SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Która szkoła Waszym zdaniem jest lepsza?
Szkoła Marzeny Daleckiej 0 0%
AP Edukacja 0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-26, 22:35   #1231
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Szkola wizazu

Czy polecicie jakąś szkołę w Warszawie na indywidualny kurs?
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 14:27   #1232
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Szkoła wizażu????

Nie wiem czy już taki wątek był,ale bardzo chciałabym zacząć szkołę wizazu,interesują mnie szkoły w Białymstoku,dziewczyny może znacie i macie już jakiegoś faworyta wśród szkół ,nie chciałabym iść do takiej ,która bierze tylko pieniądze ,ale też nauczy czegoś,byłam ostatnio w jednej ze szkół to czekali na to ile będzie chętnych wtedy zaczną,proszę o pomoc dziewczyn,które orientują się jak to jest w Białymstoku z takimi szkołami
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 21:19   #1233
nowajakarolcia0607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Aesthetic Lublin

Witam zakładam ten wątek gdyż nie można dodać opinii nigdzie o szkole makijażu wymienionej wyżej a bardzo bym.chciała by Panie które szkolą się w niej dodały tu swoje opinie i.odczucia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_2017-02-11-12-29-15.jpg (76,7 KB, 28 załadowań)
nowajakarolcia0607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 17:10   #1234
NiePrzypinajMiMetki
Przyczajenie
 
Avatar NiePrzypinajMiMetki
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 24
Dot.: Indywidualne warsztaty makijażu

w Warszawie kursy indywidualne trwaja zazwyczaj jeden dzien i placi sie 1500zł, gdzie w szkole wizazu znalazlam kurs weekndowy za 2200zł.....wiec zalezy jesli chcesz dla samej siebie sie nauczyc to idz na kurs indywidualny kilku godzinowy
NiePrzypinajMiMetki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 19:19   #1235
Angellinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy

Witajcie a czy warto iść na indywidualne warsztaty makijażu dziennego i wieczorowego ?? Chce zacząć uczyć się wizażu i chciałabym wiązać z nim przyszłość wiec doradźcie dziewczyny czy warto czy nie ? Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Angellinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 19:22   #1236
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Angellinaa Pokaż wiadomość
Witajcie a czy warto iść na indywidualne warsztaty makijażu dziennego i wieczorowego ?? Chce zacząć uczyć się wizażu i chciałabym wiązać z nim przyszłość wiec doradźcie dziewczyny czy warto czy nie ? Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Indywidualne to rozumiem takie w stylu "naucz się malować siebie"?

Jeśli tak to trudno powiedzieć, jeśli chcesz być wizażystką to nie lepszy byłby taki typowy kurs?
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 19:25   #1237
Angellinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
Indywidualne to rozumiem takie w stylu "naucz się malować siebie"?

Jeśli tak to trudno powiedzieć, jeśli chcesz być wizażystką to nie lepszy byłby taki typowy kurs?


Pewnie byłby lepszy ale chce najpierw siebie nauczyć się malować Tylko indywidualne warsztaty makijażu dziennego trwają 2 godz a wieczorowego tez 2 godz i koszt to 450 zł dlatego nie wiem czy warto ? Czy Wogole się naucze czegoś ? Wizażystka która będzie prowadziła to naprawdę świetna wizażystka , wykonywała mi ślubny makijaż i był mega



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Angellinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-19, 19:39   #1238
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Angellinaa Pokaż wiadomość
Pewnie byłby lepszy ale chce najpierw siebie nauczyć się malować Tylko indywidualne warsztaty makijażu dziennego trwają 2 godz a wieczorowego tez 2 godz i koszt to 450 zł dlatego nie wiem czy warto ? Czy Wogole się naucze czegoś ? Wizażystka która będzie prowadziła to naprawdę świetna wizażystka , wykonywała mi ślubny makijaż i był mega



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myślę że tu najwięcej zależy od wizażystki chociaż ja byłam u takiej podobno super, faktycznie miała fajne makijaże a jak przyszłam to okazało się że nie miała podkładu dla mnie bo "jasny się jej skończył"...
Ale skoro to ktoś sprawdzony to ja bym spróbowała zapytaj jeszcze co jest w cenie może.
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 19:50   #1239
Angellinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
Myślę że tu najwięcej zależy od wizażystki chociaż ja byłam u takiej podobno super, faktycznie miała fajne makijaże a jak przyszłam to okazało się że nie miała podkładu dla mnie bo "jasny się jej skończył"...
Ale skoro to ktoś sprawdzony to ja bym spróbowała zapytaj jeszcze co jest w cenie może.

