Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-13, 14:02   #3541
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Usilowalam dzis ubrac sie na gaminowo i potrzebuje Waszej opinii, bo ja sie czuje tak przeploszona ze nawet ocenic tego nie umiem.


Dodam tylko ze poszlam w tym do pracy, ale sie przemykam chylkiem po katach
Wg mnie do tego żakieciku to kolorystycznie pasowałyby bardziej te jasne spodnie ze zdjęcia z przymierzalni, a do tej spódnicy- szary golf od mamy

Kokarda trochę przerysowana- ciągnie wizualnie w dół; mogłoby być zwykłe, krótsze wiązanie lub kokardka o szerokości tej lamówki przy stójce. Albo w tym kształcie, tylko w kolorze bluzki - nie wybijałaby się aż tak.

A żakiet powinien być raczej taliowany- może jest trochę, tylko na zdjęciu nie widać?




Widziałam gdzieś zdjęcia Kate w stylizacjach SN, chyba w jakiejś posiadłości na wsi i wyglądała kwitnąco.

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2020-02-13 o 18:54
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 14:05   #3542
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość

(pytania do tych, które na krojach spódnic dla poszczególnych typów się znają - dla jakiego typu jest taki krój?)
Moim zdaniem dla SG.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 14:34   #3543
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Właściwie to próbowałam do tej pory DC, i choć tragedii nie ma to nie jestem w 100% przekonana. Też mnie trochę odstraszają opisy bo zawsze jest napisane ze DC to gruszka i przybiera na wadze przede wszystkim w biodrach, a taki opis do mnie nie pasuje.

No a potem w sumie podobały mi się te paperbagi i ten sweter z miękkimi rękawami wiec zaczęłam szukać po innych typach. Bo do DC mi to nie pasowało. A obserwacja że zdecydowanie lepiej wyglądam w obcisłych ubraniach niż takich ogólnie szerokich mnie sprowadziła na gaminy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tylko że nie wydaje mi się, abyś była "kompaktową" mieszanką cech dramatycznych i romantycznych, bo tak można scharakteryzować grupę Gamine. Wydajesz mi się być jednak którymś typem klasycznym, Twoja sylwetka jest proporcjonalna, podobnie rysy twarzy.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 16:02   #3544
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87585418]Tylko że nie wydaje mi się, abyś była "kompaktową" mieszanką cech dramatycznych i romantycznych, bo tak można scharakteryzować grupę Gamine. Wydajesz mi się być jednak którymś typem klasycznym, Twoja sylwetka jest proporcjonalna, podobnie rysy twarzy.[/QUOTE]



Myśle ze prawdopodobnie masz racje, ale mnie te kilka ciuchów trochę zmyliło. Dziś testowałam soft gamine to jutro będę kombinować soft Classic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 16:38   #3545
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Przymierzyłam 3 spodnice rozszerzane u dołu. Wrzucam tu zdjęcia bez twarzy, z twarzą do albumu (bo moim zdaniem głównie na twarzy widać, jakie wrażenie one robią).
Wiem, że jasna jest wygnieciona, ale taka przyszła, a nie prasuję rzeczy, które pewnie odeślę.

Z powyższych zostawiłabym tylko tę w kratę, ale nie wiem, czy nie jest trochę za luźna w biodrach no i musiałabym ją kolorystycznie inaczej zestawiać, bo zdjęcia robiłam na szybko. Ale moim zdaniem mogłabym nosić.

Czarna i różowa robią ze mnie smutną pańcię, zupełnie jakbym wróciła do czasów Soft Classic. Nie wiem, w czym leży problem Wydaje się, że długość przed kolano nie pasuje i są one po prostu zbyt zachowawcze. Może ta w kratkę wygląda lepiej właśnie dzięki tej kratce?

