Choroby serca a planowana ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-17, 08:36   #1
mamonkey
Raczkowanie
 
Avatar mamonkey
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 246

Choroby serca a planowana ciąża


Czy któraś z Was chorując na serce lub ciśnienie jeszcze przed ciążą, zdecydowała się na dziecko i jak to u Was wyglądało?
Mam arytmię, przyjmuję Nebilet, kardiolog powiedział mi, że jak będę w ciąży, to zamienimy ten lek na Isoptin. Z tego, co widzę, to żaden z leków nie powinien być przyjmowany w ciąży Wiem, że ulotka to jedno, a lekarz i jego doświadczenie to drugie, ale może któraś z Was miała podobną sytuację i podzieli się swoimi doświadczeniami, bo zaczęłam się martwić
mamonkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-06, 14:29   #2
Noniewiemno
Przyczajenie
 
Avatar Noniewiemno
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 29
Dot.: Choroby serca a planowana ciąża

Mnie lekarz powiedział, że żadnego z takich leków nie wolno brać w ciąży i poradził, że skoro planuję, to powinnam... przestać je brać.
Podobno takie leki (konkretnie Bisoprolol w moim przypadku) bardzo uzależniają, dlatego nie da się ich łatwo odstawić nawet kiedy arytmia jest już pod kontrolą.
Uzgodniliśmy, że będę stopniowo brać mniej (1 miesiąc 3/4, później 1/2 itd) i teraz już od około miesiąca nie biorę wcale, chociaż w razie czego mam zapas.
Oczywiście nie namawiałabym do odstawiania ani ograniczania bez konsultacji ze swoim lekarzem, ale jeśli okaże się to możliwe, to pewnie warto rozważyć.
Noniewiemno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-06 15:29:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.