Problem ghosting - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-27, 21:05   #1
Puma07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 2

Problem ghosting


Hej, mam sprawę która nurtuje mnie już od dłuższego czasu, bo już mija 3 rok.. Nie wiem gdzie mogłabym się tym podzielić, może ktoś także ma podobne doświadczenia albo potrafi ogarnąć o co chodzi ..

Miałam powiedzmy przyjaciela ( który jest moim kuzynem) , takiego odkąd tylko przyszłam na ten świat, bo już nawet za dzieciaka woził mnie w wózku, a tylko 3 lata starszy ode mnie. Zawsze byliśmy zżyci, mieliśmy mocną więź..czasem mówił do mnie "siostra" 😆 Jeszcze pod koniec naszych kontaktów mówił mi, że co to on by beze mnie zrobił, że jestem super, że jest wdzięczny mi za wszystko, że tyle mu pomagam i wysłuchuje w różnych sprawach " dream team ", że tylko ze mną jest w stanie tak się dogadać i tak rozmawiać od serca.. i potem kontakt jakoś zaczął się sypać.. gadaliśmy coraz mniej, ale jakoś bardzo się tym nie przejmowałam, bo mieliśmy takie swoje okresy, że ktoś był ciągle zajęty albo cokolwiek.. ale w końcu sam przyznał, że musi się zebrać i mi trochę poopowiadać co się u niego ostatnio działo. Oczywiście na tym się skończyło, ostatecznie nie porozmawialiśmy, bo nie napisał...aż doszło do takiego momentu, że dowiedziałam się od innej osoby przypadkiem, że od 4 miesięcy ma jakąś dziewczynę.. ( szybciej też miał i jakoś mu to nie przeszkadzało w kontaktach, a nawet mi się żalił o problemach związkowych &#128518 . Zapytałam go czy to prawda " no to brzmi prosto ale proste nie jest, to wszystko jest dość skomplikowane" .. aha ?? 🤔 Koniec konwersacji.

Ostatnie co to wysłałam mu życzenia urodzinowe po około 3 miesiącach milczenia te 3 lata temu.. i koniec jakiegokolwiek kontaktu. Potem, kilka miesięcy później ja miałam urodziny, też mi nawet nie złożył życzeń.. nawet na swój ślub mnie nie zaprosił.. a moich dziadków ( jego wujków ) już tak 😅

I nie, nie pisałam do niego, żeby go o to spytać.. po prostu czułam się odtrącona i jakbym miała się narzucać..

Czy on po prostu znalazł sobie lepsze źródło wsparcia, śmiechu i już nie był taki samotny z żonką u boku? Dziwne, że w takim razie nie zerwał kontaktów ze wszystkimi swoimi kumplami...jak wytłumaczyć sobie taki ghosting?
Puma07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 03:58   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem ghosting

Cytat:
Napisane przez Puma07 Pokaż wiadomość
Hej, mam sprawę która nurtuje mnie już od dłuższego czasu, bo już mija 3 rok.. Nie wiem gdzie mogłabym się tym podzielić, może ktoś także ma podobne doświadczenia albo potrafi ogarnąć o co chodzi ..

Miałam powiedzmy przyjaciela ( który jest moim kuzynem) , takiego odkąd tylko przyszłam na ten świat, bo już nawet za dzieciaka woził mnie w wózku, a tylko 3 lata starszy ode mnie. Zawsze byliśmy zżyci, mieliśmy mocną więź..czasem mówił do mnie "siostra" Jeszcze pod koniec naszych kontaktów mówił mi, że co to on by beze mnie zrobił, że jestem super, że jest wdzięczny mi za wszystko, że tyle mu pomagam i wysłuchuje w różnych sprawach " dream team ", że tylko ze mną jest w stanie tak się dogadać i tak rozmawiać od serca.. i potem kontakt jakoś zaczął się sypać.. gadaliśmy coraz mniej, ale jakoś bardzo się tym nie przejmowałam, bo mieliśmy takie swoje okresy, że ktoś był ciągle zajęty albo cokolwiek.. ale w końcu sam przyznał, że musi się zebrać i mi trochę poopowiadać co się u niego ostatnio działo. Oczywiście na tym się skończyło, ostatecznie nie porozmawialiśmy, bo nie napisał...aż doszło do takiego momentu, że dowiedziałam się od innej osoby przypadkiem, że od 4 miesięcy ma jakąś dziewczynę.. ( szybciej też miał i jakoś mu to nie przeszkadzało w kontaktach, a nawet mi się żalił o problemach związkowych ) . Zapytałam go czy to prawda " no to brzmi prosto ale proste nie jest, to wszystko jest dość skomplikowane" .. aha ?? Koniec konwersacji.

