Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-03, 10:10   #1
patyskaaa
Przyczajenie
 
Avatar patyskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 29
Lightbulb

Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?


Hej dziewczyny,

Ostatnio postanowiłam przerzucić się na naturalną pielęgnację - chciałam zacząć od twarzy. Od okresu dojrzewania mam sporo problemów z cerą - na początku się przetłuszczała, potem nieco uspokoiła, teraz pomimo dojrzałego wieku nadal pojawiają się niedoskonałości i widzę tendencję do zapychania. Przerobiłam trochę 'zwykłych' kosmetyków, na które w młodzieńczych latach było mnie stać, a które wyszperałam w sieci jako polecane. Przyznaję otwarcie - nie interesował mnie skład, patrzyłam głównie na opinie.
Ostatnio tak się złożyło, że poznałam osoby, które już jakiś czas temu odstawiły chemiczne kosmetyki i stosują szeroko pojętą naturalną pielęgnację, widziałam ich zdjęcia porównawcze przed i po. No i przepadłam Postanowiłam, że też spróbuję. Jestem totalnie początkująca więc nie ma mowy o robieniu sobie własnych kosmetyków, ale po przeszperaniu sieci widzę, że jest trochę fajnie wyglądających marek które oferują dobre kosmetyki naturalne w akceptowalnej dla mnie cenie.
I tutaj właśnie pojawił się duży problem - jest tyyyyyyyle mniej i bardziej znanych marek z naturalnymi kosmetykami i tyle informacji w sieci na temat naturalnej pielęgnacji, że nie wiem od czego zacząć
Niestety nie mam aż tyle czasu, żeby teraz zagłębiać się totalnie w biochemię kosmetyczną i analizować dokładnie każdy skład, a ceny produktów nie pozwalają na rozrzutne kupowanie
Czy macie jakieś wskazówki jak i od czego zacząć? Jakieś strony/aplikacje które pomogą mi wejść w ten świat małymi krokami, pogłębiać wiedzę? Przeczytanie tego forum zajęłoby mi lata świetlne!
Jak Wy zaczynałyście?
Z góry bardzo dziękuję za odzew i wszelkie wskazówki!
patyskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 20:38   #2
Ennyo
Raczkowanie
 
Avatar Ennyo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 110
Dot.: Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?

Cześć!
Ja od siebie gorąco polecam Biochemię urody - używam ich kosmetyków od mniej więcej dwóch lat i stan mojej cery znacząco się poprawił. Wcześniej używałam pielęgnacji marek dostępnych w Seph./Doug., moja twarz niby wyglądała ok ale miałam na czole kaszkę, zaś po nałożeniu podkładu okazywało się, że mam milionpięćset suchych skórek :/ Kosmetyki BU totalnie zlikwidowały u mnie ten problem. I to co mogę polecić to: mój ukochany produkt tonik z kwasem PHA 6%, świetne serum antyoksydacyjne flavo+C15ef oraz żel hialuronowy, który możesz połączyć na dłoni z olejkiem (ja lubię malinowy).
pzdr
Ennyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 15:43   #3
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?

Na poczatek polecam marke Sylveco albo Ecolab, bo sa przystepne cenowo. Z takich must have powinnas miec pianke do mycia twarzy, tonik i krem do twarzy. Potem mozesz sukcesywnie dokupowac maseczki, peelingi, serum, pomadke nawilzajaca, krem na noc, oleje itd. Mozesz sie dodac do grupy na fb o kosmetykach naturalnych i organicznych - prawdziwa kopalnia wiedzy.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 16:16   #4
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?

Przy takiej cerze przede wszystkim odradzam kosmetyki olejowe, które stanowią ok. 90% kosmetyków naturalnych. Zdecydowanie radzę się wystrzegać kremów, olejów do smarowania twarzy, również mydeł. Wbrew temu, co usłyszysz, co będą Ci polecać inni, kremy Vianek czy Sylveco nie są dobre, chyba, że na chwilę, doraźnie, nie nawilżają one skóry. Naturalne kremy są bardzo bogate w tłuszcze i masła, których taka cera jak Twoja, w ogóle nie potrzebuje, no chyba, że ocena Twojej własnej skóry jest inna od stanu rzeczywistego. Zdecydowanie celuj w lekkie, wodniste, żelowe formuły, serum, esencje, itp, bez tłuszczów, emulgatorów i emolientów w bazie. Do oczyszczania polecam również nietłuste kosmetyki, kremy myjące, lekkie emulsje i mleczka typu Avalon Organic, jakiś żel wspomagająco i peeling enzymatyczny np. e-naturalne ananas-papaja. Mydła naturalne są fantastyczne, jednakże cera tłusta i trądzikowa nie przepada za nimi w nadmiarze, ponieważ mają bardzo wysokie pH, taka cera z reguły lubi pH lekko kwaśne =/< 5.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-04-08 o 16:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 13:19   #5
juniorka_mam_dwa_kotki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3
Dot.: Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?

Najbezpieczniej będzie zacząć od glinek - w wypadku cery tłustej zielonej albo ghassoul (w tej drugiej można też zrobić świetny peeling). Chyba nic bardziej naturalnego nie znajdziesz ja używam żel do mycia z xxx i toniku oczarowego i fajnie się skóra po nich zachowuje - mam wrażenie, że jest dłużej świeża i mniej się błyszczy.
Z kremem niestety trudniej trafić, bo bardzo łatwo się zapycham :/ Ale, co dziwne, dość fajnie działa na mnie olejek arganowy połączony z kilkoma kroplami gliceryny w małej ilości na noc.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-06-25 o 15:12 Powód: Reklama.
juniorka_mam_dwa_kotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-04, 10:20   #6
Paniparkowa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 53
Dot.: Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?

