Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-11, 15:45   #3421
serek
Raczkowanie
 
Avatar serek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 208
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

gdyby było tak jak piszecie to sprzedawaliby JEDEN rodzaj soczewek bo okulista NIE MA rożnych firm (przynajmniej u mnie) tylko sponsoruje go jedna firma dlatego są gratis. dobiera tylko dioptrie, jak pisałam, krzywiznę porównałam sobie sama z tymi co dostałam, na każdym opakowaniu jest podana, poczytałam informacje w necie na temat tych krzywizn, podpytałam znajomego który OD LAT nosi soczewki i też kupuje RÓŻNE z lepszym lub gorszym skutkiem i na podstawie tych informacji zakupiłam jednodniowe

przesadzacie naprawdę nie po to jest tyle różnych firm na rynku żeby nosić jedne do końca życia - ja swój rozum mam, nie kupię innych dioptrii i innej krzywizny choć ta może odbiegać w jedną lub drugą stronę o małe wartości, TO JEST DOPUSZCZALNE
kwestia komfortu
poza tym moja okulistka nie powiedziała mi, że mam nosić tylko takie i żadne inne, to byłby absurd przy takiej dostępności różnych firm soczewek na rynku!
__________________
carpe diem...
serek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 16:30   #3422
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Alez skoncz sie ciskac, ja w przeszlosci wielokrotnie sama kupowalam rozne soczewki na podstawie parametrow ktore znalam i nie konsultowalam tego z okulista, ALE kupowalam takie parametry jakie podal mi optometrysta.
A nie co mi sie zywnie podoba, niewazna krzywizna

Raz sprzedano mi omylkowo inna krzywizne, zorientowalam sie juz po zalozeniu soczewek, dyskomfort nie do opisania. Wiec nie wiem jak mozna nosic rozne krzywizny i nie widziec roznicy.

Masz racje, kolega ktory nosi rozne soczewki od lat to dobry autorytet

To jest troll, nie wierze, ze mozna az tak nie myslec
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 16:56   #3423
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
Nie nosiłam, natomiast te soczewki to jest nic innego tylko Avaira marki Cooper Vision.
Firma, która je sprzedaje po prostu zamienia opakowania To działa na takiej samej zasadzie jak Vision Express sprzedaje soczewki Biofinity jako własną markę.


Dodatkowo soczewki Avaira na amerykańskiej stronie internetowej oznaczone są jako dwutygodniowe, a na polskiej jako miesięczne.
Naprawdę? :O nie wiedziałam.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 17:22   #3424
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
przesadzacie naprawdę nie po to jest tyle różnych firm na rynku żeby nosić jedne do końca życia - ja swój rozum mam, nie kupię innych dioptrii i innej krzywizny choć ta może odbiegać w jedną lub drugą stronę o małe wartości, TO JEST DOPUSZCZALNE
Twoim problemem jest brak zrozumienia, że soczewki porównać można do leków, a nie ciuchów.

Co do kwestii posiadania rozumu, to wnikać nie będę, twoja sprawa, twój ewentualny płacz.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 20:04   #3425
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
gdyby było tak jak piszecie to sprzedawaliby JEDEN rodzaj soczewek bo okulista NIE MA rożnych firm (przynajmniej u mnie) tylko sponsoruje go jedna firma dlatego są gratis. dobiera tylko dioptrie, jak pisałam, krzywiznę porównałam sobie sama z tymi co dostałam, na każdym opakowaniu jest podana, poczytałam informacje w necie na temat tych krzywizn, podpytałam znajomego który OD LAT nosi soczewki i też kupuje RÓŻNE z lepszym lub gorszym skutkiem i na podstawie tych informacji zakupiłam jednodniowe

