Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-05, 09:12   #301
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez sin_08 Pokaż wiadomość

A te oleje to na jakieś określone odżywki czy jak? pierwszy raz zastosuje na sucho.
Cytat:
Napisane przez sin_08 Pokaż wiadomość
Tak, tak wiem o tych olejach tylko myszka napisała o tym że można używać jeszcze odżywkę i na to olej lub źle zrozumiałam acha, i to się daje przed myciem szamponem tak? Przepraszam ale na razie jestem lewa w tym temacie

Dam radę mam teraz długie wakacje, najwyżej nie będę nigdzie z domu wychodzić chyba że będę jakoś w 'miarę' wyglądać. Kupię sobie na dobry początek szampon z Garniera i odżywkę z tym awokado i karite. I może jedwab z 'Joanny'. Do fryzjera umówię się w przyszłym tygodniu
Lepiej na odżywki humektantowe olejować
Akurat niedawno pisałam o tym na blogu, zerknij sobie:
http://recenzjekosmetykowpolskich.bl...ke-jakich.html
i tutaj jest więcej wymienionych odżywek humektantowo-proteinowych: http://recenzjekosmetykowpolskich.bl...roteinach.html

Szamponów z garniera osobiście nie lubię, swoją drogą postawiłabym na Twoim miejscu na coś delikatniejszego, żeby jeszcze mocniej nie wysuszać włosów. Próbowałaś mycia odżywką? Albo dziecięcego szamponu typu hipp? Z tym, że dziecięce lubią dawać czasem wrażenie za lekkich i fruwających włosów, ale to też zależy od włosów.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 20:25   #302
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Ja mimo wszystko na tak zniszczone włosy poleciłabym czasem jakieś silikony - np. odżywki: Nivea Long Repair, Fructisy (szczególnie ten pomarańczony - goodbye damage) albo mgiełki Gliss Kura - obecnie mam fioletową i jestem bardzo zadowolona. Na końcówki polecam jedwab CHI albo Marion.
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 20:32   #303
happymouseee
Przyczajenie
 
Avatar happymouseee
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 24
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziewczny nie kumam czemu tak sie stało, ale mam wrazenie ze oleje nic mi juz nie pomagaja. Odwrocily sie ode mnie. Przez pare godzin mialam na skore himalaya + gp z arganowym + kilka kropel olejku rozmarynowego, na dlugosc migdałowy z pestek winogron. Przyszedl czas mycia ( babydream + na cedrowym propolisie ), jako w sumie odzywka kallos mleczna i bs z marionu olejek arganowy, tam jakas kuracja chyba. I mialam tak wlosy poplatane.. ; / pomimo tego ze dodalam do maski troche gliceryny i soku z aloesu. Nie robilam tak pierwszy raz wiec nie wiem czemu tym razem tak sie stało.. Ta maska jest za slaba dla mnie? Musze kupic cos mocniejsego tylko co? Ta maseczka z alltery ( granat) bedzie dobra? Raczej aloes nie powinien wysuszac w lato... tylko teoretycznie w zime.
happymouseee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 00:52   #304
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez happymouseee Pokaż wiadomość
Dziewczny nie kumam czemu tak sie stało, ale mam wrazenie ze oleje nic mi juz nie pomagaja. Odwrocily sie ode mnie. Przez pare godzin mialam na skore himalaya + gp z arganowym + kilka kropel olejku rozmarynowego, na dlugosc migdałowy z pestek winogron. Przyszedl czas mycia ( babydream + na cedrowym propolisie ), jako w sumie odzywka kallos mleczna i bs z marionu olejek arganowy, tam jakas kuracja chyba. I mialam tak wlosy poplatane.. ; / pomimo tego ze dodalam do maski troche gliceryny i soku z aloesu. Nie robilam tak pierwszy raz wiec nie wiem czemu tym razem tak sie stało.. Ta maska jest za slaba dla mnie? Musze kupic cos mocniejsego tylko co? Ta maseczka z alltery ( granat) bedzie dobra? Raczej aloes nie powinien wysuszac w lato... tylko teoretycznie w zime.
Moze sa przenawilzone?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 13:50   #305
happymouseee
Przyczajenie
 
Avatar happymouseee
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 24
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Moze sa przenawilzone?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie.. to nie to. Są suche, pusza sie. Dostały kopa po rozjasnieniu, potem farbowaniu.
happymouseee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 14:19   #306
sin_08
Rozeznanie
 
