Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-05, 23:37   #4081
Hlin
Przyczajenie
 
Avatar Hlin
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 26
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć wszystkim!

Dawno mnie tu nie było, więc gwoli przypomnienia - dwa latka nosiłam metalowego Damona (góra i dół), aż w końcu mniej więcej dwa tygodnie temu doczekałam się upragnionej chwili pożegnania się z nim I wszystko było pięknie, zęby wyglądają bardzo dobrze, dostałam płytki retencyjne.
Właśnie tu pojawia się mój problem. Wiadomo, na początku odczuwałam pewien dyskomfort, ale to była kwestia dni. Jednak teraz nie jestem w stanie założyć dolnej płytki z powodu okropnie podrażnionego dziąsła. To nie to, że niewygodnie - to jest tak paskudny ból, jakby za chwilę w tym dziąśle miała mi się zrobić dziura na wylot
Czy możecie mi coś doradzić? Boję się długo chodzić bez retainera, ale nie jestem w stanie w nim wytrzymać... Z kolei wizyta u mojej orto odpada, bo studiuję niemal na drugim końcu Polski.
__________________
Całe zło tego świata bierze się z myślenia.
Hlin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 07:17   #4082
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Hlin Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!



Dawno mnie tu nie było, więc gwoli przypomnienia - dwa latka nosiłam metalowego Damona (góra i dół), aż w końcu mniej więcej dwa tygodnie temu doczekałam się upragnionej chwili pożegnania się z nim I wszystko było pięknie, zęby wyglądają bardzo dobrze, dostałam płytki retencyjne.

Właśnie tu pojawia się mój problem. Wiadomo, na początku odczuwałam pewien dyskomfort, ale to była kwestia dni. Jednak teraz nie jestem w stanie założyć dolnej płytki z powodu okropnie podrażnionego dziąsła. To nie to, że niewygodnie - to jest tak paskudny ból, jakby za chwilę w tym dziąśle miała mi się zrobić dziura na wylot

Czy możecie mi coś doradzić? Boję się długo chodzić bez retainera, ale nie jestem w stanie w nim wytrzymać... Z kolei wizyta u mojej orto odpada, bo studiuję niemal na drugim końcu Polski.

Biedna! A czy boli Cie wtedy, gdy cos mowisz/ruszasz ustami, czy bez względu na ruch? Moze wtedy zakladalabys te kilka dni tylko do snu...?
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 07:21   #4083
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Czy tylko ja tutaj nie miałam nigdy wyciągów?
Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Ja nie miałam jeszcze w ogóle. I tak się zastanawiam kiedy mnie to czeka
Mnie po prawie 9 miesiącach noszenia aparatu też wyposażono w wyciągi Czekajcie, czekajcie, a się doczekacie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 08:04   #4084
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Hlin Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Dawno mnie tu nie było, więc gwoli przypomnienia - dwa latka nosiłam metalowego Damona (góra i dół), aż w końcu mniej więcej dwa tygodnie temu doczekałam się upragnionej chwili pożegnania się z nim I wszystko było pięknie, zęby wyglądają bardzo dobrze, dostałam płytki retencyjne.
Właśnie tu pojawia się mój problem. Wiadomo, na początku odczuwałam pewien dyskomfort, ale to była kwestia dni. Jednak teraz nie jestem w stanie założyć dolnej płytki z powodu okropnie podrażnionego dziąsła. To nie to, że niewygodnie - to jest tak paskudny ból, jakby za chwilę w tym dziąśle miała mi się zrobić dziura na wylot
Czy możecie mi coś doradzić? Boję się długo chodzić bez retainera, ale nie jestem w stanie w nim wytrzymać... Z kolei wizyta u mojej orto odpada, bo studiuję niemal na drugim końcu Polski.
Kup sobie maść do dziąseł i najwyżej zrób dzień przerwy, ale licz się z tym, że jak będziesz wkładała ponownie aparat to będziesz czuła większy ucisk. Później szczęka przyzwyczaja się do płytek i nie kaleczy. Ja już odstawiłam właśnie w sierpniu retainery. Obserwuję zęby czy nic się nie dzieje. Boję się trochę.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 09:38   #4085
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hejka!
WYCIĄGI
W sumie wyciągi nie takie straszne jak by się to wydawało dopóki nie dostanie się heavy.
Na początku nosiłam słabe tylko na noc, potem medium na noc i 4 godziny w dzień. Od ostatniej wizyty (tydzień temu) noszę non stop. Medium noszę na dzień i zdejmuję tylko do jedzenia, bo inaczej pękają. W nocy niestety mam zakładać Heavy (masakra) dwie i jedną medium. Heavy zakładam z jednej strony na 3 góra i 3,4 dół zaś z drugiej strony 4 góra i 4,5 dół. Dodatkowo tam gdzie mam wyrwaną czwórkę zakładam medium od górnej 3 do dolnej 6 gdzie jest pierścień.
Wrażenia rano - nie do opisania
Pierwsze co robię po przebudzeniu to ściągam te heavy i głęboko oddycham otwartą buzią. W nich nie da się otworzyć ust.
Dopiero później ściągam tą jedną. Przygotowuję się do pracy, zjadam śniadanko uszykowane przez mojego synusia i znowu zakładam wyciągi. I tak od tygodnia.
Teraz dobre strony wyciągów - super korygują zgryz i super pomagają przesuwać zęby. Więc nie narzekam tylko zakładam je bez mrugnięcia okiem i cieszę się że robią wspaniałą robotę.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 12:44   #4086
Milik
Raczkowanie
 
