Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Który aspekt dotyczący nowo kupionego mieszkania spędza Ci sen z powiek?
Uciążliwi sąsiedzi 26 46,43%
Głośne ciągi komunikacyjne w pobliżu bloku 8 14,29%
Niedoróbki dewelopera 5 8,93%
Niewyciszone mieszkanie 12 21,43%
Kiepska komunikacja z innymi częściami miasta 9 16,07%
Nieestetyczna i zaniedbana okolica 7 12,50%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 56. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-13, 11:16   #241
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z ciekawości - lepiej kupować mieszkanie do generalnego remontu, czy tylko do odświeżenia?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Nie kupilabym rudery do generalnego remontu nie znam sie na tym i na bank nie doszacowalabym kosztow wymiany instalacji i innych niespodzianek w tego typu mieszkaniu a remonty i tak chloną pieniądze jak gąbka. Szkoda czasu, nerwow i pieniedzy.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 12:15   #242
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88756337]To chyba oczywiste, że do odświeżenia. Przy generalnym remoncie do wywalenia może być wszystko: stare płytki, podłogi, okna, drzwi, wszystkiego trzeba się pozbyć, wywieźć i potem kłaść nowe. Koszmar. To już chyba lepiej zacząć budować dom od zera i zrobić od razu po swojemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Poza tym często wychodzi tak ze trzeba zrobić więcej niż na początku się wydaje .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 12:17   #243
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 12:27   #244
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z ciekawości - lepiej kupować mieszkanie do generalnego remontu, czy tylko do odświeżenia?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Zdecydowanie do odswiezenia. Zaoszczedzasz duzo czasu i nerwow. Tym bardziej jak sie nie znasz na tego typu sprawach, to musisz znalezc bardzo dobrych fachowcow, ktorzy Cie nie oszukaja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 12:34   #245
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie do odswiezenia. Zaoszczedzasz duzo czasu i nerwow. Tym bardziej jak sie nie znasz na tego typu sprawach, to musisz znalezc bardzo dobrych fachowcow, ktorzy Cie nie oszukaja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic nie kupuje póki co

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 14:34   #246
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 14:55   #247
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No właśnie nasze mieszkanie, które "dostaliśmy" na pierwszy rzut oka było takie ok, no może nie super nowoczesne, ale po odświeżeniu wyglądało ok, z mężem zrobiliśmy tylko taki mały remont typu pomalowaliśmy płytki w kuchni i łazience, na podłogę gumolity (gumoleony ) a'la panele, przemalowlismy ściany, trochę poszpachlowalismy gdzie były największe ubytki, wymieniliśmy drzwi (kupione "z wystawy" za 50 i 60 zł) i takie mieszkanie mogłoby zostać wystawione jako "do odświeżenia". A tu bum, cała elektryka do robienia, cała hydraulika, wszystko. Więc najpierw wyrzuciliśmy kilka tys na odświeżenie, a teraz musimy remontować od podstaw, mimo że na pierwszy rzut oka było "do odświeżenia". Przed jakimkolwiek remontem wyglądało tak mniej więcej :Screenshot_20210613-155540.jpg

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-13, 15:03   #248
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Bo trzeba zacząc od sprawdzenia stanu technicznego.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 15:07   #249
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Bo trzeba zacząc od sprawdzenia stanu technicznego.
Pewnie ze tak. My tego nie zrobiliśmy, zaufaliśmy tesciowej że wszystko ok, i mamy za swoje.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 15:31   #250
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No właśnie nasze mieszkanie, które "dostaliśmy" na pierwszy rzut oka było takie ok, no może nie super nowoczesne, ale po odświeżeniu wyglądało ok, z mężem zrobiliśmy tylko taki mały remont typu pomalowaliśmy płytki w kuchni i łazience, na podłogę gumolity (gumoleony ) a'la panele, przemalowlismy ściany, trochę poszpachlowalismy gdzie były największe ubytki, wymieniliśmy drzwi (kupione "z wystawy" za 50 i 60 zł) i takie mieszkanie mogłoby zostać wystawione jako "do odświeżenia". A tu bum, cała elektryka do robienia, cała hydraulika, wszystko. Więc najpierw wyrzuciliśmy kilka tys na odświeżenie, a teraz musimy remontować od podstaw, mimo że na pierwszy rzut oka było "do odświeżenia". Przed jakimkolwiek remontem wyglądało tak mniej więcej :Załącznik 7750884