Hej - jak najlepiej według Was powinna wyglądać kompleksowa pielęgnacja twarzy po 25 roku życia?
Chodzi mi o taki spis czego używać rano na cały dzień, co do mycia twarzy, co do oczyszczania, jaki krem pod oczy i na resztę twarzy.
Dla skóry bez większych problemów, mieszanej
Paniparkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-04, 11:25   #7
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez Paniparkowa Pokaż wiadomość
Hej - jak najlepiej według Was powinna wyglądać kompleksowa pielęgnacja twarzy po 25 roku życia?
Chodzi mi o taki spis czego używać rano na cały dzień, co do mycia twarzy, co do oczyszczania, jaki krem pod oczy i na resztę twarzy.
Dla skóry bez większych problemów, mieszanej
Oczyszczanie
Tu każdy lubi co innego, bo jeden piankę, inny żel do mycia.

Niektórzy twierdzą, że kremy pod oczy są zbędne, ale krem z filtrem co dzień, niezależnie od pory roku obowiązkowo na dzień.
Wątek filtrowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280551
Demakijaż, płyn micelarny czy pasta do demakijażu.

Wybieram kosmetyki z certyfikatami, bo jest sporo marek, które twierdzą, że są naturalne, ale wcale tak nie jest.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-19, 04:30   #8
bigtakeoff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 5
Dot.: Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Oczyszczanie
Tu każdy lubi co innego, bo jeden piankę, inny żel do mycia.

Niektórzy twierdzą, że kremy pod oczy są zbędne, ale krem z filtrem co dzień, niezależnie od pory roku obowiązkowo na dzień.
Wątek filtrowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280551
Demakijaż, płyn micelarny czy pasta do demakijażu.

Wybieram kosmetyki z certyfikatami, bo jest sporo marek, które twierdzą, że są naturalne, ale wcale tak nie jest.
Ale co masz na myśli, mówiąc „certyfikaty”? Certyfikaty od kogo?

Moim zdaniem to jest bez sensu. Kto certyfikuje naturalne produkty kosmetyczne?

I dlaczego nikt nie mówi o zerowej chemii? Ważne są tu wszystkie naturalne składniki. Jeśli na etykiecie produktu jest coś, czego nie możesz zrozumieć, to nie jest to „naturalne”.

Z tej rozmowy mam wrażenie, że wszyscy nadal używacie produktów z dodatkami takimi jak stabilizatory, emulgatory i konserwanty.

Używam kosmetyków, które są organiczne, wegańskie, wolne od okrucieństwa i pochodzą wyłącznie z naturalnych źródeł. Produkty, które nie zawierają żadnych substancji stworzonych przez człowieka. Czy ty?
bigtakeoff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 11:40   #9
Wmomikoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 3
Dot.: Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?

Cześć
Też niestety mam ten problem z trądzikiem i cerą problematyczną. Mimo, że jestem już trochę starsza to problem nadal trwa.
Jeśli chodzi o kosmetyki które używam to fajnie sprawdzają mi się maski z glinką, widzę wyraźne oczyszczenie porów. Pamiętaj tylko, żeby nie dać im zaschnąć bo wtedy wyciągają ze skóry składniki odżywcze. Ja używam glinki Ghassoul z eliksir maroka- mają od razu gotowy produkt, nie trzeba go mieszać ani przygotowywać, to bardzo ułatwia. Na ich blogu mają dokładnie opisane stosowanie.
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-05-19 o 14:20 Powód: link
Wmomikoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 15:09   #10
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez bigtakeoff Pokaż wiadomość
Ale co masz na myśli, mówiąc „certyfikaty”? Certyfikaty od kogo?

Moim zdaniem to jest bez sensu. Kto certyfikuje naturalne produkty kosmetyczne?

I dlaczego nikt nie mówi o zerowej chemii? Ważne są tu wszystkie naturalne składniki. Jeśli na etykiecie produktu jest coś, czego nie możesz zrozumieć, to nie jest to „naturalne”.

Z tej rozmowy mam wrażenie, że wszyscy nadal używacie produktów z dodatkami takimi jak stabilizatory, emulgatory i konserwanty.

Używam kosmetyków, które są organiczne, wegańskie, wolne od okrucieństwa i pochodzą wyłącznie z naturalnych źródeł. Produkty, które nie zawierają żadnych substancji stworzonych przez człowieka. Czy ty?
Ecocert i Cosmebio są chyba najbardziej popularne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cosmos-1.jpg (43,0 KB, 7 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-23, 06:13   #11
Grazyna11D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 1
Dot.: Naturalna pielęgnacja - jak i od czego zacząć?

Naturalna pielęgnacja twarzy powinna opierać się na prostych, ale skutecznych krokach. Po pierwsze, ważne jest regularne oczyszczanie skóry delikatnym, naturalnym mydłem lub żelem oczyszczającym. Następnie można zastosować nawilżający tonik z naturalnymi składnikami, takimi jak hydrolaty czy soki roślinne. Wreszcie, warto wybrać naturalne oleje lub kremy nawilżające, które są odpowiednie do typu skóry i bogate w składniki odżywcze. Ważne jest również unikanie szkodliwych substancji chemicznych i dbanie o regularność pielęgnacji, aby utrzymać zdrową i promienną skórę.
Grazyna11D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-23 07:13:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.