Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-16, 19:42   #2041
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Galerianki (wersja krótka)
Jestem totalnie rozczarowana. Jak dla mnie żenada. Tego się właśnie obawiałam, że zobaczę przerysowane, głupie, żujące gumę, zblazowane nastolatki w mini i białych kozaczkach po jednej stronie, oraz szarą myszkę w adidasach z zerowym poczuciem własnej wartości po drugiej. Idiotki zbierające same jedynki contra dobra uczennica. Litości...Już bardziej tendencyjnie i jak krowie na miedzy się nie dało.
Obawiam się, że poruszony problem jest w rzeczywistości dużo bardziej skomplikowany. Tu został sprowadzony do stereotypu i schematu. 3/10

Ja w środku tańczę
Odtrutka na powyższe. Bardzo polecam, naprawdę poruszający film. Opowiada o dwóch niepełnosprawnych w różnym stopniu młodych mężczyznach, którzy postanawiają wynająć opiekunkę i zamieszkać samodzielnie, aby naprawdę "żyć", a nie tylko wegetować w zakładzie opieki. Oczywiście niesie to ze sobą szereg radości, ale i problemów.
Świetne kreacje aktorskie obydwu głównych bohaterów.
8/10


Karmel - oj, co za wyjątkowy klimat Film o kobietach dla kobiet. O miłości, przyjaźni, relacjach z innymi ludźmi. Do tego piękna muzyka.
7/10
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 20:11   #2042
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez dotka85 Pokaż wiadomość
Efekt motyla 2- film wzorowany na pomysle wykorzystanym w pierwszej czesci, co oczywiscie zaskoczeniem nie jest, ale i tak mnie rozczarowal, bo nie spodziewalam sie, ze bedzie az w takim stopniu na niej bazowal. Poza tym nieciekawy scenariusz, generalnie bardzo kiepsko- 2/10.

Obywatel Milk- problem dyskryminacji mniejszosci homoseksualnych w latach 70-tych w USA. Bardzo dobry film o walce z uprzedzeniami, dazeniu do celu i srodowisku gejowskim. Sean Penn swietnie sobie poradzil w swojej roli- 8/10.

Mala Moskwa- niezly melodramat na temat trudnych stosunkow Polakow i Rosjan z zakazanym romansem w tle. 7/10
Jak dla mnie to zakazany romans jest glownym watkiem w tym filmie a nie tylko tlem..

magrest, faktycznie to nie Ty, przeciez nawet avatar jest podpisany! Bystrzak to ze mnie raczej nie jest
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 20:50   #2043
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Solista - oparty na autentycznych wydarzeniach. W rolach głównych Robert Downey Jr. (którego bardzo lubię) oraz Jamie Foxx.
Film opowiada o bezdomnym i utalentowanym muzyku, cierpiącym na schizofrenię, który zaprzyjaźnia się z dziennikarzem Steve’m Lopezem próbującym opisać jego historię w swoich felietonach. Na początku Steve szuka w muzyku tylko materiału do swojej gazety, ale gdy mężczyźni lepiej się poznają, Steve postanawia mu pomóc.
Jamie Foxx świetnie wcielił się w rolę schizofrenika ale film ogólnie jest średni.


nafiyqa
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 21:35   #2044
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zombieland: tak dla odmóżdzenia, nic nie wnoszący w życie kolejny film o truposzkach, momentami śmieszny więc to na plus, jednak polecam tylko dla fanów filmów z serii świt żywych trupów itp. 3/10
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 22:18   #2045
caarolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar caarolaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Randki w ciemno - 7/10, młody, niewidomy chłopak z pomocą swego brata umawia się z kobietami w celu znalezienia tej jednej jedynej. Dosłownie - randki w ciemno Przyjemny film na zimowe wieczory i piękny aktor grajacy głownego bohatera.

