Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-14, 18:56   #751
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Aparatka427 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zamawiała któraś z Was na allegro tester twardości wody?? Zastanawiam się nad jego kupnem, ponieważ twarda woda bardzo niszczy włosy dlatego są suche i matowe... ja już jestem załamana, codziennie rano walczę z fryzurą, już nawet przestałam używać suszarki bo linieję jak pies :-(
Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Są osoby które wolą twardą wodę, bo np. mają problem z domyciem głowy przy używaniu tej miękkiej bez względu ile i jakich używają detergentów. Osobiście na swoich włosach nie widzę w ogóle zależności ich stanu od rodzaju wody.
Np. ja
Cytat:
Napisane przez Aparatka427 Pokaż wiadomość
Przeprowadziłam się 5 miesięcy temu. Kiedyś po użyciu odzywki (wciąż używam tej samej- Biowax) zaraz po kąpieli z łatwością rozczesywałam włosy, teraz szarpię się z nimi, powstają kołtuny, zostaje mi ich 1000 na szczotce... także zaczynam wnioskować, że problem tkwi w jakości wody w nowym mieszkaniu.
Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Niestety na wodę nic nie poradzisz, więc musisz kombinować z ze zmianą pielęgnacji. A którego Biovaxa dokładnie używasz?
No właśnie, jaki? Może jesteś chronicznie przeproteinowana?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 20:13   #752
Evendim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 10
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cześć,
mam ogromny problem z włosami, mam nadzieję że mi ktoś doradzi.
Mam proste, bardzo puszące się i zdaje się suche z wierzchu włosy. Pod spodem warstwa jest na prawdę bardzo gładka i te od spodu czasem się lekko sfalują (ale nie tak by można było je nazwać falującymi), wyglądają zdrowo.

Na wierzchu natomiast jest istny koszmar. Włosy, zwłaszcza te przy twarzy, są jakieś przerzedzone, puszące się, mają tendencję do zbijania i strąkowania. W dodatku mam dużo nowych krótkich włosów na różnych długościach a każdy zawsze wykręca się na zewnątrz, przez co zawsze mam puch na głowie. Nie prostuję włosów, nie używam lokówki, nie farbuję, jedyne co to ok 2 lata temu rozjaśniałam końcówki i chyba od tego momentu się bez przerwy mam rozdwojone i kruszące się końcówki.
Od tego tygodnia staram się olejowac włosy Babydream dla mam, używam garnier AiK, kallos keratin, Aussie luscious long. Do mycia żel babydream i 2 razy w tyg YR. Na końcówki biowax. Włosy muszę myc codziennie, suszę je suszarką bo jeśli je zostawię by same wyschły to wyglądają jak na zdjęciu.

Jeszcze niedawno miałam dłuższe o jakieś 20 cm włosy, ścięłam i myślałam że będzie lepiej ale jest jeszcze gorzej bo nie wiem jak mam układac takie włosy, no i dalej widac że są zniszczone. Na zdjęciu z lewej po 3 godz od czesania, po prawej po rozczesaniu. Na dole zdjęcia sprzed 3 lat, są fale bo suszyłam je lub zostawiałam w takich zwiniętych rulonach. Teraz włosy są tak suche, że te fale trzymają mi się 1 godzinę, gdzie kiedyś cały dzień potrafiły się trzymac.

Edytowane przez Evendim
Czas edycji: 2016-03-08 o 15:53
Evendim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 20:37   #753
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Evendim Pokaż wiadomość
Cześć,
mam ogromny problem z włosami, mam nadzieję że mi ktoś doradzi.
Mam proste, bardzo puszące się i zdaje się suche z wierzchu włosy. Pod spodem warstwa jest na prawdę bardzo gładka i te od spodu czasem się lekko sfalują (ale nie tak by można było je nazwać falującymi), wyglądają zdrowo.

