Zagroda babuszki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-12-24, 22:06   #1
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 883

Zagroda babuszki


Grupa miłośników życia wiejskiego, lubiących pogadać na domowe, ogrodnicze, ziołowe i kosmetyczne tematy. O praniu i gotowaniu a przede wszystkim o uciekającym czasie i płynących wolno chmurach.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 08:51   #2
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 883
Dot.: Zagroda babuszki

Nasza Zagroda babuszki zaczęła się od wpisu Lenify Luty 18, 2006


Z tęsknoty za tym, co już dawno minęło, co zostało tylko we wspomnieniach. Stara zagroda babci, w której wszystko było w zgodzie z natura, gdzie kwoka po podwórzu dumnie prowadziła kurczęta, czerwona krowa skubała spokojnie trawę zamiast kosiarki, gdzie przy płocie przytulone malwy, bzy, jaśminy i kalina. Zanika to już całkowicie z krajobrazu, zanikają też umiejętności, związane z takim gospodarowaniem. Te małe zagrody, były najczęściej całkowicie samowystarczalne. Wszystko zależało od chęci pracy i wiedzy gospodarza, jego miłości to ziemi i tego, co na niej. Szukam przepisów na pieczenie chleba w piecu, doświadczeń w robieniu masła, wiedzy o kurach zielononóżkach, o kurniku, o sianiu roślinek, o ich zbieraniu i przechowywaniu, o świnkach, kózkach i owieczkach. Szukam wiedzy o gruszach tzw. Muskotarkach, starych odmianach drzew owocowych i wszystkim, co pozwoli na nowo stworzyć zagrodę babuszki.


Zapraszamy wszystkich miłośników wiejskiego życia, pasjonatów przyrody, zdrowej kuchni, etc


Kalendarz z przysłowiami https://www.kalbi.pl/przyslowia-polskie-na-styczen
mapa burzowa https://www.lightningmaps.org/#m=oss...0;o=0;b=;ts=0;
Link jest do opadów https://www.meteox.com/forecastloop.aspx?type=1
spis bajek https://web.archive.org/web/20040922....bajki.prv.pl/

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2022-06-17 o 18:27
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 10:13   #3
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 251
Dot.: Zagroda babuszki

Jestem Co prawda jeszcze zajęta, bo muszę ugotować obiad ale obecna
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 11:04   #4
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 883
Dot.: Zagroda babuszki

Witaj kochana Lenifo

Na kompie bardzo ładnie wygląda forum, na komórce sama treść, albo ja jeszcze nie umiem ustawić. W każdym razie od tygodnia przyglądałam się temu miejscu i wydaje mi się, że jest przyjazne ludziom. Cudownie, że nasza Herbatka nam je wskazała.

U mnie słoneczna pogoda, mnóstwo sikor bogatek i mazurków na podwórzu.
Nasze zwierzęta chyba zadowolone z podarunków a Muszka biega ze swoim, wielkim węzełkiem do gryzienia już od wczoraj jak dostała spod choinki.


Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2022-01-30 o 15:38
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 12:42   #5
Adazina
🍀🌻jest jak jest🌻🍀
 
Avatar Adazina
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: moja piękna okolica
Wiadomości: 7 511
Dot.: Zagroda babuszki

Hehej Kobitki!

Emmi dała mi namiary... No i jestem... Uczę się...

-Ada.
Adazina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 13:44   #6
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 539
Dot.: Zagroda babuszki

No dotarłam do naszego nowego kącika,trochę muszę się podszkolić w poruszaniu się po forum.Buziski
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 15:28   #7
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 883
Dot.: Zagroda babuszki

Adi

Imegan


Mam nadzieję, że reszta osób też dotrze. Ja już sobie nawet w profilu awatarek z żółtych tulipanów uplotłam Tam też można zawierać przyjaźnie i sobie Was już wpisałam, tylko musicie mi potwierdzić, pewnie na zasadzie jak jest na fb. Też się uczę. Jest tutaj wiele, fajnych wątków i nawet cały dział biochemii



