Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-30, 21:48   #2341
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Na siódemkach mam pierścienie i w jednej zbiera mi się zawsze jedzenie tam, tak jakby pierścień nie przywierał dobrze do zęba w jednym miejscu, martwię się, że ząb się popsuje bo na prawdę ciężko wyciągnąć resztki pokarmu i nie wiem nigdy czy na pewno dobrze tam wyczyściłam. Czy Wy też tak macie na pierścieniach?
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 21:58   #2342
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Na siódemkach mam pierścienie i w jednej zbiera mi się zawsze jedzenie tam, tak jakby pierścień nie przywierał dobrze do zęba w jednym miejscu, martwię się, że ząb się popsuje bo na prawdę ciężko wyciągnąć resztki pokarmu i nie wiem nigdy czy na pewno dobrze tam wyczyściłam. Czy Wy też tak macie na pierścieniach?

Nie, moje przylegają idealnie i nic się tam nie dostaje. Są zacementowane na amen
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 22:06   #2343
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Nie, moje przylegają idealnie i nic się tam nie dostaje. Są zacementowane na amen
W takim razie na kolejnej wizycie powiem, że to mi się nie podoba w jednym zębie. Czy ortodonta tylko Wam zmienia gumki co wizyta i do widzenia? Bo ja to myślałam, że co kilka wizyt będzie mi robiła jakieś czyszczenie a tu zmieni gumki w 3 minuty i tyle kasy bierze.
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 22:29   #2344
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
W takim razie na kolejnej wizycie powiem, że to mi się nie podoba w jednym zębie. Czy ortodonta tylko Wam zmienia gumki co wizyta i do widzenia? Bo ja to myślałam, że co kilka wizyt będzie mi robiła jakieś czyszczenie a tu zmieni gumki w 3 minuty i tyle kasy bierze.
Chyba każda z nas ma takie wizyty zmiana ligatur i koniec sama dzisiaj taką miałam natomiast na poprzednich miałam zmieniane łuki. Wszystko zależy od sytuacji
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 06:52   #2345
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Jeśli masz założony drut termoaktywny to tak to działa - pod wpływem ciepła bardziej ciągnie Jak boli coś to trzeba jeść/pić zimne
Widocznie tak, nie wiem bo orto nie mówił jaki drut zakłada a ja nie pytałam

Po pierwszej nocy z aparatem żyję Co prawda zęby mnie bolą, ale jeśli to ma być cena pięknego uśmiechu to niech bolą Aparat już wczoraj przetestowałam i - na szczęście - nie przeszkadza mi w treningach, no chyba że dzisiaj będą mnie bardziej zęby boleć i to zniweczy mój trening
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 08:35   #2346
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Na siódemkach mam pierścienie i w jednej zbiera mi się zawsze jedzenie tam, tak jakby pierścień nie przywierał dobrze do zęba w jednym miejscu, martwię się, że ząb się popsuje bo na prawdę ciężko wyciągnąć resztki pokarmu i nie wiem nigdy czy na pewno dobrze tam wyczyściłam. Czy Wy też tak macie na pierścieniach?
U mnie zbiera się pokarm pod rurką na dolnej ósemce. Wkoło tkanka miękka,więc próby wydostania pokarmu małym wyciorkiem kończą się krwawieniem
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 08:39   #2347
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
W takim razie na kolejnej wizycie powiem, że to mi się nie podoba w jednym zębie. Czy ortodonta tylko Wam zmienia gumki co wizyta i do widzenia? Bo ja to myślałam, że co kilka wizyt będzie mi robiła jakieś czyszczenie a tu zmieni gumki w 3 minuty i tyle kasy bierze.
Ja nawet gumek zmienianych nie mam, bo mam samoligaturę
Za to praktycznie co wizytę mam zmieniane łuki, jakieś tam łańcuszki, sprężynki i te sprawy.