Avatar Milik
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 300
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Miałyście przed założeniem aparatu leczony jakiś ząb kanałowy? Nie ma żadnych przeciwwskazań do założenia z tego powodu stałego aparatu?
Milik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 12:47   #4087
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Milik Pokaż wiadomość
Miałyście przed założeniem aparatu leczony jakiś ząb kanałowy? Nie ma żadnych przeciwwskazań do założenia z tego powodu stałego aparatu?
No właśnie przed założeniem aparatu zęby powinny być wyleczone. Jeśli ząb leczony kanałowo jest slaby to dentystka powinna Ci go wzmocnić śrubą, bo siły nacisku aparatem są mocne.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-06, 13:42   #4088
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Milik Pokaż wiadomość
Miałyście przed założeniem aparatu leczony jakiś ząb kanałowy? Nie ma żadnych przeciwwskazań do założenia z tego powodu stałego aparatu?

Też się nad tym zastanawiam, w ostatni czwartek miałam zakończone kanałowe leczenie piątki, a w przyszłym tygodniu zakładam aparat. Dentystka mi mówiła, że ząb jest na tyle wzmocniony włóknem szklanym, że nie będzie to stanowiło żadnego problemu przy aparacie, ale i tak się trochę tym martwię, szczególnie dlatego, że ząb jest ciągle dość wrażliwy...
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 18:12   #4089
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Mnie po prawie 9 miesiącach noszenia aparatu też wyposażono w wyciągi Czekajcie, czekajcie, a się doczekacie
Ja górę mam już prawie rok, a dół 9 miesięcy i na razie cisza
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 20:24   #4090
kasialu
Raczkowanie
 
