Język angielski, od czego zacząć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-09, 22:04   #1
Pastelowaona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 37

Język angielski, od czego zacząć?


Proszę was o rady od tygodnia jestem w Anglii i jestem załamana, powodem jest nieznajomość języka. Znam podstawy, stworze jakieś krótkie zdanie ale generalnie to praktycznie ani me ani be. Chciałam już z tego powodu wracać do Polski ale jeszcze nie chcę się poddawać. Jestem sfrustrowana, wkurzona na sama siebie i chce mi się płakać. Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć, jakich słówek się uczyć bo tak mało umiem.
Pastelowaona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 15:11   #2
olccx
Przyczajenie
 
Avatar olccx
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Język angielski, od czego zacząć?

Hej! Głowa do góry, nie od razu Rzym zbudowano! Najpierw musisz przestać się martwić i małymi krokami dojdziesz do perfekcji
Moim zdaniem, ciekawymi i szybkimi sposobami na sam początek są:
Aplikacja Memrise - świetny sposób na naukę słówek, kursy są poukładane poziomem trudności - od początkującego do zaawansowanego. Poza tym zadania są ułożone w taki sposób, że wszystko od razu wpada do głowy.
Myślę, że również fajną opcją będzie zakup typowego "słownika" z rozmówkami polsko-angielskimi i zapoznanie się z wszystkimi przydatnymi zwrotami w życiu codziennym
Do osłuchania się - kanał BBC Learning English na youtube + polecam katowanie seriali typu Przyjaciele, czy Jak poznałem waszą matkę po angielsku z napisami, bardzo prosty język na sam początek
Gramatyka - strona ang.pl - zrozumiale opisuje wszystkie zagadnienia + jest dużo zadań, które są sprawdzane
No i przede wszystkim nie bój się, wychodź do ludzi i cały czas próbuj! Jeśli będziesz musiała się nad czymś zastanowić, albo nie będziesz kogoś rozumiała, odważ się to powiedzieć. Nie ma się czego obawiać, praktyka i skok na głęboką wodę jest najlepszą nauką!
Jeśli będziesz chciała poćwiczyć pisząc - zapraszam

Edytowane przez olccx
Czas edycji: 2018-12-11 o 15:12
olccx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 12:32   #3
mlodka23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 10
Dot.: Język angielski, od czego zacząć?

Osobiście uważam, aby wyjechać za granice i samodzielnie potem rozwijać język trzeba mieć poziom minimum B1, czyli średni. Poniżej tego będzie bardzo trudno, choć oczywiście wszystko zalezy bardzo od indywidualnych predyspozycji. Generalnie trzymam kciuki.
mlodka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 18:39   #4
neliza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 16
Dot.: Język angielski, od czego zacząć?

Pastelowa nie załamuj się! Daj sobie trochę czasu i postaraj się uczyć systematycznie. Najlepszą opcją byłoby chodzenie do szkoły językowej dla obcokrajowców na miejscu w trybie intensywnym (zajęcia codziennie po kilka godzin).
Jeżeli ta opcja nie wchodzi w grę, to polecam zacząć od zupełnych podstaw gramatycznych (czasy, zaimki osobowe/dzierżawcze, czasowniki modalne itd). oraz nauki słownictwa podzielonej tematycznie (ubrania, jedzenie, czynności w domu, zawody, meble itd.)
Nauka na pamięć gotowych zwrotów to również dobry pomysł.
Wiele materiałów możesz znaleźć obecnie w Internecie zupełnie za darmo bądź też zakupić odpowiednie książki do nauki języka angielskiego.
Trochę czasu minie zanim zdobędziesz solidne podstawy języka angielskiego, ale na pewno warto.
neliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 02:47   #5
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Język angielski, od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez mlodka23 Pokaż wiadomość
Osobiście uważam, aby wyjechać za granice i samodzielnie potem rozwijać język trzeba mieć poziom minimum B1, czyli średni. Poniżej tego będzie bardzo trudno, choć oczywiście wszystko zalezy bardzo od indywidualnych predyspozycji. Generalnie trzymam kciuki.
Tez tak uwazam, bo ja sama czulabym sie niekomfortowo mieszkajac w obcym kraju bez znajomosci jezyka.
Ale wszystkiego mozna sie nauczyc, angielski jest bardzo prosty i na pewno jest duzo szkol oferujacych nauke jezyka dla obcokrajowcow. Do tego polecam ogladanie filmow/seriali i czytanie ksiazek dla poszerzenia slownictwa. Ja sie w ten sposob calkiem sama nauczylam angielskiego kilkanascie lat temu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 14:30   #6
Jogurcikowa
Raczkowanie
 
Avatar Jogurcikowa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 32
Dot.: Język angielski, od czego zacząć?

Hej Myślę, że dobrym pomysłem byłoby jeśli zaczęłabyś po prostu uczyć się słówek i oglądać filmiki na youtubie. Akurat odnośnie angielksiego masz mnóstwo tutoriali - jak się uczyć i czego. Powodzenia
Jogurcikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 15:09   #7
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Język angielski, od czego zacząć?

Kup sobie rozmowki i wkuwaj najprostsze zwroty typu pytań i odpowiedzi starajac sie jednoczesnie rozumiec pojedyncze slowa, zrób sobie fiszki, ogarnij czasy, zacznij ogladac seriale po angielsku, na wyższym levelu przeczytaj jakas prostsza ksiazke w tym jezyku.
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-26 16:09:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.