Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-26, 17:37   #511
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez BlackSheWolf Pokaż wiadomość
wiem, wiem ale ginekolog mi mówiła, że te tabletki mają inny skład i najmniej obciążają naczynia krwionośne. U mnie ich pękanie spowodowane jest w dużym stopniu genetyką (mama, babcia). I zaciekawił mnie ten fakt.

A jak polecacie zmienić tabletki. Skończyć kontracept i od razu wziąć Orlifique. Czy zrobić przerwę 7 dniową i dopiero ?
Mozesz zrobic przerwe lub nie - jak Ci wygodniej.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 18:18   #512
BlackSheWolf
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 523
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

ok, to zrobię przerwę może organizm to lepiej zaakceptuje. 4.5 roku na Kontracepcie, teraz zmiana. Trochę się boję
__________________

BlackSheWolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 13:58   #513
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, mam pytanko. Biore czwate opakowanie jednoskladnikowych tabletek. Bierze sie je 28 dni i nie ma przerwy. Ostatnio mialam sluz z krwia przez ok 2 dni w terminie kiedy miala byc miesiaczka. Czy to mozna uznac za miesiaczke? Czy to moze tak byc ze miesiaczka zaniknie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 11:32   #514
Diavolin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, przy stosowaniu tabletek anty, cierpię na jeszcze gorszą suchość pochwy niż to było dotychczas ;/ Czytałam ze olej z wiesiołka powoduje, że sluzu jest więcej,ale tego przy owulacji, a my stosujące antykoncepcje nie mamy przecież sluzu płodnego wiec nie wiem czy jest sens aby go brac?? Macie jakies sposoby, pomagające w nawilżaniu? Oprócz lubrykantów
Diavolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 18:27   #515
BlackSheWolf
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 523
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Diavolin Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przy stosowaniu tabletek anty, cierpię na jeszcze gorszą suchość pochwy niż to było dotychczas ;/ Czytałam ze olej z wiesiołka powoduje, że sluzu jest więcej,ale tego przy owulacji, a my stosujące antykoncepcje nie mamy przecież sluzu płodnego wiec nie wiem czy jest sens aby go brac?? Macie jakies sposoby, pomagające w nawilżaniu? Oprócz lubrykantów
ja polecam HydroVag
__________________

BlackSheWolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 15:49   #516
jrsc5
Przyczajenie
 
Avatar jrsc5
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny,

Biore naraye nieco dluzej niz rok. Skonczylam opakowanie dzisiaj, jednak juz wczoraj zaczelam plamic, dzisiaj juz mam wrazenie jakby na dobre rozkrecalo sie krwawienie. Dostaje je normalnie dopiero we wtorek. Wzielam na pewno wszystkie tabletki i nie obnizylam skutecznosci. Czy mogl ta to wplynac duzy stres ktory przechodzilam w tym miesiacu oraz przeziebienie? Martwi mnie to krwawienie przed odstawieniem czy powinnam sie martwic ciaza?
jrsc5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 16:35   #517
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez jrsc5 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Biore naraye nieco dluzej niz rok. Skonczylam opakowanie dzisiaj, jednak juz wczoraj zaczelam plamic, dzisiaj juz mam wrazenie jakby na dobre rozkrecalo sie krwawienie. Dostaje je normalnie dopiero we wtorek. Wzielam na pewno wszystkie tabletki i nie obnizylam skutecznosci. Czy mogl ta to wplynac duzy stres ktory przechodzilam w tym miesiacu oraz przeziebienie? Martwi mnie to krwawienie przed odstawieniem czy powinnam sie martwic ciaza?
Nie, nie jestes w ciazy. Takie plamienia sie zdarzaja.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-04, 16:49   #518
SophieElis
Przyczajenie
 
