Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-09-15, 18:15   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Arrow

Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy


Mam pytanie: - czy podczas zażywania Diane 35 można palić papierosy???? Czy mogą wystąpić jakieś powikłania skutki uboczne tego,że pali się papierosy podczas kuracji Diane 35,jezeli tak to jakie i kiedy??? A co z piciem alkoholu podczas brania Diane 35... Bardzo bardzo proszę o radę BŁAGAM!!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-15, 19:07   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: palenie a Diane 35 JESZCZE RAZ O DIANE 35

Nie można. Palenie papierosów przy pigułkach, a szczególnie przy (wysokohormonalnej Dianie) wydatnie zwiększa ryzyka powikłań ze strony układu krążenia, np. zakrzepicy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-18, 09:12   #3
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: palenie a Diane 35 JESZCZE RAZ O DIANE 35

Nie. Ryzyko - choroba zakrzepowo-zatorowa. Dotyczy to zresztą wszystkich piguł zawierających estrogen.

Alkohol - z umiarem, należy powtrzymywać się z piciem 2 h przed i po łyknięciu piguły.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-18, 12:45   #4
Juleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 4
Re: palenie a Diane 35 JESZCZE RAZ O DIANE 35

Zwróciłabym baczniejszą uwagę na Dianę - nie radzę jej brać dłużej niż 3 max 6 miesięcy, ponieważ mój były ginekolog-idiota pozwolił mi ją brać rok i później wylądowałam w szpitalu na ginekologii (na szczęście już wszystko jest w porządku). Diana zawiera mocną dawkę hormonów.
Juleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-18, 15:01   #5
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: palenie a Diane 35 JESZCZE RAZ O DIANE 35

Oj, wkrada się odrobina demagogii. [img]icons/icon12.gif[/img] Od radzenia w tej kwestii powinien być lekarz,
od jego decyzji zalezy długość terapii.

To, że Diane35 Tobie zrobiła "kuku", nie jest winą preparatu, bo znam osoby, które
wyszły na "prostą hormonalną" po jej stosowaniu. Głównie daltego, że były doskonale
prowadzone przez swych lekarzy.

Problem polega albo na lekkomyślnym stosowaniu leku przez kobiety ("bo komuś pomogło"),
lub na złej diagnozie, braku koniecznych badań, kiepskiej opiece lekarza (jak było
w Twoim przypadku).

Jeden, czy kilku "gienkologów-idiotów" nie czyni z Diane35 diabła wcielonego...
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-18, 15:37   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: palenie a Diane 35 JESZCZE RAZ O DIANE 35

najgorsze jest to że już wypaliłam trochę papierosków ( trochę to mało powiedziane) podczas zażywania Diane 35. I piwo też sobie piłam, a teraz się boje
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-19, 08:06   #7
Juleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 4
Re: palenie a Diane 35 JESZCZE RAZ O DIANE 35

Trochę się nie zrozumiałyśmy - ja nie napisałam, ze Diane jest zła, tylko że należy uważać (zresztą jak na wszystkie leki hormonalne), więc nie ma w mojej wypowiedzi krzty demagogii [img]icons/icon7.gif[/img]. Ja nie radze, zeby nie brać (bo jak napisałaś to jest obowiązek lekarza). To tyle słowem wyjaśnienia [img]icons/icon7.gif[/img]. Pozdrawiam.
Juleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-09-19, 08:09   #8
Juleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 4
Re: palenie a Diane 35 JESZCZE RAZ O DIANE 35

Źle się zrozumiałyśmy - ja wcale nie napisałam, ze Diane jest zła, tylko, ze należy uważać (zresztą jak na wszystkie leki hormonalne). Tak więc w mojej wypowiedzi nie było krzty demagogii [img]icons/icon7.gif[/img].
Pozdrowionka.
Juleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-28, 22:07   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: palenie a Diane 35 JESZCZE RAZ O DIANE 35

czesc,

jak przy zazywaniu kazdych pigulek anykoncepcyjnych nie powinno sie palic, ale nie ma przeciwskazan; wszystko zalezy od twojego organizmu; nie wskazane jest natomiast palenie paierosow i przyjmowanie pugulek po 35-tym roku zycia; ja odstawilam papierosy, Tobie tez radze....
Madaga napisał(a):
> Mam pytanie: - czy podczas zażywania Diane 35 można palić papierosy???? Czy mogą wystąpić jakieś powikłania skutki uboczne tego,że pali się papierosy podczas kuracji Diane 35,jezeli tak to jakie i kiedy??? A co z piciem alkoholu podczas brania Diane 35... Bardzo bardzo proszę o radę BŁAGAM!!!!