Avatar kasialu
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 51
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A próbowałaś brać jakieś tabletki przeciwbólowe?
Ja niecałe 2 tyg po założeniu miałam wizytę u dentystki i mówiłam, że nie mogłam spać to jakoś jej to nie zdziwiło i pytała czy brałam leki przeciwbólowe. Jak powiedziałam że nie, to ona na to że i tak nieźle zniosłam, bo wiele osób przez kilka dni bierze leki. Także nie sądzę, abyś miała źle założony aparat.
A w ogóle może pochwalisz się zdjęciami?
Zdjęciami już się nie pochwalę Aparat mam zdjęty. Okazało się że jednak coś źle było i tak mi się ząb rozchwiał, że wyszedł sobie z dziąsła. Niby miało tak boleć. Ale jak wspominałam mam bardzo wysoki próg bólowy. Na moje informacje o bólu usłyszałam że przesadzam. No to wczoraj przesadziłam jak się u orto pokazałam i ząb mi wystawał nieźle z dziąsła. Chciałam aferę robić, ale od razu zaproponowała mi darmowy implant. No zobaczymy. W każdym razie dobrze, że to nie ona będzie ten implant robiła. Już bym się więcej w takie ręce nie oddała.
Ostrzegam Was dziewczyny, jeśli coś nietypowo boli to działajcie szybko. U mnie to poszło strasznie szybko z tym zębem. On najbardziej krzywy był, czyli pewnie za mocno podkręciła i sobie wyszedł.
Teraz nie wiem jak mam resztę wyprostować bo przydałoby się zanim założą mi implant
__________________
aparatka (na górę)- od 03.10.2015 r.- a za 2 dni już nie aparatka- szukam dobrego orto
kasialu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 20:31   #4091
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
Zdjęciami już się nie pochwalę Aparat mam zdjęty. Okazało się że jednak coś źle było i tak mi się ząb rozchwiał, że wyszedł sobie z dziąsła. Niby miało tak boleć. Ale jak wspominałam mam bardzo wysoki próg bólowy. Na moje informacje o bólu usłyszałam że przesadzam. No to wczoraj przesadziłam jak się u orto pokazałam i ząb mi wystawał nieźle z dziąsła. Chciałam aferę robić, ale od razu zaproponowała mi darmowy implant. No zobaczymy. W każdym razie dobrze, że to nie ona będzie ten implant robiła. Już bym się więcej w takie ręce nie oddała.
Ostrzegam Was dziewczyny, jeśli coś nietypowo boli to działajcie szybko. U mnie to poszło strasznie szybko z tym zębem. On najbardziej krzywy był, czyli pewnie za mocno podkręciła i sobie wyszedł.
Teraz nie wiem jak mam resztę wyprostować bo przydałoby się zanim założą mi implant
OMG kasialu nawet nie wiem co powiedzieć, bardzo Ci współczuję . Aż się wierzyć nie chce, że w ciągu 3 dni można zęba stracić w ten sposób .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-06, 21:16   #4092
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Milik Pokaż wiadomość
Miałyście przed założeniem aparatu leczony jakiś ząb kanałowy? Nie ma żadnych przeciwwskazań do założenia z tego powodu stałego aparatu?
Tak - miałam.
Na dodatek dentystka nie dała mi 100% gwarancji, że jest do końca zrobiony. Jest to górna szóstka. Kazała mi poczekać pół roku zanim założę aparat.
Nie posłuchałam.
Po tygodniu miałam już aparat. Na tej szóstce mam założoną rurkę i nic się nie dzieje niedobrego.

