męczace zaparcia ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-04, 13:04   #1
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736

męczace zaparcia ;(


tak jak wyżej pisze mam straszliwe zaparcia ostatnio "ten" było 28 a wcześniej 23 już nie mam siły nic na mnie nie działa ani Lactulosum ani picie wody, ani jakieś suszone śliwki nawet kawa z mlekiem;( nie wiem czy cos nie tak z moja dieta czy ze mną...przed dieta było wszystko ok a teraz po prostu nie....a to moj brzusio...Załącznik 3080102

ratujcie!!
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 14:53   #2
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: męczace zaparcia ;(

eh...u mnie jest dokładnie TO samo byłam u lekarza rodzinnego, który kazał stosować się do zaleceń (taka mała dieta-m.in woda, len i otręby) przepisał mi właśnie ten syrop (który za cholere nić nie dawał) i jeszcze jakieś lekki. wzdęć jakby mniej, ale z zaparciami nadal się zmagam dostałam również skierowanie do gastrologa, ale dopiero 18 czerwca mam wizyte...zobaczymy co z tego wyjdzie. może uda mi się to jakoś przyspieszyć w razie bym na coś wpadła to obiecuję, że dam znać. pozdrawiam!
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 14:57   #3
opal99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 48
Dot.: męczace zaparcia ;(

Spróbuj zastosowac Colon lub Colon Slim. Mi to pomogło
opal99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 15:27   #4
monia12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 34
Dot.: męczace zaparcia ;(

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
tak jak wyżej pisze mam straszliwe zaparcia ostatnio "ten" było 28 a wcześniej 23 już nie mam siły nic na mnie nie działa ani Lactulosum ani picie wody, ani jakieś suszone śliwki nawet kawa z mlekiem;( nie wiem czy cos nie tak z moja dieta czy ze mną...przed dieta było wszystko ok a teraz po prostu nie....a to moj brzusio...Załącznik 3080102

ratujcie!!
Odchudasz sie moze?Bo jesli jesz za malo to zbyt posilek nie ma jak sie poruszac w jelitach i tworza sie zaparcia.Sama tak mialam...stosowalam wszystkie sposoby domowe,normalac,colon c,boldaloin i nic...zaczelam jesc wiecej,prawidlowo i unormowalo sie.Ogolnie polecam codziennie na noc wypic kefir.W ciagu dnia activia i jak wiadomo jedzenie z blonnkiem + duzo picia.Jak nie mam stolca 2-3 dni to wtedy stosuje zwykly czopek glicerynowy.Pomaga
monia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 15:38   #5
1MONIKA8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tu...i tam
Wiadomości: 184
Dot.: męczace zaparcia ;(

dziewczyny męczy mnie to samo z tym że ja nawet przez tydź potrawię nic nie zrobić brzuch mnie nie boli ale jest strasznie wydęty i też nic nie pomaga. nie mam diety odrzywiam się normalnie... miałam jakieś leki ale nic nie dawały. poprostu tak mam czy iść po skierowanie do gastrologa?
1MONIKA8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 18:09   #6
Atenka128
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: męczace zaparcia ;(

a moze siemie lniane wypijcie? powinno pomoc, ponadto ma wiele innych zalet, wy z zaparciami zmagacie sie a ja probuje schudnac i kicha
Atenka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 21:36   #7
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: męczace zaparcia ;(

Cytat:
Napisane przez monia12 Pokaż wiadomość
Odchudasz sie moze?Bo jesli jesz za malo to zbyt posilek nie ma jak sie poruszac w jelitach i tworza sie zaparcia.Sama tak mialam...stosowalam wszystkie sposoby domowe,normalac,colon c,boldaloin i nic...zaczelam jesc wiecej,prawidlowo i unormowalo sie.Ogolnie polecam codziennie na noc wypic kefir.W ciagu dnia activia i jak wiadomo jedzenie z blonnkiem + duzo picia.Jak nie mam stolca 2-3 dni to wtedy stosuje zwykly czopek glicerynowy.Pomaga
tak jestem na diecie...no właśnie z ta woda mam problem bo pije również czerwona herbatę (4 razy dziennie) no i za bardzo nie mam ochoty pic już wody (tylko wieczorem trochę) a zresztą na początku wypijałam 1,5 l na jeden dzień czasem w dwa i nic nie dawało.... jem tez trochę jabłek...no kupiłam dzisiaj herbatę figura 1 niby po 6-10godz powinna zadziałać ..najlepiej po kolacji wiec wypiłam jakoś po 20 wiec poczekam i zobaczę...ten syrop zadziałał mi tylko raz w pierwszy dzień....ja jem rożnie raz 5 raz 3 raz 4 posiłki ( czasem mi nie mam czasu)

