grube łydki, co robić?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-08-31, 18:39   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Łydki


CO zrobic z grubymi lydkami? mam z tym straszny problem od wielu lat(((
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-02, 09:10   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: lydki

chyba nikt nie ma takich problemów jak my,ja próbuję smarować je kremami wyszczuplającymi z Norela,dopiero zaczęłam ,doza tym dieta żeby całej schudnać to i łydki schudną....buuuuu
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-03, 17:06   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: lydki

Ja kiedys znalazlam zestaw cwiczen na wyszczuplenie ud i lydek i cwicze ok. 15 minut dziennie. Nie ma jakis rewelacyjnych wynikow, ale lydki sa troche bardziej umiesnione i zgrabniejsze. Nie wiem na ile to pomogly cwiczenia a na ile autosugestia [img]icons/icon7.gif[/img] POza tym, nie wiem czy to nie jest juz zapisane w naszych genach jaka mamy budowe. Ja jestem szczupla a wlasnie lydki mam jakby troche okraglejsze, tak jak kilka kobiet w mojej rodzinie. Mojemu chlopakowi to sie jednak podoba. Moze trzeba je po prostu polubic [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-03, 19:08   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: lydki

a jakie to cwiczenia?
Wika napisał(a):
> Ja kiedys znalazlam zestaw cwiczen na wyszczuplenie ud i lydek i cwicze ok. 15 minut dziennie. Nie ma jakis rewelacyjnych wynikow, ale lydki sa troche bardziej umiesnione i zgrabniejsze. Nie wiem na ile to pomogly cwiczenia a na ile autosugestia [img]icons/icon7.gif[/img] POza tym, nie wiem czy to nie jest juz zapisane w naszych genach jaka mamy budowe. Ja jestem szczupla a wlasnie lydki mam jakby troche okraglejsze, tak jak kilka kobiet w mojej rodzinie. Mojemu chlopakowi to sie jednak podoba. Moze trzeba je po prostu polubic [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-03, 23:23   #5
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Re: lydki

Ojej Stokrotko! Ja mam odwrotnie! Moje łydki i kostki wyglądaja jak kije, i bardzo ubolewam z tego powodu.;( Moze ktoś wie jak je pogrubic?! Buty na wysokim obcasie to marzenie, nie mówiąc nic o krótkich spódniczkach....;( Naprawde, chyba wolała bym miec już ciut grubsze niz takie chude. Pozdrawiam....papa
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-04, 14:06   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: lydki

mila napisał(a):
> chyba nikt nie ma takich problemów jak my,ja próbuję smarować je kremami wyszczuplającymi z Norela,dopiero zaczęłam ,doza tym dieta żeby całej schudnać to i łydki schudną....buuuuu

i jak idzie?ja kupilam Cellesse Philipsa..jest ciut lepiej))powodzenia!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-05, 07:51   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: lydki

też chyba ciut lepiej...jak ja zazdroszcze tym dziewczynom które biegają w spódnicach a ja zawsze w spodniach..chłopak na mnie mówi kurczaku..buuuu,nienawidz e swoje nogi....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-09-05, 08:31   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: lydki

Myślę, że mogłoby Ci pomóc połączenie ćwiczeń/sportów (rower, stepper) kształtujących mięśnie nóg z dietą o ograniczonej zawartości białka i ze stretchingiem (rozciąganiem). Dieta sprawi, że mięśnie nie będą się rozbudowywać bardziej, ćwiczenia powinny spalić nadmiar tkanki tłuszczowej (o ile jest) a rozciąganie wysmukla. Zanim jednak wprowadzisz ten plan w życie, powinnaś się skonsultować z fachowcem (dietetyk? trener z fitnessclubu?), ponieważ jestem laikiem, jesli chodzi o te sprawy.
I przede wszystkim nie popadaj w kompleksy/rozpacz z tego powodu. Jeśli będziesz pozytywnie nastawiona do życia i swojego ciała nikt nie zauważy takich drobnych defektów.
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-05, 08:41   #9
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: lydki

Ja natomiast stanowczo odradzalbym cwiczenia na stepperze. Wlasnie w ten sposob - szybkimi ruchami napinajacymi miesnie - kulturysci buduja mase miesniowa.

Wiec jezeli masz nieproporcjonalny Twoim zdaniem miesien lydki, powinnas raczej unikac tzw. pompowania miesnia. Stretching, cwiczenia wysilkowe tj. dlugotrwale obciazenie miesnia, ale bez dynamicznego wysilku, bardziej statyczne powinny moim zdaniem lepiej pomoc [img]icons/icon7.gif[/img]

Unikaj po prostu glodu tlenowego, jezeli masz w trakcie cwiczenia przyspieszony oddech, to znaczy ze miesien polyka nadmiarowy tlen - wtedy reakcja organizmu jest budowanie objetosci miesnia, zeby zwiekszyc jego pojemnosc tlenowa.