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Aparat już wczoraj przetestowałam i - na szczęście - nie przeszkadza mi w treningach, no chyba że dzisiaj będą mnie bardziej zęby boleć i to zniweczy mój trening
Nie wiem, co trenujesz, ale ja bym powiedziała, że trening jest doskonałym sposobem na pokonanie bólu zębów, mówię z doświadczenia Na szczęście nie trenujemy buzią, więc na chwilę można zapomnieć o zębach na rzecz palących mięśni


P.S. Wczoraj wreszcie się dodzwoniłam do orto i kazała mi uciąć tego dziada, którym jest latający pierścień, więc będę dziś działać
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015

Edytowane przez Kaaef
Czas edycji: 2015-05-01 o 08:41
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 09:09   #2348
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Nie wiem, co trenujesz, ale ja bym powiedziała, że trening jest doskonałym sposobem na pokonanie bólu zębów, mówię z doświadczenia Na szczęście nie trenujemy buzią, więc na chwilę można zapomnieć o zębach na rzecz palących mięśni
Ja trenuję Insanity Max 30, już drugi raz robię ten program. I wczoraj mimo wszystko nie czułam żadnego bólu, więc nastrajam się pozytywnie. Do tego chłodna woda mineralna na przerwy i chyba dam radę
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 13:12   #2349
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
U mnie zbiera się pokarm pod rurką na dolnej ósemce. Wkoło tkanka miękka,więc próby wydostania pokarmu małym wyciorkiem kończą się krwawieniem
To mi też z każdej strony, ale do tego już przywykłam. Ciężki nasz los ale za to będziemy mieć piękne ząbki
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 16:23   #2350
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Skończyły mi się wyciorki i teraz mam problem z domyciem zębów przy zamkach :-/ musze jak najszybciej kupić bo oszaleje.
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 17:22   #2351
marzena_mt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Byłam u ortodontki, która na konsultacji powiedziała że dla mnie aparat stały metalowy. Kiedy zapytałam czy zwykły czy tez samoligaturujący, powiedziała że ten samoligaturujący to tylko chwyt marketingowy i że nie prawdą jest że wizyty są rzadsze. Kalkulując mimo wszytko taniej jest założyć samoligaturujący jeśli prawdą jest że wizyty są ok co 2 miesiące i skraca się czas leczenia? Może wasze spostrzeżenia? bo już nie wiem co jest prawdą
marzena_mt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 17:52   #2352
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez marzena_mt Pokaż wiadomość
Byłam u ortodontki, która na konsultacji powiedziała że dla mnie aparat stały metalowy. Kiedy zapytałam czy zwykły czy tez samoligaturujący, powiedziała że ten samoligaturujący to tylko chwyt marketingowy i że nie prawdą jest że wizyty są rzadsze. Kalkulując mimo wszytko taniej jest założyć samoligaturujący jeśli prawdą jest że wizyty są ok co 2 miesiące i skraca się czas leczenia? Może wasze spostrzeżenia? bo już nie wiem co jest prawdą
Ja będę mieć samoligaturujący i wizyty co 2-3 miesiące. Przynajmniej tak mówił orto. A czy taniej drożej to pewnie dużo zależy gdzie i ile Twoj ortodonta będzie brał za wizytę.
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 19:57   #2353
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Ja będę mieć samoligaturujący i wizyty co 2-3 miesiące. Przynajmniej tak mówił orto. A czy taniej drożej to pewnie dużo zależy gdzie i ile Twoj ortodonta będzie brał za wizytę.
Ja mam metalowy i też wizyty co 2 miesiące, ale to dlatego, bo do mojej orto dużo osób się zapisuje

No właśnie, pewnie mnie już nie pamiętacie Za tydzień stuknie mi 10 miesięcy odkąd jestem aparatką, na górze już widać efekty, jeszcze tylko czekam aż druga dwójka mi wejdzie do łuku, bo jedna już ładnie weszła Na dole też już coraz lepiej