Avatar SophieElis
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 22
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kobiety drogie, proszę pomóżcie mi uspokoić mysli, bo zaraz zwariuje. Z gory zaznaczam, ze pisze z telefonu wiec przepraszam za ewentualne błędy, ale moja klawiatura jest strasznie niewygodna. Skonczylam dzisiaj pierwszy blister Lesinelle (bralam je juz jakis czas temu, teraz znowu zaczelam przyjmować tabsy) ale boję się o możliwość wpadki i chcialabym abyscie mi powiedzialy czy moje obawy są uzasadnione czy nie. Otoz od poczatku blistra po standardowym okresie przyszlo plaminie które ciągnęło sie dosyc dlugo (w moim przypadku to normalne, zawsze przy pierwszym blistrze tak mialam) ale tak do mnjej wiecej polowy drugiego tygodnia stosowania tabletek zdarzylo sie kilka rzeczy:

1. Bylam chora i przyjmkwalam paracetamol w postavi gripexu hot max(chociaz dawki maksymalnej nie przekroczylam)

2. Czasami z kilkuminutowa roznicą po wzięciu tabletki bralam validol (ogromny stres w pracy mialam w styczniu) ale na zadnej stronie czy ulotce obu lekow nie znalazlam informacji, ze kolidowalby z tabletkami

3. Chyba najbardziej martwiacy mnie punkt. Jako godzine przyjęcia tabletki przyjelam 14. Niestety pod natlokiem stresu i obowiązków w pracy ta godzina przesunela mi sie do 23 ktoregos dnia. I tutaj boje sie, ze tabsy mogly przestac dzialac, chociaz na ulotce jest napisane, ze tabletka dziala nawet do 12 godzinnej roznicy w przyjmowaniu. A tutaj roznica wynosila 8 h. Nie wiem czy to nie za długo. Natomiast moj partner skonczyl we mnie raz, 12 dnia przyjmowania tabletek czyli wtedy kiedy i bylo to rozchwianie w godzinach i kiedy lykalam validol. Dodatkowo, dokladnie dzien po tym przestalam plamic i nie wiem czy to ma z tym zwiazek.

Niby mam argumenty, ze w ciazy nie jestem ale zaczelam schizowac nie na zarty i mysle juz o teście 😢😢😢 buziaki!
SophieElis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 16:58   #519
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SophieElis Pokaż wiadomość
Kobiety drogie, proszę pomóżcie mi uspokoić mysli, bo zaraz zwariuje. Z gory zaznaczam, ze pisze z telefonu wiec przepraszam za ewentualne błędy, ale moja klawiatura jest strasznie niewygodna. Skonczylam dzisiaj pierwszy blister Lesinelle (bralam je juz jakis czas temu, teraz znowu zaczelam przyjmować tabsy) ale boję się o możliwość wpadki i chcialabym abyscie mi powiedzialy czy moje obawy są uzasadnione czy nie. Otoz od poczatku blistra po standardowym okresie przyszlo plaminie które ciągnęło sie dosyc dlugo (w moim przypadku to normalne, zawsze przy pierwszym blistrze tak mialam) ale tak do mnjej wiecej polowy drugiego tygodnia stosowania tabletek zdarzylo sie kilka rzeczy:

1. Bylam chora i przyjmkwalam paracetamol w postavi gripexu hot max(chociaz dawki maksymalnej nie przekroczylam)

2. Czasami z kilkuminutowa roznicą po wzięciu tabletki bralam validol (ogromny stres w pracy mialam w styczniu) ale na zadnej stronie czy ulotce obu lekow nie znalazlam informacji, ze kolidowalby z tabletkami

3. Chyba najbardziej martwiacy mnie punkt. Jako godzine przyjęcia tabletki przyjelam 14. Niestety pod natlokiem stresu i obowiązków w pracy ta godzina przesunela mi sie do 23 ktoregos dnia. I tutaj boje sie, ze tabsy mogly przestac dzialac, chociaz na ulotce jest napisane, ze tabletka dziala nawet do 12 godzinnej roznicy w przyjmowaniu. A tutaj roznica wynosila 8 h. Nie wiem czy to nie za długo. Natomiast moj partner skonczyl we mnie raz, 12 dnia przyjmowania tabletek czyli wtedy kiedy i bylo to rozchwianie w godzinach i kiedy lykalam validol. Dodatkowo, dokladnie dzien po tym przestalam plamic i nie wiem czy to ma z tym zwiazek.

