Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-27, 21:42   #4591
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Czy myślicie, że jest sens inwestować w spódniczki na jesień/zimę, jeśli nie mam i raczej nie będę mieć eleganckiego okrycia wierzchniego?
Nie wiem, czy jakkolwiek da sie ugrać puchówkę ze spódnicą i botkami
A czemu miałyby się z kurtka gryźć? Moim zdaniem jest.

Nie mówię, że to dla FG, ale są to różne pomysły na spodnice z kurtkami:

https://www.google.com/search?q=petr...puHFL_ef8xVmRM

https://www.google.com/search?q=petr...7d_0QPavQeCv0M


https://i2.wp.com/fmag.com/wp-conten...00%2C600&ssl=1

https://www.outfit-styles.com/wp-con...for-Winter.jpg




Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 21:56   #4592
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Czy myślicie, że jest sens inwestować w spódniczki na jesień/zimę, jeśli nie mam i raczej nie będę mieć eleganckiego okrycia wierzchniego?
Nie wiem, czy jakkolwiek da sie ugrać puchówkę ze spódnicą i botkami
A zamierzasz ogólnie zacząć nosić spódnice?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 06:45   #4593
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Czy myślicie, że jest sens inwestować w spódniczki na jesień/zimę, jeśli nie mam i raczej nie będę mieć eleganckiego okrycia wierzchniego?
Nie wiem, czy jakkolwiek da sie ugrać puchówkę ze spódnicą i botkami
Ja noszę mini właśnie zwłaszcza zimą do grubych rajstop, latem raczej unikam tej długości. Do cienkiej, krótkiej puchówki raczej z mocniejszymi butami niż z botkami. Dla urozmaicenia chcę teraz jakiegoś krótkiego misia, ale nie widzę nic fajnego i w akceptowalnym kolorze i z drugiej ręki, bo nie kupię niczego nowego 100% polyester z ekologicznych względów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 12:53   #4594
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Wrzuciłam 4 zdjęcia.
Przyszła puchówka, której kolor okazał się dużo intensywniejszy niż na stronie sklepu. Jest to pierwszy raz, kiedy nie wiem, czy niebieski mi pasuje Wydaje mi się, że sam kolor tak, ale dużo zmienia błyszcząca faktura materiału. Mam wrażenie, że tego typu "satynowy" błysk w ogóle nie jest dla mnie. Sama kurtka jest niezgrabna i dlatego ją odeślę.
Nie wiem, jak Wy się zapatrujecie na materiały takie jak pierze, ale ta ciemna puchówka z wcześniejszych zdjęć ma własnie wypełnienie z pierza i z mojego doświadczenia ono się o wiele ładniej układa na ciele niż to syntetyczne (chociaż może to też kwestia tego, że od Primarku trudno oczekiwać dopasowania i jakości).

Cytrynka to szalik, nie mam pojęcia, co sądzić o tym kolorze.

Ostatnie zdjęcie to wczorajszy makijażowy eksperyment mojej fryzjerki Marka na której pracuje ma też kolorówkę i spytała, czy może na mnie przetestować makijaż z jednego zdjęcia. Miałam po wizycie zajść jeszcze do krawcowej, ale z tym czymś na twarzy przemknęłam opłotkami prosto do domu Fryzjerka nie rozumiała, czemu mi się nie podoba, stwierdziła że to może kwestia przyzwyczajenia
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 13:38   #4595
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wrzuciłam 4 zdjęcia.
Przyszła puchówka, której kolor okazał się dużo intensywniejszy niż na stronie sklepu. Jest to pierwszy raz, kiedy nie wiem, czy niebieski mi pasuje Wydaje mi się, że sam kolor tak, ale dużo zmienia błyszcząca faktura materiału. Mam wrażenie, że tego typu "satynowy" błysk w ogóle nie jest dla mnie. Sama kurtka jest niezgrabna i dlatego ją odeślę.
Nie wiem, jak Wy się zapatrujecie na materiały takie jak pierze, ale ta ciemna puchówka z wcześniejszych zdjęć ma własnie wypełnienie z pierza i z mojego doświadczenia ono się o wiele ładniej układa na ciele niż to syntetyczne (chociaż może to też kwestia tego, że od Primarku trudno oczekiwać dopasowania i jakości).

Cytrynka to szalik, nie mam pojęcia, co sądzić o tym kolorze.