Bracia
- 10/10, Sam jest żołnierzem, który zostaje uznany za zmarłego gdy przebywa na misji w Afganistanie. Jego żoną i córkami postanawia zaopiekować się młodszy brat - Tommy. Wkrótce jednak wszystko zaczyna się komplikować. Jak dla mnie to nie jest jakas zwykła historia rodziny, która ma powazny problem. Film pokazuje jak wygląda życie żołnierza - jakie niebezpieczeństwa na niego czekają i do czego jest zdolny aby przetrwać. Bardzo podobała mi sie gra trójki aktorów : Portman, Maguire, Gyllenhaal .
__________________
FC BARCELONA !! .. Més que un club ..
- why do you live?
- because I have something worth living for (...)
caarolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 22:35   #2046
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Parnassus - właśnie niedawno wróciłam z kina. Film mnie oczarował. Jest cudowny. A wszystkie złe opinie na jego temat świadczą o tym,że nie jest dla każdego. Człowiek bez wyobraźni i wrażliwości wyjdzie z kina marudząc,że film był bezsensowny..
Gra aktorska - wiadomo.
10/10
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 11:22   #2047
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

oj chyba nie powinno się tak generalizować - każdy ma inną wrażliwość na różnym poziomie co nie oznacza jej braku, często zarzutem w stosunku do filmów o tak rozbudowanych fx jest właśnie ograniczanie indywidualnej wyobraźni.

ja wczoraj (nie śmiejcie się, że dopiero teraz) "Piła" - hmmm ...jak dla mnie 3/10 i to tylko za końcówkę...
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-17, 11:32   #2048
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Czekolada – film z 2000 roku, a ja dopiero teraz go obejrzałam? : Ciepły, bardzo klimatyczny i bardzo czekoladowy. I jeszcze ta francuska muzyczka w tle nadawała cudny nastrój i urok. Lubię takie filmy, ten kojarzył mi się troszkę z "Pachnidłem"
Johnny Depp i nic dodać, nic ująć
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 11:34   #2049
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Parnassus - właśnie niedawno wróciłam z kina. Film mnie oczarował. Jest cudowny. A wszystkie złe opinie na jego temat świadczą o tym,że nie jest dla każdego. Człowiek bez wyobraźni i wrażliwości wyjdzie z kina marudząc,że film był bezsensowny..
Gra aktorska - wiadomo.
10/10
Ja jestem wrazliwa az za bardzo, jesli chodzi o moja wyobraznie, to nie mam na co narzekac i jakos film mi nie przypadl do gustu. Moja droga o gustach sie nie dyskutuje i z laski swojej nie uogolniaj/oceniaj innych.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 11:42   #2050
xMisery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 240
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Rain Man - ten z 1988 roku, Oscarowy. oczywiscie jak najbardziej zasłuzony Oscar dla Dustina Hoffmana, bo zagrał przegenialnie. Tom Cruise tez sie wpasował w rolę cwaniaczka w ciemnych okularach chcącego zbić interes na autystycznym, nie-artystycznym bracie. Muzyka świetna, film piękny. Nic dodac nic ująć. Warto obejrzec, chociażby aby uczić pamięc Kim Peek'a, który był inspiracją do postaci Ray'a Babbita, a zmarł całkiem niedawno.

8/10
xMisery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 12:18   #2051
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dom Zły - trudny, przygnębiający, na pewno przerysowany, ale przez to tak uderzający. Trudno mi ocenić bo jak skończyłam oglądać byłam zniesmaczona, ale to był zapewne efekt zamierzony 8/10
Avatar - efekty rzeczywiście powalające, wykreowany świat absolutnie magiczny, za to fabuła banalna do bólu no ale przyjmując że to nie o fabułę tu chodziło: 8/10
Złodziej czasu - nieźle zrobiony thriller, fabuła trzymająca w napięciu. Zakończenie fajne, nie do końca przewidywalne. 6,5/10
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-17, 13:17   #2052
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Czekolada – film z 2000 roku, a ja dopiero teraz go obejrzałam? : Ciepły, bardzo klimatyczny i bardzo czekoladowy. I jeszcze ta francuska muzyczka w tle nadawała cudny nastrój i urok. Lubię takie filmy, ten kojarzył mi się troszkę z "Pachnidłem"
Johnny Depp i nic dodać, nic ująć
Mnie 'Czekolada' bardziej się z 'Amelią' kojarzyła, podobny klimat, tylko czasy inne

