Ostatnio obejrzane filmy cz. V - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-14, 08:21   #421
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
lepiej późno niż wcale, nie?
jestem za młoda, by być na premierze
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 09:57   #422
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
jestem za młoda, by być na premierze
chyba nie o to chodziło raczej o to że chociaż pod koniec film Cię wciągnął
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 11:28   #423
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
chyba nie o to chodziło raczej o to że chociaż pod koniec film Cię wciągnął
aaaa, no chyba że
No nie wczułam się w niego, ale na pewno kiedyś do niego wrócę
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 11:46   #424
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

All good things - dziwny film trochę, nawet niezbyt wiem co o nim napisać 6/10
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 12:08   #425
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

"Duża ryba" - bardzo dobry Dawno nie oglądałam tak ciepłego, mądrego i wciągającego filmu. Uwielbiam kino Burtona, ale jakoś do tego filmu byłam nastawiona negatywnie, zupełnie nie wiem dlaczego. Magiczna historia o relacjach pomiędzy rodzicami a dziećmi, o miłości, o poszukiwaniu baśniowych elementów w swoim życiu Dla mnie bomba
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 13:16   #426
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
"Sala samobójców" słyszałam, że to niezły film ale nie myślałam, że jest aż tak dobry! Nie pamiętam, żeby jakikolwiek film w przeciągu paru miesięcy, a może nawet i lat, zrobił na mnie aż tak wielkie wrażenie. Świetna gra aktorska, temat niby już znany (uzależnienia, Internet, sratatata), ale świetnie ujęty. Ogólnie taki bardziej psychologiczny film. Uwielbiam! Daję 9/10

W ogóle ostatnio coraz silniej przekonuję się do polskich produkcji. Gorąco polecam kryminał/thriller, który stosunkowo niedawno (jakoś w styczniu ) wszedł na ekrany kin: "Sęp", jak dla mnie 10/10.
Ja pamiętam jak była w kinie na tym filmie. Zwiastun mi się strasznie spodobał, ale podchodziłam z dystansem do niego. Jednak po wyjściu z kina nie mogłam wyjść z wrażenia, jak udało im się taki genialny film zrobić. Świetna gra aktorska, genialne zakończenie. Uwielbiam takie filmy !

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
lepiej późno niż wcale, nie?

Piraci z Karaibów wczoraj w tv lecieli
Lubię wszystkie części (7/10)
Oglądałam wczoraj

Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka 7/10 - Uwielbiam wszystkie części i Deppa również
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 18:48   #427
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Martwa Strefa - czytałam wcześniej książkę (Kinga) i na szczęście scenariusz ma bardzo podobną, ciekawą fabułę. 7/10
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-14, 19:01   #428
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Sugar Man - dobry film dokumentalny, ale z tak zwanej kategorii "szału nie robi, dupy nie urywa". Nie porwała mnie ta historia, chociaż ciekawi mnie jedna rzecz - mianowicie gdzie szły pieniądze za płyty? Do tego czarnego kolesia z wytwórni, który tak się zirytował, gdy go o to pytali? 5/10

400 batów - nie umiałam wczuć się w ogóle w klimat tego filmu. Czuć było samotność, ale moim zdaniem nie jest to główna oś fabularna filmu (sorry, ale to trzynastolatek, jakieś 100% z nich czuje się niezrozumiane i wyobcowane), ale niezdrowe emocje w rodzinie, w której każdy żyje własnym życiem, jest samolubny i nie troszczy się o nikogo. Jednak to zapewne kolejny film, o którym szybko zapomnę 6/10

Grease - kolejny klasyk gatunku Schematyczna historia, warto obejrzeć choćby dla Travolty w "Summer Nights" Ale bawiłam się dobrze 7/10

Zaliczyłam mały powrot do dzieciństwa, oglądając filmy animowane

Wreck-it Ralph - ukłon w stronę gier mojego dzieciństwa, Pegazus, Sonic, Pac-Man. Miła, mimo wszystko dość mądra bajka, traktująca o stereotypach, na której będą bawić się dobrze dzieci (sporo głupowego miejsami humoru) oraz dorośli (jak pisałam - wehikuł czasu )

Brave - nic ciekawego :bezradny: Ani nie wnosi niczego nowego, żadnego nowatorstwa, zakochałam się tylko w trzech malutkich niedźwiadkach, slodziaki niesamowite 5/10