Wam też się tak okropnie odkłada kamień? U mnie odkąd orto założyła mi dół. Właśnie na ostatniej wizycie byłam dwa tygodnie temu i nawet nic na ten temat nie mówiła, nic nie wyczyściła. Czy może sama powinnam jej o tym powiedzieć? Wiem, że to normalne, ale już mnie to trochę irytuję, bo boję się, że przez ten kamień będę miała problemy z zębami :P
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 21:10   #2354
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
Ja mam metalowy i też wizyty co 2 miesiące, ale to dlatego, bo do mojej orto dużo osób się zapisuje

No właśnie, pewnie mnie już nie pamiętacie Za tydzień stuknie mi 10 miesięcy odkąd jestem aparatką, na górze już widać efekty, jeszcze tylko czekam aż druga dwójka mi wejdzie do łuku, bo jedna już ładnie weszła Na dole też już coraz lepiej

Wam też się tak okropnie odkłada kamień? U mnie odkąd orto założyła mi dół. Właśnie na ostatniej wizycie byłam dwa tygodnie temu i nawet nic na ten temat nie mówiła, nic nie wyczyściła. Czy może sama powinnam jej o tym powiedzieć? Wiem, że to normalne, ale już mnie to trochę irytuję, bo boję się, że przez ten kamień będę miała problemy z zębami :P

Po założeniu dołu miałam to samo, ale jakiś miesiąc po jego założeniu zrobiłam piaskowanie + ściąganie kamienia i od tamtej pory twardo wyciorki, szczoteczka do aparatu plus zwykła i nie ma śladu kamienia ani osadu. Nie wiem, od czego to zależy, bo przed zabiegami też tak myłam zęby, a jednak się strasznie odkładał i to tylko na dole
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015

Edytowane przez Kaaef
Czas edycji: 2015-05-01 o 21:11
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 03:37   #2355
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Po założeniu dołu miałam to samo, ale jakiś miesiąc po jego założeniu zrobiłam piaskowanie + ściąganie kamienia i od tamtej pory twardo wyciorki, szczoteczka do aparatu plus zwykła i nie ma śladu kamienia ani osadu. Nie wiem, od czego to zależy, bo przed zabiegami też tak myłam zęby, a jednak się strasznie odkładał i to tylko na dole
W aparacie można robić piaskowanie?
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 06:59   #2356
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
W aparacie można robić piaskowanie?
Można ☺
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 07:54   #2357
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mój orto powiedział,że jeszcze nie jest tak źle i możemy poczekać z piaskowaniem Widać jedni robią ten zabieg przy każdej wizycie,a inni jak mają na to ochotę
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 11:42   #2358
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A mój orto nie pozwala mi zrobić piaskowania
Jak widac ile ortodontów tyle opinii.
Mam niewiele kamienia wiec się przy tym nie upierałam ale po piaskowaniu mam zawsze bielsze zęby i na to liczylam
No cóż, jakos to przetrwam
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 13:37   #2359
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Okej, dzięki dziewczyny za odpowiedzi Na następnej wizycie się o to zapytam
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-03, 00:00   #2360
marzena_mt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Samoligaturujący czy też zwykły aparat, jaki jest częsciej polecany przez ortodontów?
marzena_mt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 00:50   #2361
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wyrywać zęby przed zakładaniem aparatu czy uparcie trzymać się tego, by je zostawić? Jak myślicie? Jestem przed konsultacją, tego lata zamierzam założyć sobie aparat na stałe, zwykły, na górę i na dół
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 06:12   #2362
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja uważam, że należy słuchać ortodonty, a nie swoich widzimisię. Każdy ma inną wadę, u każdego leczenie przebiega inaczej. U jednego trzeba wyrwać 4 zęby, u innego 1, a jeszcze u kogoś wcale.
Wybierz dobrego, polecanego lekarza i tyle.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 07:07   #2363
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że należy słuchać ortodonty, a nie swoich widzimisię. Każdy ma inną wadę, u każdego leczenie przebiega inaczej. U jednego trzeba wyrwać 4 zęby, u innego 1, a jeszcze u kogoś wcale.
Wybierz dobrego, polecanego lekarza i tyle.
Uważam podobnie, parę stron wcześniej też o tym pisałam. Orto zna się na rzeczy i chyba warto mu zaufać.
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 07:07   #2364
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Wyrywać zęby przed zakładaniem aparatu czy uparcie trzymać się tego, by je zostawić? Jak myślicie? Jestem przed konsultacją, tego lata zamierzam założyć sobie aparat na stałe, zwykły, na górę i na dół
Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że należy słuchać ortodonty, a nie swoich widzimisię. Każdy ma inną wadę, u każdego leczenie przebiega inaczej. U jednego trzeba wyrwać 4 zęby, u innego 1, a jeszcze u kogoś wcale.
Wybierz dobrego, polecanego lekarza i tyle.