przesadzacie naprawdę nie po to jest tyle różnych firm na rynku żeby nosić jedne do końca życia - ja swój rozum mam, nie kupię innych dioptrii i innej krzywizny choć ta może odbiegać w jedną lub drugą stronę o małe wartości, TO JEST DOPUSZCZALNE
kwestia komfortu
poza tym moja okulistka nie powiedziała mi, że mam nosić tylko takie i żadne inne, to byłby absurd przy takiej dostępności różnych firm soczewek na rynku!
Twoja brocha, że chodzisz do konowała co to dobiera soczewki tylko na podstawie tego, kto mu je sfinansuje brawo.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 20:34   #3426
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
gdyby było tak jak piszecie to sprzedawaliby JEDEN rodzaj soczewek bo okulista NIE MA rożnych firm (przynajmniej u mnie) tylko sponsoruje go jedna firma dlatego są gratis. dobiera tylko dioptrie, jak pisałam, krzywiznę porównałam sobie sama z tymi co dostałam, na każdym opakowaniu jest podana, poczytałam informacje w necie na temat tych krzywizn, podpytałam znajomego który OD LAT nosi soczewki i też kupuje RÓŻNE z lepszym lub gorszym skutkiem i na podstawie tych informacji zakupiłam jednodniowe

przesadzacie naprawdę nie po to jest tyle różnych firm na rynku żeby nosić jedne do końca życia - ja swój rozum mam, nie kupię innych dioptrii i innej krzywizny choć ta może odbiegać w jedną lub drugą stronę o małe wartości, TO JEST DOPUSZCZALNE
kwestia komfortu
poza tym moja okulistka nie powiedziała mi, że mam nosić tylko takie i żadne inne, to byłby absurd przy takiej dostępności różnych firm soczewek na rynku!
nie możesz sobie sama "porównać" krzywizny oka, bo to się MIERZY u optometrysty/okulisty. Poza tym serio polecam się dokształcić w temacie zamiast pierdzielić głupoty bez sensu i robić z siebie kretynkę Nie znam się, ale się wypowiem.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 13:29   #3427
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
gdyby było tak jak piszecie to sprzedawaliby JEDEN rodzaj soczewek bo okulista NIE MA rożnych firm (przynajmniej u mnie) tylko sponsoruje go jedna firma dlatego są gratis.
Właśnie nie. Gdyby było tak jak Ty piszesz, że u lekarza dobierasz moc, a resztę wg własnego uznania, to istniałby jeden typ soczewki na świecie. Jedna firma nie robiłaby różnych modeli, bo niczym by się nie różniły.
Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
dobiera tylko dioptrie, jak pisałam, krzywiznę porównałam sobie sama z tymi co dostałam, na każdym opakowaniu jest podana, poczytałam informacje w necie na temat tych krzywizn
Czyli zapewne doczytałaś, że o kształcie soczewki decyduje nie tylko krzywizna, ale też średnica - w końcu to wycinek sfery. Jak przetniesz globus w połowie, to dostaniesz okrąglutką miseczkę, a jak przetniesz bliżej biegunów, to dostaniesz miseczkę spłaszczoną.

O ułożeniu na oku bądź poruszaniu się na nim decyduje też m.in. materiał, z jakiego jest zbudowana soczewka. Może być sztywniejszy bądź bardziej elastyczny.

Komfort zależy od uwodnienia, przy czym im bardziej uwodniona soczewka, tym mniej wskazana osobom z problemem suchego oka. Znaczący wpływ ma też sposób wykończenia krawędzi, które mogą być ostrzejsze lub bardziej tępe, zaokrąglone.

Może się okazać, że oczy wymagają innej mocy soczewek w przypadku różnych modeli o tej samej krzywiźnie i średnicy, lecz różnym materiale i konstrukcji.

Doczytałaś też o tym?
Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
na podstawie tych informacji zakupiłam jednodniowe
Ogólnie jednodniowe z wysoką przepuszczalnością tlenu to najlepszy wybór, najmniej komplikacji
Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
nie po to jest tyle różnych firm na rynku żeby nosić jedne do końca życia
A czy ktoś tu twierdzi, że powinnaś? Jeśli Twój okulista ma tylko jeden model soczewek, który wciska każdemu, to zmień okulistę, tego kwiatu pół światu.
Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
poza tym moja okulistka nie powiedziała mi, że mam nosić tylko takie i żadne inne, to byłby absurd przy takiej dostępności różnych firm soczewek na rynku!
To czemu zachowujesz się, jakby ktoś dał Ci jedną parę i zabronił używania jakichkolwiek innych?
Soczewki się zmienia w razie potrzeby, ale w wyniku wizyty u specjalisty, a nie Wujka Google.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2015-08-12 o 13:30
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 13:43   #3428
francheska
Przyczajenie
 
