Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-16, 17:56   #661
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Powiesz w skrócie. O mówił fizjoterapeuta? Mi właśnie fizjoterapeutka bardzo polecała chusty.
U nas tez byl i chwalil chusty. Poza tym przeciez na logike, dziecko naturalnie nosi sie w ten sposob. Homo sapiens jest noszakiem, tak jak pawiany, na przyklad. Tylko, ze ewolucyjnie przez duza glowe dziecko czlowieka nie ma dosc rozwinietych miesni zeby sie samo trrzymac. Takze jako, ze tak to ujme, zwierzeta, dziecko nosimy, wlasnie w tej pozycji, w jakiej jest w chuscie, od urodzenia. To, ze dziecko musi byc noszone jest potwierdzone badaniami: dzieki byciu blisko cialu matki, jego wewnetrzne organy, zwlaszcza trawienne, sie reguluja. Miedzy innymi matka synchronizyje sie z dzieckiem (bicie serca, praca jelit, temperatura - rosnie / spada zeby ogrzac lub ochlodzic dziecko). Dodac tez trzeba, ze ja wiem, ze w Europie chusty to takie hipisowskie novum, ale przeciez WSZYSTKIE spolecznosci prymitywne od tysiacleci tak nosza dzieci. W Meksyku wszystkie rdzenne kobiety tak biegaja, a nie ma narodowej masowej dysplazji biodra. Zamieszcze to zdjecie, bo to akurat plemie, ktore w ramach transporti i kultury biega do 200 mil na raz po gorach. Jakos ich te chusty nie krzywdza za mlodu. Wiec nie wiem, co chrzanil ten fizjo, ale jako biegacz wiem, ze sa i dobrzy i zli fizjo. Sa np tacy ktorzy polecaja sztywne buciki dla dzieci, z podbiciem. Albo buty z amortyzacja do biegania.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Raramuris.jpg (81,1 KB, 37 załadowań)
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 18:47   #662
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez olka900 Pokaż wiadomość
A czemu rezygnujesz? Fizjoterapeuta nie poleca?

1. mówili, że dziecko potrzebuje swobody i możliwości ruchu. musi się nauczyć ruszać. 2. to, że płaczące dziecko się uspokaja w chuście, nie znaczy że mu dobrze- dziecko ma "umiejętność" wyłączania się (tak samo działa zostawianie dziecka do "wypłakania się, aż uśnie"), przestaje sygnalizować, że mu źle. 3. najbardziej przerażające, ale skrajne- ludzie chodzili godzinami z chustą z martwym dzieckiem, nie zauważając, że przestało oddychać. 4. noszenie dziecka w chuście jest po prostu szkodliwe dla kręgosłupu dorosłego. za duże, za ciężkie, nienaturalne wyginanie się odcinka lędźwiowego itd..

wszystko to też zależy od planowanego czasu noszenia, bo jak to ma być od święta, no to raczej nie zaszkodzi. jak codziennie, po kilka godzin, no to inna sprawa. o szkodliwości na bioderka nikt nic nie wspominał, tu myślę, że luz.

chustonoszenie ma pewnie tyle samo zwolenników, co przeciwników. jak kto woli, nie potępiam ja przeszłam od niechęci, przez zachwyt, do niechęci znowu. umiar na pewno wskazany. aczkolwiek kto wie, czy przy kolejnym dziecku nie będę chciała za wszelką cenę mieć wolnych rąk ;]
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 18:49   #663
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
ja te niby mialam infekcje a w rzeczywisctosci chyba zle pobralam mocz do badania bo nie zauwazylam kartki w kiblu z instrukcja
Mi nie wyszły bakterie tylko wysoka ilość leukocytów do tego mam odczucie pieczenia.

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
\
Ja ostatnio powtarzałam mocz, bo źle pobrałam (bez tampona) i wyszedł ok. Może źle pobrałaś?
Raczej nie, pobierałam jak zawsze z samego rana , podmyłam się samą wodą i środkowy strumień.