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-05, 10:06   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: lydki

Właśnie dlatego pisłam o diecie niskobiałkowej- żeby mięśnie nie mogły się rozrosnąć. Ale jek już zaznaczyłam nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-05, 10:32   #11
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: lydki

Justy [img]icons/icon7.gif[/img]
Ja rowniez, moja wiedza to bardziej wiedza zaslyszana, dlatego Stokrotka powinna pojsc naprawde do jakiegos specjalisty i dopytac do konca [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-09-08, 18:22   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: lydki

Stokrotko, cwiczenia, ktore ja robie i chwale sobie sa bardzo proste, nie wysilkowe ale wysmuklajace. Sprobuje kilka opisac, bo nie moge zeskanowac tego co mam na kartce.

1. Wspinanie sie na palcach. Stan prosto. Rece oprzyj na biodrach a stopy rozsun na szerokosc bioder. Uniesc sie na palcach. Nastepnie lekko zegnij nogi w kolanach, tak jakbys chciala przysiasc. Wroc do pozycji wyjsciowej. Cwiczenie wykonaj 20 razy. Pamietaj aby kolana zawsze byly zwrocone na zewnatrz. To jest cwiczenie wysmuklajace lydki.

2. Cwiczenia na smukle nogi.
a) Stan w rozkroku. Rece poloz na udach. Zegnij kolana i sprobuj w tej pozycji zrobic przysiad. Cwiczenie powtorz 20 razy.
b)Ukleknij na podlodze. POdeprzyj sie rekami. 20 razy podniesc prawa noge do gory i 20 razy - lewa.

c)Poloz sie na plecach i uniesc zgiete w kolanach nogi. Nastepnie energicznie wymachuj nimi na przemian przez co najmniej 3 minuty.

d)Lezac na plecach oprzyj rece na talii i unies wysoko nogi. Zrob swiece, staraj sie wytrzymac w takiej pozycji jak najdluzej. POwtorz 5 razy.

e) Stan bokiem do krzeslai oprzyj na nim reke. Druga poloz na biodrze. Wyprostowana noga zrob kilka wymachow nad podloga. Powtorz druga noga.

I jeszcze bardzo dobre cwiczenie na uda

Stan prosto. Stopy rozsun na szerokosc bioder a palce skieruj na zewnatrz. Nastepnie rozstaw nogi jeszcze szerzej i pomalu je uginaj az uda znajda sie w pozycji prawie rownoleglej do podlogi. Dlonie powinny byc oparte o uda. Wytrzymaj 5 sekund i wyprostuj sie. Cwiczenie powtorz 20 razy. Wykonujac je, staraj sie unikac nadmiernego obciazenia kolan. (Ja nigdy nie wykonuje 20 razy - najwyzej 10)

I na koniec mam pytanie: co to jest Cellesse Philipsa?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-08, 19:04   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: lydki

Cellesse to maszynka do zwalczanian celulitu, działa podobnie jak endermologia: skóra jest zasysana i masowana- na prawdę skuteczny wynalazek [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-08, 19:27   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: lydki

Jest takie pisemko dedykowane kobietom zainteresowanym modelowaniem sylwetki; nazywa się "SHAPE". Wbrew pozorom, nie jest to magazyn dla kulturystek [img]icons/icon12.gif[/img] , tylko dla dziewczyn pragnących poprawić wygląd i kondycję. W każdym numerze publikują zestawy ćwiczeń (zdjęcia i opisy, w jaki sposób je wykonywać). Ja kupiłam tylko ze trzy numery, ale gdybyś przejrzała sobie więcej, może znajdziesz coś dla siebie.. ?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-10, 11:22   #15
Monikaaleksandra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 30
Re: lydki

To "wina" genetycznie zaprogramowanej budowy mięśni. Ja mam lewą łydkę grubszą o 2 cm i nie panikuję. Gdyby wszyscy byli symetryczni, zabrakło by koron dla Miss Polonii.
A ćwiczyć warto, nawet - trzeba.
Monikaaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 16:06   #16
kinga89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4
za grube łydki

może mój problem wydaje sie śmieszny ale mam kłopot z łydkami. zauważyłam że są one poprostu za grube w stosunku do reszty ciała czy istnieją jakieś ćwiczenia i sposoby na szczupłe i zgrabne łydki?? proszę o pomoc
kinga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 16:31   #17
aga717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Re: za grube łydki

Dołączam się do pytania, też mam ten problem. Proszę powiedzcie mi czym się różnią przysiady ze stopami ustawionymi równolegle do siebie a stopami rozstawionymi ( pięty do siebie palce na zewnątrz). Które partie mięsni sie wtedy ćwiczy.
__________________
OSTATNIE SŁOWO NALEŻY DO
MĘŻCZYZNY

