Poczucie winy i zakupy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-13, 23:49   #61
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Poczucie winy i zakupy

Cytat:
Napisane przez aira Pokaż wiadomość
Widzę, że wątek umarł, a ja nie będe zakładać nowego. Też tak mam z zakupami dla siebie. Ogólnie ostatnio mało sobie kupuję rzeczy. Ciuchy kupuję bardzo sporadycznie 1 bluzka czy para spodni na rok i chodze w tym aż trzeba wyrzucic. Staram się jednak kupować rzeczy dobre jakościowo. Mój największy ewenement to płaszcz, który co prawda kupił mi w 2001 roku mój tata i noszę go do dziś , a mamy 2013 Płaszcz jest włoski z czarnego kaszmiru, czyszczę go domowymi sposobami, wełna wygląda nienagannie. Ale weszłam tu dziś dlatego żeby się wyspowiadać z mojego dzisiejszego zakupu. . tzn. ciesze się z zakupu, ale kwota którą przeznaczyłam na niego nie da mi dziś chyba zasnąć. Kupiłam krem do twarzy, którego niedawno wypróbowałam 5 sztuk próbek i jest po prostu bossssski. Dlugo szukałam filtra na twarz SPF 50 który by nie bielił i był solidnie matujący i znalazłam. Tylko że kosztował mnie prawie 7 dych Próbki tego kremu sa dośc trudno dostępne niestety. Sam krem też . Proszę o rozgrzeszenie
Wiesz, pociesz się, że dobry krem (a nawet nie zawsze dobry, przynajmniej dla nas) potrafi kosztować kilka razy tyle ile Ty wydałaś na swój. Poza tym bloker na twarz bardzo trudno znaleźć taki, który by nam odpowiadał, bo albo zapycha, albo bieli, albo coś niedobrego dzieje się z buzią, a wiadomo, że to letni must have, niezbędnik, nie tylko dla urody ale przede wszystkim dla zdrowia skóry Poza tym może jego data przydatności pozwoli Ci pocieszyć się nim dłużej niż do końca sezonu..biorąc to wszystko pod uwagę to te 7 dyszek jest naprawdę niewielką sumką, którą łatwo zostawić w niezbyt wyszukanej restauracji za obiad dla dwojga Czujesz się rozgrzeszona?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 17:38   #62
aira
Raczkowanie
 
Avatar aira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: siódme niebo
Wiadomości: 286
GG do aira
Dot.: Poczucie winy i zakupy

Tak, dziękuję więcej grzechów nie pamiętam
__________________
"Pierwsze spotkanie, jak podróż w nieznane. Siedzieliśmy wpatrzeni, tak jak dzieci, które jeszcze nic nie wiedzą..."

11.06.2013[*]
aira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 17:44   #63
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Poczucie winy i zakupy

70 zł to jeszcze nie jest dużo. Co prawda ja kupuję krem vichy i w zestawie z produktami mini tyle samo płacę to nie mam wyrzutów sumienia
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 12:40   #64
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Poczucie winy i zakupy

Tak przy okazji tematu: inwestujecie w każdy element garderoby, czy niektóre wolicie kupować taniej?
Ja chętnie inwestuje w buty, zwłaszcza zimowe i sportowe. Nie mogę się przekonać do kupienia drogich trampek, jakoś szkoda mi na nie pieniędzy, więc kupuje takie z sieciówek, ale wcale nie przeszkodziło mi to w kupieniu Jordanów za 400 zł.
Buty letnie też kupuję raczej tańsze, bo nie jestem fanką sandałków itp., noszę je rzadko.
Nie żałuje także pieniędzy na porządne kurtki. Na jesień/wiosnę i zimę zainwestowałam dwie z 4F i nie żałuję. Może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale te membrany dużo zmieniają. Do tego kurtkę jesienną mam już kilka sezonów i bardzo łanie się trzyma.
Oprócz tego mam też jakieś kupowanie tanio płaszczyki czy ramoneski i "puchówkę" z terranowy za 40 zł (ładna, szkoda nie brać), ale myślę, że taką jedną porządną, ciepłą i nieprzemakalną kurtkę warto mieć, tańsze to u mnie wynik dużych wyprzedaży i chęci dodania czegoś innego do garderoby.
Natomiast spodnie/bluzki/koszule/bluzy kupuję w galeriach (staram się łapać kody -40% i wyprzedaże) i jakość zwykle mi odpowiada.
Ciekawa jest jak to u Was wygląda
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 14:19   #65
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Poczucie winy i zakupy