Na wierzchu natomiast jest istny koszmar. Włosy, zwłaszcza te przy twarzy, są jakieś przerzedzone, puszące się, mają tendencję do zbijania i strąkowania. W dodatku mam dużo nowych krótkich włosów na różnych długościach a każdy zawsze wykręca się na zewnątrz, przez co zawsze mam puch na głowie. Nie prostuję włosów, nie używam lokówki, nie farbuję, jedyne co to ok 2 lata temu rozjaśniałam końcówki i chyba od tego momentu się bez przerwy mam rozdwojone i kruszące się końcówki.
Od tego tygodnia staram się olejowac włosy Babydream dla mam, używam garnier AiK, kallos keratin, Aussie luscious long. Do mycia żel babydream i 2 razy w tyg YR. Na końcówki biowax. Włosy muszę myc codziennie, suszę je suszarką bo jeśli je zostawię by same wyschły to wyglądają jak na zdjęciu.

Jeszcze niedawno miałam dłuższe o jakieś 20 cm włosy, ścięłam i myślałam że będzie lepiej ale jest jeszcze gorzej bo nie wiem jak mam układac takie włosy, no i dalej widac że są zniszczone. Na zdjęciu z lewej po 3 godz od czesania, po prawej po rozczesaniu. Na dole zdjęcia sprzed 3 lat, są fale bo suszyłam je lub zostawiałam w takich zwiniętych rulonach. Teraz włosy są tak suche, że te fale trzymają mi się 1 godzinę, gdzie kiedyś cały dzień potrafiły się trzymac.

PS. przepraszam za jakość tych zdjęć w rzeczywistości nie są aż tak rzadkie te włosy
PS2. Na tzch pierwsyzch zdjęciach włosy mają taką falę jakby były związane, ale one pod spodem się tak z natury wyginają
Stylizator i pobawiłabym się w stylizację fal. Włosy się puszą, bo czeszesz je na sucho, a to ewidentne fale. Prostych włosów na zdjęciach nie widzę.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 21:07   #754
Evendim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 10
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Stylizator i pobawiłabym się w stylizację fal. Włosy się puszą, bo czeszesz je na sucho, a to ewidentne fale. Prostych włosów na zdjęciach nie widzę.
Tylko te zdjęcia poniżej sprzed 3 lat to jak pisałam były skręcane i tak suszone suszarką ewentualnie zostawione do wyschnięcia w takich zwiniętych "rulonach" o w taki sposób
http://img.zszywka.pl/0/0103/w_0648/...nia-i-ciep.jpg

Nie mam zdjęc sprzed lat w prostych bo praktycznie zawsze tak je układałam, a chciałam pokazac jakie były.

Pod spodem może faktycznie mi się wywijają ale falami to tego bym raczej nie nazywała sama nie wiem
Evendim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 21:15   #755
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Evendim Pokaż wiadomość
Tylko te zdjęcia poniżej sprzed 3 lat to jak pisałam były skręcane i tak suszone suszarką ewentualnie zostawione do wyschnięcia w takich zwiniętych "rulonach" o w taki sposób
http://img.zszywka.pl/0/0103/w_0648/...nia-i-ciep.jpg

Nie mam zdjęc sprzed lat w prostych bo praktycznie zawsze tak je układałam, a chciałam pokazac jakie były.

Pod spodem może faktycznie mi się wywijają ale falami to tego bym raczej nie nazywała sama nie wiem
Na żadnym ze zdjęć nie widzę prostych włosów. Zabezpieczenie, stylizator, ominięcie czesania po myciu i wtedy pokaż efekt.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 21:31   #756
Evendim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 10
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Na żadnym ze zdjęć nie widzę prostych włosów. Zabezpieczenie, stylizator, ominięcie czesania po myciu i wtedy pokaż efekt.
Może masz rację, już jakiś czas czytałam forum i myślałam że może mam podobny problem do zdaje się chimay. No ale skoro tak to niedługo spróbuję twoim sposobem. Tylko te włosy z wierzchu na prawdę się wydają proste jak badyle, dodatkowo próbowałam ostatnio zakręcic na lokówce to loki się rozprostowały a minęło ok pół godziny, no ale to pewnie nie ma związku. Dzięki za radę
Evendim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 22:20   #757
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Hej. Moje włosy wymagają pielęgnacji to wiem i maja prawo byc przesuszone po zabiegach jakie im ostatnio serwowalam, ale mam problem zwłaszcza z włosami spod spodu tzn tymi które rosną od karka w dół, sa w fatalnym stanie i różnią sie kondycja od pozostałych ;( czy moze to byc od spania? Kiedyś wiązałam włosy wysoko do snu i byc moze sie ocierały o poduszkę, teraz tego nie robię ale problem nadal jest. Mam długie włosy i kiedy biorę je wszystkie do przodu widać te gorsze włosy ;( jakieś rady jak pielęgnować lub moze tez ktoś tak ma?
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-15, 21:45   #758
Evendim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 10
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Na żadnym ze zdjęć nie widzę prostych włosów. Zabezpieczenie, stylizator, ominięcie czesania po myciu i wtedy pokaż efekt.
No dobra, dziś wysuszyłam włosy ugniatając je, ale że do tej pory nie używałam żadnego stylizatora to nie miałam żadnego pod ręką i wysuszyłam bez. Czyli mam falowane i mam się udać na dział zakręconych?

