Problem ze zmywarką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-15, 20:30   #1
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359

Problem ze zmywarką


Przejrzałam wątki o zmywarkach, ale nie mogę odszukać podobnego problemu. Otóż mam dość wiekową zmywarkę (ponad 10 lat) firmy Bosh, która ma kilka programów, a korzystam z dwóch, Mianowicie jak dam na "3" (35 st.C- pierze około 1 godz) to mi nie dopiera, ba, nawet kostki nie rozpuszcza, a kolejny program "4" pierze z kolei aż 2 godz. (50 st.C). Używam kostek W5 z Lidla albo Domola z Rossmanna. I stąd moje pytanie- czy ktoś z Was ma doświadczenie z myciem naczyń w zmywarce na niskiej temperaturze przy użyciu lepszych kostek? Jakich wówczas? Bo dwie godziny to trochę sporo czasu. Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję.
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 20:45   #2
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Przejrzałam wątki o zmywarkach, ale nie mogę odszukać podobnego problemu. Otóż mam dość wiekową zmywarkę (ponad 10 lat) firmy Bosh, która ma kilka programów, a korzystam z dwóch, Mianowicie jak dam na "3" (35 st.C- pierze około 1 godz) to mi nie dopiera, ba, nawet kostki nie rozpuszcza, a kolejny program "4" pierze z kolei aż 2 godz. (50 st.C). Używam kostek W5 z Lidla albo Domola z Rossmanna. I stąd moje pytanie- czy ktoś z Was ma doświadczenie z myciem naczyń w zmywarce na niskiej temperaturze przy użyciu lepszych kostek? Jakich wówczas? Bo dwie godziny to trochę sporo czasu. Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję.
Ja używam tych- link

one mają taką jakby żelową otoczkę
i nie mam problemu z roszpuszczeniem

a próbowałaś może proszku?
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 20:47   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Problem ze zmywarką

Nie, powiem szczerze, że o proszku nie słyszałam. Możesz napisać coś więcej?
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 20:57   #4
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Nie, powiem szczerze, że o proszku nie słyszałam. Możesz napisać coś więcej?
hmmm proszek to jakby taka tabletka tylko nie sprasowana i dużo tańszy
ja lubię ten bo ładnie pachnie - link
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 21:03   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem ze zmywarką

Ja uzywam proszku i polecam, używam o nzwie Robot, ludwik lub proszek z intermarche.
Generalnie te z niższej półki.

Nie rozpuszczanie tabletki to może problem z podgrzewaniem wody?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 21:08   #6
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Problem ze zmywarką

Dziękuję za podpowiedź, a czy używałaś go może w niskiej temperaturze? Bo chciałabym przejść całkowicie na ten program godzinny na 35 st.C.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja uzywam proszku i polecam, używam o nzwie Robot, ludwik lub proszek z intermarche.
Generalnie te z niższej półki.

Nie rozpuszczanie tabletki to może problem z podgrzewaniem wody?
Kiedy wstawiam zmywarkę na "3" to wszystko jest idealnie domyte i kostka rozpuszczona całkowicie (ale trwa to dwie godz.), natomiast w 35 stopniach naczynia są niedomyte, jakby nie wypłukane i resztki kostki leża na dnie zmywarki...
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 21:27   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Dziękuję za podpowiedź, a czy używałaś go może w niskiej temperaturze? Bo chciałabym przejść całkowicie na ten program godzinny na 35 st.C.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------


Kiedy wstawiam zmywarkę na "3" to wszystko jest idealnie domyte i kostka rozpuszczona całkowicie (ale trwa to dwie godz.), natomiast w 35 stopniach naczynia są niedomyte, jakby nie wypłukane i resztki kostki leża na dnie zmywarki...

Byc może kostka potrzebuje wiecej niz 35 stopni do rozpuszczenia.