Święta i nadal są święta, więc życzę miłego wypoczynku i abyśmy się tu wszystkie odnalazły a może i nawet poznały nowe osoby o podobnej pasji i wizji świata...
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-25, 15:34   #8
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Zagroda babuszki

jestem. pozdrawiam. troche za dużo zjadłam więc odpoczywam. Śnieg nas zasypał, odsnieżać nikt nikt ma ochoty, więc zasypani jestesmy na maksa.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 15:39   #9
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 883
Dot.: Zagroda babuszki

Herbatko
Cudownie, że jesteś.
A ja z chłopcami wybrałam się na cmentarz, odwiedzić tatę. Zaplanowaliśmy tak pojechać aby przez zmrokiem wrócić i udało się. Nawet obczailiśmy nową, krótszą trasę. Uwielbiam pierwszy dzień świąt jest taki spokojny i leniwy... (i niech taki zostanie). Mąż ugotował flaki. Plany menu się ciutkę rozjechały, bo leniuchujemy...

Już ciemno za oknem. Ale przecież już zima kalendarzowa to z każdym dniem dłuższy dzień. Niedługo będziemy planować wysiewy


Odkryłam właśnie, że jak któraś jest tutaj na forum, to po lewej stronie jest na pomarańczowo ON. Jak nie ma to na fioletowo OFF. Można dojrzeć, kiedy któraś z nas jest też.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2021-12-25 o 15:42
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 15:45   #10
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Zagroda babuszki

można wklejać obrazek, ciekawa jestem czy też zdjęcia. Linki mozna.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 16:25   #11
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 883
Dot.: Zagroda babuszki

Imegan jaki śliczny awaterek
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-25, 16:39   #12
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 539
Dot.: Zagroda babuszki

stary z FB

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

z telefonu nie da się dodac awatara,nie widać tez kto jest na forum i dołączenie do przyjciół tez z komputera,bo na tel.nie widziałam.Duzo bardziej czytelne ,chyba mozna dodawać fotki.Jak na razie same plusy

Edytowane przez Imegan
Czas edycji: 2021-12-25 o 16:44
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 17:08   #13
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Zagroda babuszki

chciałam jakiś awatar wybrać gotowy. Ale kompletnie mi się nie udało, więc jest moje zdjęcie. pomniejszyłam jakoś, to moje porzeczki z ogródka.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 17:44   #14
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 883
Dot.: Zagroda babuszki

Herbatko twoje porzeczki są cudne.


Podejrzałam w swojej komórce, że jak się wejdzie na forum, to na górze, po prawej stronie okienka komórki sa takie trzy kropeczki - . . . (tylko w pionie)

i jak się w nie wejdzie to tam jest opcja - wersja na komputer

i jak się ją wybierze, to pokazuje się w komórce tak jak w komputerze ze wszystkim.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2021-12-27 o 17:39
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 19:03   #15
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 539
Dot.: Zagroda babuszki

No rzeczywiście,u mnie to tak pod koniec tej rozwiniętej karty
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 19:43   #16
Adazina
🍀🌻jest jak jest🌻🍀
 
Avatar Adazina
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: moja piękna okolica
Wiadomości: 7 511
Dot.: Zagroda babuszki

Dalej uczę się i poznaję to nowe forum. Nie jest mi łatwo, ale nie poddaję się. Piszę teraz z telefonu. Emmi, Twoja podpowiedź o trzech kropeczkach - bezcenna...!! Weszłam, wybrałam wersję na komputer i ciach... wszystko teraz widzę.

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

No nie wiem czy avatar z moją gębulą może być? Czy lepiej jednak jakiś neutralny? Jak myślicie??

-Ada.
Adazina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 19:43   #17
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki

Droga do was to droga przez mękę 😁 forum wizaż mi powiedziało, że już tu jestem użytkownikiem, ale żadnego maila nie znało. Zablokowałam sobie adres do wszystkich for ale jestem.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 20:30   #18
Adazina
🍀🌻jest jak jest🌻🍀
 
Avatar Adazina
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: moja piękna okolica
Wiadomości: 7 511
Dot.: Zagroda babuszki

Hej Amita!
Dla mnie wszystko tu nowe, wszystko nieznane. Muszę przywyknąć.