I spotkało mnie to co już opisywałyście , spotkałam bardzo dawno niewidzianą znajomą ( ponad dwa lata) i ona z łapami do mojego brzucha
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 19:02   #664
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
U nas tez byl i chwalil chusty. Poza tym przeciez na logike, dziecko naturalnie nosi sie w ten sposob. Homo sapiens jest noszakiem, tak jak pawiany, na przyklad. Tylko, ze ewolucyjnie przez duza glowe dziecko czlowieka nie ma dosc rozwinietych miesni zeby sie samo trrzymac.
porównanie takie jak stwierdzenie, że człowiek jest podobny do ogangutana, więc jest przystosowany do śmigania po drzewach. pionizacja homo sapiens wszystko zmieniła. małpki noszą swoje dzieci, ale do chodzenia używają wszystkich 4 kończyn.
Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
To, ze dziecko musi byc noszone jest potwierdzone badaniami: dzieki byciu blisko cialu matki, jego wewnetrzne organy, zwlaszcza trawienne, sie reguluja. Miedzy innymi matka synchronizyje sie z dzieckiem (bicie serca, praca jelit, temperatura - rosnie / spada zeby ogrzac lub ochlodzic dziecko).
tu się nie wypowiem, nie neguję, pewnie ma to dobry wpływ na dziecko, no bo każde raczej lubi tulanie i noszenie. poza tym, mamy też muszą szanować swoje ciało. ma wystarczyć na kolejne 20 lat zajmowania się dzieckiem.


absolutnie nie straszę, nie zniechęcam. opisuję moje wrażenia i odczucia. jeżeli Was specjaliści zapewniają, że to jest wporządku, to ok
__________________
Czekamyyyyy!

Edytowane przez Shiz
Czas edycji: 2019-04-16 o 19:05
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 19:06   #665
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
1. mówili, że dziecko potrzebuje swobody i możliwości ruchu. musi się nauczyć ruszać. 2. to, że płaczące dziecko się uspokaja w chuście, nie znaczy że mu dobrze- dziecko ma "umiejętność" wyłączania się (tak samo działa zostawianie dziecka do "wypłakania się, aż uśnie"), przestaje sygnalizować, że mu źle. 3. najbardziej przerażające, ale skrajne- ludzie chodzili godzinami z chustą z martwym dzieckiem, nie zauważając, że przestało oddychać. 4. noszenie dziecka w chuście jest po prostu szkodliwe dla kręgosłupu dorosłego. za duże, za ciężkie, nienaturalne wyginanie się odcinka lędźwiowego itd..

wszystko to też zależy od planowanego czasu noszenia, bo jak to ma być od święta, no to raczej nie zaszkodzi. jak codziennie, po kilka godzin, no to inna sprawa. o szkodliwości na bioderka nikt nic nie wspominał, tu myślę, że luz.

chustonoszenie ma pewnie tyle samo zwolenników, co przeciwników. jak kto woli, nie potępiam ja przeszłam od niechęci, przez zachwyt, do niechęci znowu. umiar na pewno wskazany. aczkolwiek kto wie, czy przy kolejnym dziecku nie będę chciała za wszelką cenę mieć wolnych rąk ;]

Dziękuję ja bym chciała troszkę w ciągu dnia jak będą bardzo potrzebować bliskości a ja będę bardzo potrzebowała coś zrobić.