Ja używam 60 stopni do mycia więc trudno mi powiedzieć czy w 35 bedzie domywała, jednak proszek pewnie zwyczajnie splynie z wodą, a kostka sie nie rozpuszcza i stad wiesz, że cos jest nie tak.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-15, 21:56   #8
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Problem ze zmywarką

ja używam płynu/żelu przy niższym programie (35 st =30 min)
najtańsze są tabletki robot, potem chyba ludwik ale one potrzebują wyższej temperatury - 2 godziny to stanowczo za długo - następny program jaki mam to 58 minut na 60st. i tu ju rozpuszcza się każda tabletka
ps: na tym programie niższym programie (i przy użyciu żelu) może się zdarzyć że mocno zabrudzone naczynie się nie umyje dokładnie ale zawsze możesz namoczyć
__________________
---


Edytowane przez mal00nie
Czas edycji: 2013-12-15 o 22:05
mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 08:05   #9
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Problem ze zmywarką

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Teraz widzę, że to kwestia temperatury jednak, nie kostki. Kurcze chyba wymienię za jakiś czas zmywarkę na nowszy model, bo tam 65 stopni jest już w programie niespełna 30-minutowym. A dwie godziny to strata prądu...
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 08:29   #10
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Teraz widzę, że to kwestia temperatury jednak, nie kostki. Kurcze chyba wymienię za jakiś czas zmywarkę na nowszy model, bo tam 65 stopni jest już w programie niespełna 30-minutowym. A dwie godziny to strata prądu...
A może to wina Twojej zmywarki? Już nie reguluje tak temperatury jak powinna?
Bo ja mam króki program i też 35 stopni i bez problemu rozpuszcza i ten proszek i te tabletki co w załącznikach Ci poprzednio wysłałam
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 08:51   #11
fableux
Zadomowienie
 
Avatar fableux
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 591
Dot.: Problem ze zmywarką

Spróbuj z proszkiem lub żelem zanim wymienisz zmywarkę, one się zdecydowanie lepiej rozpuszczają U moich rodziców w nowej zmywarce Bosch na krótkim programie tabletki czasem "nie zdążyły" się rozpuścić. Teraz natomiast mam Siemensa i też używam tabletek W5 i śmiga jak szalona
fableux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 10:14   #12
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Problem ze zmywarką

a może na tym programie który nie rozpuszcza kostki masz tylko takie odświeżanie naczyń. u mojej mamy jest taki program jeden na opłukanie a drugi na odświeżanie ale nie całe długie mycie. potem już ma normalnych kilka programów.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 10:19   #13
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Problem ze zmywarką

A dbasz o uzupełnianie soli w zmywarce?

Ja jeszcze zrobiłabym jej "długie" mycie z domestosem zamiast żelu, później dwa krótkie mycia. Powinien pousuwać co się poosadzało gdzieś, a przypuszczam że to będzie wina złego działania Jak wyczytałam taki sposób na czyszczenie sprzętów to się zaczęłam śmiać, ale na mojej pralce zadziałało bezbłędnie, ciuchy wychodzą miększe, czystsze i pachnące
__________________

Edytowane przez blair witch
Czas edycji: 2013-12-16 o 10:59
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 14:03   #14
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Przejrzałam wątki o zmywarkach, ale nie mogę odszukać podobnego problemu. Otóż mam dość wiekową zmywarkę (ponad 10 lat) firmy Bosh, która ma kilka programów, a korzystam z dwóch, Mianowicie jak dam na "3" (35 st.C- pierze około 1 godz) to mi nie dopiera, ba, nawet kostki nie rozpuszcza, a kolejny program "4" pierze z kolei aż 2 godz. (50 st.C). Używam kostek W5 z Lidla albo Domola z Rossmanna. I stąd moje pytanie- czy ktoś z Was ma doświadczenie z myciem naczyń w zmywarce na niskiej temperaturze przy użyciu lepszych kostek? Jakich wówczas? Bo dwie godziny to trochę sporo czasu. Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję.
Wytestowałam sporo tabletek i jak i proszków. Na 30min= 45 stopni i zawsze domywa, rozpuszcza się do końca : Finish All in1
W promocji kupuje za ok 30zł 70 albo 72 sztuki.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 15:14   #15
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
A dbasz o uzupełnianie soli w zmywarce?

