Manchester! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-01, 21:29   #1
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881

Manchester!


Halo, halo Mieszkają tu jakieś dziewczyny?
Jestem tu zaledwie ok 2 tygodnie. Chętnie poznam inne kobietki które podzielą się swoimi doświadczeniami i życiem tutaj bądź w okolicach
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 19:51   #2
nituś
Raczkowanie
 
Avatar nituś
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 30
Dot.: Manchester!

Hej, hej Co prawda nie mieszkam w Manchester, ale interesuje mnie wyjazd właśnie do tego miasta. Napisałaś, że jesteś tam od 2 tygodni, czy możesz się w takim razie podzielić swoimi pierwszymi wrażeniami co do miasta i samej przeprowadzki do Anglii?
nituś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 23:27   #3
KattMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 63
Dot.: Manchester!

Ja mieszkam ok. 50 km od Manchesteru, także od 2 tyg.
KattMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 11:24   #4
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Manchester!

Cytat:
Napisane przez nituś Pokaż wiadomość
Hej, hej Co prawda nie mieszkam w Manchester, ale interesuje mnie wyjazd właśnie do tego miasta. Napisałaś, że jesteś tam od 2 tygodni, czy możesz się w takim razie podzielić swoimi pierwszymi wrażeniami co do miasta i samej przeprowadzki do Anglii?
Witaj
Pierwsze wrażenia? Strach, przerażenie. Booosze co ja tutaj robię?! po co mi to było itp.
Przyjechałam dość "spontanicznie" zostawiając w Polsce bardzo wiele...
Na razie mieszkam u przyjaciół. Słabo znam język :/
Ogólnie mieszkam pod Manchesterem. Na drugi dzień przyjaciółka zabrała mnie do miasta w którym mieszkamy założyć konto w banku i pokazać centrum. Na drugi dzień wybrałam się już sama
Nie zgubiłam się
I tak sobie chodziłam i roznosiłam CV codziennie. W następnym tygodniu zabrali mnie do centrum Manchesteru. Pokazać co nieco
Ogólnie jestem zachwycona tymi ślicznymi domkami, barwnością ludzi, języków. WSZYSTKIM
Pracę znalazłam po ok tygodniu przez agencję jaki picker/packer.
Jak chcesz wiedzieć coś konkretnego to pytaj bo tak na świeżo to nie pamiętam zbyt wiele
A za chwilę wybieram się na rozmowę o NIN
A Ciebie co tu sprowadza?
Cytat:
Napisane przez KattMM Pokaż wiadomość
Ja mieszkam ok. 50 km od Manchesteru, także od 2 tyg.

A gdzie dokładnie? masz już prace? co Cię tu sprowadza itp
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 16:14   #5
KattMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 63
Dot.: Manchester!

Stoke-on-Trent Studiuję na Keele University, pracy jeszcze nie szukałam, na razie daję sobie czas na ogarnięcie spraw związanych z uczelnią, kontem w banku itp. ale za jakiś miesiąc lub dwa najprawdopodobniej czegoś poszukam.
KattMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 19:54   #6
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Manchester!

Super! a jaki kierunek? czemu akurat tam? czemu akurat anglia? masz tu kogoś bliskiego?
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 11:55   #7
KattMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 63
Dot.: Manchester!

Psychologia. Ze względu na dogodne wymagania i dość wysoki poziom uczelni. W sumie przez przypadek to wyszło, trafiłam na jakąś stronkę o studiach w UK, zgłębiłam temat i postanowiłam spróbować. No i wiadomo, tutaj są dużo więsze szanse na dobrą pracę i zarobki niż w Polsce.
KattMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 22:14   #8
nituś
Raczkowanie
 
Avatar nituś
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 30
Dot.: Manchester!

Dziękuje za odpowiedź! Co mnie sprowadza do Manchesteru? Chęć zmiany Ogólnie jestem zafascynowana kulturą brytyjską, stąd pomysł na Anglię. Decydując się na wyjazd, wiele zostawie w Polsce, dlatego staram się wybadać troszkę sytuacje zanim podejmę tak ważną decyzje Piszesz, że prace znalazłaś po tygodniu więc nie jest chyba tak źle, jak to niektórzy mówią U mnie z językiem raczej problemów nie ma, ale podejrzewam, że na pracę biurową nie mam co liczyć (a w takiej mam największe doświadczenie). Czy na stanowisku picker/packer są jakieś specjalne wymagania stawiane? Może to głupie pytanie, ale każda podpowiedź się przyda, tym bardziej, że jak pojade, to zupełnie sama, stąd to moje małe badanie środowiskowe hehe Pozdrawiam!
nituś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 20:17   #9
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Manchester!