Avatar sin_08
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 741
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Okej dziewczyny. Mam już wszystko zakupione (odżywki, maski). Fryzurę mam i fryzjerkę też, wybieram się w przyszłym tygodniu poproszę ją żeby mi coś sama doradziła, ale też pokażę jej zdjęcie... Bo jestem zielona we fryzurach które pasują do określonego kształtu twarzy (okrągła albo owalna, raczej to drugie ).... Pierwsze olejowanie, jak już pisałam, zrobię w środę i jeszcze zakupię jutro te odżywki co myszka pisze

Moja mama powiedziała że jak fryzura nie wyjdzie to żebym potem jej nie płakała
__________________
All we need is faith, faith is all we need.

sin_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 18:42   #307
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

tak beznadziejnych włosów jak ja to chyba nikt nie mawysokoporowate od dziecka jak wstawałam (i wstaje) rano to niezaleznie od długosci wszystkie absolutnie mi stoją do góry
teraz doszło mi przedwczesne siwienie wczesniej problemy z hormonami i cóz farby na pewno nie poprawiaja jakosci moich włosów:-(((

a propos pisałam tu wczesniej ze mało która odzywka na mnie działa. ostatnio farbowałam i postanowiłam je zakwasic.zastosowałam metode naszych babc-czyli do ostatniego płukania dodałam troche octu. ( no tak mnie natchnęło bo chwile wczesniej czytałam o chelatowaniu włosów i jako ze nie siegne teraz po zaden szampon z EDTA bo łykam cynk) to sobie przypomniałam o tym occie tym bardziej ze wodę mam okropnie twardą.
normalnie nie do uwierzenia ale ta płukanka działa.włosy rozczesałam bez zadnego wysiłku zrobiły sie i błyszczace i miekkie. jest jedno ale : rano umyje po południu zaczynaja sie przetłuszczac z tym ze nie wiem czy to wina octu czy znowu zaczynaja mi sie akcje z hormonami.
w kazdym razie ja przy tym occie zostanę jutro spróbuje bez niego i zobacze kiedy mi sie zaczna tłuscic.
a nawet jesli stwierdze ze to płukanka mi przetłuszcza to najwyzej bede ja stosowac wtedy jak nie bede nigdzie wychodzic.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 21:15   #308
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Jej, aż szok

Wysłane z mojego LG-E460
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 18:57   #309
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

no zwazywszy ze nawet po odzywkach ciezko mi rozczesac czasem a po "octowych" szczotka sama sunie i nic nie leci do umywalki to rzeczywiscie szok
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 07:42   #310
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
no zwazywszy ze nawet po odzywkach ciezko mi rozczesac czasem a po "octowych" szczotka sama sunie i nic nie leci do umywalki to rzeczywiscie szok
Mogłaby się u Ciebie sprawdzić jakaś odżywka zakwaszająca.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 08:54   #311
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mogłaby się u Ciebie sprawdzić jakaś odżywka zakwaszająca.
Czyli np jaka?
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-12, 13:55   #312
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez aguleekk Pokaż wiadomość
Czyli np jaka?
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mogłaby się u Ciebie sprawdzić jakaś odżywka zakwaszająca.
OO dołaczam sie do pytania jaka jest np zakwaszajaca? tzn czy znasz jakas w miare dobrą i ogolnie dostepną?

bo wiem ze jest szampon zakwaszajacy (nawet miałam) w duzej butli stapiza uzywałam go zaraz po farbowaniu ale jakos efektów nie było.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 15:01   #313
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
OO dołaczam sie do pytania jaka jest np zakwaszajaca? tzn czy znasz jakas w miare dobrą i ogolnie dostepną?

bo wiem ze jest szampon zakwaszajacy (nawet miałam) w duzej butli stapiza uzywałam go zaraz po farbowaniu ale jakos efektów nie było.
Joanna, Stapiz, Leo. Chyba nie są powszechnie dostępne, głównie sklepy fryzjerskie, stoiska firmowe, internet, bo też nie są to odżywki do częstego stosowania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 19:12   #314
sin_08
Rozeznanie
 
Avatar sin_08
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 741
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziewczynki, ja wtrącę trochę z innej beczki u Was po olejowaniu też wypada tak dużo włosów?
__________________
All we need is faith, faith is all we need.

sin_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 20:22   #315
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez sin_08 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, ja wtrącę trochę z innej beczki u Was po olejowaniu też wypada tak dużo włosów?
Ze wszystkich 20 (mniej więcej) olejów, jakie stosowałam, tylko Bhringraj fundował mi takie ekscesy. Każdy olej daje taki efekt u Ciebie? Bo jeśli tak, to olejowanie skóry głowy może po prostu Ci nie służyć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 20:45   #316
fankam
Rozeznanie
 