a po czym wyszło, że cała hydraulika do zrobienia? jakiś powolny wyciek, który wyszedł po czasie?


staraliście się sprawdzić wszystko na ile się dało?

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To brzmi jak koszmar dla mnie
Jak patrzę na szeregowce, bliźniaki czy po prostu domki obok siebie powstawiane w odległości 20 metrów, to właśnie taki obraz mi się przewija przed oczami - że trafi się jeden z drugim taki sąsiad, co będzie głośno i intensywnie korzystać ze swojego podwórka (co oczywiście może robić!), robić grille, urodziny i komunię itd. To zdecydowanie zbyt duża obawa, by ryzykować życie w takim domo-bloku.

Dla mnie to i tak wciąż lepsze niż blok (bo lubię swój kawałek trawnika, a nie konieczność wyjścia gdzieś) i mogę wyjść z kotem na spacer. Ale istnieją bliźniaki z mniejszymi działkami niż u mnie.



Ale owszem, mimo spokojnego sąsiedzctwa to jednak siedząc na ogrodzie to czuję się jakbym siedziała przy jednym stole z sąsiadami i aż niektórych by mogło kusić skomentować jakiś temat



Tyle, że dzięki rekurperacji nie otwieram okien, więc w środku mam ciszej, inni się męczą bardziej.


Na szczęście ,,uciekamy" do wolnostojącego. W takim też można mieć pecha z sąsiedzctwem.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2021-06-13 o 15:12
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 15:36   #251
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-13, 15:43   #252
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
a po czym wyszło, że cała hydraulika do zrobienia? jakiś powolny wyciek, który wyszedł po czasie?


staraliście się sprawdzić wszystko na ile się dało?.
Rury były tak przerdzewiałe, że rdza odchodziła płatami. A taki wężyk przy toalecie był po prostu tak zasilikonowany, żeby nie ciekł, że jak go wyczyścili, i przez kilka dni był bez zabezpieczenia to zrobił nam się brązowy zaciek na pół ściany.
Nic nie sprawdziliśmy, bo teściowa twierdziła, że wszystko jest ok, wszystko świetnie, nic nie trzeba robić.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 15:52   #253
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z ciekawości - lepiej kupować mieszkanie do generalnego remontu, czy tylko do odświeżenia?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Do generalnego remontu, to tylko w wyjatkowo atrakcyjnej lokalizacji sie oplaca.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 16:29   #254
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z ciekawości - lepiej kupować mieszkanie do generalnego remontu, czy tylko do odświeżenia?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Ja wolałam do remontu. Kiedy jest do odświeżenia, to nie wiadomo, co tam jest pod spodem, przyłącza i gniazdka i tak czasem chce się przenieść. Takiego tylko do odmalowania zresztą nie widziałam, bo zawsze mi coś nie pasowało w kuchni czy w łazience. Ale cenowo to nie wychodzi tanio.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 16:48   #255
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Rury były tak przerdzewiałe, że rdza odchodziła płatami. A taki wężyk przy toalecie był po prostu tak zasilikonowany, żeby nie ciekł, że jak go wyczyścili, i przez kilka dni był bez zabezpieczenia to zrobił nam się brązowy zaciek na pół ściany.
Nic nie sprawdziliśmy, bo teściowa twierdziła, że wszystko jest ok, wszystko świetnie, nic nie trzeba robić.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
No cóż, byliście młodzi i niedoswiadczeni. Tym bardziej dziwię się, że braliście pod uwagę wzięcie udziału w tym projekcie "mieszkanie za remont" przy braku doświadczenia i wydaniu tyle hajsu na to pierwsze mieszkanie. Mam nadzieję, że w końcu z tego pomysłu zrezygnowaliscie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-13, 19:42   #256
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że łatwiej dogrzać i doświetlić niż schłodzić zwłaszcza mieszkając w kraju gdzie ogrzewanie jest standardem a klimatyzacja jeszcze nadal pewnym luksusem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wg mnie dogrzanie mieszkania, które np jest w słabo ocieplonym bloku albo ogólnie ma jakieś mankamenty termiczne (?) jest tak samo "latwe" i tanie, jak schłodzenie.
Niestety jak ktoś ma mieszkanie od stron "ciepłych" i wysoko to trzeba się liczyć z zakładaniem klimy, chcąc mieć jakiś komfort.
Ja uważam, że u mnie jest tak średnio ciepło, słońce dogrzewa, ale ja lubię tez bardzo wysokie temperatury utrzymywać, bo jestem etatowym zmarzlakiem (co nie powoduje, że kocham słoneczko xD).
Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
A właśnie a propos tego światła i stron świata to zależy Wam na słonecznych, jasnych mieszkaniach czy nie robi Wam to różnicy?