Ja jeszcze zrobiłabym jej "długie" mycie z domestosem zamiast żelu, później dwa krótkie mycia. Powinien pousuwać co się poosadzało gdzieś, a przypuszczam że to będzie wina złego działania Jak wyczytałam taki sposób na czyszczenie sprzętów to się zaczęłam śmiać, ale na mojej pralce zadziałało bezbłędnie, ciuchy wychodzą miększe, czystsze i pachnące
Jak to zrobić w pralce? Ja do swojej muszę wrzucić ileś tam ciuchów żeby ruszyła bo pusta ani drgnie. A trochę szkoda ciuchów na domestos.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 17:30   #16
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
A dbasz o uzupełnianie soli w zmywarce?

Ja jeszcze zrobiłabym jej "długie" mycie z domestosem zamiast żelu, później dwa krótkie mycia. Powinien pousuwać co się poosadzało gdzieś, a przypuszczam że to będzie wina złego działania Jak wyczytałam taki sposób na czyszczenie sprzętów to się zaczęłam śmiać, ale na mojej pralce zadziałało bezbłędnie, ciuchy wychodzą miększe, czystsze i pachnące
Tak, dbam, regularnie uzupełniam- od razu jak się zapali kontrolka. Co jakiś czas kupuję też z W5 albo Domola takie preparaty do czyszczenia zmywarki, które się wstawia do pustej zmywarki i na wysoką temp. Ale jak widzę u innych super domyte naczynie po pół godzinnym praniu to mnie szlag trafia jak mam bite dwie godziny myć. Ja mam Bosh Spcecial Edition sprzed ponad 10 lat... Ale o sposobie z Domestosem nie słyszałam jeszcze
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 18:08   #17
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Tak, dbam, regularnie uzupełniam- od razu jak się zapali kontrolka. Co jakiś czas kupuję też z W5 albo Domola takie preparaty do czyszczenia zmywarki, które się wstawia do pustej zmywarki i na wysoką temp. Ale jak widzę u innych super domyte naczynie po pół godzinnym praniu to mnie szlag trafia jak mam bite dwie godziny myć. Ja mam Bosh Spcecial Edition sprzed ponad 10 lat... Ale o sposobie z Domestosem nie słyszałam jeszcze

A ona od początku tak nie domywa na tym programie i nie rozpuszcza? Bo wiesz może to jednak być kwestia tego że model starszy i wiekowy, te nowsze mogą jednak lepiej myć...
Ja kupiłam używaną zmywarkę, ma chyba z 4 albo 5 lat, też tymi środkami do czyszczenia przemyłam, ale jak zobaczyłam efekty przy pralce po Domestosie to sama myślę nad puszczeniem zmywarki z nim też, tak dla przeczyszczenia "rurek".
W instrukcji do niej mam info że ten krótki program w mojej jest do naczyń niezbyt zabrudzonych i nie odstanych kilka dni w zmywarce, jak dam coś z zaschniętym jedzeniem czy białym serem to nie domywała tego, nauczyłam się płukać garnki i talerze przed wsadzeniem, i wychodzą czyste. A mam : Szybkie mycie w 47C, i Gorˆce płukanie w 65C przy tym programie.
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 18:17   #18
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
A ona od początku tak nie domywa na tym programie i nie rozpuszcza? Bo wiesz może to jednak być kwestia tego że model starszy i wiekowy, te nowsze mogą jednak lepiej myć...
Ja kupiłam używaną zmywarkę, ma chyba z 4 albo 5 lat, też tymi środkami do czyszczenia przemyłam, ale jak zobaczyłam efekty przy pralce po Domestosie to sama myślę nad puszczeniem zmywarki z nim też, tak dla przeczyszczenia "rurek".
W instrukcji do niej mam info że ten krótki program w mojej jest do naczyń niezbyt zabrudzonych i nie odstanych kilka dni w zmywarce, jak dam coś z zaschniętym jedzeniem czy białym serem to nie domywała tego, nauczyłam się płukać garnki i talerze przed wsadzeniem, i wychodzą czyste. A mam : Szybkie mycie w 47C, i Gorˆce płukanie w 65C przy tym programie.
Tak, teraz już wnioskuję, że to rzeczywiście chyba wina starego sprzętu i marnych programów... Zostaje mi na razie prać na dwie godziny a w przyszłości (pewnie niedalekiej) zastanowić się nad zmianą na nowszy model Bosha...
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 20:26   #19
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Problem ze zmywarką