KASIALU - nie do wiary, maskara, brak słów ..... głowa do góry, będzie dobrze. Poradzisz sobie. Trzymam kciuki.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 21:24   #4093
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny miała któraś z Was usuwaną chirurgicznie zatrzymaną ósemkę? Jak to wyglądało? Przeżyłyście ? A może któraś wyrywała w Warszawie lub okolicach i może kogoś polecić?
Muszę usunąć swoją ósemkę przed założeniem dolnego aparatu a założenie będzie 5 listopada
Boje się strasznie wyrywania tego zęba
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 21:26   #4094
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
Zdjęciami już się nie pochwalę Aparat mam zdjęty. Okazało się że jednak coś źle było i tak mi się ząb rozchwiał, że wyszedł sobie z dziąsła. Niby miało tak boleć. Ale jak wspominałam mam bardzo wysoki próg bólowy. Na moje informacje o bólu usłyszałam że przesadzam. No to wczoraj przesadziłam jak się u orto pokazałam i ząb mi wystawał nieźle z dziąsła. Chciałam aferę robić, ale od razu zaproponowała mi darmowy implant. No zobaczymy. W każdym razie dobrze, że to nie ona będzie ten implant robiła. Już bym się więcej w takie ręce nie oddała.
Ostrzegam Was dziewczyny, jeśli coś nietypowo boli to działajcie szybko. U mnie to poszło strasznie szybko z tym zębem. On najbardziej krzywy był, czyli pewnie za mocno podkręciła i sobie wyszedł.
Teraz nie wiem jak mam resztę wyprostować bo przydałoby się zanim założą mi implant
O matko Nawet nie wiem co powiedzieć Taka sytuacja nie powinna mieć w ogóle miejsca. Ciekawe wyjście obrała z tym implantem, ale równie dobrze możesz jej zrobić w sądzie o to sprawę, o ile masz do tego nerwy i czas. W całości powinna Ci koszty zwrócić.
Może ten implant wcale nie będzie taki zły. Obyś trafiła w dobre ręce, tego Ci życzę i trzymam kciuki!
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 22:16   #4095
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
Zdjęciami już się nie pochwalę Aparat mam zdjęty. Okazało się że jednak coś źle było i tak mi się ząb rozchwiał, że wyszedł sobie z dziąsła. Niby miało tak boleć. Ale jak wspominałam mam bardzo wysoki próg bólowy. Na moje informacje o bólu usłyszałam że przesadzam. No to wczoraj przesadziłam jak się u orto pokazałam i ząb mi wystawał nieźle z dziąsła. Chciałam aferę robić, ale od razu zaproponowała mi darmowy implant. No zobaczymy. W każdym razie dobrze, że to nie ona będzie ten implant robiła. Już bym się więcej w takie ręce nie oddała.
Ostrzegam Was dziewczyny, jeśli coś nietypowo boli to działajcie szybko. U mnie to poszło strasznie szybko z tym zębem. On najbardziej krzywy był, czyli pewnie za mocno podkręciła i sobie wyszedł.
Teraz nie wiem jak mam resztę wyprostować bo przydałoby się zanim założą mi implant
O rany... Współczuję Ci, miałaś okropnego pecha. A który to był ząb jeśli można zapytać? Mam nadzieję, że teraz trafisz na samych super fachowców.
Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miała któraś z Was usuwaną chirurgicznie zatrzymaną ósemkę? Jak to wyglądało? Przeżyłyście ? A może któraś wyrywała w Warszawie lub okolicach i może kogoś polecić?
Muszę usunąć swoją ósemkę przed założeniem dolnego aparatu a założenie będzie 5 listopada
Boje się strasznie wyrywania tego zęba
Ja miałam usuwane wszystkie 4 zatrzymane, polecam dr Brzozowskiego Da się przeżyć, ale przyjemnością to nie jest.

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

To jeszcze dodam, że po wczorajszej wizycie miałam kiepski poranek. Zęby mnie nawet nie bolą, ale miałam okropne rozpieranie na podniebieniu, aż w nosie i jakby szczękościsk. Sama nie wiem, takie napięcie w żuchwie, a przecież nie mam dolnego aparatu. Na szczęście po południu przeszło i teraz jest znośnie.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 08:27   #4096
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miała któraś z Was usuwaną chirurgicznie zatrzymaną ósemkę? Jak to wyglądało? Przeżyłyście ? A może któraś wyrywała w Warszawie lub okolicach i może kogoś polecić?
Muszę usunąć swoją ósemkę przed założeniem dolnego aparatu a założenie będzie 5 listopada
Boje się strasznie wyrywania tego zęba
Ja miałam. Usuwałam prywatnie u chirurga. Nie było tak strasznie, a bardzo się bałam. Dostałam dobre znieczulenie, następnie po zabiegu dostałam receptę na antybiotyk. Miałam lekki szczękościsk, ale w ogóle nie przeszkadzało mi to w funkcjonowaniu, ponieważ zabieg miałam dzisiaj o 18 a jutro rano o 7 byłam już w pracy i nic mnie nie bolało. Ważny jest ten antybiotyk.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 09:01   #4097
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miała któraś z Was usuwaną chirurgicznie zatrzymaną ósemkę? Jak to wyglądało? Przeżyłyście ? A może któraś wyrywała w Warszawie lub okolicach i może kogoś polecić?
Muszę usunąć swoją ósemkę przed założeniem dolnego aparatu a założenie będzie 5 listopada
Boje się strasznie wyrywania tego zęba
Ja, dwie dolne
Ogólnie nic nie bolało w trakcie zabiegu, ale też nie powiem żeby był przyjemny, bo jednak czuło się ten ucisk przy wyciąganiu zęba.