Ja jestem wilkołakiem, nienawidzę jak mi rano słońce świeci, zwłaszcza wiosną i latem bo wtedy robi się jasno dość wcześnie i to słońce mnie budzi. I budzę się niewyspana bo jest po prostu za jasno, szlag mnie wtedy trafia. A mąż z kolei uwielbia i wjechały u nas rolety i maska na oczy do spania. Regularne sprzeczki mamy o to dlaczego od rana rolety nie podniesione a tu już np. godzina 15:00 Mogłabym mieszkać w totalnie nienasłonecznionym mieszkaniu. Gdyby nie to że boję się włamań i nienawidzę jak mi ktoś przez okno zagląda to mogłabym spokojnie mieszkać na parterze.
Po prostu nie znoszę słońca, głowa mnie od niego boli, lato to najgorszy dla mnie okres w roku bo długo jest jasno czego nie znoszę.

A tak btw to fajny wątek zawsze mnie to zadziwia jak bardzo różne podejście ludzie mogą mieć do takich kwestii jak prysznic czy wanna gdzie przecież obiektywnie można stwierdzić cechy z każdego z tych rozwiązań ale dla jednego coś jest wadą a dla innego zaletą
Ja nie jestem jakoś psycho fanką światełka i słoneczka do porzygu, ale jednak nie wyobrażam sobie mieszkać w mieszkaniu z kiepskim dostępem do światła popołudniu, kiedy bywam częściej w domu. Jak wracałam jesienią/zimą do domu po 14 to w wielu mieszkaniach już było światło włączone od strony patio. Jakieś niskie piętra albo parter to już w ogóle dramat. Myślę, że gdybym miała parter od strony patio i ogród na ludzi to szybko chodziłabym załamana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-14, 09:18   #257
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To jaki opracowaliscie kompromis?
A bardzo różnie to wychodzi. Na szczęście w ciągu dnia ja głównie jestem w domu bo pracuję zdalnie i wtedy mam uchylone tylko lekko rolety od dołu i taki przyjemny półmrok jest. Mąż poza domem w ciągu dnia a jak wraca popołudniu to podnosimy rolety i tyle. Jak chce się dogrzać słońcem to wychodzi na balkon albo ja się chowam w ciemnej sypialni a w salonie odsłaniamy rolety. I to jest tylko latem i wiosną, zima i jesień są na tyle szarobure że mogą być rolety zwinięte, chyba że jest wyjątkowo słoneczny dzień. Po prostu bardzo lubię jesienną aurę, wiosenna i letnia mnie drażni. Wyjątkiem od takich kompromisów jest sypialnia gdzie zawsze ma być ciemno i chłodno. Kiedyś tam mąż wojował żeby podnosić, próbowaliśmy robić zmianę że tydzień z roletami, tydzień bez ale potem mąż sam uznał że dłużej śpi i lepiej się wysypia jak jednak jest w sypialni ciemno.
W ogóle opisując to zdałam sobie sprawę jak bardzo szczęśliwa teraz jestem z klimatyzacją i roletami. Moja wcześniejsza sypialnia to był pokój 3mx3,5m, łóżko tuż przy wielkim oknie od podłogi do sufitu, wysokie piętro i w lecie jak dowaliło ze 30 stopni w lecie to czułam się jak jaszczurka w terrarium. Pamiętam że wolałam wtedy zostać w pracy na nadgodzinach żeby choć trochę jeszcze posiedzieć w klimatyzowanym pomieszczeniu i nie przebywać w tej saunie.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-14, 09:40   #258
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