Wall-E - pierwsze 30 minut jest chyba najsmutniejsze w historii kina. Oczy robota mówią tak wiele, wyrażają tak głęboką, smutną samotność, ciężko chyba zobaczyć bardziej prawdziwe emocje. Niesamowita animacja, poruszyła we mnie wszystko, cudownie nakręcona, prawdziwe arcydzieło swojego gatunku i bez wątpienia zasługuje na 10/10 Przepłakałam wczoraj pół wieczora
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 20:25   #429
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Sugar Man - dobry film dokumentalny, ale z tak zwanej kategorii "szału nie robi, dupy nie urywa". Nie porwała mnie ta historia, chociaż ciekawi mnie jedna rzecz - mianowicie gdzie szły pieniądze za płyty? Do tego czarnego kolesia z wytwórni, który tak się zirytował, gdy go o to pytali? 5/10


Wreck-it Ralph - ukłon w stronę gier mojego dzieciństwa, Pegazus, Sonic, Pac-Man. Miła, mimo wszystko dość mądra bajka, traktująca o stereotypach, na której będą bawić się dobrze dzieci (sporo głupowego miejsami humoru) oraz dorośli (jak pisałam - wehikuł czasu )

Brave - nic ciekawego :bezradny: Ani nie wnosi niczego nowego, żadnego nowatorstwa, zakochałam się tylko w trzech malutkich niedźwiadkach, slodziaki niesamowite 5/10
co do Sugarman'a - ciekawa jestem, który wg Ciebie dokument "urywa dupe" o ile to w ogole możliwe przy dokumentach. w tej chwili nie umiem wymyśleć żadnego dokumentu, który miałby tak dobry i ciekawy temat jak "Sugarman", może coś podpowiesz?

a co do Ralpha i Brave - bardzo dobre bajki, chyba dwie najlepsze z ostatniego półtora roku
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 20:31   #430
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
co do Sugarman'a - ciekawa jestem, który wg Ciebie dokument "urywa dupe" o ile to w ogole możliwe przy dokumentach. w tej chwili nie umiem wymyśleć żadnego dokumentu, który miałby tak dobry i ciekawy temat jak "Sugarman", może coś podpowiesz?

a co do Ralpha i Brave - bardzo dobre bajki, chyba dwie najlepsze z ostatniego półtora roku
Oglądam mało dokumentów, bo ten gatunek zwyczajnie mnie w wydaniu filmowym nie porywa, wolę czytać reportaże Tutaj mogę polecić "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" oraz "Światu nie mamy czego zazdrościć"

Tak samo z animacjami - oglądam ich także niewiele, dopiero zaczynam moją przygodę z tym gatunkiem, ale mam ochotę na więcej Przed Oscarami zazwyczaj oglądam tylko te nominowane do najlepszego filmu
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 20:59   #431
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Oglądam mało dokumentów, bo ten gatunek zwyczajnie mnie w wydaniu filmowym nie porywa, wolę czytać reportaże Tutaj mogę polecić "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" oraz "Światu nie mamy czego zazdrościć"

Tak samo z animacjami - oglądam ich także niewiele, dopiero zaczynam moją przygodę z tym gatunkiem, ale mam ochotę na więcej Przed Oscarami zazwyczaj oglądam tylko te nominowane do najlepszego filmu
patrząc czaysto obiektywnie, przez porównanie, reszta dokumentów spadłaby pewnie dla Ciebie poniżej skali bo b. rzadko trafia się dobry dokument, taki jak "Sugarman"

a co do bajek, to dobrze zaczełaś, nie wiem czy coś przebije te produkcje które masz już za sobą jak jeszcze nie widziałaś to warto obejrzeć "Odlot" (rozczuliła mnie jak baja o Wall-e) i "Zaplątanych" (bardziej w klimacie "Brave", ale dużo zabawniejsza), a jak lubisz coś mroczno -smutnego to "Max & Mary".
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-14, 21:15   #432
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
patrząc czaysto obiektywnie, przez porównanie, reszta dokumentów spadłaby pewnie dla Ciebie poniżej skali bo b. rzadko trafia się dobry dokument, taki jak "Sugarman"

a co do bajek, to dobrze zaczełaś, nie wiem czy coś przebije te produkcje które masz już za sobą jak jeszcze nie widziałaś to warto obejrzeć "Odlot" (rozczuliła mnie jak baja o Wall-e) i "Zaplątanych" (bardziej w klimacie "Brave", ale dużo zabawniejsza), a jak lubisz coś mroczno -smutnego to "Max & Mary".
hahah, możliwe jak pisałam, jednak chyba wolę reportaże, dokumenty niespecjalnie do mnie przemawiają