Cytat:
Napisane przez 1MONIKA8 Pokaż wiadomość
dziewczyny męczy mnie to samo z tym że ja nawet przez tydź potrawię nic nie zrobić brzuch mnie nie boli ale jest strasznie wydęty i też nic nie pomaga. nie mam diety odrzywiam się normalnie... miałam jakieś leki ale nic nie dawały. poprostu tak mam czy iść po skierowanie do gastrologa?
ja tez " nie " nawet tydzień się zdarzało..ja tez mam wydęty po nocy tego nie widać ale jak tylko zjem cokolwiek na śniadanie albo chociażby się wody napije to od razu i tak meczy cały dzień;( zdjęcie było robione po 14 także nawet po obiedzie nie byłam

Cytat:
Napisane przez Atenka128 Pokaż wiadomość
a moze siemie lniane wypijcie? powinno pomoc, ponadto ma wiele innych zalet, wy z zaparciami zmagacie sie a ja probuje schudnac i kicha
wątpię żeby zadziałało ,kupiłam otręby tez wiec zobaczymy....ja tez próbuje ale zaparcia meczą strasznie;/
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 09:51   #8
CandyF
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 076
Dot.: męczace zaparcia ;(

mam podobne problemy z zaparciami. jestem po diecie redukcyjnej i czasem zdarza mi się po 5-7 dni nie opróżniać. piję od czasu do czasu herbatke Laxantia tea, jest ona przeczyszczająca, ale na mnie nie działa jakoś specjalnie rewelacyjnie możesz spróbować. poza tym chyba faktycznie musisz trochę więcej zacząć jeść, żeby jelita mogły prawidłowo pracować.
natomiast jeżeli pijesz codziennie po 4 x czerwoną herbate, to tym bardziej powinnaś pić jak najwięcej wody, bo taka herbata jest moczopędna i wszystko z Ciebie wypłuka. może dojść do zatrzymania wody w organizmie, a wtedy na pewno będziesz miała problem z wydętym brzuchem.
__________________

CandyF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 10:43   #9
monia12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 34
Dot.: męczace zaparcia ;(

[QUOTE=xxcherry90xx;190295 48]tak jestem na diecie...no właśnie z ta woda mam problem bo pije również czerwona herbatę (4 razy dziennie) no i za bardzo nie mam ochoty pic już wody (tylko wieczorem trochę) a zresztą na początku wypijałam 1,5 l na jeden dzień czasem w dwa i nic nie dawało.... jem tez trochę jabłek jablka dobry pomysl...no kupiłam dzisiaj herbatę figura 1 niby po 6-10godz powinna zadziałać ..najlepiej po kolacji wiec wypiłam jakoś po 20 wiec poczekam i zobaczę...ten syrop zadziałał mi tylko raz w pierwszy dzień....ja jem rożnie raz 5 raz 3 raz 4 posiłki ( czasem mi nie mam czasu)

Ogolnie nie polecam pic herbatek typu figura 1,brac xenny ani niczego co ma w skladzie senes.Bardzo niszczy jelita.Przypomnialam sobie o herbatce ziolowej ktora mozna kupic w sklepach,aptece lub rossmanie na regularna prace jelit.Sa 2 rodzaje: firmy Herbaven i Ziola Mnicha bio-active. Maja naturalny,dobry sklad- len,jablka,czarny bez itp. Tylko musisz je pic 3 razy dziennie. Bralam tez jakis czas doraznie Fructolax,tez mozna kupic w aptece.Jest to mix suszonych owocow w kostkach.Na czczo proponuje wypic szklanke przegotowanej cieplej wody (moze byc dodatkowo z lyzka lnu zwyklego lub mielonego). Ogolnie polecam by stosowac naturalne metody,bo jelita przyzwyczajaja sie do roznych srodkow i potem nic nie ruszy samo.Trzymam kciuki
monia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 10:44   #10
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: męczace zaparcia ;(