Program warsztatów obejmuje m.in.:
– przedstawienie akcesoriów ( kosmetyków kolorowych, pędzli itp.)
– przegląd kosmetyczki klientki
– makijaż dzienny, wieczorowy itd.
– podkreślenie i korekta kształtu brwi, oka i ust
– kolejność wykonywania makijażu
– określenie kształtu twarzy
– odświeżanie makijażu
– dobór makijażu do typu urody
– omówienie pielęgnacji
– dobór kosmetyków


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
Myślę że tu najwięcej zależy od wizażystki chociaż ja byłam u takiej podobno super, faktycznie miała fajne makijaże a jak przyszłam to okazało się że nie miała podkładu dla mnie bo "jasny się jej skończył"...
Ale skoro to ktoś sprawdzony to ja bym spróbowała zapytaj jeszcze co jest w cenie może.

Tak ma opis :

Indywidualne warsztaty makijażu

Witajcie! Dziś trochę o lekcjach makijażu indywidualnego, czyli idealnie pasującego do Was, do Waszego typu urody.

Warsztaty które prowadzę trwają ok 4 godziny, a w ich trakcie, pokazuję krok po kroku, w jaki sposób należy postępować z kosmetykami, aby wydobyć i podkreślić atuty Waszej urody


Spotkanie rozpoczynamy zwykle od rozmowy na temat pielęgnacji, która jest podstawą makijażu, podpowiadam, jak stosować kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe, jakich kolorów powinno się używać i jak je nakładać by podkreślić to, co piękne i ukryć niedoskonałości itp.



Następnie krok po kroku pod moim okiem zaczynamy wykonywać makijaż, np. ja maluję jedno oko, a Ty drugie, podobnie z resztą twarzy, tak żebyś miała pewność, że rzeczywiście potrafisz sama tak się pomalować.



Pokazuję jak dobrać odpowiedni makijaż stosownie do okazji, jak go łatwo i sprawnie wykonać, a także jak, gdy jest taka potrzeba, szybko przekształcić go w makijaż wieczorowy. Dokonujemy przeglądu kosmetyków które już posiadasz, ale mam tez ze sobą wszystkie swoje niezbędne kosmetyki i akcesoria. W sytuacji gdy coś z mojego kuferka bardzo przypadnie do gustu, wskazuje miejsca gdzie można je kupić, a niektóre można kupić u mnie od ręki.


A wszystko to w miłej i zupełnie swobodnej atmosferze, przy kawce, czy herbatce oraz pysznym ciachu Chcę żebyście czerpały z takich spotkań jak najwięcej i żeby był to dla Was mile i pożytecznie spędzony czas, żebyście poczuły się zadbane i pewne, że od tej chwili same będziecie potrafiły zadbać o siebie. Poczujecie się pewniejsze siebie i będziecie wiedziały co Wam służy i w czym Wam do twarzy i co najważniejsze, będziecie potrafiły to wykorzystać !



Serdecznie zapraszam !

W celu dopytania o szczegóły warsztatów proszę o kontakt

Program warsztatów obejmuje m.in.:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Angellinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 11:40   #1240
twenty_eleven
Rozeznanie
 
Avatar twenty_eleven
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 858
Dot.: SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy

Ktoś coś o krakowskiej FAM albo Beauty Art?
I pytanie czy kurs intensywny opłaca się brać pod względem dalszej pracy w zawodzie, czy obowiązkowo szkoła dwuletnia?
__________________
Kosmetyki, naturalna pielęgnacja i makijaż - przegląd kosmetycznych nowości, recenzje i wskazówki dot. makijażu - zapraszam na Instagram
twenty_eleven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 10:11   #1241
annamirek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 12
Question Praca wizażystki jak to wygląda

