Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-11, 19:46   #3841
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

czas zapisac sie do fryzjera bo najkrotsza warstwa jest juz dluga dzisiaj Elisse do farbowanych + d panthenol + lniany i suszone na prosto, bo silikony robia wyprost tak czy siak ale przynajmniej nie ma suszu


edit: dodaje zdjecia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (40,7 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (61,6 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2014-08-11 o 20:24
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:06   #3842
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez blanczi Pokaż wiadomość
Niestety, przetłuszczają się bardzo szybko, ale praktycznie codziennie ćwiczę, więc myślę, że to też ma swój udział w tym.
to może tak się nie przetłuszczają, tylko po prostu wyglądają nieświeżo po ćwiczeniach
Cytat:
Nie próbowałam jeszcze nigdy suchego szamponu, ale "boję" się ich... Wydaje mi się, że jak spryskam nim włosy i wyczeszę go z nich, to one znowu będą tłuste. Poza tym mam ciemne włosy i nie chce, żeby ktoś pomyślał, że mam łupież czy coś. Może kiedyś spróbuję...
polecam spróbować małą buteleczkę kiedyś, zobaczyć czy Ci to będzie pasować, są wersję do ciemnych z barwnikiem
na zdjęciu nie masz ciemnych włosów
Cytat:
Dodaję fotkę. Tego dnia wyjątkowo ładnie się zakręciły, czasami jednak jest gorzej, innym razem lepiej. Wiem już, że falowane tak mają po prostu.
ale śliczne
Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Używam batiste (do rudych) i za każdym razem sławie go pod niebiosa.
To jedyny suchy szampon który mi się sprawdził. Jaka to wygoda!!! Ratunek Last minute.
Wrzuciłam na kwc cała recenzję:
www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=67126
ja tego do rudych bardzo nie lubiłam, ledwo wymęczyłam, wszystko brudził, miałam go na makijażu, na ciuchach, na palcach (chociaż to akurat nie problem, bo zmyć łatwo)
nigdy więcej
wszystkie inne wersje cacy
Cytat:
Napisane przez blanczi Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze powinnam kupic odzywke b/s i coś extra do stosowania raz na tydzień. Czekam na Wasze rady.
możesz kupić b/s, ale wg mnie proteinki, tak jak wcześniej mówiłam: keratyna hydrolizowana, pszenica, owies, czy co tam Ci jeszcze może popdpasować keratyna ładnie poprawia skręt
Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Mnie wszyscy pytaja, czy mam naturalne wlosy. Nowo poznani ludzie, sasiedzi, czasami przechodnie. xD
dzisiaj widziałam dziewczynę z takimi pięknymi drobnymi spiralkami, jeszcze miała na głowie ombre i tak jej podskakiwały te włosy jak szła, normalnie
Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość
W sumie z mycia na mycie coś się zmienia. Mam nadzieję, że pisząc tutaj to się jakoś w to bardziej wdrożę
Pozdrawiam serdecznie, odwalacie kupe dobrej roboty!
miałam takie same doświadczenia na początku

pokaż foto!
Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Myszka przygotowuje się do swego ślubu, który już za niecałe 2 tygodnie

Alterra granat i aloes jest bardzo ok, tylko ona jest typowo emolientowa. Nie wiem, jak reagujesz na żółtko, ale może skusiłabyś się na coś z keratyną hydrolizowaną? Jakaś maska/odżywka? Np. kallos keratin, może też służyć właśnie jako coś ekstra do stosowania raz na tydzień No i odżywka b/s też by się przydała
to już bliziutko!

dobrze mówiłam, że proteiny
Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
A weź pamiętam to i sama się oburzyłam bo uwielbiam twe włoski

Włosy ścięłam drastycznie. Zdjęcie postaram się wrzucić później - teraz z komórki piszę. Fryzura wygląda jako tako. Zobaczę po myciu ale wiadomo będę wytrwale czekała aż podrosną. Może tym razem obędzie się bez kryzysu z wypadaniem- szkoda mi trochę bo już dosyć długie były.
dzięki

pokaż fryzurkę!
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam takie pytanie - chyba trochę głupie ale zastanawiam się jak Wy robicie.. Otóż chodzi mi o temperature wody - ciepła łuski rozchyla i odżywka się może łatwiej dostać, zimna zamyka i sprawia że włos jest mniej podatny na uszkodzenia i bardziej lśniący, tak?