Edytowane przez Evendim
Czas edycji: 2016-03-08 o 15:54
Evendim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 08:07   #759
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Evendim Pokaż wiadomość
No dobra, dziś wysuszyłam włosy ugniatając je, ale że do tej pory nie używałam żadnego stylizatora to nie miałam żadnego pod ręką i wysuszyłam bez. To zdjęcie bezpośrednio po wysuszeniu. Czyli mam falowane i mam się udać na dział zakręconych?
Falowane na pewno, ale jak większość falo- i kręconowłosych potrzebujesz stylizatora.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 13:31   #760
Evendim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 10
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Falowane na pewno, ale jak większość falo- i kręconowłosych potrzebujesz stylizatora.
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź
Evendim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 21:47   #761
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witam

Moj problem to oslabione wlosy po 1,5 roku stosowania Kontraceptu (w czw zaczynam inne tabsy, ktore maja byc lepsze), nigdy nie mialam mocnych wlosow ale tez ich nie mordowalam, nie farbowalam, praktycznie nie suszylam, prostowanie ograniczalam do grzwki, podcinalam razn na 2 miechy i bylo ok, wlosy sie ukladaly w faloloki- nie narzekalam, ale po tabletkach wlosy zaczely wypadac jest ich mniej, a konce sa suche, pusza sie i robia sie male loczki. Od niedawna uzywam naprzemiennie szmaponow z YR pokrzywowego i na wzmocnienie wlosow, odżywka do spłukiwania z Dave zwiekszajaca objętość, nie czesze wlosow na mokro, staram sie nosic rozpuszczone lub w warkoczu, nie uzwywam lakierow, zeli itp co zrobic zeby polepszyć ich stan ?
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 22:35   #762
caliope11
Przyczajenie
 
Avatar caliope11
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Mam pytanie. Czy to możliwe, żeby po rozjaśnianiu włosów od połowy (dodam, że sunkissem l'oreala) po dwóch miesiącach włosy zaczęły wypadać, czy jest raczej inny powód, np. zmiana wody (przeprowadzka)? Z góry dziękuję za pomoc
caliope11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 14:48   #763
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez caliope11 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy to możliwe, żeby po rozjaśnianiu włosów od połowy (dodam, że sunkissem l'oreala) po dwóch miesiącach włosy zaczęły wypadać, czy jest raczej inny powód, np. zmiana wody (przeprowadzka)? Z góry dziękuję za pomoc
Jedno i drugie może być powodem. Zniszczenia zawsze wychodzą po czasie.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 17:35   #764
maleduzeradosci
Raczkowanie
 
Avatar maleduzeradosci
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 57
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Możliwe, że po farbowaniu są osłabione, ale o tej porze roku (wiosna) też wypada więcej.
maleduzeradosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 19:31   #765
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez caliope11 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy to możliwe, żeby po rozjaśnianiu włosów od połowy (dodam, że sunkissem l'oreala) po dwóch miesiącach włosy zaczęły wypadać, czy jest raczej inny powód, np. zmiana wody (przeprowadzka)? Z góry dziękuję za pomoc
Czy wypadaja Ci włosy wraz z cebulkami? Bo jeśli nie, to jest to wina na 100% rozjaśniania. Nie wypadają tylko urywaja sie cześci włosów te, które najbardziej ucierpiały.

Jeśli rozjaśniacz nie miał kontaktu ze skórą nie obwiniałabym go.