Cytat:
Napisane przez nituś Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź! Co mnie sprowadza do Manchesteru? Chęć zmiany Ogólnie jestem zafascynowana kulturą brytyjską, stąd pomysł na Anglię. Decydując się na wyjazd, wiele zostawie w Polsce, dlatego staram się wybadać troszkę sytuacje zanim podejmę tak ważną decyzje Piszesz, że prace znalazłaś po tygodniu więc nie jest chyba tak źle, jak to niektórzy mówią U mnie z językiem raczej problemów nie ma, ale podejrzewam, że na pracę biurową nie mam co liczyć (a w takiej mam największe doświadczenie). Czy na stanowisku picker/packer są jakieś specjalne wymagania stawiane? Może to głupie pytanie, ale każda podpowiedź się przyda, tym bardziej, że jak pojade, to zupełnie sama, stąd to moje małe badanie środowiskowe hehe Pozdrawiam!
Ja też zostawiłam wiele w polsce w sumie to nie wiele, ale najważniejsze- męża. I piesie. Tęsknię strasznie, ale zanim się nie usamodzielnię, nie znajdę w miarę na stałe pracy, pokoju czy mieszkania to nie ma szans by Mąż tu przyjechał
Nie wiem co niektórzy mówią ale jak chcesz pracować, nie masz wygórowanych wymagań, będziesz szukać intensywnie to znajdziesz pracę. Nawet biurową. A już szczególnie jeśli znasz język.
Co do stanowiska picker/packer to nie ma żadnych wymagań trzeba mieć tylko obuwie ochronne i kamizelkę odblaskową. A i to większość firm zapewnia. Ja jedynie w agencji miałam test matematyczny i na spostrzegawczość.
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 20:38   #10
nituś
Raczkowanie
 
Avatar nituś
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 30
Dot.: Manchester!

Przeglądałam różne fora internetowe odnośnie Anglii i niektórzy ludzie twierdzą, że w Anglii pracy już nie ma, o! haha Domyślam się, że jak ktoś chce to znajdzie, ale dobrze usłyszeć również wersję bardziej optymistyczną Ja męża nie zostawie bo go nie mam haha, ale jest wiele wątpliwości, które muszę rozwiać zanim zdecyduję się na wyjazd. Największym problemem jest dla mnie to, że nie mam tam żadnej rodziny czy przyjaciół, więc ze wszystkim muszę sobie poradzić sama. A czy możesz napisać coś na temat uzyskania NIN i założenia konta w banku? Czy można podjąć pracę w trakcie oczekiwania na numer czy dopiero jak go otrzymasz? Pozdrawiam!
nituś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 20:53   #11
KattMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 63
Dot.: Manchester!

Ja mam jutro spotkanie w sprawie konta w banku, aby je założyć musisz pokazać coś co potwierdza Twoją tożsamość, np. dowód, paszport i i coś co potwierdza adres zamieszkania w UK, np. rachunki, umowa najmu czy coś w tym stylu.
KattMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 21:23   #12
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Manchester!

Hmm jak zakładając konto w banku nie miałam żadnego potwierdzenia adresu. Poszłam do banku, powiedziałam że chce założyć konto. Dałam dowód osobisty, napisałam na kartce adres- nic więcej Pani nie pytała.
Co do ninu. To zadzwoniłam na numer który podali mi w jobcenter. Zapisałam się na rozmowę. W jobcenter pokazałam jako potwierdzenie adresu list z banku do którego miałam przyklejoną kartę debetową.
Pracę dostałam przed przyznaniem mi NINu. Zresztą na NIN jeszcze czekam. Po prostu gdy dostanę NIN mam napisać maila do pracy z prośbą o uzupełnienie danych
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 21:44   #13
KattMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 63
Dot.: Manchester!

a w jakim banku zakładałaś konto?
KattMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 23:25   #14
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Manchester!

Cytat:
Napisane przez KattMM Pokaż wiadomość
a w jakim banku zakładałaś konto?
W LLoyds postawiłam na czarnego konia
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 00:47   #15
KattMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 63
Dot.: Manchester!

Aa, no to może tam mają inne zasady. Ja zakładam w Barclays
KattMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 10:50   #16
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Manchester!