Wrzuciłam też zdjęcie w koszule we wzorek, bo zastanawiam się, czy odsyłać, więc może coś podpowiecie. W ogole nie potrafię sobie kupić koszuli, mam wrażenie, że w każdej wyglądam idiotycznie, czy zapnę czy rozepnę kołnierzyk, czy wpuszczę czy wypuszczę na wierzch.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spodnica 1.jpg (39,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spodnica 2.jpg (39,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spodnica krata.jpg (121,8 KB, 27 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 16:41   #3546
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87585112]Wydaje mi się, że zbyt "dziecinnie". Poza tym zaburza Ci proporcje sylwetki.
Kate Middleton to czyste N.[/QUOTE]

Moja pierwsza myśl! Zbyt infantylnie.

Wreszcie kupiłam sobie spódnice dla SN. Może jutro wrzucę zdjęcia.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przymierzyłam 3 spodnice rozszerzane u dołu. Wrzucam tu zdjęcia bez twarzy, z twarzą do albumu (bo moim zdaniem głównie na twarzy widać, jakie wrażenie one robią).
Wiem, że jasna jest wygnieciona, ale taka przyszła, a nie prasuję rzeczy, które pewnie odeślę.

Z powyższych zostawiłabym tylko tę w kratę, ale nie wiem, czy nie jest trochę za luźna w biodrach no i musiałabym ją kolorystycznie inaczej zestawiać, bo zdjęcia robiłam na szybko. Ale moim zdaniem mogłabym nosić.

Czarna i różowa robią ze mnie smutną pańcię, zupełnie jakbym wróciła do czasów Soft Classic. Nie wiem, w czym leży problem Wydaje się, że długość przed kolano nie pasuje i są one po prostu zbyt zachowawcze. Może ta w kratkę wygląda lepiej właśnie dzięki tej kratce?

Wrzuciłam też zdjęcie w koszule we wzorek, bo zastanawiam się, czy odsyłać, więc może coś podpowiecie. W ogole nie potrafię sobie kupić koszuli, mam wrażenie, że w każdej wyglądam idiotycznie, czy zapnę czy rozepnę kołnierzyk, czy wpuszczę czy wypuszczę na wierzch.
Bo te dwie pierwsze kiecki wyglądają jak dla SC. Zachowawcze, nudne i z falbanką. Ostatnią ratuje krata w której Ci dobrze, ale nie jest to według mnie strzał w 10.

A ta koszula to chyba nie dla FG? Nie wiem... Takie wzory kojarzą mi się z SG.

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2020-02-13 o 16:45
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 16:55   #3547
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87585689]
A ta koszula to chyba nie dla FG? Nie wiem... Takie wzory kojarzą mi się z SG.[/QUOTE]

Takie wzory są G/FG. SG ma wzory małe do średnich i zaokrąglone.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-13, 17:12   #3548
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przymierzyłam 3 spodnice rozszerzane u dołu. Wrzucam tu zdjęcia bez twarzy, z twarzą do albumu (bo moim zdaniem głównie na twarzy widać, jakie wrażenie one robią).
Wiem, że jasna jest wygnieciona, ale taka przyszła, a nie prasuję rzeczy, które pewnie odeślę.

Z powyższych zostawiłabym tylko tę w kratę, ale nie wiem, czy nie jest trochę za luźna w biodrach no i musiałabym ją kolorystycznie inaczej zestawiać, bo zdjęcia robiłam na szybko. Ale moim zdaniem mogłabym nosić.

Czarna i różowa robią ze mnie smutną pańcię, zupełnie jakbym wróciła do czasów Soft Classic. Nie wiem, w czym leży problem Wydaje się, że długość przed kolano nie pasuje i są one po prostu zbyt zachowawcze. Może ta w kratkę wygląda lepiej właśnie dzięki tej kratce?