Dokładnie Przytaczałam kiedyś historię upierania się by nie wyrywać zębów, co w efekcie doprowadziło do jeszcze większych problemów ze zgryzem i w efekcie tak trzeba było zęby pousuwać ... Ortodonta wie lepiej niż Google co i ile rwać
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 09:11   #2365
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Widziałam właśnie ze niektóre osoby uparcie chca zostawić te zeby, a potem wada wraca. :/
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 09:16   #2366
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Na co wam te zęby? wszyscy zapierają się nogami i rękami, żeby tylko nie usuwać tych zębów. Ortodonci najczęściej rozkazują żeby usunąć 4,które wypadają najszybciej i 8,które szybko się psują. Po co wam więc te zęby
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 09:22   #2367
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Swoje zęby to jednak swoj zęby. Ja bym się skontultowała jeszcze z jednym lekarzem. Jak te 7 lat temu prostowałam to nie myślałam o tym - skoro orto mówi wyrywać to wyrywamy. Teraz okazało się to błędem, bo zęby by sie spokojnie pomieściły - wymagałoby to tylko więcej czasu. Dół też próbowaliśmy bez wyrywania, ale ostatecznie zostałam bez wszystkich 4 - tylko dlatego ze te kilka lat temu było wyrwanych
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 13:15   #2368
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Wyrywać zęby przed zakładaniem aparatu czy uparcie trzymać się tego, by je zostawić? Jak myślicie? Jestem przed konsultacją, tego lata zamierzam założyć sobie aparat na stałe, zwykły, na górę i na dół
Jeśli jeszcze jesteś przed konsultacją, to może nie ma co się zamartwiać, bo może nie być potrzeby usuwania zębów.
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 13:54   #2369
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Wyrywać zęby przed zakładaniem aparatu czy uparcie trzymać się tego, by je zostawić? Jak myślicie? Jestem przed konsultacją, tego lata zamierzam założyć sobie aparat na stałe, zwykły, na górę i na dół


Wyrywać czy nie wyrywać oto jest pytanie.


Ja zostałam też postawiona w takiej sytuacji. Po konsultacji usłyszałam wyrywamy jedną czwórkę. Pomyślałam sobie ok, ale w sumie wolałabym szóstkę, bo leczona już kanałowo i do powtórnego leczenia. Ale nie - czwórka wek- a szóstkę ratować.
No i w trakcie leczenia okazało się że szóstki nie da się do końca udrożnić. I co?
Pobiegłam do ortodontki i padła decyzja - nie wyrywamy. Ale to nie tak że można też bez wyrywania. Niestety niepozbycie się czwórki wiąże się z tym iż retencję mam nosić do końca życia bo zęby będą się podobno przesuwać.
Na razie po pięciu miesiącach z aparatem moje szóstce nic nie jest. I nie wiem czy dobrze zrobiliśmy nie wyrywając tej czwórki.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 18:19   #2370
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Gdyby ortodonta kazał mi usunąć zęby, na pewno poszłabym jeszcze do jednego i zobaczyła, co on ma do powiedzenia.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.