Witam, mam pare pytań do doświadczonych koleżanek Już jako nastolatka uwielbiałam kolorowe kosmetyki i makijaż. Codzienny makijaż sprawiał mi sporo radości, wiedziałam ze jest to coś co chciałabym robić w życiu, wiele osób chwaliło moje makijaże. Problem w tym że malowanie siebie jest dla mnie łatwe i przyjemne.
Gdy maluje koleżanki to nie wiem, jest to trochę stresujące, bardziej ręce mi się trzęsą, boje się że coś mi nie wyjdzie, kreska wychodzi krzywo muszę ją poprawiać.
Myśle nad roczną szkołą wizażu ale nurtuje mnie pytanie czy się do tego nadaje skoro malowanie innych osób sprawia mi trudność. Czy jest to coś czego można się wyuczyć?
Im więcej ćwiczy się tym jest łatwiej ? Kiedyś jedna z wizażystek powiedziała mi że jej jest łatwiej malować kogoś niż siebie, ze po czasie to przychodzi. Jakie wy macie z tym doświadczenia ?
Zastanawiam się też czy osobą nieśmiała ma szanse w tym zawodzie ?
Ciężko mi sobie do końca wyobrazić malowanie całkowicie obcej osoby, jest to dość bliski kontakt z drugą osobą. Czy jest możliwe żeby skupić się na twarzy klientki i postrzegać jej twarz niczym płótno i maksymalnie skupić się na pracy.
Jestem raczej typem samotniczki, makijaż to moja pasja, staram się być na bieżąco w kwestiach nowinek ale jak skupiam się na swojej pracy nie przepadam za rozmowami wtedy
Co o tym myślicie jest szansa dla mnie w tym zawodzie ??

Edytowane przez annamirek
Czas edycji: 2017-03-31 o 10:14
annamirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-09, 10:22   #1242
Cebulka_89
Przyczajenie
 
Avatar Cebulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Praca wizażystki jak to wygląda

Hej!
Właśnie po to jest szkoła, żeby się wszystkiego nauczyć. Miałam podobną sytuację do Twojej, poszłam do rocznej szkoły, bo chciałam usystematyzować i z weryfikować swoją wiedzę, też się martwiłam co to będzie. Jak poszłam okazało się, że nie miała czym się martwić, bo polowa grupy nie wiedziała jaki pędzel do czego służy albo nigdy nawet nie próbowała kogoś malować Oczywiście, że malowania kogoś można się nauczyć! Dowiesz się jak dobierać makijaże i poznasz triki jak np wygodnie komuś pomalować rzęsty czy usta. To wszytko praktyka, z czasem wyzbywasz się też oporu przed bliskim kontaktem z obcym, bo zdajesz sobie sprawę, że inaczej nie wykonasz swojej pracy, kwestia przyzwyczajenia, czasem zmienienia swojego myślenia
Pamiętaj, że nie każdy jest przebojowy i nakręcony. Ja osobiście jestem introwertykiem i nie lubię jak np. fryzjer do mnie nawija w czasie swojej pracy, oprócz pytań które musi zadać, bo nie sprawia mi przyjemności rozmowa z obcymi. Ludzie są różni i to po stronie klienta leży inicjatywa ewentualnej rozmowy, więc to już zależy kto Ci się trafi. Musisz być na tyle kontaktowa żeby dowiedzieć się czego oczekuje, co chce, dowiedzieć się tego co potrzebujesz (np. uczulenia itp) i ewentualnie coś wytłumaczyć czasem przekonać, ale nikt nie wymaga żeby buzia Ci się nie zamykała. Resztą 90% klientek (przynajmniej moich) podczas malowania odpływa mi na fotelu i problem z głowy Potem tylko " budzisz" je na malowanie rzęs i przejrzenie się w lusterku
Podsumowując mój wywód
Ja też zweryfikowałam to po kilku latach i np. w tym roku maluję już ostatnią klientkę. Albo za późno zaczęłam, albo jednak aż tak tego nie kocham, ale z czasem stwierdziłam, że objazdowa praca na nie swoim terenie i ciągły kontakt z obcymi ludźmi ogromnie mnie wyczerpuje i samoczynnie znalazłam sobie inną pasję. Nie zniechęcaj się i próbuj, nie spróbujesz nie będziesz wiedzieć, a wiedza i doświadczenie zawsze zostanie Mam nadzieję, że coś pomogłam, pozdrawiam
Cebulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 18:24   #1243
Justyn_aa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: okolice Rzeszowa :)
Wiadomości: 2
Question Szkoła Rzeszów