Z mojego doświadczenia wynika, że niektóre kostki myją słabiej niż proszki.
Obecnie korzystam z proszku Domol z Rossmanna i jestem zadowolona nawet kiedy zmywarka zmywa na krótkim programie w temperaturze 45 stopni.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 20:32   #20
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Problem ze zmywarką

U mnie to była kwestia kostki. Najlepiej sprawdza się Ludwik. Jak zmywam na 35 stopni to najpierw włączam zraszanie, żeby brud porządnie rozmiękł.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 13:03   #21
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Problem ze zmywarką

Chyba znalazłam sposób- najpierw zraszam programem 10-minutowym, a później włączam na 35st. na godzinę i wrzucam dobrą kostkę- mam teraz na próbę Fairy i wczoraj super wymyło mi naczynia, nawet zaschnięte Chyba jednak Domol i W5 za słabe sa na moją zmywarkę.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
U mnie to była kwestia kostki. Najlepiej sprawdza się Ludwik. Jak zmywam na 35 stopni to najpierw włączam zraszanie, żeby brud porządnie rozmiękł.
Dziękuję za podpowiedź z tym zraszaniem, jakoś zawsze pomijałam ten program...
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 14:53   #22
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Problem ze zmywarką

ja mam podobny problem ze zmywarką - nie domywa mi naczyn a własciwie zostaje na nich taki brudny osad, ciezki do usuniecia,probowałam różnych kostek, soli, nabłyszczaczy. Co jakis czas myje zmywarke w zakamarkach oraz stosuje taki odtłuszczacz i nastawiam pusta zmywarke. W tej chwili najlepiej mi myje na programie do naczyn bardzo zabrudzonych, woda 70 st. i pranie 2 godz. Ostatnio sie skusiała na nastawienie programu automatycznego bo miałam tylko talerzyki i szklanki i niestety musiałam wszystko recznie poprawiac.
Porażka.
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 14:57   #23
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
ja mam podobny problem ze zmywarką - nie domywa mi naczyn a własciwie zostaje na nich taki brudny osad, ciezki do usuniecia,probowałam różnych kostek, soli, nabłyszczaczy. Co jakis czas myje zmywarke w zakamarkach oraz stosuje taki odtłuszczacz i nastawiam pusta zmywarke. W tej chwili najlepiej mi myje na programie do naczyn bardzo zabrudzonych, woda 70 st. i pranie 2 godz. Ostatnio sie skusiała na nastawienie programu automatycznego bo miałam tylko talerzyki i szklanki i niestety musiałam wszystko recznie poprawiac.
Porażka.
A filtry masz czyste?
Ja tak mam jak filtr już zabrudzony, wtedy myje filtr i włączam na najkrótszy program by poprawił- ręcznie nie myje nigdy
Ja zmywarki używam co 2, 3 dni i filtr czyszczę co najmniej raz w tygodniu
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 08:49   #24
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez mal00nie Pokaż wiadomość
ja używam płynu/żelu przy niższym programie (35 st =30 min)
najtańsze są tabletki robot, potem chyba ludwik ale one potrzebują wyższej temperatury - 2 godziny to stanowczo za długo - następny program jaki mam to 58 minut na 60st. i tu ju rozpuszcza się każda tabletka
ps: na tym programie niższym programie (i przy użyciu żelu) może się zdarzyć że mocno zabrudzone naczynie się nie umyje dokładnie ale zawsze możesz namoczyć
Kupiłam wczoraj żel Somat. bo chciałam tabletki Fairy, ale drogo wychodzą -około 1 zł kostka. Zobaczę, czy będzie skuteczny przy 35 st. w moim starym Boshu
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 09:10   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problem ze zmywarką