Ostatnie co to wysłałam mu życzenia urodzinowe po około 3 miesiącach milczenia te 3 lata temu.. i koniec jakiegokolwiek kontaktu. Potem, kilka miesięcy później ja miałam urodziny, też mi nawet nie złożył życzeń.. nawet na swój ślub mnie nie zaprosił.. a moich dziadków ( jego wujków ) już tak

I nie, nie pisałam do niego, żeby go o to spytać.. po prostu czułam się odtrącona i jakbym miała się narzucać..

Czy on po prostu znalazł sobie lepsze źródło wsparcia, śmiechu i już nie był taki samotny z żonką u boku? Dziwne, że w takim razie nie zerwał kontaktów ze wszystkimi swoimi kumplami...jak wytłumaczyć sobie taki ghosting?
Może zwyczajnie na tyle się zmieniliście, że on nie ma potrzeby i/lub przyjemności z utrzymywania kontaktu. Bez większej filozofii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 06:34   #3
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Problem ghosting

Autorko ja czytając Twój post od razu pomyślałam sobie że może to jego dziewczyna nie chciała żebyście mieli kontakt/może była zazdrosna. A że jemu zależało na niej to zerwał kontakt z Tobą. Nie zaproszenie Cię na ślub też mogło o tym świadczyć, jego narzeczona może nie chciała Cię widzieć na swoim ślubie z tego samego powodu. Znasz tą dziewczynę? Może jest osobą zaborcza po prostu, a on wybrał ja i związek zamiast kontaktów z Tobą. Cóż czasem tak bywa.
Nie rozkminiaj bo szkoda czasu, minęło kilka lat i pewnych rzeczy sie już nie odwróci, szczególnie jak dwie strony tego nie chcą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY


Edytowane przez white_bear
Czas edycji: 2021-11-28 o 06:36
white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 11:09   #4
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problem ghosting

Dziecięce więzi, niegdyś silne, z czasem ulegają rozluźnieniu. Sama to widzę we własnej rodzinie. Co z tego, że za dzieciaka byliśmy blisko. Teraz jesteśmy dorośli, każdy ma własne życie, inne priorytety, inne kontakty towarzyskie, inne potrzeby...

Cóż, życie.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-28, 11:15   #5
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Problem ghosting

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 13:56
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 19:14   #6
primomora01
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 56
Dot.: Problem ghosting

Wsm też się odciąłem od sporej ilości ludzi z która miałem kontakt czy to znajomi ze szkół czy kuzyni czy kuzynki komunikacja tylko przez ciocie i wujków bardziej. Czekam na jakieś sylwestrowe wątki jak innym ludziom jest źle
primomora01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 20:20   #7
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problem ghosting

Jest wielka różnica między relacją za młodu, a dorosłą. Widocznie w dorosłej wersji nie byłaś jego tak ważną przyjaciółką, prawie siostrą itp. Nie winiłabym tutaj tej dziewczyny. Wszystko zależy od niego.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-30, 21:50   #8
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Problem ghosting

Mi się wydaje, że drogi wam się po prostu rozeszły i tyle. Relacje za dzieciaka bardzo rzadko przetrwają dorosłe życie.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-30, 23:55   #9
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 071
Dot.: Problem ghosting