Avatar fankam
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 590
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

hej
jaki konkretnie szampon polecacie do mega suchych i zniszcoznych wlosow? Mi praktycznie nic nie pomaga i sie ppoddalam. Wiem, ze szampon nie jest od nawilzania, ale ktory jednak w miare najlepszy (niezaleznie od ceny)?
I jak z tym myciem odzuwka? Ktora do mycia polecacie? Kiedys mi sie zdarzylo myc wlosy odzywka, szczerze mowiac dziwne uczucie i strasznie duzo tej odzywki poszlo
__________________
fankam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 20:53   #317
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
hej
jaki konkretnie szampon polecacie do mega suchych i zniszcoznych wlosow? Mi praktycznie nic nie pomaga i sie ppoddalam. Wiem, ze szampon nie jest od nawilzania, ale ktory jednak w miare najlepszy (niezaleznie od ceny)?
I jak z tym myciem odzuwka? Ktora do mycia polecacie? Kiedys mi sie zdarzylo myc wlosy odzywka, szczerze mowiac dziwne uczucie i strasznie duzo tej odzywki poszlo
Dużo zależy od skóry głowy. Jeśli nie masz szybko przetłuszczającej się, to możesz używać cięższych szamponów tzn z olejami, silikonami i innymi obciążającymi składnikami (bo takie przeważnie są w szamponach typu do włosów zniszczonych i słabych).
Mycie odżywką też warto zastosować przy w miarę normalnej skórze głowy, tłustej zrobi przychlast. Odżywki do mycia to np Mrs Potters z arniką, Serical/Kallos Placenta (zielony), Inecto Pure Coconut. Celowo nie wymieniam tych, które niby się nadają, ale mają proteiny, bo przy częstym używaniu mogą zaszkodzić.
Jesli masz zniszczone włosy, ale tłustą skórę głowy, to warto samą głowę myć szamponem, a włosy odżywką, albo stosować OMO.
A tak w ogóle to najlepiej, jakbyś opisała dokładniej swoje włosy, co przeszły i co do tej pory stosowałaś, może gdzieś popełniasz jakiś błąd i coś można by zmienić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 21:25   #318
fankam
Rozeznanie
 
Avatar fankam
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 590
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Mozesz opisac mi to mycie odzywka? Bo pamietam, ze kiedys probowalam i dziwnie mi to szlo. Chyba sprobuje robic tak, ze myje skore glowy szamponem a wlosy odzywka bo pamietam, ze calosc bylo odzywka ciezko umyc i mialam wrazenie, ze nie domywa.
Wlosy suche mam od lat. Probowalam bardziej naturalnej pielegnacji typu oleje, ale one chyba mi tylko pogorszyly sprawe. Albo wlosy mi wypadaly albo sie puszyly albo byly matowe. A duzo z tymi olejami zabawy bylo (brudne poduszki itp) a efekty zerowe. Pamietam, ze probowalam tez wlosy balsamowac. Moze sprobuje jeszcze z nafta??
Suple stosowalam tez przerozne, teraz inneov, co ciekawe dwukrotnie robilam kuracje biotebalem i za kazdym razem widzialam mega pogorszenie jesli chodzi o wypadanie wlosow (szok!).
Maski probowalam te w stylu biovaxa, organique i niby jakies inne naturalne. Nie dzialalo nic przeszlam w druga strone, maski l'oreala, wella sp, kerastase i tez nic. Nawet uzywalam kiedys mimo maski czy odzywki splukiwanej na koce dodatkowo b/s.
Zawsze musze nawalic duzo serum/jedwiabiu bo i tak sa mega obrzydliwe.
Czasem uzywam prostownicy, staram sie zawsze z ochrona lub odzywka termoaktywna. Mialam jednak okres, ze calkowicie porzucilam prostownice i suszarke i nie bylo zmiany na plus.
Wlosy mam dlugie, farbowane na blond od kilku lat. Nie byly w swietnym stanie jednak przed rozpoczeciem farbowania, taka natura, ze sie rozdwajaja.
Skore glowy mam normalna.

a aloesowy mrs potters nada sie do mycia?
__________________

Edytowane przez fankam
Czas edycji: 2014-07-12 o 21:34
fankam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 21:54   #319
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
Mozesz opisac mi to mycie odzywka? Bo pamietam, ze kiedys probowalam i dziwnie mi to szlo. Chyba sprobuje robic tak, ze myje skore glowy szamponem a wlosy odzywka bo pamietam, ze calosc bylo odzywka ciezko umyc i mialam wrazenie, ze nie domywa.
Tak samo jak szamponem, tylko z racji tego, że się słabiej pieni i rozprowadza, trwa to dłużej i (przynajmniej u mnie) wymagało więcej wody do spłukania.


Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
Wlosy suche mam od lat. Probowalam bardziej naturalnej pielegnacji typu oleje, ale one chyba mi tylko pogorszyly sprawe. Albo wlosy mi wypadaly albo sie puszyly albo byly matowe. A duzo z tymi olejami zabawy bylo (brudne poduszki itp) a efekty zerowe. Pamietam, ze probowalam tez wlosy balsamowac. Moze sprobuje jeszcze z nafta??
Naftę uwielbiam, bo pięknie u mnie nabłyszcza, ale może też wysuszać - zależy od włosów.

Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
Suple stosowalam tez przerozne, teraz inneov, co ciekawe dwukrotnie robilam kuracje biotebalem i za kazdym razem widzialam mega pogorszenie jesli chodzi o wypadanie wlosow (szok!).
Maski probowalam te w stylu biovaxa, organique i niby jakies inne naturalne. Nie dzialalo nic przeszlam w druga strone, maski l'oreala, wella sp, kerastase i tez nic. Nawet uzywalam kiedys mimo maski czy odzywki splukiwanej na koce dodatkowo b/s.
A był jakiś produkt, po którym efekt był lepszy niż po innych?


Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
Zawsze musze nawalic duzo serum/jedwiabiu bo i tak sa mega obrzydliwe.
Czasem uzywam prostownicy, staram sie zawsze z ochrona lub odzywka termoaktywna. Mialam jednak okres, ze calkowicie porzucilam prostownice i suszarke i nie bylo zmiany na plus.
Wlosy mam dlugie, farbowane na blond od kilku lat. Nie byly w swietnym stanie jednak przed rozpoczeciem farbowania, taka natura, ze sie rozdwajaja.
Skore glowy mam normalna.
Możesz spróbować mycia odżywką przy takiej skórze.
Nie wiem, może przydałoby się podcięcie tego najgorszego. Być może Twoje włosy źle znoszą wysoką temperaturę nawet w małych dawkach, może tak samo jest z farbowaniem. Albo są z natury szkliste i przez to trudne w pielęgnowaniu. Powodów może być sporo.


Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
a aloesowy mrs potters nada sie do mycia?
Jeśli włosy tolerują proteiny jedwabiu często, to tak. Ja sobie właśnie nim zafundowałam przeproteinowanie, a dawałam tylko na chwilę przed szamponem. Dlatego potem do mycia odżywką stosowałam arnikowego Pottersa, bo ten nie ma protein.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-12, 22:25   #320
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Joanna, Stapiz, Leo. Chyba nie są powszechnie dostępne, głównie sklepy fryzjerskie, stoiska firmowe, internet, bo też nie są to odżywki do częstego stosowania.
widze ze masz duża wiedze to sie do Ciebie przyczepię jesli mozna:-D
dlaczego tych odzywek nie mozna czesto stosowac?
dzisiaj i wczoraj umyłam włosy metoda OMO bez płukanki octowej i porazka-jedno siano:-(((
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 22:37   #321
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
widze ze masz duża wiedze to sie do Ciebie przyczepię jesli mozna:-D
dlaczego tych odzywek nie mozna czesto stosowac?
dzisiaj i wczoraj umyłam włosy metoda OMO bez płukanki octowej i porazka-jedno siano:-(((
Bo niskie pH nie jest dobre na dłuższą metę, kwasy wysuszają, a na skórze głowy może powodować wypadanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 23:19   #322
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Czy spray z takim składem http://1.bp.blogspot.com/-tn0o6Ma4aM...1600/sklad.png nada sie na włosy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sklad.jpg (37,8 KB, 2 załadowań)
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 23:21   #323
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Czy spray z takim składem http://1.bp.blogspot.com/-tn0o6Ma4aM...1600/sklad.png nada sie na włosy?
Dla włosów lubiących nawilżacze i dobrze tolerujących alkohol - tak.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 00:54   #324
capricho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Możecie mi polecić jakiś ogólnodostępny szampon bez protein?

Czy dobrze rozumiem, że ten nie ma protein?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...niszczone.html

Przeproteinowałam sobie pół roku temu włosy i nadal nie doszły do siebie. Wyglądają trochę lepiej, ale nie mam loków, które wcześniej miałam i które uwielbiałam... Teraz protein unikam jak ognia.
capricho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 20:04   #325
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez capricho Pokaż wiadomość
Możecie mi polecić jakiś ogólnodostępny szampon bez protein?