Ja poszłam do pierwszego jaki zobaczyłam
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:35   #17
nituś
Raczkowanie
 
Avatar nituś
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 30
Dot.: Manchester!

Aha, dobrze wiedzieć Czytałam już troche na temat NINu i konta w banku....niektórzy ludzie twierdzili, że bez NINu nikt Cie nie zatrudni, inni twierdzili że jest to możliwe....jak widać na Twoim przykładzie, jest to możliwe. Co do banków to ponoć różnie bywa, w jednym wymagają potwierdzenia adresu w innym nie....Dziękuje za wszelkie podpowiedzi....chyba czas ruszyć w świat hehe

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

A teraz pytanie z innej beczki...jak Polacy są odbierani w Anglii? Czy zdarzyły się Wam jakieś nieprzyjemne sytuacje związane z Waszym pochodzeniem?
nituś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 20:19   #18
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Manchester!

Powiem Ci że mi jeszcze nikt nie powiedział mi że nie znajdą mi pracy/ nie zatrudnią ze względu na brak NINu. Jedynie czasami proszą czy mam ten list z jobcenter w sprawie ninu na dowód że się o niego ubiegam.

Co do Twojego pytania to hmm... Do tej pory jedyny kontakt jaki miałam z obcokrajowcami to gdy szukałam pracy/ prosiłam o pomoc w sprawie znalezienia drogi. KAŻDY był szalenie przemiły! Czy to anglik, czy to murzyn, hindus czy chińczyk. Wszyscy pomagali mi jak mogli, jak nie mogli wydawało się że autentycznie było im przykro.
Niestety nie mogę powiedzieć tego o naszych rodakach :/ Są dość fałszywi, zawistni. W pracy jeśli są wyżej niż Ty wykorzystują swoją pozycję, jeśli są na równi Tobie większość patrzy jak podłożyć Ci świnię. Do tej pory pracuję przez agencje. Może dlatego jest taka atmosfera bo każdy walczy o swoje. Chociaż moim zdaniem to nie powinno mieć wpływu na człowieczeństwo i kulturę.

Poza tym wczoraj śmiałam się że prędzej anglik nauczy się polskiego niż polak angielskiego
Gdy szukałam pewnego miejsca, zapytałam o drogę anglika. Nie dość że zaprowadził mnie pod same drzwi- a kawałek tam było- to jeszcze okazało się że zna parę polskich słów i nauczyłam go kolejnego
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 18:17   #19
KattMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 63
Dot.: Manchester!

Mnie również żadne nieprzyjemne sytuacje się nie zdarzyły, mieszkam z obcokrajowcami, każdy jest z innego kraju i wszyscy są dla siebie mili.
KattMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-17, 20:36   #20
nituś
Raczkowanie
 
Avatar nituś
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 30
Dot.: Manchester!

No tak...wiele się słyszy o zachowaniu Polaków za granicą i w większości nie są to pochlebne opinie niestety :/ Miałam okazję być w Londynie i przekonać się o życzliwości ludzi, ale za mało czasu tam spędziłam, żeby stwierdzić, czy tacy są na co dzień. Pytam o to ponieważ w Anglii jest tak dużo Polaków, a wielu żyje jedynie z benefitów i ciekawiło mnie to czy Anglicy nie mają nas po dziurki w nosie hehe Dobrze wiedzieć, że mają jeszcze troche cieprliwości i życzliwości dla naszej nacji Dziękuje Wam bardzo dziewczyny za odpowiedzi A czy jest coś przed czym byście mnie ostrzegły przed przyjazdem do Anglii/Manchesteru, na co zwrócić uwagę? Przychodzi Wam coś do głowy?
nituś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 14:40   #21
KattMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 63
Dot.: Manchester!

zabierz ze sobą przejściówkę
KattMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 17:01   #22
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Manchester!

och tak! i upewnij się że jest w "dobrą stronę"
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 19:49   #23
nituś
Raczkowanie
 
Avatar nituś
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 30
Dot.: Manchester!

haha z przejściówką chyba problemu nie bedzie, widziałam ich pełno nawet w primarku z funciaka nie wiem czy nie wybuchają po podłączeniu do kontaktu, ale w razie potrzeby wybróbuje :P

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

ok, może teraz pytanko co do samego miasta...jakie jest Wasze ulubione miejsce w Machester i co Was w nim urzekło?
nituś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 20:23   #24
Brawurka_29
Zakorzenienie
 
Avatar Brawurka_29
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 4 179
Dot.: Manchester!