Dziękuję, "Odlot" mam w planach, o "Zaplątanych" też słyszałam sporo dobrego, obejrzę w najbliższym czasie
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 21:42   #433
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Poradnik pozytywnego myślenia"- tak, według mnie pozytywny film Taki po którym teraz się uśmiecham. Świetne główne role (dobrze Jessice w tych ciemnych włosach). Owszem, może nominacje do Oscara to trochę za dużo, ale film mnie nie zawiódł Bardzo podobały mi się sceny tańca, dialogi bohaterów, także rola De Niro (rozbrajał mnie, hehe). Do tego świetna muzyka, dość ciekawa fabuła, polecam

------
Za bajek również polecam "Zaplątanych", "Odlot", a także np "Ratatuj"- bardzo fajna grafika, świetny szczurek, wciągnęło mnie , do tego np "Sezon na misia 2" (w tym przypadku moim zdaniem 2 część jest lepsza od 1).

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2013-04-14 o 21:44
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 23:21   #434
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Mebelki - mam bardzo mieszane uczucia. Film zupełnie mnie nie porwał, momentami miałam ochotę po prostu go wyłączyć, a to się rzadko zdarza. Mam teraz takie wrażenie, że gdybym go wyłączyła i tak bym nic nie straciła, bo zakończenie też nie należało do ciekawszych. Szczerze mówiąc to po prostu miałki film. Sam pomysł nie jest zły, ale widać, że lepiej reżyserce wychodzi kręcenie serialu i powinna zostać przy krótszych formach. Natomiast biorąc pod uwagę budżet filmu i sprzęt to film wyszedł pod tym względem świetnie, realizacja nie odbiega od przeciętnego filmu, ba jest lepsza od niejednej telewizyjnej produkcji.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 02:03   #435
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Poradnik pozytywnego myślenia"- tak, według mnie pozytywny film Taki po którym teraz się uśmiecham. Świetne główne role (dobrze Jessice w tych ciemnych włosach). Owszem, może nominacje do Oscara to trochę za dużo, ale film mnie nie zawiódł Bardzo podobały mi się sceny tańca, dialogi bohaterów, także rola De Niro (rozbrajał mnie, hehe). Do tego świetna muzyka, dość ciekawa fabuła, polecam
Chyba Jennifer

The Campaign (2012) - 7/10.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 07:48   #436
Kikia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 181
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Plac Zbawiciela (2006) - 8/ 10. Bardzo dobry film o tym jak w zasadzie dwoje dzieci (bo i ona, i on nie byli odpowiedzialni, ani dojrzali, a nad nim wisiała jeszcze patologiczna mamusia) stworzyło rodzinę. O tym jak pieniądze potrafią zniszczyć człowieka..

Gliniarz z metropolii (1997) - w piątek leciał w tv. Mega przewidywalny, ale w leniwy piątkowy wieczór dobrze się oglądało

Dziewczyna z sąsiedztwa (2007) - obejrzałam w sobotę i w zasadzie po raz pierwszy od bardzo dawna nie wiedziałam co mam myśleć o tym filmie. Z jednej strony historia straszna, zwłaszcza, że oparta na prawdziwych wydarzeniach, sceny wzbudzają bardzo duży nie smak, nieraz ohydę i ciągle sie pyta: jak można coś takiego robić drugiej osobie, biorąc pod uwagę fakt, że akcja się dzieje pod koniec lat '50-tych.. Z drugiej strony film jakoś (dla mnie) tak dziwnie zrobiony i z początku to w sumie nie wiadomo co się dzieje, taki nijaki, a jak się już rozkręcił, to słabo się robiło od oglądania poszczególnych scen..
Książki bym na pewno nie przeczytała
Kikia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 08:13   #437
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Wreck-it Ralph-Ciekawy pomysł na animację,przyjemnie się to oglądało(Te wszystkie słodycze:love ,ale na pewno nie przebiła w moim rankingu trzech topowych bajek:Jak wytresować smoka,Ratatuj i Hotel Transylwania,zaraz potem są Pulpeciki i inne zjawiska pogodowe. Odlot,chociaż bardzo chciałam,żeby mi się podobał to niestety w ogóle mi ta bajka nie podeszła. Polecam też Jak ukraść księżyc.
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 08:43   #438
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Easy A - luźna i przyjemna komedia na wieczór. Nawet się można pośmiać minus za absurdalną tematykę (jeśli chodzi o realia amerykańskich szkół)
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 11:23   #439
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Equilibrium-- film jest ok. Spodziewałam się czegoś co spowoduje, że film zapadnie mi na dłużej w pamięci, pozostawi jakąś refleksję ale niestety tak się nie stało. Bale fajnie odzwierciedlił swoją postać, 6/10