Madaga napisał(a):
> Mam pytanie: - czy podczas zażywania Diane 35 można palić papierosy???? Czy mogą wystąpić jakieś powikłania skutki uboczne tego,że pali się papierosy podczas kuracji Diane 35,jezeli tak to jakie i kiedy??? A co z piciem alkoholu podczas brania Diane 35... Bardzo bardzo proszę o radę BŁAGAM!!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 18:45   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Arrow Diane35 - wątek zbiorczy

Teraz przeglądałam wątki forum uroda na www.gazeta.pl dotyczące Diane 35 i to co tam przeczytałam na temat Diane 35 to się STRASZNIE PRZERAZIŁAM!!!!. Podobno po odstawieniu Diane 35 u prawie (większości) kobiet tworzą się torbiele na jajnikach, są problemy z zajściem w ciąże, bezpłodność, rozregulowany cały organizm, suchość pochwy itp. Czyżby ta Diane 35 była taka przerażliwie grożna??? Podobno kobiety lądują w szpitalu Przez Diane 35. Strasznie się boię bo kiedyś brałam Diane 35 przez 5 miesięcy i boję się teraz tych torbieli (przecież to początkowa faza raka). Podobno kobiety w Zdrowiu kobiety napisały przerażające historie (skutki uboczne, powikłania) jakie zrobiły im się po zażywaniu Diane 35. Z tymi torbielami to wychodzi na to, że 90% kobiet które stosowały Diane 35 mają po odstawieniu torbiele. Czy z biegiem czasu po Dianie #5 są jakieś poważne powikłania???
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 20:16   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak jest z Tą Diane 35.

kto Ci powiedział, że torbiel to początkowa faza raka? i gdzie wyczytałaś że większość kobiet ma po diane powikłania??? przecież to tylko opinie na forum, a nie naukowe badania! gdyby było tak jak piszesz, lek ten już dawno by wycofano! jestem przeciwniczką tabletek antykoncepcyjnych ze względów zdrowotnych - bowiem powikłania nie ominęły również mnie - ale jak czytam coś takiego, to mi się nóż w kieszeni otwiera! dziewczyno, trochę krytycyzmu w myśleniu! i bez paniki!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-10-07, 20:20   #12
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Jak jest z Tą Diane 35. Czy są po niej takie przerażające powikłania jak napisano na forum uroda w gazecie wyborczej: po odstawieniu bardzo wielu kobietom robią się torbiele na jajnikach ( z wypowiedzi forumowiczek wychodzi że 90% kobiet), bezpło

Grrrrrrrrrrrr....

Za wielce szanownym przeproszeniem - proszę pierdół nie opowiadać.

Diane35 jest lekiem antyandrogennym, który - JEŚLI JEST SIĘ PROWADZONĄ PRZEZ DOBREGO LEKARZA - nie ma prawa prowadzić do większych skutków ubocznych.

FAKTY:

Co leczy Diane35? Diane35 leczy głównie hirsutyzm (łysienie androgenne, trądzik, owłosienie typu męskiego u kobiet).

Co może towarzyszyć (i często towarzyszy) nadczynności androgennej i hirsutyzmowi? BEZPŁODONOŚĆ, PCO (POLICYSTYCZNE JAJNIKI), NIEREGULARNE I CZĘSTO BEZOWULACYJNE CYKLE. (!!!!!)

Wniosek: powyższe schorzenia nie są wynikiem stosowania Diane35, lecz MOGĄ TOWARZYSZYĆ NADCZYNNOŚCI ANDROGENNEJ, i wymagają długiego, specjalistycznego leczenia.

A że takie kwiatki wychodzą zawdzięczamy temu, że pacjentki stosujące Diane35 są zazwyczaj częsciej i szczegółowiej badane. (!!!!)

Torbiele na jajnikach jako forma przedrakowa?!!! Bardzo proszę nie rozprowadzać takich farmazonów, jeśli się nie ma wiedzy medycznej...