Ja z Liverpoolu Ale moi bracia i rodzice mieszkają w Man
__________________
Zakochani ...zaczarowani od 02.11.2008

11.05.09 żegnaj kruszynko
17.03.10 żegnaj kruszynko
wrzesień 2010 znowu żegnamy kruszynkę
07.05.13 ciąża pozamaciczna
04.05.14 - II kreseczki
20.12.14 - pojawiła się na świecie!! nasz cud córeczka Hannah

Brawurka_29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 20:50   #25
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Manchester!

Ja nie mam ulubionego miejsca. Jeszcze
Ale ogólnie urzeka mnie atmosfera jakoś mimo ogromu ludzi, ich różnorodności wszyscy są tacy przyjacielscy, często obcy ludzie uśmiechają się do Ciebie na ulicy czy w autobusie no i podoba mi się bardzo Centrum, Piccadilly. To koło wielkie, w piątek straganiki dookoła mogłabym tak długo wymieniać

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Brawurka_29 Pokaż wiadomość
Ja z Liverpoolu Ale moi bracia i rodzice mieszkają w Man
Liverpool prawie już jak Man pisz co tam u Ciebie, z Tobą itp
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 18:32   #26
nituś
Raczkowanie
 
Avatar nituś
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 30
Dot.: Manchester!

Tak, tak! Ja też z chęcią poczytam coś na temat Liverpoolu, w końcu nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji, do którego miasta się wybrać, chociaż to Manchester najbardziej mnie kusi Słyszałam, że podobno w Liverpool ludzie mają "ciężki" (w sensie trudny do zrozumienia) akcent, prawda to?
nituś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 22:02   #27
aleksandraha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5
Dot.: Manchester!

Hej dziewczyny
Mieszkam w Manchester od tygodnia. Chętnie poznam jakieś koleżanki ))
aleksandraha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 23:30   #28
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Manchester!

Cytat:
Napisane przez nituś Pokaż wiadomość
Tak, tak! Ja też z chęcią poczytam coś na temat Liverpoolu, w końcu nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji, do którego miasta się wybrać, chociaż to Manchester najbardziej mnie kusi Słyszałam, że podobno w Liverpool ludzie mają "ciężki" (w sensie trudny do zrozumienia) akcent, prawda to?
A właśnie dlaczego wybrałaś/chcesz przyjechać akurat do Manchesteru?

Cytat:
Napisane przez aleksandraha Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mieszkam w Manchester od tygodnia. Chętnie poznam jakieś koleżanki ))
Pisz nam tu coś o sobie co Cię tu sprowadza, na jak długo przyjechałaś, do kogo itp
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 00:50   #29
Brawurka_29
Zakorzenienie
 
Avatar Brawurka_29
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 4 179
Dot.: Manchester!

Nitus tak z tym akcentem to prawda.na poczatku ciężko było mi ich zrozumieć , ale po tylu latach przywyklam

Ameliar , a mnie w ogole nie podoba sie Man . No ok - na piccadilly jest w miarę
__________________
Zakochani ...zaczarowani od 02.11.2008

11.05.09 żegnaj kruszynko
17.03.10 żegnaj kruszynko
wrzesień 2010 znowu żegnamy kruszynkę
07.05.13 ciąża pozamaciczna
04.05.14 - II kreseczki
20.12.14 - pojawiła się na świecie!! nasz cud córeczka Hannah

Brawurka_29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 19:14   #30
nituś
Raczkowanie
 
Avatar nituś
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 30
Dot.: Manchester!

Dlaczego Manchester? Nigdy nie miałam okazji być w tym mieście, ale sporo sie o nim naczytałam. Zaczęło się kiedy byłam nieco młodsza i chciałam wyjechać na kurs wakacyjny do UK. Czytałam informacje na temat wszystkich proponowanych miast i Manchester wydawał mi się najciekawszy. To spore miasto, a ja takie lubie. Byłam w Londynie, to świetne miasto które nigdy nie śpi, ale stwierdziłam, że na dłuższą metę mogło by mnie nieco przytłaczać Poza tym Manchester jest położony bardziej na północ, a jak to mój kolega twierdzi, prawdziwa Anglia jest właśnie na północy, o czym chciałabym sie przekonać Wiadomo, że nie mam 100% pewności, że to właśnie to miejsce, gdzie powinnam sie udać, ale znając mnie, nigdy tej pewności nie bede miała więc muszę na coś postawić hehe
nituś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-19 19:08:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:36.