Witam
Czy może któraś z was chodziła lub chodzi do szkoły na ; technik usług kosmetycznych lub wizaż/stylizacja do Rzeszowa ?
  1. Zastanawiam się nad wyborem szkoły policealnej właśnie w którymś z tych kierunków, lecz nie do końca jestem przekonana który wybrać, a z którego zrobić sobie np. jakiś kurs lub szkolenie aby mieć więcej możliwości.
  2. Czy szkoły zapewniają kosmetyki, praktyki itp. I która będzie najlepsza?
    Interesują mnie najbardziej: NOVA i MAQUILLAGE ART
  3. Jestem ciekawa waszych opinii oraz doświadczeń związanych z daną szkołą.
  4. A może któraś z dziewczyn wybiera się na któryś z kierunków właśnie do Rzeszowa ?
Justyn_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 23:33   #1244
Justyn_aa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: okolice Rzeszowa :)
Wiadomości: 2
Dot.: Praca wizażystki jak to wygląda

Oczywiście że pomogłaś! Bardzo dziękuje za odpowiedź )
I w sumie chyba spróbuje swoich sił bo jak na razie tylko ten kierunek mnie interesuje
Justyn_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 20:10   #1245
SuperSmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Odcienie podkładu do twarzy/kuferek wizażysty

Dzień dobry!

Zbieram swój pierwszy kufer jako wizażysty i proszę o pomoc w następującym pytaniem - jaki odcienie i w jakiej ilości dlia początku musi kupić aby ogarnąć najczęstsze odcienie skory i potrzeby klientów?

Pszepraszam, jeśli taki temat już był - zbyt wiele info do wyszukiwania.

Dzienkuje serdecznie u przejmie za odpowiedzi!!

Mi to bardzo pomoże
SuperSmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 10:59   #1246
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odcienie podkładu do twarzy/kuferek wizażysty

Cytat:
Napisane przez SuperSmi Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Zbieram swój pierwszy kufer jako wizażysty i proszę o pomoc w następującym pytaniem - jaki odcienie i w jakiej ilości dlia początku musi kupić aby ogarnąć najczęstsze odcienie skory i potrzeby klientów?

Pszepraszam, jeśli taki temat już był - zbyt wiele info do wyszukiwania.

Dzienkuje serdecznie u przejmie za odpowiedzi!!

Mi to bardzo pomoże
Hej
Postaw raczej na pokłady i korektory w ciepłych odcieniach, czyli z tonami żółtymi. Wybierz na pewno dwa najjaśniejsze kolory z gamy, bo te będą schodziły Ci najczęściej i jeden ciemniejszy. Nie musisz posiadać całej gamy, potrzebny kolory uzyskasz poprzez zmieszanie dwóch innych w odpowiednich proporcjach. Dobrym rozwiązaniem na początek są też rozjaśniacze i przyciemniacze np. z NYX czy MUFE. Wystarczy zmieszać kropelkę produktu z wybranych podkładem czy korektorem i już masz potrzebny odcień.