A u mnie ostatnio tak:
Volver- czytałam dużo opinii osób uwielbiających filmy Almodovara, że na tym filmie się zawiedli, ale u mnie przeciwnie, bardzo mi się podobało, mimo, że może trochę 'delikatniejszy' od starszych jego filmów. Fabula skomplikowana się wydaje, ale w sumie przewidywalna, nie byłam zaskoczona niczym ani razu, co mimo wszystko wcale nie odebrało przyjemności z oglądania. Bardzo podobał mi się wątek z matką, która niby nie żyła, ta scena jak wyłazi z bagażnika, albo zerka spod łóżka.. takie thrilling i zabawne jednocześnie Poza tym muzyyykaaa.. piosenka w wykonaniu Penelope Cruz Oczarowana jestem tym filmem, 9/10

Annie Hall- o genialności dialogów Woody'ego Allena chyba nie muszę przekonywać, część tekstów z tego filmu znałam już na pamięć, zanim w ogóle ten film obejrzałam Diane Keaton idealna do roli Annie. Ogólnie lubię tę aktorkę, ale wydaje mi się, że ma jakiś taki sposób grania, który sprawia, że ciągle dostaje podobne role, zaczynając właśnie od tego filmu. Poza tym, można by bylo powiedzieć, ze scenariusz jest zwyczajnie nudny,ale parę niesamowicie genialnych scen pojawia się w takich momentach, że mówi się 'wow' i ogląda się dalej po jeszcze 9/10

Edytowane przez anestet-ka
Czas edycji: 2010-01-17 o 13:19
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 13:31   #2053
nANcY:*
Zadomowienie
 
Avatar nANcY:*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 606
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wszystko co kocham - bardzo fajny film, prosty i prawdziwy. Podobały mi się ujęcia, cały klimat. Trochę za krótki jak dla mnie. Mogli go trochę rozbudować. Hmm brakowało mi jeszcze czegoś mocniejszego, jakiejś bójki,mocnej akcji np. No ale jest ok
8/10
__________________



Be happy. It drives people crazy.
nANcY:* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 13:45   #2054
dotka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: St.Julians/Malta
Wiadomości: 1 124
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez caarolaaa Pokaż wiadomość

Bracia
- 10/10, Sam jest żołnierzem, który zostaje uznany za zmarłego gdy przebywa na misji w Afganistanie. Jego żoną i córkami postanawia zaopiekować się młodszy brat - Tommy. Wkrótce jednak wszystko zaczyna się komplikować. Jak dla mnie to nie jest jakas zwykła historia rodziny, która ma powazny problem. Film pokazuje jak wygląda życie żołnierza - jakie niebezpieczeństwa na niego czekają i do czego jest zdolny aby przetrwać. Bardzo podobała mi sie gra trójki aktorów : Portman, Maguire, Gyllenhaal .
Ja ogladalam "Braci" z 2004 roku, dunski film, na ktorym zostal oparty ten, o ktorym Ty piszesz. Swietny, naprawde mnie poruszyl.Pokazuje jak wspolczesnie wojna oddzialywuje na zolnierzy, ich rodziny, jakie zachowania czasem wymusza- 10/10
dotka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 14:20   #2055
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ciało (2003)
Całkiem fajny. Dziwny humor, ale jak ktoś "wejdzie" w te opowieść to i się trochę pośmieje. Fajna i dobra obsada. Oceniam pozytywnie 8/10

Żurek (2003)
Dobry. Kasia Figura świetna, Zamachowski to samo, Natalia Rybicka również dobra. Polecam film bo naprawdę dobrze zrobiony i zagrany. Co prawda ja od początku wiedziałam kto jest ojcem dziecka głównej bohaterki, na ale to szczegół. 8,5/10

Sekretne życie pszczół/ the secret life of bees
(2008)
Dobry film. Ciekawy i momentami poruszający. 8/10

Elita/the clique (2008)
Nie, nie i jeszcze raz nie. Szkoła, nastolatki, walka o prym - to już było to raz, a dwa jeden z gorszych tego typu filmów. Nie polecam, odradzam. 1/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 18:57   #2056
nataluska175
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: ...koniec świata...
Wiadomości: 1 024
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"An Education"( "Była sobie dziewczyna"-skad to tlumaczenie?!-czyba z d...)
Polecam goraco film. Dramat o dziewczynie, ktora jak na swoje 16 lat jest bardzo dojrzala, poznaje starszego faceta i akcja sie rozwija...
7/10

