Makijaż karnawałowy wg mnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs – makijaż karnawałowy

Notka

Konkurs – makijaż karnawałowy Zapraszamy do udziału w konkursie "Makijaż karnawałowy z marką Rossmann".
Przed Wami doskonała okazja do zaprezentowania swoich umiejętności makijażowych i wygrania kart podarunkowych Rossmann.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-14, 15:07   #1
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Wink

Makijaż karnawałowy wg mnie


WITAM WSZYSTKICH ZAGLĄDAJĄCYCH SERDECZNIE !
W moim wątku odnośnie makijażu karnawałowego pokażę wszystko co mogę. Nie jestem profesjonalną kosmetyczką, wizażystką czy makijażystką, po prostu chcę włączyć się do tego tematu i podzielić się moimi spostrzeżeniami z innymi Wizażankami , a i mam nadzieję coś sobie podpatrzeć ciekawego.

Z tego co widzę to jest tutaj dużo świetnych propozycji makijażu na karnawał, widać że dla większości z Was to pasja- i tak powinno być!
Też bardzo to lubię, a maluję się od ogólniaka- eh zamierzchłe czasy, zaczynałam od błękitnych cieni do powiek, teraz preferuję wszelkie brązy a czasem szarości zależy od humoru. Wiem tyle ile mi potrzeba na moje własne potrzeby. Bo wiadomo, że makijaż dla każdej kobiety jest istotnym elementem jej życia- nie da się ukryć to są takie nasze codzienne rytuały. Kobieta musi się „umalować” do pracy, na uczelnię, na randkę czy na imprezę, żeby jakoś wyglądać. Na każdą z tych okazji należy dobrać inny rodzaj makijażu, wiadomo, że ten wieczorowy będzie mocniejszy, bardziej tajemniczy i taki z pazurem za sprawą mocniejszego makijażu oka. Na co dzień będzie to delikatny make up, z lekko podkreślonym okiem, wytuszowanymi rzęsami i jasnym błyszczykiem bądź samą pomadką ochronną do ust.

Nieodłącznym elementem każdego makijażu jest dobry podkład- i jest to albo fluid albo baza pod makijaż lekko przypudrowane, zależnie od naszych preferencji. Wiem z własnego doświadczenia, że odrobina pudru na twarzy nawet latem potrafi uchronić moją jasną karnację przed promieniami słonecznymi. Puder stwarza taką barierę dzięki, której się nie spiekam jak rak. Zimą także na mrozie puder chroni przed wysuszeniem cery i późniejszym czerwienieniem się jak burak. Najważniejsze w doborze pudru jest odpowiedni jego kolor dla naszego koloru karnacji.

Nie za bardzo lubię stwierdzenia od osób, które mówią „Ja to się w ogóle nie maluję i nie używam żadnych kosmetyków” – jak ze średniowiecza slogany, po prostu mnie to drażni, a słyszałam już kilka takich osób .

Nie wiem czy są kobiety które wyglądają idealnie pod każdym względem - mają gęste, grube , czarne rzęsy i porcelanową cerę. Bynajmniej ja takiej na oczy nie widziałam, za to widziałam i widuję super zadbane kobiety z dobrze dobranym makijażem, promienne i pewne siebie, w różnym wieku. No są te też niekorzystnie wyglądające… Uważam, że wszystko jest dla ludzi, a kosmetyki zwłaszcza dla kobiet. Jeśli ktoś mówi makijażowi NIE przez całe życie i się tym w ogóle nie interesuje to potem przy najbliższej okazji np. wyjście na imprezę to widać. Źle podkreślone oko np. dla małych oczu obmalowanie na około czarną kredką to jakaś tragedia- oczy giną, źle dobrany kolor pudru, fluidu. Albo jakoś nieumiejętnie nałożony cień do powiek, który się obsypuje na policzki, a nie wspomnę już o czarnych kropkach na powiekach od dotknięcia szczoteczką od maskary brrrr.

