Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-09, 14:00   #1651
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
To może kwestia regionu? Bo dwie znajome pary ostatnio organizowały i tylko fotografom płacą później

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
raczej nie. jestem na etapie organizacji i podczytuję grupy ślubne z różnych rejonów Polski. mało kto płaci np za salę przed imprezą. zwłaszcza, że bardzo często np napoje liczone są wg faktycznego zużycia. alkohol tak samo. za fotografa płaci się przy obiorze zdjęć. mój zespołom też bezpieczniej płacić po - zwłaszcza jeśli nie mają zapisu, że nie piją na weselu (tak, nadal sie to zdarza).
a przecież sala i jedzenie to jest zazwyczaj co najmniej jakieś 75% kosztów
W Łódzkiem płaci się przed, a napoje są zazwyczaj już wliczone w cenę, tak samo jak tort, ciasta. Alkohol kupujesz swój i nikt nie wylicza zużycia.
Fotograf i muzyka tylko po lub częściowo przed.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:02   #1652
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W Łódzkiem płaci się przed, a napoje są zazwyczaj już wliczone w cenę, tak samo jak tort, ciasta. Alkohol kupujesz swój i nikt nie wylicza zużycia.

Fotograf i muzyka tylko po lub częściowo przed.
A to właśnie ja z łódzkiego i te dwie pary też więc może dlatego byłam przekonana, że tak tak dziala

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:02   #1653
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A jak się okaże, że impreza wyszła drożej niż się spodziewali, w sensie kasa z kopert była mniejsza niż myśleli i muszą dołożyć więcej ze swoich a nie mają? To co wtedy? Kredyt? Bo rachunek opłacić trzeba. Poważnie teraz pytam. Ja bym wolała zapłacić przed i mieć w głowy.
no ale co się może okazać? podpisuje się przecież umowy gdzie wskazane są konkretne ceny i kwoty. to nie jest tak że po weselu się dowiadujesz że masz zapłacić 50000 zł, a umawiałaś się na 20000 zł.
przed weselem wiadomo ile zapłacisz mniej wiecej. potem się domyka koszta np zużycia napojów. ale to też wiesz ile mniej więcej wyjdzie.

no i nigdzie nie napisałam, że się polega na kasie z kopert i jak sie okaże, że się dostało nie wiem 10 000 zł zamiast oczekiwanych 50 000 zł to kredyt.
pieniądze na pokrycie wszystkiego tak czy tak trzeba mieć. ale niekoniecznie w gotówce w ręce, a np w postaci lokaty, którą można rozbić w tym momencie. a jeśli się okaże, że z kopert wystarczy to fajnie - lokata zostaje.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:03   #1654
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W Łódzkiem płaci się przed, a napoje są zazwyczaj już wliczone w cenę, tak samo jak tort, ciasta. Alkohol kupujesz swój i nikt nie wylicza zużycia.
Fotograf i muzyka tylko po lub częściowo przed.
To zależy od lokalu.
Jeśli kupujesz swój, to są 2 opcje. Albo się nie wtrącają i nie płacisz za to. Albo płacisz "korkowe" za obsługę alkoholu i wtedy biorą np. 5-10 zł za każdą otwartą butelkę - to ma zniechęcić do kupna wlasnego alkoholu.
I to prowadzi to opcji nr 3 - nie kupujesz własnego alkoholu i lokal zapewnia alkohol.

W bliskim otoczeniu spotkałam się ze wszystkimi tymi przypadkami na weselach.

