Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: W jakim wieku zaczęłas współżycoe?
poniżej 20 lat 168 74,01%
powyżej 20 lat 59 25,99%
Głosujący: 227. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-22, 19:21   #1
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22

Microgynon 21 - zbiorczy


Witam serdecznie.
Zwracam sie do Was z taka prosba: chcialabym poznac opinie kobitek ktore przyjmuja badz przyjmowaly Microgynon 21!!
Wlasnie dzis dostalam go od swojego lekarza i mam zaczac brac. I tak sobie mysle ze spytam sie na Wizazu czego sie mozna spodziewac????

Bardzo prosze o odpowiedzi
Pozdrawiam
Ola
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 19:23   #2
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Arrow Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy!

Witam serdecznie
Mam pytanko: czy sa jakies osobki ktore biora badz braly Microgynon 21???
Ja dzis go dostalam od swojego lekarza i jestem ciekawa czego sie moge spodziewac???

Bardzo prosze o odpowiedzi
Pozdrawiam
Ola
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 19:43   #3
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Olu, ja brałam i bardzo dobrze tolerowałam. Brałam go kilka miesięcy zaraz po zaprzestaniu kuracji diane ale potem wyczytalam, ze pozytywne efekty diane podtzymuje jednak Regulon.
pozdr
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 19:52   #4
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Aha.ja tez bralam diane ale strasznie sie czulam i odstawilam.ale to bylo dawno.
ok dziekuje

pozdrowienia
ola
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 20:05   #5
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Ya biorę Micrgogynon on ponad roku i jestem z niego bardzo zadowolona tylko przez pierwsze 2 miesiące miałam skutki uboczne w postaci zwiększonego apetytu, ale teraz już jest wszystko ok.
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 20:43   #6
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

JA brałam 3 misiące i własnie sobie odpuściłam bo takich dołow jak przy tych tabletkach to w życiu nie miałam.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 20:43   #7
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

aha a duzo przytylas? jesli w ogole tak sie stalo bo byc moze sie ograniczalas

dzieki
buziaki
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-22, 21:01   #8
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Właśnie nie mogłam się powstrzymać, jadłam i jadłam nie wiem czy wtedy przytyłam - możliwe, że odrobninkę tak, ale mieściłam (i nadal się mieszcze) we wszystkie ciuchy, więc nie więcej niż 1-2 kg Moja waga jest o 1kg większa niż ta zanim zaczęłam stosować antykoncepcje hormonalną, ale przypuszczam, że to woda się po prostu zatrzymuje.
Ale jak widać na przykładzie agu.s na każdego działa inaczej, ya wogóle nie odczuwam wpływu tych tabletek (oprócz działania antykoncepcyjnego), nie mam dołków, plamień, ale też nie poprawiła mi się cera, możliwe, że włosy trochę tak, ale to chyba raczej dlatego, że przestałam je rozjaśniać
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 21:21   #9
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Brałam i nadal biore microgynon (3 lata) i teraz jest ok, ale przez pierwszy rok przytyłam dobre 5-6 kg (wizualnie sporo, bo jestem mała) i własciwie cały czas miałam spore wahania wagi (i apetytu), które doprowadzały mnie do szału bo ciągle miałam problem ze zmieszczeniem się lub topieniem się w ciuchach. Teraz takich problemów nie mam, wszystko się jakoś samo unormowało i to na zadowalającym poziomie (czyt. wskazówka wagi raczej nizej niż wyżej)
Jeśli chodzi o huśtawke nastrojów, to nie zauważyłam, żeby te tabletki jakoś na tym polu działały. Za to pomogły mi uporać się z wiecznie zapryszczoną buzią
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 22:48   #10
violina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 15
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Ja okolo roku brałam mikrogynon 21. W trakcie brania troche przytyłam. Miałam też słabsza kondycje i kłopoty z krazeniem. Jakis czas temu zmieniłam ginekologa. Pan doktor był zdziwiony , ze mi ktos przepisał takie przestarzałe pigulki. Powiedział,ze zawieraja zbyt duze dawki hormonów. Leki nowej generacji sa nieco drozsze ale o wiele lepiej tolerowane przez organizm kobiety. Ciekawe czy tylko moj lekarz ma taka kiepska opinie o tych tabletkach?
violina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 23:23   #11
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Ja po Microgynon czułam się świetnie a bralam go ponad półtora roku, później lekarz zmienil mi Microgynon na Stedirill i tak już od około 3 lat biorę Stedirill które są jeszcze tańsze od Microgynon (wiem że trudno w to uwierzyć). Po Microgynon jak i po Stedirill niezauważyłam w swoim organizmie żadnych efektów ubocznych. Skład mają one dość podobny. A stedirill to dokładnie ten sam skład co Regular, który kiedyś brałam przez 3 mniesiace jako właśnie zaminnik Stedirill. Jesli lekarz dobrze cię zbadal i dobrze na podstawie wyników badań dobral ci tabletki to niepowinnaś mieć żadnych problemów z przyswojeniem ich.
Co racja to racja jeśli chodzi o to że mają one sporą dawkę hormonów, teraz wiedza naukowow i lekarzy jest już na tyle rozwinięta że wiedzą oni iż tabletka niemusi mieć takiej ilości hormonów aby "chroniC" przed niepożądaną ciążą, dlatego ilość hormonów w pigulkach coraz bardziej maleje. Jeśli jednak twój organizm poradzi sobie z tak dużą dawką hormonów to niema żadnych przeciwskazań żebyś używała tych tabletek.
POZDROWIONKA!
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-23, 09:17   #12
magdeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 200
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Czesc,
Kiedys bralam ten lek, ale mi nie pasowal, bolały mnie piersi, miałam krwawienia, ogolnie nie czułam się dobrze.
Oprócz przystepnej ceny i zabezpieczenia nie mogę powiedziec o nim nic dobrego. Troche trzeba popróbować by znależć sobie odpowiednie pigułki
Powodzenia
magdeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 09:44   #13
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Ja akurat czułam się okropnie a nie były to moje pierwsze pigułki... Bardzo szybko odstawiłam - miałam mdłości, plamienia, zawroty głowy - koszmar - żadne inne pigułki tak na mnie nie działały. No ale to kwestia indywidualnego dobrania, bo znam osoby, którym podpasował, więc nie radzę Ci sugerować się za bardzo opiniami...
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 11:01   #14
toria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 10
GG do toria
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Hello.ja biorę microgynon 21 i narazie nic mi nie jest.wprawdzie to pierwsze opakowanie po zmianie innych ale mam nadzieje,ze bedzie w porzadku.Przy okazji: czy po takich tabletkach jednak sie nie tyje?nie wiem już gdzie mam szukać przyczyny?! Troszkę się zaokrągliłam od jakiegoś czasu...
toria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 11:34   #15
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