Moja nadwyraz konserwatywna nauczycielka z ogólniaka namiętnie przez 5 lat szkoły powtarzała cyt. „dziewczyny nie pudrujcie się bo wam wyjdą zmarszczki” ale za czasów jej młodości puder był inaczej produkowany bodajże na bazie mączki ryżowej- która wysuszała strasznie, teraz są świetne pudry w kamieniu, fluidy w tubkach w musach, które nie szkodzą skórze a wręcz mogą nawilżać. Więc ta pani nauczycielka troszkę siedzi w innej epoce- ale pewnie dalej głosi swoje przestarzałe teorie. No ona nie używała pudru, fluidu i maskary.
Ona tylko obmalowywała swoje malutkie oczka niebieską konturówką, a usta malowała niczym gejsza w serduszko tyle, że na wściekły róż, dawały się również we znaki na jej twarzy plamy od słońca no i zmarszczki, niewydepilowane brwi i ceglasty róż na policzkach. Ona właśnie była taką osobą (sama twierdząc, że wygląda młodo i rześko) co to się malować nie musi za dużo i że nie potrzebuje kosmetyków za wiele

To na razie tyle mojego marudzenia , będę pisać i dołączać fotki.

Edytowane przez kasia00_19
Czas edycji: 2012-01-14 o 19:55
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 20:05   #2
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Aby zacząć zajmować się makijażem na własnej twarzy i go odpowiednio dobrać, musimy najpierw wiedzieć jaki mamy jej kształt . Należy dokładnie przetestować kształt twarzy- od tego, jaki mamy kształt twarzy zależy, co nam pasuje. A jak sprawdzić swój kształt twarzy? Usiądź bez makijażu w jasnym, równomiernym świetle (najlepiej dziennym) przed lustrem, które jest na tyle duże aby widzieć całą twarz i ramiona. Włosy zwiąż gumką- tak aby cała twarz była odsłonięta. Nałóż na twarz krem- może być błyszczący. Wtedy będzie widać, że wyraziste partie twarzy stały się jeszcze bardziej widoczne. Teraz należy obejrzeć 3 strefy twarzy:

- strefę skroni - począwszy od nasady włosów aż do skroni i brwi
- strefę policzków – od brwi aż do czubka nosa
- strefę szczęki i podbródka – począwszy od nosa w dół

Teraz należy przeanalizować i porównać siedem rysunków z kształtem twarzy. I już powinno być wiadomo jaki kształt twarzy posiadamy. Może też zdarzyć się, że nie zdołamy przyporządkować sobie określonego typu- oznacza to, że nasza twarz ma formę mieszaną. Ale taka wiedza także ułatwi nam dalsze działanie w doborze odpowiedniego makijażu. (załączony obrazek kształtów twarzy pochodzi z książki „Stylizacja twarzy” Eva-Maria Kuss, Shelley Sedlmaier)

Siedem najczęściej występujących kształtów twarzy:

1. Twarz owalna
2. Twarz kwadratowa
3. Twarz prostokątna
4. Twarz okrągła
5. Twarz trójkątna (w kształcie serca)
6. Twarz trapezowa (w kształcie kropli)
7. Twarz sześciokątna (w kształcie diamentu)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarze.jpg (51,6 KB, 43 załadowań)

Edytowane przez kasia00_19
Czas edycji: 2012-01-15 o 17:47
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 20:33   #3
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

A tutaj podaję cechy charakterystyczne poszczególnych kształtów twarzy:

1. Twarz owalna

Cechy:
- najwyższy punkt czoła znajduje się na środkowej osi twarzy
- zaokrąglony kształt nasady włosów
- najszersze miejsce znajduje się na wysokości kości policzkowych
- linia policzków delikatnie zwężająca się ku dołowi
- strefa podbródka łagodnie zaokrąglona
Ogólne wrażenie: doskonałe proporcje. Owal jest idealnym kształtem twarzy. Czoło, usta i oczy odpowiadają klasycznym kanonom urody.
Oddziaływanie: owal promieniuje harmonią i pozostawia wrażenie wyważonej osobowości.

2. Twarz kwadratowa


Cechy:

- linia włosów zazwyczaj przebiega prosto, ale tworzy kąty
- często niskie czoło
- pionowa linia skroni, policzków i podbródka
- strefa podbródka z wyraźnymi kątami
Ogólne wrażenie: szeroka i płaska, kanciasta
Oddziaływanie: kanciaste rysy twarzy świadczą o silnej woli i pewnej surowości

3. Twarz prostokątna


Cechy:
- wyraźnie załamująca się i tworząca kąty linia włosów
- często wysokie czoło
- raczej pionowa linia skroni, policzków i podbródka
- kanciasta strefa podbródka
- czasami długi podbródek
Ogólne wrażenie: długa i wąska, kanciasta
Oddziaływanie: twarz wydaje się być lekko dominująca (podobnie jak przy twarzy kwadratowej), wysokie czoło kojarzone jest z silnym intelektem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg elementy twarzy.jpg (74,9 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez kasia00_19
Czas edycji: 2012-01-15 o 17:44
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 20:35   #4
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Ciąg dalszy...