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
U nas tez byl i chwalil chusty. Poza tym przeciez na logike, dziecko naturalnie nosi sie w ten sposob. Homo sapiens jest noszakiem, tak jak pawiany, na przyklad. Tylko, ze ewolucyjnie przez duza glowe dziecko czlowieka nie ma dosc rozwinietych miesni zeby sie samo trrzymac. Takze jako, ze tak to ujme, zwierzeta, dziecko nosimy, wlasnie w tej pozycji, w jakiej jest w chuscie, od urodzenia. To, ze dziecko musi byc noszone jest potwierdzone badaniami: dzieki byciu blisko cialu matki, jego wewnetrzne organy, zwlaszcza trawienne, sie reguluja. Miedzy innymi matka synchronizyje sie z dzieckiem (bicie serca, praca jelit, temperatura - rosnie / spada zeby ogrzac lub ochlodzic dziecko). Dodac tez trzeba, ze ja wiem, ze w Europie chusty to takie hipisowskie novum, ale przeciez WSZYSTKIE spolecznosci prymitywne od tysiacleci tak nosza dzieci. W Meksyku wszystkie rdzenne kobiety tak biegaja, a nie ma narodowej masowej dysplazji biodra. Zamieszcze to zdjecie, bo to akurat plemie, ktore w ramach transporti i kultury biega do 200 mil na raz po gorach. Jakos ich te chusty nie krzywdza za mlodu. Wiec nie wiem, co chrzanil ten fizjo, ale jako biegacz wiem, ze sa i dobrzy i zli fizjo. Sa np tacy ktorzy polecaja sztywne buciki dla dzieci, z podbiciem. Albo buty z amortyzacja do biegania.

Brzmi logicznie w sumie.

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Mi nie wyszły bakterie tylko wysoka ilość leukocytów do tego mam odczucie pieczenia.







Raczej nie, pobierałam jak zawsze z samego rana , podmyłam się samą wodą i środkowy strumień.



I spotkało mnie to co już opisywałyście , spotkałam bardzo dawno niewidzianą znajomą ( ponad dwa lata) i ona z łapami do mojego brzucha

To jest jakiś dramat. Ja natomiast mam koleżankę, z którą mam kontakt telefoniczny raz, dwa razy na tydzień. Widujemy sie raz na miesiąc, dwa. I ostatnio mnie męczyła o zdjęcie brzucha 🤦🏻☠♀️. Poprosiła raz. Odmówiłam, mówiąc jej, że jest duży, nie czuję się z nim jakoś super atrakcyjnie, a że mamy się zobaczyć za 4 dni to zobaczy na żywo. Odpuściła, gadamy dalej a ta znowu: „wyślij mi zdjęcie brzuszka!”. Wiec powtórzyłam dokładnie to samo. Ok. Rozłączyłyśmy się, ona miała gdzieś jeszcze zadzwonić i dać mi znać. Dała znać smsem. Podziękowałam, a ona: „wyślij foto brzuszka!” 🤦🏻☠♀️🤦🏻☠♀️🤦🏻☠♀️ miałam ochotę odpisać „ty pierwsza swojego”, ale zastosowałam metodę zdartej płyty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 19:12   #666
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Dziękuję ja bym chciała troszkę w ciągu dnia jak będą bardzo potrzebować bliskości a ja będę bardzo potrzebowała coś zrobić.




Brzmi logicznie w sumie.




To jest jakiś dramat. Ja natomiast mam koleżankę, z którą mam kontakt telefoniczny raz, dwa razy na tydzień. Widujemy sie raz na miesiąc, dwa. I ostatnio mnie męczyła o zdjęcie brzucha 🤦🏻♀️. Poprosiła raz. Odmówiłam, mówiąc jej, że jest duży, nie czuję się z nim jakoś super atrakcyjnie, a że mamy się zobaczyć za 4 dni to zobaczy na żywo. Odpuściła, gadamy dalej a ta znowu: „wyślij mi zdjęcie brzuszka!”. Wiec powtórzyłam dokładnie to samo. Ok. Rozłączyłyśmy się, ona miała gdzieś jeszcze zadzwonić i dać mi znać. Dała znać smsem. Podziękowałam, a ona: „wyślij foto brzuszka!” 🤦🏻♀️🤦🏻♀️🤦🏻♀️ miałam ochotę odpisać „ty pierwsza swojego”, ale zastosowałam metodę zdartej płyty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co ludzie mają z tymi brzuszkami, zboczenie jakieś