U nas kompromisem jest to, ze lozko jest daleko od okna. Ale jest ono odsloniete.

Ale znam pary, ktore maja osobne sypialnie przy tak roznych opodobaniach.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 11:16   #259
Paniparkowa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 53
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Ja żałuję, ze zdecydowałam sie na mieszkanie na poddaszu

jest gorąco tak wiec musieliśmy zamontować klimatyzację
mało miejsca na powieszenie obrazów
trzeba kombinować z meblami

Wiadomo ze cena niższa no i powierzchnia podłogi więkza. Aczkolwiek teraz zdecydowałabym się na mieszkanie bez tych skosów.
Paniparkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-15, 11:29   #260
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Paniparkowa Pokaż wiadomość
Ja żałuję, ze zdecydowałam sie na mieszkanie na poddaszu

jest gorąco tak wiec musieliśmy zamontować klimatyzację
mało miejsca na powieszenie obrazów
trzeba kombinować z meblami

Wiadomo ze cena niższa no i powierzchnia podłogi więkza. Aczkolwiek teraz zdecydowałabym się na mieszkanie bez tych skosów.
Klimatyzacja to co raz częściej nie fanaberia, a cena komfortu Po jej zamontowaniu jest już komfortowo?
Ostatnie piętro to moje marzenie ze względu na brak szurajacych sąsiadów na górze. Ale bez skosów, skosy to zło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 12:08   #261
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88755624]To może kolo nieczynnego cmentarza? Ja mam właśnie z jednej strony mini łąkę i cmentarz zabytkowy, duuuzo zieleni na nim, dzikiej roślinności, nawet sarenkę widzialam - bardzo przyjemny teren. Z 2 innych stron pagórek i skarpę, a w dolince ulice ( nic nie słychać z ruchu ulicznego), z trzeciej w sensownym oddaleniu blok, bo to stare osiedle.
Nie wiem, czy ktoś słyszał, że bloki z wielkiej płyty mają niby gwarancję na 50 lat? Mi się wydaje, że to kolejne 50 przetrwa..[/QUOTE]


Niby wielka płyta miała być na 100 lat czy jakoś tak, ale bloki stoją i mają się dobrze. Z tego co słyszałam poza tym, że ściany bywają krzywe i np. elektryka jest do wymiany to i tak są lepsze niż nowe mieszkania. Teraz buduje się szybko, byle jak, z byle jakich materiałów. Oczywiście nie wszystkie, ale ponoć dużo jest takich kwiatków. No i wg mnie stare mieszkanie mają zdecydowanie lepsze rozkłady. Teraz jest mnóstwo patodeweloperki.


Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z ciekawości - lepiej kupować mieszkanie do generalnego remontu, czy tylko do odświeżenia?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Ja bym wolała do generalnego remontu. Przy takim tylko do odświeżenia często ceny są zawyżane za pseudostandard. A jak już standard jest ok to z cenami odlatują całkowice, a jednak nikt nie urządzi Ci mieszkania tak jak Ty chcesz. No chyba, że ktoś nie jest wymagający. No i nigdy nie wiadomo co jest pod spodem. Dla mnie do odświeżenia ma sens przy dobrej cenie. Można pomieszkać 2-3 lata i odłożyć na remont.


Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Klimatyzacja to co raz częściej nie fanaberia, a cena komfortu Po jej zamontowaniu jest już komfortowo?
Ostatnie piętro to moje marzenie ze względu na brak szurajacych sąsiadów na górze. Ale bez skosów, skosy to zło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja właśnie nie rozumiem dlaczego klimatyzacja jest uważana za fanaberię. Przecież teraz to groszowe sprawy, a komfort od razu lepszy. Nie widzę sensu żeby się męczyć skoro lata od jakiegoś czasu są naprawdę upalne.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 12:16   #262
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Niby wielka płyta miała być na 100 lat czy jakoś tak, ale bloki stoją i mają się dobrze. Z tego co słyszałam poza tym, że ściany bywają krzywe i np. elektryka jest do wymiany to i tak są lepsze niż nowe mieszkania. Teraz buduje się szybko, byle jak, z byle jakich materiałów. Oczywiście nie wszystkie, ale ponoć dużo jest takich kwiatków. No i wg mnie stare mieszkanie mają zdecydowanie lepsze rozkłady. Teraz jest mnóstwo patodeweloperki.





Ja bym wolała do generalnego remontu. Przy takim tylko do odświeżenia często ceny są zawyżane za pseudostandard. A jak już standard jest ok to z cenami odlatują całkowice, a jednak nikt nie urządzi Ci mieszkania tak jak Ty chcesz. No chyba, że ktoś nie jest wymagający. No i nigdy nie wiadomo co jest pod spodem. Dla mnie do odświeżenia ma sens przy dobrej cenie. Można pomieszkać 2-3 lata i odłożyć na remont.





Ja właśnie nie rozumiem dlaczego klimatyzacja jest uważana za fanaberię. Przecież teraz to groszowe sprawy, a komfort od razu lepszy. Nie widzę sensu żeby się męczyć skoro lata od jakiegoś czasu są naprawdę upalne.
Groszowe sprawy?? Jaki jest koszt założenia? Z tego co wiem to minimum kilka tysięcy a to nie takie grosze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 12:33   #263
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Groszowe sprawy?? Jaki jest koszt założenia? Z tego co wiem to minimum kilka tysięcy a to nie takie grosze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo ja wiem, przy mieszkaniu za kilkaset tysięcy czy +milion te kilka tysięcy to grosze, nawet nie 1% całej inwestycji.

To samo z projektantem, niby trzeba wyłożyć większą kwotę na początek, ale potem się zwraca latami taka inwestycja, nie nazwałabym tego fanaberią.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 12:35   #264
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Groszowe sprawy?? Jaki jest koszt założenia? Z tego co wiem to minimum kilka tysięcy a to nie takie grosze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ostatnio moi znajomi montowali w bloku i mówili coś o 3 tysiącach, ale może coś przekręciłam, więc przepraszam Nie no wiadomo, że nie kosztuje to 5 zł, pisząc groszowe miałam na myśli, że przy kosztach remontu całego mieszkania nie wychodzi to jakoś bardzo dużo i że przeciętny Kowalski może sobie na to odłożyć i pozwolić
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 13:06   #265
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Niby wielka płyta miała być na 100 lat czy jakoś tak, ale bloki stoją i mają się dobrze. Z tego co słyszałam poza tym, że ściany bywają krzywe i np. elektryka jest do wymiany to i tak są lepsze niż nowe mieszkania. Teraz buduje się szybko, byle jak, z byle jakich materiałów. Oczywiście nie wszystkie, ale ponoć dużo jest takich kwiatków. No i wg mnie stare mieszkanie mają zdecydowanie lepsze rozkłady. Teraz jest mnóstwo patodeweloperki.