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Tak przy okazji tematu: inwestujecie w każdy element garderoby, czy niektóre wolicie kupować taniej?
Ja chętnie inwestuje w buty, zwłaszcza zimowe i sportowe. Nie mogę się przekonać do kupienia drogich trampek, jakoś szkoda mi na nie pieniędzy, więc kupuje takie z sieciówek, ale wcale nie przeszkodziło mi to w kupieniu Jordanów za 400 zł.
Buty letnie też kupuję raczej tańsze, bo nie jestem fanką sandałków itp., noszę je rzadko.
Nie żałuje także pieniędzy na porządne kurtki. Na jesień/wiosnę i zimę zainwestowałam dwie z 4F i nie żałuję. Może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale te membrany dużo zmieniają. Do tego kurtkę jesienną mam już kilka sezonów i bardzo łanie się trzyma.
Oprócz tego mam też jakieś kupowanie tanio płaszczyki czy ramoneski i "puchówkę" z terranowy za 40 zł (ładna, szkoda nie brać), ale myślę, że taką jedną porządną, ciepłą i nieprzemakalną kurtkę warto mieć, tańsze to u mnie wynik dużych wyprzedaży i chęci dodania czegoś innego do garderoby.
Natomiast spodnie/bluzki/koszule/bluzy kupuję w galeriach (staram się łapać kody -40% i wyprzedaże) i jakość zwykle mi odpowiada.
Ciekawa jest jak to u Was wygląda
Pominę ciuchy, bo te sama sobie projektuję, kupuję materiały i ozdoby pasmanteryjne (od sukienek do płaszcza). Mam więc ubrania takie, jakie chcę, niepowtarzalne i dobrej jakości. Kupuję jedynie bieliznę i buty.

No co mam Ci powiedzieć? Jestem za biedna, by kupować tanie rzeczy, tzw. jednosezonówki. Wolę zainwestować w porządny stanik i bra fitterkę niż kupić sobie kilka staników średniej jakości a po kilku praniach wyrzucić i się wściekać, że wywaliłam kasę w błoto. To samo dotyczy butów. Wolę mieć kilka par doskonałej jakości niż kilkanaście na jeden sezon, chyba że kupuję z taką właśnie świadomością (raz kupiłam na bazarku zielone butki made in China na jakąś okazję i bez wściekłości przyjęłam fakt, że po miesiącu się kompletnie rozklapciały ). Wiekszość butów noszę po kilka sezonów i wyczyszczone wciąż wyglądają jak nówki (tylko fleki trzeba wymieniać, wiadomo).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 15:48   #66
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Poczucie winy i zakupy

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Pominę ciuchy, bo te sama sobie projektuję, kupuję materiały i ozdoby pasmanteryjne (od sukienek do płaszcza). Mam więc ubrania takie, jakie chcę, niepowtarzalne i dobrej jakości. Kupuję jedynie bieliznę i buty.
Czytam o tym już milion pięćset sto dziewięćsetny raz.
Czuję, że coś mi się stanie, jeżeli nie zobaczę tych projektów.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 16:07   #67
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Poczucie winy i zakupy

Sandały kupuję raczej tanie. Może nie za 5 zł, ale stówy na pewno na nie nie wywalę. I tak ulegną zniszczeniu, więc żal mi kasy. W pracy bardzo mi się niszczą, bo ciągle o coś zahaczę.
Tenisówek/trampek też nie kupię drogo, bo po prostu nie widzę takiej potrzeby. Szczerze mówiąc w przypadku takiego obuwia nie widzę specjalnej różnicy, oczywiście pomijając takie ze sklepu chińskiego.

Z drugiej strony jestem w stanie sporo wybulić za okrycia wierzchnie. Tyle, że ja ich nie kupuję nigdy na zasadzie "fajne, biorę", muszą spełniać w pierwszej kolejności wymogi formalne, że tak powiem. Gdy ostatnio musiałam kupić płaszcz/kurtkę na zimę na co dzień w całym mieście znalazłam aż jeden model, który je spełniał (nieprzemakalna, z kapturem, dłuższa, nie za krótkie rękawy, odpowiednio gruba i ciepła, bez paska z klamrą, nie jasna, nie pikowana, nadająca się do autobusu i stania na przystanku w polu, nie w serduszka/gwiazdki/inne takie, bez polarowej podszewki, bez futerkowej podszewki, nie za wąska w ramionach, nie czarna).

Jestem też skłonna wydać więcej na rzeczy na "okazje" - na sukienkę na wesele, na obronę, na studniówkę, eleganckie spodnie i marynarkę, itd. W takiej sukience na wesele muszę dobrze wyglądać, musi mi dobrze pasować, być wygodna. Rzadko mam takie okazje, raz kupione rzeczy muszą mi służyć przez x lat, więc jednosezonówki i rzeczy z kiepskich materiałów odpadają. A marynarki muszą być dobrze skrojone.

Mogę też dać więcej za rzeczy, w których się zakochuję od pierwszego wejrzenia, chociaż i tak zawsze czekam na jakiś fajny kod rabatowy albo wyprzedaż. Niemniej za taką wołającą mnie koszulę mogę dać trochę więcej niż za niewołającą.

Właściwie chyba ubrania na lato kupuję tańsze niż na zimę. Bo w zimie oprócz dobrego wyglądania na mnie muszą jeszcze odpowiednio grzać. Poza tym wkurzają mnie te prawie plastikowe swetry.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-25 17:07:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.