Ja planuje nosić wg potrzeby jak we dwie zaczną ryczeć w tym samym czasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 19:18   #667
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
porównanie takie jak stwierdzenie, że człowiek jest podobny do ogangutana, więc jest przystosowany do śmigania po drzewach. pionizacja homo sapiens wszystko zmieniła. małpki noszą swoje dzieci, ale do chodzenia używają wszystkich 4 kończyn.
Ewolucja ma to do siebie, ze jej jeden element niekoniecznie nadaza za drugim. Nam zostalo z malpowania to wlasnie, ze dziecko jest noszakiem. A to, jak to wplywa na kregoslup to odmienna rzecz. Inna sprawa, ze ile w ciagu doby te dzieci sie nosi? Przeciez wiekszosc czasu homo sapiens pol lezy, tak jak z reszta malpy. Problem w tym, ze nie tak wyglada cywilizacja.
Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
1. mówili, że dziecko potrzebuje swobody i możliwości ruchu. musi się nauczyć ruszać. 2. to, że płaczące dziecko się uspokaja w chuście, nie znaczy że mu dobrze- dziecko ma "umiejętność" wyłączania się (tak samo działa zostawianie dziecka do "wypłakania się, aż uśnie"), przestaje sygnalizować, że mu źle. 3. najbardziej przerażające, ale skrajne- ludzie chodzili godzinami z chustą z martwym dzieckiem, nie zauważając, że przestało oddychać. 4. noszenie dziecka w chuście jest po prostu szkodliwe dla kręgosłupu dorosłego. za duże, za ciężkie, nienaturalne wyginanie się odcinka lędźwiowego itd..

wszystko to też zależy od planowanego czasu noszenia, bo jak to ma być od święta, no to raczej nie zaszkodzi. jak codziennie, po kilka godzin, no to inna sprawa. o szkodliwości na bioderka nikt nic nie wspominał, tu myślę, że luz.

Z tym nie sposob sie nie zgodzic, ale to kwestia tego ILE sie nosi. Ja dlatego kupilam gondole do wozka, bo nie wyobrazam sobie non stop nosic dziecko jak te babki tutaj. Zwlaszcza, ze kregoslup i tak bedzie niezbyt szczesliwy po samej ciazy.
Mnie tylko te powody sklaniaja do zastanawiania ile ci ludzie mysla, ze dziecko sie nosi? Przeciez male dziecko karmi sie co 2h minimum, wiec tak serio wiecej jak godzine go w tej chuscie nie bedziesz trzymac na raz. Dla mnie to droche problemy z dvpy, bo brzmia jakby ludzie chodzili na 15h gorskie wycieczki z noworodkiem
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-16, 19:19   #668
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Co ludzie mają z tymi brzuszkami, zboczenie jakieś