A BRZMI ONO :

TAK JEST ŻONO
aga717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 09:12   #18
aliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 63
Re: za grube łydki

Polecam zapisać się na step aerobic. Efekty szybkie i rewelacyjne (przynajmniej u mnie tak było
Pozdr.
aliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 10:10   #19
Marjorie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 51
Re: za grube łydki

Ja chodzę od 2 tygodni na step aerobic, bardzo fajne zajęcia, traci sie na pewno duzo energii tylko zastanawiam sie czy przez takie ćwiczenia jeszcze bardziej nie rozrosna się łydki. Moje są bardzo umięśnione i wyglądaja jak butelki od mleka
Raz w tygodniu chodzę tez na aqua aerobic, to na pewno pomaga nogom.
Wydaję mi się że na zmniejszenie łydek to oczywiście oprócz schudnięcia jak w moim przypadku dobre byłyby masaże.
Marjorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-28, 05:18   #20
Iwonako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4
łydki, łydziska...

mam potwornie bezksztalne łydki( uskuteczniam wspinianie sie na palcach przy uzyciu schodka ale to chyba za malo... Czy ktos moze mi doradzic co moge robic jeszcze w warunkach domowych???
zycie mi uratujecie....
Iwonako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 10:14   #21
aliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 63
Re: łydki, łydziska...

Już to tutaj gdzieś też pisalam, ze jak chodziłam na step to mi bardzo ładnie łydki "zjechały" więc może się zapisz też na step? A jak nie to pomyśl o stepperze (pewnie efekt będzie taki sam)
aliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 11:13   #22
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: łydki, łydziska...

Zależy także czy masz dużo tłuszczyku na łydkach czy po prostu duże mięśnie. Wydaje mi się że najlepiej jak spali się tłuszczyk i wymodeluje łydki Tutaj masz różne ćwiczenia:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 20:11   #23
Iwonako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4
Re: łydki, łydziska...

no wlasnie ten tluszcz.....czy wspinania sie na palce ze schodka dziala jak steper? mam andzieje ze podobnie
dzieki za stronke)) na razie bede robila to co do tej pory, moze zaczne biegac?
Iwonako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 07:37   #24
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: łydki, łydziska...

Tłuszczyk można spalić jedynie dietą i aerobami ćwiczenia takie jak wspinanie się na palce z obciążeniem powodują ładne kształtowanie się łydek. Z kolei jeśli masz steper to ćwicz jak najbardziej, gdyż spalisz tłuszczyk
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 05:30   #25
Iwonako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4
Re: łydki, łydziska...

dziekuje)))
bede maltretowac moje schody...
moze sie uda...?
Iwonako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 13:03   #26
Marjorie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 51
Re: łydki, łydziska...

ja też walczę z grubymi łydkami
Chodzę od dwóch tygodni na siłownię, tam powiedziała mi trenerka że żeby wyszczuplić łydki trzeba je często rozciągąc, naciągać po każdym ćwiczeniu i również w domu. Np. stać na schodku i naciskać pietą do dołu.
Chodzę tez na step od miesiąca i czuję że mam bardziej napietą pupę
Marjorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-17, 20:53   #27
MegOn
Raczkowanie
 
Avatar MegOn
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
Re: łydki, łydziska...

widze ze wiele osob ma problem z tluszczykiem na lydkach...
bardzo jest mi trudno uporac sie z tym. zakupilam sobie wlasnie stepper i mam zamiar powalczyc z tym problemem, lecz nie mam pojecia ile czasu dziennie na to poswiecic aby dalo to pozadany efekt. moze ktoras z was moze pomoc?
MegOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 12:51   #28
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: łydki, łydziska...

hello ja słyszałam ze na stepperze grubna lydki :/ czy to prawda????...zalamie sie bo wlasnie wzielam sobie taki stepperek zeby TAM schudnac....:/ ??
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 11:23   #29
joe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 25
Jak wysmuklic lydki?

Znacie jakies skuteczne cwiczenia na wysmuklenie lydek? Mam problem, bo jestem szczupla, ale mam stosunkowo mocno rozwiniete miesnie lydek. Gdyby byly troche smuklejsze moglabym spokojnie wskoczyc w krotkie spodniczki (zwlaszcza teraz - w lecie!). Wszyscy pisza a udach, posladkach itp. a o lydkach nic . Pozdrawiam
joe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 11:45   #30
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: Jak wysmuklic lydki?

hmmm ja kupilam sobie stepper ale niektorzy sadza ze stepper wlasnie pogrubia lydki w co ja nie wierze, wiem ze mase miesniowa lydek buduja cwiczenia w ktorych staje sie na palcach i napina lydki, wiec chyba tego nalezy unikac mysle ze najlepsze sa cwiczenia rozciagajace. chyba jednak wiecej wiem o udach pozdro
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 16:14:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:44.