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
Volver- czytałam dużo opinii osób uwielbiających filmy Almodovara, że na tym filmie się zawiedli, ale u mnie przeciwnie, bardzo mi się podobało, mimo, że może trochę 'delikatniejszy' od starszych jego filmów. Fabula skomplikowana się wydaje, ale w sumie przewidywalna, nie byłam zaskoczona niczym ani razu, co mimo wszystko wcale nie odebrało przyjemności z oglądania. Bardzo podobał mi się wątek z matką, która niby nie żyła, ta scena jak wyłazi z bagażnika, albo zerka spod łóżka.. takie thrilling i zabawne jednocześnie Poza tym muzyyykaaa.. piosenka w wykonaniu Penelope Cruz Oczarowana jestem tym filmem, 9/10
__________________
gdy rozczarowują nas Ci, których jesteśmy najbardziej pewni...


nataluska175 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 06:10   #2057
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Parnassus - niestety przychylam się do opini MERYS film mnie nie poruszył ani nie oczarował a uważam się za osobe wrażliwą i z dużą wyobraźnią, faktycznie dotykał trudnych decyzji i moralnych wyborów ale w sposób nieciekawy i dość monotonny.
Spodziewałam się naprawde czegoś lepszego... Nawet obsada - poza główną bohaterką której kreacja nadała trochę koloru zblazowanemu obrazowi - nie pomogła...
Moja ocena 3/10
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 07:54   #2058
Izeeczka
Raczkowanie
 
Avatar Izeeczka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 472
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Głosy-Zrealizowany za niewielkie pieniądze horror "Głosy" okazał się jedną z największych kinowych niespodzianek ubiegłego roku. Film, na którym suchej nitki nie zostawili krytycy i któremu szans na sukces nie dawali również analitycy, zarobił w USA ponad 56 milionów dolarów, prawie dwa razy więcej niż szeroko reklamowana superprodukcja Michaela Baya "Wyspa".

Jeśli jesteście ciekawi, co sprawiło, że tyle osób postanowiło kupić bilet na horror Geoffreya Saxa a z różnych powodów przegapiliście jego kinową premierę, możecie się o tym przekonać sięgając po wydanie DVD filmu, które właśnie pojawiło się na naszym rynku.

Bohaterem obrazu jest ceniony architekt Jonathan Rivers, który po tajemniczej śmierci żony usiłuje nawiązać kontakt ze zmarłą za pomocą EVP (Electronic Voice Phenomenon ) - metody polegającej na śledzeniu i nagrywaniu głosów tych, którzy odeszli. Po pierwszych udanych seansach Jonathan popada w coraz większą obsesję. Mimo ostrzeżeń i niepokojących znaków kontynuuje swoje seanse przekonany, że jego zmarła żona udziela mu informacji mogących ocalić życie innych ludzi. Niestety, z czasem przekona się jak bardzo się mylił.

Płyta DVD z filmem opakowana jest w eleganckie, kartonowe etui nadające edycji ekskluzywny wygląd i sprawiające, że płyta elegancko prezentuje się na półce. Sam film obejrzeć możemy z dźwiękiem w formatach DTS ES lub DD 5.1 oraz polskimi napisami. Polskim tłumaczeniem opatrzono również wszystkie dodatki specjalne, których na krążku nie zabrakło.
Izeeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 08:05   #2059
Pani Kasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 147
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Oszukac przeznaczenie 4- Film niezbyt ciekawy, gorszy od 1-szych czesci. Wizje były o wiele starszniejsze od sytuacji w których naprawde ktos ginał. Nudziło mi sie na nim.
Wrota do Piekieł-To 2 film jaki wczoraj obejrzałam, jak dla mnie, nic specialnego, choc pomysł był super. Wieksze wrazenie wywarł na mnie film, który wczesniej oglądałam, a mianowicie UDRECZENI.
__________________
... Nie przejdę na zła stronę, chociażbym miała przypłacić to życiem...!