Candy F i dziewuszki wypiłam po 20 ta herbatę i powiem Wam ze dobrze ze chodzę po 1 spać bo 00:20 mnie pociągnęła na "małe co nieco " :P....
no dobrze ze chodzę spać późno ale wstaje tez późno ale nie dzisiaj..od 6 brzuch tak bolał ze myślałam ze mi pęknie i potem biegunka była...do tej pory jeszcze trochę ciśnie...strasznie mnie to wykończyło...ale lepiej się czuje bo ile można się nie wypróżniać..
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:12   #11
Justi xP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 70
Wink Dot.: męczace zaparcia ;(

Hey ;*
Mam podobny problem ;(
Cały czas jestem wzdęta, pełna wrecz :/ To jest okropne uczucie :/
Np. na obiad zjadłam troszkę ryżu z warzywami i co ? I już nie mogę więcej bo mój brzuch był już "napakowany" :/ ehh.. ;/
Czasem nie jadłam nic przez całe 2 dni, ale przez cały czas byłam jakby "najedzona" :/ W dodatku duzo się ruszam, nie że siedzę cały czas, więc nie wiem od czego te wzdęcia ;/ mój organizm jest jakiś spowolniony :/

Od jakiś 2 - 3 tygodni łykam "Espumisan" 1 x dziennie + pije herbate "Verdin fix", do tego dużo ruchu i jest lepiej
_________________________ __________
K. :-*
Justi xP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 08:40   #12
begirl222
Raczkowanie
 
Avatar begirl222
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 94
Dot.: męczace zaparcia ;(

Hej dziewczyny ja jakiś już czas temu byłam u lekarki, która poradziła mi, by kupić sobie laktulozę w aptece i pić ją zgodnie z ilością rozpisaną na ulotce. Nie jest droga - jakieś 6 zł, wystarcza na tydzień. Piłam przez miesiąc i od tej pory nie mam już takich kłopotów
Aha, i dodam jeszcze, że laktuloza nie rozleniwia jelit, tak jak wspomniany wyżej senes .
Pozdrawiam
__________________
Co to znaczy odżywiać się racjonalnie?

Edytowane przez begirl222
Czas edycji: 2010-05-09 o 08:42
begirl222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 22:12   #13
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: męczace zaparcia ;(

ja wam powiem ze wypiłam te herbatkę i mi pomogła potem było ok i po dwóch dniach znowu sobie wypiłam...znowu pomogła znowu jeden odczekałam i wczoraj wieczorem piłam i nic ....dzisiaj jeszcze wypije i zobaczymy...ale widzę ze to następny marny i jednorazowy specyfik jak dla mnie;/ już brak sil na to;/
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 15:23   #14
Justi xP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 70
Dot.: męczace zaparcia ;(

Jeśli herbatki, tabletki, dużo aktywności ruchowej nie działa to to jest większy problem z jelitami chyba
Justi xP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 18:30   #15
gravin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: męczace zaparcia ;(

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
tak jak wyżej pisze mam straszliwe zaparcia ostatnio "ten" było 28 a wcześniej 23 już nie mam siły nic na mnie nie działa ani Lactulosum ani picie wody, ani jakieś suszone śliwki nawet kawa z mlekiem;( nie wiem czy cos nie tak z moja dieta czy ze mną...przed dieta było wszystko ok a teraz po prostu nie....a to moj brzusio...Załącznik 3080102