Wrzuciłam też zdjęcie w koszule we wzorek, bo zastanawiam się, czy odsyłać, więc może coś podpowiecie. W ogole nie potrafię sobie kupić koszuli, mam wrażenie, że w każdej wyglądam idiotycznie, czy zapnę czy rozepnę kołnierzyk, czy wpuszczę czy wypuszczę na wierzch.
Nie... Nie podoba mi się, nawet ta w kratę. Pańcia to dobre słowo przypadkowo na telefonie podczas przewijania pojawiło mi się zdjęcie w spódniczce mini i jest bez porównania lepiej w dopasowanej mini!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 17:12   #3549
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przymierzyłam 3 spodnice rozszerzane u dołu. Wrzucam tu zdjęcia bez twarzy, z twarzą do albumu (bo moim zdaniem głównie na twarzy widać, jakie wrażenie one robią).
Wiem, że jasna jest wygnieciona, ale taka przyszła, a nie prasuję rzeczy, które pewnie odeślę.

Z powyższych zostawiłabym tylko tę w kratę, ale nie wiem, czy nie jest trochę za luźna w biodrach no i musiałabym ją kolorystycznie inaczej zestawiać, bo zdjęcia robiłam na szybko. Ale moim zdaniem mogłabym nosić.

Czarna i różowa robią ze mnie smutną pańcię, zupełnie jakbym wróciła do czasów Soft Classic. Nie wiem, w czym leży problem Wydaje się, że długość przed kolano nie pasuje i są one po prostu zbyt zachowawcze. Może ta w kratkę wygląda lepiej właśnie dzięki tej kratce?

Wrzuciłam też zdjęcie w koszule we wzorek, bo zastanawiam się, czy odsyłać, więc może coś podpowiecie. W ogole nie potrafię sobie kupić koszuli, mam wrażenie, że w każdej wyglądam idiotycznie, czy zapnę czy rozepnę kołnierzyk, czy wpuszczę czy wypuszczę na wierzch.
Teraz to już głowy nie dam, bo nie myślałam, że twarz może mieć aż takie znaczenie w odbiorze, ale mnie się podobają wszystkie trzy na Tobie, tylko ta jasna jest chyba za szeroka w pasie (powinna być nieco wyżej?), a ta w kratkę w biodrach
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 17:24   #3550
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Nie... Nie podoba mi się, nawet ta w kratę. Pańcia to dobre słowo przypadkowo na telefonie podczas przewijania pojawiło mi się zdjęcie w spódniczce mini i jest bez porównania lepiej w dopasowanej mini!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja wiem, że w mini mi fantastycznie, ale jednak nie zawsze mam na nią ochotę i nie jest to długość na każdą okazję, więc chciałabym popróbować też innych rozwiązań, które wg Kibbe są możliwe.

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87585756]Teraz to już głowy nie dam, bo nie myślałam, że twarz może mieć aż takie znaczenie w odbiorze, ale mnie się podobają wszystkie trzy na Tobie, tylko ta jasna jest chyba za szeroka w pasie (powinna być nieco wyżej?), a ta w kratkę w biodrach [/QUOTE]

Twarz ma kolosalne znaczenie. To na niej widać, co ciuchy robią z człowiekiem tzn jakie wrażenie wywołują. Już pisałam, że na mnie teoretycznie dużo rzeczy może dobrze leżeć, jak się zasłoni głowę, bo jestem szczupła i dość proporcjonalna. Ale ciuchy classikowe to mnie o jakąś dekadę postarzały i wyglądam w nich po prostu smutno. Jak chcesz , to Ci wyśle dostęp do albumu, to sama zobaczysz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 17:25   #3551
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Usilowalam dzis ubrac sie na gaminowo i potrzebuje Waszej opinii, bo ja sie czuje tak przeploszona ze nawet ocenic tego nie umiem.


Dodam tylko ze poszlam w tym do pracy, ale sie przemykam chylkiem po katach
Hmmm. Jakoś tak za "bogato". A znam "gaminkę", która założyłaby jeszcze do tego opaskę, wielkie kolczyki i nie przytłoczyłoby jej to. Bez tej wstążki wyglądałabyś OK, ale nie spektakularnie.