Pani Kasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-18, 09:35   #2060
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Avatar - jestem na świeżo po powrocie z kina, więc moja opinia będzie pewnie troszkę "na gorąco", ale film jest niesamowity! Fabuła to nic nadzwyczajnego - łatwa, prosta opowieść z przesłaniem dla ludzkości, które jasno i wyraźnie pokazuje do czego może doprowadzić człowiek i jego zabawki, dzięki którym czuje się panem świata. To ponoć banalne, ale mnie się akurat podobało, to jak PROSTO reżyser pokazał różnicę między człowiekiem nie szanującym środowiska, a pięknem tej drugiej planety. Niby banalne, ale jednak aż uderza, gdy najpierw przez pół filmu zachwycamy się tym pięknem, a potem oglądamy wyniszczający efekt człowieka Prawie jak w teledysku Michaela Jacksona "Earth Song"
Co do samych efektów - piorunujące! Cameron rzeczywiście stworzył coś nadzwyczajnego Oglądając "Avatar" miałam wrażenie, że to wszystko było naprawdę - aktorzy, dżungla, roślinność, że naprawdę tam biegali, że naprawdę skakali po drzewach, naprawdę latali na tych dziwnych stworach - a to "tylko" efekty komputerowe. Genialne!
Jeśli chcecie zobaczyć ten film, to TYLKO w kinie i w 3D.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 10:06   #2061
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

AVATAR 3D- pomijam fabułę, ale świat bajkowy,m rewelacyjny no i dostał Golden Globe 10/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 10:16   #2062
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez caarolaaa Pokaż wiadomość
Randki w ciemno - 7/10, młody, niewidomy chłopak z pomocą swego brata umawia się z kobietami w celu znalezienia tej jednej jedynej. Dosłownie - randki w ciemno Przyjemny film na zimowe wieczory i piękny aktor grajacy głownego bohatera.

Bracia
- 10/10, Sam jest żołnierzem, który zostaje uznany za zmarłego gdy przebywa na misji w Afganistanie. Jego żoną i córkami postanawia zaopiekować się młodszy brat - Tommy. Wkrótce jednak wszystko zaczyna się komplikować. Jak dla mnie to nie jest jakas zwykła historia rodziny, która ma powazny problem. Film pokazuje jak wygląda życie żołnierza - jakie niebezpieczeństwa na niego czekają i do czego jest zdolny aby przetrwać. Bardzo podobała mi sie gra trójki aktorów : Portman, Maguire, Gyllenhaal .

co do Blind dating - się zgadzam całkowicie miły, przyjemny film i ten aktor ! nie jest to jakas ambitna fabuła ale jak na film w swojej kategorii oceniam go całkiem wysoko kilka subtelnych momentów, można powiedzieć, że nawet wzruszających. Polecam na jakiś luźny odstresowujący wieczór
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 10:49   #2063
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Surogaci ciekawy pomysl na film, pokazuje jak bardzo mozna uzaleznic sie od "lepszego modelu nas samych". Dialogi troszke sztywne, miejscami troszke zagmatwany film. Ocena 5/10.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:12   #2064
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Chłopiec w pasiastej piżamie - bardzo dobry film, zetknięcie się dwóch światów małych chłopców, poruszający - poleciały łzy.

Żądza śmierci - z Segalem - beznadziejny chyba ze ktos lubi jak sie strzelaja i zabijaja przez caly film
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:15   #2065
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Chłopiec w pasiastej piżamie - obejrzałam pod wpływem recenzji przeczytanych w tym wątku i nie żałuje. Przypomina mi "Życie jest piękne", w podobny sposób ukazuje absurd i zło Holokaustu. Szokujące zakończenie. Pozycja obowiązkowa dla każdego.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 12:27   #2066
andziat
Zakorzenienie
 