Też z łódzkiego wszystko.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:03   #1655
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W Łódzkiem płaci się przed, a napoje są zazwyczaj już wliczone w cenę, tak samo jak tort, ciasta. Alkohol kupujesz swój i nikt nie wylicza zużycia.
Fotograf i muzyka tylko po lub częściowo przed.
wszędzie w tym łódzkim tak jest? gwarantuję Ci, że nie

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2019-10-09 o 14:05
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:10   #1656
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wszędzie w tym łódzkim tak jest? gwarantuję Ci, że nie
Tyle sal co obdzwoniłam to tylko 1 chciała korkowe, ale nikt nie zgodziłby się na płacenie za imprezę po jej zakończeniu

Wiesz ile płacisz i co za to masz i wszyscy są zadowoleni. Stać Cię to robisz imprezę, a jak nie to szukasz czegoś na własną kieszeń.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:16   #1657
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Tyle sal co obdzwoniłam to tylko 1 chciała korkowe, ale nikt nie zgodziłby się na płacenie za imprezę po jej zakończeniu

Wiesz ile płacisz i co za to masz i wszyscy są zadowoleni. Stać Cię to robisz imprezę, a jak nie to szukasz czegoś na własną kieszeń.
ja brałam pod uwagę całą małopolskę i podkarpacie. obdzwoniłam dziesiątki sal. wszędzie korkowe lub alkohol od nich wg zużycia, prawie wszędzie napoje butelkowane wg zużycia, ciasto różnie. w co najmniej połowie szwedzkie stoły wg zużycia. jakieś drink bary, słodkie stoły itd tak samo.

większość sal, które wymagały pełnej płatności przed weselem miały sporo średnio dobrych opinii w internecie - głównie dotyczące tego, że było zapłacone, to obsługa miała wywalone.

i nie mówię o jakiś x lat temu, a rozmowach wiosną tego roku.



przed weselem płaci się zaliczki i część kosztów. zazwyczaj w sumie 30%. reszta w poniedziałek po weselu

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2019-10-09 o 14:18
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 14:20   #1658
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja brałam pod uwagę całą małopolskę i podkarpacie. obdzwoniłam dziesiątki sal. wszędzie korkowe lub alkohol od nich wg zużycia, prawie wszędzie napoje butelkowane wg zużycia, ciasto różnie. w co najmniej połowie szwedzkie stoły wg zużycia. jakieś drink bary, słodkie stoły itd tak samo.

większość sal, które wymagały pełnej płatności przed weselem miały sporo średnio dobrych opinii w internecie - głównie dotyczące tego, że było zapłacone, to obsługa miała wywalone.

i nie mówię o jakiś x lat temu, a rozmowach wiosną tego roku.



przed weselem płaci się zaliczki i część kosztów. zazwyczaj w sumie 30%. reszta w poniedziałek po weselu
Ja mówię o rozmowach również późną wiosną tego roku, w innych regionach nie miałam udziału w rozmowach okołoweselnych. Błędnie przyjęłam, że płatność wszystkiego wcześniej to normalka, więc tutaj się kajam

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:29   #1659
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Ja mówię o rozmowach również późną wiosną tego roku, w innych regionach nie miałam udziału w rozmowach okołoweselnych. Błędnie przyjęłam, że płatność wszystkiego wcześniej to normalka, więc tutaj się kajam

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
ja jestem zaskoczona, bo czytam grupy ślubne z całej Polski. i wszędzie piszą o płatnościach po weselu, dziwne więc że mamy aż tak odmienne doświadczenia.

w każdym razie... to nie ma znaczenia czy płatność jest przed czy po. pieniądze na ten cel trzeba mieć.
płatność po daje tylko ten komfort że np ja właśnie planuję przeznaczyć prezenty na spłatę, a potem rozbijać lokaty wg tego ile będę jeszcze potrzebować.
i nie, nie jest to żerowanie na gościach. jeśli nikt mi nie przyniesie nic, to nadal będzie mnie stać na wesele