Kiedy np. mój plan wygląda tak:

*zmoczenie włosów*
- OMO
*spłukanie włosów*
- Planeta organica + Garnier Karite

To przy spłukaniu włosów powinnam dać ciepłą wodę, żeby te odżywki się dostały, czy zimną, żeby zamknąć łuski włosa?

Wiem, że bzdura ale jakoś mnie to nurtuje..
nie wiem, gdzieś czytałam, że to nieprawda, że nic się nie rozchyla i zdurniałam (akurat chodziło o domykanie łusek zimną wodą)

ogólnie zasada jest taka, że myje się i płucze w letniej wodzie, a na końcu już spłukujesz zimną wodą
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja też muszę się wziąć za to i owo. Jakby to powiedziała Marilyn "Och, jak trudno być intelektualistką!"
kocham Cię
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:33   #3843
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Malinko, no widzisz co osoba to opinia, ja ten szampon używam i nie mówię, że nie brudzi ale dopracowałam sobie sposób jego używania i na makijaż albo na ubrania się nie sypie...
Może jakąś trefną butle miałaś? albo nie wystarczającą ilość sebum...

Mówicie o proteinach pszenicy i poprawie skrętu,i nie wiem czy nie obarczylam twisted sista zbytnim sukcesem za mój skręt ostatnio, bo przed każdym myciem kremuje włosy pszenicznym Aveeno..hmmm...
Cóż w środę robię odrost, więc umyje jutro bez dzisiejszego kremowania tylko walne olej i poobserwuje
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:37   #3844
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Mówicie o proteinach pszenicy i poprawie skrętu,i nie wiem czy nie obarczylam twisted sista zbytnim sukcesem za mój skręt ostatnio, bo przed każdym myciem kremuje włosy pszenicznym Aveeno..hmmm...
Cóż w środę robię odrost, więc umyje jutro bez dzisiejszego kremowania tylko walne olej i poobserwuje
Apropo, jak mam recenzować jakąś odżywkę to zazwyczaj wymiękam bo tyle rzeczy nakładam, że się sama pogubiłam już co od czego. Zresztą ciężko mi wystawić ocene np. tureckiej Planeta Organica. Sama - beznadzieja, z czymś - super.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
kocham Cię
Haha
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:40   #3845
blanczi
Raczkowanie
 
Avatar blanczi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 193
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
możesz kupić b/s, ale wg mnie proteinki, tak jak wcześniej mówiłam: keratyna hydrolizowana, pszenica, owies, czy co tam Ci jeszcze może popdpasować keratyna ładnie poprawia skręt
Ooo, wszystko, co może poprawić skręt bardzo mnie zainteresuje.
blanczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:41   #3846
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
edit: dodaje zdjecia
ładniee cięcie na pewno super odświeży fryzurę
Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Malinko, no widzisz co osoba to opinia, ja ten szampon używam i nie mówię, że nie brudzi ale dopracowałam sobie sposób jego używania i na makijaż albo na ubrania się nie sypie...
Może jakąś trefną butle miałaś? albo nie wystarczającą ilość sebum...

Mówicie o proteinach pszenicy i poprawie skrętu,i nie wiem czy nie obarczylam twisted sista zbytnim sukcesem za mój skręt ostatnio, bo przed każdym myciem kremuje włosy pszenicznym Aveeno..hmmm...
Cóż w środę robię odrost, więc umyje jutro bez dzisiejszego kremowania tylko walne olej i poobserwuje
może ja za dużo nakładałam, nie wiem, wykończyłam tę butlę, ale strasznie mnie drażnił, wolę wersje klasyczne

miałam podobnie jak ta dziewczyna, może nie aż tak bardzo, ale wiadomo o co chodzi:
KLIK!

ja wiem, że po keratynie miałam ładniejszy skręt i łatwiej było stylizować, muszę w końcu jakieś zamówienie na zsk lub mazidłach sklecić
pszenica była w wycofanej alterze z morelą
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:43   #3847
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Dorwałam dzisiaj kremik do ciała w Aldi z ładnym składem humektantowo-emolientowym. I mam swój hit do ciała nareszcie ^^ przez przypadek trafia się na perełki. Spróbuję też kremować nim włoski dzisiaj.

nagomiko, przyrost chyba spory, na tkaie długaśne już wyglądają ;D

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2014-08-11 o 20:52
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 20:49   #3848
blanczi
Raczkowanie
 