Avatar francheska
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 24
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja niestety nie mogę nosić soczewek, a z całego serca nienawidzę siebie w okularach. Ale soczewki nie wchodzą w grę, próbowałam wszystkich rodzajów, za każdym razem oczy koszmarnie podrażnione, okulista mi powiedział, że niestety, ale już czas się pogodzić z tym, ze zostają mi tylko okulary
francheska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 14:44   #3429
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

jakie miałaś jednodniówki?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 15:25   #3430
serek
Raczkowanie
 
Avatar serek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 208
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

jesli mnie pytasz to pisałam wyżej
__________________
carpe diem...
serek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 15:51   #3431
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Francheskę.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 18:27   #3432
serek
Raczkowanie
 
Avatar serek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 208
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

nie widzę nigdzie w jej poście żeby pisała o jednodniówkach stąd moja odpowiedź
__________________
carpe diem...
serek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 03:18   #3433
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ale napisała, że próbowała wszystkich rodzajów.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 11:38   #3434
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Pffe, choć nietaktowna, ma rację.

Odebrałam dziś nowy AOSept, nie mogę się doczekać testów
Czekam na opinię, ostatnio o mały włos już bym kliknęła ale coś mnie powstrzymało Ciekawe czy poczujesz różnicę, ty masz wrażliwe oczy to test będzie miarodajny

Mi w te upały oczy nie wysychają jakoś bardziej, w pracy nie mam klimy to i problemu nie mam Jedyne co, ale to chyba normalne, że od potu po jakimś czasie dokuczliwie szczypią oczy. Ale TŻ też tak ma więc się nie martwię.

Czy Fiolka bywa na wątku? Bo ja szczerze mówiąc rzadko, i wypadłam z obiegu..
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:19   #3435
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Czekam na opinię, ostatnio o mały włos już bym kliknęła ale coś mnie powstrzymało Ciekawe czy poczujesz różnicę, ty masz wrażliwe oczy to test będzie miarodajny

Mi w te upały oczy nie wysychają jakoś bardziej, w pracy nie mam klimy to i problemu nie mam Jedyne co, ale to chyba normalne, że od potu po jakimś czasie dokuczliwie szczypią oczy. Ale TŻ też tak ma więc się nie martwię.

Czy Fiolka bywa na wątku? Bo ja szczerze mówiąc rzadko, i wypadłam z obiegu..
Ostatnio albo mogę nosić dzień i pół nocy, albo zaraz mi wysychają i nawet krople nie pomagają...