Ja właśnie nie rozumiem dlaczego klimatyzacja jest uważana za fanaberię. Przecież teraz to groszowe sprawy, a komfort od razu lepszy. Nie widzę sensu żeby się męczyć skoro lata od jakiegoś czasu są naprawdę upalne.
Co do pierwszego, niby tak się właśnie mówi, że obecnie buduje się ze słabszych materiałów, że słychać sąsiadów w nowych blokach, ściany z papieru itd itd. Jednak ja mając porównanie, to w nowym bloku czuję zdecydowanie większy komfort i ciszę niż w starych blokach wybudowanych w XX wieku, gdzie zarówno mieszkając w bloku z wielkiej płyty jak i z cegły często i wyraźnie slyszalam sąsiadów. Więc nie ma reguły.

Co do rozkładów mieszkań, teraz jest wolny rynek i dostępnych wiele ofert nieruchomości, że można znaleźć rozkład taki, jaki nam odpowiada. Co z tego, że w starych blokach częściej były lepsze rozkłady? Z opowieści rodziców wynika, że nie tak łatwo było o mieszkanie i nie było takich możliwości, że wybiorę sobie pasujący rozkład.

Zdecydowanie nie mam sentymentu do starych bloków, nowe osiedla są nowoczesne i zadbane. Największy minus nowych bloków to odległości. Buduje się teraz blok na bloku, żeby zaoszczędzić miejsce, sąsiedzi często okno w okno, a kiedyś były ogromne przestrzenie i luz. A buble typu kiepskie ściany czy elektryka zdarzały się w starych blokach tak samo często jak i w nowych, dużych różnic tu nie widzę.

Co do klimatyzacji, ja na przykład źle się czuję przebywając w klimatyzowanych pomieszczeniach. Może stąd moja niechęć, ale uważam, że Polska nie jest aż tak gorącym krajem, by pakować w klimatyzację kilka tysięcy, bo jest kilka upalnych dni w lecie. Prędzej bym kupiła dobre przyciemniane rolety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 13:50   #266
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88759792]

Co do klimatyzacji, ja na przykład źle się czuję przebywając w klimatyzowanych pomieszczeniach. Może stąd moja niechęć, ale uważam, że Polska nie jest aż tak gorącym krajem, by pakować w klimatyzację kilka tysięcy, bo jest kilka upalnych dni w lecie. Prędzej bym kupiła dobre przyciemniane rolety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Jak sie zle czujesz w klimatyzowanych pomieszczeniach to zrozumiale, ze unikasz, ale mnostwo ludzi czuje sie lepiej niz w goracym pomieszczeniu. Wg mnie polskie lato jest nieznosne, wiecznie duszno, powietrze jak w piekarniku. No nie. Nie. Bez klimatyzacji chodzilam zmarnowana, spac nie moglam

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Szczerze mowiac juz tak mialam dosc polskiego lata, ze marzylam o klimie w mieszkaniu, nawet nie pamietam ile zaplacilam. Komfort byl na 1. Miejscu
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 13:52   #267
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Groszowe sprawy?? Jaki jest koszt założenia? Z tego co wiem to minimum kilka tysięcy a to nie takie grosze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ostatnio moi znajomi montowali w bloku i mówili coś o 3 tysiącach, ale może coś przekręciłam, więc przepraszam Nie no wiadomo, że nie kosztuje to 5 zł, pisząc groszowe miałam na myśli, że przy kosztach remontu całego mieszkania nie wychodzi to jakoś bardzo dużo i że przeciętny Kowalski może sobie na to odłożyć i pozwolić

ja płaciłam 6,5 koła za klimę na dwa pokoje, w Dąbrowie Górniczej.


[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88759792]

Co do klimatyzacji, ja na przykład źle się czuję przebywając w klimatyzowanych pomieszczeniach. Może stąd moja niechęć, ale uważam, że Polska nie jest aż tak gorącym krajem, by pakować w klimatyzację kilka tysięcy, bo jest kilka upalnych dni w lecie. Prędzej bym kupiła dobre przyciemniane rolety.