Avatar blanczi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 193
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Zainteresowałyscie mnie tymi maskami Kallos, ale mam jedno pytanko: czy one są gęste czy raczej leiste?
blanczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:51   #3849
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
ładniee cięcie na pewno super odświeży fryzurę
juz 3,5 miesiaca nic z nimi nie robilam wiec czas najwyzszy na podciecie dziekuje :3

Cytat:
Napisane przez blanczi Pokaż wiadomość
Zainteresowałyscie mnie tymi maskami Kallos, ale mam jedno pytanko: czy one są gęste czy raczej leiste?
gesciejsze niz budyn, przynajmniej ten latte w litrowej
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:59   #3850
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
juz 3,5 miesiaca nic z nimi nie robilam wiec czas najwyzszy na podciecie dziekuje :3

gesciejsze niz budyn, przynajmniej ten latte w litrowej
Ja podcinam raz na pół roku, pół roku to próg po którego przekroczeniu moje włosy są paskudne.

Myślałam o tym Kallosie Keratin (btw ma świetne opakowanie!) ale niepokoją mnie te silikony, niby zmywalne ale jednak są.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:07   #3851
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez blanczi Pokaż wiadomość
A gdzie Kallosa dostanę stacjonarnie? JN wiem gdzie szukać w moim mieście. :p



Emolientowa? Czyli tak w malutkim skrócie? Dziękuję za radę.
Ja Kallosa kupiłam w Hebe Mają nieraz fajne promocje.

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
Włosy ścięłam drastycznie. Zdjęcie postaram się wrzucić później - teraz z komórki piszę. Fryzura wygląda jako tako. Zobaczę po myciu ale wiadomo będę wytrwale czekała aż podrosną. Może tym razem obędzie się bez kryzysu z wypadaniem- szkoda mi trochę bo już dosyć długie były.
Oj zawsze szkoda tych wyhodowanych centymetrów Mam nadzieję, że wyjdzie Ci to na dobre!

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Jakby to powiedziała Marilyn "Och, jak trudno być intelektualistką!"
Haha, boski cytat, muszę zapamiętac

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
czas zapisac sie do fryzjera bo najkrotsza warstwa jest juz dluga dzisiaj Elisse do farbowanych + d panthenol + lniany i suszone na prosto, bo silikony robia wyprost tak czy siak ale przynajmniej nie ma suszu


edit: dodaje zdjecia
Patrzyłam w albumie na Twoją włosową historię i jestem pod wrażeniem

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
miałam takie same doświadczenia na początku

pokaż foto!
To się cieszę, bo czuję się jak totalna sierota , a zdjęcie bardzo chętnie pokażę, niestety muszę kogoś poprosił, żeby mi zrobił

Cytat:
Napisane przez blanczi Pokaż wiadomość
Zainteresowałyscie mnie tymi maskami Kallos, ale mam jedno pytanko: czy one są gęste czy raczej leiste?
Moim zdaniem sa dosyc gęste, ale co ja tam wiem... Kallos Latte i Keratin mają podobną konsystencję.

Dzisiaj o dziwo mama i przyjaciółka zauważyły, że mam KRÓTSZE włosy! A to oznacza, ze się bardziej skręciły niż zwykle - co ja też potwierdzam To dopiero początki, a już takie przyjemne efekty... Zrobiłam sobie żel lniany, ale nie do końca wiem czy mi wyszedł, niby się ciągnie, ale jest trochę lejący (lub mi się wydaje), zrobiłam z dwóch łyżek na szklankę wody więc powinno byc ok. Wypróbuję na włosach to się przekonam
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 21:08   #3852
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja podcinam raz na pół roku, pół roku to próg po którego przekroczeniu moje włosy są paskudne.

Myślałam o tym Kallosie Keratin (btw ma świetne opakowanie!) ale niepokoją mnie te silikony, niby zmywalne ale jednak są.
moje jak widac po tych 3 miesiacach sa... coz...
ja teraz ciagle silikony naturalna pielegnacja + zabezpieczenie silikonowymi odzywkami = super dla moich wlosow

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2014-08-11 o 21:10
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:09   #3853
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
moje jak widac po tych 3 miesiacach sa... coz...
ja teraz ciagle silikony naturalna pielegnacja + zabezpieczenie silikonowymi odzywkami = super dla moich wlosow
Moje się tak jakby filcują i lecą garściami. Fuj.
Ale tych niezmywalnych też używasz?
Ja chyba kupie ten Kallos Keratin, skoro silikon zmywalny to co mi szkodzi w sumie. Myślałam o takim zabezpieczaniu ale tylko tymi, które da się zmyć bez SLS.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-11 o 21:11
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:11   #3854
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja podcinam raz na pół roku, pół roku to próg po którego przekroczeniu moje włosy są paskudne.

