Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-16, 20:53   #3601
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Czytam od jakiegoś czasu wasz wątek, i postanowiłam pierwszy raz tu napisać.
Tabletek nigdy nie brałam, ale od paru tygodni przymierzam się, by zacząć. Czytam o różnych rodzajach, sposobie działania, możliwych skutkach ubocznych i ich skuteczności. Chcę w miarę jak najwięcej się dowiedzieć, zanim wgl wybiorę się do lekarza.
Mam do was, które bierzecie je od dłuższego czasu, parę pytań. Będę niezmiernie wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi

1. Jak to jest z tym tyciem? Tyje się ZAWSZE po tabletkach, czy tylko po tych źle dobranych? No i tyje się od hormonów samych w sobie, czy dlatego, że wzrasta apetyt? Czy można tego uniknąć, po prostu trzymając dobrą dietę i uprawiając jakiś sport?

2. Czy któraś z was bierze tzw. tabletki niskodawkowe? Z jak najmniejszą dawką hormonów? Czy one naprawdę dają mniej skutków ubocznych?

3. Jak to jest z cerą? Mam trądzik hormonalny (głównie na brodzie, dolnej części policzków i pod linią żuchwy). Czy konieczne jest zbadanie hormonów przed doborem tabletek, by je dobrać tak, aby wspomóc cerę, a nie jej zaszkodzić?

4. Miałyście dobierane tabletki po tym, jak ginekolog zlecił badania, czy przepisano je wam po zwykłym wywiadzie? Po ilu podejściach udało się dobrać odpowiednie?

Z góry bardzo dziękuję, nawet jeśli odpowiesz mi tylko na jedno z nich
1. Nie przytyłam ani kilograma, ani mi nie wzrósł specjalnie apetyt, a siedzę całymi dniami na czterech literach i jem śmieciowe jedzenie. W zamian przed krwawieniem woda mi się zatrzymuje w organiźmie i wyglądam jak balonik, a jak tylko zacznie się krwawienie to wraca wszystko do normy.
2. -
3. Badania warto zrobić zawsze, bez względu na wszystko, bo dzięki temu znasz swój organizm wystarczająco dobrze. Nie miałam specjalnego trądziku nigdy, co najwyżej jakąś lekką kaszkę na czole, ale w sumie od kiedy biorę tabsy to mam dużo mniej niespodzianek niż zwykle miałam.
4. Moje pierwsze tabsy były bez badań, a potem jak szukałam tak samo dobrego ginekologa jak poprzednik to chodziłam przygotowana z wynikami z podstawowych badań krwii. W sumie mam już na koncie 3 rodzaje tabletek z czego pierwsze przestałam brać z własnej głupoty, drugie dostałam, bo nie pamiętałam nazwy pierwszych po dłuższej przerwie, a trzecie, bo po roku drugie zaczęły mi robić figle.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Jeszcze małe pytanko: jak jest z tymi receptami? Będę musiała co miesiąc jeździć, by dostać receptę na opakowanie tabletek i uważać, by iść akurat jak mi się kończą? :/ Czy dają np. receptę chociaż na 2 opakowania/ opakowanie zawiera tabletki na 2 miesiące? Wybieram się do ginekologa nie z mojego miasta (tu z resztą chyba nawet żadnego nie ma xD), więc wizyty co miesiąc byłyby dość uciążliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pierwszą receptę dostałam na 3 miesiące, potem na 6 miesięcy, a teraz jestem na recepcie na 8 miesięcy. Jak badania masz w porządku i tabletki nie robią pogromu w organizmie to ginekolog bez problemu wypisuje na długi okres czasu, żeby się nie fatygować.