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2019-10-09 o 14:30
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:33   #1660
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
i nie, nie jest to żerowanie na gościach. jeśli nikt mi nie przyniesie nic, to nadal będzie mnie stać na wesele
Jeśli nie oczekujesz, że się spłaci z kopert, nie nastawiasz się na konkretne kwoty i nie uważasz, że goście już teraz mają odkładać i nie miałabyś problemu, gdyby nikt nie dał ci pieniędzy, to nikt tak nie twierdzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:33   #1661
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Nie rozumiem trochę tej dyskusji. Tak się już przyjęło, że jest impreza - jest i prezent. Czy to ślub, czy chrzciny, czy komunia. Pieniądze to często najprostsze rozwiązanie, ale też najlepsze. Gość się nie zastanawia 3 tygodnie nad kolorem ręcznika, a organizator się nie zastanawia co ma z kolejnym nietrafionym prezentem zrobić. Żeby było bardziej personalnie i mniej "na odwal się" można dołączyć kartkę z napisanymi od serca życzeniami. Sama tak robię i mam nadzieję, że widać włożone w to serce, aczkolwiek zdaję sobie sprawę że nie wszystkich to zadowoli, bo już tu czytałam że niektórzy na kartki w ogóle nie zwracają uwagi, a wręcz je wyrzucają bez żalu.

To ile się do tej koperty włoży to jest naprawdę sprawa drugorzędna. Bo raz, nie interesują mnie oczekiwania innych w stosunku do mojej koperty, a dwa, jeśli mam fantazję dać 500 zł na chrzest to też mogę. Nie rozkminiam też tego czy ktoś mnie zaprosił dla hajsu czy dlatego że tak wypada, bo skąd mogę to wiedzieć? Jestem bardzo daleka od przypisywania ludziom za każdym razem gdy mi się coś nie zgadza złych intencji i dzięki temu żyje mi się, mam wrażenie, łatwiej.

I czy serio chcemy każdego za wszelką cenę zadowolić? Tak się nie da. Trudno mieć pretensje do ludzi, że nie czytają innym w myślach i postępują zgodnie ze swoimi najlepszymi intencjami (jedni dają prezent, drudzy kopertę). Co kto z tym później zrobi to już jego brocha i jego sumienie, ale czy ja powinnam się tym przejmować?

Nawet jeżeli widać, że ktoś kupił tę kartkę na ostatni moment czy filiżankę w kiosku pod kościołem na 5 minut przed uroczystością, to też zgodnie ze swoim sumieniem nie poświęcam temu zbyt wiele czasu i nie rozpuszczam po rodzinie, że ktoś jest nieogarnięty bo takie postępowanie jest dla mnie zwyczajnie nieprzyzwoite.

Jeszcze jedna rzecz mnie zdziwiła, ktoś wyżej był zdumiony że można liczyć pieniądze z kopert. No nie wiem, ja już tak mam że liczę ile mam pieniędzy, zwyczajnie żeby wiedzieć ile mogę wydać, ale też żeby mnie wpłatomat potem nie zrobił w balona i nie pominął bzdurnych dwóch stówek przy aktualizowaniu stanu mojego konta. Co się czasem przecież zdarza. Logicznym następstwem tego jest zdobycie wiedzy czy się dana impreza zwróciła czy nie, bo siłą rzeczy wiem ile na nią wydałam. To nie jest skomplikowana matematyka i wynik nasuwa się sam. Serio jestem jakąś sknerą i gburem bo wiem ile miałam przed imprezą i wiem ile mam po imprezie?
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 14:47   #1662
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
(...) Serio jestem jakąś sknerą i gburem bo wiem ile miałam przed imprezą i wiem ile mam po imprezie?
tak okazuje się, że niestety tak