Ja planuje nosić wg potrzeby jak we dwie zaczną ryczeć w tym samym czasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany. Aż poczułam tę bezsilność w obliczu takiego kryzysu... chciałabym mieć dzieci w odstępie 2 lat, więc też mnie to będzie czekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 19:22   #669
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
O rany. Aż poczułam tę bezsilność w obliczu takiego kryzysu... chciałabym mieć dzieci w odstępie 2 lat, więc też mnie to będzie czekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak moja nie ma humoru to też tylko na rękach. Każdy mówi że pierwszy rok z takim odstępem wieku jest bardzo ciężki, ale potem te dzieci się razem bawią i jest dużo łatwiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 19:24   #670
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Jak moja nie ma humoru to też tylko na rękach. Każdy mówi że pierwszy rok z takim odstępem wieku jest bardzo ciężki, ale potem te dzieci się razem bawią i jest dużo łatwiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to tez jest inny element. Sa takie dzieci, ktore inaczej, niz noszone nie pozwalaja sobie byc transportowane. Mojej kolezanki syn jak go polozysz do gondoli, to wyje. Koniec. Jedyny sposob na mobilnosc z dzieckiem to chusta / nosidelko, takze wiesz jak nie wiesz Shiz . To niekoniecznie jest tak, ze to TY wybierzesz, jak dziecko bedzie ehem..transportowane
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 19:27   #671
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
No to tez jest inny element. Sa takie dzieci, ktore inaczej, niz noszone nie pozwalaja sobie byc transportowane. Mojej kolezanki syn jak go polozysz do gondoli, to wyje. Koniec. Jedyny sposob na mobilnosc z dzieckiem to chusta / nosidelko, takze wiesz jak nie wiesz Shiz . To niekoniecznie jest tak, ze to TY wybierzesz, jak dziecko bedzie ehem..transportowane
Na lutówkach była mama której synek nie akceptował wózka ani fotelika samochodowego przez bardzo długi czas. I jak tu gdziekolwiek wyjść. Antyfotelikowe dziecko przeraża mnie najbardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-16, 19:36   #672
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Pożyjemy, zobaczymy... już właściwie niedługo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 20:58   #673
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Pożyjemy, zobaczymy... już właściwie niedługo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Optymistka z Ciebie 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 21:04   #674
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Mi się czasami wydaje że to już a z drugiej strony sierpień to koniec lata .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 21:08   #675
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Mi się czasami wydaje że to już a z drugiej strony sierpień to koniec lata .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja będę rozpakowana w lipcu i dalej jest to dla mnie odległy termin


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 21:24   #676
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
1. mówili, że dziecko potrzebuje swobody i możliwości ruchu. musi się nauczyć ruszać. 2. to, że płaczące dziecko się uspokaja w chuście, nie znaczy że mu dobrze- dziecko ma "umiejętność" wyłączania się (tak samo działa zostawianie dziecka do "wypłakania się, aż uśnie"), przestaje sygnalizować, że mu źle. 3. najbardziej przerażające, ale skrajne- ludzie chodzili godzinami z chustą z martwym dzieckiem, nie zauważając, że przestało oddychać. 4. noszenie dziecka w chuście jest po prostu szkodliwe dla kręgosłupu dorosłego. za duże, za ciężkie, nienaturalne wyginanie się odcinka lędźwiowego itd..

wszystko to też zależy od planowanego czasu noszenia, bo jak to ma być od święta, no to raczej nie zaszkodzi. jak codziennie, po kilka godzin, no to inna sprawa. o szkodliwości na bioderka nikt nic nie wspominał, tu myślę, że luz.

chustonoszenie ma pewnie tyle samo zwolenników, co przeciwników. jak kto woli, nie potępiam ja przeszłam od niechęci, przez zachwyt, do niechęci znowu. umiar na pewno wskazany. aczkolwiek kto wie, czy przy kolejnym dziecku nie będę chciała za wszelką cenę mieć wolnych rąk ;]