4. Twarz okrągła


Cechy:
- zaokrąglona nasada włosów
- najszersze miejsce: pełne policzki
- delikatny kontur szczęki, bez kantów
- mały i zaokrąglony podbródek
Ogólne wrażenie: szeroka i płaska
Oddziaływanie: odbierana jako kobieca, ciepła i wrażliwa, a także nieco dziecinna i świadcząca o słabej woli

5. Twarz trójkątna (w kształcie serca)


Cechy:
- linia włosów tworzy zakola, przebiega prosto lub uzupełnia sercowaty kształt twarzy
- dosyć wysokie lub szerokie czoło, czasami też wypukłe
- delikatna linia szczęki, bez żadnych kantów
- wąski podbródek, często wąski i szpiczasty
Ogólne wrażenie: zazwyczaj długa i szpiczasta, kiedy jednak dolna część twarzy przypomina owal, cała twarz jest bardzo zbliżona do ideału
Oddziaływanie: dominujące czoło sugeruje osobowość intelektualistki, zaostrzony kształt podbródka świadczy o silnej woli i sile przebicia

6. Twarz trapezowa (w kształcie kropli)


Cechy:
- wąskie i raczej niskie czoło
- szerokie i pełne policzki i strefa szczęki
- najczęściej małe i okrągłe usta
Ogólne wrażenie: najczęściej szeroka i płaska, pełna
Oddziaływanie: ten typ pozostawia wrażenie, ze działasz głównie instynktownie

7. Twarz sześciokątna (w kształcie diamentu)


Cechy:
- wąskie czoło
- miejsce najszersze: kości policzkowe
- trójkątny podbródek
Ogólne wrażenie: najczęściej szeroka i płaska
Oddziaływanie: te rysy twarzy świadczą o samowoli i podejmowaniu decyzji zgodnie z własnymi odczuciami

Edytowane przez kasia00_19
Czas edycji: 2012-01-15 o 17:46
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 16:45   #5
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

WSKAZÓWKI DLA KAŻDEGO KSZTAŁTU TWARZY.

Nie powinniśmy za pomocą jakiś sztuczek przerabiać całkowicie cech naszej twarzy np. policzków na szczupłe, poszerzać wąskich ust tak, aby wyglądały na bardzo pełne- nie możemy wprowadzać bardzo zdecydowanych, diametralnych działań, które wyeliminowałyby naszą własną osobowość i stworzyły całkiem kogoś innego. Bo przecież jedna z nas ma okrągłą buzię inna w kształcie serca i każda jest piękna. Trzeba podkreślić indywidualne zalety twarzy, które przecież każda z nas ma. Wskazane jest aby zatuszować małe niedoskonałości wtedy to co chcemy pokazać będzie lepiej uwydatnione a i my przecież będziemy się lepiej czuć. A poniżej znajdują się wskazówki dla poszczególnych kształtów twarzy- takie podpowiedzi w jaki sposób można polepszyć swój wizerunek.( Obrazki z książki „Stylizacja twarzy” Eva-Maria Kuss, Shelley Sedlmaier)

1. TWARZ OWALNA:

Podstawowe zasady: Posiadaczka takiego kształtu twarzy nie musi niczego tuszować, przy taki kształcie mamy ogromną ilość środków do wyboru. Mając tak proporcjonalną twarz można sobie pozwolić na większość eksperymentów.
Makijaż: Nakładać podkład równomiernie na całą twarz. Można podkreślić różem kości policzkowe.
Brwi: Brwi powinny być skierowane lekko ku górze, podkreśli to pozytywną, przyjazną aurę.
Oczy: Szczególnie korzystnie kiedy są podkreślone tak, że mają kształt migdałów. Zaczynając od środka powieki, nakładać cienie: od średniego do ciemniejszego, w kierunku do góry i na boki. Na koniec nałóż jaśniejszy odcień na środku powieki, kierując go w stronę wewnętrznego kąta oka.
Policzki: W zależności od tego jak się chce wyglądać, należy nakładać róż wzdłuż linii poziomych lub pionowych. Można też na kościach policzkowych lub lekko pod nimi- należy wypróbować jak jest najlepiej.
Usta: Kształt ust można podkreślić nakładając na nie średni odcień szminki lub błyszczyka.