Edit: zapomniałam dodać, że na 8 miesięcy nie dostałam jedną receptę, tylko 2x4, żeby nie było nieścisłości
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87

Edytowane przez _madame_m_
Czas edycji: 2019-10-16 o 20:55
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 21:56   #3602
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez oliwiaxoxox Pokaż wiadomość
Cześć. Jest taka sprawa, która nie daje mi spokoju.Biorę tabletki antykoncepcyjne 4 miesiąc. Ostatnio, przy tabletce 20 i 21 wystąpiła biegunka w przeciągu jakichś 2-3 h po zazyciu pigułki. Byłam w toalecie jakieś 2 razy. Dostałam okres 4 dnia przerwy, czyli tak jak w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Trzeciego dnia tego okresu bylam na imprezie, troche wypilam po czym wymiotowałam. Kolejną tabletkę przyjęłąm prawidlowo po 7 dniach. Po jakims czasie mialam urodziny babci, na ktorych rowniez piłam i wymiotowałam. Wczoraj to samo, kilka piw i wymioty. Chodzi mi o to, czy to możliwe że tamte dwie ostatnie tabletki się nie wchłonęły? Jest możliwa ciąża? A te wymioty to tego objawy, czy szukać innej przyczyny? Dzis jest 3 dzien przerwy, wystąpiły bóle podbrzusza, jednak z okresem na razie cisza.
To znaczy, że krwawienie przyjdzie jutro.
I po co piszesz kolejny raz ten sam post, skoro otrzymałaś już odpowiedź?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 23:34   #3603
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, dostałam od ginekologa maść pimafucort. Zapomniałam się spytać czy wpływa na antykoncepcję wiec sprawdziłam integracje leków i wyszło mi, że wpływa, ale czytając forum występuje opinia, że nie.

Myślicie ze mogę bezpiecznie stosować maść czy lepiej się dodatkowo zabezpieczyć?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 05:05   #3604
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

23.09 skończyłam brać tabletki anty(chce zmienić metodę antykoncepcyjna) a ze akurat wtedy byłam w szpitalu to nie mogłam pójść do lekarza, okres według kalendarza(w 98% mi się sprawdza) powinnam dostać 09.10 niestety nic nie wskazuje, ze on idzie.
Seks uprawialam z 2-3 razy z gumką, test robiłam wyszedł negatywny, ale zrobię jeszcze drugi dla pewności() czy to możliwe, ze przez odstawienie hormonów mi się spóźnia ?

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 05:52   #3605
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
23.09 skończyłam brać tabletki anty(chce zmienić metodę antykoncepcyjna) a ze akurat wtedy byłam w szpitalu to nie mogłam pójść do lekarza, okres według kalendarza(w 98% mi się sprawdza) powinnam dostać 09.10 niestety nic nie wskazuje, ze on idzie.
Seks uprawialam z 2-3 razy z gumką, test robiłam wyszedł negatywny, ale zrobię jeszcze drugi dla pewności() czy to możliwe, ze przez odstawienie hormonów mi się spóźnia ?
Tak.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 07:02   #3606
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Tak.
Tak myślałam, no nic poczekam jeszcze, i chyba pójdę w następnym tyg do ginekologa jeśli nadal nie będzie, no i tak chce przejść na ringi.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 07:58   #3607
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez oliwiaxoxox Pokaż wiadomość
Cześć. Jest taka sprawa, która nie daje mi spokoju.Biorę tabletki antykoncepcyjne 4 miesiąc. Ostatnio, przy tabletce 20 i 21 wystąpiła biegunka w przeciągu jakichś 2-3 h po zazyciu pigułki. Byłam w toalecie jakieś 2 razy. Dostałam okres 4 dnia przerwy, czyli tak jak w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Trzeciego dnia tego okresu bylam na imprezie, troche wypilam po czym wymiotowałam. Kolejną tabletkę przyjęłąm prawidlowo po 7 dniach. Po jakims czasie mialam urodziny babci, na ktorych rowniez piłam i wymiotowałam. Wczoraj to samo, kilka piw i wymioty. Chodzi mi o to, czy to możliwe że tamte dwie ostatnie tabletki się nie wchłonęły? Jest możliwa ciąża? A te wymioty to tego objawy, czy szukać innej przyczyny? Dzis jest 3 dzien przerwy, wystąpiły bóle podbrzusza, jednak z okresem na razie cisza.
Jeśli wymiotowalas po ponad 3-4h od wzięcia tabletki, to bym się nie martwiła. Natomiast zdecydowanie odstawilabym alkohol albo znacznie ograniczyła, skoro imprezy kończą się wymiotami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
23.09 skończyłam brać tabletki anty(chce zmienić metodę antykoncepcyjna) a ze akurat wtedy byłam w szpitalu to nie mogłam pójść do lekarza, okres według kalendarza(w 98% mi się sprawdza) powinnam dostać 09.10 niestety nic nie wskazuje, ze on idzie.
Seks uprawialam z 2-3 razy z gumką, test robiłam wyszedł negatywny, ale zrobię jeszcze drugi dla pewności() czy to możliwe, ze przez odstawienie hormonów mi się spóźnia ?