Niby mam argumenty, ze w ciazy nie jestem ale zaczelam schizowac nie na zarty i mysle juz o teście 😢😢😢 buziaki!
Nie jestes w ciazy. Skoro w ulotce jest napisane, ze przyjecie w ciagu 12h jest bezpieczne, to dlaczego sobie wkrecasz, ze nie?

Chcesz to zrob test, ale bedzie on negatywny.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 17:04   #520
SophieElis
Przyczajenie
 
Avatar SophieElis
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 22
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wkręcam, bo na prawdę nie mogę teraz mieć juniora/ki i im dluzej mysle o tym co bylo tyle widze mozliwosci owulacji
SophieElis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 17:44   #521
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SophieElis Pokaż wiadomość
Wkręcam, bo na prawdę nie mogę teraz mieć juniora/ki i im dluzej mysle o tym co bylo tyle widze mozliwosci owulacji
Ja nie widze zadnej mozliwosci .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 10:51   #522
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, wczoraj pierwszy raz pozwoliłam partnerowi być we bez dodatkowego zabezpieczenia, nie doszedł we mnie. To był pierwszy dzień przerwy pomiędzy blistrami. Nie ma zagrożenia?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 11:37   #523
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wczoraj pierwszy raz pozwoliłam partnerowi być we bez dodatkowego zabezpieczenia, nie doszedł we mnie. To był pierwszy dzień przerwy pomiędzy blistrami. Nie ma zagrożenia?
Nie, bez przesady.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 21:50   #524
mazdrajka
Rozeznanie
 
Avatar mazdrajka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 721
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny mam do Was pytanie.
Pominęłam 2 tabletki KONTRACEPT pod rząd (13stej - niedziela oraz 14stej- poniedziełek).
Jak tylko się zorientowałam, we wtorek wzięłam 2 zaległe + wtorkową.

Od tej pory do końca blistra stosuje dodatkową metodę antykoncepcji.

Moje pytanie:
Czy po dokończeniu obecnego blistra powinnam zrobić przerwę 7 dniową i stosować nowy blister, czy może powinnam zacząć brać nowy blister od pierwszego dnia krwawienia?

Edytowane przez mazdrajka
Czas edycji: 2017-02-05 o 21:56
mazdrajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 10:14   #525
Miuvanna
Raczkowanie
 
Avatar Miuvanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny

Mam problem z kłuciem lewego jajnika. Od ponad roku biorę Ovulastan, do tej pory wszystko było dobrze, zero skutków ubocznych. Pod koniec poprzedniego opakowania (5 tabletek do końca blistra), miałam jednodniowy ból brzucha po lewej stronie i śluz z takimi nitkami krwi. Następnego dnia już przeszło. Zrobiłam przerwę 7 dniową jak trzeba, krewienie miałam silniejsze niż zwykle. Od końca krwawienia (5 dni) jednak pobolewa mnie nadal lewa strona brzucha, jest to lekkie kłucie, nie muszę brać środków przeciwbólowych, ale jednak się martwię. Zapisałam się już na USG ginekologiczne na 22 lutego i czekam na wolny termin do mojej ginekolog.
Cytologię robiłam we wrześniu- wszystko dobrze. Przy okazji usg jam brzusznych miałam sprawdzoną macicę i jajniki (też we wrześniu) i również wszystko ok.