Dużo od szczęścia zależy, bo ja pierwszą znosiłam źle, miałam głęboko osadzoną tą ósemkę i przez 3 dni dość mocno bolało, na tyle że potrzebny był Ketonal, czułam też napięcie szwów. Przy drugiej było łatwiej . Ale nie byłabym w stanie iść do pracy, byłam wtedy chomikiem, więc dostałam tydzień zwolnienia lekarskiego.

No i podstawa to przygotowanie sobie lodu albo jakiegoś zimnego okładu nie pomyślałam o tym, na szczęście dostałam kompres żelowy od chirurga.
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 09:21   #4098
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

I_g_1 dobrze, że nosisz sumiennie te wyciągi sama widzisz ile to daje dobrego

Minai to było jednak było rozpieranie czy szczękościsk? W każdym razie dobrze, że już Ci to przeszło

lillianna też usuwałam ósemki chirurgicznie i żyję na tym wątku są opisane nasze historie z tym związane. Nie taki diabeł straszny.

Myślę ciągle o kasialu bo nadal nie wierzę w to co się stało. Szkoda, że nie znamy żadnych szczegółów ale wydaje mi się, że i tak konsultacja z prawnikiem musi mieć miejsce w tym przypadku. Implant implantem ale to nie załatwia sprawy bo tu chodzi też o możliwy błąd w sztuce lekarskiej. Ciekawe też czy to był w ogóle ortodonta czy tylko stomatolog z kursami i czy był przedstawiony plan leczenia na podstawie zdjęć i analiz . kasialu pisała wcześniej na wątku, że ma kilka zębów po kanałowym leczeniu i są przez to słabsze i nie wiem czy chodziło o takiego zęba czy nie ale tu naprawdę trzeba teraz mądrego lekarza żeby to spiął sensownie w całość czego serdecznie życzę.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 11:27   #4099
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

przedstawiam wam moje zęby do korekty choć nie uważam, aby wada była duża, jednak ewidentnie dwójki nachodzą na jedynki, zęby dolnej szczęki są strasznie ściaśnione i krzywy zgryz, jednym słowem jest co robić
za 3 tygodnie odciski i niech się dzieję
jak widać na zdjęciu mam lekko ułamaną prawą jedynkę i chce coś też z tym zrobić, są 2 wyjścia nadbudowanie jej z dużym ryzykiem, że będzie odpadać lub przypiłowanie jej do prosta. Ta druga opcja trochę mnie martwi, ale tym zapewne dopiero po zdjęciu aparatu będę się zajmować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01.10.2015 - 1.jpg (9,9 KB, 59 załadowań)
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-07, 11:33   #4100
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
przedstawiam wam moje zęby do korekty choć nie uważam, aby wada była duża, jednak ewidentnie dwójki nachodzą na jedynki, zęby dolnej szczęki są strasznie ściaśnione i krzywy zgryz, jednym słowem jest co robić
za 3 tygodnie odciski i niech się dzieję
jak widać na zdjęciu mam lekko ułamaną prawą jedynkę i chce coś też z tym zrobić, są 2 wyjścia nadbudowanie jej z dużym ryzykiem, że będzie odpadać lub przypiłowanie jej do prosta. Ta druga opcja trochę mnie martwi, ale tym zapewne dopiero po zdjęciu aparatu będę się zajmować.
Bardzo tragicznej tej wady nie masz ale wiadomo nie ma to jak idealnie równe zęby. Co do odbudowy zębów to mój syn (8l) nosi teraz aparat ruchomy i również ma lekko ułamaną jedynkę, ale orto powiedziała, ze odbudowa to dopiero po zakończeniu prostowania, teraz nie ma sensu, bo i tak na ząb działają siły.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 11:46   #4101
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Bardzo tragicznej tej wady nie masz ale wiadomo nie ma to jak idealnie równe zęby. Co do odbudowy zębów to mój syn (8l) nosi teraz aparat ruchomy i również ma lekko ułamaną jedynkę, ale orto powiedziała, ze odbudowa to dopiero po zakończeniu prostowania, teraz nie ma sensu, bo i tak na ząb działają siły.
może sprzodu nie ma dużej wady ale z boku zęby nie wyglądają dobrze...
czyli jednak odbudowa, a orientujesz się może ile to może kosztować?
__________________
tlumaczenia-nowysacz

