Studia zaoczne, rezygnacja...Jak to jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-11, 17:02   #1
milo12340
Raczkowanie
 
Avatar milo12340
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 115

Studia zaoczne, rezygnacja...Jak to jest?


Witam za 2 tyg na uczelni, do której miałam chodzić rozpocznie się pierwszy zjazd, jednak pojawił się pewien problem. Sytuacja finansowa w mojej rodzinie nie pozwala mi na rozpoczęcie studiów zaocznych dla tego jestem zmuszona z nich zrezygnować. Pytanie brzmi czy jest tu ktoś kto wie czy muszę pofatygowac się na uczelnię, złożyć jakieś podanie o rezygnację i odebrać dokumenty czy samo nie zapłacenie pierwszej raty w najbliższym terminie i nie odebranie legitymacji automatycznie skreśli mnie z listy studentów? Proszę o pomoc
milo12340 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 17:29   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia zaoczne, rezygnacja...Jak to jest?

Cytat:
Napisane przez milo12340 Pokaż wiadomość
Witam za 2 tyg na uczelni, do której miałam chodzić rozpocznie się pierwszy zjazd, jednak pojawił się pewien problem. Sytuacja finansowa w mojej rodzinie nie pozwala mi na rozpoczęcie studiów zaocznych dla tego jestem zmuszona z nich zrezygnować. Pytanie brzmi czy jest tu ktoś kto wie czy muszę pofatygowac się na uczelnię, złożyć jakieś podanie o rezygnację i odebrać dokumenty czy samo nie zapłacenie pierwszej raty w najbliższym terminie i nie odebranie legitymacji automatycznie skreśli mnie z listy studentów? Proszę o pomoc
Na Twoim miejscu pofatygowałabym się tam osobiście, bo z opłatami jest różnie, mogą Ci naliczyć odsetki za niezapłaconą ratę, a po co...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 17:54   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Studia zaoczne, rezygnacja...Jak to jest?

Cytat:
Napisane przez milo12340 Pokaż wiadomość
Witam za 2 tyg na uczelni, do której miałam chodzić rozpocznie się pierwszy zjazd, jednak pojawił się pewien problem. Sytuacja finansowa w mojej rodzinie nie pozwala mi na rozpoczęcie studiów zaocznych dla tego jestem zmuszona z nich zrezygnować. Pytanie brzmi czy jest tu ktoś kto wie czy muszę pofatygowac się na uczelnię, złożyć jakieś podanie o rezygnację i odebrać dokumenty czy samo nie zapłacenie pierwszej raty w najbliższym terminie i nie odebranie legitymacji automatycznie skreśli mnie z listy studentów? Proszę o pomoc
A podpisałaś już umowę?
Jeżeli tak, to tam masz wszystko napisane... Studia to już nie zabawa, niektóre uczelnie w przypadku niepoinformowania mogą Cię obciążyć nawet i opłatą za cały semestr i nikogo nie będzie interesowało, że nie chodziłaś na zajęcia.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 19:05   #4
milo12340
Raczkowanie
 
Avatar milo12340
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 115
Dot.: Studia zaoczne, rezygnacja...Jak to jest?

Tak, umowa została podpisana. Dodam, że to pierwszy rok, moje konto na usos już jest aktywne jeśli to ma jakieś znaczenie. Pierwsza rata ma być wpłacona do dnia 15 września, jak sądzicie czy złożyć rezygnację przed tą upływajacą datą pierwszej raty czy mogę poczekać do pierwszego zjazdu , który bedzie 20 września?
milo12340 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 19:38   #5
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Studia zaoczne, rezygnacja...Jak to jest?