Fiolki dawno nie było, ale ile może pisać o tym samym... A szkoda, bo ciekawią mnie nowości, jakie mogłaby nam obwieścić - odkąd nie mam dostępu do czasopism naukowych, jestem bardzo daleko poza tematem...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 19:02   #3436
Vieviorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam was
Nosilam soczewki ponad rok, ale skonczylo sie to alergicznym zapaleniem spojowek. Jest to wyleczone, alergia jest zdiagnozowana. Od tego czasu nosze okulary, ale chcialabym wrocic do soczewek co jakies czas. Poprzednio uzywalam Acuvue Oasys 2 tygodniowe, ale obecnie mam zalecenie uzywania jednodniowych i to poza okresem alergicznym co jakies czas. Jade na urlop i mysle co wybrac. Lekarz polecił Daillies total 1 ale cena... zaporowa zwłaszcza jesli znow cos wyjdzie i bede je musiala odlozyc.
Jest tu jakas alergiczka co ma sprawdzone jednodniowki tak do 50 zl?
Vieviorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 21:03   #3437
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Vieviorka Pokaż wiadomość
Witam was
Nosilam soczewki ponad rok, ale skonczylo sie to alergicznym zapaleniem spojowek. Jest to wyleczone, alergia jest zdiagnozowana. Od tego czasu nosze okulary, ale chcialabym wrocic do soczewek co jakies czas. Poprzednio uzywalam Acuvue Oasys 2 tygodniowe, ale obecnie mam zalecenie uzywania jednodniowych i to poza okresem alergicznym co jakies czas. Jade na urlop i mysle co wybrac. Lekarz polecił Daillies total 1 ale cena... zaporowa zwłaszcza jesli znow cos wyjdzie i bede je musiala odlozyc.
Jest tu jakas alergiczka co ma sprawdzone jednodniowki tak do 50 zl?
ja jestem alergiczką. mi dobierał specjalista i nie wyobrażam sobie brać jakichś bo komuś na forum pasowały a o dobrych jednodniowych do 50 zł to możesz pomarzyć.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 23:03   #3438
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Vieviorka Pokaż wiadomość
Witam was
Nosilam soczewki ponad rok, ale skonczylo sie to alergicznym zapaleniem spojowek. Jest to wyleczone, alergia jest zdiagnozowana. Od tego czasu nosze okulary, ale chcialabym wrocic do soczewek co jakies czas. Poprzednio uzywalam Acuvue Oasys 2 tygodniowe, ale obecnie mam zalecenie uzywania jednodniowych i to poza okresem alergicznym co jakies czas. Jade na urlop i mysle co wybrac. Lekarz polecił Daillies total 1 ale cena... zaporowa zwłaszcza jesli znow cos wyjdzie i bede je musiala odlozyc.
Jest tu jakas alergiczka co ma sprawdzone jednodniowki tak do 50 zl?
A lekarz nie dał ci próbnych kilku par?
Dla mnie były okropne standardem było, że zachodziły mi mgłą, delikatne przez to tarcie dłonią i spadała. Miałam zestaw na 35 dni i min. 10 sztuk w ten sposób mi wypadło, gdy z innymi nie miałam ani razu takiego problemu.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 23:07   #3439
OlgaaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Jak przeczytałam to co pisze niejaki Serek to mi jako optometryście włosy jeżą na głowie. Absolutnie sami sobie nie dobieramy soczewek! NIGDY! soczewki nosimy tylko takie, które zostały dobrane przez specjalistę i nieprawdą jest ze możemy kupić inna firmę o tych samych parametrach. Każda soczewka jest inna, nawet jak ma taką samą średnicę i krzywiznę to każda ma inny materiał, który również wpływa na jej dopasowanie! A jeśli chodzi o te gratisy, które wydaje okulista bo rzekomo sponsoruje go jakaś firma to też BZDURA. KAŻDY producent soczewek na dopasowanie udostępnia tzw. soczewki próbne, które pacjent testuje za darmo. A na rynku jest tyle różnych soczewek ze względu na to że ludzie mają różne oczy.
Wyznacznikiem dobrze dopasowanej soczewki nie jest tylko wygoda, ale także jej centracja i ruchomość. Z reguły za ciasna soczewka wydaje się nam bardzo wygodna, a to jakie może to nieść za sobą konsekwencje to temat rzeka.
OlgaaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-14, 08:48   #3440
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Jak miło, że jesteś
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 22:11   #3441
Vieviorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;52408263]A lekarz nie dał ci próbnych kilku par?
Dla mnie były okropne standardem było, że zachodziły mi mgłą, delikatne przez to tarcie dłonią i spadała. Miałam zestaw na 35 dni i min. 10 sztuk w ten sposób mi wypadło, gdy z innymi nie miałam ani razu takiego problemu.[/QUOTE]

Za pierwszym razem dostalam, ale to bylo zanim wyszla u mnie alergia. Gdyby nie to nadal bym ich uzywala.
Pod koniec ostatniego roku i w tym bylam 4 razy u okulisty i przy ostatniej wizycie powiedzial tylko, ze moge uzywac soczewek, ale moge zapomniec o innych niz jednodniowki i o noszeniu na stale. Zasugerowal mi tylko uzywanie najdrozszych (daillies total).

To moze inaczej. Czy soczewki acuvue moist moge brac smialo skoro mialam kiedys zalecone oasys? Chyba ze jedna firma ma kazde soczewki inne moze ktos przechodzil z jednych na drugie?
Vieviorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 07:18   #3442
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Vieviorka Pokaż wiadomość
Za pierwszym razem dostalam, ale to bylo zanim wyszla u mnie alergia. Gdyby nie to nadal bym ich uzywala.
Pod koniec ostatniego roku i w tym bylam 4 razy u okulisty i przy ostatniej wizycie powiedzial tylko, ze moge uzywac soczewek, ale moge zapomniec o innych niz jednodniowki i o noszeniu na stale. Zasugerowal mi tylko uzywanie najdrozszych (daillies total).