Edytowane przez imago84
Czas edycji: 2015-10-07 o 11:47
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 12:18   #4102
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
może sprzodu nie ma dużej wady ale z boku zęby nie wyglądają dobrze...
czyli jednak odbudowa, a orientujesz się może ile to może kosztować?
Nie wiem, bo jeszcze nie rozmawiałam o konkretach, ponieważ syn dopiero rozpoczął leczenie ortodontyczne. Ma tę jedynkę tylko zabezpieczoną.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 12:42   #4103
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
przedstawiam wam moje zęby do korekty choć nie uważam, aby wada była duża, jednak ewidentnie dwójki nachodzą na jedynki, zęby dolnej szczęki są strasznie ściaśnione i krzywy zgryz, jednym słowem jest co robić
za 3 tygodnie odciski i niech się dzieję
jak widać na zdjęciu mam lekko ułamaną prawą jedynkę i chce coś też z tym zrobić, są 2 wyjścia nadbudowanie jej z dużym ryzykiem, że będzie odpadać lub przypiłowanie jej do prosta. Ta druga opcja trochę mnie martwi, ale tym zapewne dopiero po zdjęciu aparatu będę się zajmować.
imago rzeczywiście ta jedna dwójka (bo z drugiej strony nie widzę) nachodzi na jedynkę. Chociaż pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że jedynki są niżej niż pozostałe zęby, a to rzadki dla mnie widok i albo je trzeba będzie w górę wcisnąć i wtedy ta prawa będzie na pewno za krótka i trzeba będzie ją przedłużyć albo resztę zębów trochę obniżyć no i niektóre zęby trochę za bardzo pochylone się wydają i cała lewa strona jest wyżej niż prawa. Szkoda, że dołu nie pokazałaś. Na pewno nie straszysz nikogo swoimi zębami bo nie są jakieś pokrzywione ale roboty trochę jest zwłaszcza jeśli zgryz jest nieprawidłowy i efekt na pewno będzie super bo zęby masz ładne .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 17:20   #4104
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
Zdjęciami już się nie pochwalę Aparat mam zdjęty. Okazało się że jednak coś źle było i tak mi się ząb rozchwiał, że wyszedł sobie z dziąsła. Niby miało tak boleć. Ale jak wspominałam mam bardzo wysoki próg bólowy. Na moje informacje o bólu usłyszałam że przesadzam. No to wczoraj przesadziłam jak się u orto pokazałam i ząb mi wystawał nieźle z dziąsła. Chciałam aferę robić, ale od razu zaproponowała mi darmowy implant. No zobaczymy. W każdym razie dobrze, że to nie ona będzie ten implant robiła. Już bym się więcej w takie ręce nie oddała.
Ostrzegam Was dziewczyny, jeśli coś nietypowo boli to działajcie szybko. U mnie to poszło strasznie szybko z tym zębem. On najbardziej krzywy był, czyli pewnie za mocno podkręciła i sobie wyszedł.
Teraz nie wiem jak mam resztę wyprostować bo przydałoby się zanim założą mi implant