Forum dyskusyjne nie jest miejscem, gdzie się decyduje lub nie o szkodliwości/dobroczynności Diane35. TYM MIEJSCEM JEST GABINET GINEKOLOGA.

Ręce opadaja. Razem z biustem.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 21:17   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak jest z Tą Diane 35. Czy są po niej takie przerażające powikłania jak napisano na forum uroda w gazecie wyborczej: po odstawieniu bardzo wielu kobietom robią się torbiele na jajnikach ( z wypowiedzi forumowiczek wychodzi że 90% kobiet), bezpło

Ja to przeczytałam na forum uroda w gazecie wyborczej: ostatnie wątki, są na 1,2,3 stronie: jeden to: "Ropne krosty" a drugi: "Ginekolog a trądzik" i w Zdrowiu kobiety. Niektóre były drastyczne. Przeczytajcie sobie, a same się przerazicie. Na forum Zdrowie kobiety to aż skręca człowieka z tego co wypisały tam kobiety o skutkach i powikłaniach po Diane 35. Poczytajcie sobie, a może lepiej nie... z ich wypowiedzi wynika, że to Diane 35 to ROGATY DIABEŁ.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 21:31   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak jest z Tą Diane 35. Czy są po niej takie przerażające powikłania jak napisano na forum uroda w gazecie wyborczej: po odstawieniu bardzo wielu kobietom robią się torbiele na jajnikach ( z wypowiedzi forumowiczek wychodzi że 90% kobiet), bezpło

czytam te i inne wypowiedzi na temat antykoncepcji na bieżąco. i powtarzam: nie należy tego traktować bezkrytycznie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 23:00   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak jest z Tą Diane 35. Czy są po niej takie przerażające powikłania jak napisano na forum uroda w gazecie wyborczej: po odstawieniu bardzo wielu kobietom robią się torbiele na jajnikach ( z wypowiedzi forumowiczek wychodzi że 90% kobiet), bezpło

Forum w zadnym wypadku nie moze byc traktowane na rowni z badaniami naukowymi. W kraju, w ktorym antykoncepcja jest szeroko dezaprobowana, sa osoby, ktorym zalezy na stawianiu srodkow antykoncepcyjnych w jak najgorszym swietle. Sama bylam swiadkiem opowiadania bajek na temat pigulek i prezerwatyw na lekcjach tzw. wychowania seksualnego. Kto wie na pewno, ze na forum wypowiadaly sie osoby faktycznie stosujace Diane? W internecie wszystko mozna. Owszem, u niektorych osob moga pojawic sie powiklania lub skutki uboczne po zazywaniu pigulek i to nie tylko Diane 35. Osobiscie zazywam Diane od trzech lat i jestem pod stala kontrola lekarska. Niedawno przeszlam badania - i piersi, i jajniki sa w jak najlepszym stanie i nic nie wskazuje na to, bym cos mialo sie zmienic. Najwazniejsze to konsultowac sie ze swoim ginekologiem i robic badania. Kazdy ma inny organizm i inaczej reaguje na leki.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-08, 09:12   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak jest z Tą Diane 35. Czy są po niej takie przerażające powikłania jak napisano na forum uroda w gazecie wyborczej: po odstawieniu bardzo wielu kobietom robią się torbiele na jajnikach ( z wypowiedzi forumowiczek wychodzi że 90% kobiet), bezpło

Dziewczyny uspokojcie sie z ta nagonka na Diane i rozne pigulki antykoncepcyjne . Jezeli ktores z was nie odpowiadaja to przeciez nikt nie zmusza was do ich brania .
Poza tym te srodki sa na recepte a wiec o ich braniu nie decyduje kolezanka czy pani w kiosku tylko madry i odpowiedzialny czlowiak jakim jest lekarz ale tez wy mozecie zasiegnac opini wielu lekarzy i same zadecydowac czy chcecie je stosowac czy nie .
Nie kierujcie sie opiniami z gazet czy opiniami kolezanek , rynek farmaceutyczny jest ogromny i kazdy znajdzie cos dla siebie .
Trzeba poprostu trzezwo spojrzec na wszystkie argumenty za i przeciw.
Nalezy tez glosno domagac sie wszelkich informacji na temat danego srodka ktorymi jestesmy zainteresowane oczywiscie z pewnego zrodla .
Pozdrawiam
Linka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-08, 09:27   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak jest z Tą Diane 35. Czy są po niej takie przerażające powikłania jak napisano na forum uroda w gazecie wyborczej: po odstawieniu bardzo wielu kobietom robią się torbiele na jajnikach ( z wypowiedzi forumowiczek wychodzi że 90% kobiet), bezpło