Dziwi mnie, że po 3 latach to rozpamiętujesz, a sama do niego nie zagadałaś. To Twoja rodzina, nie byłoby nic dziwnego żebyś do niego napisała z zapytaniem co słychać. A tak czekałaś na życzenia, nie doczekałaś się, i spisałaś więź na straty.
Może faktycznie tak czy siak by umarło, ale to kuzyn, nawet teraz możesz się odezwać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 00:29   #10
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Problem ghosting

Relacje tego typu zwykle rozluźniaja się, gdy zmienia się etap życia, np. wyprowadzka do innego miasta, pójście do pracy, czy też właśnie poznanie nowej partnerki. Robi się coraz mniej czasu i coraz mniej okazji do spotkań, ale że tu nawet na ślub cue nie zaprosil, a jesteś rodziną, to słabo - powiedziałabym, że ktoś mógł mu coś na ciebie nagadać albo puścić jakaś plote, że tak nagle przestał się odzywać i nawet nie odpisał na życzenia. Ale takie sytuacje wyjaśnia sie od razu (jeśli ci zależy) a nie nagle po 3 latach.
Wystarczyło zadzwonić: hej Zdzichu, co u ciebie, zaczynam się martwić, bo nawet na ostatnie życzenia urodzinowe nie odpisałeś, wszystko u ciebie w porzadku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 00:32   #11
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problem ghosting

Mieliście dobry kontakt jako dzieci i nastolatkowie. Potem było tylko gorzej. Wiesz, żeby kontakt był dobry, żywy, to jednak na ogół trzeba spotkań, rozmowy na żywo, jakichś wspólnych spraw. U Was w pewnym momencie tego zabrakło.



Kontakty w Waszej rodzinie chyba ogólnie nie są jakieś super zacieśnione, skoro przez kilka lat nie nadarzyła się żadna okazja, aby się spotkać np. przy okazji świąt. Pisanie i zwierzanie się (więc trochę jednostronnie Cię w pewnym momencie traktował jako znajomą od zwierzeń) to jednak za mało, aby można mówić o przyjaźni. Nie ma czego rozpamiętywać. Było, minęło.


Kuzyn, nie kuzyn, ale brzmisz trochę tak jakbyś na jakimś etapie miała do niego bynajmniej nie siostrzane uczucia. Było między Wami coś więcej w pewnym momencie? To się czasami zdarza przy dalszych kuzynach, którzy spędzają razem część wakacji. Czegoś nam a może nawet sobie samej nie mówisz?

---------- Dopisano o 01:32 ---------- Poprzedni post napisano o 01:31 ----------

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;89020144]Relacje tego typu zwykle rozluźniaja się, gdy zmienia się etap życia, np. wyprowadzka do innego miasta, pójście do pracy, czy też właśnie poznanie nowej partnerki. Robi się coraz mniej czasu i coraz mniej okazji do spotkań, ale że tu nawet na ślub cue nie zaprosil, a jesteś rodziną, to słabo - powiedziałabym, że ktoś mógł mu coś na ciebie nagadać albo puścić jakaś plote, że tak nagle przestał się odzywać i nawet nie odpisał na życzenia. Ale takie sytuacje wyjaśnia sie od razu (jeśli ci zależy) a nie nagle po 3 latach.
Wystarczyło zadzwonić: hej Zdzichu, co u ciebie, zaczynam się martwić, bo nawet na ostatnie życzenia urodzinowe nie odpisałeś, wszystko u ciebie w porzadku?
[/QUOTE]


Dokładnie. W pewnym momencie chęci i sił zabrakło z obydwu stron.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-01, 14:58   #12
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problem ghosting

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość


Kuzyn, nie kuzyn, ale brzmisz trochę tak jakbyś na jakimś etapie miała do niego bynajmniej nie siostrzane uczucia. Było między Wami coś więcej w pewnym momencie? To się czasami zdarza przy dalszych kuzynach, którzy spędzają razem część wakacji. Czegoś nam a może nawet sobie samej nie mówisz?

