ilość pudru ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-28, 16:02   #1
mag-ia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 291

ilość pudru ?


potrzebuję nowy puder, do tej pory było tak,że jak potrzebowałam szłam do perfumerii i kupowałam nie zwracając uwagi jaka jest zawartość puderniczki.
w tej chwili korzystając z dobrodziejstwa internetu przeszukuję sklepy w poszukiwaniu dobrego pudru i doznałam olśnienia, że pudru może być mniej lub więcej, a cena nie zawsze wzrasta proporcjonalnie z ilością.

I tak wypatrzyłam puder z dobrą ceną ok.100zł, ale jak przeliczyłam na 1gr, to ten jeden gram kosztował ok 8zł, a puder za ok.250zł cena za 1 gram ok.4zł.

Nigdy nie kupiłabym pudru za 250zł, ale jak sie teraz nad tym zastanawiam, to jednak jest to bardziej opłacalne.

Zwracacie uwagę ile pudru jest w puderniczce?

Jeszcze jedno, jaki puder wystarcza na dłużej prasowany, czy sypki?
mag-ia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 16:19   #2
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: ilość pudru ?

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
I tak wypatrzyłam puder z dobrą ceną ok.100zł, ale jak przeliczyłam na 1gr, to ten jeden gram kosztował ok 8zł, a puder za ok.250zł cena za 1 gram ok.4zł.

Nigdy nie kupiłabym pudru za 250zł, ale jak sie teraz nad tym zastanawiam, to jednak jest to bardziej opłacalne.

Zwracacie uwagę ile pudru jest w puderniczce?

Jeszcze jedno, jaki puder wystarcza na dłużej prasowany, czy sypki?
Oczywiście... i nie tylko na puder, ale i na korektory i wszystko inne. Niejednokrotnie okazuje się, że produkty droższy wcale nie jest taki drogi, bo ma większą pojemność i wychodzi taniej za ml czy g

Ja wolę pudry sypkie, jak dla mnie są też wydajniejsze i mają większe pojemności w stosunku do ich odpowiedników w kamieniu.
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 16:20   #3
mleczkowtubce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 101
Dot.: ilość pudru ?

zdecydowanie prasowane a najlepsze sa podklady https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post31907997
mleczkowtubce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 16:35   #4
mag-ia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 291
Dot.: ilość pudru ?

ale od czego są lepsze podkłady? bo puder i podkład, to dwa różne produkty i nie można ich porównywać, chyba
mag-ia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 23:56   #5
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: ilość pudru ?

Ja przede wszystkim patrzę się, by cena była proporcjonalna do jakości. Ale też zwracam uwagę na zawartość opakowania, bo jeśli wiem, że produkt a i b są równie dobre, mają podobny skład i równie jasny kolor, to wybiorę ten, który wyjdzie taniej Kiedyś bym się nadziała na puder z Everyday Minerals, myślałam, że on jest taki tani, ale na szczęście zauważyłam, że to cena dla mikroskopijnej ilości produktu
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 07:56   #6
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: ilość pudru ?

Szczerze mówiąc to nie, nie zwracałam uwagi na to nigdy.
Puder zawsze był kosmetykiem, który starczał mi na baaardzo długo więc siłą rzeczy nie kupowałam go często.
Ale oprócz porównania ceny do ilości radziłabym zajrzeć w KWC i spojrzeć co dziewczyny piszą na temat wydajności pudru.Bo to też jest ważne.Czasem pojemność jest standardowa a puder wychodzi jakoś zdecydowanie szybko(np compelxiom perfection ELF ale on tani jest)
Bo cóż z tego, ze pudru jest dużo i wyjdzie stosunkowo tanio za gram skoro okaże się, ze starczy tylko na kilka miesięcy?
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 10:11   #7
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: ilość pudru ?

Nie zwracałam uwagi na to, dopóki nie miałam dylematu z ostatnim zakupem. Pokierowałam się jednak jakością i wybrałam ten chwalony na KWC, chociaż w przyszłości wypróbuję ten z mniejszą iloscią pochwał, ale na allegro miał taką samą cenę i o 7g więcej pudru.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.