A mnie właśnie lekarz przepisał tabletki antykoncepcyjne, bo w wieku 18 lat USG wykazało że miałam cystę na jajniku(torbiel wielkości 3cm/4cm)i tylko dzieki tym tabletkom uniknęłam operacji i po 3 miesiacach po torbieli śladu nie było a minęło od tej pory prawie 7 lat [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-08, 10:10   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jak jest z Tą Diane 35. Czy są po niej takie przerażające powikłania jak napisano na forum uroda w gazecie wyborczej: po odstawieniu bardzo wielu kobietom robią się torbiele na jajnikach ( z wypowiedzi forumowiczek wychodzi że 90% kobiet), bezpło

Bralam Diane leczniczo, nie antykoncepcyjnie przez ok 2,5 roku. Dwa lata temu na wakacje poszlam do kontroli i okazalo sie, ze zrobily sie torbiele na jajnikach (wczesniejsze badania USG nie wykazywaly ich). Moja pani doktor powiedziala, ze bede miala trudnosci z zajsciem w ciaze. Wtedy bylam jeszcze na studiach, wiec sie zbytnio nie przejelam. Hmmm. 5 miesiecy pozniej wpadlam. Teraz mam rocznego synka i regularne miesiaczki (o czym wczesniej moglam tylko marzyc). Diane niech nie bierze ta co nie musi. Do antykoncepcji mozna znalezc sobie cos odpowiedniejszego wtedy nie trzeba sie przejmowac mrozacymi krew w zylach historiami...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-01, 15:16   #19
A-nett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 26
Diane35

Od tygodnia stosuje ten srodek. Wiem, ze opinie na jego temat sa bardzo, bardzo skrajne- od takich , w ktorych dziewczyny opisuja, omdlenia, kłopoty z cera po ich odstawieniu,po te, w ktorych wychwalaja pigułki pod "niebiosa". Oczywiscie, to specyficzna sprawa organizmu- kazdy reaguje indywidualnie, jednym szkodzi, inym pamaga, ale chciałabym poznac Wasze opinie, objawy np: Czy po odstawieniu pojawały sie u Was problemy ze skóra?
Dziekuje za KAZDA odpowiedz, pomocna dla mnie ale przeciez tez dla innych
Pozdrawiam
A-nett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-03, 23:13   #20
maziao
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 4
GG do maziao
Re: Diane35

Stosowałam dosyć długo, kwastia około 1,5 roku i jeśli chodzi o stan skóry to nie było poprawy, ale u mnie to inna historia. Mam jednak koleżankę, która co jakiś czas sięga po diane35 i jej pomaga. Ma nawroty to fakt, ale efekty według mnie są bardzo dobre. Pozdrawiam. Aha, nigdy nie miałam żadnych mdłości, nie przytyłam itd. Pozdrawiam
maziao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 16:10   #21
leonardino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 13
Re: Diane35

czesc biore diane od miesiaca oczywiście wszystko mi wyłazi na wierzch i fatalnie to wygląda wiem wiem...musi...niech tak bedzie jesli musi problem tylko mam ponieważ dermatolog chce zebym brała Valette....a ja nie wiem co to jest w ogóle i czy warto zmieniac...i ... same watpliwości...słyszałysci e coś o Valette????? pozdrawiam
leonardino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 18:51   #22
jokad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1
Re: Diane35

Hej , ja brałam Diane przez 2, 3 lata z przerwami. Po 2 pierwszych miesiacach buzia wyglądała lepiej, ale po jakimś czasie wracała do poprzedniego stanu. Teraz moge stwierdzić, ze nie potrzebnie sie "faszerowałam" Diane, bo takie tabletki jak regulon, czy microgynon który teraz biore daja dobre rezultaty i sa mniej obciązające organizm. Poza tym po stosowaniu Diane pozostały mi na pupie rozstepy, choć wcale nie przytyłam,potem sie dowiedziałam, ze to przez bardzo duzą ilość estrogenów zawartych w Diane, rozluźniają one tkanke i powodują rozstępy. Zgłoś sie do ginekologa i popros raczej o regulon, on tez jest w pewnym sensie jest dla dziewczyn z problemami, a moim zdaniem jest o wiele "lżejszy "od Diane
Pozdrawiam
jokad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 13:06   #23
pati.mf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 32
Re: Diane35