ratujcie!!
Napisz coś więcej - co jesz, ja często, ile tej wody pijesz, jakie inne płyny w ciągu dnia.
Kwestia zaparć to najczęściej :
1. Za mało wody - częstym błędem jest picie dużych ilości wody na raz, a nie równomiernie w ciągu dnia. Wówczas woda jest wykorzystywana w małym stopniu co często powoduje taki sam efekt jak jej niskie spożycie.
2. Mało błonnika - warzywa, owoce - jak jesz tego mało to dosyć normalne jest, że problemy z wypróżnianiem występują.
3. Dużo błonnika i mało wody - zabójcza kombinacja, zatwardzenie na parę dni murowane, a potem rodzenie kamieni.
4. Radykalna zmiana nawyków żywieniowych (nawet na zdrowsze) - może wywołać w początkowym okresie (nawet 1-2 miesięcy) przejściowe problemy. Szczególnie, jeżeli wcześniej błonnik to było coś zupełnie nieznanego Twojemu przewodowi pokarmowemu - żeby nie być zbyt obrazowemu - jak Ci się ruszą złogi jelitowe z paru lat, to niestety trzeba będzie pocierpieć.
5. Tak jak już pisała jedna z forumowiczek wcześniej - zbyt mało pożywienia w ciągu dnia. Za mało pokarmu to słaba perystaltyka jelit, a co za tym idzie spowolnienie całego procesu wchłaniania i wydalania.
__________________
http://wagaiwzrost.pl/ - blog o tym czym jest prawidłowa waga i zdrowe odżywianie.

Nie dajmy się się ogłupić modom i szalonym trendom. Odchudzanie to nie proces łatwy, szybki i przyjemny. To długotrwały proces zmiany nawyków i to nie tylko żywieniowych!!
gravin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 07:40   #16
CandyF
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 076
Dot.: męczace zaparcia ;(

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
ja wam powiem ze wypiłam te herbatkę i mi pomogła potem było ok i po dwóch dniach znowu sobie wypiłam...znowu pomogła znowu jeden odczekałam i wczoraj wieczorem piłam i nic ....dzisiaj jeszcze wypije i zobaczymy...ale widzę ze to następny marny i jednorazowy specyfik jak dla mnie;/ już brak sil na to;/
nie należy herbaty zawierającej senes pić tak często ponieważ rozleniwią Ci się jelita i potem nie będą potrafiły same normalnie pracować. jedna herbatka na tydzień-dwa jest dość.
__________________

CandyF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 12:08   #17
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: męczace zaparcia ;(

Cytat:
Napisane przez gravin79 Pokaż wiadomość
Napisz coś więcej - co jesz, ja często, ile tej wody pijesz, jakie inne płyny w ciągu dnia.
Kwestia zaparć to najczęściej :
1. Za mało wody - częstym błędem jest picie dużych ilości wody na raz, a nie równomiernie w ciągu dnia. Wówczas woda jest wykorzystywana w małym stopniu co często powoduje taki sam efekt jak jej niskie spożycie.
2. Mało błonnika - warzywa, owoce - jak jesz tego mało to dosyć normalne jest, że problemy z wypróżnianiem występują.
3. Dużo błonnika i mało wody - zabójcza kombinacja, zatwardzenie na parę dni murowane, a potem rodzenie kamieni.
4. Radykalna zmiana nawyków żywieniowych (nawet na zdrowsze) - może wywołać w początkowym okresie (nawet 1-2 miesięcy) przejściowe problemy. Szczególnie, jeżeli wcześniej błonnik to było coś zupełnie nieznanego Twojemu przewodowi pokarmowemu - żeby nie być zbyt obrazowemu - jak Ci się ruszą złogi jelitowe z paru lat, to niestety trzeba będzie pocierpieć.
5. Tak jak już pisała jedna z forumowiczek wcześniej - zbyt mało pożywienia w ciągu dnia. Za mało pokarmu to słaba perystaltyka jelit, a co za tym idzie spowolnienie całego procesu wchłaniania i wydalania.
wody tak jak pisałam wyżej teraz już mniej pije i wtedy piłam po 1,5 dziennie i nic...teraz to pije kawę z rana z mlekiem tez nie pomaga..
dieta tez się zmieniłam nie jest już taka drastyczna pozwalam sobie np na więcej cukru i soli bo musiałam trochę zmienić w diecie ze względu na samopoczucie...takze znajda sie potrawy smażone itp.owocow jem duuuuzo banany, jabłka
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 13:22   #18
gravin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: męczace zaparcia ;(