Hmmm, wszystko zależy id tego ile to dziecko ma być w chuście.
Ad1- na początku z ta swoboda to różnie bywa, ale spora cześć dzieci lubi być mocno opatulone, w taki kokon, bo czuje się bezpieczniej (no moj dynarski miał), w chuście nie nosi się tego dziecka przecież non stop, a w sumie wszyscy powtarzają ze jest coś takiego jak czwarty trymestr ciąży. Dziecko nie wie ze się urodziło (urodziło się bo dalszy rozwój i wzrost mózgu spowodowałby ze nie dałoby się urodzić ze względu na wielkość głowy) i potrzebuje tulenia, poczucia bezpieczeństwa które miało w brzuchu, czuć bicie serca mamy, a chusta może to zapewnić
Na pewno w chuście łatwiej zapewnić poprawna pozycje kręgosłupa dziecka niż na rękach
Ad2 - tak, dziecko się wyłącza, ale pozytywnie. Wtula się w rodzica i odcina się od nadmiernych bodźców świata zewnetrznego, skupia się na tym co zna, czyli zapachu i rytmie serca mamy lub taty
Ad3 - ciężko skomentować. A jak dziecko jest w łóżeczku lub wózku to łatwiej zauważyć ze coś jest nie tak?
Ad4- dobrze zawiązana chusta odciąża kręgosłup, bo ciężar rozkłada się na całe plecy, nie na ręce. Dodatkowo poprawnie zamiatana chusta wymusza na noszącym zachowanie prawidłowej postawy ciała - w noszeniu na rękach odruchowo wysuwamy do przodu brzuch i biodra
Dziś na szkole rodzenia było spotkanie z certyfikowanym doradca chustonoszenia. Grunt to umieć poprawnie zamotać i dobrać sposób motania pod dziecko, bo nie każde dziecko będzie akceptować czas i sposób motania.
Z synem nie stosowaliśmy, bo miał asymetrię i problem z napięciem mięśniowym. Neurolog i potem fizjo sugerowali ze będzie podatniejszy na wszelkie błędy w wiązaniu i to może pogłębiać asymetrię. Całe szczęście nie był typem wiszącym na matce non stop, wiec dalo radę. Przy drugim dziecku wizja jednoczesnego tulenia malucha i swobodnego choćby układania puzzli ze straszakiem jest kusząca. Myśle ze już po porodzie umówimy się z doradca w domu i będziemy próbować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 21:31   #677
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Ja potrzebuje bo przy półrocznej córce i niemowlaku to pewnie nie wiadomo które uspokajać najpierw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmmm jak to mozliwe corka 6mc i niemowle?

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 21:40   #678
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Hmmm jak to mozliwe corka 6mc i niemowle?

Sent from my E5823 using Tapatalk
Haha cuda się zdarzają. Półtoraroczna miało być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 22:08   #679
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Nie stresuj się, na to są leki. Ja przyjmuję „wspomagacz” na odżywienie dzieci w postaci zastrzyków z heparyny. Szybko zauważony problem czasami równie szybko przestaje być problemem . Trzymam kciuki by było wszystko ok


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez mialas problem z przeplywami?
Dostalas jakies zalecenia oprocz brania zastrzykow?
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-16, 22:47   #680
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Omg szukalam sukienki dla ciezaenych na ebay, i wyskoczylo mi takie cos
Pora isc spac chyba Screenshot_20190416-224451.jpgScreenshot_20190416-224503.jpg

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 23:09   #681
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Tez mialas problem z przeplywami?

Dostalas jakies zalecenia oprocz brania zastrzykow?

Nie, ja mam zespół antyfosfolipidowy spowodowany chorobą autoimmunologiczną. Ale słyszałam gdzieś, ze te same zastrzyki (biorę tez Acard), które ja mam zalecone, przepisywane są również przy podejrzeniu hipotrofii.

https://mamaginekolog.pl/profilaktyk...cylowym-ciazy/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2019-04-16 o 23:11
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 23:31   #682
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Omg szukalam sukienki dla ciezaenych na ebay, i wyskoczylo mi takie cos
Pora isc spac chyba Załącznik 7673034Załącznik 7673035

Sent from my E5823 using Tapatalk
O mamo! Zaluje, ze to widzialam, chyba dzis nie zasne

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Nie, ja mam zespół antyfosfolipidowy spowodowany chorobą autoimmunologiczną. Ale słyszałam gdzieś, ze te same zastrzyki (biorę tez Acard), które ja mam zalecone, przepisywane są również przy podejrzeniu hipotrofii.

https://mamaginekolog.pl/profilaktyk...cylowym-ciazy/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzieki Poczytam.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 00:11   #683
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis sexy BIER bo ci okazja ucieknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 07:42   #684
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Moj kawaler ma 772g.
Za 2 tyg USG do powtorzenia bo cos wyszlo nie tak z przeplywami ale mozliwe, ze to przez to, ze mlody ciagle w ruchu.
Brawo!!!