Twoje wypadanie jaknajbardziej może być spowodowane jakość wody, ale także: chwilowym wiosennym oslabieniem, nowym szamponem/innym mazidłem z którym nie polubił sie Twój skalp.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 18:07   #766
caliope11
Przyczajenie
 
Avatar caliope11
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

właśnie kiedyś miałam strasznie gęste włosy, a teraz bardzo mi wypadają, ale nie mogę powiedzieć, że to przez wiosnę, bo wypadać zaczęły jesienią. Szampony i odżywki zmieniam dość często, więc też nie bardzo pasuje. To chyba jednak przez wodę Przypomniałam sobie też o tym rozjaśniaczu, ale skoro stosowałam go tak jakby na ombre, to chyba nie przez to...
W każdym razie dziękuję za rady

Edytowane przez caliope11
Czas edycji: 2015-03-19 o 18:10
caliope11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 20:25   #767
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez caliope11 Pokaż wiadomość
właśnie kiedyś miałam strasznie gęste włosy, a teraz bardzo mi wypadają, ale nie mogę powiedzieć, że to przez wiosnę, bo wypadać zaczęły jesienią. Szampony i odżywki zmieniam dość często, więc też nie bardzo pasuje. To chyba jednak przez wodę Przypomniałam sobie też o tym rozjaśniaczu, ale skoro stosowałam go tak jakby na ombre, to chyba nie przez to...
W każdym razie dziękuję za rady
Polecam w takim razie zrobić podstawowe badania krwi: morfologia, żelazo, hormony: TSH, ft3, ft4, testosteron, prolaktyna. Hm... wymieniłam te podstawowe, może ktoś jeszcze dopowie. To koszt jakichś 150 -200 zł, na część możesz sobie załatwić skierowanie. Nie lekceważyłabym półrocznego wypadania. Nawet jeśli badania nic nie wykarzą, będziesz miała pewność, że jesteś zdrowa.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:50   #768
caliope11
Przyczajenie
 
Avatar caliope11
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Muszę przyznać, że teraz to zaczęłam się trochę bać, ale może rzeczywiście lepiej zrobić.
caliope11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 13:36   #769
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez caliope11 Pokaż wiadomość
Muszę przyznać, że teraz to zaczęłam się trochę bać, ale może rzeczywiście lepiej zrobić.
Wiesz, to nie musi być nic groźnego, możesz mieć np. zwykłą anemię, która jest do wyleczenia suplementacją i odpowiednią dietą ale z drugiej strony sporo dziewczyn wykrywa sobie problemy hormonalne, które sygnalizuje im właśnie stan włosów, skóry. Możliwe, że w badaniach nie wyjdzie Ci nic groźnego, ale lepiej wydać trochę pieniędzy i mieć jasność co i jak z naszym stanem zdrowia.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 22:35   #770
caliope11
Przyczajenie
 
Avatar caliope11
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady
caliope11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 23:21   #771
ma3ck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Siano na głowie u faceta

Cześć!
Chciałbym was prosić o polecenie jednego, dwóch środków do mycia/pielęgnacji włosów które mógłbym stosować. Chodzi o to, że jak umyję włosy, to po wysuszeniu stają się sztywne, wyglądają bardzo sucho, i nie da się z nimi nic zrobić. Nie bardzo mam czas ani głowę na jakieś wymyślne środki i trzymanie turbana na głowie (mieszkam w akademiku), ale jak dziś zobaczyłem czuprynę w lustrze to stwierdziłem że muszę przynajmniej spróbować coś zrobić żeby były raczej leżące, miękkie i błyszczące, a nie sterczące, suche i twarde jak siano. Natknąłem się na forum na coś takiego: http://www.hairstore.pl/cece-med-sza...0ml-p4922.html tylko że do tej pory mój szampon był wybierany na zasadzie "tu jest napisane, że to szampon". Włosy myję co drugi dzień, czasem codziennie, raczej nie wypali coś, co muszę trzymać na głowie dłużej niż pod prysznicem (ale plus jest taki że lubię sobie postać, bo ciepło to może chwile być na tej mojej dżungli )

Widziałem kilka tematów, ale czuję się przytłoczony ilością podawanych tam specyfików ich nazw, sposobów stosowania i do czego one służą. Co mnie drażni, to że lepiej mi włosy wyglądają jak się zaczynają przetłuszczać, i sobie je przeczeszę. Umyte, są takie płowe i sianowate...

