Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-05, 10:35   #1
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613

Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie


Prosze powiedzcie mi, czy na przyjecie weselne przbierac sie czy nie? Slyszalam, ze niektorzy robia tak, ze do kosciola w jednym, a po obiedzie gdy juz zaczyna sie weselna impreza przebieraja sie w sukienki. Juz nic nie wiem. Jak to jest? Pomozcie.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:05   #2
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

ja zupełnie nie rozumiem tego zwyczaju, ale zauważyłam na ostatnim weselu na którym byłam że koło połnocy cześć babeczek się przebrała (a więc nie zaraz po kościele), nie wiem po co, według mnie to coś w stylu "patrzcie ile mam kreacji i która lepsza" moim zdaniem uwage trzeba skupić na pannie młodej i jej sukienceale pewnie się nie znam

chociaż ostatnio znajoma mamy wydawała córę za mąż i miala 3 kreacje: do kościoła, i 2 na wesele....

sama jestem ciekawa co napiszą inne dziewczyny na ten temat
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:12   #3
MonisiaPP
Raczkowanie
 
Avatar MonisiaPP
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 267
GG do MonisiaPP
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Swietny watek! Tez o tym ostatnio myslalam! wydaje mi sie ze przebiera sie panna mloda! gdyz to ona ma robic wrazenie... ja ide na slub w przyszlym tygodniu... do kosciola ubiore sukienke a na nia zapieta marynarke, na weselu wystapie w samej sukience. myslicie ze to dobry pomysl??
MonisiaPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:16   #4
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

ja na każde wesele na którym byłam zawsze szłam w jednej kreacji tzn.nigdy sie podczas imprezy nie przebierałam z prostego powodu: nie chciałobym mi sie targać tylu rzeczy ze sobą,zawsze wybieram takie kreacje żeby czuć sie w nich wygodnie przez całą uroczystość,jedyny wyjątek stanowią buty,czasem brałam jakieś na przebranie gdy nie byłam pewna czy w tych które miałam na nogach wytrzymam tańce do samego rana
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:18   #5
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

MonisiaPP napisał(a):
> . do kosciola ubiore sukienke a na nia zapieta marynarke, na weselu wystapie w samej sukience. myslicie ze to dobry pomysl??

pewnie że dobry
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:22   #6
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Dla mnie akurat przbranie sie nie stanowiloby wiekszego problemu. Ciuszki zapakuje do samochodu, a miejsce do przbrania na pewno sie gdzies zanjdzie. Dwa lata temu bylam na weselu w Berlinie, tam niektore kobiety / i ja tez/ przebraly sie. Nie wiem czy tu tez sie tak robi.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:31   #7
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Wydaje mi sie ze takie przebieranie sie jest bez sensu. Niektore kobiety rzeczywiscie tak robia... Ja sklanialabym sie bardziej do takiego rozwiazania jakie proponuje MonisiaPP- marynarka lub jakis swterek na kreacje w kosciele, a pozniej sama sukienka.
Mysle ze jednak mozna wziac zapasowa kreacje- na wypadek gdyby tej pierwszej przydarzyl sie jakis wypadek .

Co innego jesli chodzi o przebieranie sie Panny Mlodej. Tutaj jestem zdecydowanie "za". Nie wyobrazam sobie jak mozna przetanczyc cala noc w (czesto bardzo ciezkiej) sukni slubnej. Moja bratowa na swoim slubie byla bardzo wytrwala... W koncu tanczyla na boso ale w sukni (a miala naprawde ciezka i jak sie skarzyla niewygodna). Efekt byl taki ze dol sukni byl caly czarny od kurzu. Nie dalo sie dobrze tego doprac.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-05, 11:38   #8
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Nie wiedzialam, ze panna mloda na weselu sie przbiera. Na wszystkich weselach na ktorych bylam panny mlode wystepowaly tylko w sukni slubnej, no chyba ze w tzw. poprawiny, wtedy juz mialy normalne sukienki lub garsonki.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:43   #9
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Panna Mloda jak chce to sie przebiera . Zeby nie pobrudzic sukni lub zeby bylo jej wygodniej...
Ale to nie jest mus .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 12:35   #10
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

manolita napisał(a):
> Nie wiedzialam, ze panna mloda na weselu sie przbiera. Na wszystkich weselach na ktorych bylam panny mlode wystepowaly tylko w sukni slubnej(...)