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Chłopak ma 350g a babeczka 319g Wszystko dobrze Spokojne to... spaly caly czas ale w taki sposób ze lekarz bez problemu wszystko zobaczył Łożyska mam na przedniej ścianie, do tego chlopak jest gdzies głęboko schowany i dlatego ich nie czuje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo!!!

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
U nas powiedzieli ze mozna uzywac kocykow, ale do pasa (tj zeby raczki byly na kocyku.

Kupowalyscie cos takiego ? U nas to polecali do duzego lozeczka
Nie kupowałam i teraz też nie kupię.

Cytat:
Napisane przez zamknieta25 Pokaż wiadomość
Wszystko dobrze wyszło na usg polowkowym. Mala wazy 505g
Ja też na samym początku wyznaje zasade ze w lozeczku tylko dziecko

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
Duża panna
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 07:44   #685
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Omg szukalam sukienki dla ciezaenych na ebay, i wyskoczylo mi takie cos
Pora isc spac chyba Załącznik 7673034Załącznik 7673035

Sent from my E5823 using Tapatalk
ahahah dobre myślałam, że to mężczyzna wogóle

A ja jestem na obciążeniu glukozą. Po 1 pobraniu. 9:10 kolejne i po 10 trzecie
Dobrze ze miałam pół cytryny to nawet smaczna ta lemoniada była. Siedze na patio to chociaz tyle, ze swieze powietrze .. i chyba zaczyna mi sie mały wiatrak w głowie
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 07:51   #686
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
No co ty! To bardzo ciekawe co powiedziałaś. A przecież wszystkie babcie zawsze krzyczą że bez czapki.

U nas będzie Maya . Mój tż chyba też już się poddał i zaakceptował to imię. Jeszcze mi w głowie Aurora siedzi ale chyba jednak Maya

Wysłane z [/LIST]om/byo?rid=73630]aplikacji Forum Wizaz

Fajny wybór W najbliższej rodzinie jest mała Maja i jest cudowną dziewczynką

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny! W życiu bym na to nie wpadła, moja siostra zakłada czapkę po kąpieli, tak jej kazali w szpitalu. Sama tez chciałam tak robić, ale skutecznie mnie od tego odwiodłyście


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tam będę czapkowała dziecko po kąpaniu.
Ja w zimę sama nie lubię w mokrych włosach chodzić bo mi zimno mimo centralnego.

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie sa wasze brzuchy?
Nie chodzi o wielkosc a twardosc.
Moj wiekszosc czasu jest mega twardosc, naprawde ja czuje ze skora jest bardzo napieta jakby miala peknac zaraz. I Nie sa to wzdecia ani inne takie.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Mój jest twardy napompowany. Zauważyłam u siebie te słynne twardnienia po większym wysiłku.
Mam też 1 chamski, długi, gruby rozstęp. Myślałam, że to może żyła bo ten mój brzuch to też ostro żylasty się zrobił.Wydaje mi się, że jest też dużo takich małych rozlanych kropek jakby zaczęły się tworzyć nowe rozstępy ale może to jednak odciski od bluzki..

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
hahah... dzisiaj wchodząc do windy, zauważyłam w lusterku, że najpierw wchodzi brzuch, następnie cycki, a dopiero później reszta mnie


patrzcie jakie cudowne kombinezony LINK. przy jakim rozmiarze bobas zostaje na "dłużej" ? 62? 68? to jakieś 3-6 miesięcy?
Śliczne ale mega drogie Dłużej jest w 68 ale to zależy od bobasa bo może szybko przykoksić.
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 07:56   #687
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis!!!!!! Dlaczego mi to zrobiłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:06   #688
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Dzis w taki sposob mowie w pracy

Sent from my E5823 using Tapatalk

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dzis w taki sposob mowie w pracy

Sent from my E5823 using Tapatalk
Doopa zdjecie sie nie zalacza

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:13   #689
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis, bier kiecke! Toż to najnowszy hit mody!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:13   #690
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Dzisiaj mam połówkowe. Travis Ty chyba feż? Trzymam kciuki😄
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.