Ostatnie zdjęcie to wczorajszy makijażowy eksperyment mojej fryzjerki Marka na której pracuje ma też kolorówkę i spytała, czy może na mnie przetestować makijaż z jednego zdjęcia. Miałam po wizycie zajść jeszcze do krawcowej, ale z tym czymś na twarzy przemknęłam opłotkami prosto do domu Fryzjerka nie rozumiała, czemu mi się nie podoba, stwierdziła że to może kwestia przyzwyczajenia
Fryzura jak najbardziej na plus.
Kolor kurtki jest zbyt intensywny - poleciłabym go raczej typowi czystemu.
Limonka/cytrynka jest zbyt zimna.
Makijaż - bardzo dobrze, że podkreśliła Ci oczy. Domyślam się tylko, że obrysowała Ci oko czarną kredką, więc nie dziwię się, że poczułaś z tego tytułu dyskomfort. Ale jak najbardziej jestem za tym, żebyś oko podkreślała, tylko brązową kredką, nie czarną. Usta mogą być cieliste, ale raczej różowawe niż beżowe (za bardzo się gubią).
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 13:39   #4596
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wrzuciłam 4 zdjęcia.
Przyszła puchówka, której kolor okazał się dużo intensywniejszy niż na stronie sklepu. Jest to pierwszy raz, kiedy nie wiem, czy niebieski mi pasuje Wydaje mi się, że sam kolor tak, ale dużo zmienia błyszcząca faktura materiału. Mam wrażenie, że tego typu "satynowy" błysk w ogóle nie jest dla mnie. Sama kurtka jest niezgrabna i dlatego ją odeślę.
Nie wiem, jak Wy się zapatrujecie na materiały takie jak pierze, ale ta ciemna puchówka z wcześniejszych zdjęć ma własnie wypełnienie z pierza i z mojego doświadczenia ono się o wiele ładniej układa na ciele niż to syntetyczne (chociaż może to też kwestia tego, że od Primarku trudno oczekiwać dopasowania i jakości).

Cytrynka to szalik, nie mam pojęcia, co sądzić o tym kolorze.

Ostatnie zdjęcie to wczorajszy makijażowy eksperyment mojej fryzjerki Marka na której pracuje ma też kolorówkę i spytała, czy może na mnie przetestować makijaż z jednego zdjęcia. Miałam po wizycie zajść jeszcze do krawcowej, ale z tym czymś na twarzy przemknęłam opłotkami prosto do domu Fryzjerka nie rozumiała, czemu mi się nie podoba, stwierdziła że to może kwestia przyzwyczajenia
Cytrynka mi się podoba. Niebieskie puchówka nie jest zła, ale nie jestem przekonana - masz rację, że ta czarna dużo lepiej się układała.

Co do makijażu, to jest całkiem niezły, tylko kreskę na dolnej powiece można by było trochę bardziej rozetrzeć, żeby efekt był bardziej delikatny. Ogólnie nie jestem fanką podkreślania dolnej powieki kredką, dużo bardziej wolę podkreślenie cieniem.

Taka żółć to raczej nie dla czystej wiosny?

https://b2bcdn.aza.moda/pdp-gallery-...01017025/1.jpg

Edytowane przez Farfalla97
Czas edycji: 2020-10-29 o 13:47
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 13:45   #4597
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Cytrynka mi się podoba. Niebieskie puchówka nie jest zła, ale nie jestem przekonana - masz rację, że ta czarna dużo lepiej się układała.

Co do makijażu, to jest całkiem niezły, tylko kreskę na dolnej powiece można by było trochę bardziej rozetrzeć, żeby efekt był bardziej delikatny. Ogólnie nie jestem fanką podkreślania dolnej powieki kredką, dużo bardziej wolę podkreślenie cieniem.
Zgadzam się, kreska jest zbyt dosłowna.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-29, 13:50   #4598
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Znalazłam jeszcze taką sukienkę. Co sądzicie o kolorze i kroju? Kolor chyba powinien być odpowiedni dla BSp, tylko ten ściągacz na dole pewnie jest naturalowy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4cf61460038g_03.jpg (91,6 KB, 27 załadowań)
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 13:53   #4599
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Znalazłam jeszcze taką sukienkę. Co sądzicie o kolorze i kroju? Kolor chyba powinien być odpowiedni dla BSp, tylko ten ściągacz na dole pewnie jest naturalowy.
Materiał i wykończenie jest naturalowe. Kolor chyba Jasna Wiosna.

@chimay Ten czarny obrys oka troche wybija, choć samo podkreślanie oka wygląda na bardzo dobry pomysł. Fryzura super. Kurtka i szalik to chyba kolorystycznie za duzo w obydwu przypadkach.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 13:56   #4600
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Znalazłam jeszcze taką sukienkę. Co sądzicie o kolorze i kroju? Kolor chyba powinien być odpowiedni dla BSp, tylko ten ściągacz na dole pewnie jest naturalowy.
Zgadza się, jedno i drugie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 14:03   #4601
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Materiał i wykończenie jest naturalowe. Kolor chyba Jasna Wiosna.

@chimay Ten czarny obrys oka troche wybija, choć samo podkreślanie oka wygląda na bardzo dobry pomysł. Fryzura super. Kurtka i szalik to chyba kolorystycznie za duzo w obydwu przypadkach.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88243748]Zgadza się, jedno i drugie.[/QUOTE]

Dzięki. To chyba ją odpuszczę ze względu na naturalowość.