Manolita Kochana to zależy od Panny Młodej, jak chce to się przebierze jak nie to siedzi w sukni ślubnej
Na swoim ślubie dotrwałam do 24 po sie przebrałam:
1. Podarłam suknię tz. podarli mi, a nie chciałam bardziej jej rozwalić,
2. Było w niej cholernie gorąco- 3 warsty sukni 2 halki + pończochy- myślałam że się ugotuję, zero cyrkulacji powietrza; na weselu jak nie mogłam już wytrzymać brałam swojego męża na zwenątrz siadałam na krzesełku, kieca do góry i odpoczywałam

Jeżeli chodzi o przebieranie się na weselach, dla mnie jest to bez sensu. Nigdy idąc na wesele nie brałam tobołów z ciuchami i nie odstawiałam rewi mody, co innego z butami- brałam jakieś na zmiane jak wiedziałam, że w danych nie wytrzymam.
Na weselu mojej przyjaciółki były takie laseczki, które co rusz zmieniały ubrania, jak nie spodnie to spódniczka, jak nie ta bluzeczka to tamta i tak w kółko. Co niektórzy faceci również nie byli gorsi- po 24 wyskakiwali z kremowego garnituru aby ubrać czarny i białe mokasyny... Don Corleone wypisz wymaluj...

Pozdrawiam
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 13:00   #11
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Pierwszy raz słyszę, żeby na weselu ktos inny niż Panna Młoda sie przebierał wydaje mi się, że cała uwaga ma sie skupić na Parze, a nie na gościach Trąci mi to próżnością i "pokazywaniem się"
Ostatnio byłam na weselu i ślubie ze znajomych, nie znałam ani Młodej ani Młodego i jedna babeczka była tak ubrana, że już myslałam, że to Panna Młoda Mimo wszystko wolę, jak ludzie się ubiorą tak, że wszystko jest jasne
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-05, 13:01   #12
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Wydaje mi sie ze to czy sie przebieramy czy nie zalezy od sytuacji. Moja mama (jak i wszyscy inni goscie) bedac na weselu u mojej ciotki na wsi kilkakrotnie sie przebierala. No ale bylo wtedy bardzo gorace (lato kilkalat temu) bo ponoc po godzinie tanca ciuchy byly po prostu przepocone. Natomiast przebieranie sie gosci tylko po to aby pokazac sie w kilku ciuszkach i zrobic mini rewie mody wydaje mi sie bez sensu.
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 13:09   #13
atrament
Raczkowanie
 
Avatar atrament
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 466
GG do atrament
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Dla mnie też ta trąci próżnościa... Jestem zaproszona na ślub jako ososba towarzysząca ostatnio byłam na weselu z 9 lat temu... i się zastanawiam czy mam ubrać sie w moja sukienke ze studniówki (tzn czerwona dluga spódnica i gorset czarny) czy może letnia czarna sukieneczke krótka w groszki biale z orsaya... z jednej strony chcę wygladać ładnie ale z drugiej nie chę świeci poradzcie
__________________
Kto żyje przeszłością, ten nie ma przyszłości
atrament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 13:21   #14
aneczki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 54
GG do aneczki
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Mój ślub jest już za 6 dni (11.09.) i o ile się nie mylę kilka pań zgłosiło chęć przebrania się po obiedzie - do kościoła pewnie przyjdą w kostiumach i kapeluszach a po 18 przebiorą się w długie suknie...
Też mi sie wydaje że poprostu chcą się pokazć w kilku kreacjach , chociaż moja mama, która też zmieni strój, mówi, że w jej wieku nie wypada przyjść o kościoła z gołymi plecami.
Ja po północy zmienię tylko gorset - z białego na czerwony, lżejszy i nie tak obcisły, żebym wreszcie mogła coś zjeść
aneczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 14:00   #15
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

z przebieraniem - uważam, że zależy to też od pory roku zimą znacznie wygodniej jest ubrać np. eleganckie spodnie do kościoła niż marznąć w zwiewnej sukience pod płaszczem a później na weselu - kaloryfery grzeją, taniec grzeje, wódka grzeje...
jeśli jest ciepło - nie odczuwałabym potrzeby takiego przebierania
ale jak kto woli - większość widzę na weselu pierwszy i ostatni raz.. nie będę sobie ich zmianami stroju głowy zawracać

ps. taka skaza... nie wyobrażam sobie na weselu innej muzyki niż disco polo, te przyjęcia ze znajomymi to fantastyczny pomysł
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 14:51   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

zwyczaj przebierania sie z sztywnej kościelnej garsonki w suknie odchodzi w zapomnienie ,na szczescie.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 15:18   #17
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

agnieska napisał(a):
> ps. taka skaza... nie wyobrażam sobie na weselu innej muzyki niż disco polo, te przyjęcia ze znajomymi to fantastyczny pomysł

Jeśli wybralibyście zespół rodem " Kapela znad Baryczy " to byłoby disco polo, a jak bierze się DJ ( uprzednio robiąc wywiad środowiskowy ) to wesele naprawdę nabiera rumieńców, muzyka leci przeplatana utworami które sobie wybraliście