Ja zrobiłam sobie chwilę przerwy od rozmyślań kim jestem
Z mierzeniem różnorodnych ubrań mam taki problem, że chyba za bardzo patrzę przez pryzmat tego co mi się podoba jako część garderoby i przez pryzmat mody.
Lubię proste rzeczy, więc nie umiem spojrzeć obiektywnie, bo w wielu rzeczach czuję się "przeładowana".
A z modą chodzi mi o to, że chcąc nie chcąc utrwala się w głowie, co jest "fajne" a jednocześnie zwykłe/typowe (?). Nie chodzi o gonienie za trendami roku (bardziej o "opatrzenie się" ubrań z danej hmmm.. ~dekady?). Tu dobrym przykładem są kroje dżinsów. Zawsze jak patrzę na zdjęcia to uważam, że dobrze wyglądam w takich, KTÓRE mniej lub bardziej mieszczą się w aktualnych trendach. Patrzę na zdjęcia robione 10 lat wstecz i łapię się za głowę. Patrzę na dużo starsze - moda wraca - i wyglądam dobrze.
Przy okazji wyszło, że jestem sporo starsza od większości z Was
__________________
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-13, 17:39   #3552
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
A z modą chodzi mi o to, że chcąc nie chcąc utrwala się w głowie, co jest "fajne" a jednocześnie zwykłe/typowe (?). Nie chodzi o gonienie za trendami roku (bardziej o "opatrzenie się" ubrań z danej hmmm.. ~dekady?). Tu dobrym przykładem są kroje dżinsów. Zawsze jak patrzę na zdjęcia to uważam, że dobrze wyglądam w takich, KTÓRE mniej lub bardziej mieszczą się w aktualnych trendach. Patrzę na zdjęcia robione 10 lat wstecz i łapię się za głowę. Patrzę na dużo starsze - moda wraca - i wyglądam dobrze.
Przy okazji wyszło, że jestem sporo starsza od większości z Was
Na ten temat to ja mogę dyskutować Sama się zastanawiam nad wieloma rzeczami, które mierzę, czy one nie będą za 10 lat obciachowe? Ostatnio przyłapalam się na tym, że przestał mnie aż tak razić powrót lat 90. w modzie i niektórym osobnikom to nawet się z zainteresowaniem przyglądam Poza tym interpretacja każdego typu w każdym okresie mody będzie inaczej wyglądać. Ja nie rozpoznaję typów w stylizacjach Kibbe z lat 80...
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 18:02   #3553
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na ten temat to ja mogę dyskutować Sama się zastanawiam nad wieloma rzeczami, które mierzę, czy one nie będą za 10 lat obciachowe? Ostatnio przyłapalam się na tym, że przestał mnie aż tak razić powrót lat 90. w modzie i niektórym osobnikom to nawet się z zainteresowaniem przyglądam Poza tym interpretacja każdego typu w każdym okresie mody będzie inaczej wyglądać. Ja nie rozpoznaję typów w stylizacjach Kibbe z lat 80...
Moda z lat 90. była bardzo łaskawa dla typów naturalnych, a modelki w typie FN robiły wtedy furorę.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 18:10   #3554
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przymierzyłam 3 spodnice rozszerzane u dołu. Wrzucam tu zdjęcia bez twarzy, z twarzą do albumu (bo moim zdaniem głównie na twarzy widać, jakie wrażenie one robią).
Wiem, że jasna jest wygnieciona, ale taka przyszła, a nie prasuję rzeczy, które pewnie odeślę.

Z powyższych zostawiłabym tylko tę w kratę, ale nie wiem, czy nie jest trochę za luźna w biodrach no i musiałabym ją kolorystycznie inaczej zestawiać, bo zdjęcia robiłam na szybko. Ale moim zdaniem mogłabym nosić.

Czarna i różowa robią ze mnie smutną pańcię, zupełnie jakbym wróciła do czasów Soft Classic. Nie wiem, w czym leży problem Wydaje się, że długość przed kolano nie pasuje i są one po prostu zbyt zachowawcze. Może ta w kratkę wygląda lepiej właśnie dzięki tej kratce?

