Cesarka na życzenie - kobieta egoistka? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-25, 19:19   #151
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Tutaj akurat sie zgodze, kleszcze jeszcze nie wyszly z "obiegu"
straszne moj dziadek się urodził w ten sposób i po tym doświadczeniu był drugim i ostatnim dzieckiem mojej prababci
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 21:14   #152
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Autorko, moim zdaniem po konsultacji z lekarzem powinnaś rozważyć wszystkie za i przeciw obu rozwiązań i podjąć decyzję najlepszą dla ciebie i dziecka. Jeśli wolisz cc/ sądzisz że nie udźwigniesz sn to zdecyduj się na cc. Lepsze to niż bać się sn całą ciążę. I przygotuj się na to, że niekoniecznie wszystko może pójść jak sobie zaplanowałaś. Jest wiele historii gdzie kobiety miały poumawiane cc, a jak przyjechały na oddział to urodziły sn bo szło szybko. Albo w drugą stronę - miało być sn a wyszło cc bo komplikacje.

Ja całą ciążę nastawiałam się na aktywne rodzenie sn, cc nie brałam w ogóle pod uwagę. Bałam się sn, ale jednak cięcia bałam się bardziej

Wyszło zupełnie inaczej: prawie dwa tygodnie po terminie wywoływano mi poród bo nic nie ruszało, praktycznie z żadnego rozwarcia. Pod kroplówką z oksytocyną, podpięta pod ktg, na leżąco bez opcji chodzenia bo musieli monitorować dziecko. Tyle z aktywnego rodzenia Przy 4 cm dostałam zzo, szybko doszłam do pełnego rozwarcia i partych. I lipa :p mały nie mógł wyjść, nie wiadomo dlaczego. Jak mały zaczął się dusić wzięli mnie na cc i okazało się że owinął się pępowiną tak, że w życiu bym nie urodziła naturalnie bez cc.

Dla mnie ból po cc był znacznie mniejszy niż ten który czułam gdy rodziłam pod kroplówką. Bez porównania. Jeśli zdecyduję się na drugie dziecko będę rodzić cc, ale nie ze względu na ból, czy to że raczej dobrze się goiłam a przez strach przed pęknięciem rany po pierwszym cc przy próbie rodzenia sn. I strach przed tym, że znów „się przeterminuję” i będę przechodzić kolejne wywoływanie.

Gdybym startowała „na czysto” bez porodów za sobą chyba znów zdecydowałabym się na sn ale tylko jeśli poród sam by się zaczął. No ale czasu się nie cofnie, a samodzielne próby namówienia dziecka do wyjścia też są o kant tyłka rozbić :p
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 15:04   #153
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
straszne moj dziadek się urodził w ten sposób i po tym doświadczeniu był drugim i ostatnim dzieckiem mojej prababci
Może próżniociąg jest bezpieczniejszy dla dziecka (chociaż ja o tym nic nie wiem), ale nie wiem czy robi to jakąś różnicę kobiecie - i tu, i tu ciągnie się dziecię na chama za głowę przez drogi rodne, i tu i tu trzeba zrobić porządne nacięcie.
To nie jest tak, że kleszcze to jakieś przestarzałe narzędzie tortur. Ciągle je się stosuje naprzemiennie z próżniociagiem i wtedy, kiedy nie można użyć próżniociągu.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 15:30   #154
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Jak czytam o tych kleszczach, proznociagach i "porządnym " nacięciu to zaczynam się zastanawiać co tu jest naturalnego? Ja za taki sn podziekuje. Już wolę cesarkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 15:41   #155
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Jak czytam o tych kleszczach, proznociagach i "porządnym " nacięciu to zaczynam się zastanawiać co tu jest naturalnego? Ja za taki sn podziekuje. Już wolę cesarkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To się stosuje jak juz jest za późno na cc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 15:43   #156
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Masakra...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 18:02   #157
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

No raczej nie tylko wtedy .
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-26, 19:22   #158
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
No raczej nie tylko wtedy .
?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 21:02   #159
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Jak czytam o tych kleszczach, proznociagach i "porządnym " nacięciu to zaczynam się zastanawiać co tu jest naturalnego? Ja za taki sn podziekuje. Już wolę cesarkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rozumiem strach, bo sama się bałam - m.in. dlatego nie zdecydowałam się na znieczulenie. Bałam się krojenia krocza, ale jeszcze bardziej bałam się krojenia i rozrywania brzucha
Generalnie do mnie bardzo nie przemawia medykalizacja porodu, naprawdę najchętniej bym rodziła w domu. Dobrze, że się pojawiają teraz tzw domy narodzin, które dają jakąś namiastkę normalności, a nie robią z porodu wydarzenie a la wydalanie z siebie jakiegoś potwora.

