Mój psiak - osoba towarzysząca. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-24, 08:51   #1
Weronisia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 3

Mój psiak - osoba towarzysząca.


Chciałam się z Wami podzielić moimi wątpliwościami, otóż moja przyjaciółka była u lekarza, który przyjmuje w szpitalu, to taka prywatna sieciówka. I tam zwrócono jej uwagę ze nie będzie przyjęta bo przyszła z psem, całkiem małym, dodam, trzymanym na ręce (szi-cu). Po małej awanturze, koleżanka nie da sobie w kasze dmuchać , wyobraźcie sobie że ten lekarz w końcu ją przyjął. Ale nie potrzebna strata czasu, stres, wiadomo.
Co myślicie? Moim zdaniem brak empatii zrozumienia i w ogóle nie nowoczesny ten lekarz. Czy na prawdę jest jakiś przepis, który zabrania przychodzenia do lekarza z psem?
Weronisia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 17:15   #2
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mój psiak - osoba towarzysząca.

Ale po co ten pies u lekarza?
Tak samo jak nie rozumiem zabierania psów do galerii handlowej. To jakaś forma rozrywki? Bo pies raczej wolałby pobiegać sobie w parku...
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 15:18   #3
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Mój psiak - osoba towarzysząca.

O ile psy w galerii rozumiem (nie wszyscy lubią zostawiac futrzaki w domu z czasem trzeba wyjsc na zakupy), tak nie popieram zwierząt w przychodniach i szpitalach. To miejsca gdzie przebywają osoby chore, uczulone i wszystko powinno byc maksymalnie czyste i sterylne. A i psiak bedzie zdrowszy.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 12:43   #4
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Mój psiak - osoba towarzysząca.

Cytat:
Napisane przez ciasteczkowa_panna Pokaż wiadomość
O ile psy w galerii rozumiem (nie wszyscy lubią zostawiac futrzaki w domu z czasem trzeba wyjsc na zakupy), tak nie popieram zwierząt w przychodniach i szpitalach. To miejsca gdzie przebywają osoby chore, uczulone i wszystko powinno byc maksymalnie czyste i sterylne. A i psiak bedzie zdrowszy.

Zgadzam sie w 100%. Do szpitala tez sie nie przychodzi z psem. Pies może nasikać, zrobic kupę (są takie) no i ta sierść. Kocham psy ale pies u lekarza to chory pomysł.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 13:39   #5
Ahsoka
Raczkowanie
 
Avatar Ahsoka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 51
Dot.: Mój psiak - osoba towarzysząca.

Naprawde ktos sie awanturuje o przynoszenie zwierzaka do lekarza? Moim zdaniem to jest niepoważne ze strony pacjentki.
Ahsoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 10:08   #6
piorunek_01
Atakująca
 
Avatar piorunek_01
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Mój psiak - osoba towarzysząca.

To jest absurd!! Ja rozumiem że na przykład ja bym tęskniła za swoim psiakiem ale jednak do szpitala bym go nie wniosła bo tu chodzi o dobro innych ludzi którzy mogą być uczuleni ewentualnie chodzi też o samą czystość szpitala. Nie wyobrażam sobie by ktoś kłócił się z lekarzem o to by naruszać przepisy..
__________________
Milczenie- przyjaciel, który nigdy nie zdradza. - Konfucjusz
piorunek_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 15:20   #7
Dominino
Raczkowanie
 
Avatar Dominino
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 37
Dot.: Mój psiak - osoba towarzysząca.

Nigdy nie widzialam, żeby ktokolwiek przyprowadzal do lekarza psa, nawet przewodnika. I mysle, że to wiele mowi.
Dominino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-27, 15:09   #8
Nioska93
Raczkowanie
 
Avatar Nioska93
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 104
Dot.: Mój psiak - osoba towarzysząca.

Przeciez noszenie psa do lekarza jest takim samym zagrożeniem dla pacjentow jak i dla samego psa, szkoda zachodu.
Nioska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 15:44   #9
Driadeis
Raczkowanie
 
Avatar Driadeis
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 94
Dot.: Mój psiak - osoba towarzysząca.

Serio? Pies do przychodni? Na kozetce też siedział?
Skąd ludzie biorą takie pomysły, to ja nie wiem...

Jeśli to nie jest pies asystujący to nie rozumiem potrzeby zabierania zwierzaka do miejsca, które powinno być utrzymane w jak największej czystości, bo przychodzą tam ludzie z różnymi schorzeniami.
I nieważne, czy był to shi-tzu czy dog niemiecki. Bez względu na poziom higieny czy rodzaj sierści - psy mają na sobie mnóstwo zarazków, mogą przenosić pasożyty itd. A niektórzy ludzie zwyczajnie się psów boją lub ich nie lubią - tak, są tacy. I trzeba to uszanować.
Żeby nie było - sama mam psa i kocham go ogromnie. Ale przychodnia, a tym bardziej gabinet lekarski, to nie miejsce dla jakiegokolwiek zwierzaka. To po prostu niebezpieczne i dla niego i dla ludzi. Sierść, naskórek, ślina psa mogą zafałszować wyniki badań alergika. A środki dezynfekujące mogą być z kolei groźne dla zwierzaka. Że o ogromnym stresie nie wspomnę - mnóstwo ludzi, często dziwnie się zachowujących (płacz, krzyk, kichanie, kaszlenie itp.), a do tego zapachy i atmosfera jak u znienawidzonego przez zwierzaki weterynarza.
__________________
Rzeczy nie są dobre ani złe same z siebie. Stają się takie przez to, co z nimi robimy.
Driadeis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-30 15:44:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.