2. TWARZ KWADRATOWA:


Podstawowe zasady: Ostre rysy twarzy można optycznie złagodzić, nakładając na nie delikatniejszy makijaż. Linie pionowe i ukośne polepszają proporcje twarzy i wyszczuplają ją.
Makijaż: Należy używać jednocześnie ciemniejszego i jaśniejszego podkładu, jasny- pionowymi liniami na środkową część twarzy, od środka czoła przez nos i pod oczy aż do czubka brody. Ciemniejszy podkład stosuj do bocznych partii twarzy (skronie, policzki i broda). A granice między odcieniami podkładu zatrzyj, żeby całość wyglądała naturalnie. Wypróbuj ten sposób, a potem zrób sobie zdjęcie i oceń.
Brwi: Uformuj je tak, żeby były skierowane do góry. Najwyższy punkt brwi powinien znajdować się dokładnie nad źrenicą, lub lekko przesunięty na bok. Brwi nie powinny wchodzić zbyt daleko w obszar skroni- w ten sposób nie będą optycznie poszerzać twarzy. Jeśli masz niskie czoło i bardzo ciemne brwi, można rozjaśnić włoski o jeden lub dwa tony, aby powiększyć czoło.
Oczy: Nałóż rozjaśniający odcień na środek powieki, bezpośrednio pod brwiami. Na zewnętrzny kącik powieki nanieś średnio ciemny lub ciemny cień do powiek. Zacznij od linii rzęs i nałóż cień aż do końca brwi, aby następnie nałożyć w zewnętrznym kąciku oka nieco jaśniejszy kolor cienia (w przypadku oczu osadzonych blisko siebie) lub odcień ciemniejszy (jeśli oczy szeroko rozstawione).
Policzki: Róż nanieś ukośnie, ponad kośćmi policzkowymi. Dodatkowo muśnij skronie i brodę beżowym odcieniem różu.
Usta: Podkreśl ich zaokrąglone partie, przede wszystkim linię dolnej wargi i łuk górnej. Używaj konturówki o odcieniach od średniego do ciemnego.

3. TWARZ PROSTOKĄTNA:


Podstawowe zasady: Wszystkie ostre rysy twarzy można stonować, podkreślając części , które są okrągłe i delikatnie ją cieniując (tak jak przy twarzy kwadratowej). Makijaż najlepiej nakładać poziomymi liniami, aby zrównoważyć podłużny i wąski kształt twarzy.
Makijaż: Jeśli chcesz, aby broda i czoło u nasady wyglądały delikatniej, powinnaś użyć w tych miejscach ciemniejszego odcienia podkładu lub różu.
Brwi: Jeśli masz bardzo wysokie czoło i ciemne włosy, brwi mogą być nieco grubsze i ciemniejsze. Dobrze jest też nieco przedłużyć linię brwi w kierunku skroni.
Oczy: Żywe kontrasty ciemnych i jasnych kolorów sprawią, że będziesz wyglądać na osobę dynamiczną. Jeśli pozwala na to kształt oczu, powinnaś nakładać cienie poziomo.
Policzki: Nałóż róż na większej powierzchni w kierunku poziomym. Spróbuj najpierw pomalować nim policzki pod kośćmi policzkowymi. Teraz twoja twarz będzie wyglądać na szerszą. Makijaż będzie bardziej dyskretny, kiedy umieścisz róż dokładnie na kościach policzkowych. Powinnaś też musnąć skórę przy nasadzie włosów, na bokach szczęki i ewentualnie dodatkowo na brodzie.
Usta: tak jak przy twarzy kwadratowej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (25,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (26,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (26,4 KB, 2 załadowań)

Edytowane przez kasia00_19
Czas edycji: 2012-01-15 o 17:42
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 16:48   #6
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

4. TWARZ OKRĄGŁA:

Podstawowe zasady:
Nakładamy makijaż wydłużonymi liniami, aby twarz wyglądała na szczuplejszą. W zależności od typu urody, ostre kształty i kontury mogą dodać twojej twarzy charakteru.
Makijaż, brwi, oczy: tak jak przy twarzy kwadratowej.
Policzki: Nałóż na policzki klasyczny trójkąt różu. Przy tym linia jego dłuższego boku powinna być skierowana do tyłu, w kierunku linii włosów. Ta część powinna być też najciemniejsza.
Usta: Usta są bardzo ważnym elementem okrągłej twarzy i powinny być tak umalowane aby zwracały na siebie uwagę. Jeśli chcesz to możesz użyć konturówki.