Też przeszła mi taka myśl przez głowę.
Może miała miejsce jakaś sytuacja na pozór niewinna, która jednak spowodowała, że kuzyn mógł poczuć się nieswojo w towarzystwie autorki i zaczął poluzowywać kontakty.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 15:11   #13
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Problem ghosting

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 13:56
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 15:57   #14
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 071
Dot.: Problem ghosting

Ja też bym niczego romantycznego nie podejrzewała. Sama miałam kiedyś taką sytuację z kuzynką, że rzuciłam jej jakiś głupi żart, który ona opacznie zrozumiała i obraziła się na śmierć. Chyba ze 30 lat już się do mnie nie odzywa. A to było jakieś głupie droczenie się, które spokojnie przechodziło wśród moich znajomych. Po prostu potraktowałam kuzynkę jak koleżankę i strasznie się obraziła. Czasami jest tak, że trzymamy się razem, bo jesteśmy rodziną, mamy więzy krwi, a nie dlatego, że mamy podobne poczucie humoru itp. I wtedy to się najczęściej rozchodzi w pewnym momencie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 18:26   #15
Puma07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 2
Dot.: Problem ghosting

Nie było nic takiego, że rozluźniały nam się kontakty bo dorosłość . I nie, że przyjaźń tylko z dzieciństwa, ona trwała i w dorosłości(młodej, bez znaczenia) , nic nas nie poróżniło,( humor jak ktoś wspomniał też ani nic takiego. Z dnia na dzień nie staliśmy się innymi osobami, wszystko było normalnie jak zawsze ) żadne teksty, a tym bardziej żadne romantyczne sytuacje, bez przesady, jak mówiłam jest to mój kuzyn. I ja byłam też w związku długi czas zanim się urwał kontakt. A urwał się praktycznie z dnia na dzień, jak się okazało potem od momentu mniej więcej takiego jak on poznał tą swoją przyszłą żonę.. i jak widać nic sensownego za bardzo nie można z tego wyciągnąć ..jak to zwykle bywa z ghostingiem .



Z tamtymi życzeniami to on odpisał dziękuję i tyle. I nie wypytywałam go wtedy o to czemu się tak zachował z tym wszystkim, bo się po prostu czułam odrzucona i nie chciałam się narzucać i tak jakoś ten czas zleciał.. i potem było mi głupio znowu się odzywać..



I nie mieliśmy okazji się widywać bo jesteśmy dalszymi kuzynami, nie bliskimi. I bez bezpośredniego kontaktu trochę o to by było ciężej.. święta spędzaliśmy w swoich bliższych rodzinach. Gdzie moglibyśmy się może spotkać to na cmentarzu we wszystkich świętych 👌 ale mnie na przykład tam nie było, bo się później wyprowadziłam do innego miasta .. i cóż chyba jedynie trzeba się z tym pogodzić, chociaż mi ciężko, bo jestem dość sentymentalna.. on niby też kiedyś powiedział, że nigdy nie potrafiłby tak po prostu odejść i zostawić swoich bliskich a jednak ( w sytuacji gdy trochę się odciął od ludzi, bo miał gorszy okres w życiu) ale tego w ogóle bym nie podpinała pod tę sytuację , bo teraz jest najszczęśliwszy na świecie , przynajmniej takie opisy wstawia pod zdjęciami na Facebook u 😁

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Co do plotek to też raczej nie, bo później jego mama nawet do mnie zadzwoniła na urodziny.. wspomniałam wtedy o nim że jakoś dziwnie nam się kontakt urwał.. ona skwitowała to czymś w stylu że no ostatnio jest trochę zajęty.. no
Puma07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-01, 20:07   #16
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problem ghosting

Jak na mój gust, to chyba zbytnio przywiązałaś się do jego obecności. A chłopak zapewne w pewnym momencie wybrał towarzystwo swojej dziewczyny, zamiast twojego.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-01 21:07:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.