a tak na poważnie, to zgadzam się z wszystkim co napisałaś.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 14:48   #1663
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeśli nie oczekujesz, że się spłaci z kopert, nie nastawiasz się na konkretne kwoty i nie uważasz, że goście już teraz mają odkładać i nie miałabyś problemu, gdyby nikt nie dał ci pieniędzy, to nikt tak nie twierdzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet nie piszę własnej odpowiedzi, bo Limonka podsumowała to, co myślę.
Ja sama oczywiście daję chętnie prezenty i staram się, by moja obecność tam się zwróciła, ALE nigdy nikt nie dał mi odczuć, że tego ode mnie wymaga lub oczekuje.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 15:02   #1664
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87236046]Naprawdę nie widzisz różnicy w odłożeniu 300zł przez parę w 9 miesięcy a odłożeniu kilku tysięcy przez parę w 9 miesięcy? No ja widzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Ale dlaczego miałabym odkładać tyle czasu na czyjeś dziecko, zamiast np. Przeznaczyć tę kasę na urlop lub cokolwiek innego? Już pomijając, że tyle miesięcy wcześniej nie wiedziałabym nawet, że na te chrzciny zostanę zaproszona. Ani że w ogóle chrzciny będą.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87235950]Słuchaj, ja nie piszę o bezdomnych spod mostu tylko o rodzinie.
I owszem, myślę, że dorośli pracujący ludzie nie mają problemu z odłożeniem 500zł na wesele w zaplanowanym terminie, o którym dowiadują się często zaraz po rezerwacji sali - czyli średnio 2 lata wcześniej przy okazji nawet jakichś innych spotkań. U mnie zaproszenia są tylko formalnością, bo o ślubach się wie o wiele wcześniej. Zaproszenie jest po to, aby wiedzieć w jakim kościele i w jakiej sali i o której godzinie. Tyle.
Nie sztuką jest również odgadnąć, że jak się urodziło dziecko w rodzinie to niebawem będzie chrzest, a jak ma te 8 czy 9 lat to komunia. A jak nie będzie tych imprez to kasa zostanie w kieszeni.
O jakich ty terminach piszesz to ja nie mam pojęcia. Może właśnie od tych dalekich znajomych z rodziny co to się X lat nie odzywają i miesiąc przed ślubem się dowiadujesz że w ogóle jakiś ślub będzie.
U mnie w rodzinie się spotyka i rozmawia. Nie wiem jak u Ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Ale jak ktoś ma dużą rodzinę, to na takie imprezy też chodzi częściej, więc nie ma 2 lat na zbieranie na jeden ślub. Znam jedna osobę, która już chyba że trzy lata co miesiąc odkłada na koperty, bo ciągle na takie okazje.
A koperty to też nie jest cały koszt po stronie gościa, bo trzeba się jeszcze w coś ubrać i jakoś dojechać. I czasem gdzieś spać.
Poza tym dlaczego mnie powinno interesować, ile młodzi wydadzą na wesele? Jak dla mnie to równie dobrze mogliby zrobić kameralnego grilla w ogródku, a nie jakiś bal na setki ludzi z fotobudką, kamerzystą i innymi niepotrzebnymi elementami.
Nie wierzę też, że przy weselu na 200 ludzi wszyscy są tacy bliscy. Jak kogoś nie stać, to niech nie robi.
Chociaż też znam taką osobę, która zarabia najniższą krajową, planowała wesele, na które "40 tysięcy nie wystarczy", po którym (a chyba w sumie nawet przed) kupiła ośmiopokojowy dom





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 15:10   #1665
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Noane, ale wiesz, że nie musisz nic odkładać jeśli wolisz jechać na wakacje zamiast dać prezent bliskim Ci osobom. ba... nawet iść na wesele nie musisz. możesz też iść i nic nie dać i zapewne nikt Cię z imprezy nie wyrzuci.
trochę tak brzmisz, jakby ktoś miał stać nad Tobą z batem i patrzeć czy odkładasz te pieniądze czy nie.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 15:46   #1666
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Aż strach pomyśleć, co by było, gdybym miała powiedzmy 4 dzieci w rodzinie w jednym roku. Mini urlop by mi się z ich prezentów zrobił.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:13   #1667
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W bogatym kraju rozsądni ludzie też tak pieniędzmi nie szastają.
Bardzo dobrze ma się rynek używek artykułów dziecięcych, coś czego chyba rodzice małych dzieci się w Polsce czasem wstydzą
Prezenty na różne okazje są raczej symboliczne.
Ja myślę że rynek używek ma się w Polsce bardzo dobrze.
Ja np chciałam kupić ładna matę dziecku ale kosztowała kupę kasy w stylu 400 czy więcej. Więc kupiłam używana za 250. Sprzedałam ja potem chyba za 220.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:14   #1668
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Za wszystko, co weselne płaciliśmy przed ślubem. Wyjątkiem był fotograf, a tak restauracja, dj, samochód, kwiaciarnia wszyscy chcieli pieniądze przed imprezą. Dlatego na koperty nie liczyliśmy w ogóle i ani złotówka z kopert nie poszła na spłacenie wesela. Zatem nie wszyscy po cichu liczą, że sobie z kopert opłacą jakąś część wesela.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:16   #1669
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja myślę że rynek używek ma się w Polsce bardzo dobrze.
Ja np chciałam kupić ładna matę dziecku ale kosztowała kupę kasy w stylu 400 czy więcej. Więc kupiłam używana za 250. Sprzedałam ja potem chyba za 220.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łeee, myślałam, że rozmawiamy o innych używkach i szykowałam się na ożywioną dyskusję