Wrzuciłam też zdjęcie w koszule we wzorek, bo zastanawiam się, czy odsyłać, więc może coś podpowiecie. W ogole nie potrafię sobie kupić koszuli, mam wrażenie, że w każdej wyglądam idiotycznie, czy zapnę czy rozepnę kołnierzyk, czy wpuszczę czy wypuszczę na wierzch.
Nie mogę zobaczyć zdjęć w powiększeniu, ale wydaje mi się, że w tej pierwszej czarnej spódnicy wyglądasz najlepiej.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 18:32   #3555
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Twarz ma kolosalne znaczenie. To na niej widać, co ciuchy robią z człowiekiem tzn jakie wrażenie wywołują. Już pisałam, że na mnie teoretycznie dużo rzeczy może dobrze leżeć, jak się zasłoni głowę, bo jestem szczupła i dość proporcjonalna. Ale ciuchy classikowe to mnie o jakąś dekadę postarzały i wyglądam w nich po prostu smutno. Jak chcesz , to Ci wyśle dostęp do albumu, to sama zobaczysz.
A bardzo chętnie, poproszę, bo czuję się zaintrygowana tą zależnością i przyznam, że nie zwracałam dotąd aż takiej uwagi na to- może faktycznie odbiór całościowy wiele zmienia i czas sobie to nareszcie uświadomić

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
Hmmm. Jakoś tak za "bogato". A znam "gaminkę", która założyłaby jeszcze do tego opaskę, wielkie kolczyki i nie przytłoczyłoby jej to. Bez tej wstążki wyglądałabyś OK, ale nie spektakularnie.

Ja zrobiłam sobie chwilę przerwy od rozmyślań kim jestem
Z mierzeniem różnorodnych ubrań mam taki problem, że chyba za bardzo patrzę przez pryzmat tego co mi się podoba jako część garderoby i przez pryzmat mody.
Lubię proste rzeczy, więc nie umiem spojrzeć obiektywnie, bo w wielu rzeczach czuję się "przeładowana".
A z modą chodzi mi o to, że chcąc nie chcąc utrwala się w głowie, co jest "fajne" a jednocześnie zwykłe/typowe (?). Nie chodzi o gonienie za trendami roku (bardziej o "opatrzenie się" ubrań z danej hmmm.. ~dekady?). Tu dobrym przykładem są kroje dżinsów. Zawsze jak patrzę na zdjęcia to uważam, że dobrze wyglądam w takich, KTÓRE mniej lub bardziej mieszczą się w aktualnych trendach. Patrzę na zdjęcia robione 10 lat wstecz i łapię się za głowę. Patrzę na dużo starsze - moda wraca - i wyglądam dobrze.
Przy okazji wyszło, że jestem sporo starsza od większości z Was
- też mam taką potrzebę; z chłodnej perspektywy może nasuną się jakieś świeże wnioski.


Mam dokładnie tak samo- w prostych, nieprzeładowanych fasonach czuję się najlepiej i może jak zacznę bardziej zwracać uwagę na to, jak cały outfit komponuje się z twarzą, to będzie mi łatwiej wprowadzić jakieś znaczące zmiany.
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 18:49   #3556
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przymierzyłam 3 spodnice rozszerzane u dołu. Wrzucam tu zdjęcia bez twarzy, z twarzą do albumu (bo moim zdaniem głównie na twarzy widać, jakie wrażenie one robią).
Wiem, że jasna jest wygnieciona, ale taka przyszła, a nie prasuję rzeczy, które pewnie odeślę.

Z powyższych zostawiłabym tylko tę w kratę, ale nie wiem, czy nie jest trochę za luźna w biodrach no i musiałabym ją kolorystycznie inaczej zestawiać, bo zdjęcia robiłam na szybko. Ale moim zdaniem mogłabym nosić.

Czarna i różowa robią ze mnie smutną pańcię, zupełnie jakbym wróciła do czasów Soft Classic. Nie wiem, w czym leży problem Wydaje się, że długość przed kolano nie pasuje i są one po prostu zbyt zachowawcze. Może ta w kratkę wygląda lepiej właśnie dzięki tej kratce?