cherry, wróć do picia wody, to nie jest tak, że napijesz się wody i już wszystko jest cacy. Jak w każdym przypadku prawidłowe odżywianie, a więc również picie odpowiednich ilości wody, potrzebuje czasu aby przywrócić normalne funkcjonowanie organizmu.
Jabłka super, ale żeby za pomocą samych jabłek dostarczyć tyle błonnika ile potrzeba czyli około 30-40 g, to musiałabyś tych jabłek zjadać1,5-2kg dzienne
Otręby są już lepszym pomysłem. Ważne jest jednak, żeby nie było to podawane tylko raz dziennie , ale żeby błonnik był w każdym posiłku. I koniecznie woda , błonnik bez wody to tylko większe problemy dla Twojego układu pokarmowego.
Napisz trochę więcej o ilości posiłków i co na nie jesz, jeżeli pijesz Colę lub podobne napoje, to lepiej je odstaw na jakiś czas.

Jeżeli problem nie rozwiązuje się od tak wielu dni , to może rozwiązaniem byłby wyciąg ziołowy na bazie aloesu, tylko też wymaga to regularności - pamiętaj jedzenie naturalne, to nie środki farmakologiczne o natychmiastowym działaniu. Ale za to dają trwałe rezultaty, a nie doraźne.

Doskonale rozumiem, że sprawa jest dla Ciebie bardzo nieprzyjemna, bo miewałem również takie okresy zaparć, ale niestety potrzebujesz cierpliwości i regularności w odżywianiu oraz aktywności ruchowej (na swoim przykładzie zauważyłem, że pomagało mi bieganie, a raczej truchtanie, chociaż nie należy do przyjemnych w takie dni).

Z tego co piszesz, to najprawdopodobniej wpędziłaś się w ten problem właśnie nieodpowiednią dietą, która jak wnioskuję miała posłużyć zrzuceniu paru kilo.
I tak jak pisała CandyF - z herbatkami ostrożnie, bo rozleniwią układ pokarmowy i potem będzie jeszcze większy problem.
A propos kawy - pamiętaj, że działa odwadniająco, więc na dłuższą metę, zamiast pomóc Ci w Twoich problemach (a jak rozumiem pijesz ją aby wywołać rozwolnienie) to jeszcze bardziej Ci zaszkodzi skoro pijesz mało wody.


Jeżeli problemy nie przechodzą i trwają po tydzień czasu i dłużej, to konieczna jest ponowna wizyta u gastrologa, to już nie żarty.

Mam nadzieję, że niedługo będzie lepiej. Musisz koniecznie poprawić nawyki żywieniowe inaczej problem będzie powracał.
__________________
http://wagaiwzrost.pl/ - blog o tym czym jest prawidłowa waga i zdrowe odżywianie.

Nie dajmy się się ogłupić modom i szalonym trendom. Odchudzanie to nie proces łatwy, szybki i przyjemny. To długotrwały proces zmiany nawyków i to nie tylko żywieniowych!!
gravin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 20:08   #19
klara005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 42
Dot.: męczace zaparcia ;(

Cytat:
Napisane przez opal99 Pokaż wiadomość
Spróbuj zastosowac Colon lub Colon Slim. Mi to pomogło
te tabletki mogą zarzywać dzieci?
klara005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 21:01   #20
monia12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 34
Dot.: męczace zaparcia ;(

to nie tabletki ale proszek-nasiona plesznika.Rozpuszcza sie go w wodzie wiec dzieci moga stosowac jak najbardziej ale w innej dawce
monia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 01:30   #21
happy-end
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 27
Dot.: męczace zaparcia ;(

Tez mialam problem z zaparciami i znajomy poradzil mi, zebym stosowala Psyllium Husk. Kupilam na ebayu (mieszkam za granica), ale sadze, ze w Polsce tez jest dostepne.