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-09, 16:16   #1670
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wesele dużo kosztuje i że to jest ogromny wydatek dla młodych.
Nie. Ogromny wydatek to są pierdoły, które sobie wymyślili młodzi. Ja za sam obiad dla 40 osób place 2400 zł. Taka kwotę można odłożyć z palcem w nosie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:17   #1671
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Są też rodziny, w których tradycyjnie rodzice organizują dzieciom ślub, wtedy sala jest po stronie rodziny panny młodej, a alkohol i inne duperele po stronie rodziny pana młodego.
Nie wnikam już w to, czy to słuszne czy nie, ale w takich wypadkach też cały hajs idzie do młodych.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:19   #1672
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie. Ogromny wydatek to są pierdoły, które sobie wymyślili młodzi. Ja za sam obiad dla 40 osób place 2400 zł. Taka kwotę można odłożyć z palcem w nosie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
nie wiem skąd Twoje lekceważące podejście. to że Ty chcesz mieć obiad dla 40 osób, nie jest w niczym lepsze od tego, że ktoś robi wesele na 100 ludzi z całonocną zabawą.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:20   #1673
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wiem skąd Twoje lekceważące podejście. to że Ty chcesz mieć obiad dla 40 osób, nie jest w niczym lepsze od tego, że ktoś robi wesele na 100 ludzi z całonocną zabawą.
No ale to trzeba mierzyć zamiary na siły, a nie zastaw się a postaw się, najwyżej się z kopert spłaci.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:23   #1674
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87236700]Są też rodziny, w których tradycyjnie rodzice organizują dzieciom ślub, wtedy sala jest po stronie rodziny panny młodej, a alkohol i inne duperele po stronie rodziny pana młodego.
Nie wnikam już w to, czy to słuszne czy nie, ale w takich wypadkach też cały hajs idzie do młodych.[/QUOTE]

coraz rzadziej chyba. ja osobiście w życiu nie zgodziłabym się na coś takiego. no i wtedy, jeśli ktoś ma więcej niż 1 dziecko to już chyba tylko kredyty wchodzą w grę. albo odmawianie sobie wszystkiego przez całe życie, żeby na wesela zarobić. mówię oczywiście o przeciętnym Polaku który nie ma na wydanie 30 tys. tak ooo lekką ręką

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87236705]No ale to trzeba mierzyć zamiary na siły, a nie zastaw się a postaw się, najwyżej się z kopert spłaci.[/QUOTE]

już pisałam. to że ktoś zamierza spłacić część wesela z kopert wcale nie musi oznaczać, ze go na to wesele nie stac
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:25   #1675
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wiem skąd Twoje lekceważące podejście. to że Ty chcesz mieć obiad dla 40 osób, nie jest w niczym lepsze od tego, że ktoś robi wesele na 100 ludzi z całonocną zabawą.
No nie jest. O ile jest gotowy za nie zapłacić sam.