Myślałam o tym Kallosie Keratin (btw ma świetne opakowanie!) ale niepokoją mnie te silikony, niby zmywalne ale jednak są.
Silikony przecież nie robią krzywdy. Mi nie przeszkadzają jeśli produkt ma inne wartościowe składniki, nie czuję ich na włosach.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:11   #3855
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość

Patrzyłam w albumie na Twoją włosową historię i jestem pod wrażeniem


---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Moje się tak jakby filcują i lecą garściami. Fuj.
Ale tych niezmywalnych też używasz?
Ja chyba kupie ten Kallos Keratin, skoro silikon zmywalny to co mi szkodzi w sumie. Myślałam o takim zabezpieczaniu ale tylko tymi, które da się zmyć bez SLS.
nie nie, tylko te zmywalne delikatnymi szamponami
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:15   #3856
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Silikony przecież nie robią krzywdy. Mi nie przeszkadzają jeśli produkt ma inne wartościowe składniki, nie czuję ich na włosach.
To już zależy od indywidualnej reakcji włosów, jak pisałam już kiedyś- ja wole unikać, przynajmniej tych niezmywalnych, szczególnie, że potem trzeba je zmyć SLS.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-11 o 21:19
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:18   #3857
blanczi
Raczkowanie
 
Avatar blanczi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 193
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
gesciejsze niz budyn, przynajmniej ten latte w litrowej
No to fajnie, lubię nakładać na wlosy coś konkretnego, a nie wodniste cos. No i gęste=wydajne, przynajmniej dla mnie.
blanczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:56   #3858
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
To już zależy od indywidualnej reakcji włosów, jak pisałam już kiedyś- ja wole unikać, przynajmniej tych niezmywalnych, szczególnie, że potem trzeba je zmyć SLS.
No, ale pisałaś że używasz schaumy a ona ma sls przecież te najbardziej popularne jak np. dimethicone spokojnie się zmyją dla dzieci myjadłem takim delikatniejszym. Poza tym jendorazowe użycie silikonu nie sprawia że mamy zaraz mega grubą warstwę, którą trzeba zmyć ;D parafinę to tak bo ona się dosć mocno przykleja, ale silikony nie są problemem jako takim - jedynie na skalp średnio bo przyklap.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:00   #3859
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
czas zapisac sie do fryzjera bo najkrotsza warstwa jest juz dluga dzisiaj Elisse do farbowanych + d panthenol + lniany i suszone na prosto, bo silikony robia wyprost tak czy siak ale przynajmniej nie ma suszu


edit: dodaje zdjecia
Cudnee sąąą *-*
I przez Ciebie nabrałam ochoty na wizytę u fryzjera i mocniejsze wystopniowanie włosów, jednakże w dalszym ciągu włosy nie odrosły mi po lutowym cięciu i każdy cm włosów pilnuję jak oka w głowie, więc nie wiem, czy nerwowo bym u fryzjera wytrzymała widząc lecące cm ciętych włosów
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 22:02   #3860
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
No, ale pisałaś że używasz schaumy a ona ma sls przecież te najbardziej popularne jak np. dimethicone spokojnie się zmyją dla dzieci myjadłem takim delikatniejszym. Poza tym jendorazowe użycie silikonu nie sprawia że mamy zaraz mega grubą warstwę, którą trzeba zmyć ;D parafinę to tak bo ona się dosć mocno przykleja, ale silikony nie są problemem jako takim - jedynie na skalp średnio bo przyklap.
Tak, pisałam, że używam schaumy - raz na sto lat do włosów. Póki nie nauczyłam się myć odżywką (dziewczyny wytłumaczyły mi OMO bo źle zrozumiałam coś) to używałam SLS, teraz robie to tylko gdy absolutnie muszę czyli gdy np. napaskudze na włosach olejem tak, że odżywka nie da rady.

Btw - piszesz o jednorazowym użyciu silikonów. Jak już kupie odżywkę z silikonem to raczej będę jej używać więcej niż raz więc niestety się nadbudują tak czy siak.