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
Dobrze rozumiem, że stosowałas kalendarz podczas tabletek anty i teraz używasz go do sprawdzania, kiedy będzie naturalna miesiączka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 08:13   #3608
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Jeśli wymiotowalas po ponad 3-4h od wzięcia tabletki, to bym się nie martwiła. Natomiast zdecydowanie odstawilabym alkohol albo znacznie ograniczyła, skoro imprezy kończą się wymiotami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Dobrze rozumiem, że stosowałas kalendarz podczas tabletek anty i teraz używasz go do sprawdzania, kiedy będzie naturalna miesiączka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, ale używałam go przed braniem tabletek, podczas brania nie ma się miesiączki xd mój cykl trwał 26 dni wiec myślałam, że dostanę ten okres tego 09 wrzesnia

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 09:44   #3609
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, dostałam od ginekologa maść pimafucort. Zapomniałam się spytać czy wpływa na antykoncepcję wiec sprawdziłam integracje leków i wyszło mi, że wpływa, ale czytając forum występuje opinia, że nie.



Myślicie ze mogę bezpiecznie stosować maść czy lepiej się dodatkowo zabezpieczyć?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 10:08   #3610
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nie przyszłoby mi do głowy żeby uprawiać seks podczas kuracji tego typu.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 17:30   #3611
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Chodzi mi bardziej okres po zakończonej kuracji. Czy w razie co lepiej zabezpieczać się te 7 dni po, czy maść w ogóle nie wpływa na tabletki. Oczywiście że nie myśle o łączeniu seksu i kuracji
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 20:46   #3612
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Nie, ale używałam go przed braniem tabletek, podczas brania nie ma się miesiączki xd mój cykl trwał 26 dni wiec myślałam, że dostanę ten okres tego 09 wrzesnia

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
No te obliczenia sprzed tabletek nie mają już zastosowania. Czekaj cierpliwie na okres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 20:53   #3613
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No te obliczenia sprzed tabletek nie mają już zastosowania. Czekaj cierpliwie na okres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czekam czekam

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 11:30   #3614
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, chce sobie zrobić badania tsh itp związane z tarczyca, dodatkowo hormony. Jakie badania hormonalne warto wykonać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 16:38   #3615
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chce sobie zrobić badania tsh itp związane z tarczyca, dodatkowo hormony. Jakie badania hormonalne warto wykonać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tsh to chyba też hormon? I na tarczycę jest ich chyba parę, najlepiej powiedzieć przy badaniu krwi (skoro robisz prywatnie) że chcesz zbadać tarczycę, oni na pewno będą wiedzieć, co dokładniej. Albo idź do rodzinnego się zapytać.
Jeśli chodzi o hormony płciowe, sporo o tym ostatnio czytałam bo również się wybieram. Ja chcę zobaczyć, czy mam jakieś zaburzenia bo mam nieregularne okresy + złą cerę + przymierzam się do tebletek anty.
Dodatkowo, różne hormony płciowe powinno się badać w różnych fazach cyklu. Z tych co ja chcę zbadać są to:
- FSH (20 zł w mojej przychodni; powinno się iść między 3. a 5. dniem miesiączki)
- Estradiol (20 zł u mnie; też badać wtedy co FSH)
- Progesteron (25 zł; podobno między 21. a 23. dniem cyklu, około 7 dni po owulacji. Czyli pierwszy dzień okresu to 1. dzień cyklu, i wtedy sobie odliczasz)
- Prolaktyna (20 zł; wtedy co FSH i estradiol)
- Testosteron (25 zł; chyba można badać obojętnie od fazy cyklu?? Nie mogłam znaleźć info na ten temat :/)