Avatar andziat
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Udręczeni - jestem "cykorem" ale bardzo lubię oglądać tego typu filmy tym bardziej, że film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Rodzina przeprowadza się do miasteczka, żeby mieć bliżej do szpitala bo chłopak chory jest na raka. O domu krąży legenda, ale jest on blisko szpitala i wynajem jest w miarę tani więc decydują się w nim zamieszkać. Od samego początku główny bohater ma różne wizje, widuje chodzącego po domu chłopca i czasami nawet widzi jego oczyma przez co powoli rozgryza zagadkę tego domu. Okazuje się, że jego pokój przylega do pomieszczenia w którym balsamowano zwłoki i odcinano im powieki a następnie chowano w ścianach domu by duchy zmarłych nie odeszły ale tkwiły w domu by wzmocnić seanse i porozumiewanie się ze zmarłymi. Jak dla mnie 06/10.
andziat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 09:50   #2067
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Brothers Grimm, bardzo fajna bajeczka, z ciekawa i ponadczasowa fabula. Heath Ledger i Matt Damon. Przyjemny. 8/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 11:11   #2068
dotka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: St.Julians/Malta
Wiadomości: 1 124
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Delicatessen- czarna komedia, w ktorej akcja dzieje sie w nieokreslonej przyszlosci, w czasach wielkiego glodu. W sporej dawce surrealizm i groteska i chociaz bardzo lubie tego typu filmy to ten zupelnie mi sie nie podobal, jest nudny i dosc idiotyczny- 2/10

To nie jest kraj dla starych ludzi- o tym ile sa w stanie zrobic ludzie dla pieniedzy, dla duzych pieniedzy. Wlasciwie temat stary jak swiat, a film nic nowego do niego nie wnosi- plus jedynie za to, ze caly ten ciag zdarzen konczy sie tak jak prawdopodobnie skonczylby sie w zyciu a nie na ekranie. Do tego upiorna postac platnego zabojcy, ktory uzywa gazowej broni do zabijania bydla- swoja droga dziwny pomysl, bo byla raczej malo poreczna, ale miala chyba w zamysle rezysera, zwiekszyc groze sytuacji. Za to brawa dla Tommy Lee Jones'a w roli starego szeryfa- 6/10

33 sceny z zycia- o tym jak ciezka choroba, ktorej nieuchronnym nastepstwem jest smierc zmienia zycie bliskim. Ukazuje relacje rodzinne, ale brak tu wystepujacego zazwyczaj przy takiej tematyce patosu, sentymentalizmu. Plus za odrobine czarnego humoru- 7/10
dotka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 14:55   #2069
flawless2903
Zadomowienie
 
Avatar flawless2903
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 744
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

It's complicated - hm, gdyby nie obsada to można by uznać ten film za bardzo przeciętny. Ale, osobiście, uwielbiam patrzeć na Meryl Streep, a szczególnie kiedy jej postać dużo czasu spędza w kuchni - bo mam bzika na punkcie wypieków i gotowania. Przyjemna historia, momentami naprawdę śmieszna, miło się oglądało, tyle, że czasem niestety bardzo dłużyło. I co jak co, ale co najmniej irytowały mnie miny Baldwin'a, który robił spaniela co 10 minut, na setki różnych sposobów - niestety, ale nie pasował mi on w tym filmie w ogóle.
Niemniej jednak, nie żałuję, że obejrzałam - miło spędziłam czas.
Ciężko ocenić, ale myślę, że jakieś 6/10.
__________________
tak.
flawless2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 15:14   #2070
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez flawless2903 Pokaż wiadomość
It's complicated - hm, gdyby nie obsada to można by uznać ten film za bardzo przeciętny. Ale, osobiście, uwielbiam patrzeć na Meryl Streep, a szczególnie kiedy jej postać dużo czasu spędza w kuchni - bo mam bzika na punkcie wypieków i gotowania. Przyjemna historia, momentami naprawdę śmieszna, miło się oglądało, tyle, że czasem niestety bardzo dłużyło. I co jak co, ale co najmniej irytowały mnie miny Baldwin'a, który robił spaniela co 10 minut, na setki różnych sposobów - niestety, ale nie pasował mi on w tym filmie w ogóle.
Niemniej jednak, nie żałuję, że obejrzałam - miło spędziłam czas.
Ciężko ocenić, ale myślę, że jakieś 6/10.
Ja już nie mogę się doczekać, kiedy w końcu ten film obejrzę, dla samej Streep, bo za Baldwinem też nie przepadam za chyba 24 dni polska premiera. A Tobie polecam film 'Julie & Julia', jeśli jeszcze nie widziałaś, Meryl w kuchni przez pól filmu
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.