Wrzuciłam też zdjęcie w koszule we wzorek, bo zastanawiam się, czy odsyłać, więc może coś podpowiecie. W ogole nie potrafię sobie kupić koszuli, mam wrażenie, że w każdej wyglądam idiotycznie, czy zapnę czy rozepnę kołnierzyk, czy wpuszczę czy wypuszczę na wierzch.
Koszula całkiem fajna, chociaż wydaje się może trochę za sztywna? Ale może to dlatego, że nie jest wyprasowana.

A że spódnic żadna mnie nie powala. Ta w kratę to już w ogóle. Moim zdaniem Cię przytłacza. Jeśli już to zostawiłabym na Twoim miejscu te czarną gładką i zestawiała z jakąś ciekawszą górą.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 19:23   #3557
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Chimay, moim zdaniem też ta krata cię trochę przytłacza. I żadna z tych spódnic mi się nie podoba, ani na tobie (mam wrażenie, że to jeszcze nie jest "to") ani ogólnie - wydają mi się niemodne, ja sama bym ich na pewno nie założyła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 20:26   #3558
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

No to odeślę wszystkie trzy spódnice, koszulę też, bo mnie tak średnio przekonuje.
Skoro piszecie, że wzór mnie przytłacza, to przypuszczam, że wina leży po stronie fasonu, który po prostu nie jest FG. Jak mierzyłam wcześniej classikowe fasony, to wydawało mi się, że każdy wzór mnie przytłacza, a kiedy mierzę ciuchy właściwe dla FG, to mogę sobie na dużo pozwolić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 20:41   #3559
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Usilowalam dzis ubrac sie na gaminowo i potrzebuje Waszej opinii, bo ja sie czuje tak przeploszona ze nawet ocenic tego nie umiem.
Dodam tylko ze poszlam w tym do pracy, ale sie przemykam chylkiem po katach
Duży kciuk... w dół.

W tych bardziej klasycznych stylizacjach (ze spodniami) podobałaś mi się o niebo lepiej!


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z powyższych zostawiłabym tylko tę w kratę, ale nie wiem, czy nie jest trochę za luźna w biodrach no i musiałabym ją kolorystycznie inaczej zestawiać, bo zdjęcia robiłam na szybko. Ale moim zdaniem mogłabym nosić.
Spódnica w kratę bardzo dobra dla Ciebie. Może tego tak nie widać, bo bluzka nie pasuje, ale w odpowiednim zestawieniu i do tego ciekawe buty - będzie super!

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No to odeślę wszystkie trzy spódnice, koszulę też, bo mnie tak średnio przekonuje.
Ok, widzę, że decyzja zapadła. Ja się zastanawiam, jaki wpływ na całokształt ma ta "nijaka" bluzeczka (SC?), nie jest tak, że psuje ona efekt?
A koszula "taka se"

Edytowane przez SoftClassic
Czas edycji: 2020-02-13 o 20:32
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-13, 21:08   #3560
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Spódnica w kratę bardzo dobra dla Ciebie. Może tego tak nie widać, bo bluzka nie pasuje, ale w odpowiednim zestawieniu i do tego ciekawe buty - będzie super!
Chyba bym ją zostawiła, jakby nie ten luz w biodrach, to jednak numer większy niż zwykle noszę.

Myślę jeszcze na taką KLIK.


Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
Ok, widzę, że decyzja zapadła. Ja się zastanawiam, jaki wpływ na całokształt ma ta "nijaka" bluzeczka (SC?), nie jest tak, że psuje ona efekt?
A koszula "taka se"
Zastanowiłam się chwilę nad tą bluzką, ale popatrzyłam na fotę, na której mierzyłam ją do bardzo gaminowych spodenek i w tym połączeniu wyglądam dobrze (moim zdaniem, nie licząc rajstop, nie chciało mi się ściągać). Wrzuciłam fotę do albumu.
Ta bluzka jest tak nijaka, że moim zdaniem może być bazą dla większości typów.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-02-13 o 21:13
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 21:34   #3561
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zastanowiłam się chwilę nad tą bluzką, ale popatrzyłam na fotę, na której mierzyłam ją do bardzo gaminowych spodenek i w tym połączeniu wyglądam dobrze (moim zdaniem, nie licząc rajstop, nie chciało mi się ściągać). Wrzuciłam fotę do albumu.
Dużo lepiej
Mnie się najbardziej podobasz w rzeczach z lekko podwyższona talią i kiedy talia jest zaznaczona. Bardzo podobasz mi się też w dżinsach i bluzce w paski.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 21:40   #3562
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Myślę jeszcze na taką KLIK.
Ta pewnie byłaby świetną alternatywą dla mini

Edit: patrzę teraz na zdjęcia i ta niebieska bluzka w zestawieniu ze spodenkami to fajny gaminowy zestaw na lato I znów rzuca mi się w oczy to, że wyglądasz na mega wysoką, na ponad 175 cm, bardzo bym się zdziwiła jakbym cię zobaczyła "na żywo"

Edytowane przez Lojra
Czas edycji: 2020-02-13 o 21:45
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 22:18   #3563
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wydaje mi się, że ta spódnica w paski też nie będzie dobra, bo to krój A. Chyba lepszy byłby prosty czy się mylę?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 22:25   #3564
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ta spódnica w paski też nie będzie dobra, bo to krój A. Chyba lepszy byłby prosty czy się mylę?
Faktycznie, masz rację i krój A nie jest dla FG. Ale może te asymetryczne paski "uratowałyby" sytuację? Screenshot_20200213_232243.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 22:33   #3565
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Faktycznie, masz rację i krój A nie jest dla FG. Ale może te asymetryczne paski "uratowałyby" sytuację? Załącznik 7707902

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem to tylko będzie kolejny półśrodek i nie będzie ona leżała lepiej niż te obecne.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 22:40   #3566
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to tylko będzie kolejny półśrodek i nie będzie ona leżała lepiej niż te obecne.
Chyba FG najciężej dobrać coś bardziej zachowawczego i "z klasą", tak samo pewnie typom klasycznym ciężko jest z luźnym, wygodnym casualem, jak myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-13, 22:45   #3567
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Chimay- faktycznie muszę stwierdzić, że twarz wyraźnie dookreśla cały outfit; najbardziej widać to na zdjęciu w dwóch sukienkach- szarej, klassikowej, której bez twarzy nie można nic zarzucić (superzgrabnie wygląda na sylwetce), natomiast z twarzą to jest ten efekt, o którym pisałaś- pańciowaty i postarzający, w najlepszym razie dający wrażenie jakby zmęczenia, a w porównaniu z sąsiednim outfitem to jakbym dwie różne osoby widziała. I ogólnie kiecki dla FG wyglądają super i widać też, że dobrze się w nich czujesz.

Co do spódnic, to ta czarna wypada najlepiej, bo i też jest najlepiej dopasowana. Dwie pozostałe nie są złe, jeśli masz pomysł na ich zestawienia, ale są niedopasowane (głównie ta w kratę); natomiast koszula sprawia wrażenie za ciasnej w górnej części (przynajmniej na 1 zdjęciu); ten krój optycznie skraca też szyję. Co do dołu koszuli to jest ok- i na wierzchu i wpuszczona, ale ten wzór jakiś dziwny.

A ta spódnica z linka w paski bardzo fajna- na zdjęciu gotowy outfit, który Tobie też będzie pasował.

