Nadmierne owłosienie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-02, 12:41   #1
MorelowyMotylek
Przyczajenie
 
Avatar MorelowyMotylek
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 24

Nadmierne owłosienie...


Temat wstydliwy i nieprzyjemny, ale po kolejnym myciu włosów jeszcze nigdy nie byłam tak załamana. Niedawno przekroczyłam próg wiekowej dwudziestki, a na głowie prześwity i zakola, chociaż jestem kobietą! Ciało za to pokryte we włoskach, na brzuchu, nawet biuście Czuję się strasznie, nieatrakcyjnie. Moja siostra ma niedoczynność tarczycy, ale nie ma takich problemów! Włosy ma gęste, rzęsy też, a ja jak stary dziadek, chociaż jestem młodsza. Do tego wszystkiego dochodzi senność, ciągle zmęczenie, zawroty głowy. Włosów nie prostuję już i nie maluję, nie mam nawet co, żadna fryzjerka nie chce się już nawet podejmować. Kołtuny, suchość na dole, nieważne ile razy zetnę i do jakiego poziomu, odrastają i znowu to samo, rozczesać się nie da po myciu. Zużyłam całe opakowanie tabletek Belida SR i żadnych rezultatów. Olejowanie też nic nie daje. Nie wiem, czy problem siedzi we włosach czy w krwi. Miesiączki czasem nie mam dwa miesiące (tak samo jak siostra i mama) Zmagałam się też długo z depresją i często mam nawroty. Czy to wina za wysokiego testosteronu? Już nie mam siły, może ktoś miał podobnie i pozbył się problemu? Wiem, że każecie mi iść zrobić badania krwi, ale mimo wszystko proszę o rady. Lekarze w tym kraju nawet przy grypie wmawiają ci, że nic ci nie jest i przepisują paracetamol na wszystko .
MorelowyMotylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 13:02   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Nadmierne owłosienie...

Masz możliwość żeby przyjechać do Polski i tu się przebadać? Innej rady niż wizyta u lekarza, wnikliwa diagnostyka i odpowiednie leczenie po prostu nie ma. Żadne odżywki ani witaminy nie pomogą na takie problemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 13:05   #3
MorelowyMotylek
Przyczajenie
 
Avatar MorelowyMotylek
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 24
Dot.: Nadmierne owłosienie...

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Masz możliwość żeby przyjechać do Polski i tu się przebadać? Innej rady niż wizyta u lekarza, wnikliwa diagnostyka i odpowiednie leczenie po prostu nie ma. Żadne odżywki ani witaminy nie pomogą na takie problemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety dopiero na jesień, a już nie wytrzymuje ;(
MorelowyMotylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 18:29   #4
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Nadmierne owłosienie...

Koniecznie idz do endokrynologa! Objawy które opisujesz moga być wywołane choroba tarczycy. I przy nadczynności i przy niedoczynności występuje wypadanie włosów. Włosy na głowie się robią cienkie, suche, takie marne. I wypadają. Trzeba zbadac TSH, hormony tarczycy T3 i T4. Może coś jeszcze. A co sie tyczy nadmiernego owłosienia to też może to świadczyc o chorej tarczycy. Przy Hashimoto (też tarczyca) wystepuje i senność i zmęczenie. W pierwszej kolejnosci idz do endokrynologa. Mi to wygląda na tarczycę.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 19:47   #5
krolewnazdrewnaa
Przyczajenie
 
Avatar krolewnazdrewnaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 20
Dot.: Nadmierne owłosienie...

Tak, to może być wina za wysokiego testosteronu, o ile taki masz. Dobrze by było to sprawdzić, ale najlepiej tak jak dziewczyny piszą, prosto do lekarza. Sama nic nie poradzisz.
krolewnazdrewnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 20:38   #6
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nadmierne owłosienie...

A mi to wygląda na podejrzenie PCOS. Koniecznie do endokrynologa a najlepiej ginekologa-endokrynologa.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 20:41   #7
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Nadmierne owłosienie...

Jeszcze kortyzol można zbadać. Też ma wpływ na włosy. Zarówno na ich wypadanie na głowie jak na ich zbyt dużą ilość na ciele...
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-11, 08:43   #8
OYAKATA
Raczkowanie
 
Avatar OYAKATA
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 43
Dot.: Nadmierne owłosienie...

No jak dla mnie to jest tarczyca, zupełnie. Moja mama ma ten sam problem, ale się leczy u endo :/
__________________
Aby zapalać innych, samemu trzeba płonąć.
OYAKATA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 09:43:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.