5. TWARZ TRÓJKĄTNA (w kształcie serca):


Podstawowe zasady:
Możemy poprawić proporcje twarzy, jeśli optycznie wyważymy szerokość i wysokość czoła oraz szczupłą (i często wydłużoną) brodę.
Makijaż: Szerokie i dominujące rozmiarami partie twarzy należy cieniować. Części te powinny być utrzymane w naturalnych odcieniach. Do cieniowania czoła należy użyć troszkę ciemniejszego podkładu.
Brwi: W zależności od fryzury brwi mogą być cieńsze lub grubsze.
Oczy: najbardziej odpowiednie są kolory matowe, harmonizujące ze sobą tonem.
Policzki: Polecany róż w odcieniach od jasnego do średniociemnego. Powinien być nakładany w linii ukośnej. Nałóż najpierw róż na wysokości kości policzkowych; następnie nałóż róż pod nimi i sprawdź, w którym rodzaju makijażu jest Ci lepiej. Jeśli masz szerokie policzki, prawdopodobnie będziesz wyglądać lepiej, kiedy nałożysz róż na wysokości kości policzkowych. Twoja broda nie powinna być zbyt pociągła. Odrobina neutralnego różu na skroniach doda Ci powabu.
Usta: Powinnaś je wyeksponować, zwłaszcza, jeśli nasz długą i szpiczastą brodę. Używaj konturówki i szminki w odcieniach od jasnego do średnio ciemnego.

6. TWARZ TRAPEZOWA (w kształcie kropli):


Podstawowe zasady:
Powinnaś podkreślić wygląd górnych partii twarzy (oczy) i modelować część dolną.
Makijaż: tak jak przy twarzy okrągłej.
Brwi: Powinny być raczej cienkie, ponieważ zbyt grube brwi optycznie skracają czoło i nadają ciężki wygląd oczom.
Oczy: Koniecznie trzeba je podkreślić i powiększyć. Używaj cieni do powiek w kolorach od jasnego do średniociemnego. Stosuj też kredkę albo eyeliner.
Policzki: Róż powinnaś umieścić poniżej linii kości policzkowych. Następnie należy narysować nim trójkąt, skierowany w stronę szczęki. Najlepsze są kolory beżowo- brunatne w odcieniach od jasnego do średnio ciemnego. Muśnij tez różem brodę.
Usta: Wyeksponowane i podkreślone pełne usta równoważą nieco wygląd zbyt szerokiej szczęki. Nałóż na usta podkład w kolorach od średnio ciemnego do ciemnego oraz podkreśl ich kształt odpowiednio konturówką. Na wierzch nałóż jaśniejszy odcień szminki lub błyszczyka.

7. TWARZ SZEŚCIOKĄTNA (w kształcie diamentu):


Podstawowe zasady: Policzki powinnaś wymodelować tak, aby wyglądały na szczuplejsze. Oczy i usta należy podkreślić, używając jasnych odcieni.
Makijaż: Możesz użyć dwóch odcieni podkładu. Ciemniejszy nałóż na boki policzków, a więc w najszerszej części twarzy.
Brwi: Cienkie będą wyglądały najlepiej.
Oczy: Głęboko osadzone oczy malować, używając jasnych i błyszczących kolorów. Podkreśl kontur oczu, używając kredki lub eyelinera.
Policzki: Możesz zaakcentować ich wygląd, umieszczając róż poniżej kości policzkowych, lub nadać im wygląd neutralny, kiedy nałożysz róż na kościach policzkowych lub lekko ponad nimi i pociągniesz go ukośnie przez policzki. Na końcu tej linii róż powinien być najjaśniejszy.
Usta: Niekorzystnie będą wyglądać ciemne kolory. Najlepiej kolory jasne i średnio ciemne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (25,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (18,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (23,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (22,0 KB, 2 załadowań)

Edytowane przez kasia00_19
Czas edycji: 2012-01-15 o 17:40
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 17:36   #7
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Teraz kilka słów o tym jakich kosmetyków używam, ponieważ jestem strasznie do nich przywiązana.

- Dla mnie podstawa to krem nawilżający, który jest niejako bazą pod makijaż, najbardziej lubię firmy Garnier.

- Od kilku lat używam swojego ulubionego pudru w kamieniu Rimmel Stay Matte nr. 003 Peach Glow, gdyż najlepiej on wygląda na mojej twarzy nie stwarzając maski innego koloru, nie oddziela się kolorytem od barwy skóry na szyi. W lato jak się troszkę opalę to odcień nieco ciemniejszy nr. 004. Moim zdaniem jest trwały, dobrze kryje, twarz się nie błyszczy przez jakieś 6 godzin, cena względna i pojemność dość spora- starcza na długo (14 g za ok. 20 zł).