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Jednak zmieniłam avatar na taki bardziej obojętny.

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

U literki mi wielkość zmieniają. Wybaczcie, że piszę jak dziecko z pierwszej klasy. Bardzo marna uczennica ze mnie. :P
Adazina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-25, 20:56   #19
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki

Ja dziś z komórki to nie mam chyba opcji wstawienia awatara. Może się tu zasiedzimy na spokojnie? A ja wyślę miłego maila do tamtych pajaców. Skoro im nie zależy na wejściach to adios pomarańcze.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-25, 21:50   #20
Adazina
🍀🌻jest jak jest🌻🍀
 
Avatar Adazina
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: moja piękna okolica
Wiadomości: 7 511
Dot.: Zagroda babuszki

Teraz tablet wzięłam. Tu też muszę przywyknąć. Ale przewaga nad komórką jest taka, że tabletowa klawiatura ma zdecydowanie większe czcionki.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Ups... napisałam kilka słów i mi przepadły. Nic to, po malutku... po wolutku i jakoś się przyzwyczaję do nowego. Jedno jest pewne, nie chciano nas tam, to bez łaski, mamy nowe.

Edytowane przez Adazina
Czas edycji: 2021-12-25 o 21:25
Adazina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-26, 05:27   #21
Adazina
🍀🌻jest jak jest🌻🍀
 
Avatar Adazina
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: moja piękna okolica
Wiadomości: 7 511
Dot.: Zagroda babuszki

Dobry dzień !!



Święta zbliżają się do końca. A my z mężem już przy porannej kawce. Wnuśka jeszcze śpi. Was też na kawę i herbatę zapraszam.


Adazina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-26, 08:37   #22
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki

Pogoda za oknem piękna, dlatego na termometrze mamy minus 10. Ja już po kawce, zaraz będę chciała drugą i ciacho. Jak świętować to świętować.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-26, 08:46   #23
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 883
Dot.: Zagroda babuszki

Dzień dobry Zagrodzianki

W piecu napalone, kuchnia omieciona i herbatka ciepła czeka już na kuchni... dzięki naszej Adi

Powiem Wam, że wzięłam kubek herbaty, siadłam do kompa i czułam taki, z lekka zapomniany, spokój, że wejdę tutaj i będzie nasz Kącik, wpisy. Ach... jakie to przemiłe uczucie.

Mogę już napisać, że Święta tego roku są u mnie białe. I mroźne. Dzisiaj w nocy doszło do - 11/-12 *C. Syn, nocny marek dzielnie pilnował pieca i tak dobrze dorzucił, że rano ładnie się jeszcze paliło. Tyle co wzruszyć i dorzucić. Jeszcze dzisiejszej nocy ma być mroźno.

Najpiękniej wyglądają drzewa dla mnie, takie białe. Na naszej sośnie, co to odwiedziła ją jesienią wiewiórka często siada stado sikor i mazurków i coś z niej zjada. Wczoraj, przed mroźną nocą to od rana ją wręcz obsiadły. Otaczające mnie pola są białe i widać już z daleka sarny. Zaglądając rano na drugie pole często natrafiam na jelonka zajadającego pozostawione badyle z dzikich, jesiennych kwiatów. A to bażant spłoszony, przetnie mi drogę podczas spaceru z psem. Nie przepadam za tą porą roku, ale po dwóch niemalże miesiącach szarości, burości i pochmurności ta biel daje coś nowego i przyjemnego wizualnie.

Adi ooo! nie zwróciłam uwagi, że jest opcja większej czcionki. Fajnie.