Mozna to kupic w 2 postaciach- jako proszek lub jako łuski. Ja nie chcialam proszku, bo nigdy nie wiadomo, co tam zmielono, wiec kupilam luski. Wyglada to jak male luseczki po ziarnach wielkosci np.sezamu. Psyllium Husk powieksza nawet 100-krotnie swoja objetosc, w polaczeniu z woda tworzy taka galaretke i dziala na jelita jak szczotka, wymiatajac wszystkie nieczystosci, rozluznia stolec i nie rozleniwia jelit, a wrecz przeciwnie. W dodatku tylko przechodzi przez przewod pokarmowy, jest wydalany w 100 procentach, calkowicie niewchlanialny, jest to srodek naturalny, nie chemia, po prostu blonnik, ale lepszy, niz otreby i latwiejszy do zjedzenia.

Stosuje go 1 raz dziennie 1 pelna lyzeczke od herbaty, mieszam z napojem. Pomimo, ze jestem na bardzo rygorystycznej diecie, nie mam juz problemow z zaparciami, a wierzcie mi, ze pierwsze dni wspominam jak koszmar. Nic mi nie pomagalo, nalykalam sie tabletek i nikomu nie zycze takiego bolu, jaki wtedy czulam. Naprawde polecam ten srodek, ja bez niego pewnie przerwalabym diete. A tak co drugi dzien siadam sobie na tronik i nie cierpie. Pozdrawiam Was wszystkich i powodzenia.
__________________
happy-end
happy-end jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 07:19   #22
Taruska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: męczace zaparcia ;(

Hej Dziewczyny!

Tez mialam ten problem przez baaaardzo dlugo- przez diete, tak,, tak. Bylam u specjalisty z dziedziny medycyny naturalnej, Hindusa i zrobilam kolonoterapie. Dowiedzialam sie ze:
1. Pije za duzo mleka- nieprzetworzone mleko w jelitach tworzy film, ktory utrudnia przesuwanie tresci pokarmowej (a co gorsza wchlanianie skladnikow pokarmowych).Jogurt, kefir, maslanka to zupelnie inna historia, zawarte w nich kultury bakteryje pomagaja unormalizowac persytaltyke.
2.na kolacje zalecil mi cieply posilek, nie zadne kanapki, salatki tylko gotowane warzywa, zupe. Cos cieplego. Zawsze nalezy gryzc dokladnie.
3.Dzien zaczynam od wypicia szklanki cieplej wody (to juz nie Hindus tylko moja Mama
4. Pije bardzo duzo wody w ciagu dnia, jem platki owsiane i duzoo cwicze.
Od 4 miesiecy 0 przeczyszczaczy, chemi i majstrowania ze swoimi jelitami i jest juz duzo lepiej. Czasem zdarzy mi sie zakorkowac, ale 2-3 dni i juz jest w porzadku. Badzcie cierpliwe dziewczyny i odstawcie te cholerne senesy! Zycze powodzenia!
Taruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 10:15   #23
sylwka128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Wiadomości: 129
Dot.: męczace zaparcia ;(

nie wiem czy to już było (sory ale nie chciało mi się czytać ;/) . Ze mną to było tak, że miałam bardzo zaparcia , chodziłam do toalety ok. raz na 5 dni , nie łykałam żadnych tabletek bo rozregulowują jelita, ale jadłam dużo błonnika w warzywach, owocach, otrębach itd. Nic nie pomogło, nadal chodziłam rzadko (i jak tu schudnąć?!;/) a ostatnio (nawet się nie spodziewałam) pomogły... ĆWICZENIA!! Aby schudnąć zawsze stosowałam diety, ostatnio już znudziły mi się diety, po prostu jem zdrowo i nie jem słodyczy więc zabrałam się za ćwiczenia. Robię trening interwałowy na rowerku stacjonarnym, a6w i brzuszki... robię dopiero kilka dni, a do toalety chodzę coraz częściej;D polecam! przy okazji schudniecie, i zwiększycie mięsnie brzucha (przede wszystkim). Ja już twierdziłam, że ich wgl nie mam dość, że znalazłam sposób na zaparcia to i na płaski brzuch^^

Edytowane przez sylwka128
Czas edycji: 2010-08-20 o 13:24
sylwka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 14:52   #24
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: męczace zaparcia ;(