- Aby pozbyć się drobnych niedoskonałości, które czasem pojawiają się nieproszone na twarzy warto mieć pod ręka korektor. Ja w sumie od wielu lat także używam jednego korektora Constance Carroll Touch Away Concealer nr. 2 medium- doskonale maskuje wszelkie niedoskonałości jest tani 7 zł i wydajny a opakowanie to taki w sztyfcie jak szminka i taka objętości jak szminka.

- Moimi ulubionymi cieniami do powiek są cienie Bell, ale tez preferuję np. Max Faktor , Astor.

- Maskara, której obecnie używam i ją uwielbiam to Maybelline Volum’ Express- pogrubiający tusz do rzęs. Wcześniej też przez długi czas kupowałam maskarę Rimmel Extra Super Lash również był znakomity. Moim wyznacznikiem wyboru tuszów do rzęs jest przede wszystkim szczotka- ma być gęsta i dość długa aby mogła objąć jak najwięcej rzęs. No wiadomo że tusz nie może zbyt szybko zasychać i się kruszyć na rzęsach.
A te dwa wymienione mi po prostu bardzo podpasowały i cenowo są atrakcyjne dla mnie.

- W makijażu oka istotny jest eye liner i kredka do oczu ( lubię Rimmela i Maybelline), ale preferuję zaznaczanie raczej górnej powieki kreską, dolną omijam bo mam wrażenie, że mi pomniejsza oko .

- Do ust preferuję wszelkie błyszczyki lekko połyskujące (ulubiony Rimmel Volume booster) i pomadki ochronne do ust, nawet wazelina kosmetyczna- działa jak pomadka, usta fajnie się błyszczą. Uważam, że usta nie pomalowane do mocnego makijażu oka (tzn. muśnięte tylko pomadką ochronną) bardzo pasują, są wtedy takie bladoróżowe. Nie przepadam za szminkami kolorowymi

- Lubię podkreślić kości policzkowe różem, używam Rimmel.

Podaje te kosmetyki ponieważ jak używam innych to jakoś źle się czuję, a tez trochę wypróbowałam innych i w tych obecnych czuję się najlepiej.
W dalszych postach dołączę fotki makijaży oka, mój ulubiony to smoky eye w różnych kolorach, najczęściej brąz i ciemnoszary - na karnawał pasuje jak ulał.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kosmetyki.jpg (164,5 KB, 11 załadowań)
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-16, 16:10   #8
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

A tutaj taki szalony karnawałowy makijaż, trochę psychodeliczny- na pewno dla odważnych. I nawet jest kreska na dole, za którą nie przepadam ale tu pasuje.
Użyłam:
- czarnej kredki do oczu
- białej kredki do oczu
- cień do powiek (żółty ze świecącymi drobinkami , ciemnoszary matowy, szaro-zielony ze złotym połyskiem, kremowy perłowy
- tusz do rzęs
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (56,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (58,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (58,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (52,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (50,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (41,2 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (56,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (48,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (48,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (26,5 KB, 6 załadowań)
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 19:08   #9
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Dzisiaj załączam fotki makijażu oczu, który może być na co dzień i od święta, moim zdaniem nadaje też się na makijaż dzienny tyle, że wtedy użyłabym mniej rozświetlającego cienia. Nadaję się jak najbardziej na karnawał ponieważ dobrze wygląda przy oświetleniu sztucznym.
Użyłam cieni brązowych począwszy od beżowego ze świecącymi drobinkami, takiego lekko bordowego, czekoladowego i kremowego perłowego. Moim zdaniem pasuje tutaj też kreska czarnym eye linerem- jako nadanie charakteru oczom. Myślę, pasowałyby tu sztuczne rzęsy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (25,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (35,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 22.jpg (33,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33.jpg (33,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 44.jpg (37,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 55.jpg (36,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 66.jpg (41,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 77.jpg (31,8 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 88.jpg (21,3 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 99.jpg (35,6 KB, 4 załadowań)
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:39   #10
Monikonsa89
Zakorzenienie
 
Avatar Monikonsa89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 550
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

witaj Kasiu! Przydatne wskazówki i bardzo fajne makijaże! Pierwszy wykonałaś świetnie! Będę odwiedzać i zapraszam do siebie
__________________
Mówcie do mnie Moniś

ja na maxmodels
http://www.maxmodels.pl/monikonsa.html
Monikonsa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 16:20   #11
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