Cytat:
Napisane przez milo12340 Pokaż wiadomość
Tak, umowa została podpisana. Dodam, że to pierwszy rok, moje konto na usos już jest aktywne jeśli to ma jakieś znaczenie. Pierwsza rata ma być wpłacona do dnia 15 września, jak sądzicie czy złożyć rezygnację przed tą upływajacą datą pierwszej raty czy mogę poczekać do pierwszego zjazdu , który bedzie 20 września?
Radzę jutro zadzwonić na uczelnie i dowiedzieć się wszelkich szczegółów a następnie osobiście udać się na uczelnie, dziewczyny mają rację istnieje duże prawdopodobieństwo, ze będziesz musiała zapłacić już pewną część za pierwszy semestr. Przeczytaj umowę, może tam coś pisze na ten temat
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 19:55   #6
milo12340
Raczkowanie
 
Avatar milo12340
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 115
Dot.: Studia zaoczne, rezygnacja...Jak to jest?

§ 10
1. Osoba, która rezygnuje ze studiów w terminie do dnia 30 września uzyskuje zwrot wniesionych opłat za usługi edukacyjne, o których mowa w § 5 ust. 1 oraz ust.2 pkt 3 i 4.
2. Student, który rezygnuje ze studiów w trakcie roku akademickiego oraz Student skreślony z listy studentów z innego powodu niż niewniesienie opłaty czesnego, zobowiązany jest do wniesienia opłat, o których mowa w ust. 1 w wysokości stanowiącej iloczyn 1/10 wysokości opłaty rocznej obowiązującej w danym roku akademickim i liczby miesięcy, które upłynęły od początku roku akademickiego do momentu rezygnacji lub skreślenia, wliczając w to miesiąc, w którym nastąpiła rezygnacja lub skreślenie.
§ 12
1. Niewniesienie opłat związanych z odbywaniem studiów w wymaganym terminie pociąga za sobą możliwość skreślenia studenta z listy studentów.


Fragment umowy dotyczące opłat, co o tym myślicie? pomożecie?
milo12340 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 19:58   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia zaoczne, rezygnacja...Jak to jest?

Cytat:
Napisane przez milo12340 Pokaż wiadomość
§ 10
1. Osoba, która rezygnuje ze studiów w terminie do dnia 30 września uzyskuje zwrot wniesionych opłat za usługi edukacyjne, o których mowa w § 5 ust. 1 oraz ust.2 pkt 3 i 4.
2. Student, który rezygnuje ze studiów w trakcie roku akademickiego oraz Student skreślony z listy studentów z innego powodu niż niewniesienie opłaty czesnego, zobowiązany jest do wniesienia opłat, o których mowa w ust. 1 w wysokości stanowiącej iloczyn 1/10 wysokości opłaty rocznej obowiązującej w danym roku akademickim i liczby miesięcy, które upłynęły od początku roku akademickiego do momentu rezygnacji lub skreślenia, wliczając w to miesiąc, w którym nastąpiła rezygnacja lub skreślenie.
§ 12
1. Niewniesienie opłat związanych z odbywaniem studiów w wymaganym terminie pociąga za sobą możliwość skreślenia studenta z listy studentów.


Fragment umowy dotyczące opłat, co o tym myślicie? pomożecie?
Myślę, że utrudniasz sobie życie na siłę. Zamiast zadzwonić tam i się doinformować, ty kombinujesz jak tu zrobić, żeby się nie narobić.

Nie lepiej postawić sprawę jasno i normalnie złożyć rezygnację, niż olać studia i modlić się, żeby konsekwencji nie wyciągnęli?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 20:03   #8
milo12340
Raczkowanie
 
Avatar milo12340
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 115
Dot.: Studia zaoczne, rezygnacja...Jak to jest?

Oczywiście zadzwonie jutro, chcialam się tylko podpytać, żeby się nie potrzebnie denerwować z chęcią pojechałabym na samą uczelnię, ale mam daleko, więc to też nie jest mi na rękę, ale jasne jeśli będę musiała to pojadę dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.
milo12340 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 22:03   #9
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia zaoczne, rezygnacja...Jak to jest?

Normalnie idziesz do dziekanatu, bierzesz papier o rezygnacje, wypełniasz - koniec.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.