wiesz ja tez myslalam ze to sie tyje od tych hormonow w pigulkach zawartych.ale moj lekarz uswiadomil mi ze hormony tylko polepszaja apetyt.i to od nas zalezy co bedziemy jesc.ale ja sie tak strasznie boje ze utyje!!!
podczas brania diane 35 przybralam na wadze 10-12 kg!
i potem bardzo dlugo to gubilam.teraz czekam na okres i zaczynam brac.cholercia strasznie sie boje ze nie opanuje swego apetytu i zle sie skonczy!no nic zobaczymy co to bedzie?
wydaje mi sie ze twoje delikatne zaokraglenie jest spowodowane tabletkami tzn.apetytem!

pozdr.
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 13:15   #16
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: ????? MICROGYNON 21 ??????

Ja bralam dawno temu jak mialam 20 lat zeby sobie miesiaczeke uregulowac, po pol roku przerwalam branie a za rok znow pol roku bralam. Ja balam sie przytac i chccialam cos taniego wiec mi moja pani ginekolog te polecila. Na 100 kobiet 3 zyuwazyly ze przytyly. tak pisalo na ulotce ktora dostalam od lekaza i tak pisalo na ulotce w opakowaniu. ja nie znalazlam sie w srod tych kobiet, czyli moja waga byla tak jak zawsze. Dobrze sie czulam. jedyne co moge powiedziec to to ze tabletki te popsuly mi zyly, czyli mama zylaki. Mimo niskiej zawartosci chormonow niestety nabawilam sie tego schorzenia. Wiem ze jesli ktos ma sklonnosc to i od innych tez sie tego nabawi. ale skad ja mialam wiedziec czy bede miala popsute zyly skoro nikt u mnie w rodzinie zylakow nie ma. Jedyne co mam do mojej starej pani ginekolog to ze jak poszlam do niej poraz drugi nic sie nie wypytala (jak i za pierwszym razem). wczesniej lezalam u niej na kozetce i nikt mi nie powie ze nie widziala co ja mialam na kostakach. Mam takie popenkane naczynka , latem kazdy patrzy na moje stopy i kostki tak zle to wyglada, wiec ona tez powinna to widziec. zreszta cuego mozna sie spodziewac po lakarzu ktory robi badanie piersi w staniku bardzo mocno usztywnianym.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 19:10   #17
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Post microgynon21

Co sadzicie o tabletkach microgynon21?
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 19:43   #18
sonja1
Rozeznanie
 
Avatar sonja1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 679
GG do sonja1
Dot.: microgynon21

Brałam je przez dwa lata. Przez pierwsze kilka miesięcy pamiętam niesamowite mdłości w środku nocy, jak brałam wieczorem , albo po południu, kiedy brałam rano, bo tak poradził mi gin. Wysiadałam z autobusu wracając z uczelni i szłam do domu na piechotę te kilkanaście przystanków, bo robiłam się zielona na sam widok jakiegos pojazdu. Brałam je wtedy bo były tanie a na droższy Minulet reagowałam tak samo. Ale po paru opakowaniach mdłości przeszły i było ok.
sonja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 19:46   #19
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: microgynon21