Ja akurat jestem tu ortodoksyjna, myjadeł dla dzieci nie lubię, silikonów też nie, mam złe doświadczenia. Każde włosy lubią co innego i odżywka z dimethicone nie wyląduje w moim koszyku. Nad lżejszymi się zastanowię.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-11 o 22:27
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:18   #3861
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Robiłam dzisiaj laminowanie z wykorzystaniem tej saszetki z Mariona. Spodziewałam się wygładzonych i bardziej prostych włosów, a otrzymałam mocniejsze fale. Nawet mi się efekt podoba, bo te fale wyszły naprawdę ładne, włosy mają większą objętość i dużo mniej się puszą. No i te wierzchnie warstwy lepiej wyglądają. Widać laminowanie zamiast wyprostować włosy, podbiło mi ich skręt.

Chciałam zrobić zdjęcia, ale wieczorem w sztucznym świetle nie wyszły tak jak trzeba.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:35   #3862
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Tak, pisałam, że używam schaumy - raz na sto lat do włosów. Póki nie nauczyłam się myć odżywką (dziewczyny wytłumaczyły mi OMO bo źle zrozumiałam coś) to używałam SLS, teraz robie to tylko gdy absolutnie muszę czyli gdy np. napaskudze na włosach olejem tak, że odżywka nie da rady.

Btw - piszesz o jednorazowym użyciu silikonów. Jak już kupie odżywkę z silikonem to raczej będę jej używać więcej niż raz więc niestety się nadbudują tak czy siak.

Ja akurat jestem tu ortodoksyjna, myjadeł dla dzieci nie lubię, silikonów też nie, mam złe doświadczenia. Każde włosy lubią co innego i odżywka z dimethicone nie wyląduje w moim koszyku. Nad lżejszymi się zastanowię.
Wszystko się nadbudowuje z czasem niestety. Biowaxy niektóre mają ciężkie silikony, np. ten z keratyną. Ja teraz używam dr organic z odżywek i z masek to pilomax, te produkty silikonów nie mają ale są dosć drogie.
U mnie myju odżywą średnio, Jak solo jest fajnie, ale jak maskę po tym dać to zero efektu i potem taka papka na skalpie się robi. Trochę mi szkoda bo myślałam że mycie odżywą będzie idealne dla mnie ;D Ale fajnie jak Ci pasuje, myszka też tak myje i sobie chwali.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:38   #3863
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Wszystko się nadbudowuje z czasem niestety. Biowaxy niektóre mają ciężkie silikony, np. ten z keratyną. Ja teraz używam dr organic z odżywek i z masek to pilomax, te produkty silikonów nie mają ale są dosć drogie.
U mnie myju odżywą średnio, Jak solo jest fajnie, ale jak maskę po tym dać to zero efektu i potem taka papka na skalpie się robi. Trochę mi szkoda bo myślałam że mycie odżywą będzie idealne dla mnie ;D Ale fajnie jak Ci pasuje, myszka też tak myje i sobie chwali.
No właśnie, po to tą Schaume kupiłąm, raz na jakiś czas wypada umyć. Zresztą u mnie w ogóle lipa jest bo kiedyś myłam odżywką i było ekstra, potem nagle przestało im pasować i teraz znów po paru próbach się udało i dobrze się układają, więc niech Schauma stoi w pogotowiu bo nie wiadomo kiedy znowu przestanie im pasować.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 07:29   #3864
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

No dobra to wrzucam. Nie patrzcie na puch robiłam jeszcze pasemka i wiadomo włosy są zmasakrowane, a po drodze do pracy złapał mnie deszczyk to też wyglądają teraz tak jak wyglądają - czeka je parę dni intensywnego pieszczenia. Myślę, że wtedy będą już wyglądały wyjściowo i będę mogła się pokazać z lepszym efektem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140812_081724.jpg (23,9 KB, 45 załadowań)
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 07:33   #3865
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Znów wstaję i wszystko uważnie czytam (pod wrażeniem waszej wiedzy, ale nie potrafię się jeszcze wypowiedziec)

Moje włoski po nocy wyglądają super - tzn. jak na to, że myłam przedwczoraj wieczorem, a kiedyś robiłam to codziennie, dla mnie to jest spory postęp Muszę zacząc robic te zdjęcia, bo sama potem będę ciekawa jak się zmieniały!