Dodałam zdjęcie w opasce z węzłem, o którą ostatnio pytałam, tylko wzięłam czarną. Specjalnie zrobiłam zdjęcie przy oknie, bo inaczej było za ciemno i opaska zlewała się z włosami, ale chyba i tak jest średnio. Ewentualnie dodam innego dnia w lepszym świetle.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-29, 14:22   #4602
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88243657]Fryzura jak najbardziej na plus.
Kolor kurtki jest zbyt intensywny - poleciłabym go raczej typowi czystemu.
Limonka/cytrynka jest zbyt zimna.[/QUOTE]

Też mi się wydaje zbyt chłodna i rozbielona.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88243657]Makijaż - bardzo dobrze, że podkreśliła Ci oczy. Domyślam się tylko, że obrysowała Ci oko czarną kredką, więc nie dziwię się, że poczułaś z tego tytułu dyskomfort. Ale jak najbardziej jestem za tym, żebyś oko podkreślała, tylko brązową kredką, nie czarną. Usta mogą być cieliste, ale raczej różowawe niż beżowe (za bardzo się gubią).[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
@chimay Ten czarny obrys oka troche wybija, choć samo podkreślanie oka wygląda na bardzo dobry pomysł. Fryzura super. Kurtka i szalik to chyba kolorystycznie za duzo w obydwu przypadkach.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
No właśnie to nie są czarne cienie. Nie dałabym sobie zrobić makijażu czarnymi cieniami, zbyt dobrze pamiętam, jak wyglądałam w nich jako nastolatka To są te cienie KLIK, nie wiem dokładnie które, ten na dolnej powiece to był jakiś szmaragd. Marka chyba sobie jaja robi wołając za jeden taki pisak 19 euro i nie dając ani jednego nędznego swatcha.
Moja przyjaciółka stwierdziła, że wyglądam na tym zdjęciu od fryzjerki jak 50+ i zgadzam się z nią



Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dzięki. To chyba ją odpuszczę ze względu na naturalowość.

Dodałam zdjęcie w opasce z węzłem, o którą ostatnio pytałam, tylko wzięłam czarną. Specjalnie zrobiłam zdjęcie przy oknie, bo inaczej było za ciemno i opaska zlewała się z włosami, ale chyba i tak jest średnio. Ewentualnie dodam innego dnia w lepszym świetle.
Prawie wszystkie sukienki z dresowych materiałów są naturalowe. Kiedyś miałam fazę na takie sportowe sukienki, bo trudno im odmówić tego, że są przewygodne. Chodziłam wtedy często do Unisono, oni mają tego pełno. To zresztą marka w niemal 100% dla naturali KLIK.

Wydaje mi się, że taka opaska też będzie szła albo w naturalowe klimaty albo jakiś yinowe, najbardziej chyba mi się kojarzy z romantikiem w jakimś puchatym sweterku i z taką opaską.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 14:26   #4603
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Prawie wszystkie sukienki z dresowych materiałów są naturalowe. Kiedyś miałam fazę na takie sportowe sukienki, bo trudno im odmówić tego, że są przewygodne. Chodziłam wtedy często do Unisono, oni mają tego pełno. To zresztą marka w niemal 100% dla naturali KLIK.

Wydaje mi się, że taka opaska też będzie szła albo w naturalowe klimaty albo jakiś yinowe, najbardziej chyba mi się kojarzy z romantikiem w jakimś puchatym sweterku i z taką opaską.
Jak widzę w sklepach ten szeroki wybór dla naturali, to żałuję, że jednak nie jestem jednym z nich

A jak wyglądam według Ciebie w tej opasce? Może być czy raczej na nie?

Edytowane przez Farfalla97
Czas edycji: 2020-10-29 o 14:27
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 14:36   #4604
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Jak widzę w sklepach ten szeroki wybór dla naturali, to żałuję, że jednak nie jestem jednym z nich
Też miałam taką fazę. Trudno było mi się rozstać z tymi fasonami.