Tak więc o ile nie mają przestarzałych info co do cen na stronie mojej przychodni, zapłacę 110 zł + morfologia, chyba 20 zł. Mam nadzieję, że jakoś ci to pomoże. Jednak tych hormonów jest BARDZO dużo, ja patrzałam tylko na te podstawowe, i sprawdzałam za co odpowiadają i z czym wiąże się nadmiar i niedobór. Jak masz wątpliwości albo chodzi o coś poważnego to najlepiej iść do dobrego ginekologa najpierw by ci powiedział które zbadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 18:01   #3616
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Tsh to chyba też hormon? I na tarczycę jest ich chyba parę, najlepiej powiedzieć przy badaniu krwi (skoro robisz prywatnie) że chcesz zbadać tarczycę, oni na pewno będą wiedzieć, co dokładniej. Albo idź do rodzinnego się zapytać.
Jeśli chodzi o hormony płciowe, sporo o tym ostatnio czytałam bo również się wybieram. Ja chcę zobaczyć, czy mam jakieś zaburzenia bo mam nieregularne okresy + złą cerę + przymierzam się do tebletek anty.
Dodatkowo, różne hormony płciowe powinno się badać w różnych fazach cyklu. Z tych co ja chcę zbadać są to:
- FSH (20 zł w mojej przychodni; powinno się iść między 3. a 5. dniem miesiączki)
- Estradiol (20 zł u mnie; też badać wtedy co FSH)
- Progesteron (25 zł; podobno między 21. a 23. dniem cyklu, około 7 dni po owulacji. Czyli pierwszy dzień okresu to 1. dzień cyklu, i wtedy sobie odliczasz)
- Prolaktyna (20 zł; wtedy co FSH i estradiol)
- Testosteron (25 zł; chyba można badać obojętnie od fazy cyklu?? Nie mogłam znaleźć info na ten temat :/)

Tak więc o ile nie mają przestarzałych info co do cen na stronie mojej przychodni, zapłacę 110 zł + morfologia, chyba 20 zł. Mam nadzieję, że jakoś ci to pomoże. Jednak tych hormonów jest BARDZO dużo, ja patrzałam tylko na te podstawowe, i sprawdzałam za co odpowiadają i z czym wiąże się nadmiar i niedobór. Jak masz wątpliwości albo chodzi o coś poważnego to najlepiej iść do dobrego ginekologa najpierw by ci powiedział które zbadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, ja wykupie pakiet badań na tarczyce i do tego chce właśnie hormony płciowe ale nie wiem właśnie jakie zrobić. A druga sprawa jak to wygląda jeśli stosuje tabletki a jest informacja że najlepiej te badania robić w takim i takim dniu cyklu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 21:54   #3617
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 22:11   #3618
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Racja, jak mi wychodziło coś z tarczycą dziwnego (jakieś niewiadomego pochodzenia skoki) to endokrynolog kazała dorabiać FT3, FT4, a tam dołączony jest anty-TPO i anty-TG i na samym końcu osobno USG tarczycy.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 00:25   #3619
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Czytam od jakiegoś czasu wasz wątek, i postanowiłam pierwszy raz tu napisać.
Tabletek nigdy nie brałam, ale od paru tygodni przymierzam się, by zacząć. Czytam o różnych rodzajach, sposobie działania, możliwych skutkach ubocznych i ich skuteczności. Chcę w miarę jak najwięcej się dowiedzieć, zanim wgl wybiorę się do lekarza.
Mam do was, które bierzecie je od dłuższego czasu, parę pytań. Będę niezmiernie wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi

1. Jak to jest z tym tyciem? Tyje się ZAWSZE po tabletkach, czy tylko po tych źle dobranych? No i tyje się od hormonów samych w sobie, czy dlatego, że wzrasta apetyt? Czy można tego uniknąć, po prostu trzymając dobrą dietę i uprawiając jakiś sport?

2. Czy któraś z was bierze tzw. tabletki niskodawkowe? Z jak najmniejszą dawką hormonów? Czy one naprawdę dają mniej skutków ubocznych?

3. Jak to jest z cerą? Mam trądzik hormonalny (głównie na brodzie, dolnej części policzków i pod linią żuchwy). Czy konieczne jest zbadanie hormonów przed doborem tabletek, by je dobrać tak, aby wspomóc cerę, a nie jej zaszkodzić?