Krzyk 4-- niechętnie podchodziłam do najnowszej części cyklu o panu mordercy w białej masce. O dziwo film okazał się w porządku, może nie wysokich lotów ale lepszy od części nr. 2 i 3. Koniec zaskakuje, nie przypuszczałam, że takie będzie zakończenie, 6/10
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-15, 12:12   #440
Andzia _27
Wtajemniczenie
 
Avatar Andzia _27
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Wiadomości: 3 011
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez Kikia Pokaż wiadomość
Dziewczyna z sąsiedztwa (2007) - obejrzałam w sobotę i w zasadzie po raz pierwszy od bardzo dawna nie wiedziałam co mam myśleć o tym filmie. Z jednej strony historia straszna, zwłaszcza, że oparta na prawdziwych wydarzeniach, sceny wzbudzają bardzo duży nie smak, nieraz ohydę i ciągle sie pyta: jak można coś takiego robić drugiej osobie, biorąc pod uwagę fakt, że akcja się dzieje pod koniec lat '50-tych.. Z drugiej strony film jakoś (dla mnie) tak dziwnie zrobiony i z początku to w sumie nie wiadomo co się dzieje, taki nijaki, a jak się już rozkręcił, to słabo się robiło od oglądania poszczególnych scen..
Książki bym na pewno nie przeczytała
A ja przeczytałam ta ksiazke. Pamietam jak błagałam wręcz siostrę żeby mi ja pozyczyła, a ona nie nie bo okropna jest. Ale wkońcu sie złamała i mi pozyczyła. Przeczytałam ja i byłam w szoku. Osobom o słabych nerwach tej ksiazki nie polecam.

U mnie jak narazie zastój w ogladaniu filmów, ale w planach mam obejrzec:
- Ludzka stonoga;
- Pokuta;
- dzisiejsza komedie na polsacie co ma być "Policja zastępcza" no i ta dziewczyne z sasiedztwa co by z ksiażką porównać.
Andzia _27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 18:34   #441
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Postanowiłam nadrobić i obejrzałam "Kac Vegas w Bangkoku" o którym ostatnio rozmawiałyście oczywiście mam podobne zdanie do was film zabawny i nieźle pokręcony
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 18:50   #442
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Chyba Jennifer

The Campaign (2012) - 7/10.
A no tak, z rozpędu się pomyliłam, dzięki

Też lubię "Kac vegas" i "Kac vegas w Bangkoku"

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2013-04-15 o 18:51
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 19:16   #443
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Chyba Jennifer

The Campaign (2012) - 7/10.
Moim zdaniem Campaign niezły,ale dla mnie tak na 6 i czy tylko ja miałam wrażenie,że jeden z bohaterów do złudzenia przypomina Lecha Wałęsę?
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 19:30   #444
Kikia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 181
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez Andzia _27 Pokaż wiadomość
A ja przeczytałam ta ksiazke. Pamietam jak błagałam wręcz siostrę żeby mi ja pozyczyła, a ona nie nie bo okropna jest. Ale wkońcu sie złamała i mi pozyczyła. Przeczytałam ja i byłam w szoku. Osobom o słabych nerwach tej ksiazki nie polecam.
(...) no i ta dziewczyne z sasiedztwa co by z ksiażką porównać.
Dzisiaj trochę bardziej zgłębiłam temat i wyczytałam, że "Dziewczyna z sąsiedztwa' jest wzorowana na historii Sylvii Likens. Natomiast film 'Amerykańska zbrodnia' (z tego samego, 2007 roku) jest odzwierciedleniem książki (choć na FW jest na odwrót..), nawet bohaterzy mają prawdziwe nazwiska. Podobno ten film jest mniej brutalny. Chyba się skuszę na jego obejrzenie.
Dziś poczytałam też co nieco o samej historii Likens - straszna (choć to mało powiedziane, ale żadne słowo nie odda w pełni tej sprawy) historia, książki na pewno nie tknę (co by się nie denerwować )
Kikia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 19:45   #445
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez Kikia Pokaż wiadomość
Dzisiaj trochę bardziej zgłębiłam temat i wyczytałam, że "Dziewczyna z sąsiedztwa' jest wzorowana na historii Sylvii Likens. Natomiast film 'Amerykańska zbrodnia' (z tego samego, 2007 roku) jest odzwierciedleniem książki (choć na FW jest na odwrót..), nawet bohaterzy mają prawdziwe nazwiska. Podobno ten film jest mniej brutalny. Chyba się skuszę na jego obejrzenie.
Dziś poczytałam też co nieco o samej historii Likens - straszna (choć to mało powiedziane, ale żadne słowo nie odda w pełni tej sprawy) historia, książki na pewno nie tknę (co by się nie denerwować )
ja czytałam książkę i choć historia niefajna to na pewno film wypada obrzydliwiej itp. poza tym książka napisana dość kiepsko, mało spójna i ogólnie nieciekawa.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 20:04   #446
renferek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 169
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Wczoraj oglądałam "Sponsoring" i muszę przyznać, ze bardzo mnie rozczarował, źle mi się to oglądało, możntaz jakiś dziwny, historia też bez szału naciągane 6/10.
renferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 21:43   #447
Kikia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 181
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