A tutaj makijaż w brązach taki z małym pazurem...
Użyłam:
- brązowej kredki do oczu
- białej kredki do oczu
- dwóch odcieni brązu (ciemny matowy, średni ze złotymi drobinkami)
- jasny cień perłowy
- tusz do rzęs
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (26,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 22.jpg (30,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33.jpg (42,5 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 44.jpg (21,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 55.jpg (34,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 66.jpg (28,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 77.jpg (35,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 88.jpg (32,4 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 99.jpg (41,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1000.jpg (37,7 KB, 9 załadowań)
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 16:40   #12
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

A tutaj takie szaleństwo fioletu z żółtym, pasowałby do rockowej stylizacji
użyłam:
- fioletowy cień do powiek
- grafitowy cień do powiek
- żółty cień do powiek
- eyeliner czarny
- tusz do rzęs czarny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 111.jpg (25,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 333.jpg (33,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 444.jpg (28,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 555.jpg (26,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 666.jpg (31,9 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 777.jpg (22,8 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 888.jpg (27,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 999.jpg (29,9 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1010101.jpg (27,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 222.jpg (24,6 KB, 9 załadowań)
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 18:25   #13
Monikonsa89
Zakorzenienie
 
Avatar Monikonsa89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 550
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

makijaż w brązach bardzo fajny!
__________________
Mówcie do mnie Moniś

ja na maxmodels
http://www.maxmodels.pl/monikonsa.html
Monikonsa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 18:45   #14
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Dzisiaj wpadłam na pomysł, że przecież doskonałą inspiracją w makijażu karnawałowym mogą być gwiazdy tj. sławne piosenkarki, aktorki. Taka klasyka, wyważony styl (np. niezbyt kolorowe makijaże) też sprawdzą się w karnawale. Do takiego makijażu odpowiedni ubiór- i czujemy się jak diva. Diva w karnawale jak najbardziej tak!
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 18:57   #15
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Dzisiaj proponuję taką małą zabawę!!!

QUIZ MAKIJAŻOWY

A mianowicie codziennie będę dawać zagadkę, będą to ujęcia oczu- codziennie jakaś inna gwiazda czy to kina bądź piosenkarka przeze mnie wybrana, której makijaż w jakimś stopniu mnie inspiruje i mi się podoba
Mam nadzieje że znajdą się chętne osoby do zgadywania? Będą to oczy jednej osoby. Jak nikt nie odgadnie przez długi czas to będę dawać podpowiedzi- będą to fakty z życia lub kariery zawodowej gwiazdy.
A dzisiaj na pierwszy ogień takie fotki.
A więc czyje to oczy? ktoś wie ???
(załączone wycinki oczu pochodzą z fotografii ze stron www. kolejno :
- http://mekyaj.net/vb/showthread.php?t=7566
- http://www.rankingfamosos.com/ver-no...un-cartel/2000
- http://www.rankingfamosos.com/ver-no...un-cartel/2000
- http://lilyonthewater.livejournal.com/63489.html)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_1.jpg (9,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_3.jpg (13,2 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_4.jpg (7,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_5.jpg (10,8 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez kasia00_19
Czas edycji: 2012-01-22 o 19:53
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 22:35   #16
OlaBulBul
Zakorzenienie
 
Avatar OlaBulBul
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ♪
Wiadomości: 3 371
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Czy to Brigitte Bardot? nie jestem pewna ale to pierwsze co mi sie nasunęło

Śliczny makijaż pierwszy
__________________
Bo w życiu o to chodzi by być troche nie poważnym
OlaBulBul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 04:53   #17
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

tak zgadza się to Brigitte Bardot, ona to zawsze miała podkreślone oko, BRAWO za spostrzegawczość
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 05:02   #18
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

A oto zagadka nr. 2 ciekawe czy też zostanie odgadnięta tak szybko jak ta pierwsza? Czyje to oczy na fotkach ? Wiecie??
(załączone wycinki oczu pochodzą z fotografii ze strony:
- http://iamthechildofthemoon.blogspot...e-deneuve.html )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_1.jpg (13,5 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_2.jpg (9,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_3.jpg (8,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_4.jpg (9,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_5.jpg (11,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_6.jpg (9,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_7.jpg (10,8 KB, 3 załadowań)

Edytowane przez kasia00_19
Czas edycji: 2012-01-22 o 19:59
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 07:39   #19
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Cytat:
Napisane przez kasia00_19 Pokaż wiadomość
A oto zagadka nr. 2 ciekawe czy też zostanie odgadnięta tak szybko jak ta pierwsza? Czyje to oczy na fotkach ? Wiecie??
Czy to Uma Thurman?
redroses jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 08:52   #20
OlaBulBul
Zakorzenienie
 