Przyjęcie ze znajomymi również ma swoje uroki
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 16:47   #18
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

ach te polskie wesela... taki obraz mam wyryty i chyba ciężko będzie to zmienić

a mam zaledwie 16 lat i nie spieszę się do podpisania papierka
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 21:06   #19
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Moja siora na swoim weselu zmieniła sukienke po 24:00.Poprostu miała już dosyć ciężkiej krynoliny, założyła o wiele wygodniejszą sukienkę którą miała na ślubie cywilnym.
Z obecnych gości tylko jedna pani się przebrała, chyba było jej niewygodnie w zbyt obcisłej spódniczce i bluzce,i pewnie za gorąco (to był wyjątkowo upalny czerwcowy dzień i tak samo gorąca i duszna noc). Założyła sukienkę na ramiączkach zwiewną do kolan (wygodniej jej się chyba tańczyło)nota bene miała identyczny krój jak moja sukienka z tym że inny kolor, dodam że ja miałam wtedy 13 lat, a ta kobieta (znajoma siory) przeszło 10 lat więcej
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-05, 22:07   #20
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Dla mnie to niezrozumiały zwyczaj. Myślę, że niektóre babki chcą zwrócić na siebie uwagę. Ale w takim dniu, to na pewno goście nie powinni być w centrum zainteresowania lecz państwo młodzi.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 22:18   #21
malinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 264
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Ja ostatnio bylam swiadkiem na ślubie mojej siostry i sie przebieralam, nie wytrzymalabym chyba w tym samym ubraniu od 8 rano do 4 nad ranem, poprostu zle bym sie czula.
malinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 22:49   #22
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

hmm, jakby nie patrzec panna mloda jest najwazniejsza jescze nie widzialam takiego wesela na ktorym by sie panie przebieraly,m choc zdazylo sie ze na jednym swiadkowa zmienila sukienke, coz, sama nie wiem, wydaje mi sie ze powinno sie przygotowac taki stroj by bawic sie w nim przezcala nac. bo przeciez po polnocy nadal jest kamerrzysta i jak nalozymy cos innego od razu bedzie to widoczne, ciekawy wątek.
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 12:52   #23
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Ja na ślubie mojej przyjaciółki się przebrałam i nie dlatego aby popisać się ciuszkami. Byłam świadkową: w kościele byłam ubrana w kostiumik, a od razu po przyjściu do lokalu gdzie odbywało się wesele przebrałam się w sukienkę (miałam w aucie).
Po pierwsze jakoś nie pasuje mi wystąpienie świadkowej w kościele w sukience -takiej weselnej, no np na ramiączkach, z dekoltem czy bardziej obcisłej. Z drugiej strony na weselu w kostiumiku byłoby mi jakoś sztywno. Na pewno znalazłabym jakąś sukienkę która nadawałaby się i na ślub i na wesele, ale akurat brakowało mi funduszy i szłam w tym co miałam w domu.
Agul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 13:08   #24
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Zgadzam sie ,ze to panna mloda jest najwazniejsza. Absolutnie. Nie chodzi jednak o pokazanie ile to sie ma w domu kreacji na taka okazje jak wesele tylko o wygode. Jakos nie widze siebie w sukience, takiej jaka zamierza wlozyc na wesele, w kosciele i odwrotnie, kostium nie nadaje sie na uroczystosc weselna, z prostej przyczyny: bedzie mi cholernie niewygodnie. Teraz juz wiem, ze mimo wszystko sie przebiore.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 13:21   #25
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Mi się wydaje, że najlepszym wyjściem sukienka, może być na ramiączkach, albo z dużym dekoltem, czy jakaś ozdobna bluzeczka, a na nią marynarka, którą zdejmujemy na przyjęciu Dla mnie to jest przede wszystkim wygoda, przebieranie się w jakiejś malutkiej łazieneczce, to dla mnie mordęga, brrr wolę raz się ubrać i mieć z głowy A marynarka się przyda, żeby np. wyjść się przewietrzyć - teraz noce są już chłodne.
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 13:48   #26
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

ja w kościele mialam narzucony szla króry zakrywal mi odsłoniete ramiona i olecy , poniewaz mialam gorset i spudnice,potem tylko zdjełam szal, ale to indywidualnu=y wybór,zycze dobrej zabawy!pozdrawiam...
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 14:10   #27
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

Problam w tym, ze do tej sukienki nie pasuje zakiet. Szal mam tylko czarny, a sukienka jest biala w duze czerwone roze i czerne takie cos tam, niby zygzaki. Sandalki co prawda zaloze czarne, ale to wesele bedzie za tydzien, wiec nie wiem czy bedzie na tyle jeszcze cieplo, zebym mogla pokazac sie w sandalach / co innego na sali, gdzie jest cieplo, a pozniej wraz z uplywem czasu coraz cieplej/.
Pozdrawiam
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 14:49   #28
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Przebierac sie czy nie? Oto jest pytanie

więc nie sugeruj się odpowiedziami na forum, tylko zrób tak, jak będzie Ci wygodniej
pozdrawiam również
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.