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
A jak wyglądam według Ciebie w tej opasce? Może być czy raczej na nie?
Może być.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 19:13   #4605
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Farfalla, mnie się opaska podoba.
Chimay, no faktycznie makijaż nienajszczęśliwszy, ale ja w ogóle uważam, że tak mocno podkreślony dół oka mało komu pasuje. Kolor kurtki i ogólnie to jak leży mi się podoba. No ta ciemna jest bardziej przy ciele, ale takie szersze kurtki też mi się podobają. Co do połysku, to na zdjęciu z bliska faktycznie się wybija, ale już na zdjęciu sylwetki nie i właśnie że dobrze wygląda.
Ten cytrynowy kolor chyba trochę za jaskrawy.
A fryzura bardzo fajna, ale mnie się najbardziej podoba ta która miałaś wcześniej
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-10-29 o 19:20
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 20:50   #4606
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88244484]
Chimay, no faktycznie makijaż nienajszczęśliwszy, ale ja w ogóle uważam, że tak mocno podkreślony dół oka mało komu pasuje. Kolor kurtki i ogólnie to jak leży mi się podoba. No ta ciemna jest bardziej przy ciele, ale takie szersze kurtki też mi się podobają. Co do połysku, to na zdjęciu z bliska faktycznie się wybija, ale już na zdjęciu sylwetki nie i właśnie że dobrze wygląda.
Ten cytrynowy kolor chyba trochę za jaskrawy.
A fryzura bardzo fajna, ale mnie się najbardziej podoba ta która miałaś wcześniej
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dzięki nowe cięcie jest generalnie takie samo jak wcześniejsze, tylko trochę krótsze, a na focie to po ułożeniu przez fryzjerkę "na cebulę", dlatego inaczej wygląda.
Rozmowa z fryzjerami to w ogóle ciężka sprawa. Naprawdę się cieszę z obecnej mody w tej branży, bo to jest właśnie to, co latami chciałam mieć, a czego mi żaden fryzjer nie chciał zrobić pomimo przynoszenia zdjęć poglądowych, bo była moda na degażowanie, cieniowanie, zdejmowanie z objętości (jakby ta była czymś złym). Tylko z tego powodu zapuściłam długie włosy, że żaden z wielu fryzjerów, których odwiedziłam, mnie nie słuchał, bo to co chciałam, nie było modne.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-10-29 o 20:51
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 10:35   #4607
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki nowe cięcie jest generalnie takie samo jak wcześniejsze, tylko trochę krótsze, a na focie to po ułożeniu przez fryzjerkę "na cebulę", dlatego inaczej wygląda.
Rozmowa z fryzjerami to w ogóle ciężka sprawa. Naprawdę się cieszę z obecnej mody w tej branży, bo to jest właśnie to, co latami chciałam mieć, a czego mi żaden fryzjer nie chciał zrobić pomimo przynoszenia zdjęć poglądowych, bo była moda na degażowanie, cieniowanie, zdejmowanie z objętości (jakby ta była czymś złym). Tylko z tego powodu zapuściłam długie włosy, że żaden z wielu fryzjerów, których odwiedziłam, mnie nie słuchał, bo to co chciałam, nie było modne.
Widzę teraz, że to faktycznie nie czarny, ale na Tobie wyąda to bardzo ciemno.

Ja bym miała taki pomysł: jakbys wymodelowała oko (załamanie, kącik zewnętrzyny i dolna powieka) używając cienia w kolorze np. INGLOT 390, powieke machnęła INGLOT 312 a kreski zrobila brazowa kredka typu INGLOT 539 lub 530?

Wydaje mi sie że coś takiego byłoby odpowiednie dla typu jasnego (wiosny konkretnie), ale jednocześnie u Ciebie to by jednak mocno podkreśliło oczy mimo delikatności i jasności kolorów. Trop z tym podkreślaniem moim zdaniem nie jest zły. Ale kolor wybrany przez Panią jest dla Ciebie dużo za ciemny - wyglada na pierwszy rzut oka jak czarny.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 11:03   #4608
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Widzę teraz, że to faktycznie nie czarny, ale na Tobie wyąda to bardzo ciemno.

Ja bym miała taki pomysł: jakbys wymodelowała oko (załamanie, kącik zewnętrzyny i dolna powieka) używając cienia w kolorze np. INGLOT 390, powieke machnęła INGLOT 312 a kreski zrobila brazowa kredka typu INGLOT 539 lub 530?

Wydaje mi sie że coś takiego byłoby odpowiednie dla typu jasnego (wiosny konkretnie), ale jednocześnie u Ciebie to by jednak mocno podkreśliło oczy mimo delikatności i jasności kolorów. Trop z tym podkreślaniem moim zdaniem nie jest zły. Ale kolor wybrany przez Panią jest dla Ciebie dużo za ciemny - wyglada na pierwszy rzut oka jak czarny.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Zgadzam się. Kolory w makijażu dla Jasnych Wiosen nie są wcale takie pastelowo-cukierkowe jak się często ten typ widzi. Vampierz pisze tak:
"Naturalne kolory cieni do powiek - kremowy, cieplejsze odcienie jasnej szarości, neutralne beże, z ciemniejszych kolorów brąz i grafit - kolory nie powinny być ani bardzo chłodne ani bardzo ciepłe."
Tusz do rzęs i eyeliner/kredkę do oczu - też poleca brązowy. Tak po prawdzie, to brąz powinien być domyślnym pasującym kolorem dla większości typów urody, a z jakichś przyczyn upowszechnił się czarny tusz do rzęs i czarny tusz do kresek.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 11:07   #4609
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88246038]Zgadzam się. Kolory w makijażu dla Jasnych Wiosen nie są wcale takie pastelowo-cukierkowe jak się często ten typ widzi. Vampierz pisze tak:

"Naturalne kolory cieni do powiek - kremowy, cieplejsze odcienie jasnej szarości, neutralne beże, z ciemniejszych kolorów brąz i grafit - kolory nie powinny być ani bardzo chłodne ani bardzo ciepłe."