A wiec tak... bralam Diane przez rok. Efekt byl super, wypryski pojawialy sie baaardzo sporadycznie i pojedynczo, cera przestala sie przetluszczac (a mialam z tym ogromny problem), skora na glowie tez. Bylam zachwycona! Ale prawdziwy dramat powstal kiedy je odstawilam... Wlosy wypadaja mi garsciami, mialam burze kreconych kudelkow - znacznie sie wyprostowaly... pozatym wypryski pojawiaja sie znowu, cera tlusta jaak.... ehhh szkoda gadac... Zastanawiam sie teraz czy gdyby tak powrocic do diane (nie biore ich od pol roku)... moze wszystko wrociloby do normy??? Slyszalam, ze odstawienie pigulek powoduje taki maly rozstruj hormonalny i jakby tak znowu... jak myslicie?
pati.mf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 11:58   #24
sousa
Raczkowanie
 
Avatar sousa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 378
Re: Diane35

Poki jeszcze nie skonczylas opakowania:ODSTAW TO!!!.Po probach leczenia tradziku milionami kremów(min.Skinoren-0 efektow i strasznie piecze,Brevoxyl-jestem uczulona na skadnik,metronidazol-0 efektow ,i wiele wiele innych)dermatolog zaczela mnie faszerowac hormonami Diane 35.Porazajacych efektow nie bylo,ale jakas tam mala poprawa.Po polrocznym stosowaniu(dokladnie 20 dni temu odstawilam te hormony)wczoraj w nocy urosł mi guz (w sumie nawet nie wiem co to jest) wielkosci monety,ropiejacy i w ogole"drugie czoło".Ogromny,ała.Fajnei ,akurat na wakacje posiedze sobie w domu i powyje nad swoim wygladem.Aha.A na tradzik mi pomoga TETRACYKLINA(antybiotyk,s trasznie tyra zoładek,ale na 3 miesiace spokoj z tradzikiem) i dosc dovry jest ZINERYT.A tak z tego co wiem to reszta kremow to szajs.Jak wiesz jak pomoc mi na moj problem to odpisz prosze.pozdrawiam
sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 12:22   #25
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: Diane35

ja jestem przeciwniczka diane!!!! to jest w zasadzie lek i ja go bralam na tradzik i prtzy okazji antykoncepcyjnie, ale strasznie tego zaluje, to sa zbyt mozne tabletki, strasznie przytylam po nich, teraz trudno mi to zgubic, rozstepy si epowiekszyly, cellulit tez a pryszcze i tak mialam .... poza tym nie wolno tych tabletek brac dlugo, kolezanka ktora leczyla nimi jajniki musiala odstawic po 1,5 roku bo to jest trasznie duza dawka hormonow ( chcialam wyjsnic ze osoba ktora leczy sie nimi na powazne zaburzenia jajnikow nie moze brac tego dluzej niz 1,5 roku a co dopiero osoba bioraca to jedynia na tradzik)... tak czy inaczej stanowczo odradzam!!! po dianie lekarz na moja prosbe zmienil mi na microgynon - czy ja wiem czy mi ten trozdzk zszedl, no moze cera sie polepszyla ale nadal tylam ... zaluje ze sie faszerowalam takimi mocnymi srodkami, trondzik mozna inaczej zwalczac a tycia sie nei powstrzyma ( wiem ze nie kazda dziewczyna po nich tyje ale zapewniam ze wiekszosc ,a jesli rodzinka jest sklonna do tycie to katastrofa), w zasadzie nigdy mi nei chodzilo o branie tabletek na cere, glownie chodzilo mi o antykoncepcje, wiec teraz rzucilam ten syf i biore drogie ale dobre cilesty, schudlam od razu a cera jest oki heh moze dlatego ze uzywam garnier czysta skora A
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 15:24   #26
anios
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 21
Re: Diane35