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
No raczej nie tylko wtedy .
a kiedy jeszcze? ja byłam przekonana, że wtedy gdy jest za późno na cesarkę, bo dziecko weszło już w kanał rodny i nie może się urodzić i to jest kwestia minut, żeby się nie udusiło
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 21:04   #160
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Generalnie do mnie bardzo nie przemawia medykalizacja porodu, naprawdę najchętniej bym rodziła w domu.
A ja z kolei w domu nigdy w życiu
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 22:13   #161
Justyna034
Raczkowanie
 
Avatar Justyna034
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 46
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Jak czytam o tych kleszczach, proznociagach i "porządnym " nacięciu to zaczynam się zastanawiać co tu jest naturalnego? Ja za taki sn podziekuje. Już wolę cesarkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokladnie to samo pomyślalam.


Generalnie mi się wydaje, że w Polsce cesarka jest naprawde bardzo demonizowana... Lekarze mawiaja ze ciezarne mysla ze CC to ZABIEG a nie OPERACJA oraz ze nie zdaja sobie sprawy z konsekwencji... A SN to co? Bułka z masłem bez niebezpiecznych skutkow ubocznych?
Justyna034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-26, 22:42   #162
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

I jeszcze to gadanie o rozrywaniu brzucha Przecież to operacja. Powłoki brzuszne są rozcinane i zszywane. Nic nie jest rozrywane... no chyba że pochwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 22:51   #163
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

No właśnie nie do końca. Niektóre powłoki są właśnie rozrywane palcami przy cc lub tylko lekko naciete a potem powiększane palcami

https://mamaginekolog.pl/cesarskie-ciecie-bez-tajemnic/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 23:09   #164
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Wierz mi że jeśli to prawda to jako pacjentka tego nie odczulam i nie miało to żadnego znaczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 00:24   #165
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Wierz mi że jeśli to prawda to jako pacjentka tego nie odczulam i nie miało to żadnego znaczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jakie to ja znaczenie? żadne.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 06:19   #166
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Generalnie mi się wydaje, że w Polsce cesarka jest naprawde bardzo demonizowana...
A to ja mam wrażenie, że właśnie porody naturalne są demonizowane. Chociażby przez Ciebie Co człowiek to doświadczenia i obserwacje
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 08:39   #167
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Zrób tak, żebyś Ty była zadowolona i spokojna.
Rodziłam dwa razy naturalnie i bez znieczulenia, dałam radę, choć nie była to bułka z masłem i chóry anielskie Cesarka to operacja, ale trwa to krócej i nie wymaga od Ciebie wiele pracy.
Nie daj sobie wmówić co dla Ciebie najlepsze, wybierz Ty.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez golgie
Czas edycji: 2018-09-27 o 08:41
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 09:53   #168
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
No właśnie nie do końca. Niektóre powłoki są właśnie rozrywane palcami przy cc lub tylko lekko naciete a potem powiększane palcami

https://mamaginekolog.pl/cesarskie-ciecie-bez-tajemnic/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo sie lepiej goi.

Pod tym artykułem jest komentarz, że jedna kobieta rodziła 37h, a lekarz nie chcial jej zrobic cesarki. To nie jest zmecanie sie nad pacjentem? -_-

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 10:11   #169
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Pod tym artykułem jest komentarz, że jedna kobieta rodziła 37h, a lekarz nie chcial jej zrobic cesarki. To nie jest zmecanie sie nad pacjentem? -_-
Jest. Po raz kolejny wracamy do wyboru placówki szanującej prawa pacjenta.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-27, 10:13   #170
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Bardziej mnie rozwalilo, ze kobieta byla za to wdzieczna! I ze lekarz w nia wierzyl i dlatego nie zgodzil sie na cc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 10:39   #171
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Bardziej mnie rozwalilo, ze kobieta byla za to wdzieczna! I ze lekarz w nia wierzyl i dlatego nie zgodzil sie na cc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jeśli ona tak bardzo nie chciała mieć cc, jak ja to się jej nie dziwię ja mimo ogromnego bólu ani na chwilę nie pomyślałam "niech mnie wezmą na cięcie".


A co do demonizowania porodów- równiez uważam, że demonizowane są porody naturalne, natomiast o cesarce się mówi jak o zabiegu, robi z tego dosłownie wycięcie znamienia. Oczywiście duża część kobiet ma koszmarne doświadczenia, ale one nie wynikają zwykle z samego faktu rodzenia tylko z beznadziejnej opieki. Te same babki gdyby rodziły w atmosferze szacunku i zrozumienia pewnie teraz opowiadałyby mniej krwawe historie.


Btw nie ogarniam jak ktoś się może decydować na cięcie "na zimno". Pomijam oczywiście sytuacje, gdy trzeba ratować życie dziecka i matki.
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2018-09-27 o 10:49
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 10:51   #172
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Ona prosila lekarza o cc jak sie porod przedluzal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 11:01   #173
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Bo sie lepiej goi.