4. Miałyście dobierane tabletki po tym, jak ginekolog zlecił badania, czy przepisano je wam po zwykłym wywiadzie? Po ilu podejściach udało się dobrać odpowiednie?

Z góry bardzo dziękuję, nawet jeśli odpowiesz mi tylko na jedno z nich

1. Miałam 3 różne rodzaje tabletek, po żadnych nie przytyłam. Jednak jednocześnie uprawiam sport siłowy od ponad roku i pół.

2. Mam takie obecnie (przed nimi zażywałam z wyższą dawką). Myślę, że różnie organizm reaguje - na tamtych bolała mnie głowa, na obecnych mam jakby gęstszy i dużo więcej codziennego śluzu, tak więc różnie z tymi niedogodnościami bywa.

3. Trądzik (u mnie pierwszy raz wypisane tabletki służyły własnie w tym celu - jestem po 2 kuracjach izotekiem, jednak po czasie zauważyłam m.in ponowny powrót trądziku na linię żuchwy i brodę +inne skutki PCOS, ale to już inny temat- mam podwyższony testosteron i androstendion ) Na pierwszych tabletkach miałam na prawdę ładną buźkę, na tych kolejnych, już jakoś nie odczuwam tego skutku. Ale dużo daje mi ograniczenie nabiału - to już znów inny temat. Tłustą skórę mam dalej, zaskórniki też, i to wszędzie, trudno, taka moja uroda

4. Zostały mi wypisane po zleconych badaniach (najpierw ginekolog, poźniej endokrynolog, badania, znowu do endokr.). Kolejne podejście do tabletek, już przede wszystkim po prostu z potrzeby zabezpieczenia, odwiedziłam endo-ginekologa już z badaniami, dostałam tabletki, kilka miesięcy później już tylko po receptę.

Edytowane przez Rysia16
Czas edycji: 2019-10-20 o 00:28
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 19:46   #3620
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 20:29   #3621
tanari_it
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny!
A takie pytanie do dłużej obecnych na forum.
Czy ktoś z dziewczyn zgłaszała tu jednak ciążę przy stosowaniu tabletek anty? Były przypadki?
Tak z ciekawości pytam, bo każda pewnie zna historię o "siostrzenicy bratanicy cioci", ale takie coś bardziej "namacalne"?
dzięki.
tanari_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 13:43   #3622
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jeszcze raz wracam z pytaniem o badania przy antykoncepcji hormonalnej. Przeczytałam w internecie, że nie wykonuje się badań poziomu hormonów płuciowych podczas stosowania anykoncepcji hormonalnej, ponieważ wyniki będą niemiarodajne. Orientujecie się czy to prawda?
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 14:20   #3623
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez tanari_it Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
A takie pytanie do dłużej obecnych na forum.
Czy ktoś z dziewczyn zgłaszała tu jednak ciążę przy stosowaniu tabletek anty? Były przypadki?
Tak z ciekawości pytam, bo każda pewnie zna historię o "siostrzenicy bratanicy cioci", ale takie coś bardziej "namacalne"?
dzięki.
Nie kojarzę takiego przypadku.


Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz wracam z pytaniem o badania przy antykoncepcji hormonalnej. Przeczytałam w internecie, że nie wykonuje się badań poziomu hormonów płuciowych podczas stosowania anykoncepcji hormonalnej, ponieważ wyniki będą niemiarodajne. Orientujecie się czy to prawda?
Ja ostatnio podczas wizyty kontrolnej u gina dostałam skierowanie tylko na enzymy wątrobowe.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 15:08   #3624
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez tanari_it Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
A takie pytanie do dłużej obecnych na forum.
Czy ktoś z dziewczyn zgłaszała tu jednak ciążę przy stosowaniu tabletek anty? Były przypadki?
Tak z ciekawości pytam, bo każda pewnie zna historię o "siostrzenicy bratanicy cioci", ale takie coś bardziej "namacalne"?
dzięki.
Przy regularnym braniu tabletek ciąża jest niemożliwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 16:08   #3625
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Byłam wczoraj na pierwszym badaniu krwi, progesteron i morfologia, w piątek odbieram wyniki. Trochę się boję, co mi tam pokaże Teraz tylko czekam na okres i robię estradiol, prolaktynę, FSH i testosteron.
Niby dużo osób mówi, że nie bada się hormonów przed doborem tabsów, ale dla mnie to nie do pojęcia- przecież różne tabletki zawierają różne hormony, tak? I jeśli np okaże się, że ja mam zbyt wysoki estrogen, no to wtedy powinnam dostać tabsy bez estrogenu (albo z niższą jego dawką), a jeśli mam zbyt wysoki testosteron, to muszę dostać takie o działaniu antyandrogennym... Czy to nie o to chodzi???
Rozumiem, że nie ma powodów do robienia badań przed tabsami jeśli ktoś nie ma zaburzeń hormonalnych. Ale kiedy ja na 99% mam to chyba powinnam? Bo już się gubię