Ja jestem bardzo niezadowolona i wściekła na lekarza-ginekologa który mi je wcisnął! Przedtem nie miałam żadnych problemow z cerą (tylko od czasu do czasu coś tam wyskoczyło niegroźnego i zaraz znikało). A lekarz nawet nie poinformował mnie o tym, że preparat ten należy odstawić po 6 miesiącach, ani o tym, że po odstawieniu cera może sie pogorszyć, więc moje rozżalenie jest tym większe, że nie dość, że bylo to zupełnie zbyteczne, to na dodatek kiedy miałam dość i po 9 mies. odstawiłam na amen, to stopniowo w ciągu roku moja normalna cera nabawiła się tendencji do podrażnienia podobnego jak u sousy, raczej w mniejszym rozmiarze, ale bywa różnie. Tak więc dla mnie "diane" był całkowitym bezsensem i jeszcze tragicznym w skutkach. Kiedy postanowiłam z tym pójść do dermatologa, przepisana kuracja wprawdzie pomogła, ale na pół roku, a pani dermatolog powiedziała, że jeśli to w zupełności nie pomoże, to mam iść do ginekologa, który przepisze mi... "diane", no.. nie.. przecież to paranoja! Oczywiście tego nie zrobiłam, straciłam zaufanie i nigdzie nie poszłam, ale mamy znajoma zna osobiście podobno dobrego dermatologa i już miałam iść, ale miałam wypadek i najwcześniej pójdę za 2 miesiące
Co do apetytu i co za tym idzie tycia czy mdłości, problemów nie miałam, ale i tak zdecydowanie nie polecam "Diane35"!
anios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-16, 09:32   #27
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Diane35

A ja zarzywam Diane od wielu lat - z przerwami i jest mi na tym rewelacyjnie.
Cera super, nie utyłam, nawet troche schudłam, włoski się nie tłuszczą, głowa nie boli, humor i libido w normie.
Moja ginekolog naście razy próbowała zmieniać mi preparaty, ale na moje kłopoty z regulacją miesiączki nic nie pomagało. Przy kazdych innych pigułkach miałam oblbrzymie krwawienia podczas brania i dodatkowe "zwykłe" krwawienia w przerwie. (min po Triquilar, Cilest, Femoden, Microgynon,Minulet Regulo-cośtam..... )
Cały czas jestem pod kontrolą lekarza i 2x w roku robie badania, min krzepliwości krwi, cytologie, wątrobe itp, 1x rok USG piersi. Wolę to, niz 2,5tygodnia okresu na miesiąc...
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-18, 09:44   #28
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: Diane35

moja siostra bierze je juz od ok. 2 lat i jest bardzo zadowolona.Miala straszne problemy z cera okropne guzy hormonalne..a teraz jest o wiele lepiej.Teraz ja sei zastanawiam..tzn.mamm problemy z cera,ale nie mam guzow hormonalnych tylko "tradycyjne"krostki, poza tym chce je stosowac jako srodek antykoncepcyjny, no i moze pomoga na nadmierne owlosienie.Ale wlasnie po waszych opiniach troche sei boje...ale faktycznie to jest sprawa indywidualna jeden reaguje dobrez inny nie.aah...a znacie jakies dobre srodki antykoncepcyjne?
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-20, 13:44   #29
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Diane35

Ponoć najbardziej chwalony jest Cilest, ale mnie nie jest w stanie wyregulować miesiączki
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 00:12   #30
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Re: Diane35

Joanna napisał(a):
> moja siostra bierze je juz od ok. 2 lat i jest bardzo zadowolona.Miala straszne problemy z cera okropne guzy hormonalne..a teraz jest o wiele lepiej.Teraz ja sei zastanawiam..tzn.mamm problemy z cera,ale nie mam guzow hormonalnych tylko "tradycyjne"krostki, poza tym chce je stosowac jako srodek antykoncepcyjny, no i moze pomoga na nadmierne owlosienie.Ale wlasnie po waszych opiniach troche sei boje...ale faktycznie to jest sprawa indywidualna jeden reaguje dobrez inny nie.aah...a znacie jakies dobre srodki antykoncepcyjne?


ja stosuje diane od 1,5 roku. na poczatku z cera była bardzo duza poprawa, miesiaczka regularna co do dnia i w ogole wszystko ok, ale od chyba 2 miesięcy hmm.. charakter mich (nadal co jakis czas wyskakujących0 krostek się zminił... mozesz mi wytłumaczyc co to sa te guzy hormonalne????
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.