Pod tym artykułem jest komentarz, że jedna kobieta rodziła 37h, a lekarz nie chcial jej zrobic cesarki. To nie jest zmecanie sie nad pacjentem? -_-

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zależy. Ogólnie chyba jest przepis (zalecenie?) że po upływie 24h należy ciąć. Być może było za późno na CC. A może była już nacięta na dole i wtedy robienie kolejnego cięcia do CC byłoby większą krzywdą. Pytanie też co ona rozumie przez 37h. Czasem pierwsza faza - np spędzana w domu potrafi trwać 20h i dopiero potem skurcze stają się na tyle mocne i regularne że kobieta wybiera się do szpitala. To jest ciężko stwierdzić czy akurat ten lekarz tą pacjentkę męczył czy nie.
Wydaje mi się że obecnie lekarze trochę boją się że bekna za błędy i raczej wola zrobić CC . Ludzie już nie siedzą cicho jak kiedyś tylko znają swoje prawa. Np. W tym miesiącu wyrzucono dyscyplinarnie u mnie jednego lekarza tylko z powodu jednej skargi po badaniu gin.

Osobiście nie słyszałam w pl o porodzie dłuższym niż około 16-18h (pobyt w szpitalu) a i to dlatego że kobiety się upierały próbować.

Znam poród trwający 36h (sam.pobyt w sali porodowej bo jak dodać dom i izbę przyjęć to dłużej) ale odbywał się w uk. Tam o CC jest dużo trudniej niż u nas. Ba, nawet USG czy ktg nikt nie zrobił. Skurcze mierzono zegarkiem a wagę dziecka centymetram. Kobieta 150cm wzrostu, budowa proporcjonalna, dziecko okazało się miec 4200. Tam to jest dopiero hardcore.
U nas naprawdę chętnie robią CC. A przede wszystkim sprawdzają czy sn jest wogole możliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 11:18   #174
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Ona prosila lekarza o cc jak sie porod przedluzal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To zmienia postać rzeczy.


Inna sprawa to właśnie to, o czym wspomina Heledore - co ktoś rozumie przez czas porodu? Mi np w karcie wpisali, że rodziłam syna ok 3 godziny, w tym 30 min parcia, ale nie wiem od kiedy to liczyli - dla mnie taki prawdziwy poród to się zaczął w momencie jak zaczęłam łazić w tą i z powrotem i byłam na maksa skupiona na sobie i bólu, wydaje mi się że to było max 1,5 godz. Z kolei moja znajoma w pracy opowiadała, że ona rodziła 48 godzin, jak ją wypytałam to się okazało, że liczy od pierwszych odczuwalnych skurczów, jak już ją położyli do szpitala

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
U nas naprawdę chętnie robią CC. A przede wszystkim sprawdzają czy sn jest wogole możliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba nie we wszystkich szpitalach niestety w mojej rodzinnej miejscowości jest szpital - rzeźnia i mierzą tylko rozstaw bioder? czy coś takiego, nie uwzględniają wagi dziecka itd. Dziwię się, że jeszcze zadna z tych kobiet, która przeżyła tam horror nie zrobiła dymu na całą Polskę. Ordynator słynie z tego, że ma parcie na porody naturalne i zwleka bardzo z cesarkami. Przy czym dla niego poród naturalny to najlepiej leżąc na łóżku z nogami do góry :| Cesarki zwykle też zresztą sa rzeźnią, często jest zarażanie gronkowcem, zacięcie dziecka itd. W życiu bym w tym szpitalu nie rodziła, prędzej bym urodziła w miejscu publicznym niż tam.
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2018-09-27 o 11:19
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 11:53   #175
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

W moich rodzinnych stronach jest szpital, ktory tez zwleka z cesarkami. I jest spora smiertelnosc noworodkow z tego powodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 12:05   #176
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Jeśli faktycznie tak jest to nie rozumiem dlaczego ktoś tam jedzie rodzić z własnej woli i dlaczego nikt jeszcze skargi nie pisał.
A w przypadku dużej śmiertelności noworodków (która ogólnie w pl jest bardzo niską wiec to miejsce pewnie się wyróżnia) to powinny się odpowiednie służby z urzędu tym zainteresować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 12:25   #177
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Jeśli faktycznie tak jest to nie rozumiem dlaczego ktoś tam jedzie rodzić z własnej woli i dlaczego nikt jeszcze skargi nie pisał.
A w przypadku dużej śmiertelności noworodków (która ogólnie w pl jest bardzo niską wiec to miejsce pewnie się wyróżnia) to powinny się odpowiednie służby z urzędu tym zainteresować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też tego nie rozumiem. Moja znajoma rodziła w tym opisywanym przeze mnie szpitalu, a miała wywoływany poród, więc równie dobrze mogła sobie pojechać do wiekszego miasta, do dobrego szpitala ze świetną opieką.