Avatar OlaBulBul
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ♪
Wiadomości: 3 371
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Wygrałam 5 ?
__________________
Bo w życiu o to chodzi by być troche nie poważnym
OlaBulBul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 09:09   #21
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Heidi Klum?
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 15:35   #22
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

nie to nie Uma i nie Heidi

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

już wcześniej była 5
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-21, 15:39   #23
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

podpowiedź: grała w filmie "8 kobiet" , brała udział w reklamach perfum Chanel i Yves Saint Laurent, pochodzi z Francji, ktoś wie?
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-21, 21:53   #24
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

catherine deneuve!
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-22, 14:04   #25
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

BRAWO Michunka już myślałam, że nikt nie będzie chciał odgadnąć
Dzisiaj załączę fotki makijażu inspirowanego Brigitte Bardot i Catherine Deneuve
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-22, 16:51   #26
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

A to makijaż oczu inspirowany stylem Brigitte Bardot .
Cechą charakterystyczną makijażu tej gwiazdy jest mocno zarysowany koci kształt oka poprzez dość grubą kreskę, która w zewnętrznym kąciku oka podnosi się do góry dodając tym samym kokieteryjności.

Moja wersja makijażu to kreska wokół oka czarną kredką, którą roztarłam. Następnie wzdłuż tego roztarcia pociągnęłam białą perłową kredką do oczu, także lekko roztarłam - na to położyłam jasny perłowy cień, a na górną partię powieki położyłam fioletowy cień- jest to także nawiązanie do makijażu Bardot, gdyż często oglądając jej fotki widzę, że miała oko zaznaczone fioletem. Pod brwią rozjaśniłam jasnym, perłowym cieniem.

Na koniec zrobiłam kreskę czarnym eye linerem i pomalowałam rzęsy czarnym tuszem. Zrobiłam białą kredką rozjaśnienie na linii wodnej. Nie jest to kompletne odwzorowanie makijażu Bardot jedynie inspiracja, którą dostosowałam do swoich potrzeb .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_1.jpg (60,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_3.jpg (75,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_4.jpg (76,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_5.jpg (81,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_6.jpg (104,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_7.jpg (75,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_8.jpg (101,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_9.jpg (49,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_10.jpg (86,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez_tytułu_2.jpg (86,5 KB, 5 załadowań)

Edytowane przez kasia00_19
Czas edycji: 2012-01-22 o 16:56
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-22, 19:41   #27
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

A tutaj makijaż inspirowany stylem Catherine Deneuve.

Na fotkach, zwłaszcza z jej młodości, widać że oczy podkreślała takimi szarościami, ciemnymi zieleniami, czasem była to kreska na górnej powiece, a jeszcze innym razem gdy to np. pozowała na okładkę Vogue miała doklejone rzęsy.

Ogólne moje wrażenie makijażu jej oczu to przeważnie zaakcentowana wewnętrzna część oka (cień na środku między brwią a powieką).
Ja zainspirowana tym stylem malowania oczu, stworzyłam coś swojego. Namalowałam kreskę kredką do oczu w kolorze brązowo- zielonym, a następnie roztarłam. Użyłam cienia do powiek w kolorze khaki, z lekkim połyskiem. Całość lekko rozświetliłam jasnym cieniem, gdyż w końcu to kreacja na karnawał. No i nie może zabraknąć wytuszowanych rzęs
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (89,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (46,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (72,5 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (35,7 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (57,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (41,2 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (74,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (63,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (64,0 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (73,1 KB, 3 załadowań)
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-22, 20:21   #28
Monikonsa89
Zakorzenienie
 
Avatar Monikonsa89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 550
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Kasiu podoba mi się, że wkładasz starania w prowadzenie tego wątku i wklejasz zgodnie z regulaminem własne a nie cudze makijaże Nowe makijaże mi się podobają, szczególnie ten z grubą krechą choć cienie powinnaś podciągnąć wyżej Powodzenia kochana!
__________________
Mówcie do mnie Moniś

ja na maxmodels
http://www.maxmodels.pl/monikonsa.html
Monikonsa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-22, 20:31   #29
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Dziękuję za wszelkie uwagi (poprawię się ) są dla mnie cenne zwłaszcza od Ciebie Moniś, byłam na maxmodels i widziałam Twoje prace obłędne i takie zróżnicowane
kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-22, 20:33   #30
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Makijaż karnawałowy wg mnie

Mnie się też podoba te z grubą kreską. Cudo! ja jestem uzależniona od kreski na oku. Zwłaszcza od grubej
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs – makijaż karnawałowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.