Edytowane przez ma3ck
Czas edycji: 2015-03-31 o 23:23
ma3ck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 13:32   #772
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Siano na głowie u faceta

Cytat:
Napisane przez ma3ck Pokaż wiadomość
Cześć!
Chciałbym was prosić o polecenie jednego, dwóch środków do mycia/pielęgnacji włosów które mógłbym stosować. Chodzi o to, że jak umyję włosy, to po wysuszeniu stają się sztywne, wyglądają bardzo sucho, i nie da się z nimi nic zrobić. Nie bardzo mam czas ani głowę na jakieś wymyślne środki i trzymanie turbana na głowie (mieszkam w akademiku), ale jak dziś zobaczyłem czuprynę w lustrze to stwierdziłem że muszę przynajmniej spróbować coś zrobić żeby były raczej leżące, miękkie i błyszczące, a nie sterczące, suche i twarde jak siano. Natknąłem się na forum na coś takiego: http://www.hairstore.pl/cece-med-sza...0ml-p4922.html tylko że do tej pory mój szampon był wybierany na zasadzie "tu jest napisane, że to szampon". Włosy myję co drugi dzień, czasem codziennie, raczej nie wypali coś, co muszę trzymać na głowie dłużej niż pod prysznicem (ale plus jest taki że lubię sobie postać, bo ciepło to może chwile być na tej mojej dżungli )

Widziałem kilka tematów, ale czuję się przytłoczony ilością podawanych tam specyfików ich nazw, sposobów stosowania i do czego one służą. Co mnie drażni, to że lepiej mi włosy wyglądają jak się zaczynają przetłuszczać, i sobie je przeczeszę. Umyte, są takie płowe i sianowate...
Idź do pierwszego lepszego marketu, lub sklepu kosmetycznego i kup sobie odżywkę do spłukiwania np: Fructis, trzyma się ją minutę lub dwie i już jest efekt miękkości, łatwo się rozczesują i błyszczą, szampon możesz wybrać jaki chcesz, ale odżywka do spłukiwania da od razu efekt ładnych i zdrowych włosów.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 13:43   #773
90KKAMmilla90
Przyczajenie
 
Avatar 90KKAMmilla90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 18
Dot.: Siano na głowie u faceta

Hej! Myślę, że powinieneś spróbować nawilżającego szamponu, najlepiej takiego typowo dla mężczyzn np: http://i-styl.pl/szampony-/427-schwa...787264425.html
Włosy są po nim miękkie (mój mąż go używa), nie jest też drogi. Po myciu nałóż na mokre włosy jedwab np Biosilk. Dostaniesz go też w tym sklepie za grosze. Włosy będą miękkie, podatne i błyszczące. Pamiętaj! Żeby szampon zadziałał, należy go trochę potrzymać na włosach, zanim go spłuczesz.
90KKAMmilla90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 14:12   #774
PatiKotek
Przyczajenie
 
Avatar PatiKotek
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witam,

Może któraś z doświadczonych Włosomaniaczek pomogła by mi ułożyć plan pielęgnacji (regeneracji) moich zniszczonych prostownicą włosów. Są w tragicznej kondycji.
Od miesiąca czytam fora, blogi... dla mnie to za dużo.. te informacje są za bardzo chaotyczne i nie czytelne dla mnie. Nadal niewiem jaki szampon kupić.. jaki olej .. Od czego zacząć ? jaki jedwab? jaka maska?

Włosy mam ciemne cienkie suche napuszone przez codzienne mycie i prostowanie. Jakiś czas temu kupiłam olejek arganowy z Bielendy chyba to nie to .

Bardzo proszę o pomoc
PatiKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 14:49   #775
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Siano na głowie u faceta

Cytat:
Napisane przez 90KKAMmilla90 Pokaż wiadomość
Hej! Myślę, że powinieneś spróbować nawilżającego szamponu, najlepiej takiego typowo dla mężczyzn np: http://i-styl.pl/szampony-/427-schwa...787264425.html
Włosy są po nim miękkie (mój mąż go używa), nie jest też drogi. Po myciu nałóż na mokre włosy jedwab np Biosilk. Dostaniesz go też w tym sklepie za grosze. Włosy będą miękkie, podatne i błyszczące. Pamiętaj! Żeby szampon zadziałał, należy go trochę potrzymać na włosach, zanim go spłuczesz.
Co do jedwabiu, biosilk ma tylko jedno działanie - wysusza włosy.

