Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-03, 16:17   #1
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042

Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?


Dziewczyny znalazłam mieszkanie z rynku wtórnego, które mocno mnie zainteresowało, przy czym ma istotną dla mnie-osoby średnio znoszącej upały - wadę, tj. okna od strony zachodniej.. Do tego mieści się na przedostatnim piętrze 10-piętrowego bloku z lat 60-tych, więc obstawiam że to może być dodatkowy czynnik generujące ciepło.
Czy któraś z Was może mieszkała w podobnych "zachodnich" warunkach? Jakie macie doświadczenia zwłaszcza jeśli chodzi o letnią porę?
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-04, 12:11   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
Dziewczyny znalazłam mieszkanie z rynku wtórnego, które mocno mnie zainteresowało, przy czym ma istotną dla mnie-osoby średnio znoszącej upały - wadę, tj. okna od strony zachodniej.. Do tego mieści się na przedostatnim piętrze 10-piętrowego bloku z lat 60-tych, więc obstawiam że to może być dodatkowy czynnik generujące ciepło.
Czy któraś z Was może mieszkała w podobnych "zachodnich" warunkach? Jakie macie doświadczenia zwłaszcza jeśli chodzi o letnią porę?
Na moim starym osiedlu ludzie mający okna od strony zachodniej wieszali w oknach wszystko, włącznie z folią odbijającą slonce. Masz tam ekspozycje tylko na zachod?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-04, 23:12   #3
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

Moja sypialnia jest od strony zachodniej .Plus jest taki ze jest rano fajnie ale potem już gorzej .Mam rolety i klime wiec daje radę ale klima to raczej dlatego ze jest to trochę poddasze .myśle ze w bloku dobre rolety wystarcza .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 08:33   #4
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

Ja mam salon z balkonem na zachód i nie wiem, latem potrafi przypiec. I wylegiwaniu się po pracy na balkonie już zapomniałam...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 08:41   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

Rodzice mają wszystkie okna zachodnie i w lecie jest nie do życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 21:17   #6
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

Kiedyś wynajmowałam mieszkanie, które miało wszystkie okna na zachód (mieszkanie było długie i wąskie, okna były tylko z jednej strony - to też koszmar tak swoją drogą, bo żeby porządnie wywietrzyć, musiałam otwierać drzwi do mieszkania i w nich stereczeć tak długo, jak długo powietrze w końcu nie ruszyło ).
Obiad zdarzało mi się jadać w okularach przeciwsłonecznych, bo tak słońce waliło, że nie widziałam co mam na talerzu
Latem szło zdechnąć.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 06:14   #7
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88762219]Kiedyś wynajmowałam mieszkanie, które miało wszystkie okna na zachód (mieszkanie było długie i wąskie, okna były tylko z jednej strony - to też koszmar tak swoją drogą, bo żeby porządnie wywietrzyć, musiałam otwierać drzwi do mieszkania i w nich stereczeć tak długo, jak długo powietrze w końcu nie ruszyło ).
Obiad zdarzało mi się jadać w okularach przeciwsłonecznych, bo tak słońce waliło, że nie widziałam co mam na talerzu
Latem szło zdechnąć.[/QUOTE]

Mnie w ogole dziwi, że deweloperzy budują takie mieszkania a potem, że ludzie tak się na nie rzucają. Jestem właśnie na etapie szukania nowego mieszkania i jednym z moich wymagań jest właśnie to aby okna były na dwie strony świata (przy czym najlepiej przeciwległe a nie przyległe do siebie). Łatwo nie jest...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-26, 21:02   #8
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

Jak widać każdy ma inne upodobania. Ja się dziwie kto kupuje mieszkania z ekspozycją wschodnią albo północną (szczególnie na parterze i pierwszym piętrze).

W czasie upału w blokach generalnie jest gorąco, nawet przy ekspozycji wschodniej. Jeśli komuś to przeszkadza to najlepiej kupić mieszkanie na parterze, domek albo założyć sobie klimę

Z drugiej strony ile mamy tych upalnych słonecznych dni w PL? Większość roku jest raczej ponuro albo zimno. Mieszkania z ekspozycją południową albo zachodnią są przyjemniejsze i jaśniejsze
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 13:59   #9
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Mieszkania z ekspozycją południową albo zachodnią są przyjemniejsze i jaśniejsze

Dla mnie nie są. Dni upalnych i słonecznych mamy akurat coraz więcej. Pamiętam, że w 2019 r. skwar był od maja do października. A ja akurat smażyłam się w tym mieszkaniu ze wszystkimi oknami na zachód.
Dziękuję bardzo.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 22:44   #10
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

mieszkałam na ostatnim piętrze w mieszkaniu z ekspozycją wschodnią. latem była patelnia. nie chcę myśleć, co było w tym czasie „na zachodzie”.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-15, 08:59   #11
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez Harmonia_95 Pokaż wiadomość
mieszkałam na ostatnim piętrze w mieszkaniu z ekspozycją wschodnią. latem była patelnia. nie chcę myśleć, co było w tym czasie „na zachodzie”.
Ja właśnie sprzedaję mieszkanie wschód (sypialnie) - zachód (salon z balkonem) z rana w sypialniach gorąco, wieczorem w salonie. Ale chyba lepsze to niż na odwrot. I kupuję mieszkanie z głównie wschodnią ekspozycją (sypialnia będzie miała okna na wschód i północ, dwa małe pokoje na wschód, salon na wschód i południe - tam też taras, kuchnia na południe) i już teraz wiem, że pierwsze co to montujemy klimę.
I liczę, że ten południowy taras będzie bardziej znośny niż zachodni balkon, bo teraz tak od 13 do zachodu słonca tam się wysiedzieć nie da. Na tarasie po 17 powinnien być już cień, wiec nie powinno być tak źle...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-27, 12:57   #12
mokced
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3
Dot.: Okna od strony zachodniej - jakie macie doświadczenia?

tak jest gorąco popołudniami
mokced jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-27 13:57:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.