Tusz do rzęs i eyeliner/kredkę do oczu - też poleca brązowy. Tak po prawdzie, to brąz powinien być domyślnym pasującym kolorem dla większości typów urody, a z jakichś przyczyn upowszechnił się czarny tusz do rzęs i czarny tusz do kresek.[/QUOTE]Tym bardziej że jak już zaczęło mi sie udawać znaleźć brązowe kredki, to okazało się że jest ich spory wybór. Większość nie jest typowo ciepła wcale. Niektore są wyraźnie zgaszone a inne dosc czyste.

Dodam jeszcze, że mam poczucie że delikatny brzoskwiniowy cień mógłby pięknie komplementować kolor oczu Chimay.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-30, 11:14   #4610
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Tym bardziej że jak już zaczęło mi sie udawać znaleźć brązowe kredki, to okazało się że jest ich spory wybór. Większość nie jest typowo ciepła wcale. Niektore są wyraźnie zgaszone a inne dosc czyste.

Dodam jeszcze, że mam poczucie że delikatny brzoskwiniowy cień mógłby pięknie komplementować kolor oczu Chimay.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Z Czystą Zimą z kolei jest tak, że poleca się czarny tusz do rzęs, ale już ciemnobrązowy, grafitowy lub i fioletowy eyeliner. Po prostu ten typ nie jest tak głęboki jak pozostałe Zimy.
Czarny tusz do rzęs i czarny tusz do kresek w zasadzie poleca się tylko Głębokiej Zimie i Prawdziwej Zimie. Z zimowymi typami w ogóle jest tak, że poziom głębi robi ogromną różnicę i wpływa jednocześnie na czystość koloru. Im dalej, tym jaśniej i jednocześnie czyściej, jeśli chodzi o kolorystykę.
Możesz mieć rację co do brzoskwiniowego cienia u chimay.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 16:28   #4611
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Widzę teraz, że to faktycznie nie czarny, ale na Tobie wyąda to bardzo ciemno.

Ja bym miała taki pomysł: jakbys wymodelowała oko (załamanie, kącik zewnętrzyny i dolna powieka) używając cienia w kolorze np. INGLOT 390, powieke machnęła INGLOT 312 a kreski zrobila brazowa kredka typu INGLOT 539 lub 530?

Wydaje mi sie że coś takiego byłoby odpowiednie dla typu jasnego (wiosny konkretnie), ale jednocześnie u Ciebie to by jednak mocno podkreśliło oczy mimo delikatności i jasności kolorów. Trop z tym podkreślaniem moim zdaniem nie jest zły. Ale kolor wybrany przez Panią jest dla Ciebie dużo za ciemny - wyglada na pierwszy rzut oka jak czarny.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88246038]Zgadzam się. Kolory w makijażu dla Jasnych Wiosen nie są wcale takie pastelowo-cukierkowe jak się często ten typ widzi. [/QUOTE]

Ja tu widzę inny problem. A mianowicie taki, że z tego co zauważyłam, kolorówka dla typów jasnych jest delikatna, albo inaczej mówiąc słabo napigmentowana i na zdjęciach jej po prostu prawie nie widać. Ja mam na prawie każdym zdjęciu pomalowane oczy, tylko aparat to zjada. Używam ostatnio paletki Revlon Addictive KLIK i te kolory po prostu słabo widać na zdjęciu czy z daleka albo w sztucznym świetle. Taki efekt KLIK KLIK jest na zdjęciach całej twarzy niemal niewidoczny. I to nie że używam malutko cieni, bo w jednym widać już denko, a mam je ledwo 2 miesiące. Górny prawy wygląda jak zaproponowany przez silver_lining Inglot 390.
Jak nałożę najciemniejszy z tej paletki na większą powierzchnię, to nie wygląda to jakoś specjalnie dobrze. Fota w albumie. Zdecydowanie wolę właśnie ten górny prawy cień, a ten ciemny tylko w zewnętrzny kącik ruchomej powieki.

Sądzę też, że myląca jest pokusa, którą mają wizażyści, żeby na duże oczy nakładać dużo makijażu, bo "takie oczy trzeba podkreślać" (słowa mojej fryzjerki). Ja wiem, że dla nich takie oczy to dużo pola do popisu i do zagruntowania, ale nie każdemu to służy.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88246038]Tusz do rzęs i eyeliner/kredkę do oczu - też poleca brązowy. Tak po prawdzie, to brąz powinien być domyślnym pasującym kolorem dla większości typów urody, a z jakichś przyczyn upowszechnił się czarny tusz do rzęs i czarny tusz do kresek.[/QUOTE]

To jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Marki prześcigają się w wymyślaniu coraz bzdurniejszych nazw czarnych tuszy, a brązowych nie ma prawie wcale. Czemu skoro powszechnie obowiązującym kolorem kolorówki dla brwi nie jest czarny, to dlaczego jest on dominujący w tuszach do rzęs