Czy dobrze rozumiem, że ten nie ma protein?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...niszczone.html

Przeproteinowałam sobie pół roku temu włosy i nadal nie doszły do siebie. Wyglądają trochę lepiej, ale nie mam loków, które wcześniej miałam i które uwielbiałam... Teraz protein unikam jak ognia.
Nie ma protein.
A jak je teraz pielęgnujesz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 20:49   #326
capricho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie ma protein.
A jak je teraz pielęgnujesz?
Ich chyba nie da się uratować. Starałam się po prostu zminimalizować straty, tzn. ścięłam je znacznie (wyglądałam potwornie - w krótkich mi nie do twarzy, na szczęście już odrastają), stosowałam odżywki i szampony bez protein (nawilżanie + oleje).

Ale to nie bardzo pomogło, nawet te naprawdę drogie odżywki. Po pół roku jest trochę lepiej, ale pewnie głównie dlatego, że sporo włosów wypadło (były posklejane, potwornie przeproteinowane) i teraz odrastają nowe i mam nadzieję, że zdrowe. Dokarmiam się cynkiem i żelazem.

Skoro jesteś już tak miła, mogłabyś sprawdzić na proteiny jeszcze to?

Garnier Fructis Duo-Effekt Pflege Oil Repair (odżywka bez spłukiwania):

Aqua / Water, Isododecane, Cyclopentasiloxane, CI 19140 / Yellow 5, CI 15985 / Yellow 6, Niacinamide, Saccharum Officinarum Extract / Sugar Cane Extract, Phenyl☠trimethicone, Phenoxyethanol, Olea Europaea Oil / Olive Fruit Oil, Eugenol, Behentrimonium Chloride, Trideceth-5, Trideceth-10, Polyquaternium-16, Poly☠aminopropyl Biguanide, Dimethiconol, Dimethicone, Limonene, Camellia Sinensis Leaf Extract, Linalool, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Amodimethicone, Alphaisomethyl Ionone, Pyrus malus Extract / Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCI, Persea Gratissima Oil / Avocado Oil, Citric Acid, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Laureth-23, Laureth-4, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Parfum / Fragrance (FIL C160533/2)

Oczywiście wiem, że napakowana silikonami, ale one mi jakoś szczególnie nie przeszkadzają.

Edytowane przez capricho
Czas edycji: 2014-07-14 o 21:01
capricho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 21:22   #327
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez capricho Pokaż wiadomość

Skoro jesteś już tak miła, mogłabyś sprawdzić na proteiny jeszcze to?

Garnier Fructis Duo-Effekt Pflege Oil Repair (odżywka bez spłukiwania):

Aqua / Water, Isododecane, Cyclopentasiloxane, CI 19140 / Yellow 5, CI 15985 / Yellow 6, Niacinamide, Saccharum Officinarum Extract / Sugar Cane Extract, Phenyl☠trimethicone, Phenoxyethanol, Olea Europaea Oil / Olive Fruit Oil, Eugenol, Behentrimonium Chloride, Trideceth-5, Trideceth-10, Polyquaternium-16, Poly☠aminopropyl Biguanide, Dimethiconol, Dimethicone, Limonene, Camellia Sinensis Leaf Extract, Linalool, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Amodimethicone, Alphaisomethyl Ionone, Pyrus malus Extract / Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCI, Persea Gratissima Oil / Avocado Oil, Citric Acid, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Laureth-23, Laureth-4, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Parfum / Fragrance (FIL C160533/2)

Oczywiście wiem, że napakowana silikonami, ale one mi jakoś szczególnie nie przeszkadzają.
Nie ma protein. I bardzo dobrze, że ma silikony, włosom steranym życiem mogą bardzo służyć, w końcu to przecież emolienty.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 21:47   #328
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bo niskie pH nie jest dobre na dłuższą metę, kwasy wysuszają, a na skórze głowy może powodować wypadanie.
jak dobrze zrozumiałam to mogą wypadac po dłuzszym czasie stosowania płukanki octowej?
kurcze to juz sama nie wiem co mam robic....
Bo teraz to płukanka własnie jakos działa ze włosy nie lecą.....a po odzywkach jak wsciekłe...
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 21:55   #329
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
jak dobrze zrozumiałam to mogą wypadac po dłuzszym czasie stosowania płukanki octowej?
kurcze to juz sama nie wiem co mam robic....
Bo teraz to płukanka własnie jakos działa ze włosy nie lecą.....a po odzywkach jak wsciekłe...
Póki działa dobrze, to używaj.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 10:47   #330
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Póki działa dobrze, to używaj.

tak zrobię
jeszcze tylko musze podpytac małzonka czy czuc ten ocet bo ja go nie czuje ale moze sie przyzwyczaiłam.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.