'Zakochany Nowy York' (2009) - 3/ 10. Lubię filmy, gdzie jest dużo wątków, które mniej lub bardziej się z sobą przeplatają, ale ten jakoś kompletnie mnie nie wciągnął, wręcz mnie wynudził. Najciekawsza historyjka - para staruszków i moment jak się do siebie przytulają na promenadzie . Nawet Bradley Cooper nie podniósł mojej opinii temu filmowi
Kikia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 22:19   #448
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
hahah, możliwe jak pisałam, jednak chyba wolę reportaże, dokumenty niespecjalnie do mnie przemawiają

Dziękuję, "Odlot" mam w planach, o "Zaplątanych" też słyszałam sporo dobrego, obejrzę w najbliższym czasie
Oglądałam oba i polecam są bardzo pozytywne .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 23:26   #449
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

W zeszlym tygodniu obejrzalam w kinie:
Oblivion – Toma Cruise dziala na mnie raczej odstraszajaco, skusilam sie jednak na seans, bo lubie wszelkie filmy o i po zagladzie Ziemi Bardzo podoba mi sie sam pomysl i wprowadzenie widza w wykreowany tutaj swiat i to jest jak dla mnie najmocniejsza czesc tego filmu. Calosc przypomina mi troche mieszanke ‘Kontaktu’ z jakims tanim romansem – przyjemnie sie oglada, ale niekoniecznie sie chce do tego filmu wracac 6/10

Olympus Has Fallen – Szybkie kino akcji, taka troche ‘Szklana Pulapka’ z Gerrardem Butlerem w roli tego jedynego, ktory moze uratowac swiat. Jest kilka momentow, w ktorych akcja nie idzie w najbardziej przewidywanym kierunku, ale trailer tego filmu pokazuje wlasciwie wszystko 6/10

Oprocz tego przypomnialam sobie niedawno trylogie 'Ojca Chrzestnego' - pierwsza czesc to moj ukochany film 10/10, druga czesc to rowniez 10/10, a trzecia jest niestety troche slabsza 7/10.
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 08:58   #450
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. V

Trzy minuty 8,5/10- Jak dla mnie naprawdę momentami trudny do oglądania,niektóre sceny mnie zmroźiły. Świetna gra aktorska,muzyka i montaż.Co do fabuły to troszkę nierówna,było trochę dłużyzn,ale do wytrzymania. Uwielbiam filmy o takiej szkatułkowej kompozycji(mój ulubiony 21 gram,Babel,Crash),losy bohaterów splatają się zgrabnie i szczęśliwie(ku mojemu zaskoczeniu). Wzruszający ale trudny i to nie trudny psychologicznie,czy pod względem fabularnym,tylko porusza trudne tematy i czasami jest zbyt prawdziwy,taka dobitnie pokazana polska rzeczywistość. I muszę napisać,że bardzo mnie zauroczyła kreacja Agnieszki Grochowskiej.
To ostatnio drugi polski film po Pokłosiu,który był świetny,może zacznę się przekonywać do polskiego kina.
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-23 19:57:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.