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-10-30 o 16:30
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 17:38   #4612
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja tu widzę inny problem. A mianowicie taki, że z tego co zauważyłam, kolorówka dla typów jasnych jest delikatna, albo inaczej mówiąc słabo napigmentowana i na zdjęciach jej po prostu prawie nie widać. Ja mam na prawie każdym zdjęciu pomalowane oczy, tylko aparat to zjada. Używam ostatnio paletki Revlon Addictive KLIK i te kolory po prostu słabo widać na zdjęciu czy z daleka albo w sztucznym świetle. Taki efekt KLIK KLIK jest na zdjęciach całej twarzy niemal niewidoczny. I to nie że używam malutko cieni, bo w jednym widać już denko, a mam je ledwo 2 miesiące. Górny prawy wygląda jak zaproponowany przez silver_lining Inglot 390.
Jak nałożę najciemniejszy z tej paletki na większą powierzchnię, to nie wygląda to jakoś specjalnie dobrze. Fota w albumie. Zdecydowanie wolę właśnie ten górny prawy cień, a ten ciemny tylko w zewnętrzny kącik ruchomej powieki.

Sądzę też, że myląca jest pokusa, którą mają wizażyści, żeby na duże oczy nakładać dużo makijażu, bo "takie oczy trzeba podkreślać" (słowa mojej fryzjerki). Ja wiem, że dla nich takie oczy to dużo pola do popisu i do zagruntowania, ale nie każdemu to służy.




To jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Marki prześcigają się w wymyślaniu coraz bzdurniejszych nazw czarnych tuszy, a brązowych nie ma prawie wcale. Czemu skoro powszechnie obowiązującym kolorem kolorówki dla brwi nie jest czarny, to dlaczego jest on dominujący w tuszach do rzęs
Możesz mieć rację. Zauważyłam coś takiego z kolorówką dla typów letnich, chyba w myśl zasady, że letnie kolory=mdłe, niewyraźne kolory, a więc po co się starać przy produkcji cieni czy kredek do oczu. Jasna Wiosna to niby jeszcze nie Lato, no ale jednak blisko Lata jest.
W ogóle w AK Lata są ewidentnie spychane na margines i przeciwstawiane Zimom jako te "brzydsze siostry" i "mdłe typy urody" w opozycji do "wyrazistych, charakterystycznych".
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 17:52   #4613
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88247221]Możesz mieć rację. Zauważyłam coś takiego z kolorówką dla typów letnich, chyba w myśl zasady, że letnie kolory=mdłe, niewyraźne kolory, a więc po co się starać przy produkcji cieni czy kredek do oczu. Jasna Wiosna to niby jeszcze nie Lato, no ale jednak blisko Lata jest.
W ogóle w AK Lata są ewidentnie spychane na margines i przeciwstawiane Zimom jako te "brzydsze siostry" i "mdłe typy urody" w opozycji do "wyrazistych, charakterystycznych".[/QUOTE]

Wiesz, dla mnie to jest plus i jak dawno temu szukałam kolorówki, to właśnie określałam ją, że ma być słabo napigmentowana. Teraz wydaje mi się, że właśnie "delikatna" jest lepszym określeniem i że ona taka powinna właśnie być dla jasnych typów, bo inna będzie się za bardzo wybijać.
Dostałam niedawno komplement, że mam ładnie pomalowane oczy, ale to właśnie od osoby, z którą siedziałam twarzą w twarz w dziennym świetle. A jak w takim samym makijażu poszłam do fryzjerki, to spytała, czy maluję czasem oczy Może to po prostu specyfika jasnych typów
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 18:46   #4614
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wiesz, dla mnie to jest plus i jak dawno temu szukałam kolorówki, to właśnie określałam ją, że ma być słabo napigmentowana. Teraz wydaje mi się, że właśnie "delikatna" jest lepszym określeniem i że ona taka powinna właśnie być dla jasnych typów, bo inna będzie się za bardzo wybijać.
Dostałam niedawno komplement, że mam ładnie pomalowane oczy, ale to właśnie od osoby, z którą siedziałam twarzą w twarz w dziennym świetle. A jak w takim samym makijażu poszłam do fryzjerki, to spytała, czy maluję czasem oczy Może to po prostu specyfika jasnych typów
To u mnie na odwrót, jeszcze za czasów, kiedy używałam głównie błyszczyków malując usta, to instynktownie czułam, że krycie musi być mocne, konkretne, a kolor widoczny. Co do cieni - miałam niegdyś paletkę z Inglota z naprawdę intensywnymi odcieniami żółtego, zielonego i różowego i potrafiłam za dnia się tak malować, a całość łagodzić neutralnym beżowym cieniem. Musiałam wyglądać na tyle normalnie, że nikt nigdy nie zwracał na to szczególnej uwagi.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-31, 18:20   #4615
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Dalej nie potrafię zobaczyć tego, że są typy, którym nie pasuje mocny makijaż. No nie potrafię zrozumieć jak to możliwe. Przecież kolorówka wszystko zmienia w urodzie. I owszem, jeśli się nie użyje podkładu, nie użyje odpowiedniej szminki to mocne oko może wyglądać nie na miejscu, ale jak się wszystko dopasuje to myślę, że każdemu mocny makijaż pasuje tak samo jak słaby. Może jestem skrzywiona przez to że sama uwielbiam kolory we wszystkim co popadnie, ubraniach, włosach i makijażu, albo przez to że oglądam jutuberki które też według mnie wyglądają równie dobrze w intensywnych i delikatnych stylizacjach, ale no nie potrafię tego zobaczyć. I na sobie też podobają mi się tak samo intensywne ciemne makijaże jak i te nudziakowe.