W ogóle z tego co kojarzę to jak dziecko umiera przy porodzie to się tym służby interesują (podobnie jak przy samobójstwach), ale pewnie z reguły wszystko spada na źle przebiegający poród, na co osoby asystujące nie miały wpływu i umarzają/odmawiają wszczęcia postępowania. Często w takich sprawach jest słowo przeciwko słowu - a mamy w tym kraju przecież domniemanie niewinności i to, że jakaś babka twierdzi, że ktoś np. kładł się jej na brzuchu żeby dziecko wycisnąć nie oznacza, że tak rzeczywiście było, jeśli nie ma nic w papierach (a nikt przecież nikt nie wpisze, że zastosowano ten manewr), ani nie potwierdzą tego osoby obecne przy porodzie (a nie potwierdzą znając życie).

Przy procesach cywilnych też nie jest łatwo, bo musi w takich sprawach być opinia biegłego lekarza, a oni wszyscy czują duża solidarność i naprawdę musi być jakiś hardcorowy przypadek, żeby biegły stwierdzil, że doszło do błędu w sztuce.
Znajoma mi opowiadała o sprawie, w której reprezentowała kobietę twierdzącą, że lekarz rzucił jej się na brzuch w trakcie porodu wywołując tym straszne pęknięcia i w efekcie już po połogu okazało się, że zrobiła jej się przetoka pomiędzy pochwą a odbytem....biegły stwierdził, że to mogło być od rzucenia się na brzuch, ale nie ma żadnego dowodu na to, zresztą ten manewr jest zabroniony, więc jego zdaniem jest to niemożliwe. Stwierdził, że przetoka mogła powstać też np. od tego, ze babce się w połogu seksu analnego zachciało :O no i co, sąd oddalił powództwo, bo nie udało się wykazać, że do wszystkiego doszło z winy personelu....w papierach nic, personel twierdzi, że nikt czegoś takiego babce nie zrobił tylko ona sobie wymyśla, żeby wyciągnąć kasę, biegły na podstawie dokumentacji itd uznał, że nie można wskazać dokładnej przyczyny powstania przetoki i sprawa przegrana...
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 12:36   #178
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Marta właśnie przestałam się dziwić ludziom którzy życzą sobie nagrywać poród. Masakra ten opisany przez ciebie przypadek.

Jednak w przypadku nieprawidłowości i tak sądzę że skargi trzeba pisać. Jedną czy drugą może zleją ale przy dziesiatej może w końcu konował dostanie po dupie.

Jak pisałam wcześniej u mnie w tym miesiącu jedego wypieorzyli. Sytuacja super czysta nie jest bo wiedziano wcześniej jaki ten gin jest ze skarg ustnych- ordynator i lekarze - ale nie mieli oficjalnej skargi a gość był szefem związkow zawodowych. Wpadła oficjalna pisemna skarga w końcu i gość wyleciał raz dwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 13:06   #179
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Jeśli faktycznie tak jest to nie rozumiem dlaczego ktoś tam jedzie rodzić z własnej woli i dlaczego nikt jeszcze skargi nie pisał.
A w przypadku dużej śmiertelności noworodków (która ogólnie w pl jest bardzo niską wiec to miejsce pewnie się wyróżnia) to powinny się odpowiednie służby z urzędu tym zainteresować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprawa byla naglasniana i trafila do prokuratury.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 13:40   #180
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cesarka na życzenie - kobieta egoistka?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Marta właśnie przestałam się dziwić ludziom którzy życzą sobie nagrywać poród. Masakra ten opisany przez ciebie przypadek.

Jednak w przypadku nieprawidłowości i tak sądzę że skargi trzeba pisać. Jedną czy drugą może zleją ale przy dziesiatej może w końcu konował dostanie po dupie.

Jak pisałam wcześniej u mnie w tym miesiącu jedego wypieorzyli. Sytuacja super czysta nie jest bo wiedziano wcześniej jaki ten gin jest ze skarg ustnych- ordynator i lekarze - ale nie mieli oficjalnej skargi a gość był szefem związkow zawodowych. Wpadła oficjalna pisemna skarga w końcu i gość wyleciał raz dwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja jestem jak najbardziej za zgłaszaniem takich spraw. Problem w tym, że ofiary na ogół chcą mieć już święty spokój, spokojnie dojść do siebie, a nie latać po urzędach, sądach i mediach. Np ta moja znajoma musi teraz przechodzić plastykę narządów rodnych no i już jej kilku lekarzy powiedziało, że to był błąd medyczny, że nie powinna tak tego zostawić, ale ona nie chce się bawić w procesy i skargi, bo w tym szpitalu pracuje kilku jej znajomych i siostra i nie chce, żeby mieli przez nią problemy...
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-19 12:15:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.