[/QUOTE]


Dla mnie te kilka tysięcy warto wygrzebać spod ziemi - dni upalnych nie jest kilka, a potrafi być bite kilka tygodni ciurkiem, i żadne rolety nie pomogą na duchotę. Ja śpię przy klimie od dwóch tygodni, bo mam za głośno żeby otwierać okno, a w mieszkaniu już robi się duszno w nocy. Cóż - każdy ma inne potrzeby, ja uważam że w Polsce klima powinna być już standardem, bo co prawda krótko, ale nawet te krótkie lata z upałami mnie dobijały - chodziłam wiecznie niewyspana, osłabiona, trening na pół gwizdka jak miałam trochę siły - nie dlatego że w dzień gorąco, tylko w nocy nie mogłam spać.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 13:54   #268
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Jak sie zle czujesz w klimatyzowanych pomieszczeniach to zrozumiale, ze unikasz, ale mnostwo ludzi czuje sie lepiej niz w goracym pomieszczeniu. Wg mnie polskie lato jest nieznosne, wiecznie duszno, powietrze jak w piekarniku. No nie. Nie. Bez klimatyzacji chodzilam zmarnowana, spac nie moglam

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Szczerze mowiac juz tak mialam dosc polskiego lata, ze marzylam o klimie w mieszkaniu, nawet nie pamietam ile zaplacilam. Komfort byl na 1. Miejscu
U mnie było to samo. Z tego upału i duchoty w nocy nie spałam, potem w ciągu dnia niewyspana i tak przez całe lato

W moim przypadku też wszyscy pukali się w głowę i były komentarze typu 'o la la burżua', 'w lotka wygraliście że macie klimę' itp. A dla mnie to jest po prostu mus. Bez klimy w mieście w lecie nie funkcjonuję. Myślę że dużo ludzi w ten sposób myśli że klima to takie wymyślanie na siłę ale to naprawdę poprawia komfort życia.
Jeszcze przy kupnie mieszkania (ostatnie piętro) pytałam czy jest dobrze zrobiona izolacja i czy nie będzie za gorąco i chodziłam po sąsiadach i pytałam jak z temperaturami w lecie. I niby wszyscy mówili że będzie okej ale zdecydowałam się na klimę.

Edytowane przez Senija
Czas edycji: 2021-06-15 o 13:56
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 14:05   #269
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

A ile dałyście za klimatyzację? I jaka jest podwyżka w rachunkach miesięcznie?
Widziałam, że padło 6,5tys, a czy to standardowa cena?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 14:16   #270
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Kupiłam mieszkanie i żałuję... no właśnie - czego?

Kawalerka 34 metry - Warszawa - 4 tysiące zł z montażem (instalacja z odprowadzeniem na zewnątrz, bo nie zrobiłam niestety jej przy remoncie). Model ciut lepszy od najtańszych, ale nie jest czarny xD (najtańsze jednostki kosztowałyby ok 3k z montażem, czarne spoko wg mnie od 5k)
Zużycia nie sprawdziłam, za krótko było ciepło.
I ja jestem osobą, która siedzi zawsze ubrana w klimatyzowanym biurze, byłabym szybko chora, gdyby klima chodziła non stop. Natomiast zdecydowanie gorzej wpływa na mnie upał, który robi się przy 30 stopniach przez kilka dni pod rząd, nie da się wystudzić mieszkania, nawet otwierając okna na full w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Jeśli chodzi o odbiór ceny to dla mnie jako 1 osobowego gospodarstwa domowego xD jest to dużo.
W ten sposób patrząc to projektant np 5-8k, podłoga droższa +3k, jakieś ciut lepszej jakości rzeczy do wykończenia i robi się znaczna kwota do wykończenia. Sumaryczne to wcale nie jest mało. Natomiast wolałabym spać w pustym mieszkaniu z klima, niż w wykończonym kosmosami bez, bo klima "droga".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-25 20:01:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.