Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-19, 22:24   #1
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193

Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :)


Trudno jest spojrzeć na siebie czasami obiektywnie i tak też jest w moim przypadku, jeśli chodzi o typ kolorystyczny. Wszelkie tego typu testy niewiele mi mówią, zwykle nie umiem odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie, a czasami mam ochotę odpowiedzieć inaczej niż jest naprawde dlatego też postanowiłam założyć ten wątek i mieć nadzieje na znalezienie odpowiedzi

Zacznijmy od standardowych pytań:
1. Jak się opalasz - opalam się wolno, początkowo na różowo, z czasem kolor przeistacza się w delikatną, niezbyt ciemną opaleniznę o raczej ładnym kolorze. Odnoszę wrażenie, że moja skóra jest w stanie opalić się do pewnego stopnia i dalej choćbym nie wiem ile się prażyła na słońcu nie staje sie ciemnijsza.

2. Kolor oczu - moje oczy mają kolot zgniłej zieleni. Są w moim avatarze, myślę, że widać je też na niektórych zdjęciach. Oprawa oczu raczej ciemna.

3. Piegi - piegów mam wiele szczególnie latem, początkowo na nosie, póżniej na czole. Na nosie pojedyncze piegi zlewają się w większe plamki. Koloru nie umiem określić, ocencie same, specjalnie dałam zdjęcia ze zbliżeniem by było je dość dobrze widać.

4. Cera - i tu jest podstawowy problem, gdyż kompletnie nie umiem tego ocenić. Generalnie jestem raczej blada. Po intensywnym wysiłku fizycznym moja twarz staje się cała czerwona, nie tylko policzki, lecz wszystko. Stan taki utrzymuje się jakiś czas, aż nie ochłonę Rumienię się też na dość intensywny kolor.

5. Naturalny kolor włosów - średni brąz, na zdjęciach będzie różnie wyglądał. Skłaniałabym się w kierunku złotawych odblasków. Kolor naturalny, nigdy nie farbowałam włosów.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - trudno powiedzieć, nie za ciemny, nie za jasny, nie czerwony, ale nie też jasno różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Wydaję mi się, że dobrze mi w czerni, w bieli <gdy jestem opalona>, w zielonym zgniłym i seledynowym, brązie, szarym, ewentualnie czerwień <wpadająca w kolor malinowy>.
Raczej nie wyglądam dobrze w błękicie, szczególnie zimą, gdy zwykle jestem blada, nie przepadam za jasnym różem, nie posiadam nic w tym kolorze, w pomarańczu chyba nie jest najgorzej, ale wole raczej stonowane kolory.


Na koniec wrzucę oczywiście kilka zdjęć i dodam, że mam prawie 20 lat <nie wiem co to zmienia, ale może warto podać>
Będzie fotka od fotografa, zdjęcia w stroju kąpielowym ze świeżą jeszcze opalenizną gdzie dobrze widać piegi, zdjęcie twarzy na którym moja skóra jest nieopalona, porównanie moich naturalnych kręconych włosów z prostowanymi, zdjęcie w czerni ze 100-dniówki, zdjęcie włosów <kolor> i coś tam jeszcze dorzucę

Mam nadziję, że ktoś udzieli mi jakichś drobych wskazówek dotyczących typu urody, lub jakichkolwiek innych

Pozdrawiam wszystkich czytających wątek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (28,1 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (65,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (85,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.JPG (24,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (48,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.JPG (71,1 KB, 21 załadowań)
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 22:26   #2
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193
Dot.: Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :)

I jeszcze kilka zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (36,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (81,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (61,6 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (58,2 KB, 18 załadowań)
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 11:29   #3
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193
Dot.: Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :)

no dziewczynki? pomożecie? liczę na was...
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 11:00   #4
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193
Dot.: Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :)

może jednak ktoś się odważy? hm? proszę jak nie, to temat umrze śmiercią naturalną... trudno
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 15:43   #5
poranek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 198
Dot.: Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :)

wg mnie jesteś zimą
jednak ocenianie typów kolorystycznych to już straszna przeszłość. odchodzi się od tego typu schematów.
oczywiście możesz zacząć stosować wszystkie 'za' dla typu kolotystycznego zimy, ale najważniejsze jest to żebyś czuła się swobotnie w tym w co się ubierasz, jaką biżuterie nosisz, jak się malujesz.


pozdrawiam,
Kasia
poranek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 15:52   #6
sylwiabw
Raczkowanie
 
Avatar sylwiabw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 219
GG do sylwiabw
Dot.: Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :)

Ja się nie zgadzam. Jak dla mnie to typowa pani jesień. Piegi, brązowe włoski, oczy zielone.... Pani zima to ciemne (czarne lub prawie czarne) włosy i zimna jasna cera. Bardzo charakterystyczny typ. A jeiseń jest ciepła- własnie jak osoba na zdjęciach
__________________
Syl
moja radosna twórczość https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=168716
sylwiabw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 16:04   #7
poranek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 198
Dot.: Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :)

na pewno nie jest to typowa pani jesien można się ewentualnie pokusić o połączenie tych dwoch typów kolorystycznych. czyli jesień-zima
poranek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-21, 16:13   #8
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :)

wg mnie to jesień. Twoja uroda jest zbyt "ciepła" i stonowana jak na zime. No i pasuje Ci pomarańcz
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 16:19   #9
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193
Dot.: Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :)

poranek, sylwiabw, kapsel bardzo dziękuje za odzew

Właściwie też myślałam o jesieni i troszke o zimie, ale kolor oczu do zimy nie pasuje i włoski chyba też troche. Najtrudniej jest chyba z tą cerą, bo czasem mi się wydaje, że jest kompletnie zimna, jasna, a czasem, że nawet dośc ciepultka. Pozatym jest tez napisane, że jesień powinna unikać czerni, a ja bardzo lubie ten kolor i wydaje mi się, że dość dobrze w nim wyglądam. Z drugiej strony kolory jesieni też są dla mnie odpowiednie.
Jedyną porą roku, którą na pewno nie jestem jest lato
Nie wiem co z wiosną, ale chyba też raczej nie.
Także zostaje jesień lub po części zima, tak jak sugerowały dziewczyny
Pozdrawiam
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 16:39   #10
poranek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 198
Dot.: Wiosna, Lato, Jesień, Zima? Jakim jestem typem kolorystycznym? :)

Cytat:
Napisane przez laurenth Pokaż wiadomość
poranek, sylwiabw, kapsel bardzo dziękuje za odzew

Właściwie też myślałam o jesieni i troszke o zimie, ale kolor oczu do zimy nie pasuje i włoski chyba też troche. Najtrudniej jest chyba z tą cerą, bo czasem mi się wydaje, że jest kompletnie zimna, jasna, a czasem, że nawet dośc ciepultka. Pozatym jest tez napisane, że jesień powinna unikać czerni, a ja bardzo lubie ten kolor i wydaje mi się, że dość dobrze w nim wyglądam. Z drugiej strony kolory jesieni też są dla mnie odpowiednie.
Jedyną porą roku, którą na pewno nie jestem jest lato
Nie wiem co z wiosną, ale chyba też raczej nie.
Także zostaje jesień lub po części zima, tak jak sugerowały dziewczyny
Pozdrawiam
i dlatego właśnie odchodzi się od schematów jeszcze raz zacytuję moją wypowiedź: "najważniejsze jest to żebyś czuła się swobotnie w tym w co się ubierasz, jaką biżuterie nosisz, jak się malujesz. "

pozdrawiam
poranek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.