Wiadomo, podstawa to konsultacja z lekarzem, na którą już jestem umówiona, ale do tego czasu będę siedzieć i się zamartwiać pewnie.
Może więc któraś z Was miała coś podobnego?
Miuvanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 13:43   #526
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Może ktoś bierze/brał/wlasnie odstawil sidretelle 30?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 21:07   #527
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam podobny problem co wyżej. Ostatnie krwawienie było dość delikatne i mniej bolesne natomiast wczoraj dostałam krwawienia i jest intensywne, ze skrzepami i kluje mnie prawy jajnik.. Czy podczas krwawienia może kłuć mnie jajnik? Czy może zaczęły pracować?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 07:23   #528
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Mam podobny problem co wyżej. Ostatnie krwawienie było dość delikatne i mniej bolesne natomiast wczoraj dostałam krwawienia i jest intensywne, ze skrzepami i kluje mnie prawy jajnik.. Czy podczas krwawienia może kłuć mnie jajnik? Czy może zaczęły pracować?
Moze kluc, moze nawet bolec, bo jest. Jesli przyjmowalas tabletki zgodnie z zaleceniami to nie masz czego sie obawiac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 12:36   #529
miskina
Raczkowanie
 
Avatar miskina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, a czy któraś z Was zauważyła po tabletkach antykoncepcyjnych jakieś plusy? W sensie chodzi mi o to, że mówi się o skutkach ubocznych, a są i pozytywne skutki. Ja mam wrażenie, że u mnie po Vibin mini poprawiła się cera.
miskina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-09, 14:04   #530
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mnie cera diametralnie się poprawiła, ale ja ogólnie mam problemy z hormonami. Poza tym jeśli dla kogoś to plus - powiększenie piersi. Dla mnie to niestety minus. Poza tym zero skutków ubocznych w moim wypadku i to raczej jedne z lepszych tabletek jakie jadłam.

PYTANIE, bardzo ważne.
Czy biorąc Sidretelle *albo jakiekolwiek tabsy 30, mogę zejść na 20?
Chodzi o to, że nie mam obecnie i nie dam rady szybko zorganizować sobie recepty na Sidretelle 30, ale mam możliwość kupna Sidretelli 20. Czy antykoncepcja będzie normalnie zachowana? Nigdy tak nie robiłam, zwykle przechodziłam z 20 na 30.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 07:33   #531
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja biorę naraya plus i niestety biust nie urósł ;-((
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 01:41   #532
Dance Macabra
Zadomowienie
 
Avatar Dance Macabra
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 086
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny mam pytanie. Lekarz przypisal mi lek provera z racji tego że krwawie juz prawie dwa miesiące. Mam brać go 10 dni, nastąpi jakieś większe krwawienie i mam zacząć stosować tabletki anty (moje pierwsze, których swoją drogą nie chciałam ale policystyczne jajniki nie wybierają). No i tu mam pytanie. Wszystko fajnie, będę brać te leki 10 dni, ale jak mam rozpoznać to większe krwawienie skoro cały czas jest obfite? Boję się że coś pokręce i wezmę pierwszą tabletkę w złym dniu (za późno albo za wcześnie). Czy to mogło by wpłynąć jakoś na ich skuteczność? Ogólnie jestem w tym temacie nieogarnieta i liczę na rade.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dance Macabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 06:47   #533
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Dance Macabra Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Lekarz przypisal mi lek provera z racji tego że krwawie juz prawie dwa miesiące. Mam brać go 10 dni, nastąpi jakieś większe krwawienie i mam zacząć stosować tabletki anty (moje pierwsze, których swoją drogą nie chciałam ale policystyczne jajniki nie wybierają). No i tu mam pytanie. Wszystko fajnie, będę brać te leki 10 dni, ale jak mam rozpoznać to większe krwawienie skoro cały czas jest obfite? Boję się że coś pokręce i wezmę pierwszą tabletkę w złym dniu (za późno albo za wcześnie). Czy to mogło by wpłynąć jakoś na ich skuteczność? Ogólnie jestem w tym temacie nieogarnieta i liczę na rade.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli nie bedziesz pewna, to wez tabletke kiedy uwazasz i po prostu zabezpieczaj sie dodatkowo do konca pierwszego opakowania . Niektorzy twierdza, ze 7 dni wystarczy, ale ja bym chuchala na zimno, skoro Twoja sytuacja ginekologiczna wyglada w ten sposob .



Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 11:40   #534
Dance Macabra
Zadomowienie
 
Avatar Dance Macabra
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 086
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Jesli nie bedziesz pewna, to wez tabletke kiedy uwazasz i po prostu zabezpieczaj sie dodatkowo do konca pierwszego opakowania . Niektorzy twierdza, ze 7 dni wystarczy, ale ja bym chuchala na zimno, skoro Twoja sytuacja ginekologiczna wyglada w ten sposob .



Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję za odpowiedź . Wczoraj wzięłam pierwsza tabletkę provery i dzisiaj zauważyłam że krwawienie jest zdecydowanie mniejsze, także możliwe ze jednak uda mi się to rozpoznać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dance Macabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-12, 01:05   #535
Dance Macabra
Zadomowienie
 
Avatar Dance Macabra
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 086
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dobra, to znowu ja z kolejnym dylematem. Nie chce sobie zrobić kuku tabletkami także wole zapytać, a chwilowo nie mam możliwości kontaktu z lekarzem. Także jestem po dwóch tabletkach provery która najpierw miała zatrzymać krwawienie i wywołać po odstawieniu kolejne. Wczoraj od rana krwawienia praktycznie nie było i wieczorem wzięłam drugą tabletkę. Przed chwilą znowu się pojawiło i nie wiem czy liczyć to jako teoretyczny pierwszy dzień miesiączki czy po dwóch tabletkach to jeszcze za wcześnie. Mogę już zacząć brać tabletki anty czy jeszcze poczekać? Mam nadzieje ze takie dopytywanie się nie jest irytujące 😥.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dance Macabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 09:54   #536
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Biorę tabletki axia conti. Wzięłam już wszystkie tabletki i te placebo też a okresu dalej nie mam. Jak myślicie czy to może być ciąża.
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 11:50   #537
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Strokrotkaaa Pokaż wiadomość
Biorę tabletki axia conti. Wzięłam już wszystkie tabletki i te placebo też a okresu dalej nie mam. Jak myślicie czy to może być ciąża.
Jeżeli w 100% stosowałaś się do ulotki i znanej wiedzy to szans na ciąże nie ma. Jednorazowy brak krwawienia może się zdarzyć.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2017-02-15 o 11:52
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 17:44   #538
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;70960127]Jeżeli w 100% stosowałaś się do ulotki i znanej wiedzy to szans na ciąże nie ma. Jednorazowy brak krwawienia może się zdarzyć.[/QUOTE]

Uff to dobrze Tak tabletki brałam regularnie.
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 06:38   #539
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 845
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witajcie, mam mały dylemat. Biorę pigułki Belara i zostały mi dwie w opakowaniu. Wczoraj wzięłam pigułkę o zwykłej porze 14:30. Później około 17:30-18 zaczęłam wymiotowac z biegunką. Czy pigułka mogła zdążyć się wchłonąć i wziąć normalnie te dwie kolejne, czy bezpieczniej będzie zrobić już teraz 7dniowa przerwę?

Aż do kolejnego piątku na pewno nie będę współżyć, ale potem chciałabym już być pewna, że jestem zabezpieczona i nie wiem które wyjście jest lepsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Linn13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:25   #540
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Linn13 Pokaż wiadomość
Witajcie, mam mały dylemat. Biorę pigułki Belara i zostały mi dwie w opakowaniu. Wczoraj wzięłam pigułkę o zwykłej porze 14:30. Później około 17:30-18 zaczęłam wymiotowac z biegunką. Czy pigułka mogła zdążyć się wchłonąć i wziąć normalnie te dwie kolejne, czy bezpieczniej będzie zrobić już teraz 7dniowa przerwę?

Aż do kolejnego piątku na pewno nie będę współżyć, ale potem chciałabym już być pewna, że jestem zabezpieczona i nie wiem które wyjście jest lepsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na styk jest, więc potraktowałabym jako pominięcie. A co zrobić to już jak wolisz czy przerwa czy łączenie, ochrona jest wtedy zachowana.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.