Edytowane przez Elsabel
Czas edycji: 2017-05-13 o 11:10
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 10:18   #1247
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Kreowanie Stylu Akademia Wizażu i Stylizacji w Opolu

Tez jestem ciekawa. Odswieżam
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 22:18   #1248
Maniamania345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Post szkoła wizażu make up star lub inna- pytanie

Cześć dziewczyny piszę z pytaniem czy byłyście może w szkole make up star ? Interesuje mnie tam rozpoczęcie rocznej nauki, ale nie znam żadnych opinii. Jeśli byłyście w innych szkołach to też proszę o jakąs poradę ponieważ nie wiek, którą wybrać. Z góry dziękuję za pomoć
Maniamania345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 14:36   #1249
kosmetologJA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy

Ja byłam na tygodniowym kursie w warszawskiej szkole Kozłowska visage. W międzyczasie pracowałam już dla różnych marek kosmetycznych i zdobywałam doświadczenie, a kurs był tylko w celu potwierdzenia umiejętności. Studiowałam 5,5 roku kosmetologię i miałam przyjemność zajęć z P. Wiolettą Uzarowicz.
kosmetologJA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-21, 21:29   #1250
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Kurs wizażu Kraków

Hej dziewczyny, czy któraś z was mogłaby doradzić mi w kwestii kursu wizażu w Krakowie? Chciałabym pójść na kurs, który przygotowałby mnie przede wszystkim do malowania innych, na razie taki ogólny, choć kursy tematyczne (np. makijaż ślubny) też mnie interesują. W grę wchodzą tylko kursy pojedyncze (całodzienne lub dwudniowe) lub intensywne, do 3-4 zjazdów maksymalnie. W grę wchodziłoby również szkolenie u wizażysty, niekoniecznie w szkole jako takiej. Będę wdzięczna za pomoc
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 09:37   #1251
Angella14
Przyczajenie
 
Avatar Angella14
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 15
Dot.: SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy

Koleżanki może polecicie jakieś ciekawe kursy/szkoły w Bydgoszczy lub okolic? Jestem świeżo po lekcjach w studiu LV Style u Pani Joasi, którą szczerze polecam i chciałabym jakoś rozwijać się dalej w tym kierunku : )
Angella14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 13:55   #1252
karoolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Smile make up star - kurs zawodowy

Witam ! Czy ktoś może uczestniczył na zawodowym kursie wizazu w szkole make up star w Warszawie ? Mam na myśli kurs, który trwa 80 godzin ( w trybie dziennym) . Jakie zdanie macie na temat tych kursów ? Co Wam się podobało a co nie?

Pozdrawiam !
karoolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 13:25   #1253
martakociara
Przyczajenie
 
Avatar martakociara
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Wizażystka dla kobiety 50+ Warszawa

Poszukuję wizażystki z Warszawy, która mogłaby udzielić konsultacji makijażowych kobiecie po 50tym roku życia. Macie kogoś do polecenia?
martakociara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 21:49   #1254
santadiabla97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Wink Zawód wizaż

Cześć
Kieruję swoje pytanie do osób, które zajmują się profesjonalnie wizażem.
W przyszłym roku kończę szkołę średnią i zastanawiam się nad zapisaniem się do rocznej szkoły wizażu.... Jednak mam kilka wątpliwości i pytań, na które wciąż szukam odpowiedzi. Jestem osobą, która KOCHA się malować i czasem maluję koleżanki, jednak waham się między szkołą wizażu, a zwykłymi studiami. Chciałabym wiedzieć:
czy praca wizażysty pozwoli zarobić na przysłowiowy "chleb" (w tygodniu ) czy jest to raczej zajęcie okazjonalne ( w weekendy),
czy zaczynając warto iść na kurs czy lepiej zapisać się do rocznej szkoły,
jak wyglądają początki pracy w zawodzie,
czym jeszcze możemy się zajmować mając wykształcenie wizażysty oprócz malowania klientek....
czy rynek nie jest przesycony wizażystami i czy mimo pasji opłaca się iść w tym kierunku?
Pozdrawiam ;-)
santadiabla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 09:33   #1255
GondiBondi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Thumbs up Szkoła wizażu - WROCŁAW - Którą warto?

Cześć Dziewczyny!

Potrzebuję informacji z pierwszej ręki - do której szkoły wizażu (roczna lub 2 letnia) we Wrocławiu warto waszym zdaniem uczęszczać i dlaczego? Bardzo proszę o informację od osób, które faktycznie uczęszczały lub miały jakiekolwiek doświadczenia z Wrocławskimi szkołami. Którą szkołę mogłybyście z czystym sumieniem polecić?
Bardzo zależy mi na rzetelnej szkole, gdzie się faktycznie czegoś nauczę i będę pracowała na dobrej jakości kosmetykach.