Pozdrawiam i życzę pozytywnie zakręconego dnia

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
No dobra to wrzucam. Nie patrzcie na puch robiłam jeszcze pasemka i wiadomo włosy są zmasakrowane, a po drodze do pracy złapał mnie deszczyk to też wyglądają teraz tak jak wyglądają - czeka je parę dni intensywnego pieszczenia. Myślę, że wtedy będą już wyglądały wyjściowo i będę mogła się pokazać z lepszym efektem
Ech eleganckie loczki, śliczne !

Edytowane przez ankacg
Czas edycji: 2014-08-12 o 07:34
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 08:38   #3866
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Apropo, jak mam recenzować jakąś odżywkę to zazwyczaj wymiękam bo tyle rzeczy nakładam, że się sama pogubiłam już co od czego. Zresztą ciężko mi wystawić ocene np. tureckiej Planeta Organica. Sama - beznadzieja, z czymś - super.
Ja takie odżywki oceniam wtedy tak średnio, bo jak sama się nie sprawdza, to nie jest dla mnie bardzo dobra
I wybieram sobie już 3-4 maski i odżywki ds i ich zamiennie używam, bo inaczej bym się nie połapała, co jak działa

Cytat:
Napisane przez blanczi Pokaż wiadomość
Ooo, wszystko, co może poprawić skręt bardzo mnie zainteresuje.
Keratyna hydrolizowana idealna w poprawie skrętu, przynajmniej w moim przypadku I mleczka roślinne, i mleczko pszczele, i żeń szeń sypki

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
ja wiem, że po keratynie miałam ładniejszy skręt i łatwiej było stylizować, muszę w końcu jakieś zamówienie na zsk lub mazidłach sklecić
pszenica była w wycofanej alterze z morelą
Zamów Malinko keratynę, bo pamiętam właśnie, że też miałaś po niej dużo mocniejszy skręt

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Dorwałam dzisiaj kremik do ciała w Aldi z ładnym składem humektantowo-emolientowym. I mam swój hit do ciała nareszcie ^^ przez przypadek trafia się na perełki. Spróbuję też kremować nim włoski dzisiaj.
Właśnie, pokremuj nim włoski, ciekawe, czy fajnie się spisze

Cytat:
Napisane przez blanczi Pokaż wiadomość
Zainteresowałyscie mnie tymi maskami Kallos, ale mam jedno pytanko: czy one są gęste czy raczej leiste?
Gęste są Uwielbiam wersję kallos keratin, nawet solo, kallos color używam, ale nie będzie tak cudowna, jak keratin. Latte lubi mnie spuszyć, przez mleczne proteiny

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja podcinam raz na pół roku, pół roku to próg po którego przekroczeniu moje włosy są paskudne.

Myślałam o tym Kallosie Keratin (btw ma świetne opakowanie!) ale niepokoją mnie te silikony, niby zmywalne ale jednak są.
No ten kallos ma zmywalne jakimś delikatniejszym szamponem, choć wiem, że nie każdy też takie szampony lubi Kallos color nie ma silikonów, z tego co widzę


Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Robiłam dzisiaj laminowanie z wykorzystaniem tej saszetki z Mariona. Spodziewałam się wygładzonych i bardziej prostych włosów, a otrzymałam mocniejsze fale. Nawet mi się efekt podoba, bo te fale wyszły naprawdę ładne, włosy mają większą objętość i dużo mniej się puszą. No i te wierzchnie warstwy lepiej wyglądają. Widać laminowanie zamiast wyprostować włosy, podbiło mi ich skręt.

Chciałam zrobić zdjęcia, ale wieczorem w sztucznym świetle nie wyszły tak jak trzeba.
Mi też podbił skręt ten marion

Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość
Znów wstaję i wszystko uważnie czytam (pod wrażeniem waszej wiedzy, ale nie potrafię się jeszcze wypowiedziec)

Moje włoski po nocy wyglądają super - tzn. jak na to, że myłam przedwczoraj wieczorem, a kiedyś robiłam to codziennie, dla mnie to jest spory postęp Muszę zacząc robic te zdjęcia, bo sama potem będę ciekawa jak się zmieniały!
Rób zdjęcia koniecznie, łatwiej będzie dojść do tego, co dobrze na nie działa
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 08:52   #3867
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
FAQ: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=17200325&p ostcount=15

+ pigułka:

"3. Zamień szczotkę na grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Czesanie szczotką włosów – obojętnie mokrych czy suchych – jest najprostszym sposobem ich uszkodzenia. Podobnie złym pomysłem jest rozplątywanie suchych włosów przy użyciu jakiegokolwiek narzędzia, gdyż rozdzielanie loków prowadzi do ich nadmiernego puszenia. Zamiast szczotki użyj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami lub przeczesuj włosy palcami. Pamiętaj jednak, by robić to tylko wtedy, gdy włosy są mokre (np. po umyciu). By rozczesać bardziej poplątane włosy, dodaj odżywkę odpowiednią do typu włosów lub przytnij niepokorne końce."

Choć tu jest dość ogólnie ale pamiętam, że potem była wersja, że drewniany grzebień i palce to najmniejsze zło, a szczotka największe.
ależ ja to wiem. Nie rozumiem dlaczego ten cytat do mnie.

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Wiadomo, że każdemu pasuje co innego - ja wrzuciłam post odnośnie tego, że *Basia* go nie widziała, a nie w ramach dekalogu.
Basia go widziała i zna pigułkę i inne podwieszone wątki.
Chodziło mi o coś innego i dokładnie to napisałam
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 09:02   #3868
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
ależ ja to wiem. Nie rozumiem dlaczego ten cytat do mnie.
Bo napisałaś, że nie przypominasz sobie, żeby takie dyskusje były toczone, dziewczyny napisały, że były, a ja poparłam cytatami. Już nie wywlekaj tego tematu jak możesz bo był skończony.

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ja takie odżywki oceniam wtedy tak średnio, bo jak sama się nie sprawdza, to nie jest dla mnie bardzo dobra
I wybieram sobie już 3-4 maski i odżywki ds i ich zamiennie używam, bo inaczej bym się nie połapała, co jak działa

No ten kallos ma zmywalne jakimś delikatniejszym szamponem, choć wiem, że nie każdy też takie szampony lubi Kallos color nie ma silikonów, z tego co widzę
Ja z odżywkami oceniam jak jest coś powalająco dobrego bądź... powalająco złego.

Szkoda, że te kallosy w większości mają silikony ale tak składowo to one nie są powalające, jak patrze na skład np. Latte to się zastanawiam dlaczego ona w ogóle dobrze działa na moje włosy. Bo faktycznie jak na początku ją miałam to było ekstra, teraz z nią wyhamowałam bo się boje, że znów przedobrze.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-12 o 09:04
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 09:11   #3869
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Co tu tak cicho?
Gdzie jesteście?
Wrzucać mi tu, proszę, fotki czupryn! Judyta, coś w końcu wybrałaś? Curly naprawiaj aparat, Basiu, daj oko nacieszyć, Impa zniknęła z żarówą, bo się miłości, Doe.. ja już 136 raz nie poproszę o zdjęcie Twojej rozczochranej!
Nagomiko ni ma, Myszki ni ma, Azi jak sobie radzisz?
Meldowac no się! ;*
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Bo napisałaś, że nie przypominasz sobie, żeby takie dyskusje były toczone, dziewczyny napisały, że były, a ja poparłam cytatami. Już nie wywlekaj tego tematu jak możesz bo był skończony.
zaraz, zaraz. Nie przypisuj mi czegoś, czego nie napisałam - napisałam, że nie przypominam sobie o wyższości grzebienia drewnianego nad plastikowym.
To co zacytowałaś, dotyczy czegoś innego.
Temat skończony? Na forum zawsze można wrócić do czegoś, jeśli pojawiają się wątpliwości. To jest tylko forum i nie rozumiem o co chodzi z wywlekaniem skończonego tematu.

Joanku, mufasia grzywa boska.
Mam jedno zdjęcie z fryzurą ślubną, postaram się Ci pokazać
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 09:13   #3870
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Temat skończony? Na forum zawsze można wrócić do czegoś, jeśli pojawiają się wątpliwości. To jest tylko forum i nie rozumiem o co chodzi z wywlekaniem skończonego tematu.
Chodzi o to, że JA już wytłumaczyłam co miałam na myśli i nie będę do tego wracać, a podczepiłaś wątek do mnie - wątpliwości też nie widzę, za to bezsensowne czepianie się tak. O to chodzi. Naprawdę nie mam czasu na takie dyskusje z Tobą, wybacz.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-12 o 09:22
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.