Jeśli chodzi o wyeliminowanie przyczyn zaparć to najlepsze są porady dziewczyn- zmiana diety (błonnik, picie wody), ale DORAŹNIE można zastosować Xennę- działa szybko. Podkreślam, że jest to rozwiązanie doraźne- przy uciążliwym zaparciu, gdy już naprawdę żadne suszone śliwki nam nie pomagają...
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 19:08   #25
agatka11223344
Raczkowanie
 
Avatar agatka11223344
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 108
Dot.: męczace zaparcia ;(

ja już nie wiem co się ze mną dziej. ponad tydzień nie mogę się załatwić. byłam u lekarza i zapisał mi syrop duphalac i nic mi nie pomaga. jem suszone śliwki i też nic. ogólnie diete mam dobrą, jem dużo owoców i warzyw i ciemne pieczywo. dzisiaj koło 4 wzięłam xenne i mam nadzieję, że mi pomoże bo jak nie to chyba zwariuje, bardzo boli mnie z lewej strony brzuch i czuję się jak beczka.
agatka11223344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 22:46   #26
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: męczace zaparcia ;(

a mnie boli z prawej
mam biegunke
i mdli mnie po toalecie

a przez lata miałam zaparcia,yeah
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 11:13   #27
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: męczace zaparcia ;(

ja to mam przygody z jelitami...
wzdęcia i zaparcia, 2 in 1

brzuch mam tak nienaturalnie wypchany juz od kilku miesiecy i za nic to zejsc nie chce, właściwie to jest chyba pod brzuchem

kuje mnie w brzuchu, "przelewa" się, ostatnio zaczęłam brać iberogast, objawy były mniejsze, odstawilam na kilka dni i objawy byly silniejsze
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 15:36   #28
czysta abstrakcja
Raczkowanie
 
Avatar czysta abstrakcja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: męczace zaparcia ;(

Taruska - brawo! Tak właśnie można się wyleczyć. Dobre podejście i cierpliwość

Z własnego doświadczenia powiem, że zaparcia pojawiają się/ nasilają gdy jemy ZA MAŁO lub ZA RZADKO

Proponuje 5 posiłków dziennie, ale nie w wersji 4 jablka + kawa z mlekiem
__________________
chętnie przygarnę:

amor amor elixir passion
organza indecence

czysta abstrakcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 12:48   #29
ulaglamour
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 26
Dot.: męczace zaparcia ;(

Najlepiej jak bedziesz brala tabletki na odnowienie flory bskteryjnej jelit przez okolo dwa miesiace oprocz tego duzo warzyw otrebow rano ns czczo przegotowana woda z cytryna i np lyzeczka siemienis lnianego tez na poczatku w to wszystko nie wierzylam ale pomaga nnaprawde
ulaglamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 14:08   #30
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: męczace zaparcia ;(

Dodajmy że wypada napisać zawsze przy takim temacie:

a)jak dokładnie wygląda nasza dieta (bez zdań typu "dużo/mało ryżu" bo to jest dział forum w którym są osoby z zaburzonym pojęciem "dużo/mało"),
b)ile bierzemy dziennie tabletek lub herbatek na przeczyszczenie, jakich i od jak dawna,
c)jakie mamy BMI.

To pozwoli ustalić czy zaparcia nie są winą:

a)dostarczania organizmowi za małej ilości posiłków (wtedy logicznym jest że zanim COŚ się uformuje, to minie kilka dni) lub skrajnie małej (wtedy mięśnie jelit praktycznie nie pracują,bo nie mają z czego czerpać paliwa),
b)rozleniwienia jelita braniem leków/piciem herbatek przeczyszczających i nagłym ich odstawieniem lub zwiększeniem tolerancji jelita na te leki (tj. że dotychczasowa dawka leków/herbatek uzależniła jelito i teraz nie pracuje bez nich ani na takiej dawce, jak kiedyś, tylko na większej).

Pojęcia "czuję się wzdęta","czuję się ciężka" też są względne, bo tak się można czuć po sytym posiłku, po normalnym posiłku i zaparciu od 3 dni oraz po połówce jabłka mając anoreksję
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-20 15:39:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.