Dla mnie ok. Biorę je czwarty rok i od początku nie miałam żadnych dolegliwości. Kiedyś chciałam zmienić na nowoczesniejszą pigułkę i padło na Logest - ale nie służył mi, więc wróciłam do Micro. Teraz znowu chcę zmienić na jakieś niskodawkowe - dla większego komfortu psychicznego.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-23, 19:51   #20
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: microgynon21

biore od kilku lat i sluza mi. nigdy nie mialam jakichs skutkow ubocznych. wczesniej bralam mercilon, potem mialam przerwe i jak "wrocilam do brania", zapisano mi microgynon i tak juz zostalo. pozdro!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 20:53   #21
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: microgynon21

Microgynon to chyba czwarte tabletki jakie biore. Wczesniej bralam same drozsze jak Cilest itp ale mi nie sluzyly. Glowa mnie po nich strasznie bolala. Przy obecnych czuje sie ok. Fakt, czuje czasami niewielkie mdlosci jak budze sie w nocy ( tabletke biore przed snem), ale tak bylo pzy wszystkich innych, wiec poprostu u mnie widocznie tak byc musi
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 22:40   #22
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: microgynon21

Sa OKprzynajmniej po nich czuje sie dobrze i nie mam zadnych sensacjiChociaz na chwile obecna mam przerwe z tabletkami to wiem,ze ponownie do nich wroce.Jednak kazda kobieta powinna miec indywidualnie dopasowane pigulki,wiec...tutaj nie ma reguly,ze co dobre dla mnie to tez dla CiebieNajlepiej porozmawiaj ze swoim lekarzem i z Nim skonsultuj wybor pigulek,a najlepiej jest wykonac dodatkowe badania zanim sie zdecyduje na pigulki bo czasami zdarzaja sie niezbyt mile konsekwencje.W jednym z postow Wizażanka opisywala swoja historie,nie pamietam nicku jednak Jej historia dobrze odzwierciedla jak wazny jest odpowiedni dobor tabletek antykoncepcyjnych.
Pozdrawiam!i wybaczcie,ze odbieglam nieco od tematu
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 23:15   #23
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: microgynon21

Biorę je od 6 lat. Nie robię się zielona, nie mam mdłości, nic nie boli, nie tyje się (chociaz w tym czasie zdążyłam wazyć i 63 i 46 kg...), piersi niestety nie rosną wieksze Są w porządku, a cena tez atrakcyjna. Ja zaczęłam je brać gdy okazało się, że mam torbiel na jajniku, miały działać leczniczo i chyba dały sobie radę.
Pozdrawiam.
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 20:35   #24
Magda.W
Raczkowanie
 
Avatar Magda.W
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 73
Exclamation Microgynon 21 i skutki uboczne

Witam
pigułki (różne - Minulet, Femoden, Logest) biorę już od 10 lat w ostatnich 2 miesiącach (właśnie kończe drugie) zaczełam brać Microgynon 21 i zuważyłam u siebie płyn w piersi, czego w czasie brania innych tabletkach nie było. Czy mam przestać brać te tabletki i wrócić do tych droższych
Magda.W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:01   #25
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Microgynon 21 i skutki uboczne

ten plyn to pewnie prolaktyna...

idz do ginekologa i zrob badanie na poziom prolaktyny..
niestety czaem tabletki moga ja podwyzszac...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 21:19   #26
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Microgynon 21 i skutki uboczne

Pojawienie się tych objawów nie musi być wogole związane ze zmianą tabletek.Porada lekarska jest jak najbardziej wskazana. Być może jest podwyższone stężenie prolaktyny. Natomiast nie wycieka ona z piersi tylko krąży we krwi.

W.K.
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 16:08   #27
kari
Raczkowanie
 
Avatar kari
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 71
Microgynon

Bierze ktos moze Microgynon, słyszałam duzo "za" ale i duzo "przeciw".
Czy ma jakies mocne skutki uboczne?
Biorę go poniewaz cena jest niska, a czuje się po nim dobrze.
Bierze lub brał ktos ten srodek antykoncepcyjny? prosze o opinie
kari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 16:38   #28
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Microgynon

ja właśnie skonczyłam pierwsze opakowanie nie odczuwam zadnych skutków ubocznych, ale minął dopiero miesiąć. Jedyne co zauważyłam, a nie da się tego przeoczyć, to fakt, że dosyć sporo przybrałam w biuście. Aż rozmiar.! Nie przytyłam natomiast w zadnym innym miejscu. Mam pytanie: czy istnieje możliwość, że biust nadal będzie "przybierał"? Chętnie poczytam o mozliwych skutkach ubocznych.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 16:47   #29
kari
Raczkowanie
 
Avatar kari
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 71
Wink Dot.: Microgynon

Wiem ze biust powiększa sie lecz niebędzie sie powiększał coraz bardziej, ehh ja myslałam ze mi się powiększy i przytyję a tu nic :/
zazdrosze :P
kari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 17:05   #30
Paulinaaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinaaa_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 853
GG do Paulinaaa_
Dot.: Microgynon

ja przytylam 2kg..chociaz jem bardzo malo.. wczesniej bralam harmonet i nic mi po nim nie bylo zastanawiam sie nad kolejna zmiana..
__________________
Paulinaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 09:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.