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 16:12   #3626
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Czy to nie o to chodzi???
Chodzi o badania w trakcie przyjmowania hormonów, nie przed
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 17:48   #3627
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na pierwszym badaniu krwi, progesteron i morfologia, w piątek odbieram wyniki. Trochę się boję, co mi tam pokaże Teraz tylko czekam na okres i robię estradiol, prolaktynę, FSH i testosteron.
Niby dużo osób mówi, że nie bada się hormonów przed doborem tabsów, ale dla mnie to nie do pojęcia- przecież różne tabletki zawierają różne hormony, tak? I jeśli np okaże się, że ja mam zbyt wysoki estrogen, no to wtedy powinnam dostać tabsy bez estrogenu (albo z niższą jego dawką), a jeśli mam zbyt wysoki testosteron, to muszę dostać takie o działaniu antyandrogennym... Czy to nie o to chodzi???
Rozumiem, że nie ma powodów do robienia badań przed tabsami jeśli ktoś nie ma zaburzeń hormonalnych. Ale kiedy ja na 99% mam to chyba powinnam? Bo już się gubię



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W obecnych czasach mamy tabletki jednoskladnikowe i dwu. Te dwu maja estrogen i progesteron w praktycznie takich samych ilościach. Za dużego pola do popisu nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 19:57   #3628
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Nie kojarzę takiego przypadku.


Ja ostatnio podczas wizyty kontrolnej u gina dostałam skierowanie tylko na enzymy wątrobowe.
Chodziło mi o to żeby sprawdzić czy nie mam zaburzeń hormonalnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 02:43   #3629
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy jest sens iść do ginekologa w trakcie okresu ? Dostałam okres przedwczoraj, a chce zacząć z kolejnym okresem inną metodę antykoncepcyjna.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 07:29   #3630
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to żeby sprawdzić czy nie mam zaburzeń hormonalnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to nikt nie broni Ci zrobić tych badań, ale nie jest to standard przy doborze tabletek. Jeśli masz regularne miesiączki, nie masz trądziku, nie wylesiejesz, nie masz bardzo bolesnych miesiączek, to hormony są najpewniej okay. Jeśli mimo to chcesz się zbadać, to to zrób, pokaz lekarzowi wyniki, ale nie licz, że wybierze idealne tabletki. Tabletki wybiera się metodą prób i błędów, bo składy hormonalne są często takie same, a na jednych będzie ok, na innych piersi będą boleć, a jeszcze na innych głowa.

Przy doborze tabletek bardziej znaczące są krzepliwość krwi, próby wątrobowe, ciśnienie krwi, historia chorób w rodzinie. Ja przed pierścieniami miałam kupić ciśnieniomierz i mierzyć ciśnienie, żeby się upewnić, że jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Czy jest sens iść do ginekologa w trakcie okresu ? Dostałam okres przedwczoraj, a chce zacząć z kolejnym okresem inną metodę antykoncepcyjna.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
Zależy. Kiedy miałaś ostatnią cytologię i badanie ginekologiczne? Chodzisz do tego samego lekarza?

U mnie było ostatnio tak, że badana byłam w lipcu. W październiku wróciłam po antykoncepcje i lekarz już mnie nie badał, tylko spojrzał na wyniki badań w lipcu, na wyniki cytologi i wystawił receptę.

Jeśli cytologia była ponad rok temu, badanie ginekologiczne też, to lepiej poczekać aż okres się skończy, minie parę dni i wtedy się tam udać. Wysoce prawdopodobne, że lekarz będzie chciał Cię zbadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.