To moze inaczej. Czy soczewki acuvue moist moge brac smialo skoro mialam kiedys zalecone oasys? Chyba ze jedna firma ma kazde soczewki inne moze ktos przechodzil z jednych na drugie?
nie, nie możesz sobie sama wybierać soczewek. poszłabym do innego okulisty. mam bardzo zaawansowaną alergię, oczy mi reagują w lato przekrwieniem, zapaleniem spojówek od pyłków i wyglądam jak wampir. do tego dochodzi swędzenie, szczypanie, a już w najgorszych stadiach światłowstręt i wysypka na powiekach. noszę soczewki na stałe, dobrał mi optometrysta, okuliści w tej kwestii to jest komedia.
przy takich objawach sama bym nie eksperymentowała, za duże ryzyko.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 08:24   #3443
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie, nie możesz sobie sama wybierać soczewek. poszłabym do innego okulisty. mam bardzo zaawansowaną alergię, oczy mi reagują w lato przekrwieniem, zapaleniem spojówek od pyłków i wyglądam jak wampir. do tego dochodzi swędzenie, szczypanie, a już w najgorszych stadiach światłowstręt i wysypka na powiekach. noszę soczewki na stałe, dobrał mi optometrysta, okuliści w tej kwestii to jest komedia.
przy takich objawach sama bym nie eksperymentowała, za duże ryzyko.

Tu sie zgodze, ja tez mam alergie i latem wygladam jak wampir plus lapie mnie od niej zapalenie spojowek.
Nosze soczewki od 9 lat juz chyba
Moja kolezanka uslyszala od optometrysty ze never zadnych soczewek, inny dal jej jednodniowki, zyje i nic sie jej nie dzieje.
Oczywiscie zdarxaja sie jakies sporadyczne przypadki ze rzeczywiscie nie ma szans na zadne, ale ja bym sie przeszla do innego
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 09:14   #3444
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, od razu zaznaczam, że pytanie nieco z czapy
Soczewki noszę dość rzadko, ostatnio miałam z trzy tygodnie temu, założyłam wczoraj. W międzyczasie zaczęłam nosić dłuższe paznokcie. I nie sądziłam, że będę mieć taki problem ze zdjęciem soczewek. Założenie jak zwykle, żaden problem, ale wieczorem w domu nieźle się nagimnastykowałam, żeby je wyjąć, macie jakieś rady, jak sobie ułatwić sprawę? Myślałam, że sobie oko wykłuję
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 13:21   #3445
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mam szpony i daję radę, jeden palec nieruchomo, a drugim "łyżeczkuję"
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 14:25   #3446
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja miewam baaardzo długie i nic mi nie przeszkadza. Ja zdejmuje soczewke tak, ze przesuwam ja na bok oka i jak robi sie taka zmarszczka na soczewce to łapię ją opuszkami
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 18:23   #3447
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Ja miewam baaardzo długie i nic mi nie przeszkadza. Ja zdejmuje soczewke tak, ze przesuwam ja na bok oka i jak robi sie taka zmarszczka na soczewce to łapię ją opuszkami
Też tak robię, długie paznokcie w niczym nie przeszkadzają.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 21:24   #3448
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dzięki Dziewczyny przypuszczam, że długie paznokcie nie przeszkadzają, ale przez wiele lat nosiłam krótkie i wczoraj się okazało, że moja technika ściągania soczewek się na długich nie sprawdziła zamiast kilka sekund męczyłam się przed lustrem z dobrych 10 minut, jak nowicjuszka
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 14:20   #3449
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Ja miewam baaardzo długie i nic mi nie przeszkadza. Ja zdejmuje soczewke tak, ze przesuwam ja na bok oka i jak robi sie taka zmarszczka na soczewce to łapię ją opuszkami
Robię dokładnie tak samo. Też mam długie paznokcie i w niczym nie przeszkadzają przy tej 'metodzie'.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 19:50   #3450
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Robię dokładnie tak samo. Też mam długie paznokcie i w niczym nie przeszkadzają przy tej 'metodzie'.
Ciężko mi sobie to wyobrazić
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.