O matko boska! Nie sądziłam, że w ogóle coś takiego jest możliwe... Co to za ortodonta.
Strasznie Ci współczuję.
Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miała któraś z Was usuwaną chirurgicznie zatrzymaną ósemkę? Jak to wyglądało? Przeżyłyście ? A może któraś wyrywała w Warszawie lub okolicach i może kogoś polecić?
Muszę usunąć swoją ósemkę przed założeniem dolnego aparatu a założenie będzie 5 listopada
Boje się strasznie wyrywania tego zęba
Ja miałam dwie dolne. Byłam prywatnie usuwać. Samo usuwanie trwało bardzo długo ale dało się przeżyć, jedynie ubolewałam, że nie mogę zamknąc oczu. U mnie było o tyle ciężko że zęby trzeba było na kawałki ciąć
Przy jednym miałam zwolnienie na tydzień, przy drugim prawie na 2 tygodnie. Antybiotyk i ketonal do kompletu. Nie było to przyjemne na pewno, było bolesne, ale do przeżycia.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 17:48   #4105
kasialu
Raczkowanie
 
Avatar kasialu
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 51
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy
Ten ząb co wypadł to kieł. Był tak jakby u góry ponad innymi (nie stał w szeregu. On akurat nie był leczony kanałowo. Nie było też za wiele miejsca żeby stanął w szeregu innych, ale miałam mieć rozsuwane zęby i ten wpychany w lukę. Przed założeniem aparatu była konsultacja, zdjęcia RTG i mówiła mi orto co będę miała robione. Jak jej pokazałam co się stało to powiedziała że nie wie dlaczego tak się ząb z dziąsła wysunął. A na mój ból praktycznie nie reagowała, tylko było że przesadzam. Jestem tym bardziej zdziwiona, że to była orto polecana przez wiele osób i mająca dobre opinie w necie. Dziś udało mi się podejść na konsultację do orto u siebie w bloku. Była zdziwiona co mi się stało, ale powiedziała (tak jak Wy) żeby udać się z tym do prawnika. Żeby własnie chociaż mieć zwrot za aparat, który musiałam zdjąć. Podobno za bardzo miałam podkręcony aparat na tego kła i zbyt mocno był ściągany w dół gdzie jeszcze miejsca na niego nie było. Powiedziałam że obawiam się teraz o zęby. Więc orto poleciła mi aparat Clear Aligner. Tylko że nie do końca rozumiem o co w nim chodzi. Ale podobno nie wywiera ona nacisku z przodu zęba tylko na całości i to dla moich zębów byłoby bezpieczne.
Miałyście może do czynienia z takim aparatem?
__________________
aparatka (na górę)- od 03.10.2015 r.- a za 2 dni już nie aparatka- szukam dobrego orto
kasialu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 18:54   #4106
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy
Ten ząb co wypadł to kieł. Był tak jakby u góry ponad innymi (nie stał w szeregu. On akurat nie był leczony kanałowo. Nie było też za wiele miejsca żeby stanął w szeregu innych, ale miałam mieć rozsuwane zęby i ten wpychany w lukę. Przed założeniem aparatu była konsultacja, zdjęcia RTG i mówiła mi orto co będę miała robione. Jak jej pokazałam co się stało to powiedziała że nie wie dlaczego tak się ząb z dziąsła wysunął. A na mój ból praktycznie nie reagowała, tylko było że przesadzam. Jestem tym bardziej zdziwiona, że to była orto polecana przez wiele osób i mająca dobre opinie w necie. Dziś udało mi się podejść na konsultację do orto u siebie w bloku. Była zdziwiona co mi się stało, ale powiedziała (tak jak Wy) żeby udać się z tym do prawnika. Żeby własnie chociaż mieć zwrot za aparat, który musiałam zdjąć. Podobno za bardzo miałam podkręcony aparat na tego kła i zbyt mocno był ściągany w dół gdzie jeszcze miejsca na niego nie było. Powiedziałam że obawiam się teraz o zęby. Więc orto poleciła mi aparat Clear Aligner. Tylko że nie do końca rozumiem o co w nim chodzi. Ale podobno nie wywiera ona nacisku z przodu zęba tylko na całości i to dla moich zębów byłoby bezpieczne.
Miałyście może do czynienia z takim aparatem?
Hmm nie kojarzę, żeby ktoś z obecnie udzielających się miał Clear Alignera. Ale może przeszukaj też poprzednie wątki i znajdziesz jakąś aparatkę z takim typem aparatu.
Zaczynam się bać, co to będzie z moją niepodpiętą do łuku dwójką. Inne zęby już spora drogę pokonały,a ta dwójka została daleko z tyłu i jeszcze będzie podpięta pod nienajcieńszy drut.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 19:09   #4107
kasialu
Raczkowanie
 