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2020-02-13 o 23:01
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 06:51   #3568
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Ta pewnie byłaby świetną alternatywą dla mini

Edit: patrzę teraz na zdjęcia i ta niebieska bluzka w zestawieniu ze spodenkami to fajny gaminowy zestaw na lato I znów rzuca mi się w oczy to, że wyglądasz na mega wysoką, na ponad 175 cm, bardzo bym się zdziwiła jakbym cię zobaczyła "na żywo"
To moim zdaniem dowód na to, że FG wcale nie musi wyglądać ubierać się ekstrawagancko i krzykliwie od stóp do głów.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to tylko będzie kolejny półśrodek i nie będzie ona leżała lepiej niż te obecne.
Na zdjęciu przykład dłuższych spódnic dla FG. Oczywiście to są tylko czyjeś interpretacje, no ale spódnica midi, żeby mozna było się w niej poruszać, albo musi mieć spore rozcięcie albo jakoś się dołem rozszerzać.
Zamówiłam te kieckę w paski, więc się okaże.

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Chyba FG najciężej dobrać coś bardziej zachowawczego i "z klasą", tak samo pewnie typom klasycznym ciężko jest z luźnym, wygodnym casualem, jak myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FG na pewno może być trudno znaleźć zachowawczy klasyczny zestaw do biura. Ja się zawsze idiotycznie czułam widząc się w koszuli. Chyba tylko raz miałam taką, w której się sobie podobałam, miała aksamitkę wiązaną pod szyją.
Ale casual dla classików to żaden problem. Jednolite dżinsy proste albo lekko zwężane, zwykła koszulka z dobrej bawełny, obowiązkowo pasek, jakieś delikatne kolczyki, mokasyny i to wystarczy. Fryzura musi być staranna. Classiki nie muszą paradowac w ołówkach i na obcasach.

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;87586554]Chimay- faktycznie muszę stwierdzić, że twarz wyraźnie dookreśla cały outfit; najbardziej widać to na zdjęciu w dwóch sukienkach- szarej, klassikowej, której bez twarzy nie można nic zarzucić (superzgrabnie wygląda na sylwetce), natomiast z twarzą to jest ten efekt, o którym pisałaś- pańciowaty i postarzający, w najlepszym razie dający wrażenie jakby zmęczenia, a w porównaniu z sąsiednim outfitem to jakbym dwie różne osoby widziała. I ogólnie kiecki dla FG wyglądają super i widać też, że dobrze się w nich czujesz.
[/QUOTE]

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 32af8f4ee0eeaaadcd337ad6c6d1b166--gamine-style-mini-skirts.jpg (66,9 KB, 18 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 08:24   #3569
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To moim zdaniem dowód na to, że FG wcale nie musi wyglądać ubierać się ekstrawagancko i krzykliwie od stóp do głów.



Na zdjęciu przykład dłuższych spódnic dla FG. Oczywiście to są tylko czyjeś interpretacje, no ale spódnica midi, żeby mozna było się w niej poruszać, albo musi mieć spore rozcięcie albo jakoś się dołem rozszerzać.
Zamówiłam te kieckę w paski, więc się okaże.



FG na pewno może być trudno znaleźć zachowawczy klasyczny zestaw do biura. Ja się zawsze idiotycznie czułam widząc się w koszuli. Chyba tylko raz miałam taką, w której się sobie podobałam, miała aksamitkę wiązaną pod szyją.
Ale casual dla classików to żaden problem. Jednolite dżinsy proste albo lekko zwężane, zwykła koszulka z dobrej bawełny, obowiązkowo pasek, jakieś delikatne kolczyki, mokasyny i to wystarczy. Fryzura musi być staranna. Classiki nie muszą paradowac w ołówkach i na obcasach.



Moim zdaniem ta spódnica ma niewiele wspólnego z tymi z inspiracji, ale chętnie zobaczę ja na Tobie, bo równie dobrze może wyglądać zupełnie inaczej niż na zdjęciu z zalando.

Co do koszul - mam podobne doświadczenia. Nigdy nie mogłam znaleźć tzw biurowej koszuli dla siebie. Na szczęście mam dowolność ubioru w pracy i nie muszę takich posiadać.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 08:58   #3570
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja z kolei czuję, że koszule i sukienki koszulowe staną się bazą mojej szafy, bo ze wszystkimi workami oversizowymi na razie mam problem.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.