W makijażu od fryzjerki też wydaje mi sie, że zawiniła technika (za małe roztarcie) a nie kwestia koloru. Chociaż też ja bym rozcierała czerń jakimś innym kolorem, brzoskwinią czy jakimś jasnym brązem.

Tak samo z makijażem ust, normalnie używam raczej neutralnych różowo-brazowych beży, ale jak oko zrobię na szaro-rozowo i użyję szaro-rozowego różu to bardzo chłodny brąz nie robi mi krzywdy.

Widzę tylko że makijaże graficzne u jednych wyglądają baaaardzo dobrze jak na Celestine a np ja nie czułabym się w takim zbyt twarzowo.

Naprawdę możliwe, że tylko ja tak to widzę? Przecież wtedy wszelkie przemiany makijażowe nie miały by racji istnienia.

Nie uważacie, że np Maxineczka czy Ada Grotkowska wyglądają bardzo dobrze i w delikatnym makeup no makeup i w dramatycznym malunku? Nie znam się na tyle żeby nazwać ich typy urody, ale wydaje mi się, że według Kibbe jednak powinny w jednym z tych rodzajów wyglądać dużo gorzej? No nie potrafię tego dojrzeć, mimo że się staram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-31, 18:39   #4616
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Dalej nie potrafię zobaczyć tego, że są typy, którym nie pasuje mocny makijaż. No nie potrafię zrozumieć jak to możliwe. Przecież kolorówka wszystko zmienia w urodzie. I owszem, jeśli się nie użyje podkładu, nie użyje odpowiedniej szminki to mocne oko może wyglądać nie na miejscu, ale jak się wszystko dopasuje to myślę, że każdemu mocny makijaż pasuje tak samo jak słaby. Może jestem skrzywiona przez to że sama uwielbiam kolory we wszystkim co popadnie, ubraniach, włosach i makijażu, albo przez to że oglądam jutuberki które też według mnie wyglądają równie dobrze w intensywnych i delikatnych stylizacjach, ale no nie potrafię tego zobaczyć. I na sobie też podobają mi się tak samo intensywne ciemne makijaże jak i te nudziakowe.

W makijażu od fryzjerki też wydaje mi sie, że zawiniła technika (za małe roztarcie) a nie kwestia koloru. Chociaż też ja bym rozcierała czerń jakimś innym kolorem, brzoskwinią czy jakimś jasnym brązem.

Tak samo z makijażem ust, normalnie używam raczej neutralnych różowo-brazowych beży, ale jak oko zrobię na szaro-rozowo i użyję szaro-rozowego różu to bardzo chłodny brąz nie robi mi krzywdy.

Widzę tylko że makijaże graficzne u jednych wyglądają baaaardzo dobrze jak na Celestine a np ja nie czułabym się w takim zbyt twarzowo.

Naprawdę możliwe, że tylko ja tak to widzę? Przecież wtedy wszelkie przemiany makijażowe nie miały by racji istnienia.

Nie uważacie, że np Maxineczka czy Ada Grotkowska wyglądają bardzo dobrze i w delikatnym makeup no makeup i w dramatycznym malunku? Nie znam się na tyle żeby nazwać ich typy urody, ale wydaje mi się, że według Kibbe jednak powinny w jednym z tych rodzajów wyglądać dużo gorzej? No nie potrafię tego dojrzeć, mimo że się staram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko jest kwestią tak typu kolorystycznego, jak i typu fizjonomicznego. Typ kolorystyczny odpowiada za kolorystykę, typ fizjonomiczny za technikę w makijażu i za to, jaki szczegół w twarzy podkreślać i w jaki sposób.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-31, 19:00   #4617
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Dalej nie potrafię zobaczyć tego, że są typy, którym nie pasuje mocny makijaż. No nie potrafię zrozumieć jak to możliwe. Przecież kolorówka wszystko zmienia w urodzie. I owszem, jeśli się nie użyje podkładu, nie użyje odpowiedniej szminki to mocne oko może wyglądać nie na miejscu, ale jak się wszystko dopasuje to myślę, że każdemu mocny makijaż pasuje tak samo jak słaby. Może jestem skrzywiona przez to że sama uwielbiam kolory we wszystkim co popadnie, ubraniach, włosach i makijażu, albo przez to że oglądam jutuberki które też według mnie wyglądają równie dobrze w intensywnych i delikatnych stylizacjach, ale no nie potrafię tego zobaczyć. I na sobie też podobają mi się tak samo intensywne ciemne makijaże jak i te nudziakowe.