Avatar kasialu
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 51
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

To poszukam jeszcze tego aparatu.

Ale widzisz, u Ciebie dwójka nie podpięta jeszcze i pewnie tak musi być. A u mnie ten kieł od razu podpięty był i strasznie ciągnęło. Ja myślę, że dobrze że nie masz podpiętej bo to chyba w swoim czasie się robi a nie od razu.
__________________
aparatka (na górę)- od 03.10.2015 r.- a za 2 dni już nie aparatka- szukam dobrego orto
kasialu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 19:18   #4108
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

No właśnie u mnie nie ma miejsca na tą dwójkę i dopiero jak miejsce będzie to mi podepnie. Może dlatego tak u Ciebie się stało, że tego miejsca nie było?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 19:22   #4109
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Hmm nie kojarzę, żeby ktoś z obecnie udzielających się miał Clear Alignera. Ale może przeszukaj też poprzednie wątki i znajdziesz jakąś aparatkę z takim typem aparatu.
Zaczynam się bać, co to będzie z moją niepodpiętą do łuku dwójką. Inne zęby już spora drogę pokonały,a ta dwójka została daleko z tyłu i jeszcze będzie podpięta pod nienajcieńszy drut.
U mnie też była po czasie podpięta dwójka, bez problemu poszła do przodu Orto tłumaczyła, że celowo nie podpina jej od razu bo drut wyrwałby zamek i tak.

O Clear Aligner chyba jest osobny wątek.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-07, 19:28   #4110
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Kasialu tak na chłopski rozum to wydaje mi się , że chyba nie powinna Ci podłączać tego zęba do łuku skoro nawet nie zaczęła wcześniej miejsca dla niego robić. Nie wiem czy dobrze myślę, ten kieł był od zewnątrz nad resztą zębów i pod siłą za mocnego drutu po prostu wyszedł z kości tak?

Minai Ty masz o tyle inna sytuację, że Twoja dwójka jest jakby od środka kości umiejscowiona i orto robi Ci na nią miejsce. A tu po prostu chyba zabrakło tej kości, korzeń się wychylił bo ząb nie miał gdzie sobie pójść, a siły działały .

Kasialu ja bym tego nie odpuściła, zwrot kosztów aparatu i za implant to bezwzględnie powinien Ci się należeć. Lekarz jest ubezpieczony od takich rzeczy i przy wygranej sprawie wypłacają Ci odszkodowanie.
Co do tych Clear Aligner które wymieniłaś to niestety mało o nich wiem ale wydaje mi się, że był kiedyś osobny wątek na wizażu o tych aparatach. I chyba stosuje się je przy małych wadach wiec jeśli byś chciała wprowadzić dodatkowego zęba w szeregu to nie wiem czy tak można.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.