Jeśli już jedwab to tylko green pharmacy.

Poza tym serum z olejkiem arganowym marion albo Bioelixire też sprawdza się w tej roli.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 15:08   #776
90KKAMmilla90
Przyczajenie
 
Avatar 90KKAMmilla90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 18
Dot.: Siano na głowie u faceta

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Co do jedwabiu, biosilk ma tylko jedno działanie - wysusza włosy.

Jeśli już jedwab to tylko green pharmacy.

Poza tym serum z olejkiem arganowym marion albo Bioelixire też sprawdza się w tej roli.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
O! Nigdy nie słyszałam, że jedwab wysusza włosy. U mnie biosilk się sprawdził, mam już przerobione kilka opakowań, ale tez nie stosuje go jeden po drugim, żeby włosy się nie przyzwyczajały. A słyszałaś o serum arganowym Stapiz? Też dużo o nim słyszałam i mam zamiar teraz go kupić. Czy warto?
90KKAMmilla90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 15:11   #777
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Ten akurat wysusza, bo ma alkohol wysoko w składzie. Co do Stapiz, zobaczę skład wieczorem i dam znać czy warto

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 16:10   #778
90KKAMmilla90
Przyczajenie
 
Avatar 90KKAMmilla90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 18
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Ten akurat wysusza, bo ma alkohol wysoko w składzie. Co do Stapiz, zobaczę skład wieczorem i dam znać czy warto

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Bardzo Ci dziękuję, wstrzymuję się do wieczora z zakupami

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez PatiKotek Pokaż wiadomość
Witam,

Może któraś z doświadczonych Włosomaniaczek pomogła by mi ułożyć plan pielęgnacji (regeneracji) moich zniszczonych prostownicą włosów. Są w tragicznej kondycji.
Od miesiąca czytam fora, blogi... dla mnie to za dużo.. te informacje są za bardzo chaotyczne i nie czytelne dla mnie. Nadal niewiem jaki szampon kupić.. jaki olej .. Od czego zacząć ? jaki jedwab? jaka maska?

Włosy mam ciemne cienkie suche napuszone przez codzienne mycie i prostowanie. Jakiś czas temu kupiłam olejek arganowy z Bielendy chyba to nie to .

Bardzo proszę o pomoc
Też mam ten problem. Do tej pory używałam kosmetyków z Loreal'a, dokładnie Professionnel Intense Repair. Nawet dziś miałam robić zamówienie bo akurat jest promocja. Ale...! Moja koleżanka poleciła mi firmę Alfaparf. Dużo o tym czytałam i chyba jednak warto, zwłaszcza, że można je znaleźć na półkach u fryzjerów. Koleżanka poleciła mi linie Moisture Alfaparf. Też mam bardzo cienkie włosy i zniszczone, ciągle potrzebuje je nawilżać. I wydaje mi się, że faktycznie jeden olejek to baaardzo mało. Mam swoją ulubioną drogerię w internecie i-style.pl. Wieczorem zamawiam cały zestaw i może jakiś olejek.
Podzielę się doświadczeniem A Tobie polecam zerknąć na stronę i poszukać mocno nawilżającej maski.
90KKAMmilla90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 17:04   #779
ink_girl
Przyczajenie
 
Avatar ink_girl
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Hej...

Włosy mam mega zniszczone dekokoryzacja, prostownica itp itd.
Olejowanie od dwóch tygodni. Chcialam zapuszczać ale wizażanki mówią żeby lepiej je jeszcze trochę ściąć, podleczyc i dopiero Zapuszczać.

Eh...a tak chciałam mieć długie włosy ale wiadomo że priorytetem jest to żeby wyzdrowialy...

Help!
__________________
zapuszczam włosy
ink_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 17:05   #780
ink_girl
Przyczajenie
 
Avatar ink_girl
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dodaje zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1427990747166.jpg (52,3 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1427990757325.jpg (59,6 KB, 49 załadowań)
__________________
zapuszczam włosy
ink_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.