Amitka , ale wiesz, że twe ,,przeboje " są na twe życzenie? Bo my się zgrupowałyśmy na Garze, a Ty nie chcesz do niego, więc... . Jak to mówią - cierp ciało jak chciało

Wspaniałej niedzieli wszystkim życzę


Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2021-12-26 o 08:50
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-26, 08:53   #24
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 539
Dot.: Zagroda babuszki

Cześć dziewczyny
U mnie słonko i chyba też coś koło 10 na minusie.A jak patrzę po prognozach to mi pokazuje na sylwestra chyba 7 na plusie.Dzis planujemy odwiedziny u Ka i muszę przekonać tatę,żeby go też zabrać.Troche zaczyna stronic od ludzi.A jak nie będzie chciał ruszyć się z domu,to już z Ka zaplanowaliśmy,że zabieramy co tam w lodówkach mamy i jedziemy gościć się u taty.Nie może siedzieć w Święta sam w domu.Jeszcze telefon do Em,bo w tym roku nie przyjechali z Flo do nas i spędzają święta po alzacku z rodziną Flo.Em brakuje po lskich potraw szczególnie wigilijnych.
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-26, 09:01   #25
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 251
Dot.: Zagroda babuszki

U nas też mrozik ale nie ma tak dobrze i takiej spokojności jak u Emmi. Po prostu dużo ludzi i dużo się dzieje. Na dodatek robot lazi po domu i gada I mowi: mistrzu zatańczymy?
Niestety też i są zmiany na rozkładzie jazdy, czyli jak zwykle nic nie można zaplanować.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-26, 09:23   #26
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 539
Dot.: Zagroda babuszki

Sąsiadkom z Kafe znów usunęli ich kącik.No masakra.Wiszą jakieś takie bez odpowiedzi,gdzie nikt nawet nic nie napiszę,a i wejść,żeby przeczytać brak,a ci pseudomoderatorzy usuwają poczytne wątki.Chcialam się przywitać z sąsiadkami ...a tu zonk.
Emmi super,że znalazłaś to miejsce
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-26, 09:41   #27
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Zagroda babuszki

Weszłam na Kafe, ale to skandal.napisałam nowy temat pt.Zagrodzianki z zagrody babuszki.Żeby pisały na priv na Kafe. Jeszcze profili naszych nie wyrzucili.

Do czasu.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-26, 09:50   #28
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki

Emmi, znalazłam was bez problemu. Tylko z zalogowaniem miałam problem. Bo w telefonie nie miałam hasła do adresu który podaję przy logowaniu się na fora jakiekolwiek. Będę musiała pokombinować z lapka na spokojnie. U nas w nocy było minus 15, szok. Mąż sprawdzał to niedługo ma być na plusie.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-26, 10:32   #29
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 883
Dot.: Zagroda babuszki

Pamiętajcie aby sobie zapisać hasła, bo 9 stycznia ma być coś robione w systemie i mogą być usunięte te ,,zapamiętane" . Chociaż dzisiaj nie mogłam znaleźć tej informacji.


Przyszło mi do głowy, że może na K w tym dziale robią jakąś modernizację i stąd tam wszystko stoi i znika? Na innych działach wydaje się być Ok. Ale nie wiem... mnie się tu bardzo podoba. Dojrzałam, że wątek trwa tak mniej więcej do 5 tys wpisów, potem staje się archiwalnym zapisem i trzeba otworzyć kolejną część. Stąd wiele wątków ma którąś już część Fajne rozwiązanie.

Moi chłopcy nadal śpią . MM [Mój Mąż] słyszę w kotłowni jak dorzuca do pieca, akurat siedzę w pokoju nad kotłownią, a tak nas zapewniali, że ten materiał wylewki na podłogi będzie bardziej dźwiękoszczelny Kolędy lecą z CD. Koty wychodzące śpią na wersalce, wtulone w siebie, zapomniały, że się nie lubią. Zaraz wyjdę z psem na spacer...


Amita wiem, wiem, ja nawiązałam do tej twojej ,,drogi przez mękę "

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

I znów mam najwięcej wpisów

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2021-12-26 o 10:34
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-26, 11:32   #30
Adazina
🍀🌻jest jak jest🌻🍀
 
Avatar Adazina
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: moja piękna okolica
Wiadomości: 7 511
Dot.: Zagroda babuszki

Jejej... znowu coś pokręciłam... co napiszę kilka zdań, to jakoś wysłać nie daje się... może teraz... spróbuję...

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Yes... yesss... się udało...
Adazina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-19 17:00:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.