupłe i zgrabne, kobiety mu zazdroszczą ) odziedziczyłam po mamie, która jest chudziutka, ale łydki mogłaby mieć szczuplejsze
No trudno, Bozia mi nie chciała dać pięknych nóżek, to sama będę się musiała o to zatroszczyć

Ogromne dzięki za pomoc
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 20:59   #19
Kotusia
Raczkowanie
 
Avatar Kotusia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 37
Dot.: cellulit na ramionach :(

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Hantle i trening siłowy nijak się mają do odtłuszczenia ramion.
Wałkowane jest to tysiące razy: spalanie tłuszczu=aeroby.
Tłuszcz spala się ogólnoustrojowo a nie miejscowo.
Trening siłowy (hantle sztangi)=modelowanie, rzeźbienie mięśni.
Co da rzeźbienie mięśni przykrytych tkanką tłuszczową?

Aby pozbyć się cellulitu z ramion (i innych części ciała) oraz niechcianej tkanki tłuszczowej trzeba:
1. zmian w diecie
2.spalania tłuszczu-ćwiczeń aerobowych (wysiłku tlenowego)
3.aeroby wspomagamy ćwiczeniami siłowymi ale nic nie będzie widac póki jest tłuszcz
4.cellulit atakujemy kosmetykami, masażami...

Samym machaniem hantelkami nie pozbędziemy się tłuszczu i cellulitu z ramion tak jak machaniem brzuszków nie spali się opny z brzucha.
Amen
Dziękuję za poradę- piszesz żeby zacząć od aerobów czyli co? bieganie, rower, szybki spacer (?)- takie poza siłownią.Może to głupie pytanie ale czy przy bieganiu spali się także tłuszcz z ramion? (jestem totalnym laikiem w temacie, wybacz...)
P.S. na szczęście łydeczki mam zgrabniutkie, 176 cm wzrostu robi swoje chociaż to... ;P

Edytowane przez Kotusia
Czas edycji: 2011-08-29 o 21:02
Kotusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 21:37   #20
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: cellulit na ramionach :(

Cytat:
Napisane przez Kotusia Pokaż wiadomość
Dziękuję za poradę- piszesz żeby zacząć od aerobów czyli co? bieganie, rower, szybki spacer (?)- takie poza siłownią.Może to głupie pytanie ale czy przy bieganiu spali się także tłuszcz z ramion? (jestem totalnym laikiem w temacie, wybacz...)
P.S. na szczęście łydeczki mam zgrabniutkie, 176 cm wzrostu robi swoje chociaż to... ;P
Niestety, wzrost nijak ma się do kształtu łydek :/
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 16:46   #21
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: cellulit na ramionach :(

Ćwiczenia aerobowe rozpoczynają przemiany biochemiczne tłuszczu z całego ciała. A więc tak-od biegania mogą schudnąć Ci ramiona. Nie da się spalić tłuszczu miejscowo, na życzenie-gdzie kou bardziej pasuje. Kolejność oddawania tłuszczu często jedt warunkowana hormonalnie-na pocieszenie Ci powiem, że najgorzej pozbyć się tłuszczu z brzucha, bioder, pupy, górnej i wewnetrznej częsci ud. W znakomitej większości przypadków pierwsze co to spala się tłuszcz z górnej połowy ciała-niestety biust ale ramiona, ręce także.
Powodzenia
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.