W makijażu od fryzjerki też wydaje mi sie, że zawiniła technika (za małe roztarcie) a nie kwestia koloru. Chociaż też ja bym rozcierała czerń jakimś innym kolorem, brzoskwinią czy jakimś jasnym brązem.

Tak samo z makijażem ust, normalnie używam raczej neutralnych różowo-brazowych beży, ale jak oko zrobię na szaro-rozowo i użyję szaro-rozowego różu to bardzo chłodny brąz nie robi mi krzywdy.

Widzę tylko że makijaże graficzne u jednych wyglądają baaaardzo dobrze jak na Celestine a np ja nie czułabym się w takim zbyt twarzowo.

Naprawdę możliwe, że tylko ja tak to widzę? Przecież wtedy wszelkie przemiany makijażowe nie miały by racji istnienia.

Nie uważacie, że np Maxineczka czy Ada Grotkowska wyglądają bardzo dobrze i w delikatnym makeup no makeup i w dramatycznym malunku? Nie znam się na tyle żeby nazwać ich typy urody, ale wydaje mi się, że według Kibbe jednak powinny w jednym z tych rodzajów wyglądać dużo gorzej? No nie potrafię tego dojrzeć, mimo że się staram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To o czym mówisz, to raczej malowanie sobie nowej twarzy. Jasne że da się zrobić metamorfozę maksymalnie zmieniająca typ, którym się naturalnie jest, ale to wymaga dużego nakładu środków, techniki i czasu (mam tu na myśli nie tylko makijaz, ale także sposób ubierania i generalnie cały look).

Ja już wrzucałam wcześniej mocniejszy makijaż oka. Mam od jutra urlop, to mogę się jeszcze pobawić w użycie bardziej matowych cieni zamiast perłowo-satynowych, może mam gdzieś jakaś próbkę podkładu, ale jestem zdania, że to nic nie zmieni. Kolorowy makijaż nie jest dla każdego, smoky eyes nie jest dla każdego, kreska na dolnej powiece to samo. No chyba że ktoś sobie namaluje nową twarz, ale dla mnie to nie jest zaleta, że po zmyciu mejkapu z lustra patrzy na mnie inna osoba.
No i moim zdaniem wiek też jest czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę. To co się obroniło na 20-latce, niekoniecznie będzie służyć 40-latce.

No i jak pisałam, to co mam na zdjęciu, to nie jest czarny cień.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-10-31 o 19:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-31, 19:58   #4618
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No i moim zdaniem wiek też jest czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę. To co się obroniło na 20-latce, niekoniecznie będzie służyć 40-latce.

No i jak pisałam, to co mam na zdjęciu, to nie jest czarny cień.
A moim zdaniem, zawsze najważniejszy jest typ kolorystyczny i fizjonomia. To się sprawdzi w każdym wieku.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-31, 20:05   #4619
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Już się zgubiłam, czy napisałam ten post, czy zasnęłam pisząc... Apropos wieku - i tak i nie. Taka Penelope Cruz najmłodsza nie jest, a krecha wokół oka się u niej broniła zawsze.
Nie nazwałabym pełnego makijażu domalowywaniem twarzy, bo to wybrzmiewa pejoratywnie, ale np mocna kreska wymaga odpowiednio mocnych rzęs tak jak czerwona pomadka idealnej cery.
Inaczej jest efekt, jakbyśmy się zaczęły malować i ktoś nam przeszkodził.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-10-31 o 20:07
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-31, 20:18   #4620
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Już się zgubiłam, czy napisałam ten post, czy zasnęłam pisząc... Apropos wieku - i tak i nie. Taka Penelope Cruz najmłodsza nie jest, a krecha wokół oka się u niej broniła zawsze.
Nie nazwałabym pełnego makijażu domalowywaniem twarzy, bo to wybrzmiewa pejoratywnie, ale np mocna kreska wymaga odpowiednio mocnych rzęs tak jak czerwona pomadka idealnej cery.
Inaczej jest efekt, jakbyśmy się zaczęły malować i ktoś nam przeszkodził.
To tak naprawdę nie jest "krecha", bo jakby się przyjrzeć, wszystko jest odpowiednio roztarte i nieostre. W ten sposób oczy są bardzo wyeksponowane i mimo, że Penelope nie jest zimowym typem, to ta czarna kredka się u niej broni. Do tego ma dość naturalne konturowanie, róż odpowiednio dobrany do karnacji i usta nude, i wygląda super. Taki makijaż to wręcz jej znak rozpoznawczy.
https://www.pinterest.fr/pin/18858892176148343/
Krzywobuta - pasuje Ci perłowe wykończenie (niemodne dzisiaj i wręcz odsądzane od czci i wiary, ale tym się nie ma co przejmować). Mam wrażenie, że możesz być Jasnym Latem - temu typowi bardzo służy perłowy połysk.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-10-31 o 20:35
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-12 16:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.