Czytałam ostatnio materiały z dosyć wiarygodnie brzmiącego testu i stwierdzono, że najskuteczniejszym proszkiem do mycia naczyń w zmywarce jest Claro 3-fazowy (chyba firmy Global). 3 kg kosztuje ok. 35 zł.

Natomiast wczoraj oprócz proszku (mam jakiś z Kauflanda) dodałam kwasku cytrynowego i mam wrażenie, że wszystko było lepiej domyte (tzn. takie bardziej lśniące plus dobrze osuszone). Także poeksperymentuję z różnymi proszkami, bo jednak widać jest różnica.

Jedyne do czego jeszcze nie doszłam, to jak ustawić wysoki, pękaty kieliszek po czerwonym winie, aby go porządne umyło. Ale może to również kwestia nie zmywarki, a tego co do niej sypię?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 09:13   #26
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Czytałam ostatnio materiały z dosyć wiarygodnie brzmiącego testu i stwierdzono, że najskuteczniejszym proszkiem do mycia naczyń w zmywarce jest Claro 3-fazowy (chyba firmy Global). 3 kg kosztuje ok. 35 zł.

Natomiast wczoraj oprócz proszku (mam jakiś z Kauflanda) dodałam kwasku cytrynowego i mam wrażenie, że wszystko było lepiej domyte (tzn. takie bardziej lśniące plus dobrze osuszone). Także poeksperymentuję z różnymi proszkami, bo jednak widać jest różnica.

Jedyne do czego jeszcze nie doszłam, to jak ustawić wysoki, pękaty kieliszek po czerwonym winie, aby go porządne umyło. Ale może to również kwestia nie zmywarki, a tego co do niej sypię?
Ja wysokie rzeczy stawiam na dolnej półce, bo mam wrażenie, że tam jest lepsze ciśnienie wody... Ale to fakt- im wyższe naczynie tym ciężej jest zmywarce je domyć.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 09:19   #27
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja wysokie rzeczy stawiam na dolnej półce, bo mam wrażenie, że tam jest lepsze ciśnienie wody... Ale to fakt- im wyższe naczynie tym ciężej jest zmywarce je domyć.
Czyli nie tylko u mnie tak jest? To pocieszające, bo jak widzę te wszystkie reklamy, gdzie wyciągają ze zmywarki wysokie, lśniące jak słońce kieliszki, to mną trochę trzęsie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 09:23   #28
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Czyli nie tylko u mnie tak jest? To pocieszające, bo jak widzę te wszystkie reklamy, gdzie wyciągają ze zmywarki wysokie, lśniące jak słońce kieliszki, to mną trochę trzęsie.
Ba1 Na reklamach to nawet naczynia same wchodzą i wychodzą ze zmywarki
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 09:36   #29
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problem ze zmywarką

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ba1 Na reklamach to nawet naczynia same wchodzą i wychodzą ze zmywarki
Może kiedyś taką zaprojektują?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 09:51   #30
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Problem ze zmywarką

adbuster z youtube robił test tabletek - wynik = tańsze tabletki okazują się skuteczniejsze ;D
__________________
---

mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.