Żenujące jest oczekiwanie, że ktoś coś da, po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:28   #1676
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja myślę że rynek używek ma się w Polsce bardzo dobrze.
Ja np chciałam kupić ładna matę dziecku ale kosztowała kupę kasy w stylu 400 czy więcej. Więc kupiłam używana za 250. Sprzedałam ja potem chyba za 220.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupując nowe rzeczy się najwięcej traci.
Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Łeee, myślałam, że rozmawiamy o innych używkach i szykowałam się na ożywioną dyskusję

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Masz na myśli kawę
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:31   #1677
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Kupując nowe rzeczy się najwięcej traci.



Masz na myśli kawę
Chociażby kawę. Albo herbatę

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:33   #1678
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87236064]Mnie rozwala to podejście, że musi się zwrócić za talerzyk. A jak para ma pomysł na weselicho w zamku albo pałacu, gdzie talerzyk kosztuje tysiąc złotych, to też każdy gość ma wyskakiwać z takiej kasy?

Ogólnie cały ten biznes ślubny przyjął w tym kraju absurdalną formę. Młodzi w wielu przypadkach wymyślają sobie cuda wianki i myślą, że otoczenie im to zasponsoruje. I rozumiem, że zawsze liczy się na to, że jakaś gotówka wpadnie i choć część wydatków się zwróci. Nie ma w tym nic złego, ale już jakieś sprawdzanie kopert, kto ile dał, zapisywanie, obgadywanie i ogólnie oczekiwanie, że będzie to minimum! tyle a tyle, jest chamstwem i buractwem. Nie da się tego w żaden sposób obronić.[/QUOTE]


Prawda. Ja w ogóle jestem oderwana od rzeczywistości, ale serio wolałabym jechać za tę kasę, którą trzeba wywalić na średnio wielkie i średnio bogate wesele na jakieś Malediwy czy bóg jeden wie gdzie. A tym bardziej żal mi tych biednych rodziców, którzy biorą kredyty z takiej okazji... A wszystko po to, by i jedna strona (goście) i druga (para młoda) tak naprawdę robili coś "wbrew sobie" bo inaczej "co ludzie powiedzą" - już się nasłuchałam o tym, że ktoś chciał by wesele wyglądało inaczej, ale przecież no jak to tak, wujek Mietek będzie skwaszony a babcia Halinka rozżalona. Dla mnie to jest naprawdę słabe.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 16:46   #1679
Tequila222
Raczkowanie
 
Avatar Tequila222
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 128
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Weselach często na kredyt, o czym można się dowiedzieć z wizażu ( bo nie słyszałam o tym w realu ).
Ja pracowałam w banku w windykacji i powiem, że wesele to jest pikuś. Ludzie kupują pełno pierdół na kredyt np w Media Markt na prostownice, drogi ekspres do kawy, x boxa a potem jak przychodzi do płacenia raty to...hmmm zmieniają numer telefonu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tequila222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 17:19   #1680
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
i poważnie wolałabyś dostać szampon który Ci mega wysusza włosy i żel pod prysznic o zapachu którego nie znosisz i jeszcze mówiłabyś że sie super z niego cieszysz zamiast nie wiem... karty podarunkowej na 50 zł?
(...)
Tak, serio. Szamponu użyłabym jako żelu pod prysznic lub płynu do prania bluzek. Nie mam z tym problemu. Nigdy nie dostałam bardzo nietrafionego kosmetyku, bo powtórzę: nie zapraszam przypadkowych osób, tylko ludzi którzy mnie znają i nawet jeżeli nie są czegoś pewno, to dopytają lub zapytają po cichu np. moją siostrę. I serio serio wolę nawet mniej trafiony kosmetyk, niż kasę. I nie zmieniaj nagle z pieniędzy na kartę podarunkową. Karta podarunkowa to jednak co innego, niż pieniądze bo to np. może to być karta do ulubionego sklepu - to już jest jakiś osobisty akcent. Ale i tak wolę dostać konkretny prezent.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jeśli nie oczekujesz, że się spłaci z kopert, nie nastawiasz się na konkretne kwoty i nie uważasz, że goście już teraz mają odkładać i nie miałabyś problemu, gdyby nikt nie dał ci pieniędzy, to nikt tak nie twierdzi.
Amen.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 12:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.