Kierunek jaki mnie interesuje to Wizaż i Charakteryzacja, z ewentualnymi elementami Stylizacji.

Chciałabym się zapisać na najbliższy możliwy nabór, bardzo proszę was o opinie, nie chcę wtopić pieniędzy i zmarnować czasu...
GondiBondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 13:39   #1256
xmiczq
Przyczajenie
 
Avatar xmiczq
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Zawód wizażystka...

Cześć Dziewczyny! Potrzebuję porady odnośnie szkół wizażu lub/i charakteryzacji w Poznaniu. Któraś uczęszcza, lub uczęszczała? Coś polecacie/odradzacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xmiczq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 18:57   #1257
jgruszka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Szkolenie z makijażu dla zwykłej dziewczyny - Toruń

Witam wszystkie forumowiczki i wszystkich forumowiczów.

To mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale.

Moja dziewczyna ciągle narzeka na to, że nie ma dobrych kosmetyków i nie umie się malować. W związku ze zbliżającymi się świętami pomyślałem, że mógłbym ją w ramach prezentów zapisać na jakiś kurs makijażu i do tego dać jakąś kartę podarunkową do drogerii, żeby mogła sobie kupić kosmetyki.

No i teraz mam pytanie do Was:

Czy ktoś organizuje takie szkolenia? W Internecie znalazłem tylko szkolenia dla wizażystek, a czy są takie szkolenia dla zwykłych osób, które po prostu chciałby się nauczyć malować samą siebie? Gdzie czegoś takiego szukać? A może ktoś z Was organizuje takie szkolenia i mógłby pomóc mojej dziewczynie w opanowaniu tej trudnej sztuki

Od razu powiem, że chodzi o Toruń i okolice lub bardzo ewentualnie Poznań.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
jgruszka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 23:14   #1258
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Szkolenie z makijażu dla zwykłej dziewczyny - Toruń

Poszukaj ofert na grouponie, chociaż koleżanka, która zajmuje się wizażem wypowiadała się o nich negatywnie (nacisk położony na to, żeby pokazać, a nie żeby kursantka sama spróbowała). Równie dobrze może obejrzeć filmy na yt (a propos wiem, że Red Lipstick Monster wydała książkę o technikach makijażu). Jakim budżetem dysponujesz? Może zamiast kiepskiego kursu zestaw całkiem fajnych pędzli, bo dobre pędzle już same w sobie dużo pomagają.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 08:46   #1259
jgruszka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Dot.: Szkolenie z makijażu dla zwykłej dziewczyny - Toruń

Budżet teoretycznie nieograniczony. Ale myślę, że nie wydam czterocyfrowej kwoty na rzeczy do makijażu :P Tym bardziej, że osobiście preferuję zupełny jego brak. Ale wiem, że moja dziewczyna po prostu lubi się od czasu do czasu pomalować. Używa chyba głównie podkładu, jakichś rzeczy do oczu (cienie?) + tusz do rzęs + kreska. No i szminka. Nawet coś mi mówiła o jakichś dobrych pędzlach. Polecacie coś konkretnego?
jgruszka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 12:34   #1260
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Szkolenie z makijażu dla zwykłej dziewczyny - Toruń

Co do pędzli- proponuję zadać pytanie w odpowiednim wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=p%EAdzle
Cały zestaw pędzli np. Hakuro kosztuje 279 zł, ale pytanie, czy wszystkie będą potrzebne? Podejrzewam, że nie, więc skupiłabym się na 4-5 podstawowych i kupiła naprawdę fajne (hakuro jest ok, ale ostatnio odkryłam zoevę, z której mam jeden pędzelek- jest droższy niż hakuro, ale rewelacyjny! o MBrush by Maxineczka niewiele jestem w stanie powiedzieć, bo nie mam, wiem, że naprawdę wysoka półka jeśli chodzi o jakoś i niestety- o cenę). W każdym razie wal śmiało z pytaniem w tamtym temacie, coś się doradzi
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-22 15:45:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.